MG S9 PHEV czy Omoda 7? Liczby obok siebie.
Porównujemy wersje startowe: MG S9 PHEV (Plug-in Hybrid, Excite), od 167 900 zł oraz Omoda 7 (Super Hybrid, Luxury), od 158 900 zł.
- Omoda 7 jest tańszy o 9 000 zł.
- Omoda 7 zużywa energię za 310 zł mniej rocznie.
- MG S9 PHEV ma większą moc o 20 KM.
- Omoda 7 ma większy zasięg o 30 km.
- Omoda 7 ma większy bagażnik o 69 l.
MG S9 PHEV czy Omoda 7
Cena od najtańszego
Omoda 7 Super Hybrid158 900 zł (najlepsza wartość)
MG S9 PHEV Plug-in Hybrid167 900 zł
Moc od najmocniejszego
MG S9 PHEV Plug-in Hybrid299 KM (najlepsza wartość)
Omoda 7 Super Hybrid279 KM
Zasięg od najdalszego
Omoda 7 Super Hybrid1100 km (najlepsza wartość)
MG S9 PHEV Plug-in Hybrid1070 km
MG S9 PHEV czy Omoda 7: pełne porównanie
- NajtańszyOmoda 7 Super Hybrid158 900 złprzewaga nad drugim: 9 000 zł
- Najniższy koszt energiiOmoda 7 Super Hybrid4 986 złprzewaga nad drugim: 310 zł rocznie
- NajmocniejszyMG S9 PHEV Plug-in Hybrid299 KMprzewaga nad drugim: 20 KM
- Najszybszy do 100 km/hOmoda 7 Super Hybrid8,5 sprzewaga nad drugim: 1,1 s
- Najdalszy zasięgOmoda 7 Super Hybrid1100 kmprzewaga nad drugim: 30 km
- Największy bagażnikOmoda 7 Super Hybrid401 lprzewaga nad drugim: 69 l
| Parametr | PHEVMG S9 PHEVPlug-in Hybrid · Excite167 900 zł | PHEVOmoda 7Super Hybrid · Luxury158 900 zł |
|---|---|---|
| Cena i koszty | ||
| Cena od | 167 900 złCena promocyjna: do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; nie łączy się z kredytem 50/50 ani leasingiem MG | 158 900 zł (najlepsza wartość)−9 000 złZ finansowaniem Santander (−5 000 zł) i oddaniem auta (−4 000 zł); bez nich 167 900 zł, pula aut ograniczona |
| Cena katalogowa | 172 900 zł (najlepsza wartość) | 179 900 zł |
| Energia: koszt rocznie | 5 296 zł | 4 986 zł (najlepsza wartość)−310 zł |
| Energia: koszt 100 km | 35 zł | 33 zł (najlepsza wartość) |
| Osiągi i napęd | ||
| Moc | 299 KM (najlepsza wartość) | 279 KM |
| Moment obrotowy | 390 Nm (najlepsza wartość) | 365 Nm |
| 0–100 km/h | 9,6 s | 8,5 s (najlepsza wartość) |
| Prędkość maksymalna | 200 km/h (najlepsza wartość) | 180 km/h |
| Układ napędowy | FWD | FWD |
| Masa własna | 2 160 kg | 1 870 kg |
| Zasięg i ładowanie | ||
| Zasięg łączny | 1070 kmwg katalogu | 1100 km (najlepsza wartość) |
| Zasięg na samym prądzie | 100 km (najlepsza wartość) | 90 km |
| Zużycie (katalog) | 2,4 l/100 km6,7 l przy pustej baterii | 2,3 l/100 km6,0 l przy pustej baterii |
| Bateria | 24,7 kWh brutto (23,2 kWh użytkowa) | 18,4 kWh |
| Ładowanie AC | 11 kW (0-100% w ok. 3 h; z gniazdka 2,2 kW ok. 11,5 h) | 6,6 kW, 1 faza (30–80% w 3 h 18 min) |
| Ładowanie DC | brak danych | 40 kW (30–80% w 20 min) |
| Miejsce i ładowność | ||
| Bagażnik | 332 l2093 l po złożeniu kanapy | 401 l (najlepsza wartość)1294 l po złożeniu kanapy |
| Miejsca | 7 | brak danych |
| Holowanie (bez hamulca / z hamulcem) | 750 / 2000 kg | 750 / 1250 kg |
| Gwarancja i bezpieczeństwo | ||
| Gwarancja | 7 lat / 150 000 km | 7 lat / 150 000 km |
| Gwarancja na baterię | 7 lat / 150 000 km (próg utraty pojemności: 70%) | 8 lat / 160 000 km |
| Assistance | 7 lat (przy przeglądach w ASO MG; w standardzie 1 rok) | brak danych |
| Euro NCAP | 5★ (Euro NCAP 2025, wersja PHEV LUX, 2160 kg) | brak danych |
najlepsza wartość, gdy wygrywa jedna wersja · — brak danych w cenniku importera · cena i koszty w złotych brutto
Wybrałeś? Zapytaj o cenę w salonie
MG S9 PHEV Plug-in HybridExcite · od 167 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Omoda 7 Super HybridLuxury · od 158 900 złZapytaj o ofertęZobacz stronę modelu
Jak liczymy koszt energii
Dla wszystkich aut te same założenia, żeby wyniki dało się zestawić: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł za litr, prąd 1,20 zł za kWh, plug-in jedzie 50 % kilometrów na prądzie. Zużycie bierzemy z katalogu importera (WLTP). Na stronie każdego modelu ustawisz własne założenia.
Cena od to cena po rabacie gotówkowym z cennika importera. Gdy zależy od warunku, pokazujemy go pod ceną.
Najczęstsze pytania o porównywanie
Który jest tańszy: MG S9 PHEV czy Omoda 7?
Omoda 7 jest tańszy o 9 000 zł. Dane: MG S9 PHEV: 167 900 zł, Omoda 7: 158 900 zł.
Który zużywa mniej energii: MG S9 PHEV czy Omoda 7?
Omoda 7 zużywa energię za 310 zł mniej rocznie. Dane: MG S9 PHEV: 5 296 zł, Omoda 7: 4 986 zł.
Który ma większą moc: MG S9 PHEV czy Omoda 7?
MG S9 PHEV ma większą moc o 20 KM. Dane: MG S9 PHEV: 299 KM, Omoda 7: 279 KM.
Który ma większy zasięg: MG S9 PHEV czy Omoda 7?
Omoda 7 ma większy zasięg o 30 km. Dane: MG S9 PHEV: 1070 km, Omoda 7: 1100 km.
Wiesz już, które auto wygrywa?
Powiedz nam, czego szukasz. Zapytamy salony o aktualną cenę i dostępność, a Ty wybierasz najlepszą ofertę.
Zapytaj o ofertę