Maxus e-Deliver 9.Duża bryła wymaga czytania dwóch tabel naraz.
Największy elektryczny dostawczak Maxusa: prawie sześć metrów długości i do 12,3 metra sześciennego przestrzeni ładunkowej. Tylne drzwi otwierają się na 236 stopni, czyli praktycznie płasko wzdłuż burt — przy załadunku wózkiem widłowym to różnica między wygodą a szarpaniną. Zobacz wszystkie modele marki Maxus.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Największy w gamie.
Cztery pytania o dużego elektryka.
Przy aucie tej wielkości pytania dotyczą już nie tego, czy się zmieści ładunek, tylko czy zmieści się auto — i czy zdąży z trasą.
To prędkość maksymalna tego modelu, ograniczona fabrycznie. Na drogach ekspresowych i autostradach będziesz jechać wolniej niż ruch, co przy trasach międzymiastowych wydłuża dzień pracy. Do dostaw miejskich i podmiejskich bez znaczenia, ale jeśli planujesz regularne kursy między województwami, weź to pod uwagę.
Cennik podaje widełki, bo zasięg zależy od nadwozia i baterii: od 287 do 358 kilometrów w cyklu mieszanym. W mieście wartości rosną nawet do 471 kilometrów, bo odzysk energii pracuje przy każdym hamowaniu. Pełny ładunek i zima potrafią jednak zabrać jedną trzecią — poniżej znajdziesz kalkulator na Twoich liczbach.
Auto ma 5940 milimetrów długości i od 2525 do 2730 milimetrów wysokości. Wyższy wariant nie wjedzie do większości parkingów podziemnych ani pod szlabany o standardowej wysokości dwóch metrów. Zmierz bramę wjazdową do swojej bazy, zanim wybierzesz nadwozie H3.
Sieć Maxusa liczy dwadzieścia pięć punktów, ale nie każdy warsztat ma stanowisko dla pojazdu o wysokości blisko dwóch metrów siedemdziesięciu i długości sześciu metrów. Przed zakupem potwierdź w najbliższym serwisie, że przyjmie ten konkretny wariant — to pytanie, którego przy osobówce nikt nie zadaje.
Cena, którą sześć konfiguracji, sześć kwot.
Najtańszy wariant to 159 900 zł netto, najdroższy 181 900 zł. Katalogowo rozpiętość biegnie od 223 900 do 236 900 zł netto, więc rabaty sięgają sześćdziesięciu czterech tysięcy. Wybierasz między dwiema wysokościami nadwozia, dwiema bateriami i wersją siedmioosobową.
L3H2 z baterią 77 kWh · brutto od 196 677 zł · najdroższy wariant 181 900 zł netto
Uwaga na kabel do ładowania: w tym modelu jest opcją za 1 200 zł netto, podczas gdy w mniejszym eDeliver 3 wchodzi w cenę. Przy zamówieniu warto sprawdzić, czy jest w specyfikacji.
Większa bateria zabiera ładunek.
W elektrycznym dostawczaku ogniwa ważą swoje, a dopuszczalna masa całkowita jest sztywno ograniczona do trzech i pół tony przez kategorię N1. Każdy kilogram baterii odejmuje się więc od tego, co możesz przewieźć. Przy tym modelu różnica jest policzalna.
Bateria 77 kWh
980 kgWariant L3H2 z jedenastoma metrami sześciennymi. Zasięg wynosi od 287 do 308 kilometrów w cyklu mieszanym i od 384 do 464 w miejskim. Dla firmy wożącej cięższy towar na krótszych trasach to zwykle właściwszy wybór.
Bateria 88 kWh
910 kgSiedemdziesiąt kilogramów mniej ładowności, ale zasięg rośnie do 317–358 kilometrów w cyklu mieszanym i 418–471 w miejskim. Ładowanie prądem przemiennym trwa też dłużej: 9,3 godziny wobec 8,5.
Wartości z tabeli cen w cenniku Maxus eDeliver 9 na rok 2026, dla wariantów z nadwoziem L3H2. Dopuszczalna masa całkowita 3500 kg jest identyczna we wszystkich konfiguracjach — to ona wyznacza granicę tego kompromisu.
Obejrzyj z każdej strony.
Zdjęcie prasowe producenta ma zachowany podpis. Przedstawia model, lecz nie pozwala odróżnić brygadówki, baterii ani rocznika. Te elementy muszą wynikać z nazwy wersji i dokumentów auta.





Sześć wariantów — i dwie tabele.
Co dostajesz w każdej konfiguracji.
Wyposażenie niezależne od wyboru nadwozia i baterii.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika Maxus eDeliver 9.
Furgony L3H23 poz.
- 77 kWh 2025: 159 900 zł netto / 196 677 zł brutto.
- 88 kWh 2026: 174 900 zł netto / 215 127 zł brutto.
- Brygadówka 77 kWh: 179 900 zł netto / 221 277 zł brutto.
Furgony L3H33 poz.
- 77 kWh: 172 900 zł netto / 212 667 zł brutto.
- 88 kWh: 177 900 zł netto / 218 817 zł brutto.
- Brygadówka 77 kWh: 181 900 zł netto / 223 737 zł brutto.
Wspólne warunki3 poz.
- 204 KM, FWD, ładowanie AC 11 kW / DC 90 kW.
- 287–358 km WLTP zależnie od bryły.
- Ładowność wymaga sprawdzenia z powodu konfliktu tabel.
Do 358 km zależnie od baterii.
Ile naprawdę uniesie ten van?
To pytanie ma tu sześć odpowiedzi, bo tyle wariantów wymienia cennik. Co gorsza, ten sam dokument podaje ładowność w dwóch miejscach i wartości się nie zgadzają. Rozpisujemy je, żebyś wiedział, którą liczbę traktować jako wiążącą.
- L3H2, 11 m³, bateria 77 kWh — 980 kgNajtańszy wariant, 159 900 zł netto. Najwyższa ładowność w całej gamie tego modelu.
- L3H3, 12,3 m³, bateria 77 kWh — 920 kgWyższe nadwozie za 172 900 zł netto. Metr sześcienny więcej kosztuje sześćdziesiąt kilogramów ładowności.
- L3H2 i L3H3 z baterią 88 kWh — 910 i 805 kgOdpowiednio 174 900 i 177 900 zł netto. Największa bateria w najwyższym nadwoziu daje najmniejszą ładowność w gamie.
- Brygadówki siedmioosobowe — 855 i 850 kgWersje z drugą kanapą, po 179 900 i 181 900 zł netto. Druga kanapa waży mniej więcej tyle, co sześćdziesiąt kilogramów towaru.
- Tabela techniczna podaje inne liczbyW tym samym cenniku sekcja danych technicznych mówi o 905 kg dla L3H2 i 835 kg dla L3H3 — czyli mniej, niż wynika z tabeli cen. Prawdopodobnie uśrednia warianty, ale dokument tego nie wyjaśnia.
- Którą liczbę przyjąćWiążąca jest tabela cen, bo przypisuje ładowność do konkretnej konfiguracji, którą zamawiasz. Przy podpisywaniu umowy poproś jednak o potwierdzenie ładowności dla numeru VIN — to jedyna liczba, która obroni się przy kontroli drogowej.
Wszystkie wartości z cennika Maxus eDeliver 9 na rok 2026. Rozbieżność między tabelą cen a tabelą danych technicznych występuje w tym samym dokumencie i nie jest w nim skomentowana.
Parametry, które warto znać.
Ile realnie przejedziesz przy dwóch bateriach.
Zasięg WLTP
Cennik podaje widełki, a nie jedną wartość, bo zasięg zmienia się wraz z wysokością nadwozia i wyposażeniem. Dla baterii 77 kWh to od 287 do 308 kilometrów w cyklu mieszanym, dla 88 kWh od 317 do 358. Pokazujemy wartości dolne, żeby nie obiecywać więcej, niż producent gwarantuje dla najgorszej konfiguracji.
Ładowanie DC — 10 → 80%
Czas identyczny dla obu pojemności baterii, bo większa przyjmuje odpowiednio wyższą moc. W bazie, prądem przemiennym, pełne ładowanie trwa 8,5 godziny przy baterii 77 kWh i 9,3 przy 88 kWh — obie wartości mieszczą się w nocnym postoju.
287 km w tabelce. A ile robi Twoje auto?
Duży van rzadko jeździ pusty, a katalogowe liczby powstają bez ładunku. Wpisz swój dzienny przebieg i sprawdź, ile zapasu zostaje po dołożeniu towaru i mrozu.
Zmieścisz się bez ładowania — zostaje ok. 177 km zapasu. Nocne ładowanie w bazie trwa od 8,5 do 9,3 godziny zależnie od baterii, więc jedna zmiana przerwy wystarcza.
Podstawą jest 287 km zasięgu WLTP w cyklu mieszanym, czyli dolna wartość dla baterii 77 kWh. Wariant miejski przelicza się na deklarowane 464 km. Odjęcie trzydziestu procent na mróz i pełny ładunek pochodzi od NAS, nie z dokumentów producenta — traktuj je jako ostrożne założenie do własnych obliczeń. Trasy w profilach służą wyłącznie za punkt odniesienia.
