Porównaj auta

Duży SUV, 4,72 m · rocznik 2025

Benzyna

Bestune T90.

Dużo miejsca z tyłu, dużo paliwa.

Dane sprawdzone: · Źródła

Duży SUV (4718 mm), napęd na przód, benzyna 1.5 T 160 KM albo 2.0 T 245 KM. Z tyłu bardzo dużo miejsca, w standardzie kamery 360° i dach panoramiczny. W teście 1.5 spaliło 11,6 l/100 km zamiast 7,7 l, CarPlay nie ma.

Cena od109 900 zł* Wyprzedaż rocznika 2025, ograniczona liczba aut, bez daty końca. Cennik łączy tę cenę z 2.0 Business Plus (245 KM): zapytaj, które auto stoi.
Galeria · 8 zdjęć
Bestune T90Benzyna 1.5 Business · 109 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 28 salonów

01 · Koszty

Bestune T90 cena i paliwo: ile kosztuje rok jazdy.

Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup i paliwo. Cennik podaje 7,7 l/100 km dla 1.5 i 8,2 l dla 2.0, a Auto Świat zmierzył w 1.5 średnio 11,6 l. Dla 1.5 włączyliśmy na start zużycie z testu, bo bliżej niego jest rachunek ze stacji; dla 2.0 liczymy z cennika.

Ceny
Wyposażenie
Zużycie paliwa
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla wybranej wersji. Wynik zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
Benzyna 7,7 l/100 km (1.5) i 8,2 l (2.0) to wartości z cennika importera w cyklu mieszanym WLTP. Cennik nie podaje zużycia w mieście ani w trasie.
Zużycie realne (testy prasowe)
Benzyna 11,6 l/100 km to średnia z testu Auto Świat (1.5 Business, 13.12.2025). W 25-kilometrowym przejeździe po mieście było 14,1 l, a przy stałych ok. 80 km/h ok. 8 l. Dla 2.0 nie mamy pomiaru samej benzyny: moto-przestrzen jeździł Elegance z LPG i nie rozdzielił paliw, dlatego dla 2.0 liczymy z cennika.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Twój rachunek

Koszt po 5 latach: 150 325 zł

Benzyna

zakup paliwo

zakuppaliwo / rokna 100 kmzużycie
Z czego to się składa?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Benzyna kosztuje łącznie 150 325 zł: zakup 109 900 zł i energia 40 425 zł.

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez tankowania?

Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba stanąć na stacji. Bak ma 60 l, więc przy zużyciu z testu 1.5 zasięg jest o kilkaset kilometrów krótszy niż z cennika.

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięg z pełnego baku to nasze obliczenia: 60 l ÷ 7,7 l/100 km ≈ 780 km wg cennika 1.5, a przy zużyciu z testu (11,6 l) ok. 520 km. Stację planujemy po 90% tej wartości, żeby zostawić rezerwę.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Przełącznik „Realne” w kalkulatorze używa wartości z testów.

03 · Wyposażenie

Bestune T90 wyposażenie: silnik, potem wersja.

W cenniku Comfort jest droższy od Business, ale nie ma HUD, martwego pola, asystenta pasa ani elektrycznego fotela pasażera. Elegance dokłada czujniki z przodu, parkowanie, klapę i wnętrze Premium. Pełna lista 53 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieBenzynaBenzyna1.5 BusinessBenzynaBenzyna2.0 ComfortBenzynaBenzyna2.0 Elegance
Napęd
Silnik i skrzynia1.5 T z 7-biegowym DCT (160 KM) albo 2.0 T z 8-biegowym automatem (245 KM). Auto Świat opisuje w 1.5 opóźnienie reakcji na gaz do 1-2 s, moto-przestrzen w 2.0 takich szarpnięć nie notuje.1.5 T · 160 KM · 7DCT2.0 T · 245 KM · 8AT2.0 T · 245 KM · 8AT
Asystenci jazdy
Monitorowanie martwego polaOstrzega przed autem w martwym polu. Comfort go nie ma, choć kosztuje więcej niż Business.✓—✓
Ostrzeżenie o opuszczeniu pasaOstrzega, gdy auto zjeżdża z pasa. Comfort go nie ma.✓—✓
Asystent zmiany pasaPomaga przy zmianie pasa na szybszej drodze. Comfort go nie ma.✓—✓
Ostrzeżenie o kolizji z tyłuOstrzega o aucie nadjeżdżającym od tyłu. Comfort go nie ma.✓—✓
Czujniki parkowania z przoduTylko w Elegance. Auto Świat: w Business widoczność do przodu jest słaba, a czujników z przodu brak.——✓
Automatyczne parkowanieTylko w Elegance. Zakres manewrów cennik podaje ogólnie, więc obejrzyj działanie w salonie.——✓
Komfort i multimedia
Wyświetlacz HUDPrędkość i wskazówki na szybie. W Comfort go nie ma, a w teście Auto Świat chwalony jako „prawdziwy”.✓—✓
AudioBusiness ma 6 głośników, Comfort i Elegance 8.6 głośników8 głośników8 głośników
Podgrzewana kierownicaW teście Business ma ją, ale bez własnego przycisku: trzeba przypisać do wolnego klawisza na kierownicy kosztem innej funkcji.✓?✓
Oświetlenie ambientWielobarwne, tylko w Elegance.——✓
Menu po polskuW teście Business tylko angielski i hiszpański (Auto Świat 13.12.2025). Zapytaj salon o aktualizację.—??
Ładowarka indukcyjnaW teście Business jej brak (Auto Świat). Cennik jej nie wymienia.—??
Fotele i wnętrze
Elektryczny fotel pasażeraW Comfort pasażer ustawia fotel ręcznie. Auto Świat: w Business nie reguluje się jego wysokość.✓—✓
Fotel kierowcyElegance ma 8 kierunków i pamięć ustawień, pozostałe 6 kierunków. Auto Świat: brak podparcia lędźwiowego (Business).6 kier.6 kier.8 kier. + pamięć
Podgrzewanie foteliW Business go nie ma (Auto Świat), w Elegance trzy stopnie (moto-przestrzen). Dla Comfort brak danych.—?✓
TapicerkaElegance ma tapicerkę Premium, perforowaną i pikowaną w dwóch kolorach, pozostałe skórę ekologiczną.skóra ekologicznaskóra ekologicznaPremium, dwukolorowa
Nadwozie, światła i koła
Elektryczna klapa bagażnikaW Elegance (cennik i test moto-przestrzen). W Business jej nie ma (Auto Świat), dla Comfort cennik nie rozstrzyga.—?✓
KołaBusiness i Comfort mają 18 cali, Elegance 19 cali.18"18"19"
Lusterka składane elektrycznie——✓
Prawe lusterko obniżane przy cofaniu——✓
Takie same w każdej wersji (27)

Komfort i multimedia

  • Tryby jazdy Eco, Comfort, Sport
  • Dach panoramiczny otwierany z roletą
  • Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa
  • Ekran 12,6 cala i panel kierowcy 8 cali
  • Bluetooth
  • Bezkluczykowy dostęp (drzwi kierowcy)

Bezpieczeństwo

  • Poduszki: kierowca, pasażer, boczne z przodu, kurtyny przód i tył
  • ABS, EBD, HBA, kontrola trakcji i stabilności
  • Ruszanie pod górę, zjazd ze wzniesienia, Auto Hold, hamulec postojowy EPB
  • Automatyczne hamowanie przy manewrowaniu (CDP)
  • Kontrola ciśnienia w oponach
  • ISOFIX na skrajnych miejscach z tyłu
  • Alarm niezapiętych pasów (przód i tył)
  • System przeciwkradzieżowy
  • Koło zapasowe dojazdowe

Asystenci jazdy

  • Autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
  • Ostrzeżenie przed kolizją z autem z przodu (FCW)
  • Asystent utrzymania toru jazdy (LKA)
  • Adaptacyjny tempomat
  • Kamery 360° z widokiem 540°
  • Czujniki parkowania z tyłu

Fotele i wnętrze

  • Tylna kanapa składana 40/60
  • Podłokietnik z uchwytami na napoje

Nadwozie, światła i koła

  • Światła mijania, dzienne i tylne w technologii LED
  • Światła i wycieraczki włączane automatycznie
  • Lusterka podgrzewane, sterowane elektrycznie

Tego nie ma

Apple CarPlay i Android Auto

Źródło: cennik Bestune T90 (cennik 2025, wyprzedaż rocznika; bestune-auto.pl/file/price_list/cennik_t90.pdf, s. 3-5). Kolumna Business to wspólna pozycja 1.5 Business / 2.0 Business Plus. Pozycje bez cennika (podgrzewanie foteli i kierownicy, ładowarka, menu po polsku, klapa w Business) pochodzą z testów Auto Świat (13.12.2025, 1.5 Business) i moto-przestrzen.pl (14.04.2026, 2.0 Elegance LPG). Lakier inny niż biały kosztuje 2 500 zł.

04 · Wnętrze

Bestune T90 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia importera. Wnętrze ma tapicerkę Scarlet Almond z cennika. Ekran na zdjęciach to materiał importera: w teście z grudnia 2025 menu miało tylko angielski i hiszpański, więc sprawdź język w salonie.

Bestune T90: kokpit z pionowym ekranem 12,6 cala i cyfrowymi zegarami, w tapicerce Scarlet Almond z cennika. Ekran to materiał importera.

05 · Opinie z testów

Bestune T90 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

Testy chwalą miejsce z tyłu i wyposażenie jak na cenę, a krytykują spalanie (11,6 l/100 km w teście 1.5), pracę 1.5 z DCT, brak CarPlay i polskiego menu oraz mały bagażnik. Oceny Euro NCAP nie znaleziono.

1.5 w teście Auto Świat11,6 l/100 kmcennik 7,7 l WLTP; test 12.2025

6 plusów9 uwag

Co chwalą

  • Z tyłu bardzo dużo miejsca: Auto Świat chwali ilość miejsca, a moto-przestrzen nazywa tylną kanapę jednym z mocniejszych punktów auta.
    2 źródła

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

  • Dach panoramiczny z roletą, kamery 360° i adaptacyjny tempomat są w każdej wersji, HUD w Business i Elegance.
    Więcej · 3 źródła

    Auto Świat nazwał ceny z cennika „bojowymi” (08.2025), choć w teście 1.5 wyliczył też sporo braków (uwagi).

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, Auto Świat: jazda Bestune T90, T77 i B70 08.2025, Cennik Bestune T90

Pokaż pozostałe (4)
  • Pozycja za kierownicą jest poprawna także dla wysokiego kierowcy, kierownica reguluje się w dwóch płaszczyznach, a fotele mają dość długie siedziska.
    1 źródło

    Źródła: Auto Świat: jazda Bestune T90, T77 i B70 08.2025

  • 2.0 Elegance: wnętrze robi dobre pierwsze wrażenie, pionowy ekran 12,6 cala działa szybko, a zawieszenie jest nastawione na komfort i dobrze radzi sobie z nierównościami.
    1 źródło

    Źródła: moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

  • Automat 8-biegowy w 2.0 według moto-przestrzen nie szarpie i nie ma problemów z ruszaniem, choć zwłokę po wciśnięciu gazu wciąż czuć.
    1 źródło

    Źródła: moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

  • Test moto-przestrzen kończy się słowami „dużo auta za rozsądne pieniądze”, a za najsensowniejszą uznaje wersję 1.5 Business; wysokie spalanie to według niego główny minus, który ma niwelować LPG.
    Więcej · 2 źródła

    Auto Świat ocenia odwrotnie: sprawdź na jeździe, po której stronie stoisz.

    Źródła: moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026, Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025

Na co uważać

  • Spalanie 1.5. W teście 1.5 Business średnia wyniosła 11,6 l/100 km, w 25-kilometrowym przejeździe po mieście 14,1 l, a tylko przy stałych ok. 80 km/h ok. 8 l.
    Więcej · 2 źródła

    Cennik podaje 7,7 l. Licz raczej 11-12 l.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, Cennik Bestune T90

  • Napęd 1.5. Silnik 1.5 z DCT reaguje na gaz z opóźnieniem do 1-2 s, a potem gwałtownie przyspiesza, co w korku daje „żabie skoki”.
    Więcej · 1 źródło

    Według autora to cecha modelu, nie egzemplarza, a przedstawiciele marki liczą, że z czasem to poprawią. Sprawdź to na jeździe próbnej w ruchu miejskim.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025

Pokaż pozostałe (7)
  • Tempomat. W 2.0 Elegance tempomat adaptacyjny działa nierówno: potrafi nie utrzymać zadanej prędkości albo zwolnić w zakręcie lub przy aucie na sąsiednim pasie.
    1 źródło

    Źródła: moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

  • Multimedia. Brak Apple CarPlay i Android Auto.
    Więcej · 2 źródła

    Zamiast nich chińska aplikacja Carbitlink: kod QR do zeskanowania przy prawie każdym wejściu do auta, a ekran w czasie lustrzenia nie reaguje na dotyk. Menu w teście Business miało tylko angielski i hiszpański, radio bez RDS, w kabinie dwa porty USB.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

  • Bagażnik. Bagażnik ma 560 l według cennika, ale testerzy uważają go za mały jak na rozmiar auta.
    Więcej · 3 źródła

    Moto-przestrzen ma wrażenie, że w tej liczbie jest wnęka pod podłogą, a w jego aucie stał tam zbiornik LPG.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026, Cennik Bestune T90

  • Wyposażenie Business. Business w teście: bez przednich czujników, elektrycznej klapy, ładowarki indukcyjnej i ogrzewania foteli, fotel pasażera bez regulacji wysokości, a tylna kamera w nocy daje czarny obraz.
    Więcej · 1 źródło

    Ogrzewanie kierownicy jest, ale bez własnego przycisku.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025

  • Serwis. Producent zaleca w instrukcji wymianę oleju co 5000 km lub 6 miesięcy, w Polsce interwał ustawiono na 15 000 km po pierwszej wymianie przy 5000 km.
    Więcej · 1 źródło

    Poproś salon o plan przeglądów na piśmie.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025

  • LPG. LPG montuje się w Polsce po zakupie, nie w fabryce, więc nie jest w pełni zintegrowany z komputerem.
    Więcej · 3 źródła

    Auto zużywa przy tym benzynę: Auto Świat liczy ok. 1/4 baku benzyny na zbiornik gazu, moto-przestrzen ok. 10% zużycia gazu.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026, Bestune Polska: LPG 09.2026

  • Opinia autora. Autor testu Auto Świat napisał, że T90 by nie kupił, bo lubi przyjemność z jazdy.
    Więcej · 1 źródło

    To opinia jednego testera.

    Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025

Co to znaczy dla Ciebie

Bierzesz T90 dla miejsca z tyłu?

Więcej

Przejedź się wersją 1.5 w korku i wersją 2.0 z automatem, bo testy rozdzielają je oceną. Paliwo w 1.5 licz na ok. 11-12 l, a LPG traktuj jako część zakupu.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Test Auto Świat dotyczy 1.5 Business, test moto-przestrzen 2.0 Elegance z LPG.

Więcej · 2 źródła

Dla Comfort i 2.0 Business Plus nie mamy testu, więc ich oceniamy z cennika.

Źródła: Auto Świat: test Bestune T90 1.5 Business 12.2025, moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

Uwaga

Sieć Bestune jest młoda: mamy w bazie 28 salonów w 24 miastach, a w sierpniu 2025 Auto Świat doliczył się 17 działających.

Więcej · 2 źródła

Zanim kupisz, sprawdź, jak daleko masz serwis, bo gwarancja wymaga przeglądów i corocznej kontroli nadwozia właśnie tam.

Źródła: Auto Świat: jazda Bestune T90, T77 i B70 08.2025, Bestune Polska: strona modelu T90 10.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Nie znaleziono oceny Euro NCAP dla T90.

Więcej · 1 źródło

To znaczy, że jej nie znaleźliśmy, a nie że auto nie przeszło testu (sprawdzono 8.10.2026).

Źródła: Euro NCAP: wyniki testów 10.2026

Pokaż pozostałe (5)

Nie wiemy

Cennik drukuje w tabeli technicznej 160 KM pod nazwą „2.0 Comfort”.

Więcej · 1 źródło

Przypisanie CO2 w tej samej tabeli (190 g/km dla Comfort i Elegance, 173 g/km dla Business) wskazuje na 2.0 i 245 KM w Comfort, ale importer tego wprost nie potwierdza. Zapytaj o silnik w egzemplarzu.

Źródła: Cennik Bestune T90

Nie wiemy

Cennik łączy 1.5 Business i 2.0 Business Plus pod jedną ceną i nie rozdziela dostępności.

Więcej · 1 źródło

Pokazujemy Business jako 1.5 (160 KM); cenę i stan aut z silnikiem 2.0 potwierdź w salonie.

Źródła: Cennik Bestune T90

Nie wiemy

Strona importera podaje 5 miejsc, ale cennik i strona nie podają limitu przyczepy, masy własnej przypisanej do wersji ani czasu 0-100 km/h.

Więcej · 2 źródła

Test moto-przestrzen podaje 7,7 s i 8,2 s, czyli te same liczby co zużycie paliwa z cennika, więc ich nie używamy.

Źródła: Cennik Bestune T90, moto-przestrzen.pl: test Bestune T90 2.0 Elegance LPG 04.2026

Nie wiemy

Importer pisze o ograniczonej liczbie aut z rocznika 2025 i nie podaje daty końca wyprzedaży.

Więcej · 2 źródła

Zapytaj, ile sztuk danej wersji stoi i czy cena obejmuje wszystkie.

Źródła: Bestune Polska: strona modelu T90 10.2026, Cennik Bestune T90

Nie wiemy

W sierpniu 2025 Auto Świat pisał, że egzemplarze testowe i te, które w następnych miesiącach trafią do klientów, nie mają homologacji europejskiej i są rejestrowane na podstawie jednostkowych dopuszczeń, a w przyszłości ma się to zmienić.

Więcej · 1 źródło

Czy dotyczy to aut z rocznika 2025 sprzedawanych dziś, nie wiemy: poproś salon o świadectwo zgodności egzemplarza.

Źródła: Auto Świat: jazda Bestune T90, T77 i B70 08.2025

Źródła opinii (7), stan na 09.10.2026
Policz koszt w swoim przebiegu

06 · Nasz werdykt

Czy Bestune T90 to dobry wybór? Dla kogo jest ten SUV.

Dwa testy, dwa wnioski: Auto Świat T90 by nie kupił, moto-przestrzen uznaje 1.5 Business za najsensowniejszy wybór. Zgadzają się w jednym: tylna kanapa wygrywa, paliwo, multimedia i 1.5 z DCT w korku przegrywają. Najpierw wybierz silnik, potem wersję.

Miejsce z tyłu w dużym SUV-ie za 109 900 zł, ale z rachunkiem za paliwo

Pasuje rodzinie, która liczy kanapę i cenę zakupu, a nie rachunek ze stacji.

Czytaj dalej

Nie pasuje temu, kto jeździ po mieście, liczy paliwo albo chce CarPlay: wtedy T90 odpada lub zaczyna się od jazdy próbnej 2.0 w korku. W wyprzedaży rocznika 2025 T90 kosztuje od 109 900 zł (1.5, 160 KM) do 129 900 zł (2.0, 245 KM), w cenniku katalogowym od 129 900 zł do 149 900 zł.

Dlaczego tak

  • Tył jest największym atutem: Auto Świat chwali ilość miejsca, a auto ma 4718 mm długości i rozstaw osi 2772 mm
  • Kamery 360° i dach panoramiczny są w każdej wersji. Business i Elegance mają też HUD, martwe pole i asystenta pasa, więc tańsze 1.5 nie jest gołą bazą
  • Silnik 2.0 z automatem 8AT ma 245 KM wobec 160 KM w 1.5, a moto-przestrzen nie widzi w nim szarpania, które Auto Świat opisał w 1.5

Na co uważać

  • Spalanie: cennik 7,7 l, test 1.5 11,6 l, w mieście do 14,1 l. Przy 15 000 km to ok. 12 200 zł paliwa rocznie zamiast 8 100 zł z cennika
  • Dla kogo nie: jeździsz głównie po mieście i w korkach (1.5 z DCT), potrzebujesz CarPlay lub polskiego menu (jeśli to warunek, T90 odpada), chcesz napędu 4x4 albo dużego bagażnika (560 l uchodzi w testach za mały) i szukasz oceny Euro NCAP (nie znaleziono)
  • Comfort kosztuje 3 000 zł więcej niż Business, ale nie ma HUD, martwego pola ani asystenta pasa. Gwarancja 5 lat lub 150 000 km, lakier i perforacja tylko z płatną kontrolą nadwozia co rok

07 · Rywale

T90 na tle SUV-ów o podobnej wielkości i cenie.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Bestune T90 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Bestune T90, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zBestune T90 1.5 Business · 129 900 zł (Katalogowa)Benzyna

Porównaj szczegółowo

08 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Bestune T90: 5 lat i co warto wiedzieć.

Pięć lat lub 150 000 km na pojazd, ale lakier i perforacja wymagają płatnej kontroli nadwozia co roku w serwisie Bestune, a akumulator ma rok. Przegląd spóźniony choćby o dzień grozi utratą gwarancji na związane z nim wady.

Pojazdlimit 150 000 km
5 lat lub 150 000 km
Perforacja nadwoziapłatna kontrola co roku w ASO
5 lat lub 150 000 km
Lakierpłatna kontrola co roku w ASO
5 lat lub 150 000 km
AssistancePolska, holowanie do 100 km
3 lata od początku gwarancji
Akumulatorkrócej niż pojazd
1 rok lub 20 000 km

Lakier i perforacja

Płatna kontrola

Gwarancję na lakier i perforację zachowasz tylko przy kontroli nadwozia co 12 miesięcy w serwisie Bestune, na własny koszt i z wpisem do książki.

Szczegóły

Perforacja obejmuje przerdzewienie od wewnątrz na zewnątrz zewnętrznych elementów poszycia, a uszkodzenia powłoki wykryte podczas kontroli trzeba usunąć na własny koszt.

OWG pkt 3.3 e, f

Akumulator i drobne części

1 rok

Akumulator ma 12 miesięcy lub 20 000 km.

Szczegóły

Pióra wycieraczek 3 miesiące lub 5000 km, opony, filtry, żarówki i tarcza sprzęgła 6 miesięcy lub 10 000 km, geometria zawieszenia 1 miesiąc lub 1000 km.

OWG pkt 3.3 a-d

Przegląd

Bez spóźnień

Przegląd spóźniony choćby o dzień grozi utratą gwarancji na związane z tym wady.

Szczegóły

Przegląd okresowy rób w terminie i przebiegu z książki: tolerancja jest tylko w dół (1000 km i 21 dni wcześniej), nigdy w górę. Obsługę zlecaj serwisowi Bestune albo podmiotowi o jego standardach. Auto Świat podaje pierwszą wymianę oleju po 5000 km, potem co 15 000 km: zapytaj o harmonogram na piśmie.

OWG pkt 5.1.3, 5.1.5, 5.3

LPG

Gwarancja zostaje

Importer pisze, że montaż LPG w serwisie Bestune nie wpływa na gwarancję pojazdu.

Szczegóły

Instalacja ma własną gwarancję: 5 lat lub 100 000 km przy montażu przed wydaniem nowego auta, 2 lata w użytkowanym. Zapytaj o cenę i o wpływ zbiornika na bagażnik.

bestune-auto.pl/lpg

Zgłoszenie wady

14 dni

Wady wpływające na bezpieczeństwo zgłaszasz niezwłocznie, pozostałe w ciągu 14 dni od wykrycia.

Szczegóły

Naprawa gwarancyjna ma trwać 21 dni.

OWG pkt 3.1.5, 5.1.2

Kolejny właściciel

Gwarancja przechodzi

Gwarancja przechodzi na kolejnych właścicieli w zakresie, w jakim przysługiwała zbywcy.

Szczegóły

Przy sprzedaży auta w ciągu pięciu lat kupujący dostaje to, co zostało.

OWG pkt 6.1

09 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Bestune T90: salony blisko Ciebie.

Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 28 salonów Bestune: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 28 salonów w 24 miastach.

28 salonów Bestune24 miasta

Lista salonów

Salony Bestune: adres, telefon, jazda próbna.

28 salonów w 24 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Warszawa 3 salony

Kraków 2 salony

Łódź 2 salony

Białystok 1 salon

Bielsko-Biała 1 salon

Częstochowa 1 salon

Elbląg 1 salon

Grudziądz 1 salon

Kielce 1 salon

Konin 1 salon

Leszno - Strzyżewice 1 salon

Lublin 1 salon

Nowy Kawęczyn 1 salon

Nowy Sącz 1 salon

Opole 1 salon

Poznań-Baranowo 1 salon

Ruda Śląska 1 salon

Rzeszów 1 salon

Sosnowiec 1 salon

Stalowa Wola 1 salon

Środa Wlkp. 1 salon

Toruń, Grudziądz 1 salon

Wejherowo 1 salon

Wrocław 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.

10 · Pytania kupujących

Bestune T90 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Silnik 1.5 czy 2.0, ile T90 naprawdę pali, CarPlay, LPG, lakier i wyprzedaż rocznika 2025: odpowiedzi z cennika, testów i warunków gwarancji.

Ile kosztuje Bestune T90?

W wyprzedaży rocznika 2025: 109 900 zł za 1.5 Business, 112 900 zł za 2.0 Comfort i 129 900 zł za 2.0 Elegance. Przekreślone ceny katalogowe to 129 900 zł, 132 900 zł i 149 900 zł, a lakier inny niż biały kosztuje 2 500 zł.

Czy cena 109 900 zł dotyczy silnika 1.5 czy 2.0?

Cennik podaje ją dla pozycji „1.5 Business / 2.0 Business Plus” i nie rozdziela cen ani dostępności. Strona importera pokazuje 1.5 T (160 KM) i 2.0 T (245 KM), więc przed rozmową o cenie zapytaj, który silnik stoi na placu.

Ile naprawdę pali Bestune T90?

Cennik podaje 7,7 l/100 km dla 1.5 i 8,2 l dla 2.0 (WLTP). Auto Świat zmierzył w 1.5 średnio 11,6 l, w mieście do 14,1 l, a przy stałych ok. 80 km/h ok. 8 l. Przy 15 000 km i benzynie po 7 zł to ok. 12 200 zł rocznie zamiast 8 100 zł.

Czy silnik 1.5 160 KM wystarczy?

Do jazdy tak, ale Auto Świat krytykuje jego pracę z DCT: opóźnienie reakcji na gaz do 1-2 s i „żabie skoki” w korku. Wersja 2.0 245 KM z automatem 8AT nie szarpie według moto-przestrzen, więc przejedź się obiema w mieście.

Czym różni się 1.5 Business od 2.0 Business Plus?

Cennik łączy je pod jedną ceną i jednym zestawem wyposażenia. Różni je silnik: 160 KM z 7DCT albo 245 KM z 8AT. Cenę i dostępność wersji 2.0 potwierdź w salonie.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Benzyna 1.5 Business: Cena cennikowa 129 900 zł, wyprzedaż rocznika 2025 109 900 zł (−20 000 zł) — warunek: Wyprzedaż rocznika 2025, ograniczona liczba aut, bez daty końca. Cennik łączy tę cenę z 2.0 Business Plus (245 KM): zapytaj, które auto stoi.
  • Benzyna 2.0 Comfort: Cena cennikowa 132 900 zł, wyprzedaż rocznika 2025 112 900 zł (−20 000 zł) — warunek: Wyprzedaż rocznika 2025, ograniczona liczba aut, bez daty końca. Tabela cennika podpisuje silnik niespójnie: potwierdź w salonie 2.0 i 245 KM.
  • Benzyna 2.0 Elegance: Cena cennikowa 149 900 zł, wyprzedaż rocznika 2025 129 900 zł (−20 000 zł) — warunek: Wyprzedaż rocznika 2025, ograniczona liczba aut, bez daty końca. Zapytaj salon, ile aut Elegance stoi na placu.

Ceny z wyprzedaży dotyczą rocznika 2025, importer nie podaje daty końca i pisze o ograniczonej liczbie aut. Przekreślone ceny katalogowe to 129 900, 132 900 i 149 900 zł. Lakier inny niż biały kosztuje 2 500 zł. Leasing i kredyt importera podajemy dopiero z oferty salonu, bo jego strona pokazuje kilka różnych rat naraz.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (4)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Bestune T90. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 28 salonów