Leapmotor B10.Kompaktowy SUV elektryczny od 113 900 zł.
Elektryczny SUV o długości 4515 milimetrów, z napędem na tylną oś i zasięgiem 361 kilometrów. W gamie marki zajmuje miejsce pomiędzy hatchbackiem B05 a większym C10. Ma za sobą coś, czego nie ma żaden inny model w naszym zestawieniu: udokumentowaną historię cen z sześciu kolejnych cenników, z której widać, jak od premiery zmieniała się jego wycena. Zobacz wszystkie modele Leapmotor.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sto czternaście tysięcy po roku zmian cennika.
Cztery pytania o auto z ruchomą ceną.
Przy modelu, którego cennik zmienił się sześć razy od premiery, część pytań dotyczy nie samochodu, tylko momentu zakupu.
Historia cen tego modelu nie układa się w prostą linię: po lutowej wyprzedaży rocznika za 99 900 zł cena wróciła w górę do 106 900 zł od kwietnia, a w cenniku z 1 października 2026 wynosi 113 900 zł. Obniżki dotyczyły wyprzedaży starszej produkcji, nie stałego trendu. Rozpisujemy całą ścieżkę w osobnej sekcji, żeby dało się to ocenić samemu.
Do codziennych dojazdów z zapasem, do regularnych tras — z planowaniem. Zimą i przy prędkości autostradowej realny dystans spadnie do około dwustu pięćdziesięciu kilometrów. Ładowanie mocą stu czterdziestu kilowatów skraca jednak postój do dwudziestu minut, co zmienia rachunek na korzyść.
Różnica wynosi zaledwie dwa tysiące złotych — w cenniku wyprzedażowym odmiana Hybrid EV (111 900 zł) jest nawet tańsza od elektryka (113 900 zł), a auta są zupełnie różne w użyciu: elektryk pojedzie 361 kilometrów i wymaga ładowania, odmiana Hybrid EV przejedzie 86 kilometrów na prądzie, a potem jedzie dalej na benzynie, łącznie do 900 kilometrów. Kto nie ma gdzie ładować, powinien patrzeć w stronę tej drugiej.
Nie obejmie. Koncern uruchomił go w lipcu 2026 dla swoich marek w Polsce i wykluczył z niego Leapmotora wprost, mimo wspólnej sieci sprzedaży. Zostaje cztery lata na pojazd i osiem na sam akumulator.
Cena, którą po roku zmian cennika.
Dzisiejsze 113 900 zł to efekt kilku zmian cennika w ciągu roku — auto debiutowało w Polsce po 119 900 zł, w lutym 2026 sprzedawano je przejściowo nawet po 99 900 zł, a cennik z 1 października 2026 podaje cenę wyprzedażową 113 900 zł przy katalogowej 125 900 zł. Prześledzenie tej ścieżki mówi o modelu więcej niż pojedyncza kwota, więc rozliczamy ją w osobnej sekcji.
wariant EV PRO Life w cenie wyprzedażowej, cennik z 1 października 2026
Najniższa cena z trzydziestu dni przed obniżką wynosi dla tego wariantu 109 900 zł. Mocniejszy wariant PROMAX z baterią 67,1 kWh kosztuje w cenniku wyprzedażowym 123 500 zł w wersji Life i 129 900 zł w Design.
Jak zmieniała się cena tego auta.
Mamy sześć kolejnych cenników tego modelu, od września 2025 do października 2026. To rzadka okazja, żeby zobaczyć nie pojedynczą kwotę, lecz całą ścieżkę — poniżej cena wariantu EV PRO Life w każdym z nich.
Ceny wariantu EV PRO Life z sześciu kolejnych cenników Leapmotora dla tego modelu. Wnioski, które z tego płyną: od debiutu auto potaniało o sześć tysięcy złotych, czyli o pięć procent, ale nie był to równy spadek. Lutowa cena 99 900 zł dotyczyła wyprzedaży egzemplarzy starszej produkcji i nie wróciła — od kwietnia do czerwca stawka utrzymywała się na poziomie 106 900 zł, a w cenniku z 1 października 2026 wynosi 113 900 zł. Dla kupującego oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze, czekanie na powtórkę lutowej ceny jest zakładem, a nie strategią. Po drugie, w lutym wyprzedaż rocznika obniżyła cenę o siedem tysięcy złotych poniżej kwietniowej, więc jeśli dealer ma jeszcze auta ze starszej produkcji, warto o nie zapytać wprost. Cena podstawowa, bez promocji, wynosi dziś 125 900 zł.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia kompaktowego SUV-a o długości 4515 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z ekranem centralnym 14,6 cala.





Co jest w cenie wariantu podstawowego.
Pozycje z cennika z 1 października 2026 dla wersji Life z baterią 57,2 kWh.
Wyposażenie seryjne wersji Life.
Wykaz z cennika obowiązującego od 1 października 2026, ułożony tematycznie.
Bezpieczeństwo i asystenci6 poz.
- pełny komplet poduszek powietrznych
- system e-Call
- auto hold i wielotrybowa kontrola trakcji (MCB)
- pełny pakiet ADAS: ACC, LCC, FCW, AEB, BSD, HOD, DOW, ELK, LDW, LKA, RCW, RCTA/RCTB, ISA, DDAW, ADDW
- kamera 360°
- czujniki parkowania z tyłu
Światła i widoczność2 poz.
- reflektory LED
- regulowane tryby wspomagania kierownicy i tryby jazdy
Komfort7 poz.
- panoramiczny dach szklany 1,8 m²
- tapicerka materiałowa
- fotel kierowcy regulowany 6-kierunkowo manualnie, fotel pasażera 4-kierunkowo
- jednostrefowa automatyczna klimatyzacja
- przedni bagażnik (frunk) 25 l w wersjach EV
- pompa ciepła w wersjach EV
- felgi 18 cali
Multimedia6 poz.
- ekran centralny 14,6 cala (Leap OS 4.0 Plus, Android Auto/CarPlay)
- cyfrowe zegary 8,8 cala
- łączność 4G z aktualizacjami OTA
- ładowarka indukcyjna do telefonu
- 6 głośników
- kluczyk NFC
Ładowanie i napęd4 poz.
- bateria LFP: 56,2 kWh (EV Pro) / 67,1 kWh (EV ProMax) / 18,8 kWh (Hybrid EV)
- ładowanie DC do 140 kW (EV Pro) / 168 kW (EV ProMax) / 46 kW (Hybrid EV)
- kabel do ładowania trybu 2 (gniazdko) i trybu 3 (wallbox) w standardzie
- napęd na tylną oś (RWD) we wszystkich wariantach
Trzysta sześćdziesiąt jeden kilometrów zasięgu.
Parametry, które warto znać.
Ile realnie przejedziesz i jak szybko naładujesz.
Zasięg WLTP
Trzysta sześćdziesiąt jeden kilometrów przy zużyciu 17,3 kilowatogodziny na sto kilometrów. To o czterdzieści kilometrów mniej niż w lżejszym hatchbacku B05 z tą samą baterią — różnicę tłumaczy wyższa sylwetka SUV-a i większa masa. Wariant PROMAX z ogniwami 67,1 kWh przejedzie odpowiednio dalej, choć cennik nie podaje dla niego osobnej wartości.
Ładowanie DC — 30 → 80%
Sto czterdzieści kilowatów mocy szczytowej to drugi wynik w gamie marki, po hatchbacku B05. Dwadzieścia minut postoju wystarcza na uzupełnienie połowy baterii — przy trasie liczącej pięćset kilometrów oznacza to jedną przerwę. Z domowej ładowarki pełne ładowanie zajmuje noc.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Rodzina lub kierowca dojeżdżający po mieście i okolicy, dla których 361 km (EV Pro) lub 434 km (EV ProMax) to zapas na kilka dni jazdy, a ładowanie odbywa się w domu z gniazdka lub wallboxa. Kto ceni komplet asystentów i kamerę 360° bez dopłat, dostaje je już w wersji Life za 113 900 zł. Osobna grupa to kierowcy bez własnej ładowarki: wariant Hybrid EV (900 km zasięgu łącznego, 86 km na prądzie) pozwala jeździć jak zwykłym autem i przejść na prąd dopiero wtedy, gdy pojawi się wygodny dostęp do gniazdka.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowca żyjący na autostradzie: przy krótszym niż u BYD (6 lat) i MG (7 lat) okresie gwarancji na pojazd (4 lata / 100 tys. km) i braku podanej mocy ładowarki AC trudniej tu zaplanować regularne, długie trasy. Odpada też ten, kto rozważa Hybrid EV licząc na duży bagażnik — spada on do 330 l z 455 l w EV Pro, bo miejsce zajmuje układ spalinowy. I każdy, kto przed zakupem chce znać wynik Euro NCAP: oficjalne materiały Leapmotor dla B10 go nie podają.
Jak wypada wśród elektrycznych SUV-ów.
| Model | Cena od | Zasięg WLTP | Ładowanie DC | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|
Leapmotor B10 EV ten model · punkt odniesienia | 113 900 zł | 361 km | 140 kW | 455 l |
kompaktowy elektryk · oferta w PL Dwadzieścia sześć tysięcy drożej, z zasięgiem dłuższym o sześćdziesiąt dziewięć kilometrów, ale z ładowaniem wolniejszym i bagażnikiem mniejszym o sto pięćdziesiąt pięć litrów. Gwarancja siedmioletnia zamiast czteroletniej. | 139 900 zł | 430 km | 130 kW | 300 l |
kompaktowy elektryk · oferta w PL Osiemset złotych taniej w cenie promocyjnej wersji Active z rocznika 2025 (stan na 7.10.2026), ale z zasięgiem krótszym o czterdzieści dziewięć kilometrów i ładowaniem ponad dwukrotnie wolniejszym. W zamian gwarancja o dwa lata dłuższa i udokumentowana ochrona przed perforacją. | 113 100 zł | 312 km | 65 kW | 400 l |
kompaktowy hatchback · ta sama marka Cztery tysiące taniej za tę samą baterię i ten sam napęd w niższym nadwoziu. Jeździ dalej o czterdzieści kilometrów i ładuje się szybciej, ale bagażnik ma o sto dziesięć litrów mniejszy. | 109 900 zł | 401 km | 156 kW | 345 l |
- BYD Atto 2 czy Leapmotor B10 — porównanie · kompaktowe SUV-y elektryczne
Cztery lata zamiast ośmiu.
Cztery lata, a nie osiem.
Ta różnica wymaga wyjaśnienia, bo auto sprzedaje ta sama sieć, która obok reklamuje ośmioletnią gwarancję na inne marki koncernu.
Trzy rzeczy do ustalenia u dealera.
Cenniki podają wyłącznie długości okresów i same zastrzegają, że nie są udzieleniem gwarancji.
- Warunki zachowania ośmioletniej ochrony bateriiNie wiemy, czy wymaga ona serwisowania w autoryzowanej sieci ani jaki spadek pojemności uprawnia do naprawy. Przy aucie kupowanym na lata to pytanie o realną wartość tej deklaracji.
- Czy gwarancja przechodzi na kolejnego właścicielaProgram Stellantisa, z którego ta marka jest wyłączona, przewiduje przenoszalność. Dla Leapmotora nie mamy takiej informacji, a wpływa ona wprost na wartość auta przy odsprzedaży.
- Aktualność dopłat rządowychCennik z listopada 2025 zawierał tabelę cen po dopłacie, późniejsze (także z 1 października 2026) już nie. O aktualne warunki programu zapytaj dealera.
Wykluczenie Leapmotora z programu gwarancji specjalnej pochodzi z oficjalnego komunikatu prasowego Stellantis Polska z lipca 2026 i zostało potwierdzone niezależnie przez kilka redakcji motoryzacyjnych. Warunki gwarancji samego producenta określa dokument wydawany przy sprzedaży pojazdu.
Dwadzieścia cztery punkty w Polsce.
Usiądź za kierownicą i zapytaj o rocznik.
Przy modelu, który przeszedł wyprzedaż starszej produkcji, warto ustalić rok produkcji konkretnego egzemplarza i sprawdzić, z którego cennika pochodzi jego cena. Sieć liczy dwadzieścia cztery punkty.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje Leapmotor B10 w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP mają warianty EV i jaki zasięg deklaruje Hybrid EV?
Jak szybko ładuje się Leapmotor B10?
Jaką gwarancję ma Leapmotor B10 i jakie są warunki?
Czym różnią się wersje Life i Design?
Czym różni się Hybrid EV od wersji w pełni elektrycznych?
B10 czy siostrzany B05 — co wybrać za podobne pieniądze?
Masz pytanie o B10 EV? Zapytaj o rocznik i o cennik.
Przy aucie, którego cena zmieniła się sześć razy od premiery, warto wiedzieć, z którego dokumentu pochodzi oferta i z jakiej produkcji jest egzemplarz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.