Hongqi H5.Sedan klasy D za cenę kompaktu.
Sedan o długości blisko pięciu metrów i rozstawie osi 2920 milimetrów, z dwulitrowym silnikiem turbo o mocy 218 koni i ośmiobiegowym automatem Aisin. Za sto sześćdziesiąt tysięcy złotych to wymiary z segmentu, w którym niemieckie marki zaczynają cennik znacznie wyżej. Jedna liczba w tym cenniku wymaga jednak sprostowania. Zobacz wszystkie modele Hongqi.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sto sześćdziesiąt tysięcy za pięć metrów sedana.
Cztery pytania o dane i o gwarancję.
Przy tym modelu dwie rzeczy wymagają wyjaśnienia, zanim porówna się go z czymkolwiek innym.
Tak podaje cennik i tak samo podaje karta danych technicznych. Uważamy jednak, że to wartość błędna, i rozkładamy dlaczego w osobnej sekcji — najkrócej: mocniejszy model tej samej marki deklaruje siedem sekund, a stosunek mocy do masy tego auta odpowiada wynikom rzędu siedmiu i pół sekundy.
Importer publikuje po polsku Ogólne Warunki Gwarancji dla modeli Hongqi: pięć lat i 150 tysięcy kilometrów na pojazd. Lakier i perforacja mają ten sam okres, ale tylko przy corocznej, płatnej kontroli nadwozia w autoryzowanym serwisie, z wpisem do książki. Akumulator, felgi i szyby: rok lub 20 000 kilometrów.
Cztery metry dziewięćdziesiąt osiem długości i rozstaw osi 2920 milimetrów. To wymiary sedana klasy wyższej — dla porównania najdłuższy samochód osobowy w naszej bazie poniżej stu tysięcy złotych, Bestune B70, ma 4855 milimetrów, a rozstaw osi krótszy o sto dwadzieścia.
Cennik podaje 6,6 litra na sto kilometrów w cyklu WLTC. Jak na dwulitrowy silnik turbo o mocy 218 koni w aucie ważącym 1635 kilogramów to wynik dobry — ale ta sama karta zawiera przyspieszenie, którego nie da się pogodzić z resztą danych, więc do liczb z tego dokumentu podchodzimy ostrożnie.
Cena, którą bez pakietów opcjonalnych.
Cenniki tej marki są zbudowane inaczej niż u konkurencji: każda wersja ma zamkniętą, stałą specyfikację, a jedyne pozycje do wyboru to kolor nadwozia i kolor tapicerki. Nie ma pakietów wyposażenia, nie ma opcji do dokupienia — decyzja sprowadza się do wyboru wersji.
wersja Comfort z silnikiem 2.0 turbo o mocy 218 koni
Wyższa wersja Deluxe dokłada osiemnastocalowe felgi zamiast siedemnastek, cyfrowy kokpit 12,3 cala zamiast siedmiocalowego, skórę naturalną zamiast ekologicznej oraz fotel kierowcy z regulacją w dwunastu kierunkach i pamięcią ustawień.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia sedana o długości 4985 mm i rozstawie osi 2920 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z cyfrowym kokpitem.





Co jest w cenie podstawowej wersji.
Specyfikacja jest zamknięta — poniższe pozycje dostajesz zawsze, a niczego więcej nie da się dokupić.
Wyposażenie seryjne wersji Comfort.
Wykaz z cennika Hongqi dla rocznika 2026, ułożony tematycznie.
Bezpieczeństwo i asystenci9 poz.
- adaptacyjny tempomat (ACC)
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- ostrzeganie o kolizji czołowej (FCW)
- monitorowanie martwego pola (BSD)
- ostrzeganie o zjeżdżaniu z pasa (LDW)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA)
- wspomaganie zjazdu ze wzniesienia (HDC)
- wspomaganie ruszania pod górę (HAC)
- poduszki powietrzne: kierowcy, pasażera, boczne, kurtynowe, kolanowa
Komfort4 poz.
- klimatyzacja dwustrefowa automatyczna z filtrem PM2.5
- tapicerka ekologiczna (Comfort)
- fotel kierowcy z regulacją 8-kierunkową (Comfort)
- felgi 17 cali (Comfort)
Multimedia i łączność2 poz.
- ekran cyfrowego kokpitu 7 cali LCD (Comfort)
- system e-Call z GLONASS
Napęd i osiągi5 poz.
- silnik 2.0T, 218 KM, 340 Nm
- skrzynia automatyczna 8AT AISIN
- napęd na przednią oś (FWD)
- zawieszenie przód McPherson, tył wielowahaczowe
- przyspieszenie 0-100 km/h w 5,1 s
Dwieście osiemnaście koni — i sporna sekunda.
