Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Podwozie elektryczne · N1/N2 · bateria 65 kWhPodwozie z kabiną · elektryk · pod zabudowę

Maxus e-Deliver 9 Chassis.Ta sama cena kategorii, ale nie ta sama homologacja.

To nie jest gotowy samochód, tylko podstawa pod zabudowę: kabina, podwozie i napęd elektryczny, na których montuje się skrzynię, chłodnię, wywrotkę albo kontener. Kupujesz je po to, żeby coś na nich postawić — i właśnie ta decyzja przesądza, ile realnie przewieziesz. Zobacz wszystkie modele marki Maxus.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 25 punktach Maxusa w Polsce
Maxus e-Deliver 9 Chassis — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Gołe podwozie — i co na nim postawisz.

Cztery obawyCennik 2026Ile zjada zabudowa
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz podwozie · bez ściemy

Cztery pytania przed zamówieniem zabudowy.

Podwozie kupuje się inaczej niż gotowy van: najpierw ustalasz, co ma na nim stanąć, a dopiero potem liczysz, ile zostanie na ładunek.

Czy zabudowa nie unieważni gwarancji?

Może, jeśli zrobisz ją bez zgody producenta. Warunki Maxusa wyłączają odpowiedzialność za uszkodzenia wynikłe z przebudowy i doposażenia obejmującego karoserię, podwozie oraz instalację elektryczną. Przy podwoziu kupowanym właśnie po to, żeby coś na nim zbudować, to nie jest zapis teoretyczny — ustal tryb uzyskania zgody z dealerem, zanim podpiszesz umowę z zabudowcą.

Czy 172 kilometry zasięgu to nie za mało?

To najkrótszy zasięg w całej gamie elektrycznej Maxusa i trzeba go traktować poważnie. Auto z ciężką zabudową, jeżdżące zimą, zejdzie wyraźnie niżej. Ta konstrukcja ma sens przy pracy lokalnej z powrotem do bazy na noc — śmieciarka, dystrybucja w mieście, serwis komunalny. Do kursów międzymiastowych się nie nadaje.

Ile realnie przewiozę?

Od 750 do 1970 kilogramów, zależnie od kategorii i masy zabudowy. Rozpiętość jest ogromna, więc jedyna sensowna kolejność to: najpierw wybierz zabudowę i poznaj jej masę, potem sprawdź, ile zostaje. Robienie tego odwrotnie kończy się autem, które nie unosi tego, po co je kupiłeś.

Co z ładowaniem przy zabudowie?

Ładowanie prądem stałym z dwudziestu do osiemdziesięciu procent zajmuje 36 minut, a to najkrótszy czas w gamie. Trzyfazowe ładowanie w bazie trwa 6,5 godziny, jednofazowe aż jedenaście. Jeśli zabudowa ma własne odbiorniki, na przykład agregat chłodniczy, uwzględnij ich pobór — cennik nie mówi o tym nic.

Cena · cennik 2026

Cena, którą za podstawę, nie za gotowe auto.

Wersja z krótszym rozstawem kosztuje 153 900 zł netto, z dłuższym 155 900 zł. To ceny za samo podwozie z kabiną — koszt zabudowy dochodzi osobno i cennik go nie obejmuje. Katalogowo dokument podaje 229 900 zł netto dla kategorii N1 i 239 900 zł dla N2.

od 153 900 zł netto

L3H0 · wersja L4H0 155 900 zł netto · brutto od 189 297 zł

Zamówienie do produkcji — dostawa od 120 dni

Zabudowa to osobne zlecenie u wyspecjalizowanego producenta i osobny koszt. Zanim ją zamówisz, przeczytaj sekcję o gwarancji — przebudowa bez zgody producenta pojazdu ma konsekwencje.

Co jest, a czego nie ma w cenie
w ceniePodwozie z kabinąTrzy miejsca w kabinie, napęd elektryczny, rama gotowa pod montaż zabudowy. Bez przestrzeni ładunkowej — tę dopiero zbudujesz.
3760 lub 4248 mmDwa rozstawy osiKrótszy daje płaszczyznę ładunkową 3800 mm, dłuższy 4250 mm. Różnica w cenie to dwa tysiące złotych netto.
N1 albo N2Dwie kategorie masyTa sama cena promocyjna, ale inna dopuszczalna masa całkowita i inne wymagania wobec kierowcy. Rozbieramy to poniżej.
koszt osobnyZabudowaCennik nie zawiera ani cen zabudów, ani listy współpracujących producentów. To wydatek do skalkulowania niezależnie.
Ładowność · zanim i po zabudowie

Zabudowa potrafi zabrać połowę ładowności.

To najważniejsza liczba na tej stronie, a w cennikach zwykle jej nie widać. Producent podaje ładowność w trzech stanach: samego podwozia, podwozia z lekką zabudową i z najcięższą, jaką dopuszcza. Różnica przy kategorii N1 wynosi 620 kilogramów.

Samo podwozie, bez zabudowy1420 kg ładowności
Z lekką zabudową1290 kg ładowności
Z najcięższą dopuszczalną zabudową800 kg ładowności

Wartości dla wersji L3H0 w kategorii N1, z arkusza danych technicznych Maxus e-Deliver 9 podwozie. Masa własna rośnie w tych stanach z 2080 przez 2210 do 2700 kilogramów, a dopuszczalna masa całkowita pozostaje sztywna — stąd cały ubytek idzie z ładowności. W wersji z dłuższym rozstawem osi wartości są o kilkadziesiąt kilogramów niższe: 1410, 1260 i 750 kg. Wniosek praktyczny: pytając zabudowcę o ofertę, pytaj najpierw o masę własną zabudowy, a dopiero potem o cenę.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Maxus e-Deliver 9 Chassis bok
Lewy bok
Maxus e-Deliver 9 Chassis przód
Przód
Maxus e-Deliver 9 Chassis prawy profil
Prawy profil
Maxus e-Deliver 9 Chassis tył
Tył
Maxus e-Deliver 9 Chassis lewy profil
Lewy profil

N1 czy N2 — pytanie o prawo jazdy.

Dwie kategorieWyposażenie
Rozdział 2 z 5
Na pokładzie · podstawa pod zabudowę

Co dostajesz w samym podwoziu.

Elementy niezależne od kategorii masy i długości rozstawu osi.

KabinaTrzy miejscaKierowca i dwóch pasażerów, co przy pracy brygadowej pozwala zabrać ekipę bez drugiego auta.
Bateria65 kWhZasięg 172 kilometry w cyklu mieszanym, do 226 w miejskim przy lżejszej kategorii.
Ładowanie36 minut prądem stałymZ dwudziestu do osiemdziesięciu procent. Trzy fazy w bazie napełniają baterię w 6,5 godziny, jedna faza w jedenaście.
ManewrowaniePromień skrętu od 7,4 mWersja z krótszym rozstawem osi zawraca w 7,4 metra, dłuższa potrzebuje 7,9. W ciasnej zabudowie miejskiej to odczuwalna różnica.
PłaszczyznaDo 4250 mm długościPrzestrzeń pod zabudowę: 3800 milimetrów przy krótszym rozstawie, 4250 przy dłuższym. Szerokość w obu wypadkach 2160.
HolowaniePrzyczepa do 1200 kgObciążenie osi przedniej do 1950 kilogramów, tylnej do 1900 w kategorii N1 i 2350 w N2.
Pełne wyposażenie standardowe

Kompletna lista z dokumentów.

Wyposażenie seryjne, pogrupowane tematycznie, z polskich materiałów Maxus e-Deliver 9 podwozie.

Długość L33 poz.
  • N1: 153 900 zł netto / 189 297 zł brutto.
  • N2: 153 900 zł netto / 189 297 zł brutto.
  • Kategoria homologacyjna wymaga jawnego wyboru.
Długość L43 poz.
  • N1: 155 900 zł netto / 191 757 zł brutto.
  • N2: 155 900 zł netto / 191 757 zł brutto.
  • Koszt docelowej zabudowy jest odrębny.
Technika z zastrzeżeniem3 poz.
  • Bateria 65 kWh, moment 310 Nm i FWD.
  • 172 km WLTP dla podstawowych wariantów.
  • Konflikt mocy 150/200 KM oraz opisów furgonu i podwozia.

172 kilometry i ani kilometra więcej.

Dane techniczneZasięgCzy zrobię dniówkę
Rozdział 3 z 5
N1 czy N2 · to pytanie o uprawnienia kierowcy

Cztery tony to już inne prawo jazdy.

Ten sam pojazd występuje w dwóch homologacjach różniących się dopuszczalną masą całkowitą. Wybór między nimi nie jest kwestią wygody — decyduje o tym, kto w ogóle może usiąść za kierownicą.

