GAC Aion UT czy Leapmotor B10? Liczby obok siebie.
Porównujemy wersje startowe: GAC Aion UT (Elektryk, Premium), od 129 900 zł oraz Leapmotor B10 (EV Pro, Life), od 113 900 zł.
- Leapmotor B10 jest tańszy o 16 000 zł.
- GAC Aion UT zużywa energię za 162 zł mniej rocznie.
- Leapmotor B10 ma większą moc o 14 KM.
- GAC Aion UT ma większy zasięg o 69 km.
- Leapmotor B10 ma większy bagażnik o 15 l.
GAC Aion UT czy Leapmotor B10
Cena od najtańszego
Leapmotor B10 EV Pro113 900 zł (najlepsza wartość)
GAC Aion UT Elektryk129 900 zł
Moc od najmocniejszego
Leapmotor B10 EV Pro218 KM (najlepsza wartość)
GAC Aion UT Elektryk204 KM
Zasięg od najdalszego
GAC Aion UT Elektryk430 km (najlepsza wartość) Leapmotor B10 EV Pro361 km
GAC Aion UT czy Leapmotor B10: pełne porównanie
- NajtańszyLeapmotor B10 EV Pro113 900 złprzewaga nad drugim: 16 000 zł
- Najniższy koszt energiiGAC Aion UT Elektryk2 952 złprzewaga nad drugim: 162 zł rocznie
- NajmocniejszyLeapmotor B10 EV Pro218 KMprzewaga nad drugim: 14 KM
- Najszybszy do 100 km/hGAC Aion UT Elektryk7,3 sprzewaga nad drugim: 0,7 s
- Najdalszy zasięgGAC Aion UT Elektryk430 kmprzewaga nad drugim: 69 km
- Największy bagażnikLeapmotor B10 EV Pro455 lprzewaga nad drugim: 15 l
| Parametr | EVGAC Aion UTElektryk · Premium129 900 zł | EVLeapmotor B10EV Pro · Life113 900 zł |
|---|---|---|
| Cena i koszty | ||
| Cena od | 129 900 zł | 113 900 zł (najlepsza wartość)−16 000 złcena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu |
| Cena katalogowa | 129 900 zł | 125 900 zł (najlepsza wartość) |
| Energia: koszt rocznie | 2 952 zł (najlepsza wartość) | 3 114 zł+162 zł |
| Energia: koszt 100 km | 20 zł (najlepsza wartość) | 21 zł |
| Osiągi i napęd | ||
| Moc | 204 KM | 218 KM (najlepsza wartość) |
| Moment obrotowy | 210 Nm | 240 Nm (najlepsza wartość) |
| 0–100 km/h | 7,3 s (najlepsza wartość) | 8,0 s |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h | 170 km/h (najlepsza wartość) |
| Układ napędowy | FWD | RWD |
| Masa własna | 1 670 kg | 1 780 kg |
| Zasięg i ładowanie | ||
| Zasięg łączny | 430 km (najlepsza wartość) | 361 km |
| Zasięg na samym prądzie | 430 km (najlepsza wartość) | 361 km |
| Zużycie (katalog) | 16,4 kWh/100 km | 17,3 kWh/100 km |
| Bateria | 60 kWh LFP | 56,2 kWh |
| Ładowanie AC | 11 kW (0–100% w ok. 7 h) | 11 kW (30–80% w 2 h 40 min) |
| Ładowanie DC | 87 kW (30–80% w 24 min) | 140 kW (30–80% w 20 min) |
| Miejsce i ładowność | ||
| Bagażnik | 440 l | 455 l (najlepsza wartość)1700 l po złożeniu kanapy |
| Miejsca | 5 | brak danych |
| Holowanie (bez hamulca / z hamulcem) | brak danych | 750 / 750 kg |
| Gwarancja i bezpieczeństwo | ||
| Gwarancja | 8 lat (limit km do potwierdzenia: 160 000 wg otomoto.pl) | 4 lata / 100 000 km |
| Gwarancja na baterię | 8 lat (200 000 km wg otomoto.pl, do potwierdzenia) | 8 lat / 160 000 km |
| Assistance | brak danych | 4 lata (24 h, cała Europa) |
| Euro NCAP | 5 gwiazdek (Euro NCAP 2026) | 5 gwiazdek (Euro NCAP, 12.2025, wersja Pro) |
najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto
Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie
GAC Aion UT ElektrykPremium · od 129 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Leapmotor B10 EV ProLife · od 113 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Jak liczymy koszt energii
Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.
Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.
Najczęstsze pytania o porównywanie
Który jest tańszy: GAC Aion UT czy Leapmotor B10?
Leapmotor B10 jest tańszy o 16 000 zł. Dane: GAC Aion UT: 129 900 zł, Leapmotor B10: 113 900 zł.
Który zużywa mniej energii: GAC Aion UT czy Leapmotor B10?
GAC Aion UT zużywa energię za 162 zł mniej rocznie. Dane: GAC Aion UT: 2 952 zł, Leapmotor B10: 3 114 zł.
Który ma większą moc: GAC Aion UT czy Leapmotor B10?
Leapmotor B10 ma większą moc o 14 KM. Dane: GAC Aion UT: 204 KM, Leapmotor B10: 218 KM.
Który ma większy zasięg: GAC Aion UT czy Leapmotor B10?
GAC Aion UT ma większy zasięg o 69 km. Dane: GAC Aion UT: 430 km, Leapmotor B10: 361 km.
Wiesz już, które auto wygrywa?
Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.
Zapytaj o ofertę