MG HS.507 litrów i 1500 kg na haku.
Największy benzynowy SUV w gamie MG: 4655 mm długości, bagażnik 507 l i turbodoładowany silnik 1.5 o mocy 170 KM. Wybierasz między skrzynią manualną 6-biegową a dwusprzęgłowym automatem 7-biegowym, a na haku masz 1500 kg: 3 razy więcej niż w MG ZS i MG4, choć mniej niż 2000 kg w MGS9 PHEV. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, czy ten HS jest jeszcze w ofercie.
6 pytań o benzynowego SUV-a za 117 900 zł.
Model, którego importer nie odświeżał od kwietnia 2026, budzi inne pytania niż nowość z salonu. Odpowiadamy na podstawie ostatniego polskiego cennika, karty danych technicznych i warunków gwarancji MG.
Strona modelu u importera nie działa od 2 kwietnia 2026, nowego cennika nie ma, a w menu producenta zostały wyłącznie odmiany Hybrid+ i plug-in. Wycofania nikt jednak nie ogłosił, więc traktujemy to jako lukę informacyjną. Serwis i części obsługuje ta sama autoryzowana sieć co resztę gamy, a gwarancja 7 lat albo 150 000 km obowiązuje niezależnie od tego, czy model stoi w bieżącym cenniku. Dostępność egzemplarza potwierdź w salonie.
Manual kosztuje 9000 zł mniej, rozpędza się do setki o 0,2 s szybciej i spala o 0,2 l/100 km mniej. Automat oznaczony w cenniku jako AT7 DCT to skrzynia dwusprzęgłowa 7-biegowa: wygodniejsza w korku, za to bardziej złożona konstrukcyjnie. Okres ochrony gwarancyjnej jest dla obu skrzyń identyczny, więc wybór sprowadza się do codziennych tras, a nie do ryzyka awarii. Przejedź oba warianty, zanim zdecydujesz.
To więcej niż w Chery Tiggo 7 (500 l) i w Changanie CS55 Plus (475 l), mniej niż w Jaecoo 7 (564 l). Po złożeniu kanapy przestrzeń rośnie do 1484 l, a rozstaw osi 2765 mm przekłada się na miejsce na nogi z tyłu. Wtyczkowy HS PHEV ma bagażnik mniejszy o 66 l, bo pod podłogą siedzi bateria.
Przegląd wypada co 12 miesięcy albo 24 000 km, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Cennika przeglądów MG nie publikuje, więc jedyny wiarygodny sposób to wycena w salonie: poproś o kwoty pierwszych 3 przeglądów i o to, co obejmuje obsługa skrzyni dwusprzęgłowej. Komplet przeglądów w sieci MG jest jednocześnie warunkiem bezpłatnej pomocy drogowej w latach od 2 do 7.
Publikowanej prognozy wartości rezydualnej dla tej odmiany dziś nie ma, więc nie podamy procentu. Na wycenę zadziałają dwie rzeczy: rocznik produkcji 2025 oraz to, że w bieżącej ofercie zostały wyłącznie odmiany zelektryfikowane. W drugą stronę działa 7-letnia gwarancja, która przechodzi na kolejnego właściciela — przy odsprzedaży to realny argument. Zapytaj dealera o wycenę odkupu po 3 latach.
MG HS Hybrid+ ma tę samą bryłę i ten sam bagażnik 507 l, ale układ hybrydowy o mocy 224 KM i spalanie 5,5 l/100 km zamiast 7,4. Kosztuje dziś 117 900 zł w promocji ważnej do 31 grudnia 2026, czyli tyle samo co benzynowy HS w cenie katalogowej. Wtyczkowy HS PHEV to z kolei 272 KM i 100 km na samym prądzie, ale jego sens zależy od tego, czy masz gdzie ładować.
Ile kosztuje MG HS? Poproś salon o potwierdzenie tej kwoty na piśmie.
4 kombinacje skrzyni i wyposażenia, od 117 900 do 137 900 zł katalogowo. Rabat 18 000 zł, który obniżał wejście do gamy do 99 900 zł, obowiązywał od 1 kwietnia do 30 czerwca 2026 i wygasł; nowszego dokumentu importer nie opublikował. Ceny katalogowe nie zmieniły się od września 2025.
Excite ze skrzynią manualną · pełna gama do 137 900 zł za Exclusive z automatem
Ceny katalogowe są rekomendowane i zawierają podatek od towarów i usług (VAT). Wiążąca jest kwota z umowy sprzedaży — poproś dealera o potwierdzenie ceny i rocznika produkcji na piśmie, zanim wpłacisz zaliczkę.
Czy ten HS jeszcze kupisz?
Benzynowy HS zniknął z materiałów importera, ale nikt nie ogłosił jego wycofania. 5 faktów, które warto znać przed wpłatą zaliczki — każdy z nich zamień w pytanie do salonu.
- Strona modelu u importera nie działa od 2 kwietnia 2026Sprawdzaliśmy ją ponownie 16 września 2026 i nadal nie wraca. W menu producenta zostały odmiany Hybrid+ oraz plug-in, benzynowej nie ma.
- Nowego cennika nie ma od 2 kwietnia 2026Większość gamy MG dostała cenniki na czwarty kwartał 2026, benzynowy HS nie. Ceny na tej stronie pochodzą z ostatniego opublikowanego dokumentu.
- Promocja 99 900 zł skończyła się 30 czerwca 2026Rabat sięgał 18 000 zł na wejściu do gamy i 15 000 zł na najbogatszej kombinacji. Dotyczył rocznika produkcji 2025 i nie został przedłużony. Zapytaj, czy salon ma własną ofertę na egzemplarz stojący na placu.
- Komunikatu o wycofaniu modelu nie byłoProducent nie ogłosił końca sprzedaży, więc traktujemy to jako lukę informacyjną, a nie koniec modelu. Poproś o potwierdzenie dostępności i roku produkcji konkretnego egzemplarza.
- Jeśli szukasz tego samego nadwozia w bieżącej ofercieMG HS Hybrid+ to ta sama bryła i ten sam bagażnik 507 l, ale z układem hybrydowym o mocy 224 KM i spalaniem 5,5 l/100 km.Zobacz MG HS Hybrid+
Stan oferty importera i ostatni polski cennik MG HS, sprawdzone 16 września 2026.
Wybierz skrzynię, potem poziom wyposażenia.
Excite czy Exclusive — i z jaką skrzynią?
Silnik jest identyczny w każdej kombinacji: turbodoładowany 1.5 o mocy 170 KM i momencie 275 Nm. Zmienia się wyłącznie skrzynia i lista wyposażenia. W cenniku skrót MT6 oznacza skrzynię manualną 6-biegową, a AT7 DCT — automat dwusprzęgłowy 7-biegowy.
- Kameracofania HD z liniami
- Klimatyzacjasterowana z ekranu
- Klapa bagażnikaotwierana ręcznie
- Audio6 głośników
- Spalanie WLTP7,4 l/100 km
Ma już felgi 19 cali, oba ekrany po 12,3 cala i pakiet asystentów kierowcy MG Pilot-Lite z monitorowaniem martwego pola. Nie ma aplikacji iSmart ani klimatyzacji automatycznej dwustrefowej.
- Kameracofania HD z liniami
- 0–100 km/h9,6 s
- Prędkość maks.195 km/h
- Audio6 głośników
- Spalanie WLTP7,6 l/100 km
Zapłać 9000 zł więcej niż za manual i zyskaj automat zmieniający biegi za Ciebie w korku, spokojniejszą lewą nogę i prędkość maksymalną wyższą o 5 km/h. Kosztem 0,2 l/100 km i 0,2 s do setki.
- Kamera360 stopni + czujnik przedni
- Klimatyzacjaautomatyczna dwustrefowa
- Klapa bagażnikaelektryczna
- Audio8 głośników
- Fotelepodgrzewane, z pamięcią
Zapłać 11 000 zł więcej niż za Excite z tą samą skrzynią i zyskaj kamerę 360 stopni z przednim czujnikiem parkowania, klimatyzację automatyczną dwustrefową oraz elektrycznie otwieraną klapę bagażnika.
- Kamera360 stopni + czujnik przedni
- Klimatyzacjaautomatyczna dwustrefowa
- Aplikacjapełna iSmart
- Tapicerkaimitacja skóry
- Spalanie WLTP7,6 l/100 km
Zapłać 9000 zł więcej niż za Exclusive ze skrzynią manualną i zyskaj to samo co przy Excite: automat w korku, 195 km/h i brak trzeciego pedału — kosztem 0,2 l/100 km. Wyposażenie zostaje takie jak w Exclusive z manualem: ładowarka bezprzewodowa, elektryczny fotel pasażera, lusterka z pamięcią i zdalne sterowanie z telefonu.
Manual czy automat dwusprzęgłowy?
Ta sama wersja Excite, ta sama moc 170 KM, różnica 9000 zł i zupełnie inny charakter jazdy w korku. Liczby rozstrzygają tu mniej, niż się wydaje — to pytanie o Twoje codzienne trasy, nie o tabelę.
Excite MT6
skrzynia manualna 6-biegowa117 900 zł7,4 l/100 km, 9,4 s do 100 km/h, 190 km/h. Prostsza konstrukcja, mniej elektroniki i mniej elementów, które mogą zawieść po okresie gwarancji. Sprzęgło pozostaje częścią eksploatacyjną w obu wariantach.
Excite AT7 DCT
automat dwusprzęgłowy 7-biegowy126 900 zł7,6 l/100 km, 9,6 s do 100 km/h, 195 km/h. Za 9000 zł więcej dostajesz brak trzeciego pedału w korku, płynniejsze ruszanie pod górę i wyższą prędkość maksymalną. W mieście różnicę czujesz od pierwszego skrzyżowania — przejedź oba warianty tą samą trasą.
Ceny i parametry obu skrzyń: ostatni polski cennik MG HS, dokument z 2 kwietnia 2026.
Przymierz bagażnik i miejsce w garażu.
Obejrzyj HS-a z każdej strony.
5 ujęć nadwozia z zewnątrz: kadr ogólny, przód, oba profile i tył. Wnętrza w tej galerii nie pokazujemy — obejrzyj je w salonie.





Przymierz HS-a u siebie.
4 wymiary, które warto sprawdzić taśmą, zanim wpłacisz zaliczkę: w garażu, na miejscu postojowym i w salonie.
Wymiary, pojemność bagażnika i zbiornika: ostatni polski cennik MG HS wraz z kartą danych technicznych.
Co masz w każdej konfiguracji.
Wyposażenie niezależne od wyboru skrzyni i poziomu — to dostajesz w każdej z 4 kombinacji cennika.
Kompletna lista z polskiego cennika.
Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie. Pozycje spoza tej listy potwierdź w salonie dla konkretnego egzemplarza.
Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik9 poz.
- 7 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtyny i centralna między fotelami przednimi)
- Pakiet asystentów kierowcy MG Pilot-Lite
- Utrzymanie pasa ruchu i ostrzeganie o jego opuszczeniu
- Ostrzeganie przed kolizją czołową
- Monitorowanie martwego pola
- Ostrzeganie o ruchu poprzecznym za autem, z hamowaniem
- Automatyczne światła drogowe
- Asystent ograniczeń prędkości
- Mocowania fotelików ISOFIX
Multimedia — polski cennik5 poz.
- Ekran dotykowy 12,3 cala
- Cyfrowy zestaw wskaźników 12,3 cala
- Audio z 6 głośnikami (8 w wersji Exclusive)
- Kamera cofania HD z liniami prowadzącymi (360 stopni w wersji Exclusive)
- Aplikacja iSmart ze zdalnym sterowaniem — dopiero od wersji Exclusive
Komfort — polski cennik5 poz.
- Sterowanie klimatyzacją z ekranu dotykowego (automatyczna dwustrefowa w wersji Exclusive)
- Tapicerka materiałowa czarna (jasnobrązowa w opcji)
- Fotel pasażera z regulacją manualną (elektryczną w wersji Exclusive)
- Ręcznie otwierana klapa bagażnika (elektryczna w wersji Exclusive)
- Bagażnik 507 l, po złożeniu kanapy 1484 l
Nadwozie, lakiery i holowanie — polski cennik6 poz.
- Felgi aluminiowe 19 cali z oponami 225/55 R19
- Lakier Arctic Blue (niebieski) w cenie auta
- Lakiery Pebble Black, Pearl White, Hampstead Grey i Sterling Silver — 2250 zł
- Lakier trójwarstwowy Diamond Red — 2250 zł
- Zbiornik paliwa 55 l
- Uciąg przyczepy do 1500 kg z hamulcem najazdowym, 750 kg bez hamulca
5 gwiazdek w protokole z 2024 roku.
Ocena opublikowana 13 listopada 2024 roku dotyczy egzemplarza benzynowego 1.5 turbo o masie 1575 kg, czyli dokładnie tej odmiany, którą opisuje ta strona. Tabela wyniku obejmuje też wariant plug-in, ale nie obejmuje HS-a Hybrid+.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Policz, ile spali w Twoim roku.
Ile realnie uciągnie.
Producenci rzadko eksponują dopuszczalną masę przyczepy, a dla części kupujących rodzinnego SUV-a to parametr rozstrzygający. W MG HS jest wyraźnie wyższy niż w mniejszych modelach marki, choć nie najwyższy w całej gamie.
1500 kg dotyczy przyczepy z własnym układem hamulcowym — to poziom pozwalający ciągnąć przyczepę kempingową albo lawetę z motocyklami.
Bez hamulca limit spada do 750 kg, czyli typowej przyczepki towarowej lub bagażowej.
Dla porównania: kompaktowy MG ZS ciągnie 500 kg z hamulcem, elektryczny MG4 — 500 kg z hamulcem i bez, a MGS9 PHEV z 3 rzędami siedzeń 2000 kg, czyli najwięcej w gamie MG.
Sam hak nie jest wyposażeniem seryjnym — cennik nie wymienia go ani w Excite, ani w Exclusive. Potwierdź dostępność i koszt montażu w salonie.
Dopuszczalna masa przyczepy z karty danych technicznych MG HS. Wartości dla MG ZS, MG4 i MGS9 PHEV z polskich cenników tych modeli.
Ile pali duży SUV z turbo 1.5.
Spalanie WLTP · skrzynia manualna
WLTP to znormalizowana procedura pomiaru zużycia paliwa ustalona przepisami Unii Europejskiej — służy do porównań między modelami, nie do planowania rachunku za paliwo. Z automatem dwusprzęgłowym wynik rośnie do 7,6 l/100 km, a emisja ze 168 do 173 g CO2 na kilometr. Jak na nadwozie o długości 4655 mm i masie do 1600 kg to rezultat przeciętny: w trasie turbodoładowanie pomaga, w mieście zobaczysz więcej.
Zasięg na baku · zbiornik 55 l
Nasz rachunek: 55 l podzielone przez 7,4 l/100 km, bez rezerwy. Z automatem wychodzi około 720 km. Producent nie podaje zasięgu na pełnym baku — swój policz na własnych trasach, bo różnica między miastem a autostradą bywa większa niż między skrzyniami.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Startowe 7,4 l/100 km to wynik WLTP wersji ze skrzynią manualną; dla automatu dwusprzęgłowego wpisz 7,6. Obok liczy się hybrydowy HS Hybrid+ z tym samym nadwoziem i spalaniem 5,5 l/100 km — zobaczysz, ile rocznie dzieli oba napędy przy Twoim przebiegu. Cenę benzyny i roczny przebieg zmień na własne.
1. Ustaw swoje założenia
2. Porównaj koszt jazdy
Symulacja dla 15 000 km rocznie
MG HS Hybrid+: niższy koszt paliwa w tej symulacji.
Zdecyduj i umów jazdę próbną. Bilans, rywale i warunki gwarancji.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 6
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Rodzina, która potrzebuje dużo auta za policzalne pieniądze: 507 l bagażnika mieści wózek i tygodniowe zakupy, rozstaw osi 2765 mm daje zapas miejsca na foteliki, a uciąg 1500 kg załatwia przyczepę kempingową albo lawetę. To także wybór dla kierowcy, który planuje jeździć długo i bez niespodzianek — 7 lat gwarancji i przegląd raz w roku albo co 24 000 km dają przewidywalny koszt utrzymania. Warunek: akceptujesz, że kupujesz rocznik 2025 z cennika, którego importer nie odświeżał od kwietnia.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kto jeździ głównie po mieście i liczy koszty paliwa — 7,4–7,6 l/100 km przegrywa z hybrydami dostępnymi taniej, w tym z MG ZS Hybrid+ za 88 900 zł w promocji. Kto szuka emocji: 9,4 s do setki i napęd wyłącznie na przednie koła ustawiają HS-a w roli spokojnego auta rodzinnego. Wreszcie kto chce mieć pewność, że model będzie w ofercie za rok — dziś nikt tego nie potwierdzi, bo importer milczy od kwietnia 2026.
Jak wypada wśród większych chińskich SUV-ów.
| Model | Cena od | Moc | Spalanie | Bagażnik | Gwarancja |
|---|---|---|---|---|---|
MG HS ten model · punkt odniesienia | 117 900 zł | 170 KM | 7,4 l | 507 l | 7 lat / 150 tys. km |
SUV benzynowy · oferta w PL Tańszy o 11 000 zł i deklaruje niższe spalanie, ale ma o 23 KM mniej i bagażnik mniejszy o 7 l. Gwarancja w tym samym wymiarze, z alternatywą 3 lat bez limitu przebiegu. | 106 900 zł | 147 KM | 7 l | 500 l | 7 lat / 150 tys. km albo 3 lata bez limitu |
SUV benzynowy · oferta w PL Droższy o 13 000 zł, za to z największym bagażnikiem w zestawieniu. Ma jednak o 23 KM mniej i wolniej rozpędza się do 100 km/h: 10,3 s wobec 9,4 s. | 130 900 zł | 147 KM | 7 l | 564 l | 7 lat / 150 000 km |
SUV benzynowy · oferta w PL Droższy o 4700 zł, najmocniejszy w zestawieniu (181 KM) i najszybszy do 100 km/h (8,3 s wobec 9,4 s), ale spala najwięcej i ma najmniejszy bagażnik — o 32 l mniej niż HS. | 122 600 zł | 181 KM | 7,6 l | 475 l | 7 lat / 160 tys. km |
- MG HS czy Omoda 5 — porównanie · SUV-y benzynowe
- Jaecoo 7 czy MG HS — porównanie · SUV-y benzynowe
7 lat na całe auto, nie tylko na napęd.
Warunki są wspólne dla całej gamy MG w Polsce: 7 lat albo 150 000 km na cały pojazd, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Okres liczy się od pierwszej rejestracji i przechodzi na kolejnego właściciela w pozostałym wymiarze. MG Assistance masz w cenie przez pierwszy rok, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat zależy od regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.
Kiedy tracisz tę ochronę.
6 sytuacji, w których MG może odmówić naprawy gwarancyjnej. Warto przeczytać je przed zakupem, a nie po awarii.
- Pominięty albo spóźniony przeglądPrzegląd wykonany później niż 1500 km lub 28 dni po terminie z planu serwisowego przerywa ochronę na elementy, które wtedy zawiodą — pilnuj terminu, nie tylko przebiegu.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w silnik lub skrzynię poza serwisemChiptuning, przeróbki układu dolotowego albo naprawa skrzyni poza siecią MG kończą ochronę tych podzespołów — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
Sama gwarancja nie pokrywa noclegu ani utraconych korzyści — holowanie i pomoc w trasie obejmuje osobny program MG Assistance, opisany wyżej. Obsługa poza siecią autoryzowaną nie kończy gwarancji z automatu, lecz przy reklamacji trzeba przedstawić fakturę z wyszczególnieniem wykonanych czynności.
Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.
5 rzeczy, o które warto zapytać, zanim wpłacisz zaliczkę na benzynowego HS-a.
- Rok produkcji egzemplarza stojącego na placuOstatni cennik dotyczy rocznika 2025. Przy modelu, którego importer nie odświeżał od kwietnia, rok produkcji zaważy na wycenie przy odsprzedaży — poproś o numer nadwozia (VIN) i datę produkcji.Napisz, sprawdzimy dostępność
- Z którego cennika jest Twoja cena i do kiedy obowiązujePromocja 99 900 zł wygasła 30 czerwca 2026, a nowszego dokumentu nie ma. Poproś o pisemne potwierdzenie ceny oraz terminu jej ważności.
- Warunek bezpłatnej pomocy drogowej w latach od 2 do 7Pierwszy rok programu MG Assistance jest w cenie auta, przedłużenie wymaga kompletu przeglądów w autoryzowanym serwisie MG. Ustal harmonogram i koszt przed zakupem.
- Czy kontrola antykorozyjna wchodzi w cenę przeglądu rocznegoProducent nie publikuje, ile kosztuje ta kontrola ani czy jest częścią przeglądu. Ustal to przed podpisaniem umowy, bo od wpisu w książce serwisowej zależy ochrona blachy.Zobacz warunki wspólne dla marki MG
- Lakier inny niż niebieski Arctic Blue kosztuje 2250 złCzarny, biały perłowy, szary, srebrny i czerwony trójwarstwowy są płatne dodatkowo. Sprawdź, w jakim kolorze jest egzemplarz, na który patrzysz.
Warunki gwarancji i pomocy drogowej: informacja gwarancyjna MG dla klientów. Ceny lakierów i interwał przeglądów: ostatni polski cennik MG HS.
Usiądź za kierownicą HS-a i przejedź obie skrzynie.
Różnica między manualem a automatem dwusprzęgłowym to zupełnie inny charakter jazdy w korku — tego nie rozstrzygniesz z tabeli. Zapytaj przy okazji, czy salon ma jeszcze benzynowego HS-a na placu i z którego rocznika produkcji.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje MG HS w 2026 roku?
Ile pali MG HS?
Ile kosztuje montaż haka i czy nie unieważni gwarancji?
Ile kosztuje lakier inny niż podstawowy?
Jaki rocznik produkcji dostanę i czy to ma znaczenie?
Czy gwarancja MG przechodzi na kolejnego właściciela?
Masz pytanie o HS? Napisz albo umów jazdę próbną.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.