Porównaj auta

Kompaktowy SUV · rocznik 2026 · dwa napędy

GWM ORA 5.

Hybryda bez wtyczki albo prosta benzyna.

Dane sprawdzone: · Źródła

Kompaktowy SUV (4,47 m) od GWM, marki nowej w Polsce: benzyna 160 KM albo hybryda 223 KM bez wtyczki, 7 poduszek i 7 lat gwarancji. Hybryda błyszczy w mieście, na trasie 110–120 km/h paliła ponad 7 l/100 km.

Cena od118 990 zł* Cena promocyjna aut z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów; cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta
Galeria · 8 zdjęć
GWM ORA 5Hybryda Signature · 118 990 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 15 salonów

01 · Koszty

GWM ORA 5 cena: benzyna czy hybryda wyjdzie taniej?

Ustaw roczny przebieg, a przeliczymy zakup i paliwo dla obu napędów. Ceny są promocyjne (auta z rocznika 2026, do wyczerpania zapasów); przełącz na katalogowe, żeby zobaczyć rachunek bez promocji. Rachunek liczymy z norm WLTP, a na trasie hybryda zużywa więcej, niż podaje norma, więc przewaga hybrydy po 5 latach jest niewielka i zależy od tego, gdzie jeździsz.

Ceny
Wyposażenie
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
Benzyna 6,9 l/100 km, hybryda 5,1 l/100 km: to normy WLTP z cennika importera od 4.09.2026. Norma opisuje jazdę mieszaną. Pierwsze jazdy dały hybrydzie 4,6–4,8 l/100 km w mieście, ale ponad 7 l/100 km przy 110–120 km/h (Moto-Przestrzeń, Overdrive, wrzesień 2026).
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Po 5 latach koszty prawie takie same

  • HEV Hybrydanajtaniej
  • Benzyna Benzyna+360 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej Hybryda, ale do Benzyna brakuje tylko 360 zł.

zakup paliwo

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez tankowania?

Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba stanąć na stacji. Liczymy z norm WLTP: przy 110–120 km/h hybryda paliła w pierwszych jazdach ponad 7 l/100 km, więc na trasie jej przewaga kosztowa znika.

Benzyna

koszt przejazdu

HybrydaHEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięg z pełnego baku to nasze obliczenia z normy: benzyna 55 l ÷ 6,9 l/100 km ≈ 800 km, hybryda 55 l ÷ 5,1 l/100 km ≈ 1 080 km. Stację planujemy po 90% tej wartości, żeby zostawić rezerwę. Na trasie przy 110–120 km/h hybryda przejedzie mniej, niż pokazuje norma.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Liczymy z danych katalogowych, bo nie mamy zmierzonych wartości z testów.

03 · Porównanie

GWM ORA 5 benzyna czy hybryda: liczby i wnioski.

Obok każdej liczby krótki wniosek. Wyposażenie jest w obu napędach takie samo, więc różnią się cena, paliwo, osiągi, bagażnik i przyczepa.

Porównujemy wersje: Benzyna Signature, Hybryda Signature. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena wersji Signature

Hybryda kosztuje o 9 090 zł więcej w cenach promocyjnych, ale tylko o 6 490 zł w katalogowych (121 990 i 115 500 zł), bo benzyna ma wyższy rabat (5 600 zł wobec 3 000 zł).

Więcej

Infinity: ta sama różnica.

Paliwo na 100 km

Liczone z norm WLTP (6,9 i 5,1 l/100 km) i ceny benzyny z kalkulatora.

Paliwo w ciągu roku (15 000 km)

Wg norm hybryda oszczędza 1 890 zł rocznie.

Więcej

To rachunek z normy: na trasie 110–120 km/h hybryda paliła ponad 7 l/100 km, czyli tyle, ile benzyna wg normy.

Zwrot dopłaty do hybrydy

Dopłata 9 090 zł (ceny promocyjne) zwraca się w paliwie po ok. 4,8 roku wg norm, a po ok. 3,4 roku licząc od cen katalogowych (6 490 zł).

