Hongqi HS3.Chińska luksusówka bez metryki luksusu.
Najtańszy model marki, a zarazem jedyny, w którym wybór wersji oznacza wybór między dwoma zupełnie różnymi samochodami. Wariant podstawowy to 1.5 turbo o mocy 156 koni z napędem na przód; wyższy — dwulitrowa jednostka o mocy 245 koni i napęd na cztery koła. Trzy sekundy różnicy w drodze do setki to więcej, niż dzieli większość konkurencyjnych wersji tego samego modelu. Zobacz wszystkie modele Hongqi.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sto czterdzieści tysięcy za najtańszego Hongqi.
Cztery pytania przed wyborem wersji.
Przy tym aucie decyzja o wariancie waży więcej niż przy jakimkolwiek innym modelu marki.
Tak. To nie jest wybór między słabszym a mocniejszym silnikiem — to wybór między przednionapędowym SUV-em o mocy 156 koni a autem z napędem na cztery koła i mocą 245 koni, przyspieszającym do setki o trzy sekundy szybciej. Do tego dochodzi inny typ skrzyni biegów. Zestawiamy oba warianty osobno.
Do jazdy miejskiej i trasowej wariant podstawowy w zupełności wystarcza: 156 koni przy nadwoziu o długości 4655 milimetrów daje przyzwoite 9,9 sekundy do setki, a spalanie jest niższe o 0,7 litra. Napęd na cztery koła ma sens, jeśli auto ma regularnie stawać na śliskich podjazdach albo poza asfaltem.
Okres i warunki są w Ogólnych Warunkach Gwarancji, które importer publikuje po polsku dla wszystkich modeli Hongqi: pięć lat i sto pięćdziesiąt tysięcy kilometrów na pojazd. Instrukcja obsługi tego modelu — ponad trzydzieści osiem tysięcy wierszy — okresu nie podaje, więc rozstrzyga dokument importera. Przy lakierze i perforacji pamiętaj o corocznej, płatnej kontroli nadwozia.
Piętnaście salonów w trzynastu miastach, z trzema punktami w Warszawie. To najmniejsza sieć spośród trzech marek prowadzonych przez tego importera — Bestune ma dwadzieścia siedem punktów, Jetour dwadzieścia trzy.
Cena, którą różniące się wszystkim poza nadwoziem.
Sto trzydzieści dziewięć tysięcy dziewięćset złotych za wersję z silnikiem 1.5 turbo. Wariant dwulitrowy z napędem na cztery koła to inna liga osiągów i wyposażenia — rozkładamy obie propozycje obok siebie, bo różnica jest tu większa niż zwykle przy wersjach tego samego auta.
wariant 1.5 turbo, napęd na przednią oś, skrzynia dwusprzęgłowa siedmiobiegowa
Wariant 2.0 turbo z napędem na cztery koła ma 245 koni, 380 Nm, skrzynię hydrokinetyczną ośmiobiegową i dwudziestocalowe koła z oponami 235/50.
Trzy sekundy różnicy do setki.
Przy większości modeli wybór wersji to kwestia wyposażenia. Tutaj zmienia się silnik, typ skrzyni, liczba napędzanych kół i rozmiar felg naraz — a różnica w przyspieszeniu jest większa niż między niejednym osobnym modelem.
Napęd na przód
139 900 złSto pięćdziesiąt sześć koni, 258 Nm, skrzynia dwusprzęgłowa siedmiobiegowa, felgi dziewiętnastocalowe. Do setki w 9,9 sekundy, spalanie 6,8 litra. Wersja rozsądna do jazdy miejskiej i trasowej — tańsza w zakupie, w paliwie i w oponach.
Napęd na cztery koła
245 KM i 6,9 sDwieście czterdzieści pięć koni, 380 Nm, skrzynia hydrokinetyczna ośmiobiegowa, felgi dwudziestocalowe z oponami 235/50. Spalanie rośnie do 7,5 litra. Dokłada też skórę naturalną, wentylowane fotele, dziesięciogłośnikowe audio, jonizator powietrza i aktywny grill.
Parametry obu wariantów z cennika Hongqi HS3 dla rocznika 2026. Cennik nie podaje osobnej ceny dla wersji dwulitrowej w formie, którą moglibyśmy zacytować jako pewną — dlatego w zestawieniu podajemy przy niej osiągi zamiast kwoty i zalecamy ustalenie dopłaty u dealera. Praktyczna wskazówka: skrzynia hydrokinetyczna w mocniejszym wariancie to inna filozofia niż dwusprzęgłowa w podstawowym — płynniejsza przy manewrowaniu i zwykle trwalsza w mieście, choć nieco mniej oszczędna. Przy wyborze warto to sprawdzić na jeździe testowej, bo różnica w charakterze jazdy bywa bardziej odczuwalna niż same trzy sekundy do setki.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia SUV-a o długości 4655 mm i rozstawie osi 2770 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z podwójnym ekranem 12,3 / 12,6 cala.





Co jest w cenie wersji 1.5 turbo.
Poniższe pozycje należą do wariantu przednionapędowego. Mocniejsza wersja dokłada elementy wymienione w sekcji o cenie.
Wyposażenie seryjne wariantu 1.5.
Wykaz z cennika Hongqi HS3 dla rocznika 2026, ułożony tematycznie.
Bezpieczeństwo i asystenci10 poz.
- ABS z EBD i EBA
- kontrola trakcji (TCS) i stabilizacji toru jazdy (ESP)
- elektroniczny hamulec postojowy (EPB)
- system kontroli ciśnienia w oponach (TPMS)
- ostrzeganie o zjeździe z pasa (LDW) i asystent utrzymania pasa (LKA)
- monitorowanie martwego pola (BSD)
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- ostrzeganie o kolizji czołowej (FCW) i tylnej (RCW)
- wspomaganie zjazdu i podjazdu (HAC/HDC)
- kamera cofania 360° (AVM)
Komfort i wnętrze4 poz.
- szyberdach panoramiczny
- dwustrefowa automatyczna klimatyzacja
- reflektory LED
- felgi 19 cali (FWD) / 20 cali (AWD)
Multimedia4 poz.
- ekran centralny 12,3 cala
- ekran multimedialny 12,6 cala
- Apple CarPlay / Android Auto
- system audio 8 głośników (FWD)
Wyposażenie dodatkowe wersji AWD8 poz.
- system audio Dynaudio (10 głośników)
- fotele wentylowane
- tapicerka skóra naturalna
- 12-kierunkowa regulacja fotela kierowcy
- samościemniające lusterko wsteczne
- bezdotykowe otwieranie bagażnika
- jonizator powietrza
- aktywny grill
Sto pięćdziesiąt sześć albo dwieście czterdzieści pięć.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Sześć i osiem dziesiątych litra.
Spalanie WLTP (mieszane)
Wariant dwulitrowy z napędem na cztery koła deklaruje 7,5 litra, czyli o 0,7 więcej. Jak na SUV-a tej wielkości oba wyniki są dobre — dla porównania Jetour Dashing, auto o zbliżonych wymiarach, podaje 10,3 litra przy mocy niższej niż w mocniejszym wariancie tego modelu.
Zasięg na baku · zbiornik nie podano
Cennik nie podaje pojemności zbiornika paliwa dla żadnego z wariantów, więc zasięgu nie da się wyliczyć z dokumentów. Dla orientacji: siostrzany HS5 ma bak sześćdziesięciu czterech litrów, co przy spalaniu tego modelu dawałoby około dziewięciuset kilometrów — ale to dana z innego auta.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 3
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kupujący, dla którego liczy się duże, dobrze wyposażone nadwozie w rozsądnej cenie i który nie stawia wyniku NCAP jako warunku brzegowego — a przy wariancie AWD dodatkowo ceni sobie wyraźnie mocniejszy silnik od konkurencji w tej cenie.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Klient szukający gwarancji dłuższej niż pięć lat albo takiej bez obowiązkowej, płatnej kontroli nadwozia, a także potwierdzonego wyniku testu zderzeniowego przed zakupem. Także osoby liczące na hybrydową oszczędność paliwa — HS3 oferuje tylko klasyczny napęd spalinowy.
Jak wypada wśród aut o zbliżonych wymiarach.
| Model | Cena od | Moc | Długość | Napęd |
|---|---|---|---|---|
Hongqi HS3 ten model · punkt odniesienia | 139 900 zł | 156 KM | 4655 mm | przedni |
kompaktowy SUV · ten sam importer Pięćdziesiąt tysięcy taniej i o cztery konie mocniejszy, choć wyraźnie mniejszy — krótszy o sto pięćdziesiąt milimetrów. Gwarancja jest taka sama: pięć lat i ochrona lakieru oraz perforacji przy corocznej kontroli w ASO. | 89 900 zł | 160 KM | 4505 mm | przedni |
kompaktowy SUV · ten sam importer Dwadzieścia siedem tysięcy taniej, tej samej mocy i o sześćdziesiąt pięć milimetrów krótszy. Spala jednak 10,3 litra wobec 6,8 przy tym modelu, a to różnica, która przy dłuższym użytkowaniu waży najwięcej. | 112 900 zł | 156 KM | 4590 mm | przedni |
SUV średniej klasy · oferta w PL Trzydzieści trzy tysiące taniej i o dziewięć koni słabszy, przy niemal identycznej długości nadwozia. Największą przewagą jest tam gwarancja: siedem lat rozpisanych w tabeli cennika, wraz z ochroną perforacji na dwanaście lat — wobec pięciu lat Hongqi i corocznej kontroli nadwozia dla jego lakieru i perforacji. | 106 900 zł | 147 KM | 4553 mm | przedni |
Pięć lat z dokumentu importera.
Instrukcja nie podaje okresu, ale importer ma osobny dokument.
Instrukcja obsługi HS3 — ponad trzydzieści osiem tysięcy wierszy — zawiera tylko wyłączenia. Okres i zakres gwarancji znajdziesz w osobnym dokumencie importera; poniżej oba źródła obok siebie.
Trzy zapisy, które znaleźliśmy u producenta.
Obok dokumentu importera ochronę gwarancyjną opisuje też instrukcja obsługi. Wyciągamy z niej zapisy, które najczęściej kończą roszczenia.
- Nieoryginalne części zamienneProducent zastrzega, że przy ich zastosowaniu — niezależnie od tego, czy służą wymianie, czy montażowi — nie ponosi odpowiedzialności i nie udziela gwarancji. Uszkodzenia wynikłe z ich użycia nie są objęte ochroną.
- Nieautoryzowane akcesoriaTen sam zapis obejmuje akcesoria spoza oferty marki. W praktyce oznacza to, że doposażenie auta poza siecią dealerską wymaga ostrożności.
- Modyfikacje pojazduInstrukcja nazywa je wprost zabronionymi, wskazując na wpływ na prowadzenie, bezpieczeństwo i trwałość. Problemy wynikłe z modyfikacji są wyłączone z gwarancji.
- Czego w instrukcji nie maOkresu, limitu przebiegu, zakresu ochrony, procedury zgłaszania wad ani terminów naprawy. Wszystko to zawiera osobny dokument importera, tak jak przy pozostałych markach tego importera.
Zapisy pochodzą z instrukcji obsługi Hongqi HS3 w wersji polskiej, a okres i warunki z Ogólnych Warunków Gwarancji, które importer publikuje na hongqi-auto.pl (odczyt 5.10.2026). Przed podpisaniem umowy poproś dealera o wgląd w książkę gwarancyjną auta.
Piętnaście salonów w Polsce.
Usiądź za kierownicą i przejedź się obiema wersjami.
Trzy sekundy różnicy do setki i zupełnie inny typ skrzyni biegów sprawiają, że oba warianty prowadzą się inaczej. Jeśli rozważasz dopłatę, warto usiąść w obu. Marka prowadzi piętnaście salonów w trzynastu miastach.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Hongqi HS3 w 2026 roku?
Czym różnią się wersje 1.5T FWD i 2.0T AWD?
Jaką gwarancję ma Hongqi HS3?
Czy Hongqi HS3 ma wynik testu zderzeniowego Euro NCAP?
Jakie jest spalanie i osiągi Hongqi HS3?
Czy Hongqi oferuje kredyt lub leasing na HS3?
Masz pytanie o HS3? Zapytaj o dopłatę do wersji 4x4.
Cennik nie podaje jej jednoznacznie, a różnica w wyposażeniu i osiągach między wariantami jest przy tym modelu największa w całej gamie marki.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.