Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Sedan elektryczny · rok modelowy 2026Kompaktowy elektryk · napęd na tył

Leapmotor B05.Elektryczny sedan za 109 900 zł.

Elektryczny hatchback o długości 4430 milimetrów z napędem na tylną oś i zasięgiem 401 kilometrów. Najmocniejszą stroną tego modelu nie jest jednak zasięg, tylko tempo ładowania: sto pięćdziesiąt sześć kilowatów mocy szczytowej i kwadrans na uzupełnienie baterii od trzydziestu do osiemdziesięciu procent. To wartości spotykane zwykle w autach dwa razy droższych. Zobacz wszystkie modele Leapmotor.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 24 punktach
Leapmotor B05 — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Sto dziesięć tysięcy za elektryka z napędem na tył.

Cztery pytaniaDwa warianty bateriiWyposażenie
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · elektryk z szybkim ładowaniem

Cztery pytania o auto do jeżdżenia w trasy.

Ten model jest w gamie marki wyjątkiem: nadaje się nie tylko do miasta.

Co realnie daje ładowanie mocą 156 kilowatów?

Postój przy ładowarce skraca się do kwadransa zamiast pół godziny. Przy trasie z Warszawy do Gdańska oznacza to jeden przystanek na kawę zamiast planowania dłuższej przerwy. To najwyższa moc ładowania w całej gamie marki — najmniejszy T03 przyjmuje czterdzieści pięć kilowatów, czyli trzy i pół raza mniej.

Czy napęd na tył to zaleta czy problem?

Zimą wymaga większej uwagi przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni, zwłaszcza pod górę. W zamian daje lepiej wyważone prowadzenie i większą swobodę manewrowania — przednie koła zajmują się wyłącznie skręcaniem. W tej klasie cenowej napęd na tylną oś jest rzadkością.

Ile kilometrów zostaje między ładowaniami w praktyce?

Czterysta jeden kilometrów w cyklu mieszanym WLTP, przy zużyciu 15,8 kilowatogodziny na sto kilometrów. Zimą i przy prędkości autostradowej należy zakładać spadek rzędu jednej czwartej do jednej trzeciej. Realnie oznacza to około trzystu kilometrów między ładowaniami w typowej trasie.

Czy dostanę osiem lat gwarancji jak u Opla?

Nie. Program gwarancji specjalnej Stellantisa, uruchomiony w lipcu 2026, wyklucza markę Leapmotor wprost, mimo że sprzedaje ją ta sama sieć dealerska. Zostaje standard tej marki: cztery lata na pojazd i osiem lat wyłącznie na ogniwa napędowe. Przy zakupie u dealera, który obok reklamuje osiem lat na Opla, warto o tym pamiętać.

Cena · cennik z 1 października 2026

Cena, którą w dwóch kolumnach.

Podobnie jak w innych modelach marki, cennik podaje dwie ceny dla każdego wariantu: podstawową i promocyjną, niższą o cztery tysiące złotych. Podajemy promocyjną, bo to ona stoi na okładce cennika („dostępny od ręki, już od 109 900 zł”); cena podstawowa wariantu PRO Life to 113 900 zł.

od 109 900 zł

wariant EV PRO Life z baterią 57,2 kWh, cennik promocyjny z 1 października 2026

Cennik podstawowy podaje dla tego wariantu 113 900 zł; najniższa cena z 30 dni przed obniżką to 106 900 zł

Mocniejszy wariant PROMAX z baterią 67,1 kWh kosztuje 119 500 zł w wersji Life i 125 900 zł w Design; w cenniku podstawowym odpowiednio 123 500 i 129 900 zł. Wersja Design dostępna jest wyłącznie z większą baterią.

Dwa warianty baterii — co dokładnie różni
57,2 kWhEV PROZasięg 401 kilometrów, ładowanie do 156 kilowatów. Dostępny wyłącznie w wersji wyposażenia Life.
67,1 kWhEV PROMAXBlisko dziesięć kilowatogodzin więcej. To jedyny wariant dostępny z bogatszym wyposażeniem Design.
57,2 czy 56,2Rozbieżność w dokumencieTabela cen w polskim cenniku podaje pojemność 57,2 kilowatogodziny, a tabela danych technicznych w tym samym dokumencie — 56,2. Niższą wartość potwierdza broszura holenderska. Różnica jest niewielka, ale warto o nią zapytać.
sprawdźDopłata rządowaCennik z 1 października 2026 nie podaje cen po dopłacie z programu „NaszEauto” (30 000 zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych i osób z Kartą Dużej Rodziny). O aktualne warunki programu zapytaj dealera.
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia sedana/liftbacka o długości 4430 mm i rozstawie osi 2735 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z ekranem centralnym 14,6 cala.

Leapmotor B05 bok
Lewy bok
Leapmotor B05 przód
Przód
Leapmotor B05 prawy profil
Prawy profil
Leapmotor B05 tył
Tył
Leapmotor B05 lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wyposażenie wariantu Life

Co jest w cenie tańszego wariantu.

Pozycje z polskiego cennika dla wersji Life. Wersja Design dostępna jest wyłącznie z większą baterią.

ŁadowanieDo 156 kW prądem stałymKwadrans z minutą na uzupełnienie baterii od trzydziestu do osiemdziesięciu procent. Z gniazda prądu zmiennego ten sam zakres zajmuje dwie godziny czterdzieści minut.
Napęd218 KM na tylnej osiMoment 240 Nm, przekładnia jednobiegowa, przyspieszenie do setki w 7,5 sekundy. Wariant PROMAX skraca ten czas do 6,6 albo 6,7 sekundy — cennik podaje obie wartości.
Bateria57,2 kWhZasięg 401 kilometrów przy zużyciu 15,8 kilowatogodziny na sto kilometrów. To najniższe zużycie energii w gamie marki.
EkranWyświetlacz 14,6 calaStandard w całej gamie poza najmniejszym modelem.
KołaFelgi 19 caliNajwiększe w gamie marki — w B10 i C10 montowane są osiemnastki.
Bagażnik345 litrówPo złożeniu kanapy 1400. Wartość skromniejsza niż w mniejszym B03X, który mieści 510 litrów — to cena za sylwetkę hatchbacka zamiast crossovera.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne wersji Life.

Wykaz z polskiego cennika rocznika 2026, ułożony tematycznie.

Bezpieczeństwo i asystenci6 poz.
  • pełny pakiet 18 systemów ADAS (ACC, LCC, TJA, ALC, FCW, AEB, BSD, LKA i inne)
  • 6 poduszek powietrznych (kierowca, pasażer, centralna, przednie boczne, kurtynowe obu rzędów)
  • system E-CALL
  • hamulec multikolizyjny (MCB)
  • kamera 360° i wielofunkcyjna przednia
  • czujniki parkowania z tyłu
Światła i widoczność2 poz.
  • reflektory LED przód/tył
  • funkcja auto hold
Komfort6 poz.
  • fotel kierowcy regulowany manualnie w 6 kierunkach, pasażera w 4
  • klimatyzacja automatyczna jednostrefowa
  • tapicerka materiałowa Black Fabric
  • pompa ciepła w standardzie
  • felgi aluminiowe 19 cali Aero
  • kluczyk NFC
Multimedia6 poz.
  • ekran centralny 14,6 cala HD (Leap OS 4.0 Plus)
  • ekran zegarów 8,8 cala
  • Android Auto i Apple CarPlay
  • łączność 4G z aktualizacjami OTA
  • ładowarka indukcyjna 50 W
  • 6 głośników
Ładowanie i napęd5 poz.
  • bateria LFP 56,2 kWh (Pro)
  • ładowanie DC do 156 kW (Pro)
  • kabel ładowania trybu 3 (wallbox) w standardzie
  • napęd na tylną oś (RWD)
  • wybór trybów jazdy

Czterysta jeden kilometrów i kwadrans ładowania.

Dane techniczneZasięgTempo ładowania w gamie
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Napędelektryczny · na tylną oś
Moc / moment218 KM / 240 Nm
0–100 km/h7,5 s
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria57,2 kWh wg tabeli cen · 56,2 kWh wg danych technicznych
Zasięg WLTP401 km
Zużycie energii15,8 kWh/100 km
ŁadowanieDC 156 kW · 30–80% w 16 min
Wymiary i praktyczność
Długość / rozstaw osi4430 mm / 2735 mm
Bagażnik345 l · 1400 l po złożeniu kanapy
Masa własna1749 kg
Zasięg i ładowanie · z polskiego cennika

Ile realnie przejedziesz i jak szybko naładujesz.

Zasięg WLTP

WLTP mieszany401 km

Czterysta jeden kilometrów przy zużyciu 15,8 kilowatogodziny na sto kilometrów — najniższym w całej gamie marki. Wariant PROMAX z baterią 67,1 kWh pojedzie odpowiednio dalej, choć cennik nie podaje dla niego osobnej wartości zasięgu. Zimą i na autostradzie realny dystans będzie o jedną czwartą do jednej trzeciej krótszy.