Czy mnie zawiedzie? Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 3
Do sprawdzenia 3
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
e-Deliver 9 jest dla operatora potrzebującego dużego elektrycznego vana, który wybiera między czystym furgonem a brygadówką. Nadaje się do procesu flotowego z własnym profilem tras, bazą AC 11 kW i obowiązkową kontrolą homologacji.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Nie powinien być zamawiany, jeśli sprzedawca nie potrafi wskazać prawidłowej ładowności dla konkretnego wiersza. Przy ciężkich ładunkach lub pracy bez zapasu energii rozbieżność tabel i ogólny zakres WLTP są niewystarczające.
Jak wypada wśród dostawczaków w naszej bazie.
| Model | Cena od | Ładowność | Przestrzeń | Zasięg WLTP |
|---|---|---|---|---|
Maxus e-Deliver 9 ten model · punkt odniesienia | 196 677 zł | 980 kg | 11 m³ | 287 km |
Maxus eDeliver 5 średni van tej samej marki Tańszy o czterdzieści siedem tysięcy brutto i z wyższą ładownością, ale przestrzeń mniejsza o ponad cztery metry sześcienne. Jeśli wozisz ciężko, a nie objętościowo, wystarczy. | 149 937 zł | 1200 kg | 6,6 m³ | 335 km |
Maxus eDeliver 3 mały van tej samej marki Najtańsze wejście w elektryka dostawczego w tej gamie, ale z przestrzenią mniejszą ponad dwukrotnie i zasięgiem krótszym o pięćdziesiąt kilometrów. | 135 177 zł | 910 kg | 4,8 m³ | 238 km |
Farizon SV (V6E) van elektryczny · oferta w PL Wyraźnie tańszy, ale w dokumentach, które mamy, nie znajdujemy potwierdzonej ładowności ani pojemności przestrzeni — nie możemy więc zestawić go rzetelnie w tych kolumnach. | 105 775 zł | brak danych | brak danych | 195 km |
Osiem lat na baterię, pięć na resztę.
Dokument gwarancyjny Maxusa opisuje ten model w osobnej sekcji, razem z mniejszym eDeliver 3. Warunki są korzystniejsze niż w aucie osobowym w jednym punkcie i mniej korzystne w innym.
Co ochronę przerywa.
Warunki gwarancji fabrycznej Maxusa są dokumentem polskim, obsługiwanym w kraju przez RSA Polska. Poniżej zapisy, które w pracy dużego dostawczaka mają największy ciężar finansowy.
- Załadunek ponad dopuszczalną masęPrzy ładowności od 805 do 980 kilogramów, zależnie od wariantu, margines bywa węższy, niż się wydaje. Przeciążenie figuruje w dokumencie jako podstawa wyłączenia odpowiedzialności.
- Wykończenie przestrzeni ładunkowej bez zgodyZabudowa wnętrza, regały i przeróbki instalacji elektrycznej wymagają akceptacji producenta. Bez niej gwarancja na powiązane elementy przepada.
- Przestój po stronie właścicielaDokument wyklucza straty z nieużywania auta, wynajem zastępczego, koszty przechowywania i utracone wynagrodzenie. Przy dużym vanie zastępczy pojazd bywa trudny do znalezienia z dnia na dzień.
- Zaniedbanie akumulatorów podczas postojuProducent wymaga comiesięcznej kontroli akumulatora 12 V i utrzymywania baterii wysokonapięciowej w okolicach połowy naładowania. Rozładowanie z zaniedbania nie jest objęte.
- Serwis poza harmonogramem
- Ustawienia wykonane samodzielnieRegulacja drzwi, zbieżności kół i wyważenie opon poza siecią są wymienione jako przyczyna wyłączenia odpowiedzialności.
Ochrona przed korozją powierzchniową obejmuje wyłącznie obszary zaznaczone na schemacie w dokumencie, nie całą karoserię. Przy aucie o powierzchni burt takiej jak tutaj warto sprawdzić, które strefy są objęte.
Gdzie go zobaczyć na żywo.
Usiądź za kierownicą i zmierz bramę.
Wybierz województwo albo kliknij miasto na mapie. Pokażemy salony Maxus, w których zapytasz o auto demonstracyjne i wolny termin jazdy.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje najtańszy e-Deliver 9?
Które wersje są brygadówkami?
Jaki zasięg podaje cennik?
Czy wiadomo, jaka jest ładowność?
Jakie ładowanie jest potwierdzone?
Jak brzmi credit zdjęcia?
Masz pytanie o e-Deliver 9? Napisz — odpowiemy konkretem.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.