Chery Tiggo 8 czy Omoda 9? Liczby obok siebie.

Porównujemy wersje startowe: Chery Tiggo 8 (Plug-in (CSH), Comfort), od 169 900 zł oraz Omoda 9 (Super Hybrid, Exclusive), od 214 900 zł.

  • Chery Tiggo 8 jest tańszy o 45 000 zł.
  • Chery Tiggo 8 zużywa energię za 669 zł mniej rocznie.
  • Omoda 9 ma większą moc o 258 KM.
  • Omoda 9 ma większy bagażnik o 467 l.

Chery Tiggo 8 czy Omoda 9

Cena od najtańszego

  1. Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)169 900 zł (najlepsza wartość)
  2. Omoda 9 Super Hybrid214 900 zł

Moc od najmocniejszego

  1. Omoda 9 Super Hybrid537 KM (najlepsza wartość)
  2. Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)279 KM

Zasięg od najdalszego

  1. Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)1100 km
  2. Omoda 9 Super Hybrid1100 km

Chery Tiggo 8 czy Omoda 9: pełne porównanie

  • NajtańszyChery Tiggo 8 Plug-in (CSH)169 900 złprzewaga nad drugim: 45 000 zł
  • Najniższy koszt energiiChery Tiggo 8 Plug-in (CSH)5 148 złprzewaga nad drugim: 669 zł rocznie
  • NajmocniejszyOmoda 9 Super Hybrid537 KMprzewaga nad drugim: 258 KM
  • Najszybszy do 100 km/hOmoda 9 Super Hybrid4,9 sprzewaga nad drugim: 4,1 s
  • Największy bagażnikOmoda 9 Super Hybrid660 lprzewaga nad drugim: 467 l
ParametrPHEVChery Tiggo 8Plug-in (CSH) · Comfort169 900 złPHEVOmoda 9Super Hybrid · Exclusive214 900 zł
Cena i koszty
Cena od169 900 zł (najlepsza wartość)214 900 zł+45 000 złRabat 5 000 zł z puli aut, bez daty końca; −4 000 zł przy oddaniu auta. Zapytaj salon
Cena katalogowa169 900 zł (najlepsza wartość)219 900 zł
Energia: koszt rocznie5 148 zł (najlepsza wartość)5 817 zł+669 zł
Energia: koszt 100 km34 zł (najlepsza wartość)39 zł
Osiągi i napęd
Moc279 KM537 KM (najlepsza wartość)
Moment obrotowy365 Nm650 Nm (najlepsza wartość)
0–100 km/h9,0 s4,9 s (najlepsza wartość)
Prędkość maksymalna180 km/h180 km/h
Układ napędowyFWDAWD
Masa własna1 991 kg2 195 kg
Zasięg i ładowanie
Zasięg łączny1100 km1100 km
Zasięg na samym prądzie90 km145 km (najlepsza wartość)
Zużycie (katalog)2,5 l/100 km6,0 l przy pustej baterii1,7 l/100 km7,0 l przy pustej baterii
Bateria18,3 kWh brutto34,46 kWh
Ładowanie AC6,6 kW6,6 kW, 1 faza (30–100% w 5,5 h)
Ładowanie DC40 kW (30–80% w 20 min)70 kW (30–80% w 25 min)
Miejsce i ładowność
Bagażnik193 l1930 l po złożeniu kanapy660 l (najlepsza wartość)1783 l po złożeniu kanapy
Miejsca7brak danych
Holowanie (bez hamulca / z hamulcem)750 / 750 kg750 / 1500 kg
Gwarancja i bezpieczeństwo
Gwarancja7 lat / 150 000 km lub 3 lata bez limitu km7 lat
Gwarancja na baterię8 lat / 160 000 km (akumulator, silnik i elektronika)8 lat / 160 000 km (z materiałów marki, dla Omody 9 niepotwierdzone)
Assistancebrak danych3 lata (AWP Polska, całodobowo)
Euro NCAP5★ (2025, ponowna ocena)5★ (2025, wersja Premium LHD)

najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto

Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie

Jak liczymy koszt energii

Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.

Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.

Najczęstsze pytania o porównywanie

Który jest tańszy: Chery Tiggo 8 czy Omoda 9?

Chery Tiggo 8 jest tańszy o 45 000 zł. Dane: Chery Tiggo 8: 169 900 zł, Omoda 9: 214 900 zł.

Który zużywa mniej energii: Chery Tiggo 8 czy Omoda 9?

Chery Tiggo 8 zużywa energię za 669 zł mniej rocznie. Dane: Chery Tiggo 8: 5 148 zł, Omoda 9: 5 817 zł.

Który ma większą moc: Chery Tiggo 8 czy Omoda 9?

Omoda 9 ma większą moc o 258 KM. Dane: Chery Tiggo 8: 279 KM, Omoda 9: 537 KM.

Który ma większy zasięg: Chery Tiggo 8 czy Omoda 9?

W tym porównaniu mają tyle samo. Dane: Chery Tiggo 8: 1100 km, Omoda 9: 1100 km.

Wiesz już, które auto wygrywa?

Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.

Zapytaj o ofertę