Ładowanie DC — 30 → 80%

16 min

Sto pięćdziesiąt sześć kilowatów to najwyższa moc ładowania w gamie Leapmotora i wartość, jakiej zwykle nie spotyka się w autach z tej półki cenowej. Dla porównania: C10, model o trzydzieści trzy tysiące droższy, przyjmuje osiemdziesiąt cztery kilowaty i potrzebuje na ten sam zakres pół godziny. Z domowej ładowarki uzupełnienie od trzydziestu do osiemdziesięciu procent zajmuje dwie godziny czterdzieści minut.

Ładowanie · przewaga, której nie widać w cenie

Szesnaście minut zamiast trzydziestu sześciu.

Moc ładowania decyduje o tym, ile trwa postój w trasie — a różnice w gamie jednej marki są tu wielokrotne. Poniżej maksymalna moc, jaką przyjmuje każdy z modeli Leapmotora.

B05 — ten model156 kW mocy ładowania
B10 EV140 kW mocy ładowania
B03X PROMAX133 kW mocy ładowania
C10 EV84 kW mocy ładowania
C10 Hybrid EV65 kW mocy ładowania
T0345 kW mocy ładowania

Moce ładowania prądem stałym z cenników poszczególnych modeli marki. W praktyce liczy się nie sama moc szczytowa, lecz czas uzupełnienia baterii od trzydziestu do osiemdziesięciu procent — i tu ten model potrzebuje szesnastu minut, a najmniejszy T03 trzydziestu sześciu. Warto pamiętać, że moc szczytowa utrzymuje się tylko przez część procesu ładowania i zależy od temperatury ogniw: zimą, przed rozgrzaniem baterii, żaden elektryk nie osiągnie wartości katalogowej. Deklarowanych czasów ładowania dla wariantu PROMAX tego modelu cennik nie podaje osobno.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywale
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Niska cena wejścia w segment elektrycznych sedanów
109 900 zł za wersję Pro Life (cena promocyjna z cennika od 1 października 2026) to o 4000 zł mniej niż brat z rodziny — Leapmotor B10 EV w wersji SUV (113 900 zł w cenniku wyprzedażowym) ma podobny napęd, ale B05 oferuje nadwozie sedana/liftbacka z niższym zużyciem energii (15,8 wobec 17,3 kWh/100 km w B10).
Pełny pakiet ADAS bez dopłat
18 systemów wspomagających jazdę już w bazowej wersji Life — więcej niż w SUV-owym B10 (15 systemów) i wyraźnie bogatszy zestaw niż w tanich hatchbackach z tego segmentu cenowego.
Ekran 14,6 cala z Android Auto/Apple CarPlay
System Leap OS 4.0 Plus w B05 obsługuje bezprzewodowe Android Auto i Apple CarPlay — cennik zaznacza to wyraźnie jako różnicę względem starszego Leap OS 4.0 w modelu C10, które tej kompatybilności nie ma.
Wybór baterii bez zmiany nadwozia
Ten sam sedan dostępny z baterią 56,2 kWh (401 km) za 109 900 zł albo 67,1 kWh (482 km) od 119 500 zł — różnica 9600 zł za dodatkowe 81 km zasięgu WLTP przy niemal identycznym zużyciu energii (15,8 vs 15,9 kWh/100 km).

Do sprawdzenia 4

Rozbieżność pojemności baterii w samym cenniku
Dokument źródłowy podaje pojemność wariantu Pro raz jako 57,2 kWh (w tabeli cen), raz jako 56,2 kWh (w tabeli danych technicznych) — potwierdzone przez broszurę holenderską jako 56,2 kWh. Rozbieżność w oficjalnym materiale producenta, nie w naszym opracowaniu.
Najkrótsza gwarancja na pojazd w zestawieniu
4 lata / 100 tys. km na pojazd — mniej niż MG4 EV (7 lat / 150 tys. km) i mniej niż typowe 5-6 lat u innych chińskich marek. Gwarancja na baterię (8 lat / 160 tys. km) też ustępuje np. BYD (8 lat / 200 tys. km).
Brak wyniku Euro NCAP i niepełne dane o serwisie
Oficjalne materiały nie podają wyniku testów zderzeniowych Euro NCAP. Brakuje też cennika przeglądów i pakietów serwisowych dla B05 — w przeciwieństwie do B10, gdzie taka tabela istnieje. Ograniczona dokumentacja utrudnia porównanie kosztów utrzymania.
Design tylko z drogim wariantem baterii
Kto chce bogatszego wyposażenia (dach panoramiczny, fotele podgrzewane, 12 głośników), musi wybrać ProMax Design za 125 900 zł — nie ma tańszej kombinacji Design z mniejszą baterią Pro.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca miejski i międzymiastowy, który szuka najtańszego wejścia w elektryczny sedan i ceni pełny pakiet ADAS bardziej niż długość gwarancji na pojazd. Także osoba wybierająca między B05 a SUV-owym B10 z tej samej rodziny — przy porównywalnej cenie B05 daje niższe zużycie energii i bardziej klasyczną sylwetkę.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kupujący, dla którego długość gwarancji na pojazd jest priorytetem — 4 lata / 100 tys. km to najkrótszy okres wśród porównywanych modeli. Również ci, którzy przed zakupem chcą znać wynik Euro NCAP lub jasny cennik przeglądów — tych informacji oficjalne materiały Leapmotor dla B05 nie podają.

