HybrydaHEV
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
SUV klasy średniej · trzy napędy
Wybierz napęd po powodzie, nie po cenie.
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Podaj roczny przebieg i sposób ładowania, a policzymy zakup i energię dla hybrydy, plug-ina i benzyny 4x4.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Hybryda: o 12 285 zł mniej niż Plug-in i o 29 550 zł mniej niż Benzyna 4x4. Dopłata do Plug-in zwróci się dopiero po około 16 latach: kupujesz go dla jazdy na prądzie, nie dla oszczędności.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Podaj dystans: porównamy koszt przejazdu i miejsca, w których trzeba zatankować.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Każdy wiersz kończy się wnioskiem. Twój napęd jest podświetlony.
Porównujemy wersje: Hybryda Select, Plug-in Select, Benzyna 4x4 Premium AWD. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
Plug-in Select i benzyna 4x4 kosztują tyle samo, 142 900 zł.
Hybryda Select jest o 18 000 zł tańsza, a hybryda Premium (134 900 zł) ma skórę, wentylowane fotele i dach panoramiczny, których plug-in Select nie ma.
Plug-in przy 60% jazdy na prądzie kosztuje rocznie o 1 143 zł mniej niż hybryda, a benzyna 4x4 o 2 310 zł więcej niż hybryda.
Dopłata 18 000 zł (Select do Select) przy oszczędności ok. 1 143 zł rocznie zwraca się po 15–16 latach, i w katalogu, i na spalaniu z testów.
Plug-in opłaca się tym, kto ceni jazdę na prądzie.
Hybryda w teście Antyweb pali tyle, co w katalogu (5,7 l).
Benzyna 4x4 w mieście pali 9–10 l, czyli o 1–2 l więcej niż katalogowe 7,9 l (Auto Świat 19.10.2025, test auta z 2025).
Plug-in ma o 55 KM więcej niż hybryda, a benzyna 4x4 o 77 KM mniej.
Benzyna jest najwolniejsza: o 3,0 s dłużej do 100 km/h niż hybryda.
Plug-in wyprzedza hybrydę tylko o 0,3 s mimo 55 KM więcej.
AWD i tryby terenowe (śnieg, błoto, piasek, off-road) są tylko w benzynie, reszta jedzie na przednią oś.
Prześwit wg cenników: 176 mm w benzynie, 153 mm w plug-inie.
Każdy napęd przejedzie ponad 600 km bez tankowania (90% zasięgu).
Zasięg hybrydy i benzyny to nasz rachunek z baku i zużycia katalogowego, a 1 200 km plug-ina to deklaracja importera (bateria i bak).
Hybryda ma baterię 1,83 kWh i nie ładuje się z gniazdka: wspomaga silnik, nie zastępuje go.
Plug-in jeździ na prądzie, jeśli masz gdzie ładować; 6,6 kW to moc stacji AC, a z gniazdka 230 V ładuje się wolniej (czas zapytaj w salonie).
Plug-in ma o 16 l mniej niż hybryda.
Benzyna: cennik z 1.10.2026 podaje 602 l, strona importera i test Auto Świat 500 l, więc zmierz na miejscu, zanim wybierzesz ją do dużego bagażu.
Hybryda i plug-in uciągną przyczepę do 750 kg, benzyna do 1 300 kg (cenniki importera).
Euro NCAP testował plug-ina i objął oceną benzynę 1.6 (4x2 i 4x4).
Hybrydy 1,83 kWh nie ma na liście wariantów, więc nie przypisujemy jej 5 gwiazdek. W lipcu 2025 wynik był 4★ przez kurtynę boczną; od jakiego VIN obowiązuje poprawka, importer nie podał.
