Maxus e-Deliver 5.Wyższa bryła przewozi więcej, ale czeka dłużej.
Średni elektryk dostawczy Maxusa, z ładownością tonę i dwieście oraz przestrzenią od 6,6 do 7,6 metra sześciennego. W cyklu miejskim producent deklaruje 489 kilometrów zasięgu — a to właśnie w mieście takie auto spędza większość życia. Zobacz wszystkie modele marki Maxus.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Metr sześcienny kosztuje kilometry.
Cztery pytania o van za sto pięćdziesiąt tysięcy.
Auto tej wielkości kupuje się do konkretnej pracy, więc odpowiadamy w kategoriach przestrzeni, czasu i kosztu przestoju.
Zależy od tego, czy pracujesz w środku auta. Wysokość przestrzeni ładunkowej to 1455 milimetrów w wersji niższej i 1675 w wyższej — w tej pierwszej dorosły pracuje schylony, w drugiej niemal wyprostowany. Jeśli auto ma być tylko przewożeniem paczek z punktu A do B, niższa wersja daje trzydzieści kilometrów zasięgu więcej i cztery tysiące oszczędności.
W cyklu miejskim producent deklaruje aż 489 kilometrów, bo przy ciągłym ruszaniu i hamowaniu elektryk odzyskuje energię. Realny wynik zależy od ładunku i pory roku — poniżej znajdziesz kalkulator, w którym podstawisz własny dzienny przebieg i sprawdzisz, czy mieścisz się z zapasem.
Tysiąc dwieście kilogramów przy dopuszczalnej masie 3050 kg i własnej 1850. Auto mieści się w kategorii N1 do trzech i pół tony, więc wystarczy prawo jazdy kategorii B. Pamiętaj, że każda zabudowa — regały, podłoga, chłodnia — odejmuje się od tej tony dwustu.
Gwarancja nie pokrywa strat z przestoju: warunki Maxusa wykluczają wprost koszty najmu auta zastępczego i utracone wynagrodzenie. Przy dwudziestu pięciu punktach serwisowych w kraju odległość do najbliższego z nich bywa istotniejsza niż długość samej gwarancji, więc sprawdź to przed zakupem.
Cena, którą dwa nadwozia, dwie kwoty netto.
Niższa wersja L1H1 kosztuje promocyjnie 121 900 zł netto, wyższa L1H2 — 125 900 zł netto. Katalogowo odpowiednio 185 900 i 190 900 zł netto, więc rabat sięga sześćdziesięciu pięciu tysięcy. Wszystkie kwoty w cenniku podano netto, bo to auto kupowane głównie na firmę.
L1H1 po promocji · L1H2 125 900 zł netto · brutto od 149 937 zł
Obie wersje mają tę samą baterię 64 kWh i tę samą ładowność 1200 kg. Różni je wyłącznie wysokość nadwozia, a wraz z nią pojemność ładunkowa i zasięg — rozbieramy ten kompromis w sekcji poniżej.
Metr sześcienny więcej za trzydzieści kilometrów.
Obie wersje mają identyczną baterię, silnik i ładowność. Wyższe nadwozie daje litr przestrzeni więcej, ale stawia większy opór powietrza — a w elektryku opór przekłada się wprost na zasięg. Poniżej ta zależność w liczbach z cennika.
Różnica wynosi trzydzieści kilometrów w cyklu mieszanym i dwadzieścia dwa w miejskim (489 wobec 467 km). Odpowiada jej wzrost zużycia energii z 21 do 23 kilowatogodzin na sto kilometrów. Przestrzeń ładunkowa rośnie natomiast o metr sześcienny, a wysokość wnętrza z 1455 do 1675 milimetrów — czyli o tyle, ile bywa różnicą między pracą na kolanach a pracą na stojąco. Wszystkie wartości z cennika Maxus eDeliver 5 na rok 2026.
Dwa nadwozia — cztery tysiące różnicy.
L1H1 czy L1H2?
Bateria, silnik i ładowność są w obu identyczne. Wybierasz między przestrzenią a zasięgiem.
- Przestrzeń6,6 m³
- Wysokość wnętrza1455 mm
- Zasięg WLTP335 km
- Zużycie21 kWh/100 km
- Wysokość auta1960 mm
Poniżej dwóch metrów wysokości, więc wjedzie do większości parkingów podziemnych i myjni. Dla kuriera miejskiego to bywa ważniejsze niż dodatkowy metr sześcienny.
- Przestrzeń7,6 m³
- Wysokość wnętrza1675 mm
- Zasięg WLTP305 km
- Zużycie23 kWh/100 km
- Wysokość auta2180 mm
Auto na zamówienie, z czasem dostawy powyżej stu dwudziestu dni. Za to we wnętrzu da się pracować niemal na stojąco, co przy montażu regałów albo warsztacie na kołach zmienia wszystko.
Obejrzyj z każdej strony.
Zdjęcie prasowe producenta jest opatrzone kredytem i służy do ilustracji modelu. Nie rozstrzyga, czy przedstawia H1 czy H2 ani który rocznik i zestaw wyposażenia trafi do kupującego.





Co dostajesz w obu nadwoziach.
Wyposażenie niezależne od wyboru wysokości dachu.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne wersji Tech+, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika Maxus eDeliver 5.
L1H1 Tech+ · 20253 poz.
- 6,6 m³ przestrzeni.
- 121 900 zł netto / 149 937 zł brutto.
- Niższa bryła w gamie.
L1H2 Tech+ · 20263 poz.
- 7,6 m³ przestrzeni.
- 125 900 zł netto / 154 857 zł brutto.
- Produkcja i dostawa: 120 dni lub dłużej.
Wspólna technika3 poz.
- 64 kWh, 163 KM, 240 Nm i FWD.
- Ładowanie AC 11 kW oraz DC 70 kW.
- 305–335 km WLTP zależnie od bryły.
335 kilometrów a ile na zmianie?
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Ile realnie przejedziesz i jak szybko uzupełnisz.
Zasięg WLTP
Różnica między cyklem mieszanym a miejskim wynosi w tym aucie ponad sto pięćdziesiąt kilometrów, bo przy ciągłym ruszaniu i hamowaniu odzysk energii pracuje niemal bez przerwy. Dla dostawczaka rozwożącego przesyłki po mieście bliższa prawdy jest ta wyższa wartość. Wersja z wyższym dachem osiąga odpowiednio 305 i 467 kilometrów.
Ładowanie DC — 20 → 80%
Auto przyjmuje do 70 kW z ładowarki prądu stałego. W bazie, z ładowarki jedenastokilowatowej, pełne uzupełnienie trwa siedem i pół godziny — czyli mieści się w nocy między zmianami.
335 km w tabelce. A ile wozisz dziennie?
Katalogowe liczby powstają bez ładunku i w łagodnych warunkach. Podstaw swój dzienny przebieg i sprawdź, ile zostaje zapasu, gdy dołożysz towar i zimę.
Zmiana zamknięta bez ładowania — zostaje ok. 245 km zapasu. Ładowanie w bazie trwa siedem i pół godziny, więc jedna nocna zmiana wystarcza na pełną baterię.
Podstawą jest 335 km zasięgu WLTP w cyklu mieszanym dla wersji L1H1. Wariant miejski przelicza się dokładnie na deklarowane 489 km. Korekta −30% dla pełnego ładunku zimą to NASZ szacunek, nie dane producenta. Profile dzienne są przykładowe.
Czy mnie zawiedzie? Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 3
Do sprawdzenia 3
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
e-Deliver 5 jest dla firmy, która potrzebuje średniego elektrycznego vana i ma bazę z AC 11 kW. L1H1 może pasować do szybszej wymiany floty, a L1H2 do ładunków objętościowych, jeśli harmonogram dopuszcza oczekiwanie.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Nie należy wybierać H2 wyłącznie dla dodatkowego metra sześciennego bez sprawdzenia wysokości wjazdów i profilu energii. Jeżeli auto musi rozpocząć pracę w ciągu kilku tygodni, produkcyjny termin L1H2 może wykluczyć tę opcję.
Jak wypada wśród chińskich dostawczaków w Polsce.
| Model | Cena od | Ładowność | Zasięg WLTP | Przestrzeń |
|---|---|---|---|---|
Maxus e-Deliver 5 ten model · punkt odniesienia | 149 937 zł | 1200 kg | 335 km | 6,6 m³ |
Maxus eDeliver 3 mniejszy van tej samej marki Tańszy o piętnaście tysięcy brutto, ale zabiera o 290 kilogramów mniej i ma prawie o sto kilometrów krótszy zasięg. Dla lżejszych przesyłek w mieście może wystarczyć. | 135 177 zł | 910 kg | 238 km | 4,8 m³ |
Maxus eDeliver 9 największy van tej samej marki Droższy o czterdzieści siedem tysięcy brutto, z przestrzenią większą niemal dwukrotnie, ale z niższą ładownością i krótszym zasięgiem. Wybór między objętością a masą ładunku. | 196 677 zł | 980 kg | 287 km | 11 m³ |
Farizon SV (V6E) van elektryczny · oferta w PL Najtańszy z tej czwórki, ale też najmniej pojemny w danych, jakie mamy potwierdzone. Zasięg wyraźnie krótszy od obu Maxusów. | 105 775 zł | brak danych | 195 km | brak danych |
Pięć lat na auto, osiem na baterię.
Maxus stosuje różne warunki dla różnych modeli — poniższe obowiązują w rodzinie dostawczej i różnią się od tych, które dokument podaje dla wycofanych aut osobowych.
Kiedy ochrona przestaje obowiązywać.
Wybraliśmy z warunków Maxusa te zapisy, które w codziennej pracy dostawczaka najłatwiej naruszyć, nawet w dobrej wierze.
- Załadunek ponad 1200 kgPrzeciążenie figuruje w dokumencie obok wyścigów i niewłaściwego użycia jako podstawa wyłączenia odpowiedzialności. Waga ładunku bywa pierwszym pytaniem serwisu przy szkodzie w zawieszeniu.
- Montaż regałów i zabudówDoposażenie oraz przebudowa nadwozia, podwozia i instalacji elektrycznej wymagają zgody producenta. Bez niej gwarancja na elementy powiązane z przeróbką przepada.
- Utracone zlecenia przy naprawieStraty ekonomiczne z nieużywania auta, wynajem zastępczego i koszt czasu są wykluczone wprost. Gwarancja naprawia auto, nie rekompensuje przestoju.
- Postój bez kontroli akumulatorówProducent wymaga comiesięcznego sprawdzania akumulatora 12 V i utrzymywania baterii wysokonapięciowej w okolicach połowy naładowania. Rozładowanie z zaniedbania nie jest objęte.
- Przeglądy poza harmonogramem
- Samodzielna regulacja zbieżnościUstawienia geometrii, wyważenie kół i regulacja drzwi wykonane poza siecią są wymienione jako przyczyna wyłączenia.
Gwarancja na korozję powierzchniową obejmuje wyłącznie obszary zaznaczone na schemacie w dokumencie, a nie całe nadwozie. W aucie dostawczym najbardziej narażone są progi i podłoga przestrzeni ładunkowej — sprawdź, czy mieszczą się w objętej strefie.
Gdzie go zobaczyć na żywo.
Usiądź za kierownicą z metrówką i paletą.
Wybierz województwo albo kliknij miasto na mapie. Pokażemy salony Maxus, w których zapytasz o auto demonstracyjne i wolny termin jazdy.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Jakie wersje e-Deliver 5 są w cenniku?
Ile kosztują obie bryły brutto?
Jakie są dane baterii i napędu?
Jaki zasięg podaje WLTP?
Jak długo trzeba czekać na L1H2?
Kto jest autorem zdjęcia?
Masz pytanie o e-Deliver 5? Napisz — odpowiemy konkretem.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.