Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Elektryczny furgon · polska oferta SV / SuperVanElektryczny furgon · polska oferta SV / SuperVan

Farizon SuperVAN.Najpierw ładunek. Potem bateria.

Od 6,95 do 13 m³ przestrzeni, trzy miejsca i DMC 3500 kg. SuperVAN pozwala dobrać nadwozie do towaru, ale większa bateria zmienia cenę oraz ładowność. Porównujemy dziesięć konfiguracji z polskiego cennika — od 158 864 zł brutto w ofercie specjalnej do wyczerpania zapasów. Poznaj gamę Farizon.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

SV · nadwozie i bateria do Twoich dostaw
Farizon SV / SuperVan — ujęcie okładkoweSuperVAN — wizualizacja poglądowa; wymiary i wysokość zależą od wersji L/H.
Dobór do pracy

Zasięg, ładunek, cena.

Trzy decyzje, które zmieniają przydatność SuperVAN w firmie.

Czy warto dopłacić do większej baterii w L1H1?

Zmiana 49 na 67 kWh kosztuje według cennika 26 137 zł brutto. Mieszany WLTP rośnie z 215 do 303 km, a ładowność maleje z 1465 do 1390 kg. Z kolei 82,88 kWh daje 376 km i 1300 kg ładowności. Dopłatę oceniaj względem własnej trasy i masy przewożonego towaru.

Czy 551 km wystarczy na całodzienną trasę?

551 km jest wynikiem miejskim WLTP wersji L3H3 106,35 kWh. Ta sama wersja ma 359 km WLTP w cyklu mieszanym. Żadna z tych wartości nie gwarantuje przebiegu z pełnym ładunkiem, przy mrozie lub na autostradzie; plan pracy wymaga zapasu i sprawdzenia zużycia na własnej trasie.

Co oznacza cena od 158 864 zł?

To cena specjalna brutto L1H1 49 kWh po wsparciu flotowym, dostępna do wyczerpania zapasów. W PDF cena specjalna netto wynosi 129 158 zł. Przed zamówieniem uzyskaj potwierdzenie konfiguracji, ceny i terminu dostawy.

Polska oferta · do wyczerpania zapasów

Ile kosztuje wybrany SuperVAN?

Ceny specjalne brutto z polskiego cennika stock, odczytanego 11.09.2026. Dokument obejmuje dziesięć kombinacji nadwozia i baterii, dostępnych do wyczerpania zapasów.

158 864 zł brutto

L1H1 · 49 kWh · 6,95 m³

Cena specjalna netto: 129 158 zł, po wsparciu flotowym. Kwoty przepisano z cennika, łącznie z jego zaokrągleniami VAT. Dostępność ustal dla konkretnego auta.

Cena i dobór wersji

Rozdział 1 z 3
Ten sam L1H1 · trzy baterie

Dopłata za zasięg. Mniej kilogramów na towar.

Wszystkie trzy wersje mają 6,95 m³ ładowni i tę samą bryłę. Porównujemy ceny specjalne brutto oraz mieszany WLTP, bez łączenia go z wynikiem miejskim.

L1H1 · 6,95 m³49 kWh158 864 złCena specjalna brutto
  • WLTP mieszany215 km
  • Ładowność znamionowa1465 kg

Najniższa cena oraz największa ładowność w tabeli SV.

L1H1 · 6,95 m³67 kWh185 001 złCena specjalna brutto
  • WLTP mieszany303 km
  • Ładowność znamionowa1390 kg

Dopłata 26 137 zł do 49 kWh: +88 km WLTP i −75 kg ładowności.

L1H1 · 6,95 m³82,88 kWh198 070 złCena specjalna brutto
  • WLTP mieszany376 km
  • Ładowność znamionowa1300 kg

Dopłata 13 069 zł do 67 kWh: +73 km WLTP i −90 kg ładowności.

Pozostałe siedem pozycji cennika

Potrzebujesz więcej miejsca na towar?

L2 ma 5490 mm długości; L3 — 5995 mm. Wysokość ładowni wynosi 1440 mm w H1, 1640 mm w H2 i 1960 mm w H3. Poniżej ceny brutto i parametry każdej wycenionej kombinacji.

