Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV benzynowy 7-osobowy · rocznik 2025Siedmiomiejscowy SUV · benzyna

Chery Tiggo 8.Siedem miejsc za 130 900 zł.

Największy benzynowy SUV Chery i jedyny w gamie z trzecim rzędem foteli w standardzie, bez dopłat i bez pakietów. Nadwozie ma 4725 milimetrów, czyli o 172 więcej niż Tiggo 7, a prześwit 224 milimetry jest wyraźnie wyższy, niż zwykle spotyka się w rodzinnych SUV-ach. Napęd pozostaje ten sam co w mniejszym modelu — 1.6 turbo o mocy 147 koni na przednią oś. Zobacz wszystkie modele Chery.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 40 salonach
Chery Tiggo 8 — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Siedem miejsc za sto trzydzieści tysięcy.

Cztery pytaniaCennik z lipcaCo zniknęło z promocji
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · siedem miejsc w praktyce

Cztery pytania o auto dla dużej rodziny.

Trzeci rząd foteli zmienia w aucie więcej niż jedną liczbę w tabeli. Odpowiadamy na to, co z tego wynika.

Czy trzeci rząd nadaje się dla dorosłych?

Cennik nie podaje przestrzeni na nogi w trzecim rzędzie, więc tego nie rozstrzygniemy z dokumentu. Wiemy natomiast, że rozstaw osi wynosi 2710 milimetrów — o czterdzieści więcej niż w Tiggo 7 i o dziewięćdziesiąt mniej niż we flagowym Tiggo 9. To wskazuje na trzeci rząd raczej okazjonalny niż codzienny. Na jeździe testowej usiądź tam osobiście.

Ile mieści bagażnik, kiedy jedzie siedem osób?

Sto dziewięćdziesiąt trzy litry. To mniej niż w niejednym małym aucie miejskim i mniej niż połowa tego, co oferuje bagażnik dwukrotnie krótszego Tiggo 4. Rozkładamy tę liczbę osobno, bo to najważniejszy kompromis w całym tym samochodzie.

Czy 147 koni wystarczy do auta ważącego 1748 kilogramów?

Do setki rozpędza się w 10,8 sekundy — najwolniej w całej gamie Chery. Do jazdy z rodziną i bagażem to wystarcza, ale wyprzedzanie na drodze jednojezdniowej z kompletem pasażerów wymaga zaplanowania. Silnik jest ten sam co w mniejszym Tiggo 7, przy masie wyższej o sto pięćdziesiąt pięć kilogramów.

Co zniknęło z oferty od poprzedniego cennika?

Komplet opon zimowych za złotówkę. Cennik z kwietnia wliczał je do pakietu korzyści, lipcowy już nie — i dlatego deklarowana korzyść spadła z dwudziestu czterech do dwudziestu dwóch tysięcy. Szczegóły niżej.

Cena · cennik nr 4 z 1 lipca 2026

Cena, którą i jedna liczba, która się nie zgadza.

Cena wejścia po rabacie to 130 900 zł przy kwocie katalogowej 149 900 zł. W tym samym dokumencie znaleźliśmy jednak rozbieżność w informacji o najniższej cenie z trzydziestu dni, a z oferty zniknęła pozycja, którą poprzedni cennik jeszcze obiecywał. Obie rzeczy rozliczamy w osobnej sekcji, bo dotyczą tego, ile realnie dostajesz.

od 130 900 zł

wersja Comfort po rabacie z programu „Więcej za mniej”

Promocja ważna do końca września 2026 — albo krócej, jeśli wcześniej skończą się auta z tego rocznika

Cena katalogowa wynosi 149 900 zł, a wyższa wersja Prestige kosztuje 145 900 zł po rabacie wobec 159 900 zł katalogowo. Kolory nadwozia są bez dopłat.

Co obejmuje deklarowane 22 000 zł korzyści
19 000 złRabat gotówkowyOdejmowany od ceny katalogowej obu wersji.
3 273 złPakiet OC, AC i NNW za złotówkęNa pierwszy rok użytkowania. Kwota z cennika dotyczy tej wersji.
3 lataOchrona GAP za złotówkęUzupełnia odszkodowanie z autocasco do wartości auta z dnia zakupu przy szkodzie całkowitej lub kradzieży.
RRSO 0%Finansowanie bez odsetekPrzykład z cennika: wpłata własna 39 270 zł, kwota pożyczki 91 630 zł, dwadzieścia cztery raty po 3 817,92 zł.
Porównanie dwóch cenników tego samego auta

Co zniknęło między kwietniem a lipcem.

Mamy dwa cenniki tego modelu: nr 2 z 1 kwietnia i nr 4 z 1 lipca 2026. Ceny są w nich identyczne, ale zawartość oferty już nie. Zestawiamy różnice, bo materiały reklamowe pokazują tylko aktualną wersję.

  • Opony zimowe za złotówkę — usunięteKwietniowy cennik wliczał do promocji komplet opon zimowych o deklarowanej wartości 2 000 zł i reklamował pakiet hasłem o dwudziestu czterech tysiącach korzyści. W lipcowym opon już nie ma, a hasło mówi o dwudziestu dwóch tysiącach. Sama cena auta się nie zmieniła — zmieniło się to, co do niego dostajesz.
  • Przypis prawny mówi co innego niż tabelaTabela cen w lipcowym dokumencie podaje najniższą cenę z trzydziestu dni przed obniżką jako 130 900 zł. Przypis prawny w stopce tego samego dokumentu wymienia 133 900 zł. Za wiążącą przyjmujemy liczbę z tabeli, ale rozbieżność w dokumencie, który ma spełniać obowiązek informowania o cenach, warto znać.
  • Tabela gwarancyjna — dopisanaKwietniowy cennik nie zawierał rozpisanych warunków gwarancji, lipcowy ma pełną tabelę zgodną z resztą gamy: siedem lat lub 150 tysięcy kilometrów na pojazd, dwanaście lat na perforację, trzy na lakier i dwa na części.
  • Sekcja finansowania — dopisanaDoszły przykłady reprezentatywne z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, których wcześniejszy dokument nie podawał. To zmiana na korzyść kupującego, bo pozwala porównać ofertę z kredytem bankowym.

Zestawienie cennika nr 2 z 1 kwietnia 2026 i cennika nr 4 z 1 lipca 2026, oba wydane przez Chery Polska. Przy dwóch pozycjach oznaczonych jako dopisane nie da się wykluczyć, że były już w cenniku nr 3, którego nie mamy — pewne jest tylko, że w kwietniowym ich nie było, a w lipcowym są.

Comfort albo Prestige — i poduszki z tyłu.

Dwie wersjeBagażnik przy siedmiu osobachWyposażenie
Rozdział 2 z 5
Dwie wersje · piętnaście tysięcy różnicy

Comfort czy Prestige?

Napęd i liczba miejsc identyczne. Dopłata dotyczy komfortu, ale jedna z pozycji na liście różnic to element bezpieczeństwa i przy siedmiu pasażerach nie jest obojętna.

PodstawaComfort130 900 złpo rabacie · katalog 149 900 zł
  • Poduszkisiedem, bez bocznych z tyłu
  • Dachblaszany
  • Fotelebez podgrzewania
  • Audio8 głośników
  • Klapaotwierana ręcznie

Ma komplet asystentów, kamerę dookólną, duży ekran i ekoskórę. Brakuje ochrony bocznej dla trzeciego rzędu oraz wygód, które przy dłuższych trasach robią różnicę.

WyższaPrestige145 900 złpo rabacie · katalog 159 900 zł
  • Poduszkiboczne także z tyłu
  • Dachpanoramiczny
  • Fotelepodgrzewane i wentylowane, także kanapa
  • Audio12 głośników
  • Klapaelektryczna

Piętnaście tysięcy dokłada boczne poduszki dla tylnych rzędów, podgrzewaną tylną kanapę i kierownicę, podgrzewaną przednią szybę, fotel pasażera z masażem oraz wyświetlacz na szybie. Przy aucie kupowanym właśnie dla siedmiu osób argument o poduszkach waży najwięcej.

Bagażnik · trzy zupełnie różne auta w jednym

Sto dziewięćdziesiąt trzy litry albo tysiąc dziewięćset trzydzieści.

Trzeci rząd foteli nie bierze się znikąd — zajmuje miejsce bagażnika. Poniżej pojemność w trzech konfiguracjach, według normy VDA, czyli mierzona kostkami o objętości litra.

Siedem osób · wszystkie fotele rozłożone193 litrów
Pięć osób · trzeci rząd złożony889 litrów
Dwie osoby · drugi i trzeci rząd złożone1930 litrów

Wartości z tabeli danych technicznych cennika nr 4. Dla skali: bagażnik mniejszego o czterysta pięć milimetrów Tiggo 4 mieści 430 litrów — czyli ponad dwa razy więcej niż to auto z kompletem pasażerów. Sto dziewięćdziesiąt trzy litry to pojemność porównywalna z bagażnikiem małego auta miejskiego: mieszczą się dwa plecaki i torba, nie zmieści się tygodniowy bagaż siedmiu osób. Jeśli auto ma regularnie wozić siedmioro ludzi z bagażem, potrzebny będzie box dachowy albo przyczepa — a dopuszczalnej masy przyczepy cennik dla tego modelu nie podaje.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia SUV-a o długości 4725 mm i rozstawie osi 2710 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z ekranem 15,6 cala.

Chery Tiggo 8 bok
Lewy bok
Chery Tiggo 8 przód
Przód
Chery Tiggo 8 prawy profil
Prawy profil
Chery Tiggo 8 tył
Tył
Chery Tiggo 8 lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wersja Comfort

Co jest w cenie podstawowej wersji.

Wyposażenie seryjne wersji Comfort według cennika nr 4. Trzeci rząd foteli nie jest opcją — należy do standardu.

MiejscaSiedem foteli w układzie 2+3+2Bez dopłaty i bez pakietu. W tej klasie cenowej siedmiomiejscowe nadwozie bywa wersją droższą albo wyposażeniem dodatkowym.
EkranWyświetlacz 15,6 calaO ponad trzy cale większy niż w mniejszych modelach marki — ustawiony pionowo, w stylu tabletu.
Prześwit224 milimetryWysoko jak na rodzinnego SUV-a. Ułatwia wjazd na wysokie krawężniki i podjazdy o nierównej nawierzchni, choć napęd pozostaje wyłącznie na przednią oś.
WidocznośćKamera 540 stopniObraz dookoła auta wraz z podglądem pod przednim zderzakiem. Przy nadwoziu tej długości to funkcja użyteczna, nie ozdobna.
BezpieczeństwoSiedem poduszek i pakiet ADASBoczne poduszki dla trzeciego rzędu wchodzą dopiero w wersji Prestige — przy aucie kupowanym dla siedmiu osób to różnica warta uwagi.
FoteleEkoskóra i elektryczny fotel kierowcyTapicerka w kolorze czarnym; wybór między czarną a brązową pojawia się dopiero w wyższej wersji.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne wersji Comfort.

Pozycje przepisane z lipcowego cennika Chery Polska, w podziale na grupy tematyczne.

Bezpieczeństwo i asystenci5 poz.
  • 7 poduszek powietrznych
  • systemy ADAS (bez szczegółowej specyfikacji w cenniku)
  • kamera cofania 540°/360°
  • czujniki parkowania z przodu i z tyłu
  • reflektory LED
Komfort i wnętrze6 poz.
  • tapicerka ekoskórzana (czarna)
  • fotel kierowcy regulowany elektrycznie
  • dwustrefowa automatyczna klimatyzacja
  • lusterka boczne podgrzewane, elektrycznie sterowane
  • 7 miejsc w układzie 2+3+2
  • ładowarka indukcyjna do telefonu 50 W
Multimedia3 poz.
  • ekran dotykowy 15,6 cala
  • system audio, 8 głośników
  • łączność i nawigacja (wg specyfikacji producenta)
Nadwozie i jezdnia4 poz.
  • felgi aluminiowe 19 cali
  • prześwit 224 mm
  • zbiornik paliwa 57 l
  • brak dopłaty za kolor lakieru — wszystkie barwy w standardzie
Dodatkowo w wersji Prestige7 poz.
  • dach panoramiczny
  • elektryczna klapa bagażnika
  • podgrzewana przednia szyba i dysze spryskiwaczy
  • fotele przednie podgrzewane i wentylowane
  • fotel pasażera elektryczny z masażem i podparciem łydek
  • podgrzewana tylna kanapa i kierownica
  • audio 12 głośników, wyświetlacz HUD

Sto czterdzieści siedem koni na 1748 kilogramów.

Dane techniczneSpalanie i zasięg
Rozdział 3 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Silnik1.6 T-GDi · benzyna · turbodoładowanie
Moc / moment147 KM (108 kW) / 275 Nm
Skrzyniadwusprzęgłowa 7DCT · napęd przedni
0–100 km/h10,8 s
Prędkość maksymalna180 km/h
Paliwo i emisja
Zbiornik paliwa57 l
Wymiary i praktyczność
Miejsca7 · układ 2+3+2
Długość / rozstaw osi4725 mm / 2710 mm
Prześwit224 mm
Bagażnik193 l · 889 l · 1930 l
Masa własna1748 kg
Spalanie i zasięg na baku · z cennika

Siedem i osiem dziesiątych litra.

Spalanie WLTP (mieszane)

7,8 l/100 km

Wartość w cyklu mieszanym, przy emisji 177 gramów dwutlenku węgla na kilometr. Tyle samo spala mniejszy Tiggo 7 w wersji z napędem na cztery koła — tu tę samą liczbę tłumaczy większa masa i wyższe nadwozie, przy napędzie tylko na przednią oś. Z kompletem pasażerów i bagażem realny wynik będzie wyższy.

Zasięg na baku · zbiornik 57 l

~730 km

Wyliczenie z katalogowego spalania i pełnego zbiornika. Zbiornik jest o sześć litrów większy niż w Tiggo 7, co przy wyższym spalaniu daje w praktyce ten sam zasięg. Przy jeździe z siedmioma osobami warto zakładać wyraźnie mniej.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywaleGwarancja
Rozdział 4 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Siedem miejsc bez dopłaty za konfigurację
Układ 2+3+2 w standardzie już od wersji Comfort za 130 900 zł. Wśród podobnie wycenionych SUV-ów segmentu to rzadkość — Changan CS75 Plus (141 400 zł) i GAC Emkoo (144 900 zł) oferują tylko 5 miejsc.
Bagażnik rośnie do 1930 litrów
Po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń Tiggo 8 mieści 1930 l — więcej niż Changan CS75 Plus (1620 l). Przy pełnym komplecie pasażerów zostaje jednak tylko 193 l, więc na co dzień liczy się elastyczność siedzeń, nie sama pojemność katalogowa.
Perforacja nadwozia na 12 lat
Ochrona antykorozyjna dorównuje liderom segmentu (BYD, Xpeng — również 12 lat bez limitu km) i wyprzedza np. GAC Emkoo, gdzie dokumenty nie precyzują tego warunku wprost. Do tego 2 lata gwarancji na części zamienne bez limitu kilometrów.
Rabat policzalny, nie hasło marketingowe
Promocja 'Więcej za mniej' to konkretne 19 000 zł rabatu (na przykładzie wersji Comfort) plus ubezpieczenie OC/AC za 1 zł (wartość 3273 zł) — obowiązuje do 30.09.2026. W cenniku widać wprost różnicę między ceną katalogową a promocyjną dla każdej wersji osobno, bez niejasnych 'cen od'.

Do sprawdzenia 4

Promocja już bez opon zimowych
Poprzedni cennik (z 1 kwietnia 2026) oferował dodatkowo komplet opon zimowych za 1 zł (wartość 2000 zł) w ramach pakietu 'zyskaj aż 24 000 zł'. Aktualny cennik z 1 lipca 2026 tej opcji już nie zawiera — rabat spadł do 22 000 zł łącznie, bez opon.
Brak wyniku Euro NCAP i szczegółów systemów ADAS
Oficjalne materiały Chery nie podają wyniku zderzeniowego ani pełnej listy asystentów jazdy — auto ma komplet 7 poduszek powietrznych, ale przed zakupem warto dopytać dealera o zakres funkcji bezpieczeństwa czynnego.
Spalanie i osiągi ze środka stawki
1.6 T-GDi o mocy 147 KM przyspiesza do 100 km/h w 10,8 s przy spalaniu 7,8 l/100 km — Changan CS75 Plus w podobnej cenie ma mocniejszy silnik (181 KM, 8,1 s) i niższe spalanie (7,4 l/100 km).
Niejasność w przypisie prawnym cennika
Stopka aktualnego cennika (nr 4) wspomina o najniższej cenie z 30 dni przed obniżką na poziomie 133 900 zł, podczas gdy tabela cen podaje 130 900 zł dla wersji Comfort — rozbieżność wygląda na pozostałość z poprzedniego dokumentu. Wiążąca powinna być liczba z tabeli, ale warto potwierdzić to u dealera przed podpisaniem umowy.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Rodzina, która regularnie wozi więcej niż czworo pasażerów — dziadków, drugie dziecko z kolegą, lub potrzebuje trzeciego rzędu na sporadyczne wyjazdy — i chce to mieć w cenie bazowej wersji, a nie jako drogą opcję. Także kupujący wrażliwi na cenę końcową, którzy wolą jasno policzony rabat (19 000 zł + ubezpieczenie) niż mgliste 'ceny od'.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kierowca szukający najniższego spalania lub najlepszych osiągów w segmencie — 147 KM i 7,8 l/100 km to wynik przeciętny wobec np. Changana CS75 Plus. Również ci, dla których wynik Euro NCAP jest warunkiem zakupu — Chery go nie publikuje, więc trzeba się oprzeć wyłącznie na liczbie poduszek powietrznych i zaufaniu do marki.

Na tle rywali · siedmiomiejscowe SUV-y

Jak wypada wśród aut z trzecim rzędem.

ModelCena odMocDługośćGwarancja
Chery Tiggo 8
ten model · punkt odniesienia
130 900 zł147 KM4725 mm7 lat / 150 tys.
siedmiomiejscowy SUV · oferta w PL
Sześć tysięcy taniej i dziewięć koni mocniej, przy praktycznie identycznej długości nadwozia. Gwarancja krótsza o dwa lata, choć z tym samym limitem przebiegu.
124 900 zł156 KM4724 mm5 lat / 150 tys.
duży SUV siedmioosobowy · oferta w PL
Piętnaście tysięcy drożej, ale wyraźnie większy — o sto dwadzieścia pięć milimetrów dłuższy i z bagażnikiem za trzecim rzędem o czterdzieści jeden litrów pojemniejszym. Warunków gwarancji nasze źródła dla tego modelu nie podają.
145 900 zł177 KM4850 mmbrak w źródłach
siedmiomiejscowy SUV · oferta w PL
Najtańszy z zestawienia i najmocniejszy na papierze, ale też najsłabiej udokumentowany — nie mamy dla niego ani warunków gwarancji, ani pojemności bagażnika.
119 900 zł177 KM4720 mmbrak w źródłach
Ceny wejścia z cenników w dniu przeglądu. Nasza kwota zawiera rabat promocyjny; cena katalogowa to 149 900 zł. Przy dwóch rywalach wpisaliśmy brak danych zamiast przepisywać warunki gwarancji z materiałów marketingowych.Porównaj szczegółowo
Gwarancja · tabela z cennika nr 4

Cztery pozycje, których w kwietniu jeszcze nie było.

Poprzedni cennik tego modelu w ogóle nie zawierał tabeli gwarancyjnej — lipcowy już tak, w układzie zgodnym z resztą gamy. Poniżej to, co deklaruje aktualny dokument.

Pojazd7 lat / 150 tys. kmalbo 3 lata bez limituTen sam wybór, jaki producent daje we wszystkich swoich cennikach. Przy aucie rodzinnym pokonującym typowe piętnaście tysięcy kilometrów rocznie limit przebiegu nie zostanie wyczerpany przed upływem siedmiu lat.
Perforacja nadwozia12 latbez limitu kmRdza przechodząca przez blachę na wylot. Przy aucie wożącym dzieci, sprzęt i psy, a więc częściej myjącym podwozie w błocie, to realna wartość.
Lakier3 lataPowłoka lakiernicza, niezależnie od blachy pod nią.
Części zamienne2 latabez limitu kmLiczone od montażu w autoryzowanym serwisie.
Pomoc drogowa3 lata34 krajeProgram obsługiwany przez AWP Polska. Przy awarii przysługuje auto zastępcze na maksymalnie siedem dni — przy siedmioosobowym aucie warto zapytać, czy zastępcze też mieści siedem osób, bo dokument tego nie gwarantuje.
Druga strona · limity pomocy drogowej

Gdzie kończy się opieka producenta.

Warunki gwarancji mechanicznej są w osobnym dokumencie, wydawanym przy sprzedaży. Znamy natomiast pełne warunki programu pomocy drogowej i to z nich pochodzą poniższe ograniczenia.

  • Limit dziewięciu osóbŚwiadczenia nie przysługują, jeśli w aucie podróżuje więcej niż dziewięć osób. W siedmiomiejscowym samochodzie ta granica przestaje być teoretyczna — komplet pasażerów plus dwie osoby zabrane po drodze wyczerpuje limit.
  • Hotel na trzy doby, do 80 euro na osobęPrzy siedmiu podróżnych limit kwotowy liczony na osobę działa korzystnie, ale trzy doby to maksimum niezależnie od tego, ile potrwa naprawa.
  • Auto zastępcze bez gwarancji wielkościDokument mówi o samochodzie zastępczym na maksymalnie siedem dni przy awarii, ale nie zobowiązuje do podstawienia auta o tej samej liczbie miejsc.
  • Tylko awaria uruchamia pełen pakietPo stłuczce, kradzieży albo zatrzaśnięciu kluczyków zostają holowanie i naprawa na miejscu. Hotel, auto zastępcze i powrót do domu są zarezerwowane dla awarii.
  • Przeciążenie i przyczepaAwaria ciągniętej przyczepy nie uruchamia świadczeń, a przekroczenie dopuszczalnej ładowności jest wymienione wśród wyłączeń również w kontekście korozji.

Numer całodobowy: +48 22 123 66 88. Powrót do domu albo kontynuacja podróży do 400 euro w kraju i 1000 euro za granicą, sprowadzenie nienaprawionego auta z zagranicy do 1500 euro.

Usiądź w trzecim rzędzie przed decyzją.

40 salonówKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą i usiądź w trzecim rzędzie.

Przy tym aucie jazda testowa ma jeden konkretny cel: sprawdzić, czy w trzecim rzędzie da się siedzieć dłużej niż kwadrans i ile bagażu zostaje, gdy jest rozłożony. Sieć liczy czterdzieści punktów w trzydziestu dwóch miastach.

48 salonów Chery · 39 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami Chery3Poznań3Warszawa2Gdańsk2Kraków2Łódź2Szczecin2WrocławBiałystokBielsko-BiałaBydgoszcz3Katowice i okoliceCzęstochowaGliwiceGorzów WielkopolskiKielceKrosnoLubinLublinŁomżaŁukanowiceNowy SączOlsztynOpatówek k/KaliszaOpolePłockRadomRybnikRzeszówSiedlceSłupskStare BieliceŚwidnicaToruńWłocławekWólka KosowskaZduńska WolaZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 48 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, Białystok, Wrocław, Łódź, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów, Olsztyn, Kielce, Częstochowa, Nowy Sącz).Pełna mapa i wszystkie salony →
1
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje Chery Tiggo 8 w 2026 roku?
Według cennika nr 4 obowiązującego od 1 lipca 2026 r. wersja Comfort kosztuje 130 900 zł, a Prestige 145 900 zł — to już ceny promocyjne. Cena katalogowa bez rabatu wynosi odpowiednio 149 900 zł i 159 900 zł (różnica to 19 000 zł dla Comfort i 14 000 zł dla Prestige). Promocja 'Więcej za mniej' (rabat + ubezpieczenie OC/AC za 1 zł, wartość 3273 zł) obowiązuje do 30.09.2026.
Ile osób pomieści Chery Tiggo 8 i jaki ma bagażnik?
Tiggo 8 ma układ 2+3+2, czyli siedem miejsc, w standardzie od wersji Comfort. Bagażnik przy pełnym komplecie foteli to 193 l, po złożeniu trzeciego rzędu 889 l, a po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu maksymalnie 1930 l. To typowy kompromis 7-miejscowych SUV-ów: dużo przestrzeni ładunkowej kosztem miejsca na bagaż przy pełnym obłożeniu pasażerskim.
Jaki silnik ma Chery Tiggo 8 i jakie jest spalanie?
Jedyna dostępna jednostka to benzynowy 1.6 T-GDi o mocy 147 KM (108 kW) i momencie obrotowym 275 Nm, połączony z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią 7DCT i napędem na przednią oś. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 10,8 s, prędkość maksymalna to 180 km/h, a spalanie w cyklu mieszanym 7,8 l/100 km przy emisji CO2 177 g/km.
Czym różnią się wersje Comfort i Prestige?
Comfort (130 900 zł) ma już 7 poduszek powietrznych, kamerę 360°, czujniki parkowania przód i tył, tapicerkę ekoskórzaną, elektrycznie regulowany fotel kierowcy i ekran 15,6 cala. Prestige (145 900 zł) dokłada dach panoramiczny, elektryczną klapę bagażnika, podgrzewaną przednią szybę, fotele przednie podgrzewane i wentylowane, fotel pasażera z masażem, podgrzewaną kierownicę, podgrzewaną tylną kanapę, audio 12 głośników i wyświetlacz HUD.
Jaką gwarancję ma Chery Tiggo 8?
Gwarancja mechaniczna wynosi 7 lat / 150 tys. km (zależnie co nastąpi pierwsze) albo alternatywnie 3 lata bez limitu kilometrów — do wyboru zależnie od typowego rocznego przebiegu. Lakier objęty jest 3-letnią gwarancją, perforacja nadwozia — 12-letnią, a części zamienne — 2-letnią bez limitu km. Program Chery Assistance działa przez 3 lata od startu gwarancji i obejmuje m.in. awarie, wypadki, błędy kierowcy i kradzież.
Czy Chery Tiggo 8 ma wynik Euro NCAP i na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Oficjalne polskie materiały Chery nie podają wyniku testów zderzeniowych Euro NCAP ani szczegółowej listy systemów ADAS — auto ma w standardzie 7 poduszek powietrznych, ale pełny zakres asystentów jazdy warto potwierdzić bezpośrednio u dealera. Warto też sprawdzić na piśmie, że cena z tabeli cennika (130 900 zł) jest wiążąca — przypis prawny w dokumencie zawiera niespójną kwotę z poprzedniej wersji cennika.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o Tiggo 8? Zapytaj o trzeci rząd i o hak.

Dwie rzeczy, których cennik nie rozstrzyga, a które decydują przy aucie dla dużej rodziny: przestrzeń w trzecim rzędzie i dopuszczalna masa przyczepy.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Chery Tiggo 8

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt