koszt przejazdu
01 · Koszty
BAW Pony: ile kosztuje rok jazdy na prądzie z domowego gniazdka?
Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup i prąd. Cena zakupu to cena z karty dealera z Częstochowy, a inni sprzedawcy podają wyższe, więc zapytaj o pełną cenę. Prąd liczymy po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu). Zużycie to dolna granica z deklarowanego zasięgu, więc prawdziwy rachunek będzie wyższy.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 74 760 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 10 000 km rocznie po 5 latach Elektryczny kosztuje łącznie 74 760 zł: zakup 69 900 zł i energia 4 860 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz bez ładowania po drodze?
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pony nie wjedzie na autostradę ani drogę ekspresową, więc wybierz trasę zwykłymi drogami i traktuj zasięg jako deklarację. Ładowania prądem stałym nie ma, więc postój na trasie oznacza ładowanie z gniazdka.
03 · Wyposażenie
BAW Pony wyposażenie: co dealerzy deklarują, a czego nie wiadomo.
Dealer z Częstochowy podaje dla Premium i ER to samo wyposażenie. Wersje różnią się baterią i mocą, a nie pozycjami z listy. „Nie wiadomo” oznacza, że sprzedawca danej pozycji nie wymienia, nie że jej nie ma. Pełna lista 23 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
ER +8 000 zł · bez dodatków w standardzie
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||
| Wyposażenie | EVElektrycznyPremium | EVElektrycznyER |
|---|---|---|
| Bezpieczeństwo | ||
| Poduszka powietrzna kierowcyBAW Auto wymienia ją dla ER. Dla Premium zapytaj dealera, bo nie jest w jego karcie. | ? | ✓ |
| Alarm | ? | ✓ |
| Multimedia | ||
| Zestaw głośnomówiący | ? | ✓ |
| Komfort | ||
| Elektrycznie sterowane szyby | ? | ✓ |
| Centralny zamek z pilotem | ? | ✓ |
| Nadwozie | ||
| Przednie lampy soczewkowe i światła do jazdy dziennej LED | ? | ✓ |
W standardzie w każdej wersji (14)
Bezpieczeństwo
- Kamery 360° z rejestratorem
- Czujniki parkowania przód i tył
- ABS i EBD
- Kontrola ciśnienia w oponach
- Asystent ruszania pod górę (HAC)
Multimedia
- Dwa ekrany 10,25 cala
- Bluetooth
Komfort
- Klimatyzacja
- Elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS)
- Kierownica wielofunkcyjna
- Elektrycznie sterowane lusterka
- Tryby jazdy ECO i SPORT, rekuperacja
Nadwozie
- Alufelgi 13 cali (155/65 R13)
- Zawieszenie: McPherson z przodu, wahacze wzdłużne z tyłu
Cennik nie rozstrzyga (3)
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
- Pasy bezpieczeństwa
- Hamowanie awaryjne i ADAS
- Apple CarPlay i Android Auto
Karty dealerów z 8.10.2026: pony.baw-polska.pl (Częstochowa, tabela per wersja), baw-auto.pl/baw-pony (BAW Auto, wersja 17,28 kWh), baw-warszawa.pl/mikrosamochody-baw/pony-premium (Brwinów, Premium). Cennika importera nie znaleziono.
04 · Wnętrze
BAW Pony wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia z oficjalnej galerii dealera BAW w Częstochowie. Nie ma ujęcia tyłu, boku na wprost ani portu ładowania. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.
Wnętrze BAW Pony: kierownica z emblematem BAW i ekran multimedialny, ujęcie przez otwarte drzwi.
05 · Opinie z testów
BAW Pony opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Polskiego niezależnego testu Pony nie znaleźliśmy (szukane do 9.10.2026). Testy z Belgii (2023) i Danii (2024) chwalą cenę i zwrotność, a krytykują hałas w kabinie, prostą jakość, jedną poduszkę i brak CarPlay, ale dotyczą wersji rynków poza Polską. Liczby zasięgu i ceny na stronie to nadal deklaracje sprzedawców.
4 plusy7 uwag
Co chwalą
- Wyposażenie: Dealer z Częstochowy podaje w obu wersjach klimatyzację, dwa ekrany 10,25 cala z Bluetooth, kamery 360° z wideorejestratorem, czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz elektryczne wspomaganie kierownicy.
1 źródło
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026
- Wymiary: Auto ma 3162 mm długości, 1498 mm szerokości i 2050 mm rozstawu osi, a sprzedawcy deklarują cztery miejsca i trzy drzwi.
Więcej · 2 źródła
Krótka bryła ułatwia parkowanie.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, BAW Auto: BAW Pony 10.2026
Pokaż pozostałe (2)
- Napęd: Silnik elektryczny na tylną oś, tryby ECO i SPORT oraz rekuperacja.
Więcej · 1 źródło
Moc ciągła to 13 kW (Premium) albo 15 kW (ER), maksymalna 20 i 30 kW.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026
- Prowadzenie (test zagraniczny): Testujący z Belgii pisze, że auto żwawo przyspiesza zwłaszcza na pierwszych metrach, ma reagującą kierownicę i wystarczające hamulce z ABS, a tylne siedzenia można zdemontować pod ładunek.
Więcej · 1 źródło
Test dotyczy wersji 13,7 kWh na rynek belgijski.
Źródła: GoCar: Essai BAW Pony 12.2023
Na co uważać
- Zasięg: Dealerzy podają 170 km (Premium) i 220 km (ER) bez nazwanego cyklu.
Więcej · 2 źródła
To nie jest WLTP, a niezależnego pomiaru nie znaleziono, więc traktuj liczby jako górną granicę.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, Dealer BAW w Brwinowie: Pony Premium 10.2026
- Ładowanie: Dealer z Częstochowy podaje ok. 6 h z gniazdka 230 V, bez mocy i wersji.
Więcej · 2 źródła
BAW Auto dla ER podaje do 3,3 kW, 80% w ok. 4 h i 100% w ok. 5 h. Żaden sprzedawca nie wymienia ładowania prądem stałym.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, BAW Auto: BAW Pony 10.2026
Pokaż pozostałe (5)
- Cena: Premium kosztuje 69 900 zł u dealera z Częstochowy, 73 900 zł na stronie BAW Polska i 78 900 zł u dealera z Brwinowa.
Więcej · 4 źródła
ER kosztuje 77 900 zł w Częstochowie i 87 900 zł w BAW Auto. Żadna strona nie podaje, czy to brutto.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, BAW Polska: strona ogólna z modelami 10.2026, Dealer BAW w Brwinowie: Pony Premium 10.2026, BAW Auto: BAW Pony 10.2026
- Hasła sprzedawców: Strony piszą o „jedynym 4-osobowym” L7e, „darmowym parkowaniu” i kosztach „kilku złotych za 100 km”, ale nie podają dowodów ani zużycia.
Więcej · 1 źródło
Traktuj to jako reklamę.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026
- Hałas i zawieszenie (test zagraniczny): Belgijski test: buczenie silnika i układu napędowego mocno wchodzi do kabiny, co męczy na dłuższych i szybszych trasach, a proste zawieszenie słabo filtruje nierówności.
Więcej · 1 źródło
Autor ogranicza auto do krótkich dojazdów po mieście i okolicy.
Źródła: GoCar: Essai BAW Pony 12.2023
- Zasięg zimą i szybciej (test zagraniczny): Duński serwis podaje 170 km przy stałych 60 km/h i pisze, że wg BAW przy 80 km/h zasięg spada o ok. 10%.
Więcej · 1 źródło
Zimą radzi liczyć na 100–120 km (wersja 13,7 kWh). To nie jest pomiar polskiej wersji, a przy 90 km/h będzie mniej.
Źródła: Mobilsiden: BAW Pony er Danmarks absolut billigste elbil 08.2024
- Bezpieczeństwo i multimedia (test zagraniczny): Duński serwis zwraca uwagę na jedną poduszkę kierowcy, brak testu Euro NCAP i system multimedialny bez Android Auto i Apple CarPlay (według niego auto ma ABS, EBD i auto-hold).
