Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV elektryczny · dwie wersje z cennikaSUV elektryczny · dwie wersje z cennika

BYD Seal U.SUV bez silnika spalinowego, nie mylić z DM-i.

Elektryczna odmiana SUV-a, który w tej samej gamie jeździ też jako hybryda z wtyczką. Comfort ma baterię 71,8 kWh i 420 km zasięgu, Design — 87,0 kWh i 500 km. Ładowarka prądu stałego uzupełnia baterię Comfortu z 10 do 80% w 42 minuty. Producent nie prowadzi dziś strony zamówienia tego wariantu, więc cenę i termin odbioru potwierdź w salonie. Zobacz wszystkie modele marki BYD.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Elektryczny Seal U nie ma dziś własnej karty oferty u producenta, ale nie został też wycofany z katalogu sprzedaży. Zapytaj salon o dostępne egzemplarze, zanim umówisz jazdę.
BYD Seal U — ujęcie okładkoweSylwetka SUV-a o długości 4785 mm, na felgach 19 cali

Wybierz napęd, zanim wybierzesz wersję.

Elektryk czy hybrydaIle prądu bierzeCo z serwisem
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz chińskie auto · bez ściemy

6 pytań o elektrycznego Seala U.

Przy aucie, które ma hybrydowego imiennika w tej samej gamie, pierwsze pytanie dotyczy właśnie tego wyboru. Kolejne — tego, co zostanie, gdy minie pierwszy rok.

Elektryk czy hybryda tego samego modelu?

Jeśli masz gdzie ładować i jeździsz głównie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, elektryk wygrywa kosztem energii i prostotą obsługi. Jeśli regularnie pokonujesz długie trasy albo nie masz dostępu do gniazdka, hybryda z wtyczką będzie mniej kłopotliwa. Różnica w cenie katalogowej to 26 000 zł na korzyść hybrydy, a różnica w tempie ładowania w trasie — 115 kW wobec 18 kW — na korzyść elektryka. Rozbieramy to porównanie punkt po punkcie w osobnej sekcji niżej.

Czy 420 km wystarczy?

Na trasę między dużymi miastami tak, choć zimą i przy prędkości autostradowej realny dystans spadnie w okolice 300 km. Ładowanie prądem stałym o mocy 115 kW uzupełnia baterię z 10 do 80% w 42 minuty, więc jeden postój wystarcza na większość podróży w Polsce. Jeśli ten margines jest dla Ciebie za mały, Design z baterią 87,0 kWh daje 500 km.

Ile prądu zużywa i ile to kosztuje?

Comfort deklaruje 19,9 kWh na 100 km w cyklu mieszanym i 14,5 kWh w mieście; Design odpowiednio 20,5 i 15,2 kWh. Przy cenie 1,20 zł za kilowatogodzinę wychodzi około 24 zł za 100 km z domowego gniazdka. To nasz rachunek z deklaracji producenta — własne stawki i własny przebieg wpisz w kalkulatorze na tej stronie.

Czy Seal U zostaje w ofercie — co z serwisem i częściami?

Producent nie prowadzi dziś strony tego modelu ani formularza zamówienia, a ostatni cennik ma datę 2 stycznia 2025 r. Jednocześnie nigdzie nie ogłoszono wycofania, a model nadal figuruje w katalogu sprzedaży. Serwis to osobna sprawa i wygląda spokojniej: auto obsługuje ta sama sieć BYD co pozostałe modele marki, a hybrydowy Seal U DM-i o tym samym nadwoziu jest sprzedawany dalej, więc elementy blacharskie i większość wyposażenia są wspólne. Na rynku wtórnym ogłoszenia Seal U nie rozdzielają napędów — 245 ofert z 15 września 2026 r. obejmuje elektryki i hybrydy łącznie. Zapytaj salon, ile egzemplarzy stoi na placu i jaki jest termin sprowadzenia części.

Gwarancja baterii: 200 000 czy 250 000 km?

W styczniu 2026 r. producent ogłosił wydłużenie ochrony akumulatora trakcyjnego do 8 lat lub 250 000 km i wpisał tę liczbę do nowszych cenników gamy. Cennik Seal U pochodzi sprzed tego ogłoszenia i ma nadrukowane 200 000 km. Wiążący jest dokument gwarancyjny wydany przy sprzedaży — poproś o niego przed podpisaniem umowy i sprawdź, która liczba w nim stoi dla Twojego numeru VIN. Próg zachowanej pojemności, poniżej którego bateria podlega naprawie lub wymianie, wynosi 70% (w skrócie SOH, czyli stan zdrowia ogniw).

Ile Seal U straci na wartości?

Publicznych notowań cen trzyletnich egzemplarzy tego modelu w Polsce jeszcze nie ma — marka sprzedaje tu auta dopiero od 2024 r. Zamiast zgadywać, sprawdź 3 rzeczy, które realnie wpływają na kwotę odzyskaną przy odsprzedaży: jaką cenę odkupu wpisuje salon do umowy finansowania, czy gwarancja baterii przechodzi na kolejnego właściciela wraz z autem i czy w dokumencie zapisano sposób pomiaru zachowanej pojemności. Bez tego ostatniego punktu przyszły kupujący nie ma jak zweryfikować stanu baterii.

Poznaj cenę i wersje. Jeden cennik, dwie pozycje.

Cena z cennikaComfort czy DesignCzego nie ma
Rozdział 2 z 5
Cena · jedyny opublikowany cennik

Ile kosztuje Seal U? Sprawdź, co jest w ofercie, a czego w niej dziś nie ma.

Comfort kosztuje 195 900 zł, Design 215 900 zł. Obie kwoty pochodzą z cennika obowiązującego od 2 stycznia 2025 r. — nowszego producent dla tej wersji nie opublikował. Hybryda z wtyczką o tej samej sylwetce zaczyna się od 169 900 zł i ma aktywną ofertę, więc różnica napędu jest tu także różnicą dostępności.

195 900 zł

Comfort · Design kosztuje 215 900 zł

Cennik z 2 stycznia 2025 r. · bez promocji i bez formularza zamówienia

Producent nie prowadzi dziś strony tego modelu ani formularza zamówienia dla wersji elektrycznej — od lata 2025 r. nie ma jej w menu, choć nadal jest wymieniona w katalogu sprzedaży i w pytaniach na stronie marki. Ceny mają charakter sugerowany dla dealerów; wiążące ustalenie kwoty i wyposażenia następuje w umowie sprzedaży. Poproś salon o potwierdzenie ceny, dostępności i terminu odbioru na piśmie.

Co dostajesz w cenie Comfortu
87,0 kWh w DesignieBateria Blade 71,8 kWhOgniwa litowo-żelazowo-fosforowe (LFP) własnej konstrukcji producenta — chemia, która znosi codzienne ładowanie do pełna.
10–80% w 42 minutyŁadowanie 115 kW prądem stałymOdcinek 30–80% zajmuje 27 minut. W domu ładowarka o mocy 11 kW napełnia baterię Comfortu od zera do pełna w 7,5 godziny.
1440 l po złożeniu kanapyBagażnik 425 lOparcia dzielą się w proporcji 40:60, klapa otwiera się elektrycznie, a dach uniesie 75 kg.
w obu wersjachPompa ciepła i gniazdo V2LPompa ciepła ogranicza zimowy spadek zasięgu, a funkcja V2L (Vehicle-to-Load) pozwala zasilić sprzęt prądem z baterii auta.
Ten sam SUV, dwa napędy · najważniejsza decyzja

Elektryk czy hybryda z wtyczką?

Seal U jest w polskiej ofercie w obu odmianach napędu, więc da się je porównać wprost: to samo nadwozie, ten sam salon, ta sama gwarancja. Dzieli je nie tylko sposób zasilania, ale też cena i to, czy auto da się dziś zamówić.

  • Elektryk przejedzie 420 km bez kropli paliwaBateria 71,8 kWh przy zużyciu 19,9 kWh na 100 km, a w wersji Design 87,0 kWh i 500 km. Auto nie ma oleju, filtrów ani świec, więc lista czynności przy przeglądzie jest krótsza.
  • Hybryda przejedzie na prądzie od 70 do 125 km, potem tankujeZależnie od wersji, a razem z paliwem nawet 1125 km bez postoju. Uzupełnienie baku zajmuje 5 minut i nie wymaga szukania ładowarki.
  • Hybryda ładuje się prądem stałym mocą zaledwie 18 kWElektryk przyjmuje 115 kW, czyli ponad 6 razy więcej. Jeśli planujesz ładowanie na trasie, ta różnica liczy się w godzinach, nie w minutach.
  • Hybryda ma dziś aktywną ofertę, elektryk jej nie maDla wersji z wtyczką producent prowadzi kartę modelu, formularz zamówienia i promocje, a wersja elektryczna zniknęła z menu latem 2025 r. Przy tym hybryda jest tańsza katalogowo o 26 000 zł.Zobacz Seal U DM-i
  • Elektryk wymaga planowania dłuższej trasyPrzy 420 km zasięgu wyjazd na drugi koniec Polski oznacza jeden postój na ładowanie. Hybryda tego nie wymaga, ale też nie przejedzie 400 km na samym prądzie.
  • Elektryk jest tańszy w eksploatacjiŁadowanie w domu kosztuje ułamek tego, co paliwo. Przy dużych przebiegach wyższa cena zakupu zwraca się szybciej — policz to dla swojego przebiegu i swojej stawki za prąd.Policz swój koszt 100 km
  • Gwarancja jest w obu wariantach identyczna6 lat na pojazd, 8 lat na akumulator trakcyjny i 12 lat na przerdzewienie nadwozia. Wybór napędu nie zmienia zakresu ochrony ani progu zachowanej pojemności baterii.

Broszura-cennik BYD Seal U, lipiec 2025 — dane wersji elektrycznej. Dane wersji hybrydowej: polski cennik BYD Seal U DM-i, wrzesień 2026.

Dwie wersje z cennika · ten sam silnik 218 KM

Comfort czy Design? Wybierz to, z czego naprawdę skorzystasz.

Silnik jest w obu wersjach ten sam: 160 kW, czyli 218 KM, napęd na przednią oś (FWD). Różnicę robi bateria, tempo ładowania i wyposażenie kabiny. Ceny katalogowe z jedynego opublikowanego cennika tego modelu.

Wersja wejściowaComfort195 900 złcena katalogowa
  • Bateria71,8 kWh
  • Zasięg WLTP420 km · 576 km w mieście
  • Ładowanie prądem stałym115 kW · 10–80% w 42 min
  • Ładowanie w domu (11 kW)0–100% w 7,5 h
  • Zużycie energii19,9 kWh/100 km
  • Ekran i audio12,8 cala · 9 głośników

Wybierz, jeśli ładujesz w domu i rzadko jedziesz dalej niż 300 km bez postoju. Dach panoramiczny, felgi 19 cali, kamerę 360 stopni, pompę ciepła i wentylowane fotele przednie masz tu dokładnie te same co w droższej wersji.

Większa bateriaDesign215 900 zł20 000 zł więcej niż Comfort
  • Bateria87,0 kWh
  • Zasięg WLTP500 km · 674 km w mieście
  • Ładowanie prądem stałym140 kW · 10–80% w 43 min
  • Ładowanie w domu (11 kW)0–100% w 9,3 h
  • Zużycie energii20,5 kWh/100 km
  • Ekran i audio15,6 cala · Infinity 12 głośników

Za 20 000 zł więcej dostajesz: 80 km zasięgu w cyklu mieszanym, ładowanie w trasie szybsze o 25 kW i kabinę z wyświetlaczem przeziernym, ekranem 15,6 cala oraz dwiema ładowarkami indukcyjnymi do telefonu. Cenę płacisz też masą — 2147 kg zamiast 2020 kg i 0,3 s dłużej do 100 km/h.

Przymierz Seal U. Garaż, bagażnik, foteliki.

Wymiary425 i 1440 lWyposażenie
Rozdział 3 z 5
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

5 ujęć nadwozia o długości 4785 mm — ujęcie otwierające, przód, oba profile i tył. Zdjęcia wnętrza w tym zestawie nie ma.

BYD Seal U bok
Nadwozie 4785 × 1890 × 1668 mm, rozstaw osi 2765 mm
BYD Seal U przód
Reflektory LED z automatycznym włączaniem i asystentem świateł drogowych
BYD Seal U prawy profil
Prawy profil na oponach 235/50 R19
BYD Seal U tył
Elektrycznie otwierana klapa i bagażnik 425 l, po złożeniu kanapy 1440 l
BYD Seal U lewy profil
Panoramiczny dach i aluminiowe relingi — w obu wersjach
Seal U · przed zamówieniem

Zmierz garaż, bagażnik i fotelik, zanim zamówisz auto.

4 rzeczy, które decydują o codziennym życiu z tym autem. Zmierz je u siebie, zanim wpłacisz zaliczkę.

Garaż4785 × 1890 × 1668 mmZ rozłożonymi lusterkami szerokość rośnie do 2085 mm, a średnica zawracania wynosi 5,5 m. Zmierz bramę i stanowisko z zapasem na otwarte drzwi oraz na przewód ładowania — zapytaj w salonie, po której stronie nadwozia wypada gniazdo, i sprawdź, czy sięgniesz do niego swoją ładowarką.
Bagażnik425 l, po złożeniu kanapy 1440 lOparcia dzielą się w proporcji 40:60, klapa otwiera się elektrycznie, jest półka i własne oświetlenie. Schowka pod przednią maską producent nie wymienia. Zabierz do salonu największą walizkę i wózek, i sprawdź wysokość progu załadunku.Porównaj bagażniki z G6 i ATTO 3 EVO
FotelikiISOFIX na 3 miejscachMocowania ISOFIX i i-Size ma przedni fotel pasażera oraz oba zewnętrzne miejsca z tyłu; auto wykrywa też dziecko pozostawione w kabinie. Przymierz swój fotelik i sprawdź, ile miejsca zostaje przed nim po ustawieniu fotela kierowcy pod siebie.
Prąd i ładowność11 kW w domu, 410 kg ładownościŁadowarka pokładowa o mocy 11 kW wymaga instalacji trójfazowej — zapytaj elektryka o moc przyłącza i zabezpieczenie. Ładowność to nasz rachunek z masy własnej i dopuszczalnej masy całkowitej (2430 minus 2020 kg); w Designie wychodzi tyle samo. Dach uniesie 75 kg.Policz koszt 100 km ze swoją stawką

Broszura-cennik BYD Seal U, lipiec 2025 — wymiary, masy, bagażnik i parametry ładowania. Ładowność wyliczyliśmy sami z dwóch mas podanych w tym dokumencie.

Na pokładzie · wersja Comfort

Co składa się na to auto.

Parametry z polskiego cennika. Tam, gdzie Design różni się od Comfortu, podajemy obie wartości.

Napęd218 KM na przednią ośSilnik synchroniczny z magnesami trwałymi o mocy 160 kW, moment 310 Nm w Comforcie i 330 Nm w Designie. Do 100 km/h w 9,3 s, maksymalnie 175 km/h. Wersji z napędem na obie osie producent nie oferuje.
BateriaBlade 71,8 kWhOgniwa litowo-żelazowo-fosforowe (LFP) w konstrukcji ostrzowej, w Designie o pojemności 87,0 kWh. Pompa ciepła jest w obu wersjach i ogranicza zimowy spadek zasięgu.
Ładowanie115 kW prądem stałymZłącze CCS2; z 10 do 80% w 42 minuty, z 30 do 80% w 27 minut. Ładowarka pokładowa przyjmuje 11 kW z instalacji trójfazowej. Design ładuje się mocą do 140 kW.
Przestrzeń425 l bagażnikaPo złożeniu kanapy 1440 l, oparcia dzielone w proporcji 40:60, klapa otwierana elektrycznie. Dach uniesie 75 kg, a średnica zawracania wynosi 5,5 m.
KabinaObrotowy ekran 12,8 calaDo tego wskaźniki na wyświetlaczu 12,3 cala, dwustrefowa klimatyzacja z nawiewami z tyłu, podgrzewana kierownica oraz wentylowane i podgrzewane fotele przednie. Design dokłada ekran 15,6 cala i wyświetlacz przezierny na szybie.
Bezpieczeństwo5 gwiazdek Euro NCAPKamera 360 stopni, komplet poduszek powietrznych z przednią środkową i wykrywanie dziecka pozostawionego w kabinie są w obu wersjach. Wynik zderzeniowy rozkładamy na czynniki niżej.
Wyposażenie standardowe · obie wersje

Co jest w cenie, a co tylko w Designie.

Zestawienie z polskiego cennika. Pozycje z adnotacją „tylko Design” są w Comforcie niedostępne — nie da się ich dokupić osobno.

Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik12 poz.
  • poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, przednia środkowa, przednie boczne oraz kurtynowe
  • automatyczne hamowanie awaryjne (AEB) z ostrzeżeniem przed kolizją z przodu (FCW) i z tyłu (RCW)
  • adaptacyjny tempomat (ACC) i inteligentny tempomat (ICC)
  • asystent utrzymania pasa ruchu (LKA) i zapobieganie zjeżdżaniu z pasa (LDP)
  • wykrywanie martwych punktów (BSD) oraz ostrzeżenie o otwarciu drzwi (DOW)
  • ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z przodu (FCTA) i przy cofaniu (RCTA), oba z hamowaniem
  • kamera z widokiem 360 stopni i czujniki parkowania z przodu oraz z tyłu
  • mocowania ISOFIX i i-Size na fotelu pasażera i zewnętrznych miejscach z tyłu
  • detekcja obecności dziecka w kabinie (CPD) i mechaniczne zabezpieczenie tylnych drzwi
  • rozpoznawanie znaków drogowych (TSR) i inteligentna kontrola ograniczeń prędkości (ISLC)
  • system wykrywania zmęczenia kierowcy (DFM)
  • monitorowanie ciśnienia w oponach (TPMS) i połączenie alarmowe
Nadwozie i widoczność — polski cennik9 poz.
  • reflektory LED z automatycznym włączaniem i asystentem świateł drogowych (HMA)
  • światła do jazdy dziennej, tylne lampy i światła przeciwmgielne w technice LED
  • funkcja Follow me home oraz sygnalizacja ładowania (dynamiczne światła powitalne tylko w Designie)
  • panoramiczny dach otwierany elektrycznie, z elektryczną roletą
  • elektrycznie otwierana klapa bagażnika i aluminiowe relingi dachowe
  • dwukolorowe felgi aluminiowe 19 cali, opony 235/50 R19
  • lusterka zewnętrzne regulowane i składane elektrycznie, podgrzewane, z oświetleniem
  • przednia szyba z ochroną przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz izolacją termiczną i akustyczną
  • przyciemniane szyby z tyłu (wycieraczki z czujnikiem deszczu tylko w Designie)
Kabina i komfort — polski cennik10 poz.
  • tapicerka i wielofunkcyjna kierownica w skórze wegańskiej, kierownica podgrzewana
  • fotel kierowcy z 8-stopniową regulacją elektryczną i pamięcią ustawień
  • wentylowane i podgrzewane fotele przednie oraz podgrzewana kanapa tylna
  • fotel pasażera z 4-stopniową regulacją elektryczną
  • tylne oparcia składane w proporcji 40:60, półka i oświetlenie bagażnika
  • dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z nawiewami z tyłu i filtrem cząstek PM2,5
  • oświetlenie nastrojowe (wielokolorowe z animacją tylko w Designie)
  • automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne i lusterka w osłonach przeciwsłonecznych
  • gniazdo 12 V, podłokietniki z przodu i z tyłu, każdy z 2 uchwytami na kubki
  • system oczyszczania powietrza PM2,5 (tylko Design)
Multimedia — polski cennik8 poz.
  • obrotowy ekran dotykowy 12,8 cala (15,6 cala tylko w Designie)
  • zestaw wskaźników na wyświetlaczu 12,3 cala
  • system audio z 9 głośnikami (Infinity z 12 głośnikami tylko w Designie)
  • wyświetlacz przezierny na przedniej szybie (HUD) — tylko Design
  • Android Auto i Apple CarPlay, radio cyfrowe DAB+ oraz FM
  • sterowanie głosem „Hi, BYD”, łączność 4G i aplikacja producenta
  • porty USB-C z przodu o mocy 18 i 60 W oraz 2 porty 18 W z tyłu
  • 2 ładowarki indukcyjne do telefonu o mocy 15 W — tylko Design
Napęd i ładowanie — polski cennik8 poz.
  • bateria Blade w chemii litowo-żelazowo-fosforowej (LFP): 71,8 kWh w Comforcie, 87,0 kWh w Designie
  • silnik synchroniczny z magnesami trwałymi 160 kW (218 KM), napęd na przednią oś (FWD)
  • ładowarka pokładowa 11 kW i złącze ładowania CCS2
  • ładowanie prądem stałym do 115 kW (do 140 kW w Designie)
  • pompa ciepła w obu wersjach
  • funkcja Vehicle-to-Load (V2L) — zasilanie urządzeń prądem z baterii auta
  • tryby jazdy Eco, Normal, Sport i Snow
  • 2 kluczyki zbliżeniowe, otwieranie i uruchamianie bez kluczyka
Seal U · wynik zderzeniowy

5 gwiazdek Euro NCAP. Sprawdź, czego ta ocena dotyczy.

Wynik opublikowano 6 grudnia 2023 r. Jedna karta obejmuje wersje elektryczne Comfort i Design oraz hybrydowe odmiany DM-i tej samej sylwetki, a zderzeniowo badano egzemplarz elektrycznej wersji Design o masie 2147 kg. To ocena według protokołu z 2023 r., nie nowszy test.

90%Ochrona dorosłychNajwyższa z 4 ocen cząstkowych tego auta. Dotyczy kierowcy i pasażera w scenariuszach badanych przez program, nie każdego możliwego zderzenia.
86%Ochrona dzieciOcena obejmuje zachowanie fotelików w zderzeniu i łatwość ich montażu. Własny fotelik i tak przymierz — gwiazdki nie zastąpią poprawnego zapięcia.
83%Piesi i rowerzyściLiczy się tu kształt przodu nadwozia i skuteczność hamowania, gdy ktoś wejdzie na jezdnię. Wynik dotyczy prędkości miejskich.
77%Systemy wspomagająceNajsłabsza z 4 ocen cząstkowych. Na jeździe próbnej sprawdź, jak zachowuje się tempomat i asystent pasa ruchu — to wsparcie kierowcy, nie jazda autonomiczna.

Euro NCAP · BYD Seal U · ocena opublikowana 6 grudnia 2023 r., protokół 2023.

Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Moment obrotowy330Nm+20 Nm wobec Comfort
Bateria (ogniwa LFP)87,0kWh+15,2 kWh wobec Comfort
Zasięg WLTP mieszany500km+80 km wobec Comfort
Masa własna2147kg+127 kg wobec Comfort
ParametrComfort195 900 złDesign215 900 zł
Napęd i osiągi
Napędelektryczny · na przednią oś (FWD)
Moc218 KM (160 kW)
Moment obrotowy310 Nm330 Nm ▲
Osiągi0–100 km/h w 9,3 s · Design 9,6 s · maks. 175 km/h
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria (ogniwa LFP)71,8 kWh87,0 kWh
Zasięg WLTP mieszany420 km500 km ▲
Zasięg WLTP miejski576 km674 km ▲
Zużycie energii19,9 kWh/100 km · Design 20,5 · emisja 0 g CO2
Ładowanie prądem stałym115 kW · złącze CCS2 · 10–80% w 42 min · Design 140 kW w 43 min
Ładowanie prądem przemiennym11 kW · 0–100% w 7,5 h · Design 9,3 h
Wymiary i praktyczność
Wymiary4785 × 1890 × 1668 mm · 2085 mm z lusterkami
Rozstaw osi2765 mm
Masa własna2020 kg ▲2147 kg
Dopuszczalna masa całkowita2430 kg2557 kg
Bagażnik425 l · 1440 l po złożeniu kanapy
Holowanieproducent nie podaje masy przyczepy
Podwozie i koła
Średnica zawracania5,5 m
Opony235/50 R19
Gwarancja i bezpieczeństwo
Euro NCAP5 gwiazdek · ocena z 6 grudnia 2023 r.

▲ lepszy wynik w wierszu

Policz koszt kilometra. Zasięg, ładowanie, rachunek za prąd.

4 deklaracje zasięgu42 minuty postojuTwój koszt 100 km
Rozdział 4 z 5
Zasięg i ładowanie · polski cennik

Ile realnie przejedziesz na jednym ładowaniu.

Zasięg WLTP

Comfort · cykl mieszany WLTP420 km

Ten słupek dotyczy wersji Comfort z baterią 71,8 kWh. Producent podaje osobne wartości dla obu wersji i dla obu cykli pomiaru — wszystkie zestawiliśmy obok siebie w następnej sekcji. Zimą i przy prędkości autostradowej realny wynik będzie niższy od homologacyjnego.

Ładowanie prądem stałym — 10 → 80%

42 min

Comfort przyjmuje do 115 kW, Design do 140 kW i potrzebuje 43 minut przy większej baterii. Sam odcinek 30–80% to 27 minut. W domu ładowarka 11 kW napełnia Comfort od zera do pełna w 7,5 godziny, Design w 9,3 — obie wartości mieszczą się w nocnym postoju.

Seal U · 4 deklaracje zasięgu

Który zasięg dotyczy Twojej wersji?

Producent podaje dla tego modelu 4 liczby: osobno dla Comfortu i Design, osobno dla cyklu mieszanego i miejskiego. Wszystkie pochodzą z tej samej unijnej procedury homologacyjnej WLTP — miasto to jej faza, nie oddzielny test. Im dłuższy słupek, tym dalej auto zajedzie w danym scenariuszu.

Comfort 71,8 kWh · cykl mieszany420 km
Design 87,0 kWh · cykl mieszany500 km
Comfort 71,8 kWh · miasto576 km
Design 87,0 kWh · miasto674 km

Broszura-cennik BYD Seal U, lipiec 2025 — zasięgi i zużycie energii, wartości homologacyjne WLTP.

Kalkulator / Twoje założenia

Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?

Punktem wyjścia jest 19,9 kWh na 100 km z homologacji wersji Comfort. Dla Designu wpisz 20,5, a jeśli jeździsz głównie po mieście — 14,5 albo własny wynik z komputera pokładowego. Ustaw cenę prądu z domu albo ze stacji i zobacz, ile kosztuje sama energia.

1. Ustaw swoje założenia

2. Sprawdź koszt energii

Symulacja dla 15 000 km rocznie

Seal U · energia23,88 zł/ 100 km
3 582,00 zł/ rok
Stawka 1,20 zł za kilowatogodzinę i przebieg 15 000 km rocznie to założenia przykładowe — zmień je na swoje. Homologacja nie jest pomiarem Twojej trasy. Licząc z własnych danych, użyj energii rozliczonej na ładowarce, żeby uwzględnić straty, i nie dodawaj ich drugi raz. Rachunek nie obejmuje zakupu auta, ubezpieczenia, przeglądów, opon ani opłat za postój.

Zdecyduj i umów jazdę. Sprawdź bilans i warunki ochrony.

BilansNa tle rywaliPytania do salonu
Rozdział 5 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 3

Dwie baterie do wyboru, obie z sensownym ładowaniem w trasie
Comfort: 71,8 kWh, 420 km WLTP i 115 kW prądem stałym. Design: 87,0 kWh, 500 km i 140 kW. Postój na uzupełnienie baterii z 10 do 80% trwa 42 albo 43 minuty, a odcinek 30–80% — 27 minut. W domu ładowarka 11 kW napełnia obie baterie w czasie nocnego postoju.
12 lat gwarancji na przerdzewienie nadwozia
Bez limitu kilometrów — to najdłuższy okres w dokumencie gwarancyjnym tej marki. Do tego 6 lat lub 150 000 km na pojazd i 8 lat na baterię trakcyjną z progiem 70% zachowanej pojemności.
Wyposażenie, którego nie trzeba dokupować
Już Comfort ma panoramiczny dach otwierany elektrycznie, felgi 19 cali, kamerę 360 stopni, pompę ciepła, podgrzewaną kierownicę, wentylowane i podgrzewane fotele przednie oraz podgrzewaną kanapę. Jedyny koszt ponad cennik to kolor inny niż biały — 5000 zł.

Do sprawdzenia 4

Brak aktywnej karty oferty u producenta
Wersja elektryczna zniknęła z menu producenta latem 2025 r. i nie ma dziś formularza zamówienia ani promocji, choć nie ogłoszono jej wycofania. Ceny pochodzą z cennika z 2 stycznia 2025 r. Przed wizytą w salonie potwierdź kwotę, dostępność egzemplarzy i termin odbioru.
Ładowanie prądem stałym wolniejsze niż u części rywali
115 kW w Comforcie i 140 kW w Designie. XPeng G6 w prawie tej samej cenie przyjmuje do 382 kW, a BYD ATTO 3 EVO — 220 kW. Przy planowaniu długich tras ta różnica przekłada się na dłuższe postoje.
Napęd wyłącznie na przednią oś
Obie wersje mają 218 KM i napęd na przednią oś; wariantu na obie osie producent nie oferuje. Przy masie własnej od 2020 do 2147 kg przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 9,3 albo 9,6 s — to auto nastawione na spokojną jazdę.
Producent nie podaje masy przyczepy ani kosztu przeglądów
W materiałach tej wersji nie ma żadnej wzmianki o holowaniu, choć hybrydowy Seal U DM-i ma tę wartość opublikowaną (750 kg, a w wersji Design 1300 kg). Nie ma też cennika przeglądów okresowych — obie rzeczy trzeba ustalić w salonie.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca szukający przestronnego SUV-a elektrycznego do miasta i tras średniego dystansu, który ładuje auto w domu i akceptuje postój rzędu 40 minut na dłuższej trasie. Comfort wystarczy przy dojazdach do 300 km między ładowaniami; Design z zasięgiem 500 km ma sens przy regularnych trasach 150–200 km bez możliwości doładowania po drodze.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kierowcy pokonujący codziennie długie odcinki autostrad i oczekujący najszybszego ładowania w tej cenie — XPeng G6 i BYD ATTO 3 EVO przyjmują wyraźnie wyższe moce. Nie dla tych, którzy chcą zamówić auto z bieżącej oferty producenta z potwierdzoną ceną: dla tej wersji trzeba dziś wszystko ustalać w salonie. Jeśli nie masz gdzie ładować, sensowniejszy będzie Seal U DM-i z silnikiem spalinowym.

Na tle rywali · elektryczne SUV-y w tej samej cenie

Jak wypada wśród chińskich aut tej klasy.

ModelCena odMocBateriaZasięg WLTPBagażnik
BYD Seal U
ten model · punkt odniesienia
195 900 zł218 KM71,8 kWh420 km425 l
SUV elektryczny · oferta w Polsce
Tańszy o 1000 zł, z zasięgiem dłuższym o 60 km i ładowaniem prądem stałym do 382 kW, czyli ponad 3 razy szybszym. Ma o 146 l większy bagażnik, ale krótszą gwarancję na pojazd — 5 lat lub 120 000 km wobec 6 lat i 150 000 km.
194 900 zł252 KM68,5 kWh480 km571 l
mniejszy elektryk tej samej marki
Tańszy o 14 300 zł, z większą baterią, zasięgiem dłuższym o 90 km i ładowaniem prądem stałym prawie dwa razy szybszym. Za kanapą ma o 65 l więcej, ale po złożeniu oparć o 80 l mniej niż Seal U.
181 600 zł313 KM74,8 kWh510 km490 l
SUV coupé elektryczny · oferta w Polsce
Droższy o 9000 zł, z największą baterią w tym zestawieniu i zasięgiem o 55 km dłuższym niż Comfort. Ładuje się jednak prądem stałym najwolniej z całej czwórki — 93 kW wobec 115 kW w Seal U.
204 900 zł217 KM79,97 kWh475 km510 l
Kwoty katalogowe sprawdzone 15 września 2026 r. Wiersz Seal U dotyczy wersji Comfort; Design z baterią 87,0 kWh kosztuje 215 900 zł i przejeżdża 500 km. Bagażnik podajemy przy rozłożonej kanapie.Porównaj szczegółowo
Porównania z udziałem BYD Seal U
Gwarancja · warunki wspólne dla gamy BYD

6 lat na auto, 12 na przerdzewienie.

Warunki są takie same dla całej gamy BYD sprzedawanej w Polsce. Jedną rzecz trzeba sprawdzić samemu: limit przebiegu gwarancji baterii, bo producent ogłosił 250 000 km, a wiążący dokument gwarancyjny podaje 200 000 km.

Pojazd6 lat / 150 000 kmOchrona podstawowa obejmuje zespoły, dla których dokument nie przewiduje osobnego terminu.
Bateria trakcyjna8 lat / 250 000 kmdokument: 200 000 km · próg 70% pojemnościProducent ogłosił 250 000 km w styczniu 2026 r. i wpisał tę liczbę do cenników, a wiążący dokument gwarancyjny nadal podaje 200 000 km — poproś o warunki na piśmie do numeru VIN swojego egzemplarza.
Silnik elektryczny i sterownik8 lat / 150 000 kmOgłoszone wydłużenie limitu przebiegu objęło akumulator trakcyjny, a nie ten zespół.
Perforacja nadwozia12 lat / bez limitu kmNajdłuższy okres w tym dokumencie. Dotyczy przerdzewienia blachy na wylot, nie uszkodzeń lakieru powstałych w eksploatacji.
BYD Assistance24 miesiące od dostawycałą dobę w całej EuropieHolowanie, naprawa na miejscu, pojazd zastępczy i nocleg po awarii lub wypadku, w całej Europie. Dla aut elektrycznych producent zapowiada przedłużenie o kolejne 24 miesiące — zapytaj w salonie, na jakich warunkach. Bezpłatna infolinia: 00800 10203000.
Druga strona gwarancji · zapisy o ogniwach

Co ochronę przerywa.

Te wykluczenia są takie same we wszystkich elektrykach marki i warto je znać przed pierwszym dłuższym postojem auta.

  • Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
  • Ładowanie sprzętem spoza zaleceń producentaPrzewód i ładowarka niezgodne z instrukcją unieważniają gwarancję baterii — używaj sprzętu z certyfikatem i przewodu z wyposażenia.
  • Otwarcie obudowy bateriiKażda ingerencja w obudowę ogniw poza autoryzowanym serwisem kończy ochronę — także naprawa powypadkowa poza siecią.
  • Naturalny spadek pojemności w granicach normyUtrata pojemności do progu 70% nie jest wadą — dopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.
  • Naprawa poza autoryzowaną sieciąObsługa w warsztacie spoza sieci BYD wyklucza roszczenia dotyczące naprawianych elementów — przeglądy zapisuj w książce serwisowej.
  • Części spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji BYD wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków i bagażników dachowych montowanych poza siecią.

Uprawnienia obowiązują na rynku, na którym auto sprzedano jako nowe. Przy egzemplarzu sprowadzonym z zagranicy producent zastrzega możliwe trudności z częściami i terminami obsługi.

Seal U · lista do salonu

Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.

Ten model ma jeden opublikowany cennik i nie ma dziś własnego formularza zamówienia. Tym bardziej warto wyjść z salonu z kartką, na której jest wszystko, co niżej.

  • Rocznik produkcji i numer VIN egzemplarzaCennik obowiązuje od 2 stycznia 2025 r. Auto stojące dziś na placu może pochodzić z innego rocznika produkcji niż rok modelowy z oferty — poproś o jedno i drugie przed wpłatą zaliczki.
  • Która wersja jest dostępna i za jaką kwotęComfort i Design dzieli 20 000 zł oraz 80 km zasięgu. Zapytaj, którą wersję salon ma od ręki, jaki jest termin odbioru i czy kwota z cennika nadal obowiązuje.Porównaj Comfort z Designem
  • Limit przebiegu w gwarancji bateriiCennik tego modelu ma nadrukowane 200 000 km, a ogłoszenie producenta ze stycznia 2026 r. mówi o 250 000 km. Poproś o dokument gwarancyjny wystawiony na Twój numer VIN i sprawdź, która liczba w nim stoi.Jak czytać gwarancję baterii
  • Próg zachowanej pojemności i sposób pomiaruOchrona działa, dopóki bateria nie zejdzie poniżej 70% pojemności początkowej. Zapytaj, jakim urządzeniem serwis mierzy ten parametr i czy wynik pomiaru dostaniesz na piśmie — przyda się także przy odsprzedaży.
  • Kolor nadwozia inny niż białyBiały Snow jest w cenie. Każdy z pozostałych 5 kolorów kosztuje 5000 zł więcej: czarny Delan, szary Time, czerwony Emperor, niebieski Tian i szary Boundless cloud.
  • Czego producent nie podaje dla tej wersjiW dokumentach elektrycznego Seala U nie ma maksymalnej masy przyczepy ani cennika przeglądów okresowych. Zapytaj wprost, czy auto ma homologację do holowania i ile kosztują 3 pierwsze przeglądy.
  • Jeśli wolisz to samo nadwozie z silnikiemSeal U DM-i ma tę samą bryłę i aktywną ofertę, a zaczyna się od 169 900 zł. Na prądzie przejedzie od 70 do 125 km, resztę trasy na benzynie.Zobacz Seal U DM-i
  • Cena końcowa, termin odbioru i najbliższy serwisJedna kartka z kwotą brutto, wersją, kolorem, rocznikiem i datą wydania kończy większość nieporozumień. Dopisz do niej adres warsztatu, który przyjmie auto do naprawy.Wyślij zapytanie o ofertę

Warunki gwarancji: dokument gwarancyjny BYD dla polskiego rynku, wrzesień 2024. Ceny, kolory i wyposażenie: broszura-cennik BYD Seal U, lipiec 2025.

Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą obok wersji hybrydowej.

Ten sam model stoi w salonie w obu odmianach napędu, więc warto przejechać się nimi podczas jednej wizyty. Zapytaj przy okazji, którą wersję baterii salon ma na placu i kiedy mógłbyś odebrać auto.

47 salonów BYD · 38 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami BYD5Warszawa2Gdańsk4Katowice i okolice2Kraków2Łódź3Poznań i okoliceBiałystok2Wrocław i okoliceBielsko-BiałaBydgoszczCzęstochowaGdyniaGliwiceGorzów WielkopolskiKielceKoszalinLublinMyśleniceNowe GulczewoNowe SkalmierzyceOlsztynOpolePiasecznoPiłaPiotrków TrybunalskiRadomRybnikRzeszotaryRzeszówSiedlceSzczecinToruńTychyZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 47 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu.Pełna mapa i wszystkie salony →
4
źródła
1
konflikty
09.2026
przegląd
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

Pytania, które warto zadać przed zakupem.

Ile kosztuje BYD Seal U w wersji elektrycznej?
Comfort kosztuje 195 900 zł, a Design 215 900 zł. Kolor nadwozia inny niż biały Snow to 5000 zł więcej. Obie kwoty pochodzą z polskiego cennika obowiązującego od 2 stycznia 2025 r. — nowszego dokumentu dla tej wersji producent nie opublikował, a karty oferty ani formularza zamówienia dziś nie prowadzi. Przed zakupem potwierdź cenę w salonie.
Czym różni się Seal U od Seal U DM-i?
To dwa różne napędy w tej samej sylwetce nadwozia. Opisywany tu Seal U jest w pełni elektryczny: bateria Blade 71,8 albo 87,0 kWh, bez silnika spalinowego, ładowanie prądem stałym do 115 lub 140 kW. Seal U DM-i to hybryda z wtyczką — silnik benzynowy 1,5 l wspomagany elektrycznie, zasięg na prądzie od 70 do 125 km, ładowanie prądem stałym tylko 18 kW, za to własny, regularnie odświeżany cennik i wersje Boost, Comfort oraz Design. Nazwy są łudząco podobne, więc zapytaj dealera wprost, o który wariant chodzi.
Jak daleko zajedzie Seal U na jednym ładowaniu?
W cyklu mieszanym WLTP Comfort deklaruje 420 km, a Design 500 km. W cyklu miejskim odpowiednio 576 i 674 km. Zużycie energii to 19,9 kWh na 100 km dla Comfortu i 20,5 kWh dla Designu, a w mieście 14,5 i 15,2 kWh. To wartości homologacyjne — zimą i przy prędkości autostradowej realny wynik będzie niższy.
Jak szybko ładuje się BYD Seal U?
Na stacji prądu stałego ze złączem CCS2 Comfort przyjmuje do 115 kW, a Design do 140 kW. Uzupełnienie z 10 do 80% zajmuje odpowiednio 42 i 43 minuty, a z 30 do 80% — 27 i 28 minut. Ładowarka pokładowa prądu przemiennego ma 11 kW: pełne ładowanie z instalacji trójfazowej trwa 7,5 godziny w Comforcie i 9,3 godziny w Designie, czyli w obu wypadkach mieści się w nocnym postoju.
Jaką gwarancję ma BYD Seal U?
Pojazd: 6 lat lub 150 000 km, co nastąpi pierwsze. Bateria trakcyjna: 8 lat, z progiem 70% zachowanej pojemności — gwarancja obejmuje nadmierny spadek pojemności, a nie naturalne zużycie ogniw. Silnik elektryczny ze sterownikiem: 8 lat lub 150 000 km. Perforacja nadwozia: 12 lat bez limitu kilometrów. Limit przebiegu przy baterii sprawdź w dokumencie wystawionym na Twój numer VIN: producent ogłosił w styczniu 2026 r. 250 000 km, a cennik tego modelu ma nadrukowane 200 000 km.
Czy Seal U ma wynik Euro NCAP?
Tak — 5 gwiazdek według protokołu z 2023 r., ocena opublikowana 6 grudnia 2023 r. Wyniki cząstkowe to 90% za ochronę dorosłych, 86% za ochronę dzieci, 83% za ochronę pieszych i rowerzystów oraz 77% za systemy wspomagające kierowcę. Ta jedna ocena obejmuje zarówno wersje elektryczne Comfort i Design, jak i hybrydowe odmiany DM-i tej samej sylwetki; zderzeniowo badano egzemplarz elektrycznej wersji Design o masie 2147 kg.
Czy elektrycznego Seala U da się kupić we wrześniu 2026 roku?
Model nie został wycofany i nadal figuruje w katalogu sprzedaży, ale producent nie prowadzi dla niego karty oferty ani formularza zamówienia, a jedyny opublikowany cennik jest sprzed ponad roku. W praktyce oznacza to jedno: zamówienia i ceny ustalasz bezpośrednio w salonie. Zapytaj, ile egzemplarzy stoi na placu, z którego rocznika produkcji pochodzą i jaki jest termin odbioru. Serwis prowadzi ta sama sieć BYD co przy pozostałych modelach marki.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o Seal U? Napisz albo umów jazdę.

Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: BYD Seal U

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
195 900 złSUV elektryczny · 420 km w Comforcie, 500 km w Designie