Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Sedan REEV · rok modelowy 2026Sedan REEV · napęd elektryczny na tył

Forthing S7 REEV.1080 kilometrów bez postoju.

Jedyny sedan w gamie Forthing i pierwszy w naszej bazie samochód z napędem typu REEV. Koła napędza wyłącznie silnik elektryczny o mocy 209 koni; jednostka benzynowa pod maską nie ma z nimi połączenia mechanicznego i pracuje tylko jako generator prądu. Na naładowanej baterii auto przejeżdża 180 kilometrów, a z pełnym bakiem — 1080. Zobacz wszystkie modele Forthing.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sieć liczy 23 punkty
Forthing S7 REEV — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Elektryk z bakiem — czyli REEV.

Cztery pytaniaJedna cenaJak działa ten napęd
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · pierwszy REEV w naszej bazie

Cztery pytania o napęd, którego jeszcze nie znasz.

REEV nie jest ani hybrydą, ani elektrykiem w potocznym rozumieniu. Zaczynamy od tego, bo reszta z tego wynika.

Czym REEV różni się od zwykłej hybrydy plug-in?

Tym, że silnik benzynowy nigdy nie napędza kół. W hybrydzie plug-in obie jednostki mogą przekazywać moc na koła i przy wyższych prędkościach zwykle robi to spalinowa. Tutaj benzyna służy wyłącznie do produkcji prądu — koła napędza tylko silnik elektryczny, zawsze. Rozkładamy to szczegółowo w osobnej sekcji.

Czy muszę to ładować?

Nie musisz, ale wtedy tracisz najwięcej. Przy naładowanej baterii auto spala 0,1 litra na sto kilometrów, przy rozładowanej — 4,96 litra, bo generator musi wtedy pracować bez przerwy. Różnica jest blisko pięćdziesięciokrotna i to ona decyduje o rachunku za paliwo.

Ile realnie zabiorę na pokład?

Mniej, niż sugeruje wielkość auta. Dopuszczalna masa całkowita to 2185 kilogramów przy masie własnej 1885 — zostaje trzysta kilogramów na ludzi i bagaż. Przy sedanie o długości prawie pięciu metrów to ograniczenie zaskakujące i rozliczamy je osobno.

Jaka jest gwarancja?

Producent nie podaje jej w żadnym dokumencie, który mamy — ani w cenniku, ani w karcie technicznej. Ustaliliśmy warunki z zestawień branżowych, ale żadne z nich nie mówi nic o gwarancji na baterię trakcyjną, czyli najdroższy element tego auta. To najpoważniejsza luka informacyjna przy tym modelu.

Cena · cennik obowiązujący od 23 kwietnia 2026

Cena, którą za jedyną dostępną konfigurację.

Cennik tego modelu ma jedną pozycję i jedną kwotę — bez wersji wyposażenia, bez pakietów i bez ceny promocyjnej. Wybór sprowadza się do koloru, a każdy poza białym kosztuje dodatkowo. To rzadka przejrzystość, ale też brak możliwości zejścia z ceny przez rezygnację z wyposażenia.

159 900 zł

jedna konfiguracja, biały lakier i czarne wnętrze

Cennik nie przewiduje rabatu ani ceny promocyjnej dla tego modelu

Dopłaty do koloru: 2 900 zł za czarny, niebieski, dwa odcienie zieleni albo czerwony. Wnętrze w kolorze Camel lub białym to dodatkowe 1 500 zł. W pełni doposażony kolorystycznie egzemplarz kosztuje więc 164 300 zł.

Czego w tym cenniku nie ma
1 konfiguracjaBrak wersji wyposażeniaNie ma tańszego wariantu, w którym można zrezygnować z dachu panoramicznego czy wentylowanego fotela. Cała lista wyposażenia jest seryjna.
nie podanoBrak oferty finansowaniaDokument nie zawiera przykładów kredytu, leasingu ani rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania — inaczej niż cenniki większości marek w tym zestawieniu.
Brak warunków gwarancjiAni cennik, ani karta danych technicznych nie podają, na ile lat i kilometrów objęty jest pojazd. Co udało się ustalić poza dokumentami producenta — w sekcji gwarancji.
nie podanoBrak informacji o serwisieNie ma harmonogramu przeglądów ani ich cennika.
Napęd REEV · pierwszy taki w naszej bazie

Silnik benzynowy, który nie napędza kół.

Skrót REEV oznacza samochód elektryczny z przedłużaczem zasięgu. Konstrukcyjnie jest bliżej elektryka niż hybrydy, choć ma bak i wlew paliwa. Cztery rzeczy, które z tego wynikają dla kierowcy.

  • Koła napędza wyłącznie prądJednostka benzynowa o mocy stu koni nie ma połączenia mechanicznego z kołami. Kręci generatorem, który ładuje baterię albo zasila silnik elektryczny bezpośrednio. Prowadzi się to zawsze jak elektryk: bez zmiany biegów, bez szarpnięć przy przyspieszaniu, z pełnym momentem od zera.
  • Nie ma lęku przed pustą bateriąPo wyczerpaniu stu osiemdziesięciu kilometrów zasięgu auto nie zwalnia ani nie wymaga postoju przy ładowarce — uruchamia się generator i jedzie się dalej, tankując benzynę jak w zwykłym samochodzie. Łącznie daje to 1080 kilometrów.
  • Na autostradzie jest mniej wydajny niż hybrydaPrzy stałej, wysokiej prędkości energia przechodzi przez dwie przemiany: z paliwa na prąd i z prądu na ruch. Hybryda plug-in w takich warunkach łączy silnik z kołami bezpośrednio i unika strat. Stąd 4,96 litra przy rozładowanej baterii — więcej, niż spaliłby porównywalny sedan wysokoprężny.
  • Ładowanie ma sens, ale nie jest obowiązkiemZ ładowarki prądu stałego bateria uzupełnia się od trzydziestu do osiemdziesięciu procent w pół godziny, z domowego gniazda o mocy 6,6 kilowata do pełna w cztery i pół godziny. Kto ładuje codziennie, na benzynę wydaje grosze; kto nie ładuje wcale, jeździ drożej niż zwykłym benzyniakiem tej wielkości.

Opis konstrukcji i wszystkie wartości z karty danych technicznych MY2026 oraz cennika z kwietnia 2026 — oba dokumenty są dla tego modelu w pełni zgodne, co w tej marce nie jest regułą. Ocena wydajności na autostradzie wynika z zasady działania układu, nie z pomiaru producenta; sam producent podaje jedynie zużycie przy pełnej i rozładowanej baterii.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia sedana o długości 4935 mm i rozstawie osi 2915 mm — najdłuższego w tym zestawieniu — z bezramkowymi szybami w drzwiach i dachem panoramicznym 1,9 m².

Forthing S7 REEV bok
Lewy bok
Forthing S7 REEV przód
Przód
Forthing S7 REEV prawy profil
Prawy profil
Forthing S7 REEV tył
Tył
Forthing S7 REEV lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wyposażenie seryjne

Co jest w cenie jedynej wersji.

Cała lista jest standardowa, bo wersja jest jedna. Poniżej pozycje, które w tej klasie cenowej najczęściej bywają płatne osobno — oraz jedna, której brakuje.

Napęd209 KM na tylnej osiSilnik synchroniczny z magnesami trwałymi, 310 Nm dostępne od zera obrotów. Napęd na tył — w tej cenie rzadkość, bo większość rywali napędza przód.
DachPanorama 1,9 m²Z powłoką termoizolacyjną oraz filtrem promieniowania UV i podczerwonego. Do tego bezramkowe szyby w drzwiach.
Prąd na zewnątrzZłącze V2L 3,3 kWAuto zasila urządzenia zewnętrzne z baterii trakcyjnej o pojemności 28,4 kilowatogodziny.
FoteleKierowcy wentylowany, z pamięciąRegulacja elektryczna w sześciu kierunkach, z odsuwaniem przy wsiadaniu. Fotel pasażera elektryczny w czterech kierunkach, oba przednie podgrzewane.
AsystenciKomplet systemów aktywnychHamowanie awaryjne, martwe pole, ruch poprzeczny z tyłu, asystent zmiany pasa, ostrzeżenie przed otwarciem drzwi, kamery dookólne. Poduszek jest sześć.
UwagaKlimatyzacja jednostrefowaW aucie za sto sześćdziesiąt tysięcy to zaskakujące — rywale w tej cenie mają dwustrefową. Jest za to nawiew na tylny rząd i filtr cząstek stałych.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne w komplecie.

Spis z cennika Forthing obowiązującego od kwietnia 2026, pogrupowany tematycznie.

Bezpieczeństwo i asystenci8 poz.
  • 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtynowe)
  • AEB — system hamowania awaryjnego
  • ESP, ASR, HBA — kontrola stabilności, trakcji i wspomaganie hamowania
  • LDW/LDP — ostrzeganie i zapobieganie zmianie pasa
  • BSD, RCTA, RCW — monitorowanie martwego pola i ruchu poprzecznego z tyłu
  • kamery 360° z kamerą cofania HD
  • czujniki parkowania przód i tył
  • ISOFIX na tylnej kanapie (2 fotelików)
Komfort8 poz.
  • tempomat adaptacyjny
  • klimatyzacja automatyczna z filtrem PM 2.5 i nawiewem na tylny rząd
  • fotel kierowcy elektryczny (6 kierunków, pamięć ustawień, wentylowany, podgrzewany)
  • fotel pasażera elektryczny (4 kierunki), podgrzewany
  • elektryczny hamulec postojowy z Auto Hold
  • bezkluczykowy dostęp
  • elektrycznie sterowana klapa bagażnika
  • 3 tryby jazdy: Economy / Comfort / Sport
Multimedia6 poz.
  • ekran dotykowy 14,6 cala
  • cyfrowy zestaw wskaźników 8,8 cala
  • CarPlay / Android Auto bezprzewodowe
  • radio FM/AM z DAB i RDS
  • ładowarka bezprzewodowa na 2 smartfony
  • złącze V2L 3,3 kW
Styl i wykończenie5 poz.
  • dach panoramiczny 1,9 m² z filtrem UV/IR
  • bezramkowe szyby w drzwiach
  • fotele i kierownica pokryte skórą ekologiczną
  • felgi aluminiowe 19 cali (opony 235/45R19)
  • roleta bagażnika
Napęd i ładowanie5 poz.
  • silnik elektryczny 209 KM / 310 Nm na tylnej osi
  • generator spalinowy 1,5 l (100,6 KM) — nie napędza kół
  • bateria LFP 28,4 kWh
  • ładowarka pokładowa AC 6,6 kW
  • ładowanie DC do 80 kW (30-80% w 30 min)

Dwieście dziewięć koni na tylnej osi.

Dane techniczneIle realnie zabierzeszSpalanie
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
UkładREEV · silnik spalinowy wyłącznie jako generator
Silnik elektryczny209 KM (154 kW) · 310 Nm
Generator spalinowy1,5 l · 100,6 KM · nie napędza kół
Napędna tylne koła · przekładnia jednostopniowa
0–100 km/h7,2 s
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria28,4 kWh · LFP
Zasięg elektryczny180 km
Zasięg łączny1080 km
ŁadowanieDC 30–80% w 30 min · AC 6,6 kW
Wymiary i praktyczność
Długość / rozstaw osi4935 mm / 2915 mm
Bagażnik398 l · 1303 l po złożeniu kanapy
Masa własna / dopuszczalna1885 kg / 2185 kg
Ładowność · liczba, której nie ma w folderze

Trzysta kilogramów na ludzi i bagaż.

Producent podaje w karcie technicznej obie masy: własną i dopuszczalną. Różnica między nimi to wszystko, co wolno załadować — i przy tym aucie jest zaskakująco skromna, bo bateria oraz napęd na tylną oś ważą swoje.

Dopuszczalna masa całkowita2185 kg
Masa własna gotowego do jazdy1885 kg
Zostaje na pasażerów i bagaż300 kg

Obie masy z karty danych technicznych MY2026. Trzysta kilogramów to czterech dorosłych o przeciętnej wadze i praktycznie nic więcej — a bagażnik ma 398 litrów, więc miejsca na bagaż jest wyraźnie więcej niż dopuszczalnej masy. Ważne zastrzeżenie: norma unijna każe wliczać do masy własnej kierowcę o wadze 75 kilogramów i pełen zbiornik, ale dokument producenta nie precyzuje, czy tak właśnie tę wartość policzono. Jeśli tak, realny zapas jest o te 75 kilogramów większy. Poproś dealera o wskazanie obu mas w świadectwie homologacji konkretnego egzemplarza — to jedyny sposób, żeby mieć pewność.

Spalanie · trzy wartości zamiast jednej

Od jednej dziesiątej litra do prawie pięciu.

Spalanie WLTP (mieszane)

4,96 l/100 km przy pustej baterii

Podajemy tę wartość, a nie ważone 0,6 litra z nagłówka tabeli, bo to ona opisuje realny scenariusz: dłuższą trasę po wyczerpaniu zasięgu elektrycznego. Przy naładowanej baterii auto spala 0,1 litra na sto kilometrów, czyli praktycznie nic. Producent podaje wszystkie trzy liczby i akurat w tym dokumencie robi to uczciwie — rozdzielając scenariusze zamiast chować się za średnią.

Zasięg na baku · zbiornik 45 l

~1080 km

Zasięg łączny według producenta. Sam zbiornik jest niewielki, bo generator zużywa paliwo oszczędnie — przy pełnym baku i rozładowanej baterii wychodzi około dziewięciuset kilometrów, do czego dochodzi sto osiemdziesiąt z naładowanych ogniw. Zużycie energii również zależy od trybu: 188 watogodzin na kilometr przy pełnej baterii i 69 przy rozładowanej, kiedy prąd płynie prosto z generatora.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywale
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Zasięg całkowity na poziomie rywali spalinowych
1080 km łącznego zasięgu (180 km EV plus generator) wypada obok Hongqi H5 (159 900 zł, silnik 2.0T, klasyczny napęd spalinowy) jako propozycja bez lęku o zasięg, ale z jazdą elektryczną na co dzień — jeśli baterii starcza na codzienne trasy.
Bogate wyposażenie w jednej cenie
Kamery 360°, tempomat adaptacyjny, fotel kierowcy wentylowany i z pamięcią ustawień, dach panoramiczny z filtrem UV/IR oraz ekran multimedialny 14,6 cala — bez dopłat za pakiety. BYD Seal 6 DM-i (152 600 zł) w bazowej wersji Boost ma mniejszy ekran (12,8 cala) i nie oferuje wentylowanego fotela kierowcy.
Duży bagażnik jak na sedana
398 l przy złożonej tylnej kanapie w pozycji pionowej i 1303 l po jej złożeniu — więcej niż w BYD Seal 5 DM-i (508/1295 l, ale krótszym aucie) po złożeniu siedzeń, dzięki większej bryle nadwozia (4935 mm długości).
Prosty cennik bez wariantów do rozszyfrowania
Jedna wersja wyposażenia, jedna cena 159 900 zł — bez porównywania Comfort kontra Deluxe czy Boost kontra Comfort, jak w Hongqi H5 czy BYD Seal 6 DM-i. Kupujący dokładnie wie, za co płaci.

Do sprawdzenia 4

Brak jakichkolwiek danych o gwarancji
Ani cennik, ani karta danych technicznych nie zawierają sekcji warunków gwarancji — nie wiadomo, ile lat i kilometrów obejmuje ochrona pojazdu, a przede wszystkim baterii trakcyjnej. To jedyny model z tego zestawienia bez żadnej deklarowanej gwarancji na akumulator — warto wymusić pisemne potwierdzenie u dealera przed podpisaniem umowy.
Wolniejsze ładowanie AC niż u konkurencji PHEV
Ładowarka pokładowa 6,6 kW i 4,5 godziny na pełne naładowanie z domowego gniazda — dłużej niż w BYD Seal 5 DM-i (6,6 kW, ale mniejsza bateria 18,3 kWh, więc krócej mimo tej samej mocy). Bateria S7 REEV (28,4 kWh) jest największa w segmencie PHEV, co wydłuża czas ładowania AC.
Brak wyniku Euro NCAP i informacji o poziomie ADAS
Dokumenty producenta nie podają wyniku zderzeniowego ani klasyfikacji systemów wspomagania kierowcy (poziom autonomii). Lista funkcji bezpieczeństwa jest długa na papierze (AEB, LDW, BSD, RCTA), ale bez niezależnej homologacji trudno ocenić realną skuteczność.
Nowy model bez historii i bez danych o serwisie
S7 REEV to model wyłącznie w roku modelowym 2026 — nie ma poprzednika ani danych o kosztach eksploatacji w Polsce. Cennik i karta techniczna nie wspominają o pakietach serwisowych ani programach finansowania, więc te ustalenia trzeba przenieść wprost na rozmowę z dealerem.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca pokonujący długie trasy międzymiastowe, który chce jeździć elektrycznie na co dzień (180 km w mieście bez spalania paliwa), ale nie chce planować postojów na ładowanie w trasie — 1080 km zasięgu całkowitego eliminuje ten problem. Także rodzina ceniąca duży bagażnik (398/1303 l) i bogate wyposażenie w jednej, niepodzielnej cenie bez dopłat za pakiety.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kupujący, dla których pisemna gwarancja na baterię jest warunkiem zakupu — dokumenty Forthing tego nie precyzują, więc trzeba domagać się potwierdzenia poza cennikiem. Również ci, którzy chcą oprzeć decyzję na wyniku Euro NCAP lub sprawdzonej historii serwisowej marki w Polsce — S7 REEV jest zbyt nowy, by je mieć.

Na tle rywali · sedany z gniazdem ładowania

Jak wypada wśród sedanów, które ładuje się z prądu.

ModelCena odZasięg EVNapędDługość
Forthing S7 REEV
ten model · punkt odniesienia
159 900 zł180 kmelektryczny4935 mm
sedan plug-in · oferta w PL
Siedem tysięcy taniej, ale z baterią niemal trzykrotnie mniejszą i zasięgiem elektrycznym krótszym o sto dwadzieścia pięć kilometrów. Za to silnik spalinowy potrafi tam napędzać koła bezpośrednio, co przy długiej trasie autostradowej bywa wydajniejsze.
152 600 zł55 kmhybrydowy4840 mm
sedan plug-in · oferta w PL
Trzydzieści tysięcy taniej i z zasięgiem elektrycznym stu kilometrów — najbliższy tej propozycji pod względem sposobu użytkowania, choć wyraźnie skromniej wyposażony.
129 900 zł100 kmhybrydowy4780 mm
sedan benzynowy · oferta w PL
Identyczna cena, podobna wielkość, ale napęd wyłącznie benzynowy — bez baterii, bez ładowania i bez związanych z tym oszczędności. Za to bez pytania o gwarancję na ogniwa.
159 900 zł—benzynowy4985 mm
Ceny wejścia z cenników w dniu przeglądu. Zasięg elektryczny podajemy tak, jak deklarują go producenci poszczególnych modeli — procedury pomiaru mogą się różnić, więc liczby są orientacyjne przy porównaniu marek.Porównaj szczegółowo

Czego nie wiemy o gwarancji.

Ustalenia spoza cennikaSkala braków
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · UWAGA: nie z dokumentów producenta

Warunków nie ma w żadnym cenniku marki.

To jedyna marka w naszym zestawieniu, której dokumenty w ogóle nie zawierają warunków gwarancji. Cennik ma wyłącznie klauzulę prawną mówiącą, że informacje o gwarancji nie są jej udzieleniem. Poniższe liczby ustaliliśmy z dwóch niezależnych zestawień branżowych — oznaczamy je wyraźnie, zamiast udawać, że pochodzą od producenta.

Pojazd5 lat / 150 tys. kmźródło zewnętrzneWartość zgodna w obu sprawdzonych zestawieniach. Krótsza niż siedem lat oferowane przez Chery, MG czy Omodę.
Silnik, przekładnia, elektryka, zawieszenie3 lata / 100 tys. kmhaczykNajważniejsza pozycja na tej liście. Deklarowane pięć lat NIE obejmuje najdroższych podzespołów — te mają trzy lata i sto tysięcy kilometrów. Przy trzydziestu tysiącach rocznie ochrona kończy się po trzech latach.
Bateria trakcyjnabrak danychlukaAni producent, ani żadne z zestawień nie podaje warunków dla ogniw napędowych. W aucie, w którym bateria jest jedynym źródłem napędu kół, to brak najpoważniejszy z możliwych.
Perforacja nadwozia5 lat / 150 tys. kmźródło zewnętrzneRdza przechodząca przez blachę na wylot.
Lakier3 lata / 100 tys. kmźródło zewnętrzneZ limitem przebiegu, co przy lakierze jest nietypowe.
Akumulator rozruchowy 12 V3 lata / 20 tys. kmnie mylić z trakcyjnąMała bateria od uruchamiania i zasilania elektroniki, nie ogniwa napędowe. Limit dwudziestu tysięcy kilometrów jest tu bardzo niski.
Druga strona · skala niewiedzy

Czego o tym aucie nie da się ustalić.

Przy większości marek ta sekcja wymienia wyłączenia z warunków gwarancji. Tutaj wymienia braki, bo warunków nie ma. Lista jest długa i uczciwiej ją pokazać, niż wypełnić stronę domysłami.

  • Gwarancja na baterię trakcyjnąNieznana. Przy REEV bateria jest jedynym źródłem napędu kół i najdroższą częścią auta. Bez tej informacji nie da się ocenić ryzyka zakupu na dłuższy okres. To pierwsze pytanie, jakie należy zadać dealerowi, i warto poprosić o odpowiedź na piśmie.
  • Program pomocy drogowejNie wiemy, czy marka w ogóle taki prowadzi, ani na jakich warunkach. Wszystkie pozostałe marki w naszym zestawieniu wymieniają assistance wprost w cenniku.
  • Harmonogram i koszt przeglądów
  • Warunki utraty gwarancjiSkoro nie znamy treści gwarancji, nie znamy też jej wyłączeń. Przy aucie z baterią trakcyjną typowe zapisy dotyczą sposobu ładowania i przechowywania — tego również nie da się tu sprawdzić przed zakupem.

Warunków gwarancji nie ma w żadnym dokumencie producenta, jakim dysponujemy — ani w cenniku, ani w karcie danych technicznych. Liczby pochodzą z dwóch niezależnych zestawień branżowych z 2025 roku, zgodnych ze sobą co do każdej pozycji. Traktuj je jako wskazówkę do zweryfikowania w książce gwarancyjnej, nie jako deklarację producenta.

Dwadzieścia trzy punkty w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą i zapytaj o gwarancję na baterię.

Przy tym aucie wizyta w salonie ma konkretny cel poza obejrzeniem wnętrza: uzyskanie na piśmie warunków gwarancji, których nie ma w żadnym dokumencie. Marka prowadzi w Polsce dwadzieścia trzy punkty.

25 salonów Forthing · 23 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami Forthing2Kraków2RzeszówBaranowoBogumiłowiceCzłuchówGliwiceGorzów WielkopolskiGrudziądz2Katowice i okoliceKielceKoszalinLublin2Warszawa i okoliceŁódź2Radom i okoliceRumiaTarnowskie GóryToruńWrocławZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 25 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Kielce, Lublin, Rzeszów, Toruń, Grudziądz, Koszalin, Opole, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Rumia).Pełna mapa i wszystkie salony →
1
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje Forthing S7 REEV i jakie są wersje?
Według cennika obowiązującego od 23.04.2026 r. dostępna jest jedna wersja wyposażenia za 159 900 zł brutto. Jedyne dopłaty to kolor nadwozia (0-2900 zł, biały bazowy) i kolor wnętrza (0-1500 zł, czarny bazowy). Nie ma osobnych pakietów wyposażenia ani wariantów silnikowych do wyboru.
Czym jest technologia REEV i czy silnik spalinowy napędza koła?
REEV (Range Extended Electric Vehicle) oznacza, że silnik spalinowy 1,5 l (100,6 KM) pełni wyłącznie funkcję generatora prądu — ładuje akumulator, ale nigdy bezpośrednio nie napędza kół. Napęd jest w 100% elektryczny, realizowany przez silnik 209 KM na tylnej osi. W praktyce to jazda jak w aucie elektrycznym, z generatorem eliminującym lęk przed rozładowaniem baterii w trasie.
Jaki zasięg deklaruje producent dla Forthing S7 REEV?
W trybie czysto elektrycznym S7 REEV przejeżdża do 180 km. Po doliczeniu pracy generatora spalinowego zasięg całkowity sięga 1080 km — przy pełnym baku 45 l i naładowanej baterii 28,4 kWh. To wartości producenta; w praktyce, zwłaszcza zimą i przy większym obciążeniu, warto założyć wynik nieco niższy.
Jak długo ładuje się bateria Forthing S7 REEV?
Z domowego gniazda AC o mocy 6,6 kW pełne naładowanie od 5 do 100% zajmuje 4,5 godziny. Na szybkiej stacji DC o mocy powyżej 80 kW uzupełnienie od 30 do 80% trwa 30 minut. Bateria to 28,4 kWh litowo-żelazowo-fosforanowa (LFP) — największa spośród porównywanych tu PHEV-ów w tym segmencie cenowym.
Jaką gwarancję ma Forthing S7 REEV?
Dostępne dokumenty — cennik i karta danych technicznych — nie zawierają żadnej sekcji warunków gwarancji, ani na pojazd, ani na baterię trakcyjną. Jedyna wzmianka to standardowe zastrzeżenie prawne, że materiał nie stanowi oferty handlowej. Przed zakupem warto wprost zapytać dealera lub importera (Asian Automotive Distribution Center) o pisemne warunki gwarancji, zwłaszcza na akumulator.
Czy Forthing S7 REEV ma wynik Euro NCAP i jakie ma osiągi?
Wyniku zderzeniowego Euro NCAP oficjalne materiały nie podają. Dane osiągowe z karty technicznej: silnik elektryczny 209 KM (154 kW) i 310 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h w 7,2 s, prędkość maksymalna 180 km/h. Lista systemów wspomagania (AEB, LDW, LDP, BSD, RCTA, kamery 360°) jest długa, ale bez niezależnej homologacji trudno ocenić jej realną skuteczność.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o S7 REEV? Poproś o gwarancję na piśmie.

Skoro producent nie publikuje warunków, jedynym sposobem ich poznania przed zakupem jest pytanie do dealera — najlepiej mailem, żeby została odpowiedź na piśmie.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Forthing S7 REEV

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
159 900 zł159 900 zł · 180 km na prądzie, 1080 łącznie