  • L2H1 · 67 kWh · 194 986 zł8,25 m³ · 290 km WLTP mieszany · 1325 kg ładowności
  • L2H1 · 82,88 kWh · 205 441 zł8,25 m³ · 355 km WLTP mieszany · 1235 kg ładowności
  • L2H2 · 82,88 kWh · 211 139 zł9,39 m³ · 345 km WLTP mieszany · 1200 kg ładowności
  • L2H3 · 67 kWh · 209 100 zł11,22 m³ · 270 km WLTP mieszany · 1260 kg ładowności
  • L2H3 · 82,88 kWh · 219 032 zł11,22 m³ · 319 km WLTP mieszany · 1170 kg ładowności
  • L3H3 · 82,88 kWh · 224 260 zł13 m³ · 282 km WLTP mieszany · 1080 kg ładowności
  • L3H3 · 106,35 kWh · 239 942 zł13 m³ · 359 km WLTP mieszany · 1075 kg ładowności

Farizon Polska, cennik SV stock s. 2 i 9, odczyt 11.09.2026. Ceny specjalne do wyczerpania zapasów; 83 i 106 kWh w nazwach cenowych odpowiadają 82,88 i 106,35 kWh w tabeli technicznej.

Przestrzeń i wyposażenie

Rozdział 2 z 3
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj sylwetka SuperVAN.

Poglądowe wizualizacje SuperVAN. Nie przedstawiają konkretnej konfiguracji L/H ani egzemplarza z oferty.

Farizon SV / SuperVan bok
SuperVAN — wizualizacja poglądowa; wymiary i wysokość zależą od wersji L/H.
Farizon SV / SuperVan przód
SuperVAN — wizualizacja poglądowa; wymiary i wysokość zależą od wersji L/H.
Farizon SV / SuperVan prawy profil
SuperVAN — wizualizacja poglądowa; wymiary i wysokość zależą od wersji L/H.
Farizon SV / SuperVan tył
SuperVAN — wizualizacja poglądowa; wymiary i wysokość zależą od wersji L/H.
Farizon SV / SuperVan lewy profil
SuperVAN — wizualizacja poglądowa; wymiary i wysokość zależą od wersji L/H.
Codzienna praca · SuperVAN

Łatwiejszy dostęp i wyposażenie kabiny.

Sprawdź te elementy na aucie o wybranej wysokości. Zdjęcie jednej wersji nie pokazuje różnic całej rodziny.

Bok nadwoziaDostęp bez słupka BKonstrukcja bez środkowego słupka ułatwia dostęp od strony bocznych drzwi. Przymierz swój towar i sposób jego mocowania, zanim wybierzesz zabudowę.
Tył nadwozia180° seryjnie, 270° opcjonalnieSzersze otwarcie skrzydeł jest dodatkową pozycją cennika. Uwzględnij je przy wycenie auta pracującego przy rampie.
KabinaOgrzewanie i wentylacja foteliTabela SV oznacza obie funkcje fotela kierowcy i pasażera jako seryjne, podobnie jak ogrzewanie kierownicy. Ergonomię trzech miejsc oceń podczas jazdy.
Standard i dopłaty · SV

Co otrzymujesz w wybranym furgonie?

Polski cennik SV, odczyt 11.09.2026. Opcje są opisane wprost, aby nie przypisywać ich automatycznie każdemu egzemplarzowi.

Kabina i codzienna obsługa — standard4 poz.
  • Trzy miejsca; podgrzewany i wentylowany fotel kierowcy oraz pasażera według tabeli wyposażenia.
  • Podgrzewana kierownica i ekran multimediów 12,3 cala.
  • Apple CarPlay, Bluetooth, dwa punkty USB i dwa głośniki.
  • Klimatyzacja półautomatyczna oraz elektrycznie regulowane, ogrzewane lusterka.
Ładownia i opcje do zamówienia5 poz.
  • Boczne drzwi przesuwne po prawej stronie; dostęp bez środkowego słupka B.
  • Tylne drzwi 180° seryjnie; otwieranie 270° za dopłatą.
  • Hak do przyczepy z hamulcem o DMC do 2000 kg — opcja.
  • V2L 3,3 kW — opcja; przewód nie jest zawarty w pozycji cennika.
  • Przed zabudową sprawdź wysokość otworów, mocowania oraz dopuszczalne naciski osi.
Wsparcie kierowcy3 poz.
  • Awaryjne hamowanie AEBS, ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu i opuszczeniu pasa.
  • Rozpoznawanie znaków oraz asystent świateł drogowych.
  • Ocena Euro NCAP Van Safety 2025 dotyczy systemów zapobiegania wypadkom i funkcji pomocniczych. Nie zastępuje uwagi kierowcy.

Zasięg, porównanie i gwarancja

Rozdział 3 z 3
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Prędkość maksymalna135 km/h
Napęd gamyFWD · 170 lub 200 kW zależnie od konfiguracji
Bateria, zasięg i ładowanie
Baterie w gamie49 / 67 / 82,88 kWh LFP; 106,35 kWh NCM
Wymiary i praktyczność
Wymiary nadwozia L1H14990 × 1980 × 1980 mm
Wymiary ładowni L1H12690 × 1795 × 1440 mm
Rozstaw osi L1H13100 mm
Masa własna / ładowność L1H1 492035 / 1465 kg według cennika
Cena i status w Polsce
Dane bazoweL1H1 · 49 kWh · oferta od 158 864 zł
Zasięg bazowego SV · L1H1 49 kWh

Ile przejedzie najtańszy wariant?

Zasięg WLTP

L1H1 49 · WLTP mieszany215 km
L1H1 49 · WLTP miejski284 km

Zużycie mieszane tej wersji: 26,2 kWh/100 km. WLTP jest wynikiem homologacyjnym; obciążenie, prędkość i temperatura zmieniają zużycie. Zasięgi pozostałych wersji znajdziesz w porównaniu wyżej.

Gama SV · DC 20 → 80%

30–40 min

Zakres czasów w tabeli gamy SV — nie jedna obietnica dla baterii 49 kWh. Cennik podaje AC 6,6/11 kW i DC 120–160 kW. Układ kolumn nie pozwala bez wątpliwości przypisać każdej kombinacji baterii jednego parametru; potwierdź specyfikację ładowania w ofercie.

Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 3

Nadwozie można dobrać do towaru
L2 oferuje trzy wysokości przy długości 5490 mm. Przestrzeń ładunkowa ma 3190 mm długości, a jej wysokość rośnie z 1440 do 1960 mm.
Porównywalne konfiguracje w jednym cenniku
Dla każdej z dziesięciu wycenionych wersji można zestawić cenę z baterią, mieszanym WLTP i ładownością. W L1H1 większa bateria nie wymaga większego nadwozia.
Ochrona auta i baterii z określonym limitem
Polski PDF podaje 5 lat / 200 000 km dla pojazdu i 8 lat / 200 000 km dla baterii. Warunki szczegółowe i wyłączenia powinny towarzyszyć ofercie.

Do sprawdzenia 3

Cena zależy od zapasów
Tabela promocyjna nie potwierdza, że wszystkie dziesięć konfiguracji jest aktualnie dostępnych do odbioru.
Ładowanie wymaga dokładnej specyfikacji
Cennik wymienia AC 6,6 lub 11 kW oraz różne wartości DC. Przed doborem ładowarki w bazie uzyskaj kartę techniczną zamawianego wariantu.
Maksymalna kubatura ma mniejszą ładowność
L3H3 oferuje 13 m³, ale 1075–1080 kg ładowności według tabeli. Najkrótszy L1H1 49 kWh ma 1465 kg; większa przestrzeń pomaga przede wszystkim przy ładunkach objętościowych.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Dla firmy, która zna wymiary towaru, obciążenie dziennej trasy i czas postoju przy ładowarce. L1H1 daje niski furgon o długości poniżej pięciu metrów, a L2H3 i L3H3 większą przestrzeń na lekki, obszerny ładunek.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Jeśli ładunek wraz z zabudową przekracza możliwości wybranej wersji albo plan zakłada wykorzystanie całego zasięgu WLTP każdego dnia, potrzebny jest inny wariant lub zmiana organizacji ładowania. Sama największa bateria nie rozwiązuje ograniczeń masy.

Porównanie · dwa krótkie furgony

Jak wypada SV L1H1 i Cavan z polskiej oferty?

ModelBateriaPrzestrzeń ładunkowaDMC / ładowność
Farizon SV / SuperVan
ten model · punkt odniesienia
49 kWh6,95 m³3500 / 1465 kg
Oferta Power Truck · 8.09.2026
66,67 kWh7,5 m³3235 / 1425 kg
SV: bazowy L1H1 z polskiego cennika. Cavan: konkretny egzemplarz w ogłoszeniu Power Truck, nie cała gama. Cavan ma o 0,55 m³ więcej przestrzeni, SV o 40 kg większą deklarowaną ładowność. Masy po zabudowie wymagają sprawdzenia w dokumentach auta. Źródła zapisano 10–11.09.2026.Porównaj szczegółowo
Euro NCAP · Van Safety 2025

Pięć gwiazdek w programie dostawczaków.

Raport z maja 2025 ocenia systemy wspierające bezpieczną jazdę, unikanie wypadków i funkcje po zdarzeniu. Nie jest wynikiem ochrony pasażerów w testach zderzeniowych aut osobowych.

Bezpieczna jazda

60%

Ograniczenia oceny dotyczyły m.in. wspomagania kontroli prędkości. Adaptacyjnego tempomatu nie oceniano w tym raporcie.

Unikanie kolizji

85%

Pełna punktacja reakcji na wolniejszy lub hamujący samochód z przodu oraz wsparcia utrzymania pasa.

Funkcje po wypadku

80%

Trzeci obszar programu Van Safety. Wynik dotyczy funkcji ocenianych w tym protokole.

Euro NCAP, farizon-sv-2025-v093, maj 2025, s. 1–2. Test: 200 kW, 66 kWh, H3L2; zakres raportu: roczniki od 2024. PDF pobrany 11.09.2026.

Ochrona SuperVAN · polski cennik

Gwarancja auta i akumulatora.

Pojazd SV5 lat / 200 tys. kmOba limity określa polski cennik. Poproś o warunki przeglądów i wyłączenia odpowiedzialności.
Bateria SV8 lat / 200 tys. kmLimit dotyczy akumulatora. Publiczna tabela nie wskazuje progu zachowanej pojemności; sprawdź go w dokumencie gwarancyjnym.
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą SuperVAN z miarką i listą ładunków.

Oficjalna mapa Farizon wskazuje te dwa punkty. Przed wizytą ustal dostępność wybranego L/H, możliwość jazdy z obciążeniem oraz konfigurację ładowania.

9 salonów Farizon · 9 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami FarizonBielsko-BiałaKatowiceNadarzynOlsztynRumiaSuchy LasTarnówWrocławZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

Pytania, które warto zadać przed zakupem.

Czy warto dopłacić do większej baterii w L1H1?
Zmiana 49 na 67 kWh kosztuje według cennika 26 137 zł brutto. Mieszany WLTP rośnie z 215 do 303 km, a ładowność maleje z 1465 do 1390 kg. Z kolei 82,88 kWh daje 376 km i 1300 kg ładowności. Dopłatę oceniaj względem własnej trasy i masy przewożonego towaru.
Czy 551 km wystarczy na całodzienną trasę?
551 km jest wynikiem miejskim WLTP wersji L3H3 106,35 kWh. Ta sama wersja ma 359 km WLTP w cyklu mieszanym. Żadna z tych wartości nie gwarantuje przebiegu z pełnym ładunkiem, przy mrozie lub na autostradzie; plan pracy wymaga zapasu i sprawdzenia zużycia na własnej trasie.
Co oznacza cena od 158 864 zł?
To cena specjalna brutto L1H1 49 kWh po wsparciu flotowym, dostępna do wyczerpania zapasów. W PDF cena specjalna netto wynosi 129 158 zł. Przed zamówieniem uzyskaj potwierdzenie konfiguracji, ceny i terminu dostawy.
Czy drzwi 270° i V2L są w standardzie?
Nie. Tylne drzwi seryjnie otwierają się do 180°, a 270° jest opcją. Zasilanie V2L 3,3 kW również wymaga wybrania opcji; cennik zaznacza brak przewodu i brak jednoczesnej pracy obu wyjść zasilających.
Co sprawdzono w Euro NCAP?
Raport Van Safety z maja 2025 przyznaje SV pięć gwiazdek za systemy oceniane w programie samochodów dostawczych. To inny zakres niż ocena ochrony pasażerów w testach zderzeniowych aut osobowych. Badany pojazd opisano jako 200 kW, 66 kWh, H3L2; raport obejmuje roczniki od 2024.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o SV / SuperVan? Doprecyzujmy konfigurację SV.

Masz ofertę z oznaczeniem nadwozia, baterii i wyposażenia? Prześlij ją, jeśli chcesz wyjaśnić różnice względem polskiej tabeli.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Farizon SV / SuperVan

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt