Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Skywell ET5 · elektryczny SUV · PolskaSkywell ET5 · Comfort i Luxury

Skywell ET5.Komfort zaczyna się od foteli.

ET5 to pięciomiejscowy elektryczny SUV z bagażnikiem 467 l i ogrzewanymi oraz wentylowanymi przednimi fotelami już w Comfort. Polski cennik podaje 400 km WLTP. Przed wyborem egzemplarza warto ustalić jego ładowarkę, tempomat i multimedia: dokumenty importera opisują je różnie. Poznaj markę Skywell.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

400 km WLTP · dane polskiego PDF
Skywell ET5 — ujęcie okładkoweSkywell ET5 — materiał polskiego importera. Wyposażenie zależy od wersji.
Zanim kupisz · szczerze

Przed wyborem auta sprawdź trzy rzeczy.

Czy Luxury ma kamerę 360° w standardzie?

Nie. Podlinkowany PDF 2023 podaje dopłatę 5190 zł tylko przy Luxury; Comfort ma w tej pozycji kreskę. Konfigurator pokazuje inną dopłatę, więc cenę opcji trzeba potwierdzić. Kamera cofania i czujniki przód/tył są wymienione w obu wersjach.

Czy Skywell ET5 ładuje się AC z mocą 11 kW?

Polska strona techniczna podaje 11 kW, lecz polskie PDF-y 6,6 kW. Dokumenty nie wyjaśniają zakresu zmian. Przed wyborem wallboxa poproś o specyfikację ładowarki pokładowej konkretnego egzemplarza.

Czy ET5 ma CarPlay i sterowanie głosowe po polsku?

Podstrona multimediów wymienia CarPlay i Android Auto oraz sterowanie głosowe w języku angielskim lub niemieckim. PDF opisuje aplikację Easy Connection. Nie potwierdza to polskiego asystenta ani bezprzewodowej integracji; sprawdź działanie własnego telefonu w aucie.

Cena i wersje

Rozdział 1 z 3
Polskie materiały cenowe · sprawdzone 11.09.2026

Dwie wersje. Cena wymaga potwierdzenia.

Sekcja cen na stronie importera i podlinkowany tam PDF oznaczony 2023 podają 208 990 zł za Comfort oraz 229 990 zł za Luxury. Strona główna nadal pokazuje 219 990 zł. To rozbieżność w oficjalnych materiałach — podane kwoty wymagają potwierdzenia dla konkretnego auta, nie są nowym cennikiem 2026.

208 990 zł

Comfort · PDF 2023 nadal linkowany przez importera

Luxury 229 990 zł; różnica 21 000 zł. Bez odliczania dopłat. Strona główna podaje inną cenę bazową.

Za co dopłacasz

Rozdział 2 z 3
Według PDF 2023 linkowanego w sekcji cen

Comfort i Luxury. Dopłata za wyposażenie.

Obie wersje: 150 kW, bateria 71,98 kWh i 400 km WLTP. Podane kwoty nie potwierdzają dostępności samochodu w 2026 roku.

ComfortFotele i klapa już w bazie208 990 złBrutto · linkowany PDF 2023
  • PanoramaBrak w tabeli
  • Porty USB2
  • KameraCofania

Ogrzewane i wentylowane przednie fotele, elektryczna klapa oraz 8 głośników.

LuxuryPanorama, V2L i dodatki229 990 zł+21 000 zł według tego samego PDF
  • PanoramaStandard
  • Porty USB4
  • Kamera 360°Płatna opcja

Przyciemniane szyby, gniazdo 220 V, indukcyjne ładowanie telefonu i ambient. Bateria pozostaje taka sama.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj Skywella ET5.

Oficjalne materiały Skywell Polska: sylwetka ET5 oraz ekran z aplikacją Easy Connection. Zdjęcie ekranu nie potwierdza wersji oprogramowania konkretnego samochodu.

Skywell ET5 bok
Skywell ET5 — materiał polskiego importera. Wyposażenie zależy od wersji.
Skywell ET5 wnętrze
Ekran ET5 z Easy Connection — zdjęcie importera; sprawdź oprogramowanie wybranego egzemplarza.
Codzienne użytkowanie

Fotele i bagażnik. Co dostajesz w bazie?

W porównaniu wersji warto zacząć od wspólnego wyposażenia, zanim dopłacisz do Luxury.

Comfort i LuxuryOgrzewanie i wentylacjaOba przednie fotele mają te funkcje oraz elektryczną regulację. Na jeździe próbnej sprawdź zakres ustawień i podparcie ud.
PakowanieKlapa z pamięcią wysokościElektryczne otwieranie z regulacją górnego położenia widnieje w obu kolumnach cennika. Dopasuj je do wysokości garażu.
LuxuryPanorama i V2LDroższy wariant dodaje okno dachowe oraz możliwość zasilania urządzeń. Sprawdź wymagany adapter i dopuszczalną moc dla auta.
TelefonDemonstracja przed zakupemPoproś o połączenie własnego telefonu, uruchomienie map i rozmowy. Easy Connection z PDF i CarPlay z witryny nie są identycznym opisem integracji.
Wyposażenie · polski cennik PDF

Comfort czy Luxury? Wspólna baza jest rozbudowana.

Nie dopisujemy ACC do zwykłego tempomatu ani kamery 360° do standardu Luxury.

W obu wersjach według PDF7 poz.
  • Elektryczna regulacja przednich foteli
  • Ogrzewanie i wentylacja przednich foteli
  • Elektryczna klapa z regulacją wysokości
  • Kamera cofania i czujniki parkowania przód/tył
  • Ekran centralny 12,8 cala oraz wskaźniki 12,3 cala
  • 8 głośników i Bluetooth
  • Kanapa dzielona 40:60 oraz ISOFIX
Dodatki Luxury według PDF6 poz.
  • Panoramiczny szyberdach
  • Przyciemniane tylne szyby i oświetlenie ambientowe
  • 4 porty USB zamiast 2
  • Bezprzewodowe ładowanie telefonu
  • V2L i gniazdo 220 V
  • Kamera 360° dostępna za dopłatą

Ładowanie i gabaryty

Rozdział 3 z 3
Dwa polskie źródła · różne parametry

Którą ładowarkę ma wybrany egzemplarz?

Importer nie wyjaśnia różnic między tabelami. Te wartości trzeba powiązać z konkretnym samochodem, a nie wybierać korzystniejszy zestaw.

Polskie PDF-y

AC 6,6 kW

AC 11 h bez podanego zakresu; DC 30 min od 20 do 70%, bez mocy szczytowej.

Polska strona techniczna

AC 11 kW

AC 6,5 h od 0 do 100%; DC 100 kW i 30 min od 20 do 80%.

skywell.com.pl: linkowany PDF 2023 oraz /specyfikacjatechniczna; odczyt i zapis 11.09.2026. Zakresy DC różnią się, więc sam czas nie pozwala porównać szybkości.

Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
NapędPrzednia oś · jeden silnik elektryczny
Moc / moment150 kW (204 KM) / 320 Nm
0–100 km/h9,6 s
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria71,98 kWh · bez oznaczenia netto/brutto
Zużycie energii19,3 kWh/100 km · cykl mieszany
Wymiary i praktyczność
Długość / szerokość / wysokość4698 / 1908 / 1696 mm
Rozstaw osi2800 mm
Bagażnik po złożeniu kanapy1141 l
Zasięg · polska tabela PDF

400 km w cyklu mieszanym. Nie 520 km WLTP.

Zasięg WLTP

WLTP mieszany · deklaracja z PDF400 km

456 km dotyczy miejskiego WLTP, a 520 km starszego cyklu NEDC. Temperatura, prędkość i ogrzewanie zmieniają wynik w trasie; nie wyznaczamy gwarantowanego dystansu dziennego.

DC według PDF · od 20 do 70%

30 min

Strona techniczna podaje te same 30 minut dla zakresu 20–80%. Rozbieżność opisujemy poniżej; nie przedstawiamy obu wartości jako jednego pomiaru.

Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 2

Fotele bez dopłaty do Luxury
Obie odmiany mają elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane przednie fotele. Ta funkcja nie wymaga droższego pakietu.
Elektryczna klapa w obu odmianach
Cennik wymienia regulację wysokości otwarcia, przydatną w niskim garażu. Tylna kanapa dzieli się w proporcji 40:60.

Do sprawdzenia 3

Niespójna dokumentacja ładowania
PDF opisuje AC 6,6 kW i DC 20–70%, a polska strona techniczna AC 11 kW i DC 20–80%. Brakuje wyjaśnienia, których egzemplarzy dotyczą te różnice.
Kamera 360° jest opcją
Tabela cenowa przypisuje ją jako płatny dodatek tylko do Luxury. Nie jest częścią standardowego pakietu tej wersji.
Gwarancja wymaga szczegółowych warunków
FAQ podaje okresy ochrony, ale nie zastępuje książki gwarancyjnej z wyłączeniami i zasadami ochrony pojemności baterii.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Dla osoby, która szuka elektrycznego SUV-a z rozbudowanym wyposażeniem foteli i może obejrzeć konkretny samochód. Comfort warto sprawdzić przed dopłatą do panoramy i V2L.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Jeśli priorytetem są częste długie trasy, porównaj udokumentowany przebieg ładowania i warunki serwisu. Rozbieżne materiały ET5 nie pozwalają uczciwie obiecać czasu każdego postoju.

Porównanie gabarytów · oddzielne specyfikacje

Jak wypada ET5 i LEPAS L6 EV.

ModelDługośćRozstaw osiZakres danych
Skywell ET5
ten model · punkt odniesienia
4698 mm2800 mmET5 · PDF Polska
LEPAS L6 EV
Specyfikacja LEPAS UK · 27.08.2026
4570 mm2700 mmL6 EV · UK
ET5 jest dłuższy o 128 mm i ma o 100 mm większy rozstaw osi w tych dokumentach. Nie oznacza to automatycznie większej przestrzeni na nogi. L6 pozostaje polską zapowiedzią; tabela nie porównuje dostępności ani cen.Porównaj szczegółowo
Gwarancja · warunki producenta

Gwarancja jest opisana w FAQ. Szczegóły wymagają dokumentu.

Samochód · FAQ importera3 lata / 120 000 kmDeklaracja na polskiej stronie. Przed zakupem poproś o aktualną książkę gwarancyjną dla danego egzemplarza.
Bateria · FAQ importera8 lat / 150 000 kmNie znaleźliśmy w FAQ progu zachowanej pojemności SoH ani pełnych wyłączeń. Sam okres nie określa ochrony przed degradacją.
Przeglądy · FAQ importera24 miesiące / 40 000 kmFAQ zawiera również stare zapowiedzi. Potwierdź harmonogram w dokumentacji auta i ustal punkt wykonujący obsługę gwarancyjną.
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą ET5, zanim zdecydujesz.

Wybierz województwo albo kliknij miasto na mapie. Pokażemy salony Skywell, w których zapytasz o auto demonstracyjne i wolny termin jazdy.

2 salony Skywell · 2 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami SkywellKrakówRaszynkółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 2 salony
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu.Pełna mapa i wszystkie salony →
4
źródła
0
konflikty
09.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Czy Luxury ma kamerę 360° w standardzie?
Nie. Podlinkowany PDF 2023 podaje dopłatę 5190 zł tylko przy Luxury; Comfort ma w tej pozycji kreskę. Konfigurator pokazuje inną dopłatę, więc cenę opcji trzeba potwierdzić. Kamera cofania i czujniki przód/tył są wymienione w obu wersjach.
Czy Skywell ET5 ładuje się AC z mocą 11 kW?
Polska strona techniczna podaje 11 kW, lecz polskie PDF-y 6,6 kW. Dokumenty nie wyjaśniają zakresu zmian. Przed wyborem wallboxa poproś o specyfikację ładowarki pokładowej konkretnego egzemplarza.
Czy 520 km oznacza zasięg WLTP?
Nie. Tabela PDF przypisuje 520 km do NEDC, 456 km do miejskiego WLTP i 400 km do mieszanego WLTP. Do porównania zasięgów używaj tego samego cyklu; wynik homologacyjny nie gwarantuje zasięgu na autostradzie.
Jaka jest gwarancja Skywella ET5?
FAQ importera podaje 3 lata lub 120 tys. km na pojazd oraz 8 lat lub 150 tys. km na baterię. Nie znaleźliśmy szczegółowego dokumentu z progiem SoH. FAQ zawiera także stare zapowiedzi, dlatego warunki dla kupowanego auta należy otrzymać na piśmie.
Czy ET5 ma CarPlay i sterowanie głosowe po polsku?
Podstrona multimediów wymienia CarPlay i Android Auto oraz sterowanie głosowe w języku angielskim lub niemieckim. PDF opisuje aplikację Easy Connection. Nie potwierdza to polskiego asystenta ani bezprzewodowej integracji; sprawdź działanie własnego telefonu w aucie.
Co daje dopłata do Luxury?
Według tabeli PDF dochodzą m.in. panoramiczny szyberdach, przyciemniane tylne szyby, V2L, gniazdo 220 V, ładowanie telefonu i cztery zamiast dwóch portów USB. Bateria, moc i liczba głośników pozostają takie same.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o ET5? Zapytaj o konkretny ET5.

Podaj wersję i poproś o cenę, rocznik, specyfikację ładowarki oraz warunki gwarancji na piśmie.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Skywell ET5

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt