BYD Atto 2 czy GAC Aion UT? Liczby obok siebie.
Porównujemy wersje startowe: BYD Atto 2 (Elektryk, Active), od 121 460 zł oraz GAC Aion UT (Elektryk, Premium), od 129 900 zł.
- BYD Atto 2 jest tańszy o 8 440 zł.
- BYD Atto 2 zużywa energię za 72 zł mniej rocznie.
- GAC Aion UT ma większą moc o 27 KM.
- GAC Aion UT ma większy zasięg o 118 km.
- GAC Aion UT ma większy bagażnik o 40 l.
BYD Atto 2 czy GAC Aion UT
Cena od najtańszego
BYD Atto 2 Elektryk121 460 zł (najlepsza wartość)
GAC Aion UT Elektryk129 900 zł
Moc od najmocniejszego
GAC Aion UT Elektryk204 KM (najlepsza wartość) BYD Atto 2 Elektryk177 KM
Zasięg od najdalszego
GAC Aion UT Elektryk430 km (najlepsza wartość) BYD Atto 2 Elektryk312 km
BYD Atto 2 czy GAC Aion UT: pełne porównanie
- NajtańszyBYD Atto 2 Elektryk121 460 złprzewaga nad drugim: 8 440 zł
- Najniższy koszt energiiBYD Atto 2 Elektryk2 880 złprzewaga nad drugim: 72 zł rocznie
- NajmocniejszyGAC Aion UT Elektryk204 KMprzewaga nad drugim: 27 KM
- Najszybszy do 100 km/hGAC Aion UT Elektryk7,3 sprzewaga nad drugim: 0,6 s
- Najdalszy zasięgGAC Aion UT Elektryk430 kmprzewaga nad drugim: 118 km
- Największy bagażnikGAC Aion UT Elektryk440 lprzewaga nad drugim: 40 l
| Parametr | EVBYD Atto 2Elektryk · Active121 460 zł | EVGAC Aion UTElektryk · Premium129 900 zł |
|---|---|---|
| Cena i koszty | ||
| Cena od | 121 460 zł (najlepsza wartość)Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów; cena z oferty BYD bez cennika PDF | 129 900 zł+8 440 zł |
| Cena katalogowa | 129 900 zł | 129 900 zł |
| Energia: koszt rocznie | 2 880 zł (najlepsza wartość) | 2 952 zł+72 zł |
| Energia: koszt 100 km | 19 zł (najlepsza wartość) | 20 zł |
| Osiągi i napęd | ||
| Moc | 177 KM | 204 KM (najlepsza wartość) |
| Moment obrotowy | 290 Nm (najlepsza wartość) | 210 Nm |
| 0–100 km/h | 7,9 s | 7,3 s (najlepsza wartość) |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h | 160 km/h |
| Układ napędowy | FWD | FWD |
| Masa własna | 1 570 kg | 1 670 kg |
| Zasięg i ładowanie | ||
| Zasięg łączny | 312 km | 430 km (najlepsza wartość) |
| Zasięg na samym prądzie | 312 km | 430 km (najlepsza wartość) |
| Zużycie (katalog) | 16,0 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| Bateria | 45,1 kWh | 60 kWh LFP |
| Ładowanie AC | 11 kW (0–100% w 5,5 h) | 11 kW (0–100% w ok. 7 h) |
| Ładowanie DC | 65 kW (10–80% w 37 min) | 87 kW (30–80% w 24 min) |
| Miejsce i ładowność | ||
| Bagażnik | 400 l1340 l po złożeniu kanapy | 440 l (najlepsza wartość) |
| Miejsca | brak danych | 5 |
| Gwarancja i bezpieczeństwo | ||
| Gwarancja | 6 lat / 150 000 km | 8 lat (limit km do potwierdzenia: 160 000 wg otomoto.pl) |
| Gwarancja na baterię | 8 lat / 200 000 km (do 70% pojemności) | 8 lat (200 000 km wg otomoto.pl, do potwierdzenia) |
| Euro NCAP | nie znaleziono wyniku Euro NCAP | 5 gwiazdek (Euro NCAP 2026) |
najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto
Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie
BYD Atto 2 ElektrykActive · od 121 460 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
GAC Aion UT ElektrykPremium · od 129 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Jak liczymy koszt energii
Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.
Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.
Najczęstsze pytania o porównywanie
Który jest tańszy: BYD Atto 2 czy GAC Aion UT?
BYD Atto 2 jest tańszy o 8 440 zł. Dane: BYD Atto 2: 121 460 zł, GAC Aion UT: 129 900 zł.
Który zużywa mniej energii: BYD Atto 2 czy GAC Aion UT?
BYD Atto 2 zużywa energię za 72 zł mniej rocznie. Dane: BYD Atto 2: 2 880 zł, GAC Aion UT: 2 952 zł.
Który ma większą moc: BYD Atto 2 czy GAC Aion UT?
GAC Aion UT ma większą moc o 27 KM. Dane: BYD Atto 2: 177 KM, GAC Aion UT: 204 KM.
Który ma większy zasięg: BYD Atto 2 czy GAC Aion UT?
GAC Aion UT ma większy zasięg o 118 km. Dane: BYD Atto 2: 312 km, GAC Aion UT: 430 km.
Wiesz już, które auto wygrywa?
Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.
Zapytaj o ofertę