Na tle rywali · elektryki do 140 tysięcy

Jak wypada wśród kompaktowych elektryków.

ModelCena odZasięg WLTPŁadowanie DCGwarancja pojazdu
Leapmotor B05
ten model · punkt odniesienia
109 900 zł401 km156 kW4 lata
kompaktowy elektryk · oferta w PL
Trzydzieści tysięcy drożej, z zasięgiem dłuższym o dwadzieścia dziewięć kilometrów, ale z ładowaniem wolniejszym o jedną szóstą i napędem na przód. Gwarancja wyraźnie dłuższa.
139 900 zł430 km130 kW7 lat
kompaktowy elektryk · oferta w PL
Trzydzieści tysięcy drożej przy praktycznie tych samych parametrach napędu co siostrzana Omoda — to ten sam samochód pod inną marką.
139 900 zł430 km130 kW7 lat
kompaktowy elektryk · oferta w PL
Dwanaście tysięcy trzysta złotych drożej w promocji gotówkowej na rocznik produkcji 2025 (katalogowo 149 000 zł), z zasięgiem dłuższym o dwadzieścia sześć kilometrów, ale z ładowaniem prądem stałym niemal dwukrotnie wolniejszym. Gwarancja o dwa lata dłuższa.
122 200 zł427 km88 kW6 lat / 150 tys.
Nasza kwota to cena promocyjna z cennika z 1 października 2026; cennik podstawowy podaje dla tego wariantu 113 900 zł. Kolumnę z mocą ładowania dodajemy, bo to główna przewaga tego modelu i rzecz, której nie widać w cenie.Porównaj szczegółowo

Cztery lata — i wykluczenie ze Stellantisa.

GwarancjaCztery luki
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · warunki z cennika

Cztery lata na auto, osiem na baterię.

Podział typowy dla marki. Cennik podaje ramy czasowe, pełne warunki dostajesz przy sprzedaży.

Pojazd4 lata / 100 tys. kmz cennikaStandard dla wszystkich modeli marki poza najmniejszym T03, gdzie okres skrócono do trzech lat.
Akumulator trakcyjny8 lat / 160 tys. kmosobny okresDwukrotnie dłużej niż na resztę pojazdu. Bez podanego progu utraty pojemności, przy którym przysługuje wymiana.
Program 8 lat od Stellantisanie obejmujewykluczenieKoncern uruchomił w lipcu 2026 program gwarancji specjalnej do ośmiu lat lub 160 tysięcy kilometrów dla swoich marek w Polsce. Komunikat prasowy wyklucza z niego markę Leapmotor wprost — mimo wspólnej sieci dealerskiej i wspólnego finansowania.
Assistance 24h4 latacała EuropaPrzez okres gwarancji podstawowej.
Perforacja i lakierbrak danychlukaMarka nie publikuje tych parametrów przed zakupem. Dla porównania: MG deklaruje siedem lat ochrony przed perforacją, BYD dwanaście.
Druga strona · czego nie ma w cenniku

Cztery luki w dokumentacji.

Cenniki marki podają wyłącznie długości okresów gwarancyjnych i same zastrzegają, że nie stanowią udzielenia gwarancji. Reszta jest w książce wydawanej przy sprzedaży.

  • Próg pojemności bateriiProducent nie mówi, przy jakim spadku pojemności bateria kwalifikuje się do naprawy albo wymiany. Bez tej liczby ośmioletni okres jest deklaracją, której nie da się zweryfikować — konkurencja wpisuje zwykle próg siedemdziesięciu procent.
  • Pojemność baterii — 57,2 czy 56,2 kWhDwie różne wartości w dwóch tabelach tego samego cennika. Niższą potwierdza broszura zagraniczna.
  • Ochrona przed korozją
  • Warunki utrzymania gwarancjiDokumenty finansowe sugerują obowiązek serwisowania w sieci autoryzowanej, ale cennik tego nie precyzuje — a przy gwarancji przenoszonej na kolejnego właściciela to warunek kluczowy.