1 źródło
Źródła: Mobilsiden: BAW Pony er Danmarks absolut billigste elbil 08.2024
Co to znaczy dla Ciebie
Pony ma sens dla kogoś, kto jeździ po mieście i ładuje w domu.
Więcej
Przed zakupem sam sprawdź zasięg, pasy, poduszki i dokumenty egzemplarza, bo niezależnych danych nie ma.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Gwarancja:
BAW Polska podaje ogólnie 3 lata lub 100 000 km na pojazd, a dealerzy 5 lat na baterię, nie podając limitu kilometrów ani progu spadku pojemności.
Więcej · 3 źródła
W ogłoszeniach MICROAUTO (stan z 13.09.2026) pojazd ma 2 lata gwarancji, więc zapytaj o warunki swojego egzemplarza.
Źródła: BAW Polska: strona ogólna z modelami 10.2026, Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, Ogłoszenie MICROAUTO na Otomoto 09.2026
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Test w Polsce:
Brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026.
Więcej · 2 źródła
Nie znaleźliśmy testu ani opinii właścicieli w AutoCentrum, Auto Świecie, Autokulcie, Autoblogu ani prasie flotowej. Zagraniczne testy dotyczą innych rynków i mogą różnić się wersją.
Źródła: GoCar: Essai BAW Pony 12.2023, Mobilsiden: BAW Pony er Danmarks absolut billigste elbil 08.2024
Pokaż pozostałe (4)
?Nie wiemy
Test zderzeniowy:
Nie znaleźliśmy wyniku Euro NCAP ani innego testu zderzeniowego Pony; dla czterokołowców zwykle go nie ma.
Więcej · 2 źródła
Karty nie podają, czy auto ma pasy, a BAW Auto wymienia tylko poduszkę kierowcy.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, BAW Auto: BAW Pony 10.2026
?Nie wiemy
Bagażnik i masa:
Karty nie podają pojemności bagażnika ani ładowności.
Więcej · 2 źródła
Masa własna 450 kg nie ma wyjaśnienia, czy jest z baterią (BAW Auto: bez baterii do 400 kg). Inna strona podaje ładowność 740 kg, a to nie zgadza się z pozostałymi kartami i nie ma wyjaśnienia, więc jej nie używamy.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, BAW Auto: BAW Pony 10.2026
?Nie wiemy
Sprzedawca i serwis:
Częstochowa, BAW Auto i BAW Polska nazywają się oficjalnym dealerem lub importerem, więc nie wiadomo, kto jest formalnym importerem i gdzie jest serwis.
Więcej · 3 źródła
Zapytaj o serwis i części na piśmie.
Źródła: Karta BAW Pony, dealer BAW w Częstochowie 10.2026, BAW Auto: BAW Pony 10.2026, BAW Polska: strona ogólna z modelami 10.2026
?Nie wiemy
Realne spalanie:
Żaden ze znalezionych testów nie podaje zmierzonego zużycia energii w kWh/100 km.
2 źródła
Źródła: GoCar: Essai BAW Pony 12.2023, Mobilsiden: BAW Pony er Danmarks absolut billigste elbil 08.2024
Źródła opinii (7), stan na 09.10.2026
Testy i artykuły prasowe
Importer: cenniki i komunikaty
Blog dealerski (bez opisu metody, nie opieramy na nim wniosków)
06 · Nasz werdykt
Czy BAW Pony to dobry wybór? tak, ale tylko jeśli nie opuszczasz miasta
Elektryczny czterokołowiec do miasta, dla kogoś z B1 albo na drugie auto w mieście. Bierz, gdy jeździsz zwykłymi drogami, ładujesz w domu i nie wozisz dzieci do 7 lat (limit 40 km/h). Odpuść, gdy potrzebujesz autostrady, znanego bagażnika albo wyniku testu zderzeniowego.
Tani czterokołowiec na B1: bierz do miasta, nie na trasę
Premium kosztuje 69 900 zł, a ER 77 900 zł (karta dealera z Częstochowy, inni sprzedawcy podają więcej). Różnica 8 000 zł to bateria większa o 3,5 kWh, moc maksymalna 30 zamiast 20 kW i deklarowane 220 zamiast 170 km, a wyposażenie jest wg dealera takie samo.
Dlaczego tak
- Prawo jazdy B1 wystarcza od 16 lat, a cztery miejsca mieszczą się w 3,16 m długości
- Kamery 360°, czujniki parkowania i klimatyzacja w obu wersjach wg dealera
- Ładowanie z gniazdka 230 V i 5 lat gwarancji na baterię (limit km i próg spadku pojemności nie podane)
- Premium wg karty dealera kosztuje mniej niż Leapmotor T03 z wyprzedaży, więc Pony wybierasz dla B1 i długości 3,16 m, nie dla oszczędności
Na co uważać
- Autostrada i droga ekspresowa są zakazane, a z dzieckiem do 7 lat limit to 40 km/h. Odpuść, jeśli dojeżdżasz taką drogą albo wozisz małe dzieci
- Zasięg 170 i 220 km to deklaracja bez cyklu, a testu zderzeniowego i pomiaru nie ma. Zapytaj o pasy, poduszki i dokumenty egzemplarza
- Sprzedawcy tej samej wersji różnią się ceną nawet o 10 000 zł i nie podają brutto. Poproś o ofertę na piśmie, a przy cenie bliskiej T03 sprawdź też małego M1
07 · Rywale
Pony czy mały samochód w podobnej cenie?
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle BAW Pony (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż BAW Pony, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zBAW Pony Premium · 69 900 złEV

Leapmotor T03
- Cena od
- 73 900 zł+4 000 zł
- Bateria
- 37,3 kWh+23,6 kWh
- Moc
- 95 KM+68 KM
Więcej
Pełny samochód z prawem jazdy B: 95 KM, 130 km/h, 265 km WLTP i ładowanie prądem stałym do 45 kW. Cena 73 900 zł to wyprzedaż MY26 z cennika importera z 1.10.2026 (cena podstawowa 84 900 zł, termin i limit sztuk nieznane). Pony kosztuje wg karty dealera od 69 900 zł (Premium) do 77 900 zł (ER), więc cenowo to ten sam przedział. Wybierz T03, jeśli masz B i potrzebujesz autostrady oraz zasięgu z normy WLTP. Pony ma sens, gdy liczy się B1 od 16 lat albo 3,16 m długości.

BYD Dolphin Surf
- Cena od
- 92 350 zł+22 450 zł
- Bateria
- 43,2 kWh+29,5 kWh
- Moc
- 88 KM+61 KM
Więcej
Pełny samochód: 88 KM, 150 km/h, 322 km WLTP, ładowanie do 85 kW, 6 lat gwarancji i 5 gwiazdek Euro NCAP (2025). Cena 92 350 zł to Wyprzedaż 2026 z cennika BYD z 1.10.2026 (tylko za gotówkę, do wyczerpania zapasów; katalogowo 97 700 zł). Pony nie ma zasięgu z normy ani testu zderzeniowego. Wybierz Surfa, jeśli ważne są autostrada, wynik testu i zasięg WLTP.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja BAW Pony: 3 lata na auto, do 5 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Karty sprzedawców nie podają jednej gwarancji na pojazd: BAW Polska deklaruje 3 lata lub 100 000 km, a ogłoszenia MICROAUTO 2 lata. Baterię obejmuje 5 lat, a limitu przebiegu i progu spadku pojemności nie podano, więc poproś o warunki egzemplarza na piśmie.
Auto
3 lata lub 100 000 km
To deklaracja ogólna BAW Polska, niepowiązana wprost z Pony.
Szczegóły
Ogłoszenia MICROAUTO podają 2 lata. Poproś o książkę gwarancyjną egzemplarza i sprawdź zapis przed umową.
Akumulator trakcyjny
5 lat
Dealerzy nie podają limitu kilometrów ani progu spadku pojemności, po którym przysługuje naprawa.
Szczegóły
Zapytaj o oba na piśmie.
Serwis
Nieznany
Kilku sprzedawców nazywa się oficjalnym dealerem lub importerem, a żadna karta nie opisuje sieci serwisowej.
Szczegóły
Zapytaj, gdzie naprawisz auto i skąd weźmiesz części.
09 · Salony i jazda próbna
Jazda próbna BAW Pony: salony blisko Ciebie.
Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 3 salonów BAW: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 3 salony w 3 miastach.
3 salony BAW3 miasta
Lista salonów
Salony BAW: adres, telefon, jazda próbna.
3 salony w 3 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Brwinów 1 salon
MCF Dealer BAW (Mariusz Zajączkowski)
ul. Marii Konopnickiej 25, 05-840 Brwinów
Częstochowa 1 salon
MatMart Częstochowa
ul. Chłopska 22a, 42-271 Częstochowa
Pogorzela 1 salon
Microgarage Ptak
ul. Krotoszyńska 67, 63-860 Pogorzela
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
BAW Pony pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Prawo jazdy, miejsca, w które Pony nie wjedzie, cena u różnych sprzedawców, zasięg i ładowanie: odpowiedzi na to, o co pytają kupujący.
Czy BAW Pony można prowadzić od 16 lat i z jakim prawem jazdy?
Tak, kategoria B1 pozwala prowadzić czterokołowiec od 16 lat (gov.pl, 9.07.2026). Z samym prawem jazdy B zapis wygląda korzystnie: gov.pl wymienia dla B „pojazd samochodowy o dmc do 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla”, a art. 2 pkt 42b PoRD nazywa czterokołowiec pojazdem samochodowym. To nasz wniosek z dwóch zapisów, nie oficjalna interpretacja, więc potwierdź w wydziale komunikacji i poproś o dokumenty egzemplarza z kategorią L7e.
Czy BAW Pony wjedzie na autostradę lub drogę ekspresową?
Nie. Prawo o ruchu drogowym (art. 2 pkt 3-4) wyłącza czterokołowce z autostrad i dróg ekspresowych, a prędkość 90 km/h tego nie zmienia. Sprawdź swoją trasę bez nich, zanim kupisz.
Jak szybko pojedzie Pony z dzieckiem do 7 lat?
Najwyżej 40 km/h. Art. 20 ust. 6 pkt 3 Prawa o ruchu drogowym ogranicza czterokołowiec z dzieckiem do 7 lat do tej prędkości na każdej drodze.
Ile kosztuje BAW Pony i dlaczego ceny się różnią?
Dealer z Częstochowy podaje 69 900 zł za Premium i 77 900 zł za ER. Inne strony pokazują 73 900 i 78 900 zł za Premium oraz 87 900 zł za ER, a żadna nie podaje brutto ani promocji. Poproś o ofertę na piśmie z pełną ceną.
Czym różni się Pony Premium od ER?
ER kosztuje o 8 000 zł więcej i ma baterię 17,2 kWh zamiast 13,7 kWh, moc maksymalną 30 zamiast 20 kW i deklarowane 220 zamiast 170 km. Wyposażenie jest wg dealera z Częstochowy takie samo.
Ile realnie przejedzie BAW Pony na jednym ładowaniu?
Sprzedawcy deklarują 170 km (Premium) i 220 km (ER) bez nazwanego cyklu. Niezależnego pomiaru nie znaleźliśmy, więc zimą i przy 90 km/h licz na mniej, a zasięg sprawdź na jeździe próbnej.
Jak i jak długo ładować Pony w domu?
Dealer z Częstochowy podaje ok. 6 h z gniazdka 230 V, bez mocy ładowania. BAW Auto dla ER podaje do 3,3 kW, 80% w ok. 4 h i 100% w ok. 5 h; ładowania prądem stałym żaden sprzedawca nie wymienia.
Czy Pony jest bezpieczny: pasy, poduszki, test zderzeniowy?
Wyniku testu zderzeniowego nie znaleziono. Dealerzy podają ABS z EBD, asystenta ruszania HAC i automatyczne odcięcie prądu po kolizji, a Częstochowa pisze o „klatce”, bez danych o konstrukcji. Żadna karta nie wymienia pasów, a poduszkę kierowcy podaje tylko BAW Auto dla ER; duński test mówi o jednej poduszce. Sprawdź to w egzemplarzu; od pasów i zamkniętego nadwozia zależy też, czy nie trzeba kasku (art. 40 ust. 3).
Czy w Pony zmieszczą się cztery osoby z bagażem?
Sprzedawcy podają cztery miejsca przy długości 3,16 m i rozstawie osi 2,05 m, ale nie podają pojemności bagażnika ani ładowności. Zabierz na jazdę próbną swój bagaż i sprawdź tył.
Dla kogo jest BAW Pony: nastolatek, senior, drugie auto do miasta?
Najlepiej pasuje do osoby z B1 od 16 lat albo do domu z drugim autem do miejskich dojazdów: krótkie trasy, ładowanie z gniazdka, parkowanie w 3,16 m. Nie pasuje, gdy dojeżdżasz drogą ekspresową lub autostradą, wozisz dziecko do 7 lat szybciej niż 40 km/h albo potrzebujesz bagażnika, bo jego pojemności nie podano. Wtedy rozważ mały samochód M1.
Czy masa własna Pony mieści się w limicie dla B1?
Sprzedawcy podają 450 kg. Gov.pl dopuszcza dla B1 do 450 kg masy własnej, a art. 2 pkt 42b Prawa o ruchu drogowym 400 kg przy przewozie osób; BAW Auto pisze o masie bez baterii do 400 kg. Poproś o dowód rejestracyjny lub homologację egzemplarza.
Czy Pony jest dla firmy: cena netto, VAT, leasing?
Karty nie podają, czy ceny są brutto, ani warunków dla firm. Zapytaj dealera o cenę netto, odliczenie VAT i leasing dla czterokołowca, bo tych informacji nie znaleźliśmy.
Gdzie kupić BAW Pony i kto go serwisuje?
Pony pokazują dealerzy z Częstochowy i Brwinowa oraz BAW Auto z Koźmina Wielkopolskiego, a w naszej bazie BAW ma salony także w Pogorzeli. Żadna karta nie opisuje sieci serwisowej, więc zapytaj o serwis i części na piśmie.
Czy Pony ma gwarancję?
BAW Polska deklaruje 3 lata lub 100 000 km na pojazd, a ogłoszenia MICROAUTO 2 lata. Baterię obejmuje 5 lat, a limitu kilometrów nie podano, więc poproś o warunki egzemplarza na piśmie.
Jak długo wytrzyma bateria BAW Pony?
BAW Auto podaje dla ER 1500–2000 cykli ładowania, a sprzedawcy 5 lat gwarancji na baterię, bez limitu kilometrów i progu spadku pojemności. Zimą i przy 80 km/h zasięg spada (duński test: 100–120 km w zimny dzień przy deklarowanych 170 km). Zapytaj o warunki gwarancji baterii na piśmie.
Pony czy mały samochód, na przykład Leapmotor T03?
T03 z wyprzedaży MY26 (73 900 zł, bez terminu) kosztuje o 4 000 zł więcej niż Pony Premium wg karty dealera i o 4 000 zł mniej niż Pony ER. To pełny samochód z prawem jazdy B, autostradą i 130 km/h. Pony wybierz, gdy liczy się B1 od 16 lat, długość 3,16 m albo gdy nie masz prawa jazdy B; jeśli masz B i jeździsz też za miasto, T03 daje więcej za podobne pieniądze.
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryczny Premium: Cena cennikowa 69 900 zł — warunek: Cena z karty dealera w Częstochowie (8.10.2026). Inni sprzedawcy: 73 900 i 78 900 zł. Źródła nie podają brutto ani netto, ani promocji.
- Elektryczny ER: Cena cennikowa 77 900 zł — warunek: Cena z karty dealera w Częstochowie (8.10.2026). BAW Auto podaje 87 900 zł za wersję 17,28 kWh. Źródła nie podają brutto ani netto.
Ceny pochodzą z kart dealerów z 8.10.2026, bo cennika importera nie znaleźliśmy. Dealer z Częstochowy podaje 69 900 zł (Premium) i 77 900 zł (ER), BAW Auto 87 900 zł za ER, inna strona 73 900 zł i 78 900 zł za Premium. Żadne źródło nie podaje, czy cena jest brutto, ani do kiedy obowiązuje. Poproś o pełną cenę na piśmie.
Dokumenty
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o BAW Pony. Napisz albo umów jazdę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…