MG MGS6 EV czy XPeng G6? Liczby obok siebie.

Porównujemy wersje startowe: MG MGS6 EV (Elektryczny, Exclusive RWD), od 189 900 zł oraz XPeng G6 (Elektryk, RWD Air Standard Range), od 194 900 zł.

  • MG MGS6 EV jest tańszy o 5 000 zł.
  • XPeng G6 ma większą moc o 8 KM.
  • MG MGS6 EV ma większy zasięg o 50 km.
  • MG MGS6 EV ma większy bagażnik o 103 l.

MG MGS6 EV czy XPeng G6

Cena od najtańszego

  1. MG MGS6 EV Elektryczny189 900 zł (najlepsza wartość)
  2. XPeng G6 Elektryk194 900 zł

Moc od najmocniejszego

  1. XPeng G6 Elektryk252 KM (najlepsza wartość)
  2. MG MGS6 EV Elektryczny244 KM

Zasięg od najdalszego

  1. MG MGS6 EV Elektryczny530 km (najlepsza wartość)
  2. XPeng G6 Elektryk480 km

MG MGS6 EV czy XPeng G6: pełne porównanie

  • NajtańszyMG MGS6 EV Elektryczny189 900 złprzewaga nad drugim: 5 000 zł
  • NajmocniejszyXPeng G6 Elektryk252 KMprzewaga nad drugim: 8 KM
  • Najszybszy do 100 km/hXPeng G6 Elektryk6,9 sprzewaga nad drugim: 0,4 s
  • Najdalszy zasięgMG MGS6 EV Elektryczny530 kmprzewaga nad drugim: 50 km
  • Największy bagażnikMG MGS6 EV Elektryczny674 lprzewaga nad drugim: 103 l
ParametrEVMG MGS6 EVElektryczny · Exclusive RWD189 900 złEVXPeng G6Elektryk · RWD Air Standard Range194 900 zł
Cena i koszty
Cena od189 900 zł (najlepsza wartość)Zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli, odbiór do końca I kw. 2027; kredyt i leasing MG liczone od katalogu194 900 zł+5 000 zł
Cena katalogowa203 900 zł194 900 zł (najlepsza wartość)
Energia: koszt rocznie2 988 zł2 988 zł
Energia: koszt 100 km20 zł20 zł
Osiągi i napęd
Moc244 KM252 KM (najlepsza wartość)
Moment obrotowy350 Nm440 Nm (najlepsza wartość)
0–100 km/h7,3 s6,9 s (najlepsza wartość)
Prędkość maksymalna200 km/h202 km/h (najlepsza wartość)
Układ napędowyRWDRWD
Masa własna1 908 kg2 065 kg
Zasięg i ładowanie
Zasięg łączny530 km (najlepsza wartość)480 km
Zasięg na samym prądzie530 km (najlepsza wartość)480 km
Zużycie (katalog)16,6 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
Bateria77 kWh (użyteczna 74,3 kWh)68,5 kWh LFP, 800 V
Ładowanie AC11 kW (przy 7 kW: 10–100% w 8 h 30 min)11 kW (5–100% w 7,3 h)
Ładowanie DC144 kW (10–80% w 38 min)do 382 kW (10–80% w 12 min wg cennika)
Miejsce i ładowność
Bagażnik674 l (najlepsza wartość)1910 l po złożeniu kanapy571 l1374 l po złożeniu kanapy
Miejsca55
Holowanie (bez hamulca / z hamulcem)750 / 1500 kg750 / 1500 kg
Gwarancja i bezpieczeństwo
Gwarancja7 lat / 150 000 km7 lat / 160 000 km
Gwarancja na baterię7 lat / 150 000 km (min. 70% pojemności)8 lat / 160 000 km
Assistance1. rok w standardzie; do 7 lat przy serwisowaniu w ASO MG5 lat (holowanie, auto zastępcze, kontynuacja podróży)
Euro NCAP5 gwiazdek (Euro NCAP, 2025, testowana wersja 4x2)5 gwiazdek (Euro NCAP, wrzesień 2024)

najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto

Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie

Jak liczymy koszt energii

Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.

Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.

Najczęstsze pytania o porównywanie

Który jest tańszy: MG MGS6 EV czy XPeng G6?

MG MGS6 EV jest tańszy o 5 000 zł. Dane: MG MGS6 EV: 189 900 zł, XPeng G6: 194 900 zł.

Który zużywa mniej energii: MG MGS6 EV czy XPeng G6?

W tym porównaniu mają tyle samo. Dane: MG MGS6 EV: 2 988 zł, XPeng G6: 2 988 zł.

Który ma większą moc: MG MGS6 EV czy XPeng G6?

XPeng G6 ma większą moc o 8 KM. Dane: MG MGS6 EV: 244 KM, XPeng G6: 252 KM.

Który ma większy zasięg: MG MGS6 EV czy XPeng G6?

MG MGS6 EV ma większy zasięg o 50 km. Dane: MG MGS6 EV: 530 km, XPeng G6: 480 km.

Wiesz już, które auto wygrywa?

Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.

Zapytaj o ofertę