04 · Wyposażenie
Trzy napędy, pięć wersji. Pełne 37 pozycji z cenników rozwiniesz przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | |||||
| Wyposażenie | HEVHybrydaSelect | HEVHybrydaPremium | PHEVPlug-inSelect | PHEVPlug-inPremium | BenzynaBenzyna 4x4Premium AWD |
|---|---|---|---|---|---|
| Napęd i teren | |||||
| Napęd na 4 koła (AWD)Jedyny Tiggo 7 na śnieg i grunt; hybryda i plug-in jadą na przednią oś. | — | — | — | — | ✓ |
| Tryby terenowe: śnieg, błoto, piasekNapęd dopasowuje się do podłoża; tylko w benzynie. | — | — | — | — | ✓ |
| Ładowanie z gniazdka lub stacjiTylko plug-in: AC 6,6 kW i DC 40 kW. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Kabel Typ 2 i przewód 230 V w zestawieTylko plug-in; czas ładowania z gniazdka 230 V zapytaj w salonie. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Komfort | |||||
| Tapicerka ze skóry ekologicznejW wersjach bazowych hybrydy i plug-ina jest materiał. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Elektryczna regulacja foteliUstawiasz fotel przyciskiem, nie dźwignią. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Pamięć ustawień fotela kierowcyDwie osoby w rodzinie nie ustawiają fotela od nowa. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Wentylowane foteleChłodniej w upał. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Podgrzewana kierownicaCiepłe ręce zimą; w benzynie cennik tego nie rozstrzyga. | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ? |
| Ambientowe oświetleniePodświetlenie wnętrza wieczorem. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Podłokietnik z chłodzonym schowkiemW plug-inie schowek jest bez chłodzenia. | ✓ | ✓ | — | — | ✓ |
| Gniazdo USB dla drugiego rzędu | ? | ? | ✓ | ✓ | ✓ |
| Nadwozie i światła | |||||
| Dach panoramicznyJaśniejsze wnętrze; z roletą elektryczną. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Elektryczna klapa bagażnikaKlapa unosi się i opada silnikiem, bez sięgania ręką. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Felgi aluminiowe19″ tylko w benzynie, reszta ma 18″. | 18″ | 18″ | 18″ | 18″ | 19″ |
| Podgrzewana szyba przedniaZimą łatwiej o czystą szybę. | — | ? | — | ✓ | ✓ |
| Przyciemniane tylne szyby | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Lusterka boczne podgrzewane i składane elektrycznie | — | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Fotochromatyczne lusterko wsteczne | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| Multimedia | |||||
| Kamery 540° i czujniki z przoduŁatwiej wjechać w ciasne miejsce. | — | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| AudioSony 8 głośników mają wersje Premium i benzyna, pozostałe 6. | 6 głośników | Sony 8 głośników | 6 głośników | Sony 8 głośników | Sony 8 głośników |
| Ładowarka indukcyjna 50 WTelefon ładuje się bez kabla, mocą 50 W. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ |
| NawigacjaW plug-inie w standardzie; w pozostałych zapytaj, czy jest. | ? | ? | ✓ | ✓ | ? |
| Bezpieczeństwo | |||||
| Poduszka kolanowa kierowcyÓsma poduszka, tylko w plug-inie. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Wykrywanie dziecka pozostawionego w aucie (CPD) | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ? |
| Zestaw naprawczy do opon (bez koła zapasowego) | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ? |
Źródło: cenniki importera z 1.10.2026 (benzyna nr 3, HEV nr 4, plug-in nr 3). „?” oznacza, że cennik tej pozycji nie rozstrzyga: zapytaj w salonie.
05 · Wnętrze
Przód i tył różnią się tabliczkami: wybierz napęd, a galeria pokaże jego zdjęcia. Zdjęcie wnętrza jest jedno i nie wskazuje napędu.
Wnętrze Tiggo 7: szeroki ekran multimediów i konsola z pokrętłem wybierakiem.
06 · Opinie z testów
W testach hybryda pali 5,6 l/100 km (cennik 5,7), plug-in po rozładowaniu baterii 5,7, a benzyna 4x4 w mieście 9–10 (cennik 7,9). Powtarza się krytyka kierownicy i zawieszenia, a 5 gwiazdek Euro NCAP dotyczy plug-ina i benzyny, nie hybrydy.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
HybrydaHEV
3 plusy5 uwag
✓Dobrze
Antyweb (25.09.2026, wersja Premium): średnio 5,6 l/100 km na trasie, tyle co w katalogu.
Cytuje też inny test: poniżej 4 l poza miastem przy spokojnej jeździe i ponad 6 l na drodze ekspresowej przy wietrze.
Źródła: Antyweb 09.2026
✓Dobrze
Spider's Web (25.08.2026): komputer pokazał 3,8 l/100 km, na drodze ekspresowej ok. 6 l.
Auto Świat: trudno dobić do 8 l/100 km na autostradzie.
Źródła: Spider's Web Autoblog 08.2026, Auto Świat 07.2026
✓Dobrze
Antyweb ceni Premium za bogate wyposażenie w tej cenie: wentylowane fotele i dach panoramiczny.
Źródła: Antyweb 09.2026, Cennik Chery Tiggo 7 HEV nr 4 10.2026
!Uwaga
Kierownica i zawieszenie to główne zarzuty Spider's Web (praktycznie bez oporu, zbyt miękkie) i Antyweb.
Auto Świat ocenia odwrotnie: jedzie pewnie do 140 km/h. Oceny się rozchodzą, więc oceń to na jeździe próbnej.
Źródła: Spider's Web Autoblog 08.2026, Antyweb 09.2026, Auto Świat 07.2026
!Uwaga
Ergonomia: wyłączenie asystentów jazdy wymaga wielu kliknięć w ekran, klimatyzacją i wentylacją foteli steruje się z ekranu (Spider's Web).
Auto Świat: fotel nieco za mały, niska klapa bagażnika wymaga schylania.
Źródła: Spider's Web Autoblog 08.2026, Auto Świat 07.2026
!Uwaga
Hałas rośnie z prędkością (Auto Świat), a miejsca z tyłu jest „nieprzesadnie dużo”, choć podłoga jest płaska.
Źródła: Auto Świat 07.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Hybryda pali w testach tyle, co w katalogu, ale prowadzenie dzieli recenzentów.
Jedź próbnie i oceń kierownicę oraz zawieszenie.
!Uwaga
Euro NCAP: wynik 5 gwiazdek nie obejmuje tej wersji, bo hybrydy 1,83 kWh nie ma na liście wariantów.
Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025
!Uwaga
Zamiast koła zapasowego jest zestaw naprawczy do opon.
Źródła: Cennik Chery Tiggo 7 HEV nr 4 10.2026
Plug-inPHEV
4 plusy4 uwagi
✓Dobrze
iMagazine (06.07.2026): po rozładowaniu baterii 5,7 l/100 km wg komputera pokładowego (autor krytykuje sposób jego pomiaru).
Auto Świat: poniżej 7 l w innych warunkach, cennik podaje 6,0.
Źródła: iMagazine 07.2026, Auto Świat 11.2025, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026
✓Dobrze
Auto Świat (22.11.2025): na co dzień jeździło się praktycznie jak elektrykiem, a komputer po pełnym naładowaniu pokazał 91 km.
Źródła: Auto Świat 11.2025
✓Dobrze
iMagazine: szybkie ładowanie DC (30–80% w ok. 20 min).
Cennik potwierdza AC 6,6 kW i DC 40 kW.
Źródła: iMagazine 07.2026, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026
✓Dobrze
Auto Świat chwali wyposażenie za cenę: ogrzewane i wentylowane fotele, panoramiczne okno, audio Sony (test wersji Prestige z 2025; w cenniku 2026 to Premium).
Źródła: Auto Świat 11.2025, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026
!Uwaga
Zasięg na prądzie: zimą (0–8°C) 60–70 km zamiast 90, a latem 90 km tylko przy „bardzo rozważnym” prawym pedale.
Źródła: Auto Świat 11.2025, iMagazine 07.2026
!Uwaga
Prowadzenie: gumowaty układ kierowniczy, auto niechętnie reaguje na polecenia, wysoka pozycja siedzenia, kapryśny wybierak kierunku i nachalne asystenty jazdy.
Źródła: Auto Świat 11.2025, iMagazine 07.2026
!Uwaga
Euro NCAP (15.10.2025): 5 gwiazdek po reocenie, ale poduszka kolanowa kierowcy nie napełniła się prawidłowo i ochrona kolan wypadła słabo.
Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025
!Uwaga
Ładowanie AC 6,6 kW: 30–80% w 182 min, więc w domu potrzebna jest stacja lub wallbox.
Z gniazdka 230 V czasu cennik nie podaje.
Źródła: Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Plug-in oszczędza, gdy ładujesz i jeździsz krótko.
Zimą licz 60–70 km na prądzie, a o prowadzeniu zdecyduje jazda próbna.
Benzyna 4x4Benzyna
3 plusy4 uwagi
✓Dobrze
Auto Świat (19.10.2025): dobry montaż i wyciszenie kabiny, bezprzewodowe Android Auto i Apple CarPlay.
Źródła: Auto Świat 10.2025
✓Dobrze
Z tyłu jest przestronnie i nie ma wysokiego tunelu środkowego.
Źródła: Auto Świat 10.2025
✓Dobrze
Cennik: napęd na cztery koła i tryby śnieg, błoto, piasek, off-road w standardzie.
Źródła: Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026
!Uwaga
Spalanie: 9–10 l/100 km w mieście, ok. 7 poza miastem i 9,3 na autostradzie.
Producent podawał 7,8, dziś cennik 7,9.
Źródła: Auto Świat 10.2025, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026
!Uwaga
Układ kierowniczy „gumowaty”, zawieszenie raczej miękkie, natarczywe asystenty i słabe radio FM.
Źródła: Auto Świat 10.2025
!Uwaga
Test dotyczy wersji Prestige z 2025.
Auto Świat opisał też HUD, którego cennik 1.10.2026 nie wymienia, więc nie obiecujemy go w Premium AWD.
Źródła: Auto Świat 10.2025, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026
!Uwaga
Bagażnik: test i strona importera podają 500 l, cennik 602 l.
Źródła: Auto Świat 10.2025, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Benzyna 4x4 jest najdroższa w jeździe.
Licz ją na 9–10 l w mieście, nie na katalogowe 7,9.
!Uwaga
Euro NCAP (15.10.2025): 5 gwiazdek po reocenie (dorośli 82%, dzieci 85%, piesi 80%, wspomaganie 78%).
W lipcu 2025 było 4 gwiazdki przez kurtynę boczną. Zakres: plug-in 1.5 i benzyna 1.6 (4x2 i 4x4).
Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025
!Uwaga
Gumowata kierownica powtarza się w testach wszystkich trzech napędów (Auto Świat, Spider's Web, iMagazine).
Źródła: Auto Świat 10.2025, Spider's Web Autoblog 08.2026, Auto Świat 11.2025, iMagazine 07.2026
!Uwaga
Ceny w tej sekcji i na stronie pochodzą z cenników z 1.10.2026 i nie mają rabatu gotówkowego.
Źródła: Cennik Chery Tiggo 7 HEV nr 4 10.2026, Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026, Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Od jakiego numeru VIN działa poprawiona kurtyna boczna, importer nie podał.
Zapytaj salon, czy egzemplarz ma poprawkę.
Źródła: Euro NCAP: Tiggo 7, reocena 10.2025
?Nie wiemy
Czasu ładowania plug-ina z gniazdka 230 V nie podaje ani cennik, ani testy: cennik wymienia tylko AC 6,6 kW.
Źródła: Chery Tiggo 7 PHEV, strona i cennik nr 3 10.2026
?Nie wiemy
Gwarancję benzyny cennik zostawia osobnemu dokumentowi.
Limit kilometrów i warunki potwierdź na piśmie.
Źródła: Chery Tiggo 7 benzyna, strona i cennik nr 3 10.2026
07 · Który napęd
Hybryda jest najtańsza i w testach pali tyle, co w katalogu. Plug-in wybierz, gdy ładujesz w domu, a benzynę 4x4, gdy napęd na cztery koła jest powodem zakupu. Przy każdym napędzie: dla kogo i na co uważać.
HybrydaHEV
Nie masz gdzie ładować, jeździsz po mieście i w trasy, a rachunek za paliwo ma być niski.
Katalog podaje 5,7 l/100 km, a test Antyweb 5,6 l na trasie.
Plug-inPHEV
Dojazdy robisz na prądzie (90 km wg WLTP, zimą 60–70 km), a w trasę jedziesz na benzynie z zasięgiem 1 200 km łącznie.
Ma 279 KM i szybkie ładowanie DC.
Benzyna 4x4Benzyna
Zjeżdżasz zimą z asfaltu, jeździsz po gruntowych drogach albo chcesz napęd 4x4 w pełnym wyposażeniu.
To jedyny Tiggo 7 z AWD i trybami terenowymi.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Chery Tiggo 7 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Chery Tiggo 7, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zChery Tiggo 7 Hybryda Select · 124 900 zł (katalogowa)HEV
vs Chery Tiggo 7 HybrydaHEVTa sama moc 224 KM i bagażnik 500 l, spalanie niższe o 0,2 l. Katalogowo droższy o 15 000 zł; po rabacie gotówkowym kosztuje 134 900 zł (cennik z 1.09.2026, bez daty końca).

Dłuższy o ok. 12 cm, z tą samą mocą i spalaniem niższym o 0,2 l. Katalogowo droższy o 13 000 zł, ale cennik MG daje cenę 117 900 zł po rabacie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli.

Krótsza o ok. 11 cm i tańsza o 5 400 zł, z niższym spalaniem, ale z bagażnikiem mniejszym o 128 l. Po rabacie 6 600 zł kosztuje 112 900 zł (cennik nr 7 z 1.09.2026, pula aut).
vs Chery Tiggo 7 HybrydaHEVKrótszy o ok. 17 cm i tańszy o 5 400 zł, z niższym spalaniem. Bagażnik ma o 90 l mniejszy.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zChery Tiggo 7 Plug-in Select · 142 900 zł (katalogowa)PHEV

Ta sama moc 279 KM i bateria 18,3 kWh, katalogowo droższy o 17 000 zł. Zasięg na prądzie większy o 1 km wg cennika, bagażnik o 16 l.

Katalogowo droższy o 7 090 zł, słabszy o 67 KM, z zasięgiem łącznym krótszym o 184 km. Od 1.10.2026 BYD ma wyprzedaż za gotówkę: 129 750 zł (wersja Design).
vs Chery Tiggo 7 Plug-inPHEVDroższy o 7 000 zł i słabszy o 21 KM, za to z bagażnikiem większym o 68 l. Importer nie ma jeszcze pełnego katalogu tego modelu, więc część danych potwierdź w salonie.

Katalogowo droższy o 21 600 zł, tuż poza naszym pasmem cenowym. Po rabacie 145 500 zł do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; zasięg na prądzie pochodzi z materiałów europejskich, polski cennik go nie podaje.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zChery Tiggo 7 Benzyna 4x4 Premium AWD · 142 900 zł (katalogowa)Benzyna
vs Chery Tiggo 7 Benzyna 4x4BenzynaTen sam silnik 1.6 turbo i napęd na cztery koła. Katalogowo droższy o 15 000 zł; po rabacie gotówkowym kosztuje 148 900 zł (cennik z 1.09.2026).

Tańszy o 5 000 zł i mocniejszy o 23 KM, ale tylko z napędem na przód. Cennik benzyny jest z 2 kwietnia 2026 (rocznik 2025), więc potwierdź cenę i dostępność.

Tańszy o 12 910 zł i mocniejszy o 34 KM, bez napędu na cztery koła. Importer podaje też cenę promocyjną 122 600 zł bez opisanych warunków (cennik od 1.06.2026).

Napęd na cztery koła i 98 KM więcej, ale droższy o 16 000 zł i z 5 latami gwarancji (Tiggo 7 hybryda i plug-in mają 7). Zużycie wg WLTC. Promocje importera dotyczą głównie rocznika 2025 (cennik z 7.04.2026).



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Hybryda i plug-in mają w cennikach 7 lat na auto i 8 lat na układ hybrydowy. Cennik benzyny nie podaje okresu, więc to trzeba potwierdzić na piśmie.
Hybryda i plug-in
Cenniki podają 7 lat z limitem 150 000 km (co nastąpi wcześniej) albo 3 lata bez limitu kilometrów.
Dealerzy różnie rozumieją to „albo”, więc poproś o zapis w umowie, który wariant masz.
Akumulator, silnik, elektronika
Cenniki hybrydy i plug-ina dają 8 lat lub 160 000 km (co nastąpi wcześniej) na akumulator, silnik i elektronikę układu Super Hybrid.
Cennik nie opisuje warunków ani progu degradacji baterii: zapytaj o nie przed podpisaniem umowy.
Benzyna 4x4
Cennik benzyny nie podaje okresu gwarancji, tylko odsyła do osobnego dokumentu.
Strona importera pisze o 7 latach, ale limitu kilometrów i warunków nie potwierdziliśmy.
Lakier, korozja, części
Cenniki hybrydy i plug-ina: lakier 3 lata, perforacja nadwozia 12 lat, części zamienne 2 lata bez limitu km.
Zapytaj, jakie przeglądy warunkują gwarancję i ile kosztują.
10 · Salony i jazda próbna
Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 50 salonów Chery: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 50 salonów w 41 miastach.
50 salonów Chery41 miast
Lista salonów
50 salonów w 41 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Berdychowski Poznań
Owsiana 27, Poznań5,0154 opinie w GoogleDynamica Swarzędz
Poznańska 49, Poznań5,018 opinii w GoogleGrupa BEMO Poznań
Bukowska 146, Poznań4,865 opinii w GoogleDynamica Warszawa
Ostrobramska 75a, Warszawa4,9157 opinii w GoogleMM Cars Warszawa
Al. Jerozolimskie 217, Warszawa4,964 opinie w GooglePGD Warszawa
Krasnobrodzka 5, Warszawa4,679 opinii w GooglePlichta Gdańsk
Lubowidzka 50, Gdańsk4,973 opinie w GoogleZdunek Gdańsk
ul. Miałki Szlak 42, Gdańsk4,973 opinie w GoogleDynamica Kraków
Henryka Kamieńskiego 11, KrakówMatsuoka Kraków
Jana Pawła II 160, Kraków4,964 opinie w GoogleAuron Łódź
al. Śmigłego-Rydza 1, Łódź5,07 opinii w GoogleEvercar Łódź
al. Włókniarzy 144, Łódź4,9120 opinii w GoogleGrupa BEMO Szczecin
Ustowo 56, SzczecinPolmotor Szczecin
Andrzeja Struga 73, Szczecin4,754 opinie w GoogleMM Cars Wrocław
Wyścigowa 58a, Wrocław4,762 opinie w GoogleNawrot Długołęka
ul. Gajowa 2, Wrocław4,862 opinie w GoogleBest Auto Białystok
Poleska 61, Białystok5,025 opinii w GooglePGD Bielsko-Biała
Wyzwolenia 95, Bielsko-Biała4,858 opinii w GooglePlichta Bydgoszcz
Fordońska 260A, Bydgoszcz4,879 opinii w GooglePGD Chorzów
ul. Zielony Zaułek 2, Chorzów4,611 opinii w GoogleOdyssey Częstochowa
ul. Bohaterów Katynia 158/160, Częstochowa4,744 opinie w GoogleCity Car Gliwice
Łabędzka 26, Gliwice4,8114 opinii w GoogleGezet Gorzów Wielkopolski
ul. Marcina Kasprzaka 1A, Gorzów WielkopolskiJKK Moto Katowice
ul. Tadeusza Kościuszki 215, Katowice4,516 opinii w GoogleOdyssey Kielce
1 Maja 254, Kielce5,064 opinie w GoogleGlob Cars Krosno
ul. Podkarpacka 32, KrosnoBerdychowski Leszno
Aleje Jana Pawła II 16, 64-100 LesznoWTM Wróbel Lubin
Legnicka 67, Lubin4,947 opinii w GoogleG&G Auto Lublin
Mełgiewska 9FA, Lublin5,0194 opinie w GoogleBest Auto Łomża
ul. Wojska Polskiego 163A, Łomża5,03 opinie w GoogleAuto-Complex Tarnów
Łukanowice 227, Łukanowice5,01 opinia w GoogleWikar Nowy Sącz
Węgierska 168, Nowy Sącz5,07 opinii w GoogleZdunek Olsztyn
Rataja 15, Olsztyn5,084 opinie w GoogleAuto Centrum Lis Opatówek k/Kalisza
ul. Rogatka 20C, Opatówek k/Kalisza5,083 opinie w GoogleSzic Opole
Krapkowicka 14, OpoleMK Centrum Piotrków Trybunalski
ul. Wojska Polskiego 264, 97-300 Piotrków TrybunalskiBudmat Auto Płock
Bielska 67, Płock5,013 opinii w GoogleAutorud Radom
Warszawska 220, Radom5,052 opinie w GoogleMad Mobil Rybnik
ul. Wodzisławska 243, RybnikG&G Auto Rzeszów
ul. Rejtana 20, Rzeszów5,0173 opinie w GoogleCarsed Siedlce
Brzeska 169, Siedlce5,058 opinii w GoogleIgmar Słupsk
ul. Poznańska 71C, SłupskMirai Sosnowiec
Gen. Grota Roweckiego 129a, Sosnowiec4,620 opinii w GoogleGrupa BEMO Stare Bielice
Koszalińska 28, Stare Bielice5,049 opinii w GoogleWTM Wróbel Świdnica
ul. Kolejowa 20, Świdnica5,012 opinii w GoogleYama Toruń
Sieradzka 14, Toruń4,73 opinie w GoogleYama Włocławek
Al. Kazimierza Wielkiego 6B, WłocławekGD Auto Wólka Kosowska
Nadrzeczna 16/C008/1, Wólka KosowskaEvercar Zduńska Wola
Czechy 262, Zduńska Wola5,015 opinii w GoogleFiałkowski Zielona Góra
Aleja Zjednoczenia 117a, Zielona Góra5,036 opinii w GoogleŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Który napęd, ile płacisz naprawdę i co jest niepewne — odpowiedzi na to, o co pytają kupujący Tiggo 7.
Hybryda: Select 124 900 zł, Premium 134 900 zł; plug-in: Select 142 900 zł, Premium 154 900 zł; benzyna 4x4 ma jedną wersję za 142 900 zł (cenniki z 1.10.2026, bez rabatu). Premium dokłada m.in. skórę ekologiczną, elektryczne fotele z wentylacją i dach panoramiczny.
Hybryda Premium kosztuje o 8 000 zł mniej i ma skórę ekologiczną, elektryczne fotele z pamięcią i wentylacją, dach panoramiczny, elektryczną klapę i audio Sony. Plug-in Select ma materiał, ręczną regulację foteli i 6 głośników, za to baterię 18,3 kWh, poduszkę kolanową i nawigację (w cenniku hybrydy jej nie ma).
Hybrydę, gdy nie masz gdzie ładować; plug-in, gdy ładujesz w domu lub pracy i dojeżdżasz do kilkudziesięciu km dziennie. Benzynę tylko dla napędu na cztery koła, bo pali najwięcej i jest najwolniejsza.
Finansowo słabo: dopłata 18 000 zł (Select do Select) przy oszczędności ok. 1 140 zł rocznie zwraca się po 15–16 latach (15 000 km, 60% jazdy na prądzie, ceny paliwa i prądu z naszego kalkulatora). Plug-in opłaca się, gdy ładujesz w domu i chcesz jeździć na prądzie na co dzień, a nie dla rachunku.
Hybryda i plug-in holują do 750 kg przyczepy z hamulcem, benzyna 4x4 do 1300 kg. Tylko benzyna ma napęd na cztery koła i tryby śnieg, błoto, piasek; hybryda i plug-in jadą na przednią oś, a prześwit wg cenników to 176 mm w benzynie i 153 mm w plug-inie.
Rozstaw osi 2670 mm i długość 4553 mm dają klasę średnią, a bagażnik ma 500 l w hybrydzie i 484 l w plug-inie. Auto Świat pisze, że miejsca z tyłu jest nieprzesadnie dużo, ale podłoga jest płaska; w benzynie chwali przestronność bez wysokiego tunelu. Posadź na jeździe próbnej fotelik i pasażerów.
Hybryda 5,6 l/100 km (Antyweb; cennik 5,7), plug-in po rozładowaniu baterii 5,7 l (iMagazine; cennik 6,0). Benzyna 4x4 w mieście 9–10 l, na autostradzie 9,3 l (Auto Świat 2025; cennik 7,9).
Testerzy powtarzają zarzuty do gumowatej kierownicy, miękkiego zawieszenia i nachalnych asystentów jazdy. Chwalą wyposażenie za cenę, a w hybrydzie niskie spalanie.
Tak, plug-in i benzyna 1.6 w zakresie oceny po reocenie z 15.10.2025. Hybrydy 1,83 kWh nie ma na liście wariantów, a w lipcu 2025 wynik był 4★ przez kurtynę boczną; od jakiego VIN działa poprawka, importer nie podał.
Hybryda i plug-in: 7 lat / 150 000 km albo 3 lata bez limitu, a na akumulator, silnik i elektronikę 8 lat / 160 000 km. Cennik benzyny odsyła do osobnego dokumentu: poproś o zapis w umowie.
Mają ten sam silnik, skrzynię i układ hybrydowy. Tiggo 7 hybryda Select kosztuje 124 900 zł, Jaecoo 7 Hybrid Select 139 900 zł (134 900 zł po rabacie); plug-in 142 900 zł wobec 159 900 zł.
Nie: to pełna hybryda z baterią 1,83 kWh, bez gniazdka. Wtyczkę ma tylko plug-in z baterią 18,3 kWh.
Wg WLTP 90 km, w zimowym teście Auto Świat (0–8°C) 60–70 km. Ładowanie 30–80% trwa 182 min z AC 6,6 kW i ok. 20 min z DC 40 kW.
Tak, ale tylko benzyna 1.6 (147 KM) w jednej wersji Premium AWD za 142 900 zł. Hybryda i plug-in mają napęd na przód.
Hybryda 500 l (1305 l po złożeniu foteli), plug-in 484 l (1269 l). Benzyna: cennik podaje 602 l, strona importera i test Auto Świat 500 l, więc zmierz w salonie.
Ceny na tej stronie to rocznik 2026 z cenników z 1.10.2026. Salony mogą mieć końcówki rocznika 2025 taniej: zapytaj o rok produkcji, numer VIN i o to, czym auto różni się od wersji z cennika.
Cennik: OC/AC za 1 zł na pierwszy rok i GAP za 1 zł na 3 lata do 31.10.2026. Pożyczka 0% (RRSO 0%) to 3 raty po 33% albo 2 po 50% z wkładem własnym, a Flex Pay od 0% wymaga wkładu od 25%; decyduje bank. Strona importera podaje dla części przypisów 31.12.2026, więc potwierdź datę w salonie.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Ceny to cenniki importera z 1.10.2026, bez rabatu gotówkowego. OC/AC za 1 zł i GAP za 1 zł kończą się 31.10.2026 według PDF (strona importera podaje dla części przypisów 31.12.2026): potwierdź datę w salonie.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…