Leapmotor B05 czy MG4? Liczby obok siebie.
Porównujemy wersje startowe: Leapmotor B05 (EV, Pro Life), od 109 900 zł oraz MG4 (Elektryk, Comfort 64 kWh), od 117 600 zł.
- Leapmotor B05 jest tańszy o 7 700 zł.
- Leapmotor B05 zużywa energię za 36 zł mniej rocznie.
- Leapmotor B05 ma większą moc o 14 KM.
- MG4 ma większy zasięg o 64 km.
- MG4 ma większy bagażnik o 18 l.
Leapmotor B05 czy MG4
Cena od najtańszego
Leapmotor B05 EV109 900 zł (najlepsza wartość)
MG4 Elektryk117 600 zł
Moc od najmocniejszego
Leapmotor B05 EV218 KM (najlepsza wartość)
MG4 Elektryk204 KM
Zasięg od najdalszego
MG4 Elektryk465 km (najlepsza wartość)
Leapmotor B05 EV401 km
Leapmotor B05 czy MG4: pełne porównanie
- NajtańszyLeapmotor B05 EV109 900 złprzewaga nad drugim: 7 700 zł
- Najniższy koszt energiiLeapmotor B05 EV2 844 złprzewaga nad drugim: 36 zł rocznie
- NajmocniejszyLeapmotor B05 EV218 KMprzewaga nad drugim: 14 KM
- Najszybszy do 100 km/hMG4 Elektryk7,1 sprzewaga nad drugim: 0,4 s
- Najdalszy zasięgMG4 Elektryk465 kmprzewaga nad drugim: 64 km
- Największy bagażnikMG4 Elektryk363 lprzewaga nad drugim: 18 l
| Parametr | EVLeapmotor B05EV · Pro Life109 900 zł | EVMG4Elektryk · Comfort 64 kWh117 600 zł |
|---|---|---|
| Cena i koszty | ||
| Cena od | 109 900 zł (najlepsza wartość)Promocja (rabat 4 000 zł) z cennika z 1.10.2026; importer nie podaje terminu ani warunków, cena może się zmienić. | 117 600 zł+7 700 złRocznik 2024; rocznik 2025: +5 000 zł. Dla każdego klienta, do 31.12.2026 lub wyczerpania puli |
| Cena katalogowa | 113 900 zł (najlepsza wartość) | 147 600 zł |
| Energia: koszt rocznie | 2 844 zł (najlepsza wartość) | 2 880 zł+36 zł |
| Energia: koszt 100 km | 19 zł (najlepsza wartość) | 19 zł |
| Osiągi i napęd | ||
| Moc | 218 KM (najlepsza wartość) | 204 KM |
| Moment obrotowy | 240 Nm | 250 Nm (najlepsza wartość) |
| 0–100 km/h | 7,5 s | 7,1 s (najlepsza wartość) |
| Prędkość maksymalna | 170 km/h (najlepsza wartość) | 160 km/h |
| Układ napędowy | RWD | RWD |
| Masa własna | brak danych | 1 651 kg |
| Zasięg i ładowanie | ||
| Zasięg łączny | 401 km | 465 km (najlepsza wartość) |
| Zasięg na samym prądzie | 401 km | 465 km (najlepsza wartość) |
| Zużycie (katalog) | 15,8 kWh/100 km | 16,0 kWh/100 km |
| Bateria | 56,2 kWh | 64 kWh |
| Ładowanie AC | 11 kW (30–80% w 2 h 40 min) | 11 kW |
| Ładowanie DC | 156 kW (30–80% w 16 min) | 140 kW (10–80% w 30 min) |
| Miejsce i ładowność | ||
| Bagażnik | 345 l1400 l po złożeniu kanapy | 363 l (najlepsza wartość)1177 l po złożeniu kanapy |
| Holowanie (bez hamulca / z hamulcem) | brak danych | 500 / 500 kg |
| Gwarancja i bezpieczeństwo | ||
| Gwarancja | 4 lata / 100 000 km | 7 lat / 150 000 km |
| Gwarancja na baterię | 8 lat / 160 000 km | 7 lat / 150 000 km (w gwarancji pojazdu) |
| Assistance | 4 lata (24 h, cała Europa) | 12 miesięcy (odnawiane po przeglądzie w ASO MG) |
| Euro NCAP | 5 gwiazdek (Euro NCAP, 09.2026, wersja testowana nie podana) | 5 gwiazdek (Euro NCAP, 12.2022, MG4 Electric 4x2) |
najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto
Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie
Leapmotor B05 EVPro Life · od 109 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
MG4 ElektrykComfort 64 kWh · od 117 600 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Jak liczymy koszt energii
Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.
Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.
Najczęstsze pytania o porównywanie
Który jest tańszy: Leapmotor B05 czy MG4?
Leapmotor B05 jest tańszy o 7 700 zł. Dane: Leapmotor B05: 109 900 zł, MG4: 117 600 zł.
Który zużywa mniej energii: Leapmotor B05 czy MG4?
Leapmotor B05 zużywa energię za 36 zł mniej rocznie. Dane: Leapmotor B05: 2 844 zł, MG4: 2 880 zł.
Który ma większą moc: Leapmotor B05 czy MG4?
Leapmotor B05 ma większą moc o 14 KM. Dane: Leapmotor B05: 218 KM, MG4: 204 KM.
Który ma większy zasięg: Leapmotor B05 czy MG4?
MG4 ma większy zasięg o 64 km. Dane: Leapmotor B05: 401 km, MG4: 465 km.
Wiesz już, które auto wygrywa?
Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.
Zapytaj o ofertę