Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV plug-in hybrid 7-osobowy · flagowiec markiFlagowiec marki · plug-in AWD · 7 miejsc

Chery Tiggo 9.428 KM w jednej wersji za 209 900 zł.

Największe, najmocniejsze i najdroższe auto Chery w Polsce, sprzedawane w jednej, kompletnie wyposażonej wersji. Napęd składa się z silnika benzynowego i trzech maszyn elektrycznych, z których jedna obsługuje tylną oś — stąd napęd na cztery koła bez wału napędowego. Bateria 34,46 kilowatogodziny daje 147,6 kilometra jazdy elektrycznej, najwięcej w całej gamie marki. Zobacz wszystkie modele Chery.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 40 salonach
Chery Tiggo 9 — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Dwieście dziesięć tysięcy za jedną wersję.

Cztery pytaniaCennik bez rabatuWyposażenie
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · auto za ponad dwieście tysięcy

Cztery pytania o flagowca młodej marki.

Przy tej cenie kupujący porównuje już z markami europejskimi i pyta o rzeczy, które przy tańszych autach schodzą na dalszy plan.

Ile stracę na wartości, kupując flagowca marki obecnej w Polsce od niedawna?

Nie wiemy i nikt uczciwie nie wie — model jest zbyt świeży, żeby istniały wiarygodne dane o cenach odsprzedaży. To realne ryzyko przy każdej młodej marce i nie zamierzamy go zagadywać. Producent dokłada trzyletnią ochronę GAP za złotówkę, co ryzyko utraty wartości ogranicza wyłącznie w razie szkody całkowitej albo kradzieży, nie przy zwykłej sprzedaży.

Czy 428 koni to nie liczba z folderu?

To moc systemowa, czyli maksimum dostępne wtedy, gdy silnik benzynowy i wszystkie trzy maszyny elektryczne pracują jednocześnie. Suma mocy pojedynczych jednostek jest wyższa i wynosi 605 koni — rozkładamy to w osobnej sekcji, bo różnica między tymi liczbami bywa źródłem nieporozumień. Potwierdzeniem realności jest czas do setki: 5,4 sekundy przy masie 2233 kilogramów.

Jak wypada bezpieczeństwo?

Auto ma dziesięć poduszek powietrznych i deklarowane 85 procent nadwozia ze stali ultrawytrzymałej. Nie ma natomiast wyniku żadnego testu zderzeniowego — ani Euro NCAP, ani chińskiego C-NCAP. Rozkładamy to niżej, bo procent stali i wynik testu to dwie różne rzeczy.

Czy zmieści się w garażu?

Z rozłożonymi lusterkami auto ma 2223 milimetry szerokości, przy 1925 milimetrach samego nadwozia. W typowym garażu jednostanowiskowym o szerokości 2,5 metra oznacza to niecałe czternaście centymetrów zapasu z każdej strony. Klamki wysuwają się elektrycznie, więc przy ciasnym wjeździe warto to sprawdzić na miejscu.

Cena · cennik nr 6 z 1 lipca 2026

Cena, którą bez wersji, bez pakietów, bez rabatu.

Cennik tego modelu ma jedną pozycję i jedną kwotę. Nie ma tańszej wersji, nie ma pakietów wyposażenia ani rabatu — jedyną dopłatą w całym dokumencie jest pięć tysięcy za lakier matowy. Cena nie zmieniła się od maja, mimo że numeracja cenników przeskoczyła w tym czasie z trójki na szóstkę.

209 900 zł

wersja Prestige — jedyna dostępna, z pełnym wyposażeniem seryjnym

Lakier matowy Titanium Matt kosztuje dodatkowe 5 000 zł; pozostałe kolory bez dopłat

To najwyższa cena w gamie Chery — o 40 000 zł więcej niż siedmiomiejscowe Tiggo 8 z wtyczką (Comfort, 169 900 zł) i o 67 000 zł więcej niż Tiggo 7 z tym samym rodzajem napędu (Select, 142 900 zł).