Cenniki Leapmotora zawierają klauzulę, że informacje o gwarancji nie stanowią jej udzielenia w rozumieniu art. 577 Kodeksu cywilnego, a warunki określa dokument wydawany przy sprzedaży pojazdu. Poproś o wgląd przed podpisaniem umowy.

Dwadzieścia cztery punkty w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą i sprawdź napęd na tył.

Napęd na tylną oś zmienia zachowanie auta w zakrętach i przy ruszaniu — warto to poczuć przed decyzją, zwłaszcza jeśli dotąd jeździło się autami z napędem na przód. Sieć liczy dwadzieścia cztery punkty.

26 salonów Leapmotor · 24 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami Leapmotor3WarszawaBiałystokBielsko-BiałaBydgoszczCzęstochowaGdańskGrębówGrudziądzJastrzębie-ZdrójKaliszKatowiceKielceKrakówŁódźNowy TargOlsztynPłockPoznańRzeszówSzczecinŚwidnikWejherowoWrocławZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 26 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Olsztyn, Białystok, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin, Częstochowa, Kalisz, Płock).Pełna mapa i wszystkie salony →
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje Leapmotor B05 w 2026 roku?
Według cennika Leapmotor ważnego od 1 października 2026 wersja Pro Life kosztuje 109 900 zł w cenniku promocyjnym (113 900 zł w podstawowym), ProMax Life — 119 500 zł (123 500 zł), a najbogatsza ProMax Design — 125 900 zł (129 900 zł). Cennik opisuje auto jako „dostępny od ręki”; warunki i dostępność potwierdź w salonie. Cennik nie podaje cen po dopłacie rządowej „NaszEauto” (30 000 zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych i osób z Kartą Dużej Rodziny) — o aktualne warunki programu zapytaj dealera.
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla Leapmotor B05?
Według WLTP wersja Pro z baterią 56,2 kWh przejeżdża 401 km przy zużyciu 15,8 kWh/100 km. Wariant ProMax z baterią 67,1 kWh ma zasięg 482 km i zużycie 15,9 kWh/100 km. To wartości katalogowe w cyklu mieszanym — na autostradzie i zimą trzeba liczyć się z niższym wynikiem.
Jak szybko ładuje się Leapmotor B05?
Na ładowarce DC wersja Pro przyjmuje do 156 kW (30-80% w 16 minut), a ProMax do 174 kW (30-80% w 17 minut). Ładowanie AC do 80% zajmuje 2 godziny 40 minut w Pro i 3 godziny w ProMax. Cennik nie podaje mocy ładowarki pokładowej AC ani czasu pełnego ładowania 0-100%.
Jaką gwarancję ma Leapmotor B05?
Pojazd: 4 lata lub 100 tys. km. Bateria trakcyjna: 8 lat lub 160 tys. km. Assistance 24h na terenie Europy obowiązuje przez cały okres gwarancji podstawowej, czyli 4 lata. Cennik zawiera zastrzeżenie, że szczegółowe warunki i wyłączenia gwarancji określa dopiero dokument gwarancyjny wydawany przy sprzedaży — warto poprosić dealera o wgląd przed podpisaniem umowy.
Czym różnią się wersje Life i Design oraz Pro i ProMax?
Life i Design to poziomy wyposażenia: Design dokłada dach panoramiczny, elektrycznie składane lusterka, podgrzewaną kierownicę, fotele przednie podgrzewane i elektrycznie regulowane oraz 12 głośników. Pro i ProMax to warianty baterii: Pro ma 56,2 kWh i 401 km zasięgu, ProMax — 67,1 kWh i 482 km. Design dostępny jest tylko z ProMax, więc najtańsza kombinacja z bogatym wyposażeniem to 125 900 zł.
Czy Leapmotor B05 ma wynik Euro NCAP i ile ma mocy?
Obie wersje napędowe mają silnik elektryczny o mocy 218 KM (160 kW) i momencie obrotowym 240 Nm, z napędem na tylną oś. Przyspieszenie 0-100 km/h dla Pro wynosi 7,5 s — dla ProMax źródło podaje rozbieżnie 6,6 lub 6,7 s. Wyniku Euro NCAP oficjalne materiały Leapmotor dla B05 nie podają — warto dopytać dealera przed zakupem.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o B05? Zapytaj o baterię i o cenę promocyjną.

Dwie rzeczy warto ustalić przed wizytą: rzeczywistą pojemność baterii i dostępność auta w cenie promocyjnej.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Leapmotor B05

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt