Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Podwozie N1 · L3 lub L4 · SRW albo DRWPodwozie z kabiną · diesel 2.0 · napęd tylny

Maxus Deliver 9 Chassis.Cena kończy się tam, gdzie zaczyna zabudowa.

Podstawa pod zabudowę z najwyższą ładownością w całej polskiej gamie Maxusa: 1520 kilogramów, czyli więcej niż jakikolwiek furgon tej marki, elektryczny czy spalinowy. Napęd wyłącznie na tylne koła, trzy miejsca w kabinie i hak na 2800 kilogramów. Zobacz wszystkie modele marki Maxus.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 25 punktach Maxusa w Polsce
Maxus Deliver 9 Chassis — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Tona i pół ładunku.

Cztery obawyCennik 2026Pojedyncze czy bliźniacze koła
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz podwozie · bez ściemy

Cztery pytania przed zamówieniem zabudowy.

Ten pojazd kupuje się z myślą o tym, co na nim stanie. Dlatego pytania dotyczą głównie granic, w których musi się zmieścić zabudowa.

Ile zostanie na ładunek po zabudowie?

Zależy od tego, co zamówisz. Masa startowa to 1520 kilogramów przy pojedynczych kołach, a lekka skrzynia potrafi zabrać sto pięćdziesiąt, chłodnia z agregatem znacznie więcej. Producent podwozia nie podaje przeliczników dla konkretnych zabudów, więc jedyna sensowna kolejność to najpierw zapytać wytwórcę zabudowy o jej masę własną, a dopiero potem policzyć, ile zostaje.

Czy zabudowa nie unieważni gwarancji?

Może, jeśli zrobisz ją bez zgody producenta pojazdu. Warunki Maxusa wyłączają odpowiedzialność za szkody wynikłe z przebudowy obejmującej karoserię, podwozie i instalację elektryczną. Dokument wymaga zgody, ale nie opisuje trybu jej uzyskania — poproś dealera o wskazanie procedury i potwierdzenie na piśmie przed rozpoczęciem prac.

Dlaczego tylko napęd tylny?

Bo przy pojeździe przeznaczonym pod ciężką zabudowę to układ właściwy. Ładunek spoczywa nad tylną osią i dociska koła napędowe, zamiast odciążać przednie, jak dzieje się w konstrukcjach przednionapędowych. W furgonowej odmianie Deliver 9 masz wybór, tutaj producent zdecydował za Ciebie.

Ile spali z zabudową?

Nie wiadomo i nie oszacujemy tego. Cennik podwozia nie podaje zużycia paliwa, a nawet gdyby podawał, wartość dotyczyłaby pojazdu bez zabudowy — a to właśnie ona decyduje o oporze powietrza i masie. Dla orientacji: ten sam dwulitrowy diesel w furgonie Deliver 7 ma katalogowe 7,9 litra na sto kilometrów.

Cena · cennik z 31 lipca 2026

Cena, którą najtańsze wejście w tej klasie.

Od 89 900 do 92 900 zł netto, zależnie od rozstawu osi i rodzaju kół tylnych. Katalogowo od 129 900 do 131 900 zł netto. To najtańszy pojazd w całej gamie dostawczej marki — ale trzeba pamiętać, że kupujesz podstawę, a nie gotowe auto.

od 89 900 zł netto

L3H0 z pojedynczymi kołami · brutto od 110 577 zł · najdroższy wariant 92 900 zł netto

Cena nie obejmuje zabudowy

Kwoty brutto podajemy jako przeliczenie stawką dwudziestu trzech procent — importer drukuje w cenniku wyłącznie wartości netto, bo ten pojazd praktycznie zawsze kupuje firma.

Co wybierasz
3760 albo 4048 mmDwa rozstawy osiDłuższy daje więcej miejsca pod zabudowę, ale pogarsza manewrowanie w ciasnej zabudowie miejskiej. Różnica w cenie to tysiąc złotych netto.
SRW albo DRWDwa rodzaje kół tylnychPojedyncze albo bliźniacze. Dopłata za bliźniacze wynosi dwa tysiące netto, a skutki są mniej oczywiste, niż się wydaje — piszemy o tym niżej.
jedyny dostępnyNapęd tylnyNie ma tu wyboru między osiami, jak w furgonie Deliver 9. Przy pojeździe pod ciężką zabudowę to zresztą właściwy układ.
koszt osobnyZabudowaCennik nie zawiera cen zabudów ani listy współpracujących wytwórców. To wydatek do skalkulowania niezależnie od ceny pojazdu.
Koła pojedyncze czy bliźniacze · wbrew pozorom

Bliźniaki mają mniejszą ładowność.

To brzmi jak błąd w cenniku, ale nim nie jest. Podwójne koła tylne kojarzą się z większą nośnością i rzeczywiście ją dają — tyle że nośność ogumienia to co innego niż ładowność pojazdu. Poniżej wyjaśnienie i liczby.

  • Pojedyncze koła: 1520 kg ładownościWariant z krótszym rozstawem osi. Przy dłuższym rozstawie 1490 kilogramów. To najwyższe wartości w całej gamie dostawczej Maxusa.
  • Bliźniacze koła: 1445 kgPrzy krótszym rozstawie, a 1420 przy dłuższym. Różnica wynosi od 70 do 75 kilogramów na niekorzyść wersji z podwójnymi kołami.
  • Dlaczego tak wychodziDopuszczalna masa całkowita jest sztywna i wynosi 3500 kilogramów. Dodatkowa para kół, szersze nadkola i wzmocniony most po prostu ważą — a ta masa odejmuje się od ładunku.
  • Po co więc bliźniakiDla rozkładu nacisku i stabilności. Ta sama masa rozłożona na cztery koła tylne zamiast dwóch daje spokojniejsze prowadzenie przy wysokiej zabudowie, a w razie uszkodzenia jednej opony pojazd nie traci panowania.
  • Nacisk osi tylnej to osobny limit2180 kilogramów, niezależnie od rodzaju kół. Ciężka zabudowa umieszczona daleko z tyłu potrafi ten limit przekroczyć, nawet gdy mieścisz się w dopuszczalnej masie całkowitej.
  • Jak wybraćDo lekkiej skrzyni albo zabudowy serwisowej wystarczą pojedyncze koła i zyskujesz 75 kilogramów ładunku. Do wysokiej zabudowy, chłodni albo wywrotki bliźniacze są bezpieczniejsze i te 75 kilogramów warto oddać.

Wszystkie ładowności z tabeli cen w cenniku Maxus Deliver 9 podwozie z 31 lipca 2026. Masa własna bez kierowcy wynosi 1980 kilogramów, a w stanie gotowym do jazdy 2040. Wyjaśnienie różnicy między nośnością ogumienia a ładownością pojazdu jest NASZE — dokument podaje wyłącznie liczby.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Nie ma zakwalifikowanej fotografii do publikacji. W przypadku chassis neutralny placeholder jest trafniejszy niż zdjęcie pojazdu po zabudowie, które mogłoby sugerować, że widoczny element roboczy mieści się w cenie podwozia.

Maxus Deliver 9 Chassis bok
Lewy bok
Maxus Deliver 9 Chassis przód
Przód
Maxus Deliver 9 Chassis prawy profil
Prawy profil
Maxus Deliver 9 Chassis tył
Tył
Maxus Deliver 9 Chassis lewy profil
Lewy profil

Podstawa pod zabudowę.

Cztery wariantyWyposażenie
Rozdział 2 z 5
Na pokładzie · podstawa pod zabudowę

Co dostajesz w samym pojeździe.

Elementy wspólne dla wszystkich czterech wariantów z cennika.

SilnikDiesel 2.0 o mocy 150 KMMoment obrotowy 375 Nm przekazywany na tylne koła przez sześciobiegową skrzynię manualną.
KabinaTrzy miejscaKierowca i dwóch pasażerów — przy pracy brygadowej pozwala zabrać ekipę bez drugiego pojazdu.
ŁadownośćOd 1420 do 1520 kgZależnie od rozstawu osi i rodzaju kół tylnych. Najwyższa wartość w całej gamie dostawczej marki.
HolowaniePrzyczepa do 2800 kgWartość dotyczy przyczepy wyposażonej we własny układ hamulcowy; bez niego producent dopuszcza jedynie 750 kilogramów. Sam zestaw nie może przy tym przekroczyć sześciu ton łącznie.
OsieNacisk 1950 i 2180 kgOdpowiednio przednia i tylna. Przy rozmieszczaniu zabudowy to limity równie ważne jak dopuszczalna masa całkowita.
Rozstaw3760 albo 4048 mmDłuższy daje więcej przestrzeni pod zabudowę, krótszy lepiej manewruje w ciasnej zabudowie.
Pełne wyposażenie standardowe

Kompletna lista z cennika.

Wyposażenie seryjne, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika Maxus Deliver 9 podwozie.

Podwozia z pojedynczymi kołami SRW3 poz.
  • L3 N1: 89 900 zł netto / 110 577 zł brutto.
  • L4 N1: 90 900 zł netto / 111 807 zł brutto.
  • Ładowność końcowa zależy od masy zabudowy.
Podwozia z podwójnymi kołami DRW3 poz.
  • L3 N1: 91 900 zł netto / 113 037 zł brutto.
  • L4 N1: 92 900 zł netto / 114 267 zł brutto.
  • Parametry osi należy potwierdzić w homologacji.
Baza do projektu3 poz.
  • 2.0 diesel, 150 KM i 375 Nm.
  • Skrzynia 6MT i napęd RWD.
  • Zabudowa, jej montaż i gwarancja nie są częścią ceny podwozia.

Ile zostanie po zabudowie.

Dane techniczneBudżet masy
Rozdział 3 z 5
Budżet masy · od czego odejmować

Trzy i pół tony do rozdysponowania.

Przy pojeździe pod zabudowę warto myśleć o masie jak o budżecie: dopuszczalna masa całkowita jest stała, a wszystko inne się z niej wydaje. Poniżej ten budżet rozbity na części dla wariantu z pojedynczymi kołami.

Dopuszczalna masa całkowita3500 kg
Podwozie z kabiną, gotowe do jazdy2040 kg
Zostaje na zabudowę i ładunek1520 kg

Wartości dla wariantu L3H0 SRW z cennika. Masa w stanie gotowym do jazdy obejmuje płyny i paliwo, ale nie kierowcę — jego waga również wlicza się do dopuszczalnej masy całkowitej. Z pozostałych 1520 kilogramów najpierw odejmij masę własną zabudowy, a dopiero reszta jest ładunkiem, który wolno Ci przewozić. Przy elektrycznej odmianie tego podwozia ten sam budżet wygląda gorzej, bo bateria zabiera swoje: zostaje 1420 kilogramów.

Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Ładowność1445kg−75 kg wobec SRW
ParametrPojedyncze koła (SRW)Podwójne koła (DRW)
Napęd i osiągi
Silnikdiesel 2.0 · 110 kW (150 KM) / 375 Nm
Skrzyniamanualna sześciobiegowa
Napędtylny — jedyny dostępny
Wymiary i praktyczność
Przeznaczeniepodwozie z kabiną · pod zabudowę
Masa własna1980 kg bez kierowcy · 2040 kg gotowy do jazdy
Dopuszczalna masa3500 kg · kategoria N1
Ładowność1520 kg ▲1445 kg
Nacisk osiprzód 1950 kg · tył 2180 kg
Rozstaw osi3760 mm (L3) albo 4048 mm (L4)
Holowanie2800 kg z hamulcem · zestaw do 6000 kg

▲ lepszy wynik w wierszu

Paliwo · czego cennik nie zawiera

Zużycia paliwa dokument nie podaje.

Spalanie WLTP (mieszane)

brak danych cennik milczy

Przy pojeździe sprzedawanym bez zabudowy homologacyjne zużycie miałoby zresztą ograniczoną wartość, bo to zabudowa decyduje o oporze powietrza i finalnej masie. Nie podamy więc żadnej liczby, żeby nie sugerować precyzji, której tu nie ma. Ten sam silnik w furgonie Deliver 7 osiąga katalogowo 7,9 litra na sto kilometrów — traktuj to jako dolną granicę oczekiwań, nie jako prognozę.

Zasięg na baku

?

Bez deklarowanego spalania i bez podanej w cenniku pojemności zbiornika nie policzymy zasięgu. Po zamontowaniu zabudowy poproś o świadectwo homologacji kompletnego pojazdu — dopiero ono opisuje to, czym faktycznie jeździsz.

Czy mnie zawiedzie? Bilans, rywale, gwarancja.

WerdyktNa tle rywaliZabudowa a gwarancja
Rozdział 4 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 3

Cztery jawne kombinacje
Cennik nie ukrywa SRW/DRW ani L3/L4 pod jedną pozycją. Każda kombinacja ma własną cenę netto, co upraszcza początek konfiguracji.
Napęd dostosowany do podwozia
RWD, manualna skrzynia 6MT oraz 150 KM i 375 Nm są potwierdzone. Nie trzeba przenosić parametrów z furgonu o innej specyfikacji.
Niewielka dopłata za wariant ramy
Rozpiętość bazowych cen to 3 000 zł netto. Pozwala dobrać układ konstrukcyjny według zabudowy, choć nie mówi nic o jej własnym koszcie.

Do sprawdzenia 3

Brak ceny gotowego pojazdu
Nawet najwyższa kwota 114 267 zł brutto nie obejmuje automatycznie nadwozia roboczego. Całkowity budżet może wyglądać zupełnie inaczej po wyborze wykonawcy.
Ładowność powstaje po zabudowie
Nie wolno cytować wartości dla gołej ramy jako możliwości gotowego auta. Masa zabudowy i homologacja określą legalny zapas dla ładunku.
Dwie odpowiedzialności gwarancyjne
Podwozie i nadwozie mogą mieć różnych gwarantów. Umowa powinna rozstrzygać obsługę usterek na styku instalacji, ramy i urządzeń dodatkowych.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Chassis jest dla firmy lub zabudowcy, który projektuje konkretny pojazd i potrafi policzyć masę oraz rozkład obciążeń przed zamówieniem. Daje wybór długości i tylnego ogumienia przy znanej bazie napędowej.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Nie jest to gotowy samochód dostawczy za cenę z tabeli. Kupujący oczekujący jednej faktury i jednej gwarancji powinien najpierw ustalić model współpracy między dealerem a wykonawcą zabudowy oraz pełny koszt po homologacji.

Na tle rywali · pojazdy pod zabudowę

Jak wypada wśród dostawczaków Maxusa.

ModelCena odŁadownośćNapędPrzeznaczenie
Maxus Deliver 9 Chassis
ten model · punkt odniesienia
110 577 zł1520 kgdiesel, tylnypod zabudowę
Maxus eDeliver 9 podwozie
elektryczna wersja tej podstawy
Droższe o siedemdziesiąt dziewięć tysięcy brutto i z niższą ładownością, bo bateria zabiera sto kilogramów. Za to bez kosztu paliwa i z wjazdem do stref czystego transportu, choć zasięg 172 km ogranicza je do pracy lokalnej.
189 297 zł1420 kgelektrycznypod zabudowę
gotowy furgon tej samej klasy
Droższy o siedem tysięcy brutto, ale przychodzi z zamkniętą przestrzenią ładunkową. Jeśli nie potrzebujesz zabudowy specjalistycznej, oszczędzasz czas i drugą umowę.
117 957 zł1215 kgdieselfurgon
mniejszy furgon z dieslem
Droższy o sześć tysięcy brutto i z niższą ładownością, ale gotowy do pracy od razu. Dla lżejszych zadań bez zabudowy specjalistycznej wystarczy.
116 727 zł1300 kgdieselfurgon
Kwoty brutto pochodzą z przeliczenia cen netto podanych w cennikach — importer nie drukuje wartości brutto dla tej klasy pojazdów. Ładowność tego modelu dotyczy wariantu z pojedynczymi kołami tylnymi, przed montażem zabudowy.Porównaj szczegółowo
Gwarancja · i granica odpowiedzialności

Pięć lat na pojazd, zabudowa osobno.

Przy podwoziu odpowiedzialność rozdziela się między dwa podmioty: producenta pojazdu i wytwórcę zabudowy. Warto wiedzieć, gdzie przebiega ta granica, zanim pojawi się usterka.

Pojazd5 lat / 100 000 kmCo nastąpi wcześniejObejmuje podwozie, kabinę i układ napędowy. Zabudowa ma własną gwarancję u swojego wytwórcy, na własnych warunkach.
Zabudowawymaga zgodyWarunek zachowania ochronyPrzebudowa i doposażenie bez akceptacji producenta pojazdu wyłączają gwarancję na elementy powiązane z przeróbką.
Perforacja10 latBez limitu przebieguOchrona przed korozją drążącą blachę od wewnątrz, przyznawana bez warunku corocznych kontroli nadwozia.
Korozja powierzchniowa3 lataWybrane strefyProducent zaznacza objęte strefy na rysunku dołączonym do warunków — nie jest to ochrona całej blachy. Przy tym pojeździe osobno sprawdź ramę i miejsca, które przykryje zabudowa.
Druga strona medaluCo ochronę wyłącza
Druga strona gwarancji · pojazd pod przebudowę

Gdzie kończy się odpowiedzialność producenta.

Zapisy z warunków gwarancji fabrycznej Maxusa, wybrane pod kątem pojazdu kupowanego po to, żeby go przebudować.

  • Montaż zabudowy bez akceptacjiWiercenie i spawanie w ramie, przenoszenie elementów nośnych oraz wpięcie w instalację elektryczną wchodzą w zakres przebudowy wymagającej zgody producenta.
  • Przekroczenie nacisku osi tylnejLimit wynosi 2180 kilogramów. Zabudowę rozmieszczoną zbyt daleko za osią da się przeciążyć, mieszcząc się jednocześnie w dopuszczalnej masie całkowitej — a przeciążenie wyłącza ochronę.
  • Holowanie ponad masę zestawuPojazd z ładunkiem i przyczepą nie może przekroczyć sześciu ton łącznie. Przy ciężkiej zabudowie margines na przyczepę topnieje szybciej, niż wynika z samego limitu haka.
  • Serwis poza harmonogramem
  • Zamienniki i nieoryginalne akcesoriaUszkodzenia wynikłe z ich zastosowania nie podlegają naprawie gwarancyjnej — dotyczy to również części użytych przy montażu zabudowy.
  • Koszty przestojuStraty z nieużywania pojazdu, wynajem zastępczego i utracone zlecenia pozostają poza ochroną. Przy zabudowie specjalistycznej zastępczy pojazd bywa nie do zdobycia.

Dokument gwarancyjny wymaga zgody producenta na przebudowę, ale nie opisuje, jak ją uzyskać. To luka w źródle — ustal procedurę z dealerem, zanim podpiszesz umowę z zabudowcą.

Gdzie go zobaczyć na żywo.

25 punktówKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · z ofertą zabudowy

Usiądź za kierownicą najlepiej po rozmowie z zabudowcą.

Przyjdź z konkretną ofertą zabudowy i jej masą własną — dopiero wtedy da się policzyć, ile zostanie na ładunek i czy wybrać koła pojedyncze czy bliźniacze. Zapytaj też o tryb uzyskania zgody producenta na przebudowę, bo od tego zależy los gwarancji.

27 salonów Maxus · 27 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami MaxusBiała PodlaskaBilczaBoguchwałaBorek WielkopolskiBydgoszczGliwiceKaliszKatowiceKrakówKurzętnikLesznoLublinŁódźOpolePoczesnaPoznańPszczynaRedaStalowa WolaSzczecinTomaszów MazowieckiWarszawaWielogłowyWielogóraWłocławekWojniczWrocławkółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 27 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Kraków, Poznań, Katowice, Lublin, Rzeszów, Kielce, Opole, Gliwice, Częstochowa, Kalisz, Leszno, Radom, Nowy Sącz, Stalowa Wola, Reda, Kurzętnik).Pełna mapa i wszystkie salony →
3
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Co obejmuje cena Deliver 9 Chassis?
Cennik opisuje podwozie z kabiną w wybranej długości i układzie tylnego ogumienia. Dossier wprost wskazuje, że koszt docelowej zabudowy nie znajduje się w cenie.
Jaka jest najtańsza wersja podwozia?
L3H0 N1 SRW za 89 900 zł netto, czyli 110 577 zł brutto po VAT 23%. Kolejne warianty różnią się długością L4 albo podwójnymi kołami DRW.
Co oznaczają SRW i DRW?
W cenniku rozróżniają pojedyncze oraz podwójne ogumienie tylnej osi. Karta nie przypisuje im niepotwierdzonych ładowności; właściwe wartości trzeba odczytać z homologacji wariantu.
Jaki napęd ma Deliver 9 Chassis?
Silnik 2.0 diesel rozwija 150 KM i 375 Nm, skrzynia to manualna 6MT, a napęd trafia na tył. Są to dane bazowego podwozia.
Jak obliczyć końcową ładowność?
Potrzebne są DMC gotowego pojazdu oraz jego masa własna po montażu całej zabudowy i wyposażenia. Różnica musi być potwierdzona dokumentacją homologacyjną, nie kalkulacją z samego cennika.
Jak zapisać gwarancję na zabudowę?
Umowa powinna osobno wskazać gwaranta podwozia i producenta nadwozia, okresy ochrony, serwis urządzeń oraz odpowiedzialność za ingerencję w instalację elektryczną i ramę.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o Deliver 9 Chassis? Napisz — odpowiemy konkretem.

Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Maxus Deliver 9 Chassis

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
110 577 złPodwozie pod zabudowę · 1520 kg · napęd tylny