GAC Aion UT czy Omoda E5? Liczby obok siebie.

Porównujemy wersje startowe: GAC Aion UT (Elektryk, Premium), od 129 900 zł oraz Omoda E5 (Elektryczny, Premium), od 135 900 zł.

  • GAC Aion UT jest tańszy o 6 000 zł.
  • Omoda E5 zużywa energię za 72 zł mniej rocznie.
  • Omoda E5 ma większą moc o 7 KM.
  • GAC Aion UT ma większy bagażnik o 140 l.

GAC Aion UT czy Omoda E5

Cena od najtańszego

  1. GAC Aion UT Elektryk129 900 zł (najlepsza wartość)
  2. Omoda E5 Elektryczny135 900 zł

Moc od najmocniejszego

  1. Omoda E5 Elektryczny211 KM (najlepsza wartość)
  2. GAC Aion UT Elektryk204 KM

Zasięg od najdalszego

  1. GAC Aion UT Elektryk430 km
  2. Omoda E5 Elektryczny430 km

GAC Aion UT czy Omoda E5: pełne porównanie

  • NajtańszyGAC Aion UT Elektryk129 900 złprzewaga nad drugim: 6 000 zł
  • Najniższy koszt energiiOmoda E5 Elektryczny2 880 złprzewaga nad drugim: 72 zł rocznie
  • NajmocniejszyOmoda E5 Elektryczny211 KMprzewaga nad drugim: 7 KM
  • Najszybszy do 100 km/hGAC Aion UT Elektryk7,3 sprzewaga nad drugim: 0,3 s
  • Największy bagażnikGAC Aion UT Elektryk440 lprzewaga nad drugim: 140 l
ParametrEVGAC Aion UTElektryk · Premium129 900 złEVOmoda E5Elektryczny · Premium135 900 zł
Cena i koszty
Cena od129 900 zł (najlepsza wartość)135 900 zł+6 000 złRabat Trade-in 4 000 zł przy oddaniu auta, 1.09–31.10.2026; importer pokazuje cenę w przykładach finansowania
Cena katalogowa129 900 zł (najlepsza wartość)139 900 zł
Energia: koszt rocznie2 952 zł2 880 zł (najlepsza wartość)−72 zł
Energia: koszt 100 km20 zł19 zł (najlepsza wartość)
Osiągi i napęd
Moc204 KM211 KM (najlepsza wartość)
Moment obrotowy210 Nm288 Nm (najlepsza wartość)
0–100 km/h7,3 s (najlepsza wartość)7,6 s
Prędkość maksymalna160 km/h171 km/h (najlepsza wartość)
Układ napędowyFWDFWD
Masa własna1 670 kg1 710 kg
Zasięg i ładowanie
Zasięg łączny430 km430 km
Zasięg na samym prądzie430 km430 km
Zużycie (katalog)16,4 kWh/100 km16,0 kWh/100 km
Bateria60 kWh LFP61 kWh LFP
Ładowanie AC11 kW (0–100% w ok. 7 h)11 kW (10–100% w 7 h)
Ładowanie DC87 kW (30–80% w 24 min)130 kW (30–80% w 28 min)
Miejsce i ładowność
Bagażnik440 l (najlepsza wartość)300 l1300 l po złożeniu kanapy
Miejsca5brak danych
Gwarancja i bezpieczeństwo
Gwarancja8 lat (limit km do potwierdzenia: 160 000 wg otomoto.pl)7 lat / 150 000 km
Gwarancja na baterię8 lat (200 000 km wg otomoto.pl, do potwierdzenia)8 lat / 160 000 km
Euro NCAP5 gwiazdek (Euro NCAP 2026)5 gwiazdek (Euro NCAP, wynik spalinowej Omody 5 z 2022; importer podaje go dla E5 od 11.2024)

najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto

Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie

Jak liczymy koszt energii

Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.

Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.

Najczęstsze pytania o porównywanie

Który jest tańszy: GAC Aion UT czy Omoda E5?

GAC Aion UT jest tańszy o 6 000 zł. Dane: GAC Aion UT: 129 900 zł, Omoda E5: 135 900 zł.

Który zużywa mniej energii: GAC Aion UT czy Omoda E5?

Omoda E5 zużywa energię za 72 zł mniej rocznie. Dane: GAC Aion UT: 2 952 zł, Omoda E5: 2 880 zł.

Który ma większą moc: GAC Aion UT czy Omoda E5?

Omoda E5 ma większą moc o 7 KM. Dane: GAC Aion UT: 204 KM, Omoda E5: 211 KM.

Który ma większy zasięg: GAC Aion UT czy Omoda E5?

W tym porównaniu mają tyle samo. Dane: GAC Aion UT: 430 km, Omoda E5: 430 km.

Wiesz już, które auto wygrywa?

Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.

Zapytaj o ofertę