Parametry, które warto znać.
Pięć i jedna dziesiąta sekundy? Nie.
Cennik i karta danych technicznych zgodnie podają przyspieszenie do stu kilometrów na godzinę w 5,1 sekundy. To wartość, której nie da się pogodzić ani z parametrami tego auta, ani z resztą oferty marki. Podajemy ją, bo jest w dokumencie, i od razu tłumaczymy, dlaczego jej nie powtarzamy jako faktu.
- Mocniejszy model marki jest wolniejszyHongqi H6 to praktycznie to samo nadwozie z silnikiem o mocy 245 koni — czyli o dwadzieścia siedem większej. Jego cennik deklaruje siedem sekund do setki. Gdyby oba dokumenty były poprawne, słabszy model byłby szybszy o 1,9 sekundy od mocniejszego.
- Stosunek mocy do masy na to nie pozwalaDwieście osiemnaście koni na 1635 kilogramów daje około stu trzydziestu trzech koni na tonę. Auta o takim wskaźniku przyspieszają zwykle w granicach siedmiu i pół sekundy. Wynik 5,1 sekundy wymagałby mocy rzędu trzystu trzydziestu koni przy tej samej masie.
- Napęd na przód ma granicę przyczepnościTrzysta czterdzieści niutonometrów podawane wyłącznie na przednią oś oznacza, że przy starcie część momentu ucieka w poślizg. Auta przednionapędowe rzadko schodzą poniżej sześciu sekund niezależnie od mocy.
- Czego to NIE oznaczaTo nie znaczy, że auto jest wolne. Przy 218 koniach i skrzyni ośmiobiegowej wynik rzędu siedmiu i pół sekundy jest zupełnie przyzwoity dla sedana tej wielkości. Chodzi wyłącznie o to, żeby nie kupować go na podstawie liczby, której producent najpewniej wpisał omyłkowo.
Wartość 5,1 sekundy pochodzi z cennika Hongqi H5 dla rocznika 2026 i została powtórzona w karcie danych technicznych tego samego dokumentu. Przyspieszenie modelu H6 — siedem sekund — pochodzi z jego własnego cennika. Nasza ocena opiera się na porównaniu obu dokumentów tego samego producenta oraz na relacji mocy do masy; nie mamy pomiaru niezależnego i nie twierdzimy, że znamy prawdziwą wartość. Jeśli osiągi są dla Ciebie kryterium zakupu, poproś dealera o wskazanie przyspieszenia w świadectwie homologacji — to jedyny dokument rozstrzygający.
Sześć i sześć dziesiątych litra.
Spalanie WLTP (mieszane)
Jedyna wartość zużycia paliwa w cenniku, podana z wyraźnym oznaczeniem cyklu pomiarowego — co w tym zestawieniu marek bywa rzadkością. Jak na dwulitrowy silnik turbo o mocy 218 koni to wynik dobry; dla porównania Bestune B70 z podobnym silnikiem deklaruje 7,9 litra.
Zasięg na baku · zbiornik nie podano
Cennik nie podaje pojemności zbiornika paliwa dla tego modelu, więc zasięgu nie da się wyliczyć. Dla orientacji: siostrzany H6 o tych samych wymiarach ma zbiornik pięćdziesięciu ośmiu litrów, co przy spalaniu 6,6 litra dawałoby około osiemset osiemdziesiąt kilometrów — ale to szacunek z innego modelu, nie dana dla tego auta.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca, który chce dużego sedana klasy D — 4985 mm długości, prawie 3-metrowy rozstaw osi — bez dopłacania za rozgłos znanej marki premium, i który akceptuje obsługę w autoryzowanym serwisie oraz coroczną kontrolę nadwozia jako warunek ochrony lakieru. Także osoba ceniąca klasyczny napęd spalinowy z automatem 8-biegowym zamiast hybrydy czy elektryka.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kupujący, dla którego wynik Euro NCAP jest warunkiem koniecznym przed podpisaniem umowy — dla H5 oficjalnie go nie ma. Również kierowcy szukający niskiego spalania lub napędu elektrycznego/hybrydowego w tym segmencie cenowym, dla których lepszym wyborem będzie Forthing S7 REEV lub BYD Seal 6 DM-i.
Jak wypada wśród aut tej wielkości.
| Model | Cena od | Moc | Długość | Rozstaw osi |
|---|---|---|---|---|
Hongqi H5 ten model · punkt odniesienia | 159 900 zł | 218 KM | 4985 mm | 2920 mm |
sedan · ten sam importer Sześćdziesiąt tysięcy taniej za auto o 130 milimetrów krótsze i z rozstawem osi mniejszym o sto dwadzieścia. Gwarancja ta sama co w Hongqi: pięć lat i 150 tysięcy kilometrów, z tym samym warunkiem kontroli nadwozia dla lakieru i perforacji. | 99 900 zł | 160 KM | 4855 mm | 2800 mm |
sedan z generatorem · oferta w PL Tyle samo, ale napęd zupełnie inny — elektryczny z generatorem benzynowym, ze 180 kilometrami jazdy na samym prądzie. Krótszy o pięćdziesiąt milimetrów, z rozstawem osi mniejszym o pięć. | 159 900 zł | 209 KM | 4935 mm | 2915 mm |
sedan · ta sama marka Dwadzieścia pięć tysięcy drożej za praktycznie identyczne nadwozie, ale z mocą wyższą o dwadzieścia siedem koni i wyraźnie bogatszym wyposażeniem — z systemem audio Dynaudio i wyświetlaczem na szybie. | 184 900 zł | 245 KM | 4991 mm | 2920 mm |
Pięć lat — i jeden warunek.
Pięć lat gwarancji, ale lakier chroni coroczna kontrola.
Importer, Asian Automotive Distribution Center, publikuje po polsku jeden dokument gwarancyjny dla modeli Hongqi — H5 nie jest wyjątkiem. Poniżej to, co z niego wynika, z numerami punktów, żebyś mógł sprawdzić każde zdanie.
Na co uważać w warunkach gwarancji.
Pięć lat brzmi jak dużo, ale dokument ma kilka zapisów, od których zależy, czy ochrona zadziała. Wypisujemy te, które dotyczą kupującego.
- Lakier i perforacja wymagają kontroli co 12 miesięcyKontrola nadwozia w serwisie Hongqi jest płatna i musi mieć wpis w książce. Przeoczony rok oznacza utratę ochrony lakieru i rdzy — a przy pięcioletnim okresie to kilka wizyt, które trzeba zaplanować i doliczyć do kosztów (pkt 3.3 c i d).
- Obsługa tylko w serwisie o standardach ASOPrzeglądy zlecasz autoryzowanemu serwisowi Hongqi albo podmiotowi o tych samych standardach. Przegląd możesz zrobić najwyżej 1000 km albo 21 dni wcześniej niż w terminie; spóźnienia dokument nie dopuszcza (pkt 5.1.3 i 5.3).
- Usterki zgłaszaj od razuWady silnika, napędu, układu kierowniczego, hamulcowego i systemów bezpieczeństwa — niezwłocznie, pozostałe najpóźniej w 14 dni od wykrycia. Zwłoka kosztuje utratę praw do wad, które przez nią się pogłębiły (pkt 5.1.2 i 5.1.5).
- Naprawa do 21 dni, koszty pośrednie na TobieSerwis ma 21 dni od dostarczenia auta na naprawę gwarancyjną (pkt 3.1.5). Dokument nie pokrywa kosztów auta zastępczego, holowania, podróży i noclegów związanych z usterką (pkt 4.9).
- Cenniki nie zawierają oferty finansowaniaŻaden z pięciu cenników marki nie podaje przykładów kredytu ani leasingu z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Przy tej półce cenowej to nietypowe.
Warunki pochodzą z Ogólnych Warunków Gwarancji, które importer publikuje na hongqi-auto.pl (odczyt 5.10.2026). Gwarantem jest Asian Automotive Distribution Center — ta sama spółka, która prowadzi w Polsce Bestune i Jetour. Dokument nie ogranicza ustawowych praw konsumenta wobec sprzedawcy (pkt 6.3). Opis assistance pochodzi ze strony serwisowej importera.
Piętnaście salonów w Polsce.
Usiądź za kierownicą i poproś o książkę gwarancyjną.
Dokument importera opisuje gwarancję ogólnie, a datę początku i wpisy kontroli nadwozia potwierdza książka konkretnego auta — warto ją obejrzeć u dealera. Marka prowadzi w Polsce piętnaście salonów w trzynastu miastach, z czego trzy w samej Warszawie.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Hongqi H5 w 2026 roku?
Jaki silnik ma Hongqi H5 i ile pali?
Czym różnią się wersje Comfort i Deluxe?
Jaką gwarancję ma Hongqi H5?
Czy Hongqi H5 ma wynik Euro NCAP i pełne dane o bezpieczeństwie?
Jakie ma wymiary Hongqi H5 i ile miejsca oferuje?
Masz pytanie o H5? Zapytaj o homologację i gwarancję.
Dwie rzeczy warto mieć na piśmie przed zakupem: rzeczywiste przyspieszenie ze świadectwa homologacji i datę początku gwarancji z książki auta.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.