  • N1 — 3500 kg, prawo jazdy kategorii BMieści się w limicie trzech i pół tony, więc poprowadzi je każdy z podstawowym prawem jazdy. Ładowność bez zabudowy wynosi 1420 kilogramów.
  • N2 — 4050 kg, potrzebna kategoria C1Powyżej trzech i pół tony przepisy wymagają osobnych uprawnień. Przed wyborem tej wersji sprawdź, czy Twoi kierowcy je mają — inaczej auto stanie na parkingu.
  • N2 daje 550 kilogramów więcej ładunku1970 zamiast 1420 kilogramów bez zabudowy. Nawet z najcięższą zabudową zostaje 1410 kg, czyli tyle, ile w N1 ma samo gołe podwozie.
  • N2 jedzie wolniejPrędkość maksymalna spada ze stu do dziewięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Do tego dochodzą inne zasady dotyczące czasu pracy kierowcy i tachografu — to już kwestia przepisów transportowych, nie samochodu.
  • Cennik i arkusz danych podają różną mocArkusz techniczny mówi o 200 KM, a tabela w cenniku o 70 kW, czyli 150 KM. Rozbieżność występuje między dwoma dokumentami tego samego producenta i nie potrafimy jej rozstrzygnąć — poproś dealera o potwierdzenie dla konkretnego egzemplarza.
  • Zasięg jest identyczny w obu172 kilometry w cyklu mieszanym niezależnie od kategorii. W mieście N1 osiąga 226 kilometrów, N2 — 205, bo wozi więcej.

Wartości z arkusza danych technicznych oraz cennika Maxus e-Deliver 9 podwozie na rok 2026. Wymóg kategorii C1 powyżej 3,5 tony wynika z przepisów o prawie jazdy, nie z dokumentów producenta.

Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

ParametrN1N2
Napęd i osiągi
Napędelektryczny · przednie koła · 3 miejsca
Moc200 KM wg arkusza · 150 KM wg cennika (rozbieżność)
Moment310 Nm
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria65 kWh
Zasięg WLTP172 km mieszany · 205–226 km miejski
ŁadowanieDC 20–80% w 36 min · AC trójfazowo 6,5 h
Wymiary i praktyczność
Przeznaczeniepodwozie z kabiną · pod zabudowę
Dopuszczalna masa3500 kg4050 kg
Ładowność bez zabudowy1420 kg1970 kg ▲
Rozstaw osi3760 mm (L3) albo 4248 mm (L4)

▲ lepszy wynik w wierszu

Zasięg i ładowanie · dane z arkusza technicznego

Ile realnie przejedziesz na jednym ładowaniu.

Zasięg WLTP

Mieszany · kategoria N1172 km
Miejski · kategoria N1226 km

Wartości dotyczą samego podwozia. Zabudowa dokłada od 130 do 620 kilogramów masy własnej, a każdy kilogram skraca realny dystans — producent nie publikuje jednak przeliczników dla konkretnych zabudów. Wersja cięższa, w kategorii N2, osiąga w mieście 205 kilometrów zamiast 226. Tabela w samym cenniku podaje szerszy przedział, od 140 do 172 kilometrów.

Ładowanie DC — 20 → 80%

36 min

Najkrótszy czas ładowania w całej elektrycznej gamie Maxusa, mierzony przy temperaturze minus dwudziestu pięciu stopni. W bazie ładowarka trójfazowa napełnia baterię w 6,5 godziny, jednofazowa potrzebuje jedenastu — przy planowaniu instalacji w bazie to różnica przesądzająca.

Zasięg w praktyce · Twoja dniówka

172 km w tabelce. A ile robi Twoja zabudowa?

Ten zasięg dotyczy podwozia bez niczego na grzbiecie. Wpisz dzienny przebieg swojej trasy i sprawdź, ile zapasu zostaje — pamiętając, że zabudowa i ładunek zabiorą swoje.

km
Zapas 122 kmZasięg w tych warunkach: 172 km

Zmiana wykonalna bez doładowania — zostaje ok. 122 km zapasu. Trójfazowa ładowarka w bazie napełnia baterię przez noc w 6,5 godziny — jednofazowa nie wyrobi się między zmianami.

Podstawą jest 172 km zasięgu WLTP dla podwozia bez zabudowy w kategorii N1. Wariant miejski przelicza się na deklarowane 226 km. Odjęcie trzydziestu pięciu procent przy ciężkiej zabudowie zimą to NASZE założenie — producent nie publikuje przeliczników dla konkretnych zabudów, więc traktuj je jako ostrzeżenie, nie obietnicę.

Czy mnie zawiedzie? Bilans, rywale, gwarancja.

WerdyktNa tle rywaliZabudowa a gwarancja
Rozdział 4 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 3

Jawne warianty N1 i N2
Cennik rozdziela kategorie w obu długościach, nawet gdy cena jest taka sama. Ułatwia to skierowanie właściwego pytania homologacyjnego.
Dedykowana bateria 65 kWh
Nie przenosimy 77 lub 88 kWh z furgonu e-Deliver 9. Podwozie ma osobną kartę i własną pojemność w danych.
Wysoki limit gwarancji baterii
Dane wskazują 8 lat / 250 000 km, a dla pojazdu 5 lat / 160 000 km. Warunki dla zabudowy pozostają odrębne.

Do sprawdzenia 3

Moc nie jest spójna
150 i 200 KM występują w dokumentach. To nie jest drobna różnica redakcyjna i powinna zostać wyjaśniona na świadectwie zgodności.
Opis furgonu miesza się z chassis
Nie każde wyposażenie z tabeli musi dotyczyć podwozia. Sprzedawca powinien przedstawić osobny wykaz bez pozycji odnoszących się do zamkniętej przestrzeni ładunkowej.
Zabudowa ma własną gwarancję
Firma trzecia odpowiada za wykonane nadwozie na zasadach, które trzeba uzgodnić pisemnie. Gwarancja Maxusa nie może być automatycznie rozszerzona na cały projekt.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

To baza dla profesjonalnego wykonawcy zabudowy, który wybierze N1 lub N2, policzy masę, dobierze długość i przetestuje zużycie energii gotowego pojazdu. Prosta cena ramy ułatwia budżetowanie pierwszego etapu.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Nie jest to gotowy elektryczny dostawczak za 189 297 zł brutto. Bez rozstrzygnięcia mocy, warunków ładowania, DMC i kosztu nadwozia nie da się odpowiedzialnie określić ceny ani zdolności operacyjnej.

Na tle rywali · pojazdy pod zabudowę i duże vany

Jak wypada wśród dostawczaków Maxusa.

ModelCena odŁadownośćZasięg WLTPPrzeznaczenie
Maxus e-Deliver 9 Chassis
ten model · punkt odniesienia
189 297 zł1420 kg172 kmpod zabudowę
Maxus Deliver 9 podwozie
spalinowy odpowiednik
Tańszy o siedemdziesiąt dziewięć tysięcy brutto i bez ograniczeń zasięgu, co przy ciężkiej zabudowie i pracy w terenie bywa rozstrzygające. Płaci za to kosztem paliwa i brakiem wjazdu do stref czystego transportu.
110 577 złbrak danychspalinowypod zabudowę
Maxus eDeliver 9
gotowy furgon
Droższy o siedem tysięcy brutto, ale przychodzi z gotową przestrzenią ładunkową i zasięgiem dłuższym o sto piętnaście kilometrów. Jeśli nie potrzebujesz zabudowy specjalistycznej, jest po prostu prostszym wyborem.
196 677 zł980 kg287 kmfurgon
Maxus eDeliver 5
średni furgon elektryczny
Najtańszy z tej trójki i z najwyższą ładownością wśród gotowych furgonów, ale o klasę mniejszy. Dla zabudowy warsztatowej albo serwisowej często wystarczy.
149 937 zł1200 kg335 kmfurgon
Kwoty przeliczone na brutto — dokumenty tej klasy podają netto. Ładowność podwozia dotyczy stanu bez zabudowy w kategorii N1; po jej zamontowaniu spada, o czym piszemy wyżej.Porównaj szczegółowo
Zanim zamówisz zabudowęZgoda producenta a gwarancja
Gwarancja · i pytanie o zabudowę

Pięć lat na pojazd, ale co z tym, co na nim stanie?

Przy podwoziu pod zabudowę pytanie o gwarancję rozdziela się na dwa: osobno odpowiada producent pojazdu, osobno wykonawca zabudowy. Poniżej to, co obejmuje Maxus.

Pojazd5 lat / 100 000 kmCo nastąpi wcześniejDotyczy podwozia, kabiny i napędu. Nie obejmuje zabudowy, która ma własną gwarancję u swojego producenta.
Bateria8 lat / 160 000 kmPróg 70% pojemnościRoszczenie powstaje po spadku pojemności poniżej siedemdziesięciu procent wartości fabrycznej.
Zabudowawymaga zgodyWarunek zachowania ochronyPrzebudowa i doposażenie bez akceptacji producenta wyłączają gwarancję na elementy powiązane z przeróbką. Ustal to przed zamówieniem u zabudowcy.
Perforacja10 latBez limitu przebieguOchrona blachy przed przerdzewieniem od wewnątrz, bez wymogu corocznych przeglądów nadwozia.
Druga strona gwarancji · specyfika podwozia

Gdzie kończy się odpowiedzialność producenta.

Przy pojeździe kupowanym pod przebudowę granica odpowiedzialności przebiega inaczej niż przy gotowym aucie. Poniżej zapisy, które to wyznaczają.

  • Ingerencja w instalację elektrycznąZabudowy z własnym zasilaniem — chłodnie, windy załadowcze, agregaty — podpina się do instalacji pojazdu. Modyfikacja układu elektrycznego bez zgody producenta jest wymieniona wprost jako podstawa wyłączenia.
  • Zmiany w ramie i podwoziuWiercenie, spawanie i przenoszenie elementów nośnych przy montażu zabudowy wchodzą w zakres przebudowy wymagającej akceptacji.
  • Przekroczenie dopuszczalnej masyPrzy ładowności spadającej do 750 kilogramów w najcięższej zabudowie o przeciążenie nietrudno. Dokument wymienia je jako przyczynę utraty ochrony.
  • Nierównomierne obciążenie osiLimity wynoszą 1950 kilogramów z przodu i od 1900 do 2350 z tyłu. Ciężka zabudowa umieszczona zbyt daleko od środka potrafi przekroczyć limit osi, mimo zachowania dopuszczalnej masy całkowitej.
  • Brak przeglądów w terminachObsługa poza harmonogramem producenta wyłącza gwarancję. Przy aucie pracującym w trybie zmianowym łatwo przegapić termin liczony w kilometrach.
  • Straty z unieruchomieniaKoszty przestoju, wynajmu zastępczego i utraconych zleceń nie są objęte. Przy pojeździe z zabudową specjalistyczną znalezienie zamiennika bywa praktycznie niemożliwe.

Dokument wymaga zgody producenta na przebudowę, ale nie opisuje trybu jej uzyskania. To luka w źródle — poproś dealera o wskazanie procedury i o potwierdzenie na piśmie przed rozpoczęciem prac.

Gdzie go zobaczyć na żywo.

25 punktówKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · z zabudowcą

Usiądź za kierownicą najlepiej razem z wykonawcą zabudowy.

Przy tym pojeździe wizyta w salonie ma jeden nietypowy cel: ustalić, kto bierze odpowiedzialność za co. Zapytaj o tryb uzyskania zgody producenta na zabudowę i o to, jak wygląda serwis pojazdu, gdy zabudowa pochodzi od innej firmy. Najlepiej z gotową ofertą zabudowy i jej masą własną w ręku.

27 salonów Maxus · 27 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami MaxusBiała PodlaskaBilczaBoguchwałaBorek WielkopolskiBydgoszczGliwiceKaliszKatowiceKrakówKurzętnikLesznoLublinŁódźOpolePoczesnaPoznańPszczynaRedaStalowa WolaSzczecinTomaszów MazowieckiWarszawaWielogłowyWielogóraWłocławekWojniczWrocławkółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 27 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Kraków, Poznań, Katowice, Lublin, Rzeszów, Kielce, Opole, Gliwice, Częstochowa, Kalisz, Leszno, Radom, Nowy Sącz, Stalowa Wola, Reda, Kurzętnik).Pełna mapa i wszystkie salony →
3
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje e-Deliver 9 Chassis?
L3 w kategorii N1 lub N2 kosztuje 153 900 zł netto / 189 297 zł brutto. L4 N1 lub N2 to 155 900 zł netto / 191 757 zł brutto.
Czy N1 i N2 są tym samym pojazdem?
Nie. Wspólna cena dla danej długości nie oznacza tej samej kategorii homologacyjnej, DMC ani zasad użytkowania. Wyboru trzeba dokonać przed zabudową.
Jaka jest moc elektrycznego podwozia?
Dokumenty różnią się: pojawia się 150 i 200 KM. Dane modelu zapisują 150 KM, lecz wymagane jest potwierdzenie mocy homologacyjnej konkretnego VIN. Moment wynosi 310 Nm.
Jaką baterię podaje karta techniczna?
65 kWh. To wartość z dedykowanej karty podwozia, nie z furgonu. Zasięg homologacyjny dla podstawowych wariantów wynosi 172 km WLTP.
Czy cena zawiera zabudowę?
Nie ma podstawy, aby tak twierdzić. Cennik opisuje chassis. Nadwozie, montaż, wyposażenie, homologacja i gwarancja wykonawcy wymagają osobnych pozycji.
Co trzeba wpisać do umowy z zabudowcą?
Masę gotowej konstrukcji, DMC, końcową ładowność, zakres ingerencji w instalację, zużycie energii po zabudowie, cenę, termin i odpowiedzialność gwarancyjną na styku obu producentów.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o e-Deliver 9 Chassis? Napisz — odpowiemy konkretem.

Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Maxus e-Deliver 9 Chassis

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
189 297 złPodwozie pod zabudowę · do 1970 kg · zasięg 172 km