MG ZS.SUV od 72 500 zł promocyjnie.
Bez turbo i bez hybrydy — za to z pełnym pakietem asystentów kierowcy i cyfrowym kokpitem już w wersji podstawowej. Standard kosztuje 72 500 zł w promocji z cennika z 8 września 2026 (katalogowo 85 500 zł), Excite 85 900 zł (katalogowo 98 900 zł) — aktualność tych kwot sprawdź w salonie. Zanim porównasz tę ofertę z ogłoszeniem, sprawdź niżej, którą linię ZS-a oglądasz — pod tą nazwą sprzedawane są dwa różne auta. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, który ZS oglądasz. Zanim porównasz oferty.
6 pytań o kompaktowego SUV-a od 72 500 zł.
SUV w tej cenie zwykle oznacza kompromis. Sprawdzamy, gdzie MG go zrobiło, a gdzie nie — na podstawie aktualnego cennika i warunków gwarancji.
Akurat nie jest. Standard ma ten sam komplet asystentów co Excite — różnica między wersjami dotyczy wyłącznie komfortu (koła, oświetlenie, kamera, fotel), nie elektroniki bezpieczeństwa. Pełną listę asystentów znajdziesz w sekcji wyposażenia niżej.
Do setki jedzie 12,5 sekundy, więc dynamika jest skromna — to najwolniejsze auto z całej gamy MG. W zamian dostajesz konstrukcję wolnossącą bez turbosprężarki i spalanie 6,5 litra, co w tym nadwoziu jest wynikiem dobrym. Uciąg z hamulcem to 500 kilogramów, czyli lekka przyczepka, nie przyczepa kempingowa.
To najważniejsze pytanie przy tym modelu i poświęciliśmy mu osobną sekcję niżej — sprawdź tam różnicę w nadwoziu i mocy, zanim zapytasz o konkretne auto w salonie.
Okresy gwarancji opisujemy szczegółowo w sekcji gwarancji niżej. Tu ważniejsze pytanie praktyczne: zapytaj w salonie, czy najbliższy autoryzowany serwis MG ma na stanie części do tego silnika i ile trwa oczekiwanie na naprawę spoza standardowego przeglądu.
MG nie publikuje cennika pakietów serwisowych dla tego modelu, więc rocznego kosztu utrzymania nie da się dziś policzyć z dokumentów — zapytaj o wycenę w salonie. Program MG Assistance obejmuje pierwsze 12 miesięcy w cenie; przedłużenie na kolejne lata do 7 lat wymaga regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.
Konkretnej prognozy odsprzedaży dla ZS-a nie mamy — to model wchodzący dopiero do szerszej sprzedaży w nowej linii silnikowej, bez historii cen z rynku wtórnego. Przed zakupem zapytaj dealera o szacowaną wartość po 3 latach i porównaj ją z rywalami z dłuższym stażem na rynku.
Ile kosztuje MG ZS? Sprawdź różnicę między wersjami i liniami.
Cennik z 8 września 2026 podaje dla Standardu 72 500 zł w promocji, a dla Excite 85 900 zł — katalogowo odpowiednio 85 500 i 98 900 zł. Promocja z tego cennika była ważna od 1 do 30 września 2026, miała limit 10 aut na klienta i była głębsza niż wcześniej — rabat wzrósł do 13 000 zł; aktualność cen sprawdź w salonie. Zanim porównasz te kwoty z ofertą u dealera, sprawdź jedną rzecz opisaną niżej: pod nazwą ZS w cennikach MG występują dwie różne konstrukcje.
Standard po promocji · katalogowo 85 500 zł · Excite 85 900 / 98 900 zł
„Najniższa cena z 30 dni przed promocją”: 80 500 zł dla Standardu i 93 900 zł dla Excite — tak podaje cennik z 8 września 2026. Ceny sugerowane, u dealera mogą się różnić.
Wybierz Standard albo Excite. Różnica 13 400 zł.
Pod nazwą ZS sprzedawane są dwa różne auta.
W ofercie MG występują równolegle dwie linie modelowe o tej samej nazwie ZS. Zanim zestawisz ceny z ogłoszeniem, sprawdź, którą masz przed sobą — różnią się nie tylko wyposażeniem, ale i nadwoziem.
- Nowsza linia — silnik 1.5 MT5, 115 KMNadwozie 4430 mm, bagażnik 443 l, spalanie 6,5 l/100 km. Aktualny cennik opisuje wersje Standard i Excite — to ta linia, której dotyczą ceny na tej stronie.
- Starsza linia Classic — silnik 1.5 VTi-Tech, 106 KMKrótsze nadwozie 4323 mm, bagażnik 448 l, spalanie 6,6–7,2 l/100 km, wersje Excite i Exclusive za 79 800 i 86 200 zł katalogowo.
- Różnica długości to ponad 10 centymetrów4430 mm wobec 4323 mm przy tej samej nazwie modelu i podobnej cenie — łatwo tego nie zauważyć w ogłoszeniu.
- Nie wiadomo, czy obie linie sprzedawane są równolegleDostępne materiały nie rozstrzygają, czy starsza linia została zastąpiona przez nowszą, czy obie oferty nadal współistnieją. Zapytaj o to dealera przed podpisaniem umowy.
Polski cennik MG ZS, 8 września 2026, oraz wcześniejszy cennik linii Classic.
Standard czy Excite?
Silnik i skrzynia są takie same w obu wersjach. Za 13 400 zł więcej dostajesz w Excite większe koła, oświetlenie LED, kamerę cofania dookólną i elektryczną regulację fotela kierowcy — i to one rozstrzygają najwięcej.
- Felgistalowe 16″ · 215/60
- Ekran centralny10,25″
- Kameracofania HD
- Fotel kierowcyręczny, 6 kierunków
- Audio4 głośniki
Ma cyfrowy kokpit 12,3 cala, pełny pakiet asystentów kierowcy i monitorowanie martwego pola — czyli elektronikę bezpieczeństwa na poziomie droższej wersji. W zamian oszczędza na komforcie: bez bezkluczykowego otwierania, podgrzewanych foteli i czujnika deszczu.
- Felgialuminiowe 17″ · 215/55
- Ekran centralny12,3″
- Kamera360° HD
- Fotel kierowcyelektryczny, 6 kierunków
- Audio6 głośników
Zapłać 13 400 zł więcej i zyskaj reflektory LED, tapicerkę ze skóry syntetycznej, bezkluczykowe otwieranie, wycieraczki z czujnikiem deszczu i podgrzewane fotele przednie. Większy ekran i kamera dookólna to najbardziej odczuwalne różnice na co dzień.
Zmierz bagażnik. I miejsce postojowe.
Obejrzyj z każdej strony.
5 ujęć SUV-a o długości 4430 mm i rozstawie osi 2610 mm — sylwetka z obu boków, przód i tył. Galeria nie pokazuje wnętrza.





Przymierz ZS-a do bagażu, garażu i fotelika.
4 liczby, które warto sprawdzić, zanim porównasz oferty w salonie.
Wymiary i pojemności: polski cennik MG ZS, 8 września 2026.
Co masz w każdej wersji.
Wyposażenie, którego nie trzeba brać pod uwagę przy wyborze między Standardem a Excite — bo jest w obu.
Kompletna lista z polskiego cennika.
Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika.
Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik9 poz.
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- ostrzeganie przed kolizją czołową (FCW)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA, LDW/LDP, ELK)
- rozpoznawanie znaków drogowych (ISA/MSA)
- ostrzeganie o niestabilnej jeździe (UDW)
- monitoring martwego pola (BSD) i asystent zmiany pasa (LCA)
- wykrywanie ruchu poprzecznego z tyłu (RCTA)
- 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtynowe)
- mocowania fotelików ISOFIX x2
Napęd i osiągi — polski cennik5 poz.
- silnik 1.5 MT5 wolnossący, 115 KM / 148 Nm
- skrzynia manualna 5-biegowa
- napęd na przednie koła (FWD)
- 0-100 km/h w 12,5 s, V-max 179 km/h
- spalanie WLTP 6,5 l/100 km, zbiornik 55 l
Komfort — polski cennik6 poz.
- klimatyzacja sterowana elektronicznie
- uruchamianie silnika przyciskiem
- lusterka elektryczne składane ręcznie i podgrzewane
- tapicerka materiałowa czarna
- fotel kierowcy regulowany ręcznie w 6 kierunkach
- felgi stalowe 16 cali
Multimedia — polski cennik6 poz.
- ekran dotykowy 10,25 cala
- cyfrowy wirtualny kokpit 12,3 cala
- nawigacja satelitarna
- Apple CarPlay / Android Auto (bezprzewodowy od rocznika 2026)
- audio 4-głośnikowe
- kamera cofania HD
Parametry, które warto znać.
Policz paliwo na swoich kilometrach. 6,5 litra na 100 km.
Ile pali i ile zajedziesz na tankowaniu.
Spalanie WLTP (mieszane)
Cykl mieszany WLTP, emisja 145 g CO2 na kilometr, norma Euro 6E EA. Jak na SUV-a o długości 4430 mm to wynik oszczędny — kosztem dynamiki, bo do setki jedzie 12,5 sekundy.
Zasięg na baku · zbiornik 55 l
Wyliczenie dla zbiornika 55 litrów przy katalogowym spalaniu 6,5 l/100 km. To najdłuższy zasięg na baku wśród benzynowych modeli MG. Realny dystans zależy od trasy i obciążenia.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Startowe 6,5 l/100 km to spalanie WLTP wersji benzynowej; 5 l/100 km dla ZS Hybrid+ pochodzi z jego cennika. Liczymy przy 7,61 zł za litr (średnia krajowa Pb95) i 15 000 km rocznie — nasz rachunek; wpisz swoje stawki, żeby porównać koszt obu napędów.
1. Ustaw swoje założenia
2. Porównaj koszt jazdy
Symulacja dla 15 000 km rocznie
MG ZS Hybrid+: niższy koszt paliwa w tej symulacji.
Zdecyduj i umów jazdę. Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kupujący pierwszy samochód lub tani, prosty SUV do jazdy głównie miejskiej i podmiejskiej, bez potrzeby napędu elektrycznego czy hybrydowego — i gotowy zaakceptować manualną skrzynię 5-biegową. Także rodzina szukająca pojemnego bagażnika (443–1457 l) w budżecie poniżej 80 000 zł przy cenie promocyjnej z cennika z 8 września 2026 — aktualność sprawdź w salonie.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowcy pokonujący dużo kilometrów autostradowych, dla których liczy się niższe spalanie — tu lepiej sprawdzi się hybrydowy wariant ZS Hybrid+ lub Chery Tiggo 4. Również ci, którzy przed zakupem chcą znać wynik Euro NCAP lub zależy im na automatycznej skrzyni biegów — MG ZS w tej konfiguracji oferuje wyłącznie manualną 5-biegową.
Jak wypada wśród chińskich SUV-ów w tej cenie.
| Model | Cena od | Moc | Spalanie | Bagażnik | Gwarancja |
|---|---|---|---|---|---|
MG ZS ten model · punkt odniesienia | 85 500 zł | 115 KM | 6,5 l | 443 l | 7 lat / 150 tys. |
miejski SUV · oferta w PL Tańszy o 10 600 zł i mocniejszy dzięki turbodoładowaniu (136 KM), ale spala o 2,15 litra więcej i ma bagażnik mniejszy o 53 litry oraz gwarancję krótszą o 2 lata przy niższym limicie przebiegu. | 74 900 zł | 136 KM | 8,65 l | 390 l | 5 lat / 100 tys. |
SUV · oferta w PL Droższy o 12 700 zł, ale najmocniejszy z trójki i deklaruje najniższe spalanie — 5,3 litra przy 163 KM. Gwarancja identyczna jak w MG: 7 lat i 150 000 km. | 98 200 zł | 163 KM | 5,3 l | 430 l | 7 lat / 150 tys. |
SUV · oferta w PL Najdroższy z trójki — droższy o 19 400 zł — ale z mocniejszym silnikiem (147 KM) i gwarancją 7 lat przy limicie 150 000 km, tak jak w MG. | 104 900 zł | 147 KM | 7 l | 480 l | 7 lat / 150 tys. |
- BAIC 3 czy MG ZS — porównanie · miejskie SUV-y benzynowe
Pełny pakiet asystentów bez oceny Euro NCAP.
MG nie oszczędza na elektronice bezpieczeństwa w wersji podstawowej — ale obecna generacja ZS-a nie ma jeszcze własnego wyniku zderzeniowego.
Polski cennik MG ZS, 8 września 2026, oraz wyniki Euro NCAP, sprawdzone 16 września 2026.
7 lat bez różnicowania po cenie modelu.
MG obejmuje ZS-a tą samą gwarancją co całą gamę: 7 lat lub 150 000 kilometrów na pojazd, niezależnie od wybranej wersji. Pierwszy rok programu MG Assistance masz w cenie, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat wymaga regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.
Co unieważnia tę gwarancję.
Zakres jest szeroki, ale utrzymanie go wymaga dyscypliny serwisowej. Poniżej sytuacje wprost wymienione w informacji gwarancyjnej MG z grudnia 2025.
- Pominięty albo spóźniony przeglądPrzegląd wykonany później niż 1500 km lub 28 dni po terminie z planu serwisowego przerywa ochronę na elementy, które wtedy zawiodą — pilnuj terminu, nie tylko przebiegu.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w silnik lub skrzynię poza serwisemChiptuning, przeróbki układu dolotowego albo naprawa skrzyni poza siecią MG kończą ochronę tych podzespołów — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
MG nie zwraca kosztów dojazdu do serwisu ani strat wynikających z unieruchomienia auta w trakcie naprawy.
7 rzeczy, które warto ustalić przed wpłatą zaliczki.
Weź tę listę do salonu — każda pozycja to pytanie, na które warto usłyszeć odpowiedź na piśmie.
- Którą linię ZS-a kupujeszNowszą, ze 115 KM i nadwoziem 4430 mm, czy starszą linię Classic ze 106 KM. Cena i wyposażenie na tej stronie dotyczą nowszej linii.
- Czy rabat 13 000 zł nadal obowiązujePromocja z cennika z 8 września 2026 była ważna do 30 września 2026 i miała limit 10 aut na klienta. Poproś dealera o aktualną cenę i potwierdzenie dostępności egzemplarza na piśmie.
- Cena lakieru w kolorze innym niż biały6 kolorów metalicznych i trójwarstwowych kosztuje 2250 zł więcej niż podstawowy biały Dover White.
- Warunki programu MG Assistance po pierwszym rokuPierwsze 12 miesięcy są w cenie, kolejne lata wymagają regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG, żeby ochrona sięgnęła 7 lat.
- Ile kosztuje przegląd w autoryzowanym serwisieMG nie publikuje cennika pakietów serwisowych dla tego modelu — poproś o wycenę przed zakupem.Sprawdź, co wiadomo o marce MG
- Jeśli zależy Ci na niższym spalaniuMG ZS Hybrid+ to ten sam model nadwoziowo, tylko z napędem hybrydowym i spalaniem 5 l/100 km zamiast 6,5.Zobacz MG ZS Hybrid+
- Cena końcowa i termin odbioru na piśmieJedna kartka z kwotą, wersją, rocznikiem i datą wydania kończy większość nieporozumień. Poproś o nią przed podpisaniem umowy.Wyślij zapytanie o ofertę
Warunki programu MG Assistance, grudzień 2025; polski cennik MG ZS, 8 września 2026.
Usiądź za kierownicą ZS-a i sprawdź, którą wersję oglądasz.
Usiądź z tyłu z fotelikiem, otwórz bagażnik z własnym bagażem i sprawdź, czy pasuje Ci ustawienie kabiny. Poproś o jazdę próbną obiema wersjami, jeśli wahasz się między Standardem a Excite.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje MG ZS w 2026 roku?
Czym różnią się wersje Standard i Excite?
Jaki silnik ma MG ZS i ile pali?
Czy MG ZS to ten sam model, co starsza linia Classic?
Jaką gwarancję ma MG ZS?
Czy MG ZS ma wynik Euro NCAP i pełny pakiet asystentów?
Masz pytanie o ZS? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.