BYD Tang czy XPeng G9? Liczby obok siebie.

Porównujemy wersje startowe: BYD Tang (Elektryczny, Flagship), od 320 000 zł oraz XPeng G9 (Elektryczny, RWD Long Range), od 269 900 zł.

  • XPeng G9 jest tańszy o 50 100 zł.
  • XPeng G9 zużywa energię za 972 zł mniej rocznie.
  • BYD Tang ma większą moc o 166 KM.
  • XPeng G9 ma większy zasięg o 55 km.
  • XPeng G9 ma większy bagażnik o 425 l.

BYD Tang czy XPeng G9

Cena od najtańszego

  1. XPeng G9 Elektryczny269 900 zł (najlepsza wartość)
  2. BYD Tang Elektryczny320 000 zł

Moc od najmocniejszego

  1. BYD Tang Elektryczny517 KM (najlepsza wartość)
  2. XPeng G9 Elektryczny351 KM

Zasięg od najdalszego

  1. XPeng G9 Elektryczny585 km (najlepsza wartość)
  2. BYD Tang Elektryczny530 km

BYD Tang czy XPeng G9: pełne porównanie

  • NajtańszyXPeng G9 Elektryczny269 900 złprzewaga nad drugim: 50 100 zł
  • Najniższy koszt energiiXPeng G9 Elektryczny3 348 złprzewaga nad drugim: 972 zł rocznie
  • NajmocniejszyBYD Tang Elektryczny517 KMprzewaga nad drugim: 166 KM
  • Najszybszy do 100 km/hBYD Tang Elektryczny4,9 sprzewaga nad drugim: 1,5 s
  • Najdalszy zasięgXPeng G9 Elektryczny585 kmprzewaga nad drugim: 55 km
  • Największy bagażnikXPeng G9 Elektryczny660 lprzewaga nad drugim: 425 l
ParametrEVBYD TangElektryczny · Flagship320 000 złEVXPeng G9Elektryczny · RWD Long Range269 900 zł
Cena i koszty
Cena od320 000 zł269 900 zł (najlepsza wartość)−50 100 zł
Cena katalogowa320 000 zł269 900 zł (najlepsza wartość)
Energia: koszt rocznie4 320 zł3 348 zł (najlepsza wartość)−972 zł
Energia: koszt 100 km29 zł22 zł (najlepsza wartość)
Osiągi i napęd
Moc517 KM (najlepsza wartość)351 KM
Moment obrotowybrak danych465 Nm
0–100 km/h4,9 s (najlepsza wartość)6,4 s
Prędkość maksymalna190 km/h200 km/h (najlepsza wartość)
Układ napędowyAWDRWD
Masa własna2 630 kg2 290 kg
Zasięg i ładowanie
Zasięg łączny530 km585 km (najlepsza wartość)
Zasięg na samym prądzie530 km585 km (najlepsza wartość)
Zużycie (katalog)24,0 kWh/100 km18,6 kWh/100 km
Bateria108,8 kWh LFP94,6 kWh
Ładowanie AC11 kW (0–100% w 11 h)11 kW (5–100% w min. 10,5 h)
Ładowanie DC170 kW (10–80% w 46 min)525 kW (10–80% w 12 min wg importera)
Miejsce i ładowność
Bagażnik235 l1655 l po złożeniu kanapy660 l (najlepsza wartość)1576 l po złożeniu kanapy
Miejsca75
Holowanie (bez hamulca / z hamulcem)750 / 1500 kgbrak danych
Gwarancja i bezpieczeństwo
Gwarancja6 lat / 150 000 km7 lat / 160 000 km
Gwarancja na baterię8 lat / 200 000 km8 lat / 160 000 km
Euro NCAP5 gwiazdek (Euro NCAP 2023: dorośli 87%, dzieci 87%, piesi 80%, asystenci 73%)5 gwiazdek (Euro NCAP 2023, wersja sprzed odświeżenia 2025)

najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto

Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie

Jak liczymy koszt energii

Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.

Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.

Najczęstsze pytania o porównywanie

Który jest tańszy: BYD Tang czy XPeng G9?

XPeng G9 jest tańszy o 50 100 zł. Dane: BYD Tang: 320 000 zł, XPeng G9: 269 900 zł.

Który zużywa mniej energii: BYD Tang czy XPeng G9?

XPeng G9 zużywa energię za 972 zł mniej rocznie. Dane: BYD Tang: 4 320 zł, XPeng G9: 3 348 zł.

Który ma większą moc: BYD Tang czy XPeng G9?

BYD Tang ma większą moc o 166 KM. Dane: BYD Tang: 517 KM, XPeng G9: 351 KM.

Który ma większy zasięg: BYD Tang czy XPeng G9?

XPeng G9 ma większy zasięg o 55 km. Dane: BYD Tang: 530 km, XPeng G9: 585 km.

Wiesz już, które auto wygrywa?

Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.

Zapytaj o ofertę