MG3.Najtańszy nowy hatchback w naszym katalogu.
Najtańszy hatchback w naszym katalogu, objęty 7-letnią gwarancją. Wolnossący silnik 1.5 o mocy 115 KM, 5-biegowy manual i 6,1 litra na 100 km — bez turbo, bez hybrydy i bez pakietów opcji do kupienia osobno. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, co dostajesz za 64 500 zł.
Sprawdź, zanim zapłacisz 64 500 złotych.
W tej półce cenowej podejrzliwość jest uzasadniona. Odpowiadamy z cennika i dokumentów gwarancyjnych MG, bez zaokrągleń w swoją stronę.
Haczyk jest w obowiązkach, nie w zakresie: przeglądy trzeba robić w terminie u autoryzowanego dealera MG, inaczej naprawa, która miała być gwarancyjna, zostanie policzona z Twojej kieszeni. Osobne okresy dla lakieru i perforacji nadwozia są niżej, w sekcji gwarancji.
Do miasta i tras krajowych tak: 10,8 sekundy do 100 km/h i 185 km/h prędkości maksymalnej. Wolnossąca konstrukcja bez turbosprężarki ma mniej elementów, które mogą się zepsuć, ale pod górę z pełnym obciążeniem trzeba częściej zmieniać biegi w 5-biegowym manualu.
Spalanie i zasięg na baku policzysz niżej, w kalkulatorze kosztu jazdy — realna niewiadoma jest gdzie indziej. MG nie publikuje cennika pakietów serwisowych, a opony w Excite (195/55 R16) są droższe w wymianie niż w Standardzie (185/65 R15). Zapytaj dealera o widełki przeglądu i ubezpieczenia przed zakupem.
MG jest obecne w Polsce dłużej niż większość marek chińskich, a autoryzowana sieć obejmuje miasta w całym kraju — sprawdź najbliższy punkt niżej, w sekcji kontaktowej. Warunek gwarancji jest jasny: przeglądy muszą się odbywać w autoryzowanym serwisie MG, więc odległość do najbliższego punktu warto sprawdzić przed zakupem, nie po.
Litry to nie wszystko — liczy się też kształt otworu i wysokość progu załadunku. W Standardzie zawartość bagażnika widać przez szybę, bo półkę bagażnika dostaje dopiero Excite. Zabierz własny wózek do salonu i sprawdź, czy wjedzie bez składania oparcia tylnej kanapy.
Twardych danych o rynku wtórnym MG3 w Polsce jeszcze nie ma — model sprzedaje się od niedawna. Gwarancja pojazdu przechodzi na kolejnego właściciela bez utraty warunków, co wspiera wartość przy odsprzedaży. Co możesz zrobić: porównaj ceny rocznych egzemplarzy MG3 w ogłoszeniach i zapytaj dealera o wartość wykupu przy finansowaniu — to najbliższe realnemu szacunkowi, co dziś da się zrobić.
Ile kosztuje MG3? Obie wersje kosztują dziś mniej niż w sierpniu.
Dwie wersje i jedna decyzja: Standard za 64 500 zł promocyjnie albo Excite za 70 900 zł. Ceny katalogowe to 73 500 zł i 79 900 zł i nie zmieniły się od stycznia 2026 — zmieniła się wyłącznie wysokość rabatu, pogłębiona we wrześniu 2026 i utrzymana w cenniku z 2 października 2026. Poza lakierem nie ma tu żadnych pakietów do kupienia osobno.
Standard po promocji · katalogowo 73 500 zł · Excite 70 900 / 79 900 zł
„Najniższa cena z 30 dni przed promocją”: 69 500 zł dla Standardu i 75 900 zł dla Excite — tyle kosztował ten sam samochód przed obecną obniżką (poprzedni próg rabatu, obowiązujący do 31 sierpnia 2026). Cennik z 2 października 2026 utrzymuje obecną promocję na okres od 1 października do 31 grudnia 2026. Limit 10 zamówień na klienta — nie dotyczy firm leasingowych.
Wybierz Standard albo Excite.
Zapłać 6400 zł więcej i zyskaj 5 rzeczy.
Silnik, skrzynia i osiągi są identyczne w obu wersjach. Excite (70 900 zł promocyjnie, 79 900 zł katalogowo) dokłada felgi aluminiowe 16″ zamiast stalowych 15″, reflektory LED zamiast halogenowych oraz elektrycznie składane i podgrzewane lusterka — do tego audio 6 głośników i wycieraczkę tylnej szyby.
- Felgistalowe 15″ · 185/65
- Reflektoryhalogenowe
- Audio4 głośniki
- Ekran10,25″ + zegary 7″
- AsystenciMG Pilot-Lite (pakiet asystentów) w komplecie
Ma wszystko, co dotyczy bezpieczeństwa i nawigacji — pakiet asystentów jest ten sam co w Excite. Oszczędza na rzeczach, które widać, nie na tych, które chronią.
- Felgialuminiowe 16″ · 195/55
- ReflektoryLED
- Audio6 głośników
- Lusterkaelektr. składane i podgrzewane
- Detalewycieraczka tylna, osłony z lusterkami, półka bagażnika
Dokłada rzeczy, których brak w Standardzie bywa odczuwalny na co dzień — zwłaszcza wycieraczkę tylnej szyby i podgrzewane lusterka. Do tego tapicerka z elementami sztucznej skóry.
Czego nie ma w Standardzie.
Broszury opisują, co auto ma. Rzadziej piszą, czego nie ma — a przy najtańszej wersji to bywa ważniejsze. Lista z polskiego cennika, bez interpretacji.
- Wycieraczka tylnej szybyW hatchbacku bez niej tylna szyba brudzi się szybciej niż w sedanie. Excite ją ma.
- Osłony przeciwsłoneczne z lusterkamiAni po stronie kierowcy, ani pasażera.
- Reflektory LEDStandard jeździ na halogenach; LED-y dopiero od Excite.
- Felgi aluminioweStalowe 15″ z kołpakiem zamiast aluminiowych 16″.
- Półka bagażnikaW Standardzie zawartość bagażnika widać przez tylną szybę; osłonę dostaje dopiero Excite.
- Pełny pakiet asystentów MG Pilot-LiteTempomat, hamowanie awaryjne, asystent pasa, ostrzeganie o kolizji czołowej i eCall (automatyczne wezwanie służb ratunkowych po wypadku) — to akurat jest w obu wersjach tak samo.
- Ekran 10,25″ z nawigacją i CarPlayTakże zegary 7″, kamera cofania z liniami i czujnik parkowania. Tu Standard niczego nie traci.
Zestawienie wyposażenia Standard i Excite: polski cennik MG3.
Przymierz bagażnik i fotelik.
Obejrzyj Excite na zdjęciach — Standard różni się felgami i reflektorami.
5 ujęć miejskiego hatchbacka o długości 4113 mm — sylwetka, przód, tył i oba boki. Wersja na zdjęciach to Excite; Standard różni się felgami i reflektorami.





Przymierz MG3 do swoich potrzeb.
4 wymiary i liczby, które warto sprawdzić osobiście, zanim wybierzesz wersję.
Wymiary i pojemność bagażnika: polski cennik MG3.
Co masz niezależnie od wersji.
Poniżej wyposażenie, które Standard i Excite dzielą — czyli to, czego nie trzeba brać pod uwagę przy wyborze między nimi.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie, prosto z polskich materiałów MG.
Bezpieczeństwo i asystenci (MG Pilot-Lite) — polski cennik MG38 poz.
- tempomat (CC)
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA/LDWS)
- system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SAS)
- system powiadamiania o wypadku (eCall)
- system ostrzegania o kolizji czołowej (FCW)
- system monitorowania kierowcy (DMS, od rocznika 2026)
- mocowania fotelików ISOFIX ×2
Napęd i podwozie — polski cennik MG35 poz.
- silnik 1.5 wolnossący, 115 KM / 148 Nm
- skrzynia manualna 5-biegowa
- napęd na przednie koła (FWD)
- felgi stalowe 15 cali (185/65 R15)
- system kontroli ciśnienia w oponach (TPMS)
Wnętrze i komfort — polski cennik MG35 poz.
- tapicerka materiałowa
- fotel pasażera regulowany manualnie w 4 kierunkach
- klimatyzacja manualna sterowana ekranem
- poduszki powietrzne boczne i kurtynowe (6 airbagów łącznie)
- tylna kanapa dzielona 60:40
Multimedia i łączność — polski cennik MG37 poz.
- ekran dotykowy 10,25 cala
- wyświetlacz kierowcy 7 cali
- nawigacja satelitarna z rozpoznawaniem ograniczeń prędkości
- Apple CarPlay / Android Auto (przewodowy w roczniku 2025, bezprzewodowy od rocznika 2026)
- kamera cofania z liniami prowadzącymi i tylnym czujnikiem parkowania
- Bluetooth
- audio 4-głośnikowe
4 gwiazdki Euro NCAP dla obu napędów MG3.
Ocena opublikowana 10 września 2025 roku obejmuje wprost wersję benzynową — testowano egzemplarz Hybrid+, ale tabela wyniku wymienia osobno wersję 1.5 benzynową jako objętą tym samym wynikiem.
Parametry, które warto znać.
Policz paliwo na swoich kilometrach.
Ile spala i jak daleko na jednym tankowaniu.
Spalanie WLTP (cykl mieszany)
Cykl mieszany WLTP — ujednolicona europejska procedura pomiaru, służy do porównań między autami, nie do przewidywania własnego spalania. Emisja CO2 na poziomie 137 g/km. Wolnossący silnik 1.5 nie ma turbosprężarki, więc różnica między jazdą spokojną a dynamiczną bywa mniejsza niż w silnikach doładowanych — ale w mieście i tak zobaczysz więcej niż 6,1.
Zasięg na baku · zbiornik 45 l
Nasz rachunek dla zbiornika 45 litrów przy spalaniu katalogowym 6,1 l/100 km. Wartości WLTP służą do porównań między autami; realny zasięg będzie krótszy przy autostradowym tempie i pełnym obciążeniu.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Wpisz swoją cenę paliwa i roczny przebieg. Startowe 6,1 l/100 km to WLTP wersji benzynowej; liczymy przy 7,61 zł za litr (średnia krajowa Pb95) i 15 000 km rocznie — nasz rachunek. Dorzuciliśmy MG3 Hybrid+ (4,4 l/100 km) do porównania — zobacz, kiedy niższe spalanie zaczyna się opłacać.
1. Ustaw swoje założenia
2. Porównaj koszt jazdy
Symulacja dla 15 000 km rocznie
MG3 Hybrid+ · hybryda 195 KM: niższy koszt paliwa w tej symulacji.
Porównaj z hybrydą i umów jazdę.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kupujący pierwsze auto lub szukający najtańszego możliwego wejścia w nowy samochód — bez płacenia za elektryfikację i z prostym serwisem raz w roku. Także kierowca miejski, który jeździ mało kilometrów rocznie, nie potrzebuje przyspieszenia poniżej 10 sekund ani zasięgu elektrycznego, a ceni sobie długą gwarancję producenta.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Osoby szukające niższego spalania i lepszych osiągów w tym samym nadwoziu — dla nich sensowniejszy jest MG3 Hybrid+, który po promocjach kosztuje 12 450 zł więcej. Również kupujący, dla których liczy się bezproblemowy wynik Euro NCAP bez zastrzeżeń — testowany egzemplarz miał wykrytą i już poprawioną usterkę fotela kierowcy.
Benzyna czy hybryda?
To samo nadwozie i ten sam bagażnik, inny silnik pod maską. Jedna liczba różnicy w cenie, nie 3 — liczona od tego samego dnia i tej samej promocji.
MG3 · benzyna 1.5 MT5
cena promocyjna Standard64 500 zł10,8 sekundy do 100 km/h, 6,1 litra na 100 km, bagażnik 293 / 983 litrów po złożeniu. Prosty silnik bez elektryfikacji — bez pytań o żywotność baterii trakcyjnej, bo jej tu nie ma.
MG3 Hybrid+ · hybryda 195 KM
cena promocyjna Standard76 950 zł8,0 sekundy do 100 km/h zamiast 10,8, 4,4 litra na 100 km zamiast 6,1, ten sam bagażnik 293 / 983 litrów. Różnica w cenie katalogowej to 14 450 zł (87 950 zł wobec 73 500 zł), po promocjach 12 450 zł (76 950 zł wobec 64 500 zł).
Ceny i dane techniczne obu napędów: polskie cenniki MG3 i MG3 Hybrid+ z 2 października 2026.
Jak wypada wśród hatchbacków i miejskich SUV-ów.
| Model | Cena od | Moc | Spalanie | Gwarancja |
|---|---|---|---|---|
MG3 ten model · punkt odniesienia | 73 500 zł | 115 KM | 6,1 l | 7 lat / 150 tys. |
SUV · oferta w PL Kosztuje 69 900 zł, nieco mniej niż MG3, ale to SUV, nie hatchback: gwarancja jest krótsza o 2 lata i ma ograniczenia zapisane w ogólnych warunkach gwarancji, a spalanie 7,2 l wypada wyżej niż 6,1 l. | 69 900 zł | 110 KM | 7,2 l | 5 lat / 100 tys. |
miejski SUV · oferta w PL Mocniejszy turbodoładowany silnik 1.5T i wyższe nadwozie SUV, ale spala 8,65 l wobec 6,1 l i ma gwarancję krótszą o 2 lata; kosztuje 74 900 zł, podobnie jak MG3. | 74 900 zł | 136 KM | 8,65 l | 5 lat / 100 tys. |
SUV · oferta w PL Najmocniejszy z tej trójki: 89 900 zł to 16 400 zł więcej niż MG3, przy gwarancji 5-letniej i spalaniu 8,3 l wobec 6,1 l. | 89 900 zł | 160 KM | 8,3 l | 5 lat / 150 tys. |
7 lat niezależnie od wersji silnika.
MG obejmuje MG3 tą samą gwarancją co całą gamę: 7 lat albo 150 000 kilometrów na cały pojazd, licząc od pierwszej rejestracji — co nastąpi wcześniej. W cenie jest też pierwszy rok programu MG Assistance, przedłużany bezpłatnie tylko przy przeglądach w sieci MG.
Kiedy te 7 lat przestaje obowiązywać.
Warunki są identyczne dla całej gamy MG. W aucie za 64 500 zł koszt naprawy poza gwarancją bywa proporcjonalnie dotkliwszy niż w droższym modelu — warto znać te 6 wyjątków przed pierwszym przeglądem.
- Pominięty albo spóźniony przeglądPrzegląd wykonany później niż 1500 km lub 28 dni po terminie z planu serwisowego przerywa ochronę na elementy, które wtedy zawiodą — pilnuj terminu, nie tylko przebiegu.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w silnik lub skrzynię poza serwisemChiptuning, przeróbki układu dolotowego albo naprawa skrzyni poza siecią MG kończą ochronę tych podzespołów — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
Pełna treść warunków gwarancji i programu Assistance jest dostępna u dealerów MG — poproś o egzemplarz przy odbiorze auta.
Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.
7 rzeczy, o które warto zapytać w salonie, zanim wpłacisz zaliczkę na MG3.
- Wersja rocznikowa egzemplarza — starsza czy nowszaOba warianty są z produkcji 2026 — różni je wyposażenie: bezprzewodowy Apple CarPlay/Android Auto i cyfrowy kluczyk Bluetooth Key ma tylko nowszy. Poproś o VIN i potwierdzenie, którą wersję rocznikową ma auto na placu.
- Do kiedy trwa promocja i kiedy odbiórRabat 9000 zł obowiązuje do 31 grudnia 2026 albo do wyczerpania puli, z limitem 10 zamówień na klienta. Zamówione auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2027.
- Kolor egzemplarza a lakierTylko biały Dover White jest bezpłatny — każdy z 5 pozostałych kolorów kosztuje 2250 zł. Sprawdź, w jakim kolorze jest auto na placu, zanim porównasz cenę końcową.
- Warunek przedłużenia MG AssistancePierwsze 12 miesięcy jest w cenie auta. Przedłużenie na kolejne lata, aż do 7 lat łącznie, wymaga regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG — zapytaj, jak dokładnie jest to potwierdzane w książce serwisowej.
- Koszt przeglądu — zapytaj na piśmieMG nie publikuje cennika pakietów serwisowych. Poproś o widełki cenowe przeglądu co 12 miesięcy lub 24 000 km, zanim podpiszesz umowę.Napisz, pomożemy ustalić szczegóły
- Kredyt 50/50 — połowy liczone od ceny katalogowejKredyt 50/50 z RRSO 0% (przykład reprezentatywny na 25.06.2026) to 50% wpłaty przy zakupie i drugie 50% jednorazowo w 12. miesiącu, obie liczone od ceny katalogowej — w Standardzie po 36 750 zł, a w droższym MG3 Hybrid+ (87 950 zł katalogowo) po 43 975 zł. Propozycja BNP Paribas Bank Polska jest dostępna do 31 grudnia 2026, wymaga pozytywnej oceny zdolności kredytowej i nie łączy się z rabatem.Zobacz MG3 Hybrid+
- Rabat czy program finansowy — nie oba narazKredyt 50/50 i leasing dla firm liczą się od ceny katalogowej i nie łączą się z rabatem 9000 zł. Poproś dealera o obie kalkulacje na piśmie, zanim zdecydujesz, co się bardziej opłaca.
Polski cennik MG3 z 2 października 2026 oraz informacja gwarancyjna i warunki programu MG Assistance z grudnia 2025.
Usiądź za kierownicą MG3, zanim wybierzesz wersję.
Różnica między Standardem a Excite to głównie rzeczy, które się widzi i dotyka — felgi, reflektory, wykończenie foteli. Najlepiej ocenić je na miejscu, a nie z tabeli.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje MG3 w 2026 roku?
Ile spala MG3 i jak daleko zajedzie na jednym baku?
Jaka jest gwarancja na MG3?
Jak działa MG Assistance na MG3?
Czy MG3 przeszło test Euro NCAP?
Do kiedy obowiązuje promocja na MG3 i czy jest limit sztuk?
Czy warto wybrać MG3 Hybrid+ zamiast wersji benzynowej?
Masz pytanie o MG3? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.