BYD Atto 2 DM-i.Wybierz baterię do swoich dojazdów.
Wybierz Active od 102 630 zł z baterią 7,8 kWh albo zapłać 15 540 zł więcej za Boost. Zyskasz 90 km zasięgu elektrycznego WLTP zamiast 40 km, mocniejszy układ hybrydowy i więcej wyposażenia. Obie wersje możesz ładować z zewnętrznego źródła, a na dłuższej trasie korzystać także z benzyny. Ceny brutto dotyczą promocji gotówkowej rocznika 2026. Poznaj markę BYD.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Ładowanie na co dzień, benzyna na dalszą drogę.
Sprawdź swoje trasy i miejsce ładowania.
Atto 2 DM-i łączy silnik benzynowy z elektrycznym. Wybór baterii ma znaczenie, ale o rachunkach zdecyduje również to, jak często będziesz ją ładować.
Active deklaruje 40 km zasięgu elektrycznego w mieszanym cyklu WLTP, Boost 90 km. Policz całą codzienną trasę, także powrót i dodatkowe przejazdy. Zostaw rezerwę na pogodę i ogrzewanie. Nie skreślaj Active tylko z powodu mniejszej baterii — przy krótkich dojazdach może odpowiadać Twoim potrzebom.
Tak, samochód korzysta wtedy z napędu hybrydowego i benzyny. Ograniczasz jednak możliwość jazdy na energii kupionej z sieci. Przed zakupem policz własne koszty i sprawdź wygodne ładowanie w domu, pracy albo podczas regularnych postojów.
Nie można tego obiecać. Większa bateria może zwiększyć udział jazdy elektrycznej, ale koszt zależy od taryfy, zużycia i częstotliwości ładowania. Przy różnicy ceny 15 540 zł nie zakładamy automatycznego zwrotu — niżej możesz sprawdzić własny scenariusz.
DM-i ma silnik benzynowy i zbiornik 45 l, a jego bateria służy do krótszych przejazdów elektrycznych. Osobne Atto 2 EV ma większe baterie i ładowanie DC. Nie przenoś między tymi modelami cen, pojemności bagażnika ani parametrów ładowania.
Wybierz wersję. Sprawdź warunki ceny.
Za Active zapłacisz promocyjnie 102 630 zł, a za Boost 118 170 zł. Ceny katalogowe wynoszą odpowiednio 120 740 zł i 134 285 zł. Najniższa kwota dotyczy zakupu za gotówkę, nie każdej formy finansowania.
Active · rocznik 2026 · katalogowo 120 740 zł
Cennik BYD z 1 października 2026 podaje Active za 102 630 zł; dotychczasowe 105 700 zł jest w nim opisane jako najniższa cena z 30 dni przed obniżką, a PDF z lipca pokazuje jeszcze 114 800 zł. Przy zamówieniu poproś o aktualną kwotę, rocznik i wyposażenie konkretnego egzemplarza.
Podłączasz na postoju. W trasie możesz tankować.
To hybryda plug-in, a nie zwykła hybryda bez zewnętrznego ładowania. Samochód dobiera pracę napędu do warunków i ustawień.
Polska oferta i cennik Atto 2 DM-i. Działanie napędu zależy od warunków oraz ustawień samochodu.
40 czy 90 km elektrycznego zasięgu WLTP?
Obie ceny poniżej dotyczą rocznika 2026 i promocji gotówkowej obowiązującej od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów. Zasięg mieszany i miejski to różne wyniki testu.
- Bateria LFP7,8 kWh
- Zasięg EV · mieszany WLTP40 km
- Moc układu / 0–100 km/h166 KM / 9,1 s
- Ładowanie AC · 15–100%3,3 kW / 2,7 h
- Parkowaniekamera tylna, czujniki z tyłu
- Fotele / kierownicabez podgrzewania
- Koła / bagażnik16 cali / 425 l
- Zasilanie V2Lniedostępne
Rozważ przy krótkich dojazdach i gdy zależy Ci na niższej cenie. Ekran 12,8 cala, CarPlay / Android Auto oraz asystenci jazdy są już w standardzie.
- Bateria LFP18 kWh
- Zasięg EV · mieszany WLTP90 km
- Moc układu / 0–100 km/h212 KM / 7,5 s
- Ładowanie AC · 15–100%6,6 kW / 3 h
- Parkowaniekamera 360°, czujniki przód/tył
- Fotele / kierownicaprzednie fotele i kierownica podgrzewane
- Koła / bagażnik17 cali / 425 l
- Zasilanie V2Ldo 3,3 kW według oferty BYD
Wybierz, jeśli wykorzystasz większy zasięg elektryczny lub dodatki komfortowe. Fotel kierowcy ma regulację elektryczną; sposób regulacji fotela pasażera sprawdź w egzemplarzu, bo strona oferty i PDF opisują go różnie.
Przymierz auto do swojej codzienności.
425 l w Active i tyle samo w Boost.
Większa bateria Boost nie zmienia deklarowanej pojemności bagażnika. Sprawdź jednak to, czego liczba litrów nie pokaże.
Cennik Atto 2 DM-i · wymiary, masy i wyposażenie obu wersji.
Obejrzyj i oceń proporcje.
Wizualizacje poglądowe. Wygląd i wyposażenie konkretnej wersji sprawdź w salonie.





Co masz w obu wersjach?
Większy akumulator nie jest warunkiem dostępu do tych funkcji.
Wspólne funkcje i dodatki Boost.
Oddzielamy bazowe Active od wyposażenia Boost. Panorama, V2L i podgrzewanie foteli nie są standardem obu wersji.
Wspólne · asystenci i bezpieczeństwo5 poz.
- ACC / ICC, AEB i asystenci pasa ruchu LDA / ELKA
- monitorowanie martwego pola BSD i ostrzeżenie o otwarciu drzwi DOW
- ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu oraz hamowanie RCTA / RCTB
- ISOFIX / i-Size na fotelu pasażera i tylnych miejscach zewnętrznych
- poduszki czołowe, przednie boczne i kurtyny; kontrola ciśnienia opon TPMS
Wspólne · multimedia i codzienna obsługa6 poz.
- ekran dotykowy 12,8 cala, zegary 8,8 cala i 6 głośników
- Google Maps, usługi Google i asystent głosowy AI; Apple CarPlay / Android Auto
- porty USB-C z przodu i z tyłu, łączność 4G i aplikacja BYD
- reflektory LED, automatyczne światła drogowe i czujnik deszczu
- podgrzewane lusterka, kamera tylna lub 360° zależnie od wersji, czujniki z tyłu
- kanapa dzielona 40:60, półka bagażnika, filtr PM2,5 i gniazdo 12 V
Active · konfiguracja podstawowa5 poz.
- bateria 7,8 kWh i ładowanie AC do 3,3 kW
- koła 16 cali, tapicerka materiałowa
- fotel kierowcy regulowany ręcznie w 6 kierunkach, pasażera w 4
- kamera cofania, bez przednich czujników
- lusterka składane ręcznie; bez panoramy, ogrzewania foteli i V2L
Boost · dodatki i różnice7 poz.
- bateria 18 kWh i ładowanie AC do 6,6 kW
- koła 17 cali, relingi, panorama z roletą i przyciemniane szyby tylne
- kamera 360° i przednie czujniki parkowania
- podgrzewane przednie fotele i kierownica; tapicerka ze skóry wegańskiej
- elektryczna regulacja fotela kierowcy; regulacja pasażera do potwierdzenia: PDF opisuje ręczną, strona oferty elektryczną
- ładowarka telefonu do 50 W (zależnie od zgodności urządzenia), V2L do 3,3 kW według oferty
- lusterka składane elektrycznie i oświetlenie nastrojowe
Policz benzynę razem z prądem.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
3,3 kW czy 6,6 kW? Sprawdź własne przyłącze.
Polski cennik opisuje gniazdo Typ 2 i ładowanie AC. Nie podaje obsługi, mocy ani czasu DC — nie planuj krótkiego doładowania tak jak w Atto 2 EV.
Cennik: AC i czasy 15–100%, 1 faza. Oferta BYD PL: V2L do 3,3 kW dla Boost. Czas ładowania zależy także od temperatury i poziomu energii.
1,8 l to wynik testu, nie cały rachunek za jazdę.
W tabeli są różne rodzaje zużycia. Każdy odpowiada na inne pytanie, a koszt energii z gniazdka trzeba uwzględnić osobno.
- 3,1 l Active / 1,8 l Boost — mieszane ważoneTo homologacyjne wyniki WLTP uwzględniające udział jazdy elektrycznej i hybrydowej według procedury. Nie oznaczają, że dowolne 100 km po trasie lub bez ładowania zużyje tyle benzyny.
- 5,1 l/100 km — osobny cykl mieszanyCennik podaje tę wartość dla obu wersji. Używamy jej wyłącznie jako punktu odniesienia w scenariuszu jazdy hybrydowej. Twoje spalanie zależy m.in. od prędkości, temperatury i sposobu używania napędu.
- 16,8 / 15,8 kWh na 100 km — energiaTo mieszane zużycie energii dla Active / Boost. Własny rachunek sprawdzaj na podstawie energii rozliczonej przez licznik lub stację i przejechanego dystansu. Samo mnożenie 1,8 l przez cenę benzyny pomija koszt ładowania.
Tabela „Zasięg i zużycie WLTP” aktualnego cennika. Kalkulator poniżej jest scenariuszem użytkownika, a nie odtworzeniem badania homologacyjnego.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Ustaw, jaką część kilometrów pokonasz elektrycznie. Dodaj koszt benzyny na pozostałych odcinkach. Dla Active zaczynamy od 16,8 kWh/100 km; dla Boost możesz wpisać 15,8.
1. Ustaw swoje założenia
Wybierz udział jazdy elektrycznej w całym przebiegu. Resztę liczymy jako jazdę hybrydową. To Twój scenariusz, nie prognoza zasięgu.
2. Sprawdź sumę paliwa i prądu
Symulacja dla 15 000 km rocznie
4 422,83 zł / rok
7500 km na prądzie + 7500 km w trybie hybrydowym.
Zanim wybierzesz, sprawdź auto i warunki.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 3
Do sprawdzenia 3
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Dla osoby, która może regularnie ładować podczas postoju i chce pokonywać część codziennych tras elektrycznie, zachowując możliwość tankowania na dalsze wyjazdy. Active warto sprawdzić przy krótkich dojazdach, Boost przy większym zapotrzebowaniu na jazdę EV.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Jeśli chcesz jeździć wyłącznie na prądzie i szybko doładowywać w trasie, porównaj osobne Atto 2 EV. Jeśli nie masz wygodnego ładowania, najpierw policz scenariusz hybrydowy oraz porównaj pełne koszty zakupu i obsługi.
Sprawdź ochronę przed podpisaniem umowy.
Oferta BYD podaje osobne limity pojazdu i akumulatora. Decyduje limit czasu lub przebiegu osiągnięty wcześniej. Poproś o warunki właściwe dla Atto 2 DM-i i Twojego numeru VIN.
Ustal, jak zadbasz o oba źródła napędu.
Jazda elektryczna nie zwalnia z obsługi silnika benzynowego. Zbierz informacje, do których będziesz wracać po zakupie.
- Przeglądy mimo krótkich trasZapytaj o terminy czasowe i przebiegowe oraz czynności przy silniku benzynowym, układzie elektrycznym i akumulatorze. Zachowuj dokumentację wykonanej obsługi.
- Ładowanie i dłuższy postójPoproś o pokaz ustawień poziomu baterii, trybów jazdy i zaleceń na dłuższy postój. Stosuj instrukcję DM-i; nie przenoś automatycznie zasad z elektrycznego Atto 2.
- Przewód i instalacjaUstal, jaki przewód otrzymasz z autem. Przed regularnym ładowaniem zleć ocenę obwodu elektrykowi i sprawdź, jaką moc uzyskasz na miejscu parkingowym.
- Zgłoszenie usterkiZapisz numer serwisu i pomocy drogowej. Ustal, jak wygląda diagnostyka baterii, kiedy przysługuje auto zastępcze oraz gdzie samochód trafi po holowaniu.
Usiądź za kierownicą i przetestuj swoją wersję.
Poproś o jazdę z naładowaną baterią oraz pokaz pracy układu hybrydowego. Zabierz telefon i fotelik, przetestuj parkowanie i komfort na nierównościach. Zapytaj o ładowanie przy Twoim domu lub pracy, a na koniec poproś o pisemną ofertę z warunkami gwarancji.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje BYD Atto 2 DM-i?
Co zyskam, płacąc więcej za Boost?
Ile Atto 2 DM-i przejedzie na prądzie?
Czy można jeździć bez ładowania baterii?
Czy Atto 2 DM-i naprawdę spala 1,8 l/100 km?
Jak szybko ładuje się Atto 2 DM-i?
Czy wallbox 11 kW da Boost pełne 6,6 kW?
Czy obie wersje mają kamerę 360° i V2L?
Jaki bagażnik i limit przyczepy ma Atto 2 DM-i?
Jaką gwarancję ma Atto 2 DM-i?
Czy Atto 2 DM-i ma wynik Euro NCAP?
Masz pytanie o ATTO 2 DM-i? Poproś o ofertę Active lub Boost.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.