Porównaj auta

Sedan 4,67 m i crossover GS 4,61 m, benzyna

Benzyna

Dongfeng Shine.

Dwa nadwozia, 117 albo 190 KM, ekran 13 cali.

Dane sprawdzone: · Źródła

Benzynowy sedan w wersjach E2 (117 KM) i E3 (190 KM) oraz crossover GS (117 KM, bagażnik 474 l). Wszystkie mają ekran 13 cali i kamerę cofania w standardzie.

Więcej o aucie

Importer nie podaje skrzyni biegów, napędu kół ani bagażnika sedana, a niezależnych testów z Polski nie ma.

Cena od84 900 zł* Rocznik 2025, limitowana pula, bez daty końca. To też najniższa cena z 30 dni, nie nowa obniżka. Bez oddania auta.
Galeria · 8 zdjęć
Dongfeng ShineBenzyna Sedan E2 · 84 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 28 salonów

01 · Koszty

Dongfeng Shine: ile płacisz za zakup i paliwo?

Ustaw przebieg i cenę benzyny. Policzymy zakup i paliwo dla wybranej wersji, według zużycia deklarowanego przez importera.

Ceny
Wyposażenie
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla wybranej wersji. Wynik zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Zużycie katalogowe (importer)
Importer podaje 6,2 l/100 km dla E2, 6,1 dla E3 i 7,8 dla GS, bez nazwy cyklu pomiaru. Nie porównuj sedana z GS jako oszczędności: to różne nadwozia i brak wspólnej normy.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Twój rachunek

Koszt po 5 latach: 117 450 zł

Benzyna

zakup paliwo

zakuppaliwo / rokna 100 kmzużycie
Z czego to się składa?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Benzyna kosztuje łącznie 117 450 zł: zakup 84 900 zł i energia 32 550 zł.

02 · Trasa

Ile paliwa zużyjesz w trasie?

Wpisz dystans. Pokażemy koszt paliwa wg zużycia importera. Pojemności zbiornika importer nie podaje, więc nie liczymy zasięgu z jednego baku.

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięgu z baku nie liczymy: importer nie podaje pojemności zbiornika (ani Shine, ani GS). Zapytaj salon o zbiornik i sprawdź spalanie na jeździe próbnej, bo deklarowane 6,2 l to wartość bez opisanego cyklu.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Liczymy z danych katalogowych, bo nie mamy zmierzonych wartości z testów.

03 · Wyposażenie

Dongfeng Shine wyposażenie: E2, E3 czy GS.

Trzy wersje z dokumentów importera. Pozycja „?” oznacza, że importer jej nie wymienia: zapytaj w salonie. Pełna lista 22 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieBenzynaBenzynaSedan E2BenzynaBenzynaSedan E3BenzynaBenzynaCrossover GS
Bezpieczeństwo
Martwe pole, cofanie i otwieranie drzwiOstrzeżenia przy zmianie pasa i cofaniu; tylko w E3.—✓—
ISOFIX i monitoring ciśnienia w oponach??✓
Nadwozie
FelgiE2 ma 16″, E3 i GS mają 17″.16″17″17″
Reflektory przednieSedan: LED. GS: halogenowe, LED tylko dzienne i tylne.✓✓—
Elektrycznie składane lusterka—✓?
Komfort
TapicerkaE3 ma syntetyczną z zamszem; dla GS importer nie podaje.syntetycznasyntetyczna z zamszemnie podano
Ładowarka indukcyjnaTelefon ładuje się bez kabla; tylko w E3.—✓?
Podgrzewane fotele przednieStandard w GS; w sedanie importer nie podaje.??✓
Ogrzewana kierownica??✓
Skórzana kierownica?✓?
Parkowanie
Kamera 360°Widok z góry przy parkowaniu; w obu sedanach. W GS importer podaje kamerę i czujniki, bez 360°.✓✓?
Multimedia
Apple CarPlay i Android Auto✓✓?
W standardzie w każdej wersji (8)

Nadwozie

  • Dach

Bezpieczeństwo

  • ESP i ruszanie pod górę
  • AutoHold

Parkowanie

  • Kamera cofania i czujniki parkowania z tyłu

Komfort

  • Klimatyzacja automatyczna
  • Dostęp bezkluczykowy
  • Tempomat

Multimedia

  • Wskaźniki 7″, ekran 13″ i 6 głośników

Źródło: strona importera (Shine, Shine GS) i katalog z 13.09.2026, odczyt 8.10.2026. „?” = importer pozycji nie wymienia. Wersja GS z innej karty niż sedan: pozycje nie są wprost porównywalne.

04 · Wnętrze

Dongfeng Shine wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia sedana i crossovera GS. Importer nie publikuje ujęć tyłu, boku ani bagażnika.

Dongfeng Shine sedan: wnętrze z pionowym ekranem i pomarańczowymi akcentami.

05 · Opinie z testów

Dongfeng Shine opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

Niezależnych testów polskich wersji nie znaleźliśmy. Dwa czeskie testy sedana 1.5 z manualem (2024) chwalą zawieszenie i zużycie poniżej 7,5 l/100 km, a ganią lekką kierownicę, mało miejsca nad głową z tyłu i skromne wyposażenie bezpieczeństwa wersji bazowej. Węgierska pierwsza jazda (2024) chwali kulturę silnika, a jedyny raport użytkownika w AutoCentrum podaje 6,2 l/100 km.

W teście sedana 1.5 (CZ)poniżej 7,5 l/100 kmimporter E2: 6,2; inny rynek i skrzynia

5 plusów5 uwag

Co chwalą

  • Zawieszenie: Auto.cz opisuje je jako komfortowe, a prowadzenie jako neutralne i wybaczające, ze szczególnie dobrze zestrojonym tyłem.
    Więcej · 1 źródło

    Dotyczy sedana testowanego w Czechach.

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

  • Zużycie: W teście Auto.cz zużycie nie przekroczyło 7,5 l/100 km, a przy dłuższej jeździe autor widzi wartości zaczynające się od szóstki.
    Więcej · 1 źródło

    To wersja z manualem 5-biegowym, nie polska E2 czy E3.

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

Pokaż pozostałe (3)
  • Fotele i wygląd: Deník chwali stylistykę i dobre fotele jak na tę klasę.
    1 źródło

    Źródła: Deník: Dongfeng Shine test 05.2024

  • Prowadzenie (Węgry): Autonavigator.hu po jeździe na zamkniętym torze podczas prezentacji (lipiec 2024, wersja bazowa z manualem) pisze o kulturalnym czterocylindrowym silniku, braku charakterystycznego dźwięku trzycylindrowca i zwinnym, przyjemnym w prowadzeniu aucie; wnętrze nie sprawia wrażenia taniego.
    Więcej · 1 źródło

    To krótki kontakt z wersją z manualem, nie test drogowy polskiej E2 czy E3.

    Źródła: Autonavigator.hu: pierwsza jazda Dongfeng Shine 07.2024

  • Raport użytkownika: W AutoCentrum jest jeden raport (Shine 1.5 117 KM od 2025): 6,2 l/100 km, auto opisane jako proste w obsłudze, wygodne i dynamiczne jak na silnik wolnossący.
    Więcej · 1 źródło

    Jeden raport to za mało na średnią.

    Źródła: AutoCentrum.pl: raport spalania Shine 1.5 117 KM

Na co uważać

  • Bezpieczeństwo: Auto.cz nazywa wyposażenie bezpieczeństwa wersji bazowej w Czechach słabym: dwie poduszki czołowe i skromne asystenty, a w wyższej wersji cztery poduszki.
    Więcej · 1 źródło

    To inna oferta niż polska, ale pokazuje, o co zapytać: liczba poduszek i systemy w E2, E3 i GS.

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

  • Kierownica: Auto.cz pisze o bardzo lekkiej, mało komunikatywnej kierownicy.
    Więcej · 1 źródło

    Sprawdź to na jeździe próbnej, zwłaszcza przy 100 km/h.

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

Pokaż pozostałe (3)
  • Miejsce z tyłu: Przy wzroście powyżej 175 cm zostaje nad głową kilka centymetrów, a kanapa składa się tylko w całości (Auto.cz).
    Więcej · 1 źródło

    Usiądź z tyłu przed zakupem.

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

  • Audio i plastiki: Deník ocenia audio jako adekwatne do ceny, ale poniżej europejskiego standardu, a Auto.cz opisuje twarde plastiki, choć bez skrzypień w teście.
    2 źródła

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024, Deník: Dongfeng Shine test 05.2024

  • Młoda marka: Autor Auto.cz ostrzega przed rzadszą siecią sprzedaży i serwisu oraz kłopotami z częściami względem marek europejskich.
    Więcej · 1 źródło

    W Polsce zapytaj o dostępność części i czas napraw.

    Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

Co to znaczy dla Ciebie

Czeskie testy opisują sedana z manualem z 2024 roku.

Więcej

Dla E2, E3 i GS w Polsce traktuj je jako wskazówkę, co sprawdzić na jeździe, nie jako ocenę.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Wartość za pieniądze:

Auto.cz uważa cenę za niezłą, ale ostrzega przed ryzykiem młodej marki (sieć, części, wartość przy odsprzedaży).

1 źródło

Źródła: Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

Uwaga

Bez oceny bezpieczeństwa:

Wyniku Euro NCAP dla Shine ani Shine GS nie znaleźliśmy (to nie znaczy, że go nie ma).

Więcej · 2 źródła

Auto.cz zauważa, że przy skromnych asystentach auto raczej nie dostałoby dobrej oceny. Zapytaj w salonie o liczbę poduszek i systemy polskich wersji.

Źródła: Dongfeng Motor Polska: Shine 10.2026, Dongfeng Motor Polska: Shine GS 10.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Niezależne testy w Polsce:

Brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026.

Więcej · 2 źródła

Sprawdziliśmy m.in. AutoCentrum (strona filmów pusta, 1 raport spalania, brak ocen użytkowników), Auto Świat (tylko katalog), czeskie i węgierskie media; artykuł Autojournal.cz o GS (marzec 2026) to materiał promocyjny bez jazdy. Realne spalanie, hałas przy 140 km/h i zasięg zimą polskich E2/E3/GS pozostają nieznane.

Źródła: AutoCentrum.pl: raport spalania Shine 1.5 117 KM, Dongfeng Motor Polska: Shine GS 10.2026

Pokaż pozostałe (3)

Nie wiemy

Crossover GS:

Nie znaleźliśmy żadnego niezależnego testu GS ani polskich wersji.

Więcej · 2 źródła

Opinie wyżej dotyczą sedana.

Źródła: Dongfeng Motor Polska: Shine 10.2026, Dongfeng Motor Polska: Shine GS 10.2026

Nie wiemy

Skrzynia, napęd kół, zbiornik:

Importer ich nie podaje.

Więcej · 2 źródła

W teście czeskim sedan miał manual 5-biegowy, co nie musi dotyczyć polskich aut. Zapytaj w salonie.

Źródła: Dongfeng Motor Polska: Shine 10.2026, Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

Nie wiemy

Bagażnik sedana:

Importer go nie podaje.

Więcej · 3 źródła

Auto.cz podaje ok. 454 l w czeskim egzemplarzu (nieoficjalnie dla Polski); GS ma 474 l wg importera.

Źródła: Dongfeng Motor Polska: Shine 10.2026, Dongfeng Motor Polska: Shine GS 10.2026, Auto.cz: test Dongfeng Shine 1.5 06.2024

Źródła opinii (6), stan na 09.10.2026
Policz koszt w swoim przebiegu

06 · Czy warto

Czy Dongfeng Shine to dobry wybór? sedan, crossover, E2 czy E3.

Ta sama cena po rabacie za dwa różne auta i 10 000 zł dopłaty za mocniejszy silnik. Niżej, komu co pasuje i o co zapytać salon przed umową.

Sedan E2

E2, jeśli chcesz sedana i liczysz złotówki

Pasuje, gdy szukasz nowego sedana za 84 900 zł i jeździsz spokojnie: 117 KM i 0–100 km/h w 12,4 s to jazda bez pośpiechu. Przed umową zapytaj o skrzynię i napęd kół, bo importer ich nie podaje.

Dlaczego tak

  • Kamera 360° z czujnikami z tyłu, klimatyzacja automatyczna, tempomat, szyberdach i ekran 13″ z CarPlay i Android Auto są w standardzie
  • O 10 000 zł mniej niż E3, a to ta sama karoseria 4,67 m
  • Deklarowane zużycie 6,2 l/100 km, najniższe z trzech wersji (cykl pomiaru nie jest podany)

Na co uważać

  • Nie ma asystenta martwego pola ani ostrzeżenia przy cofaniu (są tylko w E3), a liczby poduszek importer nie podaje
  • Felgi 16″ i tapicerka syntetyczna; czeski test sedana o tej samej mocy i momencie (117 KM, 158 Nm) opisywał 5-biegowy manual i bagażnik ok. 454 l (to nie dane dla Polski)
  • Cena z wyprzedaży rocznika 2025, limitowana pula bez daty końca

Sedan E3

E3, jeśli jeździsz też dłuższymi trasami

Pasuje, gdy chcesz zapasu mocy: 190 KM i 300 Nm, 0–100 km/h w 10,6 s. Do tego asystent martwego pola i felgi 17″. Zanim zapłacisz dopłatę, poproś o dane silnika, bo importer nie podaje pojemności ani doładowania.

Dlaczego tak

  • Dopłata 10 000 zł daje 73 KM więcej i 0–100 km/h w 10,6 s zamiast 12,4 s
  • Martwe pole, ruch poprzeczny przy cofaniu i otwieranie drzwi (BSD, RCTA, DOW) oraz kamera 360° w standardzie
  • Ładowarka indukcyjna, składane lusterka i tapicerka syntetyczna z zamszem

Na co uważać

  • Zużycie 6,1 l/100 km przy 190 KM wygląda nietypowo wobec 6,2 l w E2: sprawdź to na jeździe próbnej
  • Cena E3 jest tylko na stronie oferty specjalnej importera, a nie na karcie modelu
  • Jak E2: wyprzedaż rocznika 2025 z limitowanej puli

Crossover GS

GS, jeśli zależy Ci na wysokim nadwoziu i bagażniku

Pasuje, gdy wolisz wyższe auto z panoramicznym dachem i dużym bagażnikiem: 474 / 1 109 l (normalnie i po złożeniu kanapy), przy mocy 117 KM jak w E2. Zapytaj o język menu i skrzynię, bo importer o nich nie pisze.

Dlaczego tak

  • Bagażnik 474 l i 5 miejsc, panoramiczny dach SkyLight i relingi dachowe
  • Podgrzewane fotele i kierownica, tempomat, ISOFIX i czujnik ciśnienia w oponach w standardzie
  • Ta sama cena po rabacie co E2: 84 900 zł

Na co uważać

  • Deklarowane zużycie 7,8 l/100 km wobec 6,2 l w sedanie (cykl nie jest podany)
  • Reflektory przednie są halogenowe, a CarPlay i Android Auto oraz kamera 360° nie są podane w dokumentach GS
  • Cena promocyjna bez roku produkcji i terminu, poza ofertą specjalną rocznika 2025

07 · Rywale

Z kim konkuruje w tej cenie.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Dongfeng Shine (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Dongfeng Shine, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zDongfeng Shine Sedan E2 · 84 900 złBenzyna

Porównaj szczegółowo

08 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Dongfeng Shine: 7 lat i co warto wiedzieć.

Importer podaje 7 lat na wybrane elementy pojazdu i 10 lat na wybrane podzespoły napędu. To nie jest 10 lat na całe auto: zakres sprawdź w książce gwarancyjnej.

Pojazdwybrane elementy
7 lat / 300 000 km
Napędwybrane podzespoły
10 lat, bez limitu km

Pojazd

7 lat / 300 000 km

Tylko wybrane elementy, nie całe auto.

Szczegóły

7 lat lub 300 000 km (co pierwsze) dotyczy wybranych elementów pojazdu, nie całego auta. Poproś salon o wykaz objętych elementów i warunki przeglądów przed podpisaniem umowy.

Zakres w książce gwarancyjnej

Układ napędowy

10 lat

Wybrane podzespoły napędu, bez limitu km.

Szczegóły

10 lat bez limitu kilometrów obejmuje wybrane podzespoły układu napędowego. Importer nie wymienia ich w dokumentach, które mamy, więc zapytaj o listę i o to, czy przeglądy poza ASO wpływają na gwarancję.

Lista podzespołów: do ustalenia

Lakier i perforacja

Brak danych

Importer nie podaje okresów gwarancji na lakier i perforację nadwozia.

Szczegóły

Zapytaj o nie w salonie i poproś o zapis w umowie.

Zapytaj w salonie

Assistance i przeglądy

Brak danych

W dokumentach importera nie znaleźliśmy assistance ani interwałów i cen przeglądów.

Szczegóły

Zapytaj o koszt trzech pierwszych przeglądów i o dostępność części.

Zapytaj w salonie

09 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Dongfeng Shine: salony blisko Ciebie.

Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 28 salonów Dongfeng: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 28 salonów w 27 miastach.

28 salonów Dongfeng27 miast

Lista salonów

Salony Dongfeng: adres, telefon, jazda próbna.

28 salonów w 27 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Warszawa 2 salony

Bydgoszcz 1 salon

Częstochowa 1 salon

Garwolin 1 salon

Gdańsk 1 salon

Grabowo - Ostrołęka 1 salon

Jarocin 1 salon

Kielce 1 salon

Kraków 1 salon

Kurzętnik 1 salon

Lublin 1 salon

Łódź 1 salon

Mielec 1 salon

Nowy Sącz 1 salon

Nowy Tomyśl 1 salon

Ostrów Wielkopolski 1 salon

Piła 1 salon

Pruszcz Gdański 1 salon

Radom 1 salon

Rzeszów 1 salon

Sandomierz 1 salon

Szczecin 1 salon

Tarnów 1 salon

Włocławek 1 salon

Wołomin 1 salon

Zabrze 1 salon

Zamość 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.

10 · Pytania kupujących

Dongfeng Shine pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena i jej warunki, sedan czy crossover GS, E2 czy E3, gwarancja „10 lat”, język menu i luki w danych: odpowiedzi z dokumentów importera.

Ile kosztuje Dongfeng Shine i do kiedy ta cena?

Sedan E2 kosztuje 84 900 zł, E3 94 900 zł, crossover GS 84 900 zł. E2 i E3 to wyprzedaż rocznika 2025 z limitowanej puli i bez daty końca w dokumentach; GS ma cenę promocyjną bez roku produkcji i terminu. Potwierdź pulę i datę w salonie.

Sedan czy crossover Shine GS: co wybrać?

Cena po rabacie jest ta sama (84 900 zł), moc też (117 KM). GS ma wyższe nadwozie (1610 mm wobec 1490), bagażnik 474 l, panoramiczny dach i podgrzewane fotele, a sedan jest dłuższy (4670 wobec 4610 mm). Importer podaje dla GS wyższe zużycie, 7,8 l/100 km, ale cykl pomiaru nie jest znany.

Czym różni się Shine E2 od E3 za 10 000 zł?

E3 ma 190 KM zamiast 117, 0–100 km/h w 10,6 s zamiast 12,4, felgi 17″, asystenta martwego pola, ładowarkę indukcyjną i składane lusterka. Kamerę 360°, tempomat i szyberdach mają obie wersje. Dopłata to 10 000 zł.

Czy E3 z 190 KM pali tyle co E2?

Importer podaje 6,1 l/100 km dla E3 i 6,2 dla E2, bez nazwy cyklu pomiaru. Taka relacja przy tak różnej mocy jest nietypowa, a pojemności i doładowania silników importer nie podaje. Sprawdź to na jeździe próbnej i poproś o dane na piśmie.

Czy menu w Shine GS jest po polsku?

Importer o języku menu GS nie pisze, więc nie potwierdzamy tego. To realne pytanie kupujących. Poproś salon o pokaz systemu przed podpisaniem umowy.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Benzyna Sedan E2: Cena cennikowa 89 900 zł, cena z wyprzedaży 2025 84 900 zł (−5 000 zł) — warunek: Rocznik 2025, limitowana pula, bez daty końca. To też najniższa cena z 30 dni, nie nowa obniżka. Bez oddania auta.
  • Benzyna Sedan E3: Cena cennikowa 99 900 zł, cena z wyprzedaży 2025 94 900 zł (−5 000 zł) — warunek: Rocznik 2025, limitowana pula, bez daty końca. Cena E3 jest tylko na stronie oferty specjalnej. Bez oddania auta.
  • Benzyna Crossover GS: Cena cennikowa 94 900 zł, cena promocyjna GS 84 900 zł (−10 000 zł) — warunek: Cena promocyjna z karty GS: bez roku produkcji i terminu, poza ofertą specjalną 2025. Bez oddania auta.

Ceny E2 i E3 dotyczą aut z rocznika 2025 z wyprzedaży (limitowana pula, bez daty końca w dokumentach). GS ma cenę promocyjną bez roku produkcji i terminu, spoza oferty specjalnej. Leasing z komunikatu importera nie jest tu podany: jego terminy są sprzeczne (30.09.2026 i „do końca roku”). Kredyt 50/50 opisujemy w pytaniach. Sprawdź datę i pulę w salonie.

Dokumenty

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Dongfeng Shine. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 28 salonów