Porównaj auta

SUV klasy średniej · rocznik 2026 · trzy napędy

Chery Tiggo 7.

Wybierz napęd po powodzie, nie po cenie.

Dane sprawdzone: · Źródła

SUV klasy średniej, 4,55 m, w trzech napędach: hybryda 224 KM, plug-in z 90 km na prądzie wg WLTP i benzyna 4x4. Testerzy krytykują gumowatą kierownicę, więc o wyborze rozstrzygnie jazda próbna.

Cena od124 900 zł* Cena z cennika, bez rabatu gotówkowego; OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026
Galeria · 3 zdjęcia
Chery Tiggo 7Hybryda Select · 124 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 50 salonów

01 · Koszty

Chery Tiggo 7 ile płacisz za zakup i za rok jazdy?

Podaj roczny przebieg i sposób ładowania, a policzymy zakup i energię dla hybrydy, plug-ina i benzyny 4x4.

Masz panele słoneczne?
Jeśli masz panele, ładowanie plug-ina kosztuje mniej. Zaznacz, a przeliczymy.
Gdzie ładujesz plug-ina?
Na prądzie 60% kilometrów — typowy dojazd do pracy i po mieście.
Wyposażenie
Zużycie paliwa
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
WLTP: hybryda 5,7 l/100 km, benzyna 4x4 7,9 l/100 km. Plug-in: 21,5 kWh/100 km na prądzie (zużycie prądu z cennika) i 6,0 l/100 km na benzynie po rozładowaniu baterii 18,3 kWh.
Zużycie realne (testy prasowe)
Testy: hybryda 5,6 l/100 km na trasie (Antyweb), plug-in 5,7 l/100 km po rozładowaniu baterii (iMagazine) i 60–70 km na prądzie zimą (Auto Świat). Benzyna: Auto Świat mierzył 9–10 l/100 km w mieście i 9,3 na autostradzie, ale nie podał średniej, więc w trybie testowym liczymy ją z katalogu i wynik jest dla niej zaniżony.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Najtaniej po 5 latach: Hybryda

  • HEV Hybrydanajtaniej
  • PHEV Plug-in+12 285 zł
  • Benzyna Benzyna 4x4+29 550 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Hybryda: o 12 285 zł mniej niż Plug-in i o 29 550 zł mniej niż Benzyna 4x4. Dopłata do Plug-in zwróci się dopiero po około 16 latach: kupujesz go dla jazdy na prądzie, nie dla oszczędności.

zakup paliwo i prąd

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez tankowania?

Podaj dystans: porównamy koszt przejazdu i miejsca, w których trzeba zatankować.

HybrydaHEV

koszt przejazdu

Plug-inPHEV

koszt przejazdu

Benzyna 4x4Benzyna

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięg użyteczny to 90% teoretycznego, żeby zostawić rezerwę: hybryda 51 l ÷ 5,7 l/100 km ≈ 890 km, benzyna 57 l ÷ 7,9 l/100 km ≈ 720 km, plug-in 1 200 km łącznie wg producenta (bateria i bak 60 l).
Plug-in na prądzie
Z pełną baterią 18,3 kWh przejedzie 90 km wg WLTP, a w zimowym teście Auto Świat 60–70 km. Ładowanie: AC 6,6 kW (30–80% w 182 min), DC 40 kW (30–80% w 20 min).
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Przełącznik „Realne” w kalkulatorze używa wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · Porównanie

Chery Tiggo 7 w trzech napędach: co zmienia się z wyborem.

Każdy wiersz kończy się wnioskiem. Twój napęd jest podświetlony.

Porównujemy wersje: Hybryda Select, Plug-in Select, Benzyna 4x4 Premium AWD. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena wersji startowej

Plug-in Select i benzyna 4x4 kosztują tyle samo, 142 900 zł.

Więcej

Hybryda Select jest o 18 000 zł tańsza, a hybryda Premium (134 900 zł) ma skórę, wentylowane fotele i dach panoramiczny, których plug-in Select nie ma.

Energia na rok (15 000 km)

Plug-in przy 60% jazdy na prądzie kosztuje rocznie o 1 143 zł mniej niż hybryda, a benzyna 4x4 o 2 310 zł więcej niż hybryda.

Po ilu latach zwraca się dopłata do plug-ina

Dopłata 18 000 zł (Select do Select) przy oszczędności ok. 1 143 zł rocznie zwraca się po 15–16 latach, i w katalogu, i na spalaniu z testów.

Więcej

Plug-in opłaca się tym, kto ceni jazdę na prądzie.

Spalanie w testach (l/100 km)

Hybryda w teście Antyweb pali tyle, co w katalogu (5,7 l).

Więcej

Benzyna 4x4 w mieście pali 9–10 l, czyli o 1–2 l więcej niż katalogowe 7,9 l (Auto Świat 19.10.2025, test auta z 2025).

04 · Wyposażenie

Chery Tiggo 7 wyposażenie: co dostajesz w której wersji.

Trzy napędy, pięć wersji. Pełne 37 pozycji z cenników rozwiniesz przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieHEVHybrydaSelectHEVHybrydaPremiumPHEVPlug-inSelectPHEVPlug-inPremiumBenzynaBenzyna 4x4Premium AWD
Napęd i teren
Napęd na 4 koła (AWD)Jedyny Tiggo 7 na śnieg i grunt; hybryda i plug-in jadą na przednią oś.————✓
Tryby terenowe: śnieg, błoto, piasekNapęd dopasowuje się do podłoża; tylko w benzynie.————✓
Ładowanie z gniazdka lub stacjiTylko plug-in: AC 6,6 kW i DC 40 kW.——✓✓—
Kabel Typ 2 i przewód 230 V w zestawieTylko plug-in; czas ładowania z gniazdka 230 V zapytaj w salonie.——✓✓—
Komfort
Tapicerka ze skóry ekologicznejW wersjach bazowych hybrydy i plug-ina jest materiał.—✓—✓✓
Elektryczna regulacja foteliUstawiasz fotel przyciskiem, nie dźwignią.—✓—✓✓
Pamięć ustawień fotela kierowcyDwie osoby w rodzinie nie ustawiają fotela od nowa.—✓—✓✓
Wentylowane foteleChłodniej w upał.—✓—✓✓
Podgrzewana kierownicaCiepłe ręce zimą; w benzynie cennik tego nie rozstrzyga.✓✓✓✓?
Ambientowe oświetleniePodświetlenie wnętrza wieczorem.—✓—✓✓
Podłokietnik z chłodzonym schowkiemW plug-inie schowek jest bez chłodzenia.✓✓——✓
Gniazdo USB dla drugiego rzędu??✓✓✓
Nadwozie i światła
Dach panoramicznyJaśniejsze wnętrze; z roletą elektryczną.—✓—✓✓
Elektryczna klapa bagażnikaKlapa unosi się i opada silnikiem, bez sięgania ręką.—✓—✓✓
Felgi aluminiowe19″ tylko w benzynie, reszta ma 18″.18″18″18″18″19″
Podgrzewana szyba przedniaZimą łatwiej o czystą szybę.—?—✓✓
Przyciemniane tylne szyby—✓—✓✓
Lusterka boczne podgrzewane i składane elektrycznie—✓✓✓✓
Fotochromatyczne lusterko wsteczne—✓—✓✓
Multimedia
Kamery 540° i czujniki z przoduŁatwiej wjechać w ciasne miejsce.—✓✓✓✓
AudioSony 8 głośników mają wersje Premium i benzyna, pozostałe 6.6 głośnikówSony 8 głośników6 głośnikówSony 8 głośnikówSony 8 głośników
Ładowarka indukcyjna 50 WTelefon ładuje się bez kabla, mocą 50 W.—✓—✓✓
NawigacjaW plug-inie w standardzie; w pozostałych zapytaj, czy jest.??✓✓?
Bezpieczeństwo
Poduszka kolanowa kierowcyÓsma poduszka, tylko w plug-inie.——✓✓—
Wykrywanie dziecka pozostawionego w aucie (CPD)✓✓✓✓?
Zestaw naprawczy do opon (bez koła zapasowego)✓✓✓✓?
W standardzie w każdej wersji (10)

Bezpieczeństwo

  • ABS, ESP, Auto Hold, eCall, ISOFIX i czujniki ciśnienia w oponach

Asystenci jazdy (ADAS)

  • Pakiet ADAS: tempomat adaptacyjny, hamowanie awaryjne z pieszymi i rowerzystami, martwe pole, utrzymanie pasa, asystent w korku

Nadwozie i światła

  • Relingi dachowe

Komfort

  • Podgrzewane fotele przednie
  • Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa z nawiewami dla tylnych pasażerów
  • System bezkluczykowy

Multimedia

  • Ekran multimediów 12,3″ i cyfrowe zegary 12,3″
  • Bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto
  • Asystent głosowy Hello Chery po polsku
  • Czujniki parkowania z tyłu

Źródło: cenniki importera z 1.10.2026 (benzyna nr 3, HEV nr 4, plug-in nr 3). „?” oznacza, że cennik tej pozycji nie rozstrzyga: zapytaj w salonie.

05 · Wnętrze

Chery Tiggo 7 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Przód i tył różnią się tabliczkami: wybierz napęd, a galeria pokaże jego zdjęcia. Zdjęcie wnętrza jest jedno i nie wskazuje napędu.

Wnętrze Tiggo 7: szeroki ekran multimediów i konsola z pokrętłem wybierakiem.

06 · Opinie z testów

Chery Tiggo 7 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

W testach hybryda pali 5,6 l/100 km (cennik 5,7), plug-in po rozładowaniu baterii 5,7, a benzyna 4x4 w mieście 9–10 (cennik 7,9). Powtarza się krytyka kierownicy i zawieszenia, a 5 gwiazdek Euro NCAP dotyczy plug-ina i benzyny, nie hybrydy.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

HybrydaHEV

Tiggo 7 Hybrid: opinie z testów

3 plusy5 uwag

Dobrze

Antyweb (25.09.2026, wersja Premium): średnio 5,6 l/100 km na trasie, tyle co w katalogu.

Więcej · 1 źródło

Cytuje też inny test: poniżej 4 l poza miastem przy spokojnej jeździe i ponad 6 l na drodze ekspresowej przy wietrze.

Źródła: Antyweb 09.2026

Dobrze

Spider's Web (25.08.2026): komputer pokazał 3,8 l/100 km, na drodze ekspresowej ok. 6 l.

Więcej · 2 źródła

Auto Świat: trudno dobić do 8 l/100 km na autostradzie.

Źródła: Spider's Web Autoblog 08.2026, Auto Świat 07.2026

Dobrze

Antyweb ceni Premium za bogate wyposażenie w tej cenie: wentylowane fotele i dach panoramiczny.

2 źródła

Źródła: Antyweb 09.2026, Cennik Chery Tiggo 7 HEV nr 4 10.2026

Uwaga

Kierownica i zawieszenie to główne zarzuty Spider's Web (praktycznie bez oporu, zbyt miękkie) i Antyweb.

Więcej · 3 źródła

Auto Świat ocenia odwrotnie: jedzie pewnie do 140 km/h. Oceny się rozchodzą, więc oceń to na jeździe próbnej.

Źródła: Spider's Web Autoblog 08.2026, Antyweb 09.2026, Auto Świat 07.2026

Uwaga

Ergonomia: wyłączenie asystentów jazdy wymaga wielu kliknięć w ekran, klimatyzacją i wentylacją foteli steruje się z ekranu (Spider's Web).

Więcej · 2 źródła

Auto Świat: fotel nieco za mały, niska klapa bagażnika wymaga schylania.

Źródła: Spider's Web Autoblog 08.2026, Auto Świat 07.2026

Uwaga

Hałas rośnie z prędkością (Auto Świat), a miejsca z tyłu jest „nieprzesadnie dużo”, choć podłoga jest płaska.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 07.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Hybryda pali w testach tyle, co w katalogu, ale prowadzenie dzieli recenzentów.

Więcej

Jedź próbnie i oceń kierownicę oraz zawieszenie.

Pokaż pozostałe (2)

Uwaga

Euro NCAP: wynik 5 gwiazdek nie obejmuje tej wersji, bo hybrydy 1,83 kWh nie ma na liście wariantów.

1 źródło

Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025

Uwaga

Zamiast koła zapasowego jest zestaw naprawczy do opon.

1 źródło

Źródła: Cennik Chery Tiggo 7 HEV nr 4 10.2026

Plug-inPHEV

Tiggo 7 Plug-in: opinie z testów

4 plusy4 uwagi

Dobrze

iMagazine (06.07.2026): po rozładowaniu baterii 5,7 l/100 km wg komputera pokładowego (autor krytykuje sposób jego pomiaru).

Więcej · 3 źródła

Auto Świat: poniżej 7 l w innych warunkach, cennik podaje 6,0.

Źródła: iMagazine 07.2026, Auto Świat 11.2025, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026

Dobrze

Auto Świat (22.11.2025): na co dzień jeździło się praktycznie jak elektrykiem, a komputer po pełnym naładowaniu pokazał 91 km.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 11.2025

Dobrze

iMagazine: szybkie ładowanie DC (30–80% w ok. 20 min).

Więcej · 2 źródła

Cennik potwierdza AC 6,6 kW i DC 40 kW.

Źródła: iMagazine 07.2026, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026

Dobrze

Auto Świat chwali wyposażenie za cenę: ogrzewane i wentylowane fotele, panoramiczne okno, audio Sony (test wersji Prestige z 2025; w cenniku 2026 to Premium).

2 źródła

Źródła: Auto Świat 11.2025, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026

Uwaga

Zasięg na prądzie: zimą (0–8°C) 60–70 km zamiast 90, a latem 90 km tylko przy „bardzo rozważnym” prawym pedale.

2 źródła

Źródła: Auto Świat 11.2025, iMagazine 07.2026

Uwaga

Prowadzenie: gumowaty układ kierowniczy, auto niechętnie reaguje na polecenia, wysoka pozycja siedzenia, kapryśny wybierak kierunku i nachalne asystenty jazdy.

2 źródła

Źródła: Auto Świat 11.2025, iMagazine 07.2026

Uwaga

Euro NCAP (15.10.2025): 5 gwiazdek po reocenie, ale poduszka kolanowa kierowcy nie napełniła się prawidłowo i ochrona kolan wypadła słabo.

1 źródło

Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025

Uwaga

Ładowanie AC 6,6 kW: 30–80% w 182 min, więc w domu potrzebna jest stacja lub wallbox.

Więcej · 1 źródło

Z gniazdka 230 V czasu cennik nie podaje.

Źródła: Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Plug-in oszczędza, gdy ładujesz i jeździsz krótko.

Więcej

Zimą licz 60–70 km na prądzie, a o prowadzeniu zdecyduje jazda próbna.

Benzyna 4x4Benzyna

Tiggo 7 benzyna 4x4: opinie z testu

3 plusy4 uwagi

Dobrze

Auto Świat (19.10.2025): dobry montaż i wyciszenie kabiny, bezprzewodowe Android Auto i Apple CarPlay.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 10.2025

Dobrze

Z tyłu jest przestronnie i nie ma wysokiego tunelu środkowego.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 10.2025

Dobrze

Cennik: napęd na cztery koła i tryby śnieg, błoto, piasek, off-road w standardzie.

1 źródło

Źródła: Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026

Uwaga

Spalanie: 9–10 l/100 km w mieście, ok. 7 poza miastem i 9,3 na autostradzie.

Więcej · 2 źródła

Producent podawał 7,8, dziś cennik 7,9.

Źródła: Auto Świat 10.2025, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026

Uwaga

Układ kierowniczy „gumowaty”, zawieszenie raczej miękkie, natarczywe asystenty i słabe radio FM.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 10.2025

Uwaga

Test dotyczy wersji Prestige z 2025.

Więcej · 2 źródła

Auto Świat opisał też HUD, którego cennik 1.10.2026 nie wymienia, więc nie obiecujemy go w Premium AWD.

Źródła: Auto Świat 10.2025, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026

Uwaga

Bagażnik: test i strona importera podają 500 l, cennik 602 l.

2 źródła

Źródła: Auto Świat 10.2025, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Benzyna 4x4 jest najdroższa w jeździe.

Więcej

Licz ją na 9–10 l w mieście, nie na katalogowe 7,9.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Euro NCAP (15.10.2025): 5 gwiazdek po reocenie (dorośli 82%, dzieci 85%, piesi 80%, wspomaganie 78%).

Więcej · 1 źródło

W lipcu 2025 było 4 gwiazdki przez kurtynę boczną. Zakres: plug-in 1.5 i benzyna 1.6 (4x2 i 4x4).

Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025

Pokaż pozostałe (2)

Uwaga

Gumowata kierownica powtarza się w testach wszystkich trzech napędów (Auto Świat, Spider's Web, iMagazine).

4 źródła

Źródła: Auto Świat 10.2025, Spider's Web Autoblog 08.2026, Auto Świat 11.2025, iMagazine 07.2026

Uwaga

Ceny w tej sekcji i na stronie pochodzą z cenników z 1.10.2026 i nie mają rabatu gotówkowego.

3 źródła

Źródła: Cennik Chery Tiggo 7 HEV nr 4 10.2026, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Od jakiego numeru VIN działa poprawiona kurtyna boczna, importer nie podał.

Więcej · 1 źródło

Zapytaj salon, czy egzemplarz ma poprawkę.

Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025

Pokaż pozostałe (2)

Nie wiemy

Czasu ładowania plug-ina z gniazdka 230 V nie podaje ani cennik, ani testy: cennik wymienia tylko AC 6,6 kW.

1 źródło

Źródła: Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026

Nie wiemy

Gwarancję benzyny cennik zostawia osobnemu dokumentowi.

Więcej · 1 źródło

Limit kilometrów i warunki potwierdź na piśmie.

Źródła: Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026

Źródła opinii (10), stan na 08.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Który napęd

Jaki napęd Chery Tiggo 7 wybrać? Hybryda, chyba że masz powód na wtyczkę lub 4x4.

Hybryda jest najtańsza i w testach pali tyle, co w katalogu. Plug-in wybierz, gdy ładujesz w domu, a benzynę 4x4, gdy napęd na cztery koła jest powodem zakupu. Przy każdym napędzie: dla kogo i na co uważać.

HybrydaHEV

Do miasta i w trasę, bez wtyczki

Nie masz gdzie ładować, jeździsz po mieście i w trasy, a rachunek za paliwo ma być niski.

  • Od 124 900 zł: najtańszy Tiggo 7, z dwoma ekranami 12,3″ i bezprzewodowym CarPlay w standardzie
  • Premium za 134 900 zł ma skórę ekologiczną, elektryczne fotele z wentylacją i dach panoramiczny, czyli więcej komfortu niż plug-in Select, który kosztuje o 8 000 zł więcej
  • Bateria 1,83 kWh wspomaga silnik: nie pojedziesz na prądzie dłuższego dystansu i nie naładujesz jej z gniazdka
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Katalog podaje 5,7 l/100 km, a test Antyweb 5,6 l na trasie.

  • 8 lat / 160 000 km gwarancji na akumulator, silnik i elektronikę
  • Testerzy krytykują kierownicę, miękkie zawieszenie i ergonomię (wyłączenie asystentów przez ekran); sprawdź na jeździe próbnej
  • Euro NCAP: hybrydy nie ma na liście wariantów z wynikiem 5 gwiazdek

Plug-inPHEV

Gdy ładujesz w domu i jeździsz krótkie dystanse

Dojazdy robisz na prądzie (90 km wg WLTP, zimą 60–70 km), a w trasę jedziesz na benzynie z zasięgiem 1 200 km łącznie.

  • Ładowanie DC 40 kW: 30–80% w ok. 20 minut
  • Euro NCAP 5 gwiazdek, wynik zdobyty na tym napędzie (reocena z 15.10.2025)
  • Dopłata 18 000 zł do hybrydy zwraca się po 15–16 latach, więc wybieraj plug-ina dla jazdy na prądzie
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Ma 279 KM i szybkie ładowanie DC.

  • 8 lat / 160 000 km gwarancji na akumulator, silnik i elektronikę
  • W zimowym teście Auto Świat 60–70 km na prądzie zamiast 90, a AC 6,6 kW wymaga stacji lub wallboxa
  • Testerzy opisują gumowatą kierownicę, wysoką pozycję siedzenia i kapryśny wybierak kierunku jazdy; Euro NCAP wskazał słabą ochronę kolan kierowcy

Benzyna 4x4Benzyna

Gdy napęd 4x4 jest powodem zakupu

Zjeżdżasz zimą z asfaltu, jeździsz po gruntowych drogach albo chcesz napęd 4x4 w pełnym wyposażeniu.

  • AWD, tryby śnieg, błoto, piasek i off-road oraz przyczepa do 1 300 kg
  • Jedna kompletna wersja: skóra ekologiczna, dach panoramiczny, kamery 540°, audio Sony 8 głośników
  • Najwyższe spalanie: 7,9 l/100 km w katalogu, 9–10 l w mieście wg Auto Świat
Dlaczego i na co jeszcze uważać

To jedyny Tiggo 7 z AWD i trybami terenowymi.

  • Auto Świat chwalił montaż i wyciszenie kabiny (test z 2025)
  • Najwolniejszy: 11,7 s do 100 km/h przy 147 KM
  • Potwierdź przed zakupem bagażnik (500 czy 602 l) i warunki gwarancji, bo cennik odsyła do osobnego dokumentu

08 · Rywale

Chery Tiggo 7 na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Chery Tiggo 7 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Chery Tiggo 7, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zChery Tiggo 7 Hybryda Select · 124 900 zł (katalogowa)HEV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Chery Tiggo 7: 7 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

Hybryda i plug-in mają w cennikach 7 lat na auto i 8 lat na układ hybrydowy. Cennik benzyny nie podaje okresu, więc to trzeba potwierdzić na piśmie.

Auto: hybryda i plug-inco nastąpi pierwsze (albo 3 lata bez limitu km)
7 lat / 150 000 km
Akumulator, silnik, elektronikahybryda i plug-in, co nastąpi pierwsze
8 lat / 160 000 km
Benzyna 4x4wg strony importera, limit km do potwierdzenia
7 lat (do potwierdzenia)

Hybryda i plug-in

7 lat

Cenniki podają 7 lat z limitem 150 000 km (co nastąpi wcześniej) albo 3 lata bez limitu kilometrów.

Szczegóły

Dealerzy różnie rozumieją to „albo”, więc poproś o zapis w umowie, który wariant masz.

Wg cenników z 1.10.2026

Akumulator, silnik, elektronika

8 lat / 160 000 km

Cenniki hybrydy i plug-ina dają 8 lat lub 160 000 km (co nastąpi wcześniej) na akumulator, silnik i elektronikę układu Super Hybrid.

Szczegóły

Cennik nie opisuje warunków ani progu degradacji baterii: zapytaj o nie przed podpisaniem umowy.

Hybryda i plug-in

Benzyna 4x4

Do potwierdzenia

Cennik benzyny nie podaje okresu gwarancji, tylko odsyła do osobnego dokumentu.

Szczegóły

Strona importera pisze o 7 latach, ale limitu kilometrów i warunków nie potwierdziliśmy.

Zapytaj o dokument gwarancyjny

Lakier, korozja, części

3 / 12 lat

Cenniki hybrydy i plug-ina: lakier 3 lata, perforacja nadwozia 12 lat, części zamienne 2 lata bez limitu km.

Szczegóły

Zapytaj, jakie przeglądy warunkują gwarancję i ile kosztują.

Wg cenników HEV i PHEV

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Chery Tiggo 7: salony blisko Ciebie.

Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 50 salonów Chery: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 50 salonów w 41 miastach.

50 salonów Chery41 miast

Lista salonów

Salony Chery: adres, telefon, jazda próbna.

50 salonów w 41 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Poznań 3 salony

Warszawa 3 salony

Gdańsk 2 salony

Kraków 2 salony

Łódź 2 salony

Szczecin 2 salony

Wrocław 2 salony

Białystok 1 salon

Bielsko-Biała 1 salon

Bydgoszcz 1 salon

Chorzów 1 salon

Częstochowa 1 salon

Gliwice 1 salon

Gorzów Wielkopolski 1 salon

Katowice 1 salon

Kielce 1 salon

Krosno 1 salon

Leszno 1 salon

Lubin 1 salon

Lublin 1 salon

Łomża 1 salon

Łukanowice 1 salon

Nowy Sącz 1 salon

Olsztyn 1 salon

Opatówek k/Kalisza 1 salon

Opole 1 salon

Piotrków Trybunalski 1 salon

Płock 1 salon

Radom 1 salon

Rybnik 1 salon

Rzeszów 1 salon

Siedlce 1 salon

Słupsk 1 salon

Sosnowiec 1 salon

Stare Bielice 1 salon

Świdnica 1 salon

Toruń 1 salon

Włocławek 1 salon

Wólka Kosowska 1 salon

Zduńska Wola 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

Chery Tiggo 7 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Który napęd, ile płacisz naprawdę i co jest niepewne — odpowiedzi na to, o co pytają kupujący Tiggo 7.

Ile kosztuje Chery Tiggo 7 i czym różnią się wersje?

Hybryda: Select 124 900 zł, Premium 134 900 zł; plug-in: Select 142 900 zł, Premium 154 900 zł; benzyna 4x4 ma jedną wersję za 142 900 zł (cenniki z 1.10.2026, bez rabatu). Premium dokłada m.in. skórę ekologiczną, elektryczne fotele z wentylacją i dach panoramiczny.

Hybryda Premium czy plug-in Select?

Hybryda Premium kosztuje o 8 000 zł mniej i ma skórę ekologiczną, elektryczne fotele z pamięcią i wentylacją, dach panoramiczny, elektryczną klapę i audio Sony. Plug-in Select ma materiał, ręczną regulację foteli i 6 głośników, za to baterię 18,3 kWh, poduszkę kolanową i nawigację (w cenniku hybrydy jej nie ma).

Benzyna 4x4, hybryda czy plug-in: który Tiggo 7 wybrać?

Hybrydę, gdy nie masz gdzie ładować; plug-in, gdy ładujesz w domu lub pracy i dojeżdżasz do kilkudziesięciu km dziennie. Benzynę tylko dla napędu na cztery koła, bo pali najwięcej i jest najwolniejsza.

Czy plug-in Tiggo 7 się opłaca w porównaniu z hybrydą?

Finansowo słabo: dopłata 18 000 zł (Select do Select) przy oszczędności ok. 1 140 zł rocznie zwraca się po 15–16 latach (15 000 km, 60% jazdy na prądzie, ceny paliwa i prądu z naszego kalkulatora). Plug-in opłaca się, gdy ładujesz w domu i chcesz jeździć na prądzie na co dzień, a nie dla rachunku.

Jaką przyczepę uciągnie Chery Tiggo 7 i czy poradzi sobie zimą?

Hybryda i plug-in holują do 750 kg przyczepy z hamulcem, benzyna 4x4 do 1300 kg. Tylko benzyna ma napęd na cztery koła i tryby śnieg, błoto, piasek; hybryda i plug-in jadą na przednią oś, a prześwit wg cenników to 176 mm w benzynie i 153 mm w plug-inie.

Czy Tiggo 7 nadaje się dla rodziny i ile jest miejsca z tyłu?

Rozstaw osi 2670 mm i długość 4553 mm dają klasę średnią, a bagażnik ma 500 l w hybrydzie i 484 l w plug-inie. Auto Świat pisze, że miejsca z tyłu jest nieprzesadnie dużo, ale podłoga jest płaska; w benzynie chwali przestronność bez wysokiego tunelu. Posadź na jeździe próbnej fotelik i pasażerów.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Hybryda Select: Cena cennikowa 124 900 zł — warunek: Cena z cennika, bez rabatu gotówkowego; OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026.
  • Hybryda Premium: Cena cennikowa 134 900 zł — warunek: Cena z cennika, bez rabatu gotówkowego; OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026.
  • Plug-in Select: Cena cennikowa 142 900 zł — warunek: Cena z cennika, bez rabatu gotówkowego; OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026.
  • Plug-in Premium: Cena cennikowa 154 900 zł — warunek: Cena z cennika, bez rabatu gotówkowego; OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026.
  • Benzyna 4x4 Premium AWD: Cena cennikowa 142 900 zł — warunek: Cena z cennika, bez rabatu gotówkowego; OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026.

Ceny to cenniki importera z 1.10.2026, bez rabatu gotówkowego. OC/AC za 1 zł i GAP za 1 zł kończą się 31.10.2026 według PDF (strona importera podaje dla części przypisów 31.12.2026): potwierdź datę w salonie.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (1)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Chery Tiggo 7. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 50 salonów