Więcej

Rachunek: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł/l. Przy samej jeździe 110–120 km/h oszczędność znika; benzyny na trasie nikt jeszcze nie zmierzył.

04 · Wyposażenie

GWM ORA 5 wyposażenie: Signature czy Infinity.

Dwie linie, dwa napędy, to samo wyposażenie przy obu napędach. Pełne 62 pozycji z cennika rozwiniesz przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieBenzynaBenzynaSignatureBenzynaBenzynaInfinityHEVHybrydaSignatureHEVHybrydaInfinity
Multimedia
AudioSignature ma 6 głośników, Infinity 9.6 głośników9 głośników6 głośników9 głośników
Ładowarka indukcyjna 50 WTelefon ładuje się bez kabla; tylko Infinity.—✓—✓
Nadwozie i światła
Dach panoramiczny 1,65 m²Jaśniejsze wnętrze; tylko Infinity.—✓—✓
Elektryczna klapa bagażnikaPrzydaje się przy wysokim progu załadunku; tylko Infinity.—✓—✓
Lusterka składane i podgrzewaneZimą nie skrobiesz lusterek; tylko Infinity.—✓—✓
Przyciemniane szyby tylne—✓—✓
Wnętrze i komfort
Tapicerka ze skóry ekologicznejW Signature jest materiał, w Infinity skóra ekologiczna.—✓—✓
Elektryczny fotel pasażeraW Signature fotel pasażera regulujesz ręcznie.—✓—✓
Wentylowane fotele przednieChłodniej w upał; tylko Infinity.—✓—✓
Pamięć fotela kierowcy i Easy EntryDwie osoby nie ustawiają fotela od nowa.—✓—✓
Podgrzewana kierownicaCiepłe ręce zimą; tylko Infinity.—✓—✓
Oświetlenie ambientowe (64 kolory)Podświetlenie wnętrza wieczorem; tylko Infinity.—✓—✓
Fotel pasażera regulowany ręcznie (4 kierunki)✓—✓—
Tapicerka materiałowa✓—✓—
Kolory wnętrza Beige Brown i Grey Beige do wyboru—✓—✓
Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne—✓—✓
Szyby z One Touch w pozostałych drzwiach—✓—✓
Napęd hybrydowy
Rekuperacja energiiTylko hybryda: hamowanie ładuje baterię 1,09 kWh.——✓✓
Zintegrowany układ hamulcowy IBC (napęd hybrydowy)——✓✓
W standardzie w każdej wersji (42)

Multimedia

  • Ekrany 14,6″ i 10,25″
  • Sterowanie głosowe (w języku angielskim)
  • Infotainment online, nawigacja online, aktualizacje OTA
  • Bezprzewodowy Apple CarPlay i Android Auto
  • Radio FM z DAB; automatyczna głośność zależna od prędkości
  • Porty USB A+C (1. rząd) i C (2. rząd)

Bezpieczeństwo

  • 7 poduszek powietrznych
  • Pasy z napinaczami i ogranicznikami siły (przód i tył), przypominanie o pasach
  • ABS + EBD, kontrola trakcji (TCS), system RMI (zapobieganie wywróceniu)
  • Monitorowanie ciśnienia w oponach (TPMS)
  • ISOFIX na tylnej kanapie
  • Automatyczne blokowanie drzwi w jeździe i odblokowanie po wypadku; hamowanie pokolizyjne (MCB)
  • Przygotowanie do blokady alkoholowej; autoalarm

Asystenci jazdy (ADAS)

  • Czujniki parkowania z tyłu
  • System kamer 540°
  • Adaptacyjny tempomat (iACC)
  • Ostrzeganie i hamowanie awaryjne: FCW, RCW, AEB, MEB
  • Pas ruchu: LDW, LKA, LCK (centrowanie), ELK (awaryjne utrzymanie)
  • Martwe pole (BSD), zmiana pasa (LCA), otwarcie drzwi (DOW)
  • Ruch poprzeczny: ostrzeganie RCTA, FCTA i hamowanie RCTB, FCTB
  • Rozpoznawanie znaków (TSR), kontrola dopuszczalnej prędkości (SLWF), przypominanie o limicie
  • Monitorowanie pasażerów (OMS) i kierowcy (DMS)

Nadwozie i światła

  • Reflektory LED Drop Design, światła tylne LED, światła do jazdy dziennej
  • Follow Me Home, elektryczna regulacja wysokości świateł
  • Automatyczne przełączanie świateł drogowych i mijania; asystent świateł drogowych (HMA)
  • Adaptacyjne światła drogowe (ADB)
  • Czujnik deszczu
  • Felgi aluminiowe 18" (opony 225/60 R18)
  • Relingi dachowe
  • Lusterka boczne sterowane elektrycznie

Wnętrze i komfort

  • Fotel kierowcy: elektryczna regulacja 6 kierunków
  • Kolor wnętrza Graphite Grey
  • Podgrzewane fotele przednie
  • Kierownica ze skóry ekologicznej, regulacja w 4 kierunkach
  • Osłony przeciwsłoneczne z lusterkami i oświetleniem
  • Półka bagażnika
  • Podgrzewana tylna szyba
  • Klimatyzacja automatyczna z filtrem PM2.5 i nawiewami dla 2. rzędu
  • Dostęp i uruchamianie bezkluczykowe; Start/Stop
  • Regulowana siła wspomagania kierownicy; tryby jazdy (Eco, Sport, Normal, Snow)
  • Hamulec postojowy EPB z Auto Hold; asystent ruszania na wzniesieniach (HHC)
  • Szyba kierowcy z One Touch

Źródło: cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026, tabele wyposażenia (s. 8-9). Cennik nie podaje opcji płatnych poza lakierem (Aurora Blue 0 zł, pozostałe 2 500 zł, Shadow Matte 3 000 zł). Czujników parkowania z przodu cennik nie wymienia (jest kamera 540°).

05 · Wnętrze

GWM ORA 5 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia importera pokazują nadwozie wspólne dla obu napędów. Zdjęcie wnętrza przedstawia wersję Infinity z dachem panoramicznym.

Wnętrze ORA 5 w wersji Infinity: duży ekran multimediów i panoramiczny dach szklany.

06 · Opinie z testów

GWM ORA 5 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

Auto jest nowe: mamy trzy polskie pierwsze jazdy hybrydą i trzy niemieckie testy z września 2026. Hybryda paliła 4,6–4,8 l/100 km w mieście, ponad 7 l przy 110–120 km/h. Chwalą zawieszenie, krytykują fotele i ekran zamiast przycisków. Benzynę ocenili tylko Niemcy i się nie zgadzają. Wyniku Euro NCAP nie ma.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

BenzynaBenzyna

ORA 5 benzyna: opinie z testów

3 plusy3 uwagi

Dobrze

Nadwozie i kabina są wspólne z hybrydą, więc jakość wykonania z pierwszych jazd hybrydą dotyczy też benzyny: Auto Świat chwali jakość wykonania i precyzję montażu.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 09.2026

Dobrze

Benzyna ma bagażnik 422 l, o 32 l większy niż hybryda, i holuje przyczepę z hamulcem do 1 200 kg (hybryda 750 kg).

2 źródła

Źródła: Auto Świat 09.2026, Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026

Dobrze

Autonotizen (DE, 3.09.2026): doładowany silnik benzynowy „pracuje spokojnie i bez drgań” w całym zakresie obrotów.

1 źródło

Źródła: Autonotizen 09.2026

Uwaga

Zużycia benzyny w teście nikt nie podał: dane to norma WLTP z cennika (6,9 l/100 km, 8,9 s do 100 km/h).

Więcej · 1 źródło

Poproś o jazdę próbną benzyną.

Źródła: Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026

Uwaga

Ekran obsługuje klimatyzację i roletę dachu, a część fizycznych przycisków nie robi tego, czego się spodziewasz (Overdrive, Auto Świat; test hybrydy, to samo wnętrze).

2 źródła

Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Auto Świat 09.2026

Uwaga

ADAC (DE, 1.09.2026) o benzynie: automatyczna skrzynia często „łapie na złej nodze”, a czterocylindrowy silnik pod obciążeniem jest „irytująco dudniący”.

Więcej · 2 źródła

Autonotizen ocenia ten sam silnik jako cichy i bez drgań. Oceń to sam na jeździe próbnej.

Źródła: ADAC 09.2026, Autonotizen 09.2026

Co to znaczy dla Ciebie

O benzynie mamy dwie sprzeczne opinie z Niemiec i normę z cennika.

Więcej

Wnętrze oceniono przy hybrydzie, więc tylko je możemy przenieść.

HybrydaHEV

ORA 5 hybryda: opinie z testów

5 plusów7 uwag

Dobrze

Overdrive (2.09.2026): ok. 100 km, średnio 4,8 l/100 km na aucie bez przebiegu; komputer podawał zasięg ponad 1 000 km.

Więcej · 2 źródła

Moto-Przestrzeń: 4,6 l w ruchu miejsko-podmiejskim.

Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026

Dobrze

Zawieszenie: Auto Świat pisze, że pod względem komfortu tłumienia nierówności to jeden z najlepszych kompaktowych SUV-ów w Polsce; Moto-Przestrzeń i Overdrive też chwalą wybieranie nierówności.

3 źródła

Źródła: Auto Świat 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026, Overdrive.pl 09.2026

Dobrze

Auto Świat (188 cm wzrostu): z tyłu dużo miejsca na nogi i w sam raz nad głową; pisze też o sporym temperamencie napędu (223 KM).

1 źródło

Źródła: Auto Świat 09.2026

Uwaga

Trasa: Moto-Przestrzeń zanotowała ponad 7 l/100 km przy 110–120 km/h, czyli więcej niż norma 5,1 l i tyle, ile norma benzyny (6,9 l).

Więcej · 2 źródła

Hybryda opłaca się głównie w mieście.

Źródła: Moto-Przestrzeń 09.2026, Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026

Uwaga

Wyciszenie: Overdrive uznał je za słabe, bo po włączeniu silnika spalinowego słychać go wyraźnie.

Więcej · 3 źródła

Auto Świat i Moto-Przestrzeń oceniają wnętrze jako ciche. Oceń to sam na jeździe próbnej, także przy 120 km/h.

Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Auto Świat 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026

Uwaga

Fotele według Overdrive nie mają podparcia lędźwiowego nawet w najwyższej wersji i po ok. 100 km zaczął boleć kręgosłup.

Więcej · 1 źródło

Sprawdź je na dłuższej jeździe.

Źródła: Overdrive.pl 09.2026

Co to znaczy dla Ciebie

W mieście hybryda zużywa mało i jest wygodna, na trasie pali jak benzyna z normy.

Więcej

Jazda próbna powinna objąć fotele, ekran i hałas przy 120 km/h.

Pokaż pozostałe (6)

Dobrze

Autonotizen (DE): współpraca silnika spalinowego i elektrycznego jest bardzo dobra, a przejście na spalanie „dyskretnie słyszalne”.

Więcej · 2 źródła

Auto Bild: hamulce dobrze dozowalne, 7,7 s do 100 km/h wg producenta.

Źródła: Autonotizen 09.2026, Auto Bild 09.2026

Dobrze

ADAC (DE): hybryda jedzie wyraźnie pewniej niż benzyna, a silnik robi się głośny dopiero pod największym obciążeniem.

1 źródło

Źródła: ADAC 09.2026

Uwaga

Nadwozie przechyla się w zakrętach bardziej, niż się spodziewano (Moto-Przestrzeń): auto do spokojnej jazdy, nie do dynamicznej.

1 źródło

Źródła: Moto-Przestrzeń 09.2026

Uwaga

Ekran zamiast przycisków: klimatyzacją i roletą dachu sterujesz tylko z ekranu, a fizyczne przyciski nie zawsze robią to, czego się spodziewasz (Overdrive, Auto Świat).

2 źródła

Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Auto Świat 09.2026

Uwaga

Poza Polską komputer pokładowy pokazał po jazdach 6,3 l/100 km (ADAC) i 6,1 l/100 km (Autonotizen), czyli więcej niż norma 5,1.

Więcej · 3 źródła

To krótkie jazdy niemieckiej wersji, nie pomiar w Polsce.

Źródła: ADAC 09.2026, Autonotizen 09.2026, Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026

Uwaga

Auto Bild (DE): miękkie zawieszenie daje przy granicy przyczepności wyraźny przechył nadwozia, po którym następuje łagodne podsterowność.

Więcej · 2 źródła

Autonotizen: miejsca z tyłu tyle, co przeciętnie w klasie, a menu na ekranie bywa skomplikowane.

Źródła: Auto Bild 09.2026, Autonotizen 09.2026

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Trzy polskie źródła to pierwsze jazdy lub wrażenia z premiery, 2.09.2026, na aucie bez przebiegu, i dotyczą hybrydy.

Więcej · 6 źródeł

Trzy niemieckie (1–4.09.2026) to też pierwsze jazdy; ADAC i Autonotizen oceniają także benzynę. To nie są testy długodystansowe.

Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026, Auto Świat 09.2026, ADAC 09.2026, Auto Bild 09.2026, Autonotizen 09.2026

Pokaż pozostałe (3)

Uwaga

Overdrive krytykuje opony nieznanej marki (profil 60 na 18″) i mniej miejsca z tyłu niż z przodu, ale nawet wyżsi pasażerowie nie dotykają dachu.

1 źródło

Źródła: Overdrive.pl 09.2026

Uwaga

Auto Świat: bagażnik 422 l w benzynie i 390 l w hybrydzie jest niewielki, a krawędź załadunku nie biegnie nisko.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 09.2026

Dobrze

Importer deklaruje 7 poduszek i pakiet asystentów jazdy (adaptacyjny tempomat, hamowanie awaryjne, martwe pole, utrzymanie pasa) w standardzie obu linii, a 7 lat gwarancji na auto i 8 lat na baterię hybrydy.

1 źródło

Źródła: Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Euro NCAP: wyniku ORA 5 nie znaleziono w bazie (sprawdzone 8.10.2026).

Więcej · 1 źródło

Nie przenosimy oceny innego modelu GWM.

Źródła: Euro NCAP: lista wyników 10.2026

Pokaż pozostałe (3)

Nie wiemy

Brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026 poza trzema pierwszymi jazdami hybrydą; AutoCentrum, Autokult, Autoblog i iMagazine mają tylko newsy premierowe bez jazdy (sprawdzone 9.10.2026).

Więcej · 1 źródło

Brak też raportów właścicieli, opinii flot i testu długodystansowego.

Źródła: Overdrive.pl 09.2026

Nie wiemy

Spalanie benzyny i spalanie obu napędów w polskich warunkach nie zostały zmierzone w teście.

Więcej · 2 źródła

Benzyna: tylko opinie z Niemiec, sprzeczne.

Źródła: ADAC 09.2026, Autonotizen 09.2026

Nie wiemy

Pojemności bagażnika po złożeniu kanapy cennik nie podaje, a liczba salonów zmienia się z tygodnia na tydzień: zapytaj o oba w salonie.

1 źródło

Źródła: Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026

Źródła opinii (8), stan na 09.10.2026

Importer: cenniki i komunikaty

Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Benzyna czy hybryda

Jaki napęd GWM ORA 5 wybrać? Dopłata zwraca się w mieście, nie na ekspresówce.

Wyposażenie jest takie samo w obu napędach, więc różnicę robi to, gdzie jeździsz i co ciągniesz. Przy każdym napędzie: dla kogo i na co uważać.

BenzynaBenzyna

Najtaniej, na przyczepę i bez techniki hybrydy

Dla Ciebie, jeśli ciągniesz przyczepę lub jeździsz głównie trasami.

  • Najniższa cena wejścia w ORA 5 i takie samo wyposażenie jak hybryda
  • Przyczepa z hamulcem do 1 200 kg, o 450 kg więcej niż hybryda
  • Norma 6,9 l/100 km i 8,9 s do 100 km/h: o 1,8 l i 1,2 s gorzej niż hybryda
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Benzyna Signature kosztuje 109 900 zł, o 9 090 zł mniej niż hybryda. Ma 160 KM, bagażnik 422 l i holuje do 1 200 kg z hamulcem.

  • Bagażnik 422 l, o 32 l większy
  • Jazdę benzyną opisali tylko Niemcy i się nie zgadzają (skrzynia, hałas): poproś o jazdę próbną właśnie nią
  • Nie ma Euro NCAP ani wersji 4x4

HybrydaHEV

Do miasta i dojazdów, bez wtyczki

Dla Ciebie, jeśli jeździsz głównie po mieście i nie ciągniesz przyczepy; nie, jeśli to auto na ekspresówki.

  • 223 KM i 7,7 s do 100 km/h, o 1,2 s szybciej niż benzyna
  • Wg norm 1 890 zł mniej za paliwo rocznie; w mieście 4,6–4,8 l/100 km (pierwsze jazdy)
  • Dopłata 9 090 zł zwraca się w paliwie po ok. 4,8 roku wg norm (po ok. 3,4 roku licząc ceny katalogowe), a na trasie oszczędność znika
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Hybryda Signature kosztuje 118 990 zł i ma 223 KM. W mieście paliła w pierwszych jazdach 4,6–4,8 l/100 km, na trasie 110–120 km/h ponad 7 l.

  • 8 lat / 160 000 km gwarancji na baterię trakcyjną
  • Bagażnik 390 l i przyczepa tylko 750 kg
  • Overdrive: słychać silnik spalinowy po włączeniu, fotele bez podparcia lędźwiowego; Auto Świat ocenia wyciszenie dobrze

08 · Rywale

GWM ORA 5 na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle GWM ORA 5 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż GWM ORA 5, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zGWM ORA 5 Hybryda Signature · 121 990 zł (katalogowa)HEV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja GWM ORA 5: 7 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

Auto ma 7 lat gwarancji, hybryda 8 lat na baterię, a nadwozie 12 lat na perforację. Dwa ostatnie zapisy mają warunki: przeglądy w terminie i płatne inspekcje nadwozia.

Autoco nastąpi pierwsze
7 lat / 150 000 km
Bateria trakcyjna (hybryda)co nastąpi pierwsze
8 lat / 160 000 km
Lakierbez limitu km
5 lat
Perforacja nadwoziabez limitu km
12 lat

Auto

7 lat

Gwarancja trwa 7 lat lub 150 000 km, co nastąpi pierwsze, i przechodzi na kolejnych właścicieli.

Szczegóły

Naprawy gwarancyjne robi wyłącznie Autoryzowany Dealer GWM, a pominięty przegląd może skutkować utratą uprawnień. Sprawdź, który salon jest najbliżej, zanim kupisz.

Wg warunków gwarancji GWM

Bateria trakcyjna

8 lat / 160 000 km

Dotyczy tylko hybrydy (bateria 1,09 kWh).

Szczegóły

Spadek pojemności jest objęty gwarancją, dopóki bateria ma ponad 70% początkowej pojemności. Benzyna nie ma baterii trakcyjnej.

Tylko hybryda

Perforacja

12 lat

Gwarancja na przerdzewienie blachy wymaga płatnych inspekcji nadwozia w 24., 48., 72., 96., 120. i 144. miesiącu (z tolerancją 2 miesięcy).

Szczegóły

Pominięta inspekcja kończy gwarancję bez możliwości jej przywrócenia, a odszkodowanie nie przekroczy dwóch trzecich wartości handlowej auta. Zapytaj salon o cenę inspekcji.

Koszt inspekcji ponosi klient

Lakier i części

5 lat

Lakier objęty jest gwarancją 5 lat bez limitu km.

Szczegóły

Części eksploatacyjne mają krótsze okresy: od 1 miesiąca (wyważenie kół, geometria) po 24 miesiące lub 40 000 km (akumulator 12 V, tarcze hamulcowe).

Wg warunków gwarancji GWM

Assistance

24 mies.

GWM Mobility Assistance działa 24 miesiące od odbioru, a po każdym przeglądzie wykonanym w terminie przedłuża się o 12 miesięcy (strona GWM Care, odczyt 26.09.2026).

Szczegóły

Ceny przeglądów importer nie podaje.

Wg strony importera

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna GWM ORA 5: salony blisko Ciebie.

Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 15 salonów GWM: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 15 salonów w 14 miastach.

15 salonów GWM14 miast

Lista salonów

Salony GWM: adres, telefon, jazda próbna.

15 salonów w 14 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Wrocław 2 salony

Białystok 1 salon

Katowice 1 salon

Kielce 1 salon

Kraków 1 salon

Lublin 1 salon

Poznań 1 salon

Rzeszotary 1 salon

Rzeszów 1 salon

Starowa Góra (Łódź) 1 salon

Szczecin 1 salon

Warszawa 1 salon

Wielogłowy 1 salon

Zabrze 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

GWM ORA 5 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena i jej warunki, benzyna czy hybryda, spalanie na trasie, bezpieczeństwo i serwis nowej marki: odpowiedzi na to, o co pytają kupujący ORA 5.

Ile kosztuje GWM ORA 5 i czym różnią się wersje?

Benzyna Signature 109 900 zł, Infinity 120 900 zł; hybryda Signature 118 990 zł, Infinity 129 990 zł (ceny promocyjne). Infinity dokłada 11 000 zł: m.in. dach panoramiczny, skórę ekologiczną, wentylowane fotele i audio 9 głośników.

Czy cena promocyjna ORA 5 ma warunki?

Dotyczy aut z rocznika 2026, obowiązuje do odwołania lub wyczerpania zapasów, a cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta. Importer nazywa ceny rekomendacją dla dealerów, więc potwierdź kwotę w salonie; cena katalogowa to 115 500–132 990 zł.

ORA 5 benzyna czy hybryda?

Hybryda, gdy jeździsz głównie po mieście i bez przyczepy: dopłata 9 090 zł zwraca się wg norm po ok. 4,8 roku. Benzyna, gdy ciągniesz przyczepę do 1 200 kg albo jeździsz głównie trasami, bo na 110–120 km/h hybryda paliła ponad 7 l/100 km.

Ile pali GWM ORA 5 hybryda?

Norma WLTP to 5,1 l/100 km. W pierwszych jazdach auto bez przebiegu spaliło 4,6–4,8 l w mieście (Moto-Przestrzeń, Overdrive), ale ponad 7 l przy 110–120 km/h. Benzyna wg normy 6,9 l; testu jej zużycia nie ma.

Czy hybrydę ORA 5 trzeba ładować z gniazdka?

Nie. To pełna hybryda z baterią 1,09 kWh, bez gniazda ładowania; ładuje się podczas jazdy i hamowania. Nie jedzie na prądzie dłuższych odcinków.

Czy GWM ORA 5 ma Euro NCAP?

Wyniku ORA 5 nie znaleziono w bazie Euro NCAP (sprawdzone 8.10.2026), więc nie podajemy gwiazdek. Importer deklaruje 7 poduszek i pakiet asystentów jazdy w standardzie obu linii.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Benzyna Signature: Cena cennikowa 115 500 zł, cena promocyjna 109 900 zł (−5 600 zł) — warunek: Cena promocyjna aut z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów; cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta.
  • Benzyna Infinity: Cena cennikowa 126 500 zł, cena promocyjna 120 900 zł (−5 600 zł) — warunek: Cena promocyjna aut z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów; cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta.
  • Hybryda Signature: Cena cennikowa 121 990 zł, cena promocyjna 118 990 zł (−3 000 zł) — warunek: Cena promocyjna aut z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów; cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta.
  • Hybryda Infinity: Cena cennikowa 132 990 zł, cena promocyjna 129 990 zł (−3 000 zł) — warunek: Cena promocyjna aut z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów; cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta.

Ceny „od” to ceny promocyjne z cennika od 4.09.2026: auta z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów. Cennik nie wiąże ich z finansowaniem, ubezpieczeniem ani oddaniem auta, ale importer nazywa je rekomendacją dla dealerów: potwierdź kwotę w salonie.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (1)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o GWM ORA 5. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 15 salonów