Co dokłada producent do ceny
pierwszy rokPakiet OC, AC i NNW za złotówkęUbezpieczenie w cenie auta, ważne do 31 października 2026. Cennik nie podaje przy nim wartości w złotych, w odróżnieniu od cennika Tiggo 4.
3 lataOchrona GAP za złotówkęDo 31 października 2026. Wyrównuje odszkodowanie z autocasco do wartości z dnia zakupu — przy aucie za ponad dwieście tysięcy różnica po dwóch latach bywa znacząca.
0 złLakier metalizowany bez dopłatyWyróżniony w cenniku jako osobna korzyść. Wyjątkiem pozostaje wykończenie matowe.
RRSO 0%Finansowanie bez odsetekPrzykład z dokumentu: wpłata własna 62 970 zł, kwota pożyczki 146 930 zł, dwadzieścia cztery raty po 6 122,08 zł.
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia SUV-a o długości 4810 mm i rozstawie osi 2800 mm — flagowa sylwetka Chery z 20-calowymi felgami i panoramicznym dachem.

Chery Tiggo 9 bok
Lewy bok
Chery Tiggo 9 przód
Przód
Chery Tiggo 9 prawy profil
Prawy profil
Chery Tiggo 9 tył
Tył
Chery Tiggo 9 lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · jedyna wersja

Co jest w cenie bez żadnych dopłat.

Cennik nie dzieli wyposażenia na pakiety — poniżej pozycje, które w autach tej klasy najczęściej bywają płatne osobno.

FoteleMasaż w obu rzędachPodgrzewanie, wentylacja i masaż z przodu oraz z tyłu. Tylna kanapa ma elektryczną regulację, a fotel pasażera z przodu — rozkładany podnóżek.
DostępSystem EZA do trzeciego rzęduFotel drugiego rzędu przesuwa się elektrycznie, otwierając przejście do trzeciego rzędu. Przy siedmiomiejscowym aucie to różnica między wygodą a gimnastyką.
WyświetlaczAR-HUD na przedniej szybieProjekcja z rozszerzoną rzeczywistością — strzałki nawigacji nakładane na obraz drogi. W tej cenie rzadkość.
AudioSony, czternaście głośnikówZ subwooferem i głośnikami wbudowanymi w zagłówki foteli.
ParkowanieAsystent automatyczny APAAuto samo wykonuje manewr parkowania. Przy nadwoziu o długości 4810 milimetrów funkcja praktyczna, nie pokazowa.
KołaDwudziestocalowe felgi z oponami MichelinRozmiar 245/50. Marka opon podana w cenniku wprost, co zdarza się rzadko — zwykle producenci pozostawiają sobie tu swobodę.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne wersji Prestige.

Spis z cennika nr 6 Chery Polska. Dotyczy jedynej dostępnej wersji, więc żadna pozycja nie wymaga dopłaty.

Bezpieczeństwo i asystenci4 poz.
  • pełen pakiet ADAS
  • 10 poduszek powietrznych
  • asystent automatycznego parkowania (APA)
  • podgrzewana szyba przednia i dysze spryskiwaczy
Komfort i wnętrze8 poz.
  • tapicerka ze skóry naturalnej
  • fotele przednie i tylne podgrzewane, wentylowane, z masażem
  • fotel pasażera klasy biznes z podnóżkiem
  • tylna kanapa z elektryczną regulacją, podgrzewaniem i wentylacją
  • system EZA — elektryczne przesuwanie fotela 2. rzędu dla dostępu do 3. rzędu
  • dach panoramiczny
  • elektryczna klapa bagażnika
  • elektrycznie wysuwane, lakierowane klamki
Multimedia5 poz.
  • ekran dotykowy 15,6 cala
  • AR-HUD z rozszerzoną rzeczywistością
  • audio Sony — 14 głośników z subwooferem i głośnikami w zagłówkach
  • aplikacja mobilna Chery
  • cyfrowe usługi Connected Services
Nadwozie i koła3 poz.
  • felgi 20 cali
  • opony Michelin 245/50 R20
  • 85% nadwozia ze stali ultrawytrzymałej 1500 MPa
Napęd i ładowanie6 poz.
  • napęd AWD inteligentny (CSH — Chery Super Hybrid)
  • 3 silniki elektryczne + silnik 1.5 T-GDi
  • bateria 34,46 kWh NMC
  • ładowarka AC 6,6 kW, DC do 71 kW
  • funkcja V2L 6,6 kW
  • skrzynia 3DHT

Cztery silniki i 428 koni.

Dane techniczneRozkład mocySpalanie i zasięg
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Układhybryda plug-in · napęd na cztery koła
Silnik spalinowy1.5 T-GDi · 143 KM · 215 Nm
Silniki elektrycznetrzy · 102 KM, 122 KM i 238 KM
Moc systemowa428 KM · 580 Nm
0–100 km/h5,4 s
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria34,46 kWh · NMC
Zasięg elektryczny147,6 km
ŁadowanieDC 71 kW · AC 6,6 kW
Wymiary i praktyczność
Miejsca7 · z systemem EZA
Bagażnik143 l · 819 l · 2065 l
Masa własna2233 kg
Szerokość z lusterkami2223 mm · nadwozie 1925 mm
Napęd · skąd bierze się 428 koni

Cztery silniki i jedna liczba w folderze.

Pod maską i przy tylnej osi pracują cztery jednostki naraz. Suma ich mocy nominalnych jest wyraźnie wyższa niż deklarowane 428 koni systemowych — i to nie jest błąd cennika. Poniżej rozkład, a wyjaśnienie pod tabelą.

Silnik benzynowy 1.5 T-GDi143 KM
Elektryczny EM1 · przód102 KM
Elektryczny EM2 · przód122 KM
Elektryczny EM3 · tył238 KM
Suma mocy nominalnych605 KM
Moc systemowa z cennika428 KM

Moce poszczególnych jednostek z tabeli danych technicznych cennika nr 6. Różnica między sumą 605 a systemowymi 428 koni wynika stąd, że jednostki nie osiągają maksymalnej mocy w tym samym momencie i przy tych samych obrotach — moc systemowa opisuje realne maksimum całego układu, nie arytmetykę. To standard w hybrydach wielosilnikowych, ale przy czytaniu folderów łatwo się na tym pomylić. Praktyczna konsekwencja układu jest inna i ważniejsza: silnik EM3 napędza tylną oś samodzielnie, więc napęd na cztery koła realizowany jest elektrycznie, bez wału napędowego pod podłogą. Stąd płaska podłoga w drugim rzędzie mimo napędu na obie osie.

Spalanie i zasięg łączny · z cennika

Sześć i dziewięć dziesiątych przy pustej baterii.

Spalanie WLTP (mieszane)

6,9 l/100 km

Cennik podaje tę wartość jako spalanie przy niskim poziomie naładowania baterii — czyli w trybie, w którym auto pracuje jak zwykła hybryda. To liczba uczciwsza od ważonych wartości homologacyjnych, bo opisuje realny scenariusz: dłuższa trasa po wyczerpaniu zasięgu elektrycznego. Sześć dziewięć dziesiątych przy masie przekraczającej dwie tony i mocy 428 koni to wynik przyzwoity.

Zasięg na baku · zbiornik 70 l

~1050 km

Tysiąc pięćdziesiąt kilometrów podaje producent jako zasięg łączny: około stu pięćdziesięciu na baterii plus reszta z siedemdziesięciolitrowego zbiornika. Największy bak w gamie marki. Przy jeździe wyłącznie na benzynie i katalogowym spalaniu wychodzi nieco ponad tysiąc kilometrów, więc deklaracja producenta jest tu spójna z rachunkiem.

Trzy marki jednego koncernu.

WerdyktRywaleStal i testy zderzeniowe
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Najmocniejszy PHEV w tej półce cenowej
428 KM i 580 Nm za 209 900 zł to więcej mocy niż u Omoda 7 Super Hybrid (279 KM, 167 900 zł w promocji) i tyle samo co u znacznie droższego Jaecoo 8 (219 900-224 900 zł). Tylko Omoda 9 Super Hybrid Exclusive (537 KM, 214 900 zł) z tej samej platformy CSH oferuje więcej mocy.
Jedna wersja, zero pułapek wyposażeniowych
Prestige od razu ma dach panoramiczny, tapicerkę ze skóry naturalnej, fotele z masażem z przodu i z tyłu, AR-HUD, audio Sony z 14 głośnikami i asystenta parkowania. Jedyna opcja w cenniku to dopłata 5000 zł za lakier matowy Titanium Matt — reszta kolorów bez dopłaty.
Szybkie ładowanie DC jak na PHEV
18 minut na uzupełnienie baterii 30-80% przy mocy DC 71 kW to wynik rzadko spotykany w plug-in hybrydach tego segmentu — dla porównania Jaecoo 8 na tej samej platformie potrzebuje 25 minut. AC 6,6 kW napełnia baterię 30-80% w 5,5 godziny.
12 lat gwarancji na perforację nadwozia
85% nadwozia wykonano ze stali ultrawytrzymałej 1500 MPa — najwyższy udział w portfolio marki. Do tego 7 lat / 150 tys. km gwarancji mechanicznej (lub 3 lata bez limitu km) i 8 lat / 160 tys. km na akumulator, silnik i elektronikę układu hybrydowego.

Do sprawdzenia 4

Brak wyniku Euro NCAP i szczegółów ADAS
Oficjalne materiały Chery nie podają wyniku testów zderzeniowych ani szczegółowej listy funkcji asystujących — dostępna jest tylko ogólna wzmianka o „pełnym ADAS”. Dla porównania Omoda 9 z tej samej platformy ma potwierdzone 5 gwiazdek Euro NCAP.
Numeracja cennika budzi pytania
Cennik nr 6 (1 lipca 2026) zastąpił nr 3 (5 maja 2026) — skok o trzy numery w niecałe dwa miesiące, a dokumenty nr 4 i nr 5 nie są publicznie dostępne. Cena się nie zmieniła, ale tempo rotacji dokumentów utrudnia śledzenie, co dokładnie się zmieniało po drodze.
Zniknęła korzystniejsza opcja ubezpieczeniowa
Cennik nr 3 zawierał wariant „OC/AC na 2 lata za 1 PLN + 2,5% wartości samochodu”. W cenniku nr 6 ta opcja już nie występuje w przypisie — możliwe, że wygasła, ale nie ma tego potwierdzenia wprost, więc warto dopytać dealera przed podpisaniem umowy.
Bagażnik skromny jak na 7-osobowy flagowiec
143 l przy wszystkich 7 miejscach, 819 l po złożeniu trzeciego rzędu i 2065 l po złożeniu obu tylnych rzędów. Jaecoo 8 podaje 148 l przy komplecie 7 osób i 488 l do rolety przy 5 miejscach, Omoda 9 (5 miejsc) — 471 l do rolety; cennik Chery nie mówi, czy mierzy do rolety, czy do dachu, więc tych liczb nie zestawiaj wprost. Na co dzień z kompletem pasażerów miejsca na bagaże jest niewiele.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Rodzina potrzebująca 7 miejsc i mocnego napędu AWD do codziennych dojazdów do 150 km na samym prądzie, a w długą trasę — łącznie do 1050 km zasięgu bez szukania stacji ładowania. Także kierowca, który chce jednego, maksymalnie wyposażonego wariantu bez porównywania pakietów i dopłat za każdy dodatek.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Osoby przewożące regularnie duży bagaż z kompletem pasażerów w trzecim rzędzie — 143 l to mało. Również kupujący, dla których wynik Euro NCAP jest warunkiem koniecznym: Chery go nie publikuje, a konkurencyjna Omoda 9 z tej samej platformy ma już potwierdzone 5 gwiazdek.

Na tle rywali · duże SUV-y z wtyczką

Jak wypada wśród flagowców chińskich marek.

ModelCena odMoc0–100 km/hZasięg EV
Chery Tiggo 9
ten model · punkt odniesienia
209 900 zł428 KM5,4 s147,6 km
duży SUV plug-in · ta sama grupa kapitałowa
Pięć tysięcy drożej i o sto dziewięć koni mocniej, z przewagą pół sekundy do setki. Ta sama pojemność baterii przy nieco krótszym zasięgu elektrycznym. Pięć miejsc zamiast siedmiu.
214 900 zł537 KM4,9 s145 km
duży SUV plug-in · ta sama grupa kapitałowa
Dziesięć tysięcy drożej przy identycznej mocy systemowej i praktycznie tej samej baterii, ale wolniejszy o cztery dziesiąte sekundy i z krótszym zasięgiem elektrycznym. Trzecia marka tego samego koncernu.
219 900 zł428 KM5,8 s134 km
MG S9 PHEV
duży SUV plug-in · inna grupa kapitałowa
Trzydzieści siedem tysięcy taniej, ale o sto dwadzieścia dziewięć koni słabszy i wyraźnie wolniejszy. Realna alternatywa dla kogoś, kto szuka dużego plug-ina i nie potrzebuje osiągów.
172 900 zł299 KM9,6 s100 km
Ceny wejścia z cenników w dniu przeglądu. Nasza kwota nie zawiera rabatu, bo cennik tego modelu żadnego nie przewiduje.Porównaj szczegółowo
Bezpieczeństwo · co wiemy, a czego nie

Osiemdziesiąt pięć procent stali to nie to samo co pięć gwiazdek.

Cennik podaje jedną liczbę opisującą konstrukcję nadwozia i dziesięć poduszek powietrznych. Nie podaje wyniku żadnego testu zderzeniowego. Rozdzielamy te rzeczy, bo bywają mylone.

  • Co producent deklarujeOsiemdziesiąt pięć procent nadwozia ma być wykonane ze stali o wytrzymałości 1500 megapaskali — najwyższy udział deklarowany w całej gamie marki. Do tego dziesięć poduszek powietrznych, czyli o trzy więcej niż w pozostałych modelach Chery.
  • Co ta liczba realnie oznaczaStal o takiej wytrzymałości stosuje się w strefach, które przy uderzeniu mają się nie odkształcić: w słupkach, progach i klatce kabiny. Wysoki udział wskazuje na konstrukcję projektowaną pod sztywność przedziału pasażerskiego.
  • Czego ta liczba nie zastępujeWyniku testu zderzeniowego. O bezpieczeństwie decyduje nie sam materiał, ale geometria stref zgniotu, kalibracja poduszek i działanie systemów wspomagających — a to sprawdza się wyłącznie realnym uderzeniem w laboratorium.
  • Czego nie wiemyTen model nie ma w naszych źródłach wyniku Euro NCAP ani chińskiego C-NCAP. Nie mamy go zresztą dla żadnego auta Chery w polskiej ofercie. Jeżeli wynik testu jest dla Ciebie kryterium rozstrzygającym, poproś dealera o dokument z konkretną datą i nazwą organizacji badającej.

Udział stali ultrawytrzymałej i liczba poduszek z cennika nr 6 z lipca 2026. Brak wyniku testu zderzeniowego stwierdzamy na podstawie przeglądu wszystkich dostępnych nam materiałów marki — nie oznacza to, że testu nie przeprowadzono, tylko że jego wyniku nie ma w dokumentach, którymi dysponujemy.

Osiem lat i zniknięty przypis.

GwarancjaCo się zmieniło
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · z tabeli w cenniku

Osiem lat na napęd, dwanaście na blachę.

Przy aucie za ponad dwieście tysięcy najdroższym elementem jest bateria wraz z całym układem elektrycznym — i to ona ma najdłuższą ochronę spośród części mechanicznych.

Bateria, silnik i elektronika8 lat / 160 tys. kmukład Super HybridKlauzula obejmuje baterię 34,46 kilowatogodziny, silniki i sterowanie. Przy trzech maszynach elektrycznych i przekładni 3DHT zakres tej ochrony ma tu większe znaczenie niż w prostszych modelach marki.
Pojazd7 lat / 150 tys. kmalbo 3 lata bez limituStandardowy wybór w cennikach tego importera, powtórzony także w dokumencie flagowca.
Perforacja nadwozia12 latbez limitu kmPrzy nadwoziu deklarowanym jako w 85 procentach ze stali ultrawytrzymałej to ochrona spójna z konstrukcją.
Lakier3 lataTakże wykończenie matowe, za które dopłaca się pięć tysięcy.
Części zamienne2 latabez limitu kmOd dnia montażu w autoryzowanej stacji.
Druga strona · co zniknęło i czego brakuje

Oferta, która zmieniła się po cichu.

Mamy dwa cenniki tego modelu — nr 3 z maja i nr 6 z lipca 2026. Cena jest w nich identyczna, ale zawartość przypisów już nie. Odnotowujemy to, bo dotyczy pieniędzy.

  • Dwuletnie ubezpieczenie zniknęło z przypisuMajowy cennik opisywał unikalną opcję: pakiet OC i AC na dwa lata za złotówkę plus dwa i pół procent wartości samochodu. W lipcowym dokumencie tej opcji nie ma — został standardowy pakiet na pierwszy rok. Nie wiemy, czy oferta wygasła, czy tylko zniknęła z opisu; zapytaj dealera.
  • Brakuje trzech cenników pomiędzyNumeracja przeskoczyła z trzeciego dokumentu na szósty w niecałe dwa miesiące. Cenniki nr 4 i nr 5 nie są dostępne publicznie i nie wiemy, co zmieniały. Przy modelu, w którym cena nie drgnęła, taka rotacja dokumentów sama w sobie jest informacją.
  • Wartość pakietu ubezpieczeniowego nie jest podanaCennik Tiggo 4 wycenia ten pakiet kwotowo — na 2 949 zł. Tutaj kwoty nie ma, więc nie da się ocenić, ile ta korzyść realnie warta.
  • Nie ma progu zużycia baterii ani harmonogramu przeglądówTak jak w pozostałych cennikach tej marki. Przy baterii tej wielkości brak zdefiniowanego progu, przy którym przysługuje wymiana, jest luką najbardziej kosztowną.

Cennik zastrzega, że sam nie stanowi udzielenia gwarancji — wiążące są warunki z dokumentu gwarancyjnego wydawanego przy sprzedaży. Pomoc drogowa obejmuje trzy lata i trzydzieści cztery kraje, numer całodobowy +48 22 123 66 88.

Zmierz garaż przed decyzją.

40 salonówKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą i sprawdź szerokość w swoim garażu.

Wybierz województwo albo kliknij miasto na mapie. Pokażemy salony Chery, w których zapytasz o auto demonstracyjne i wolny termin jazdy.

48 salonów Chery · 39 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami Chery3Poznań3Warszawa2Gdańsk2Kraków2Łódź2Szczecin2WrocławBiałystokBielsko-BiałaBydgoszcz3Katowice i okoliceCzęstochowaGliwiceGorzów WielkopolskiKielceKrosnoLubinLublinŁomżaŁukanowiceNowy SączOlsztynOpatówek k/KaliszaOpolePłockRadomRybnikRzeszówSiedlceSłupskStare BieliceŚwidnicaToruńWłocławekWólka KosowskaZduńska WolaZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 48 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów, Białystok, Kielce, Olsztyn, Toruń, Bielsko-Biała).Pełna mapa i wszystkie salony →
1
źródła
0
konflikty
10.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje Chery Tiggo 9 PHEV i ile jest wersji do wyboru?
Według cennika nr 6 z 1 lipca 2026 dostępna jest tylko jedna wersja — Prestige za 209 900 zł. Cena nie zmieniła się od cennika nr 3 z 5 maja 2026. Jedyna dopłata w całym cenniku to 5000 zł za lakier matowy Titanium Matt — pozostałe kolory metalizowane są bez dopłaty.
Jaki zasięg elektryczny deklaruje producent dla Tiggo 9 PHEV?
Bateria 34,46 kWh NMC daje 147,6 km zasięgu na samym prądzie — najwięcej spośród wszystkich 7 modeli Chery w naszym zestawieniu. Zasięg całkowity z bakiem 70 l to 1050 km, a spalanie przy niskim naładowaniu baterii wynosi 6,9 l/100 km.
Jak szybko ładuje się bateria w Tiggo 9 PHEV?
Na ładowarce DC o mocy 71 kW uzupełnienie 30-80% zajmuje tylko 18 minut. Z domowego źródła AC o mocy 6,6 kW ten sam zakres ładowania trwa 5,5 godziny. Auto ma też funkcję V2L (6,6 kW) do zasilania urządzeń zewnętrznych.
Jaką gwarancję ma Chery Tiggo 9 PHEV?
Gwarancja mechaniczna to 7 lat / 150 tys. km lub 3 lata bez limitu przebiegu (do wyboru zależnie od warunku, który wystąpi pierwszy). Akumulator, silnik elektryczny i elektronika układu hybrydowego CSH są objęte gwarancją 8 lat / 160 tys. km. Lakier chroniony jest 3 lata, perforacja nadwozia — 12 lat, a części zamienne — 2 lata bez limitu km.
Czy Tiggo 9 PHEV ma napęd na 4 koła i ile ma mocy?
Tak — to jedyny obok Tiggo 7 w wersji AWD model Chery z inteligentnym napędem AWD w tym zestawieniu. Silnik spalinowy 1.5 T-GDi (143 KM) współpracuje z trzema silnikami elektrycznymi (102, 122 i 238 KM), dając łącznie 428 KM i 580 Nm. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 5,4 s, prędkość maksymalna to 180 km/h.
Czy Tiggo 9 PHEV ma wynik Euro NCAP?
Oficjalne materiały Chery nie podają wyniku testów zderzeniowych Euro NCAP dla tego modelu — jest tylko ogólna wzmianka o pełnym pakiecie ADAS i 10 poduszkach powietrznych. Warto zapytać dealera o aktualny status testu przed zakupem, zwłaszcza że siostrzana Omoda 9 z tej samej platformy ma już potwierdzone 5 gwiazdek.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o Tiggo 9? Zapytaj o ubezpieczenie na dwa lata.

Majowy cennik opisywał opcję, której lipcowy już nie wymienia. Przy aucie w tej cenie warto sprawdzić, czy nadal jest dostępna.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Chery Tiggo 9

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt