Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV? Liczby obok siebie.
Porównujemy wersje startowe: Chery Tiggo 8 (Plug-in (CSH), Comfort), od 169 900 zł oraz MG S9 PHEV (Plug-in Hybrid, Excite), od 167 900 zł.
- MG S9 PHEV jest tańszy o 2 000 zł.
- Chery Tiggo 8 zużywa energię za 148 zł mniej rocznie.
- MG S9 PHEV ma większą moc o 20 KM.
- Chery Tiggo 8 ma większy zasięg o 30 km.
- MG S9 PHEV ma większy bagażnik o 139 l.
Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV
Cena od najtańszego
MG S9 PHEV Plug-in Hybrid167 900 zł (najlepsza wartość)
Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)169 900 zł
Moc od najmocniejszego
MG S9 PHEV Plug-in Hybrid299 KM (najlepsza wartość)
Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)279 KM
Zasięg od najdalszego
Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)1100 km (najlepsza wartość)
MG S9 PHEV Plug-in Hybrid1070 km
Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV: pełne porównanie
- NajtańszyMG S9 PHEV Plug-in Hybrid167 900 złprzewaga nad drugim: 2 000 zł
- Najniższy koszt energiiChery Tiggo 8 Plug-in (CSH)5 148 złprzewaga nad drugim: 148 zł rocznie
- NajmocniejszyMG S9 PHEV Plug-in Hybrid299 KMprzewaga nad drugim: 20 KM
- Najszybszy do 100 km/hChery Tiggo 8 Plug-in (CSH)9,0 sprzewaga nad drugim: 0,6 s
- Najdalszy zasięgChery Tiggo 8 Plug-in (CSH)1100 kmprzewaga nad drugim: 30 km
- Największy bagażnikMG S9 PHEV Plug-in Hybrid332 lprzewaga nad drugim: 139 l
| Parametr | PHEVChery Tiggo 8Plug-in (CSH) · Comfort169 900 zł | PHEVMG S9 PHEVPlug-in Hybrid · Excite167 900 zł |
|---|---|---|
| Cena i koszty | ||
| Cena od | 169 900 zł | 167 900 zł (najlepsza wartość)−2 000 złCena promocyjna: do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; nie łączy się z kredytem 50/50 ani leasingiem MG |
| Cena katalogowa | 169 900 zł (najlepsza wartość) | 172 900 zł |
| Energia: koszt rocznie | 5 148 zł (najlepsza wartość) | 5 296 zł+148 zł |
| Energia: koszt 100 km | 34 zł (najlepsza wartość) | 35 zł |
| Osiągi i napęd | ||
| Moc | 279 KM | 299 KM (najlepsza wartość) |
| Moment obrotowy | 365 Nm | 390 Nm (najlepsza wartość) |
| 0–100 km/h | 9,0 s (najlepsza wartość) | 9,6 s |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h | 200 km/h (najlepsza wartość) |
| Układ napędowy | FWD | FWD |
| Masa własna | 1 991 kg | 2 160 kg |
| Zasięg i ładowanie | ||
| Zasięg łączny | 1100 km (najlepsza wartość) | 1070 kmwg katalogu |
| Zasięg na samym prądzie | 90 km | 100 km (najlepsza wartość) |
| Zużycie (katalog) | 2,5 l/100 km6,0 l przy pustej baterii | 2,4 l/100 km6,7 l przy pustej baterii |
| Bateria | 18,3 kWh brutto | 24,7 kWh brutto (23,2 kWh użytkowa) |
| Ładowanie AC | 6,6 kW | 11 kW (0-100% w ok. 3 h; z gniazdka 2,2 kW ok. 11,5 h) |
| Ładowanie DC | 40 kW (30–80% w 20 min) | brak danych |
| Miejsce i ładowność | ||
| Bagażnik | 193 l1930 l po złożeniu kanapy | 332 l (najlepsza wartość)2093 l po złożeniu kanapy |
| Miejsca | 7 | 7 |
| Holowanie (bez hamulca / z hamulcem) | 750 / 750 kg | 750 / 2000 kg |
| Gwarancja i bezpieczeństwo | ||
| Gwarancja | 7 lat / 150 000 km lub 3 lata bez limitu km | 7 lat / 150 000 km |
| Gwarancja na baterię | 8 lat / 160 000 km (akumulator, silnik i elektronika) | 7 lat / 150 000 km (próg utraty pojemności: 70%) |
| Assistance | brak danych | 7 lat (przy przeglądach w ASO MG; w standardzie 1 rok) |
| Euro NCAP | 5★ (2025, ponowna ocena) | 5★ (Euro NCAP 2025, wersja PHEV LUX, 2160 kg) |
najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto
Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie
Chery Tiggo 8 Plug-in (CSH)Comfort · od 169 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
MG S9 PHEV Plug-in HybridExcite · od 167 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Jak liczymy koszt energii
Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.
Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.
Najczęstsze pytania o porównywanie
Który jest tańszy: Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV?
MG S9 PHEV jest tańszy o 2 000 zł. Dane: Chery Tiggo 8: 169 900 zł, MG S9 PHEV: 167 900 zł.
Który zużywa mniej energii: Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV?
Chery Tiggo 8 zużywa energię za 148 zł mniej rocznie. Dane: Chery Tiggo 8: 5 148 zł, MG S9 PHEV: 5 296 zł.
Który ma większą moc: Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV?
MG S9 PHEV ma większą moc o 20 KM. Dane: Chery Tiggo 8: 279 KM, MG S9 PHEV: 299 KM.
Który ma większy zasięg: Chery Tiggo 8 czy MG S9 PHEV?
Chery Tiggo 8 ma większy zasięg o 30 km. Dane: Chery Tiggo 8: 1100 km, MG S9 PHEV: 1070 km.
Wiesz już, które auto wygrywa?
Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.
Zapytaj o ofertę