BYD Seal U czy Omoda 7? Liczby obok siebie.
Porównujemy wersje startowe: BYD Seal U (Plug-in DM-i, Boost), od 141 000 zł oraz Omoda 7 (Super Hybrid, Luxury), od 158 900 zł.
- BYD Seal U jest tańszy o 17 900 zł.
- BYD Seal U zużywa energię za 336 zł mniej rocznie.
- Omoda 7 ma większą moc o 61 KM.
- Omoda 7 ma większy zasięg o 20 km.
- BYD Seal U ma większy bagażnik o 24 l.
BYD Seal U czy Omoda 7
Cena od najtańszego
BYD Seal U Plug-in DM-i141 000 zł (najlepsza wartość)
Omoda 7 Super Hybrid158 900 zł
Moc od najmocniejszego
Omoda 7 Super Hybrid279 KM (najlepsza wartość)
BYD Seal U Plug-in DM-i218 KM
Zasięg od najdalszego
Omoda 7 Super Hybrid1100 km (najlepsza wartość)
BYD Seal U Plug-in DM-i1080 km
BYD Seal U czy Omoda 7: pełne porównanie
- NajtańszyBYD Seal U Plug-in DM-i141 000 złprzewaga nad drugim: 17 900 zł
- Najniższy koszt energiiBYD Seal U Plug-in DM-i4 650 złprzewaga nad drugim: 336 zł rocznie
- NajmocniejszyOmoda 7 Super Hybrid279 KMprzewaga nad drugim: 61 KM
- Najszybszy do 100 km/hOmoda 7 Super Hybrid8,5 sprzewaga nad drugim: 0,4 s
- Najdalszy zasięgOmoda 7 Super Hybrid1100 kmprzewaga nad drugim: 20 km
- Największy bagażnikBYD Seal U Plug-in DM-i425 lprzewaga nad drugim: 24 l
| Parametr | PHEVBYD Seal UPlug-in DM-i · Boost141 000 zł | PHEVOmoda 7Super Hybrid · Luxury158 900 zł |
|---|---|---|
| Cena i koszty | ||
| Cena od | 141 000 zł (najlepsza wartość)Rabat tylko za gotówkę, nie łączy się z kredytem, leasingiem ani najmem; rocznik 2026, do wyczerpania zapasów | 158 900 zł+17 900 złZ finansowaniem Santander (−5 000 zł) i oddaniem auta (−4 000 zł); bez nich 167 900 zł, pula aut ograniczona |
| Cena katalogowa | 169 900 zł (najlepsza wartość) | 179 900 zł |
| Energia: koszt rocznie | 4 650 zł (najlepsza wartość) | 4 986 zł+336 zł |
| Energia: koszt 100 km | 31 zł (najlepsza wartość) | 33 zł |
| Osiągi i napęd | ||
| Moc | 218 KM | 279 KM (najlepsza wartość) |
| Moment obrotowy | 300 Nm | 365 Nm (najlepsza wartość) |
| 0–100 km/h | 8,9 s | 8,5 s (najlepsza wartość) |
| Prędkość maksymalna | 170 km/h | 180 km/h (najlepsza wartość) |
| Układ napędowy | FWD | FWD |
| Masa własna | 1 940 kg | 1 870 kg |
| Zasięg i ładowanie | ||
| Zasięg łączny | 1080 km | 1100 km (najlepsza wartość) |
| Zasięg na samym prądzie | 80 km | 90 km (najlepsza wartość) |
| Zużycie (katalog) | 2,2 l/100 km5,6 l przy pustej baterii | 2,3 l/100 km6,0 l przy pustej baterii |
| Bateria | 18,3 kWh | 18,4 kWh |
| Ładowanie AC | 11 kW (15–100% w 2 h) | 6,6 kW, 1 faza (30–80% w 3 h 18 min) |
| Ładowanie DC | 18 kW (30–80% w 35 min) | 40 kW (30–80% w 20 min) |
| Miejsce i ładowność | ||
| Bagażnik | 425 l (najlepsza wartość)1440 l po złożeniu kanapy | 401 l1294 l po złożeniu kanapy |
| Holowanie (bez hamulca / z hamulcem) | 750 / 750 kg | 750 / 1250 kg |
| Gwarancja i bezpieczeństwo | ||
| Gwarancja | 6 lat / 150 000 km | 7 lat / 150 000 km |
| Gwarancja na baterię | 8 lat / 200 000 km (SOH min. 70%) | 8 lat / 160 000 km |
| Euro NCAP | 5 gwiazdek (2023, test wersji elektrycznej) | brak danych |
najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto
Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie
BYD Seal U Plug-in DM-iBoost · od 141 000 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Omoda 7 Super HybridLuxury · od 158 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Jak liczymy koszt energii
Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.
Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.
Najczęstsze pytania o porównywanie
Który jest tańszy: BYD Seal U czy Omoda 7?
BYD Seal U jest tańszy o 17 900 zł. Dane: BYD Seal U: 141 000 zł, Omoda 7: 158 900 zł.
Który zużywa mniej energii: BYD Seal U czy Omoda 7?
BYD Seal U zużywa energię za 336 zł mniej rocznie. Dane: BYD Seal U: 4 650 zł, Omoda 7: 4 986 zł.
Który ma większą moc: BYD Seal U czy Omoda 7?
Omoda 7 ma większą moc o 61 KM. Dane: BYD Seal U: 218 KM, Omoda 7: 279 KM.
Który ma większy zasięg: BYD Seal U czy Omoda 7?
Omoda 7 ma większy zasięg o 20 km. Dane: BYD Seal U: 1080 km, Omoda 7: 1100 km.
Wiesz już, które auto wygrywa?
Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.
Zapytaj o ofertę