Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Hybrydowy hatchback · bez wtyczkiMiejski hatchback · 195 KM · 4,4 l/100 km

MG3 Hybrid+.4,4 litra na 100 km bez wtyczki.

Ten sam hatchback co benzynowy MG3, ale z układem hybrydowym o mocy łącznej 195 KM. Spala 4,4 litra i przyspiesza do 100 km/h w 8,0 sekundy — prawie 3 sekundy szybciej niż wersja z wolnossącym silnikiem 1.5, przy niższym zużyciu paliwa. Zobacz wszystkie modele marki MG.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Ceny i dane sprawdzone 7 października 2026 · promocja do 31 grudnia 2026
MG3 Hybrid+ — ujęcie okładkoweMG3 Hybrid+ — ta sama sylwetka co benzynowy MG3, inny napęd pod maską.

Policz, czy hybryda się zwraca. 6 pytań i cennik 3 wersji.

6 pytań kupującychCennikRabat do 11 000 zł
Rozdział 1 z 5
MG3 Hybrid+ · pytania kupujących

6 pytań o hybrydowego malucha.

W tej cenie hybryda to rzadkość, więc pytania są uzasadnione. Odpowiadamy na podstawie polskiego cennika i warunków gwarancji marki.

Czy hybryda w aucie za 76 950 zł ma sens?

Zależy od tego, ile jeździsz i gdzie. Różnica w spalaniu 1,7 l/100 km zwraca różnicę katalogową 14 450 zł po około 112 000 km przy dzisiejszej średniej krajowej 7,61 zł za litr — to rachunek na wiele lat; własną stawkę wpiszesz w kalkulatorze niżej. Ale kupujesz też 80 KM więcej i automatyczną przekładnię, więc porównanie samą oszczędnością paliwa jest niepełne.

Czy to jest wtyczka?

Nie. Bateria ma 1,83 kWh pojemności nominalnej, z czego użytkowej 0,92 kWh, i ładuje się wyłącznie podczas jazdy oraz hamowania. To hybryda samoładująca (HEV, od ang. hybrid electric vehicle), nie plug-in: nie ma gniazda ładowania i nie da się przejechać na samym prądzie żadnego sensownego dystansu.

Która wersja ma monitorowanie martwego pola?

Tylko Exclusive ma monitorowanie martwego pola (BSD) — to jedyna różnica w wyposażeniu bezpieczeństwa między wersjami. Cała gama Hybrid+ ma za to bogatszy pakiet asystentów MG Pilot niż benzynowe MG3 (m.in. ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu i asystenta jazdy w korku) — pozostałe systemy, w tym hamowanie awaryjne i asystent pasa, są w każdej wersji. Od rocznika 2026 wszystkie dostają też monitorowanie kierowcy.

Co z gwarancją na osprzęt hybrydowy?

7 lat lub 150 000 km obejmuje cały pojazd, łącznie z baterią i przekładnią hybrydową — bez osobnego, krótszego zapisu. Warunkiem pozostaje pełna historia serwisowa i przeglądy co 12 miesięcy albo 24 000 km.

Ile kosztuje przegląd i co z assistance po pierwszym roku?

Producent nie publikuje osobnego cennika przeglądów hybrydy — interwał to 12 miesięcy albo 24 000 km, konkretną kwotę poznasz w salonie. Program MG Assistance obejmuje pierwszy rok w cenie; przedłużenie do 7 lat wymaga regularnych przeglądów u autoryzowanego dealera MG.

Czy 293 litry bagażnika wystarczą?

Tyle samo, ile w benzynowym MG3 — układ hybrydowy nie zabrał miejsca w bagażniku, tylko manualną skrzynię biegów. Po złożeniu tylnej kanapy robi się z tego 983 litry. Zabierz do salonu swój największy bagaż i sprawdź otwór klapy.

Cena · cennik MG3 Hybrid+ z 2 października 2026 · promocja do 31 grudnia 2026

Ile kosztuje MG3 Hybrid+? Policz, co dostajesz za różnicę.

3 wersje od 76 950 do 90 000 zł promocyjnie (katalogowo od 87 950 do 101 000 zł). Najważniejsza liczba to jednak różnica wobec benzynowego MG3: 12 450 zł więcej w promocji (76 950 zamiast 64 500 zł) albo 14 450 zł więcej katalogowo (87 950 zamiast 73 500 zł). Niżej liczymy, co dokładnie dostajesz w zamian.

od 76 950 zł

Standard po promocji 76 950 zł · katalogowo 87 950 zł · Exclusive 90 000 / 101 000 zł

Rabat 11 000 zł na każdej z 3 wersji, do 31 grudnia 2026 albo do wyczerpania puli aut · nie łączy się z programami finansowymi MG, które liczą się od ceny katalogowej

Promocja obejmuje lakier metalik w cenie i obowiązuje do 31 grudnia 2026. Poza promocją te same wersje kosztują katalogowo 87 950, 94 500 i 101 000 zł, a lakier inny niż podstawowy (Dover White) to osobne 2250 zł.

3 poziomy wyposażenia
76 950 złStandardFelgi stalowe 15 cali, reflektory halogenowe, audio 4-głośnikowe, lusterka składane ręcznie.
83 500 złExciteFelgi aluminiowe 16 cali, 6 głośników, lusterka elektryczne i podgrzewane, wycieraczka tylnej szyby, kamera cofania.
90 000 złExclusiveJedyna wersja z monitorowaniem martwego pola. Do tego reflektory LED, kamera 360°, bezkluczykowe otwieranie, podgrzewane fotele i kierownica.
w cenie promocjiLakier metalikPoza promocją kolor inny niż podstawowy kosztuje osobno 2250 zł — promocja do 31 grudnia 2026 wlicza go w cenę.

Wybierz jeden z 3 poziomów. Standard, Excite, Exclusive.

3 wersjeHybryda kontra benzynaWyposażenie
Rozdział 2 z 5
3 poziomy wyposażenia · Standard, Excite, Exclusive

Standard, Excite czy Exclusive?

Napęd, spalanie i bagażnik są identyczne we wszystkich 3 wersjach — różnice dotyczą wyłącznie wyposażenia.

WejścieStandard76 950 złkatalogowo 87 950 zł
  • Kołafelgi stalowe 15 cali
  • Reflektoryhalogenowe
  • Audio4 głośniki
  • Lusterkaskładane ręcznie

Ma ten sam rozbudowany pakiet asystentów MG Pilot co droższe wersje — dobry wybór, jeśli liczy się tylko cena i niższe spalanie.

ŚrodkowaExcite83 500 złkatalogowo 94 500 zł
  • Kołafelgi aluminiowe 16 cali
  • Audio6 głośników
  • Lusterkaelektryczne, podgrzewane
  • Kamera cofaniatak

Zapłać 6550 zł więcej niż za Standard (w promocji) i zyskaj większe koła, lepsze audio, elektryczne lusterka i kamerę cofania.

PełnaExclusive90 000 złkatalogowo 101 000 zł
  • ReflektoryLED
  • Kamera 360°tak, HD od rocznika 2026
  • Fotele i kierownicapodgrzewane
  • Martwe pole (BSD)tak — jedyna wersja

Zapłać 6500 zł więcej niż za Excite (w promocji) i zyskaj jedyną w gamie MG3 funkcję monitorowania martwego pola, bezkluczykowe otwieranie i kamerę 360 stopni.

MG3 kontra MG3 Hybrid+ · ta sama karoseria

Zapłać 12 450 zł więcej i zyskaj 195 KM zamiast 115, 4,4 l zamiast 6,1 i 8,0 s zamiast 10,8.

MG3 istnieje w 2 wersjach napędu i to jest najuczciwsze porównanie przy tym modelu — nie z konkurencją, tylko z samym sobą. Policz własny roczny przebieg w kalkulatorze niżej, żeby sprawdzić, kiedy różnica się zwraca.

Benzyna

MG3

Cena promocyjna · katalogowo64 500 zł · 73 500 zł

115 KM, 0–100 km/h w 10,8 s, spalanie 6,1 l/100 km. Bagażnik 293 l — tyle samo, co w hybrydzie.

Hybryda

MG3 Hybrid+

Cena promocyjna · katalogowo76 950 zł · 87 950 zł

195 KM, 0–100 km/h w 8,0 s, spalanie 4,4 l/100 km — 80 KM więcej, spalanie niższe o 1,7 l/100 km i start do setki szybszy o 2,8 s niż w benzynowym MG3.

Ceny katalogowe i promocyjne wersji Standard obu napędów: polski cennik MG3 Hybrid+ i polski cennik MG3, oba z 2 października 2026.

Przymierz bagażnik i fotelik. 293 litry, tyle samo, co w benzynowym.

Bagażnik i wymiaryISOFIXTankowanie
Rozdział 3 z 5
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj MG3 Hybrid+ z 5 stron — z zewnątrz.

5 ujęć hatchbacka długości 4113 mm — przód, tył, oba boki i sylwetka. Zdjęcia są poglądowe i nie potwierdzają wyposażenia konkretnego egzemplarza.

MG3 Hybrid+ bok
MG3 Hybrid+ — ta sama sylwetka co benzynowy MG3, inny napęd pod maską.
MG3 Hybrid+ przód
Reflektory halogenowe w Standardzie i Excite; LED tylko w Exclusive.
MG3 Hybrid+ prawy profil
Felgi stalowe 15 cali w Standardzie, aluminiowe 16 cali od Excite.
MG3 Hybrid+ tył
Pod klapą 293 l bagażnika, do 983 l po złożeniu tylnej kanapy — tyle samo, co w benzynowym MG3.
MG3 Hybrid+ lewy profil
4113 mm długości i 2570 mm rozstawu osi — sprawdź, czy zmieści się na Twoim miejscu postojowym.
MG3 Hybrid+ · przed zamówieniem

Przymierz hybrydowego MG3.

4 rzeczy, które warto sprawdzić, zanim podpiszesz umowę.

Bagażnik293 l, po złożeniu 983 lTyle samo, co w benzynowym MG3 — układ hybrydowy zabrał manualną skrzynię biegów, nie miejsce w bagażniku. Zabierz do salonu swój największy bagaż i sprawdź otwór klapy.
Miejsce postojowe4113 mm długościKrótszy o ponad 20 cm od typowego kompaktowego SUV-a — sprawdź szerokość swojego miejsca postojowego albo bramy garażowej.
Foteliki dla dzieci2 mocowania ISOFIXSprawdź w salonie, czy Twój fotelik pasuje na tylną kanapę — to samo mocowanie, co w benzynowym MG3.
TankowanieZbiornik 36 l = ok. 815 kmO 9 litrów mniejszy niż w benzynowym MG3, ale niższe spalanie i tak daje dłuższy zasięg na jednym baku.Policz koszt 100 km na własnej trasie

Wymiary i pojemność bagażnika: polski cennik MG3 Hybrid+, wrzesień 2026.

Na pokładzie · wspólne dla 3 wersji

Co masz w każdej wersji.

To wyposażenie masz niezależnie od wybranej wersji — Standard, Excite czy Exclusive.

Napęd195 KM mocy łącznejSpalinowy 1.5 o mocy 102 KM w parze z elektrycznym 100 kW; moment łączny 425 Nm.
Ekran10,25″ z nawigacjąDo tego zegary 7-calowe, Apple CarPlay i Android Auto oraz rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości.
AsystenciPakiet MG PilotTempomat adaptacyjny z asystentem jazdy w korku, ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, hamowanie awaryjne, asystent i ostrzeganie o zjechaniu z pasa, ostrzeganie o kolizji czołowej, eCall — bogatszy zestaw niż w benzynowym MG3.
Skrzynia3-biegowa hybrydowaAutomatyczna przekładnia dedykowana układowi hybrydowemu, bez klasycznego sprzęgła.
Emisja100 g CO2 na kilometrNajniższy wynik wśród aut MG bez gniazda ładowania. Przy niektórych rozliczeniach firmowych ma to znaczenie.
MasaOd 1285 kgStandard waży 1285 kg, Excite 1298, Exclusive 1308 — różnice wynikają z wyposażenia.
Pełne wyposażenie standardowe

Kompletna lista z cennika.

Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika MG3 Hybrid+, wrzesień 2026.

Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik MG3 Hybrid+10 poz.
  • pakiet MG Pilot: autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
  • adaptacyjny tempomat (ACC) z asystentem jazdy w korku
  • ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA)
  • asystent utrzymania pasa ruchu (LKA/LDWS)
  • system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SAS)
  • system ostrzegania o kolizji czołowej (FCW)
  • system monitorowania kierowcy (DMS) — od rocznika 2026
  • poduszki powietrzne boczne i kurtynowe
  • ISOFIX ×2
  • eCall
Światła i widoczność — polski cennik MG3 Hybrid+2 poz.
  • reflektory halogenowe (Standard, Excite)
  • kamera cofania z liniami prowadzącymi i tylnym czujnikiem parkowania (od Excite)
Komfort — polski cennik MG3 Hybrid+4 poz.
  • klimatyzacja manualna sterowana ekranem
  • tapicerka materiałowa
  • fotel pasażera regulowany manualnie w 4 kierunkach
  • audio 4-głośnikowe
Multimedia i łączność — polski cennik MG3 Hybrid+5 poz.
  • ekran dotykowy 10,25 cala
  • wyświetlacz kierowcy 7 cali
  • nawigacja satelitarna z rozpoznawaniem ograniczeń prędkości
  • Apple CarPlay / Android Auto (bezprzewodowo od rocznika 2026)
  • Bluetooth Key — cyfrowy kluczyk w smartfonie (od rocznika 2026)
Napęd i osiągi — polski cennik MG3 Hybrid+7 poz.
  • silnik spalinowy 1.5 HEV, 102 KM / 128 Nm
  • silnik elektryczny 100 kW / 250 Nm
  • moc systemowa 195 KM (143 kW) / 425 Nm
  • skrzynia automatyczna 3-biegowa hybrydowa
  • akumulator trakcyjny NCM 1,83 kWh (0,92 kWh użytecznej)
  • napęd na przednie koła (FWD)
  • felgi stalowe 15 cali 185/65 R15 (Standard), aluminiowe 16 cali (Excite, Exclusive)
MG3 Hybrid+ · Euro NCAP

4 gwiazdki, nie 5 — oto dlaczego.

Ocena opublikowana 10 września 2025 roku dotyczy dosłownie tego egzemplarza: testowany samochód to MG3 Hybrid, masa własna 1285 kg — identyczna jak wersja Standard w cenniku. Najsłabszym punktem testu był mechanizm fotela kierowcy, który zawiódł w zderzeniu czołowym z częściowym pokryciem; MG poprawiło go w produkcji i objęło akcją serwisową wcześniej sprzedane egzemplarze.

74%Ochrona dorosłychPrawy mechanizm regulacji fotela kierowcy skręcił się w trakcie testu, co pogorszyło ochronę prawej nogi — to główny powód niższego wyniku w tej kategorii.
73%Ochrona dzieci73% to najniższy z 4 wyników po stronie ochrony pasażerów — zamontuj w salonie własny fotelik i sprawdź dostęp do mocowań ISOFIX.
81%Piesi i rowerzyściNajmocniejszy z 4 wyników testu.
69%Systemy wspomagająceNajsłabszy z 4 wyników — to ocena samych systemów wspomagających kierowcę, nie jazdy autonomicznej.

Euro NCAP, ocena opublikowana 10 września 2025.

Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Układhybryda klasyczna, bez gniazda (HEV)
Silnik spalinowy1.5 HEV wolnossący · 102 KM / 128 Nm
Silnik elektryczny100 kW / 250 Nm
Moc / moment łączny195 KM / 425 Nm
Skrzynia / napęd3-biegowa hybrydowa · przedni
0–100 km/h8,0 s
Prędkość maks.170 km/h
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria1,83 kWh nom. · 0,92 kWh użytkowej · NCM
Paliwo i emisja
Spalanie WLTP4,4 l/100 km · CO2 100 g/km
Zbiornik paliwa36 l
Wymiary i praktyczność
Długość / szer. / wys.4113 / 1797 / 1502 mm
Bagażnik293 l · po złożeniu 983 l
Masa własna1285 kg (Standard) / 1298 kg (Excite) / 1308 kg (Exclusive)

Sprawdź, ile zaoszczędzisz rocznie. Spalanie, zasięg na baku i kalkulator.

Spalanie i zasięgTwój koszt 100 kmPorównaj z benzyną
Rozdział 4 z 5
Spalanie i zasięg na baku · dane WLTP

4,4 litra przy mocy 195 KM.

Spalanie WLTP (mieszane)

4,4 l/100 km

Cykl mieszany WLTP (ujednolicona unijna procedura pomiaru spalania i zasięgu), emisja 100 g CO2 na kilometr. To najniższe spalanie w całej gamie MG poza wtyczkami — osiągnięte przy mocy łącznej wyższej o 80 KM niż w benzynowym MG3.

Zasięg na baku · zbiornik 36 l

~815 km

Wyliczenie dla zbiornika 36 litrów przy katalogowym spalaniu 4,4 l/100 km. Zbiornik jest o 9 litrów mniejszy niż w wersji benzynowej, bo miejsce zajmuje osprzęt hybrydowy — mimo to zasięg wychodzi dłuższy.

Kalkulator / Twoje założenia

Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?

Porównaj koszt paliwa w MG3 Hybrid+ i w benzynowym MG3 na własnym przebiegu. Startowe 4,4 i 6,1 l/100 km to wartości WLTP obu wersji; cenę paliwa zostawiamy domyślną (średnia krajowa Pb95) — wpisz swoją.

1. Ustaw swoje założenia

2. Porównaj koszt jazdy

Symulacja dla 15 000 km rocznie

MG3 Hybrid+33,48 zł/ 100 km
5 022,60 zł/ rok
MG3 (benzyna)46,42 zł/ 100 km
6 963,15 zł/ rok
Różnica kosztu paliwa w tych założeniach1 940,55 zł / rok

MG3 Hybrid+: niższy koszt paliwa w tej symulacji.

To koszt samej benzyny, bez zakupu auta, ubezpieczenia, przeglądów i opon. Różnica w cenie zakupu (12 450 zł w promocji, 14 450 zł katalogowo) zwraca się dopiero po wielu latach jazdy — dolicz ją sam do wyniku.

Porównaj z benzyną i z ZS-em Hybrid+. Bilans, rywale, gwarancja.

WerdyktNa tle rywali7 lat gwarancji
Rozdział 5 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Spalanie wyraźnie niższe niż w benzyniaku
4,4 l/100 km wobec 6,1 l/100 km w MG3 (benzyna) za 73 500 zł oraz 5,0–5,3 l/100 km w konkurencyjnych hybrydach: MG ZS Hybrid+ (88 900 zł po rabacie, katalogowo 98 900 zł) i Chery Tiggo 4 HEV (98 200 zł). Różnicę robi silnik elektryczny 100 kW wspomagający jednostkę spalinową.
Najszybszy z hybryd w tym zestawieniu
195 KM i 425 Nm dają 0–100 km/h w 8,0 s — szybciej niż 8,9 s w Chery Tiggo 4 HEV i 8,7 s w MG ZS Hybrid+, który przy zbliżonej mocy (197 KM) waży o 95 kg więcej.
Gwarancja pojazdu na 7 lat w cenie każdej wersji
7 lat / 150 000 km obejmuje cały pojazd łącznie z osprzętem hybrydowym — dłużej niż BAIC 3 (5 lat / 100 000 km za 74 900 zł).
Pakiet asystentów bogatszy niż w wersji benzynowej
MG Pilot w Hybrid+ dokłada ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu i asystenta jazdy w korku względem prostszego pakietu w benzynowym MG3 — Exclusive dodatkowo ma monitorowanie martwego pola (BSD), jedyne w całej gamie MG3.

Do sprawdzenia 5

Wynik Euro NCAP niższy niż u części rywali — 4 gwiazdki, nie 5
74% ochrony dorosłych, 73% dzieci, 81% pieszych i rowerzystów, 69% systemów wspomagających (ocena z 10 września 2025). Najsłabszym punktem był mechanizm fotela kierowcy w zderzeniu czołowym — MG poprawiło go w produkcji i objęło akcją serwisową wcześniej sprzedane egzemplarze.
Rabat 11 000 zł wygląda na większy, niż jest naprawdę
Cennik sam podaje najniższą cenę z 30 dni przed promocją: 78 950 zł dla Standardu, 85 500 zł dla Excite i 92 000 zł dla Exclusive. Wobec tych kwot obecna oferta (76 950 / 83 500 / 90 000 zł) schodzi o 2000 zł, a nie o 11 000 zł — pełny rabat liczy się od ceny katalogowej, której w sierpniu nikt nie płacił.
Bagażnik i felgi jak w tańszym MG3
293 l bagażnika (983 l po złożeniu) i felgi 15 cali w wersji bazowej — identycznie jak w MG3 (benzyna) za 73 500 zł, mimo 14 450 zł różnicy katalogowej za układ hybrydowy.
Mała bateria trakcyjna, bez ładowania z gniazdka
1,83 kWh nominalnie (0,92 kWh użytecznej) — to hybryda samoładująca (HEV), nie plug-in. Zysk ze spalania widać głównie w mieście; na autostradzie różnica względem benzyniaka będzie mniejsza niż sugeruje wynik WLTP.
Cięższe auto niż benzynowe MG3
Masa własna rośnie z wersją: 1285 kg (Standard), 1298 kg (Excite), 1308 kg (Exclusive) — efekt dodatkowego silnika elektrycznego i akumulatora.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca, który dziennie robi kilkanaście do kilkudziesięciu kilometrów po mieście i okolicy, stoi w korkach i często rusza spod świateł — bo właśnie w takim cyklu elektryczny wspomagacz odbiera pracę silnikowi spalinowemu i spalanie spada do 4,4 zamiast 6,1 l/100 km. Nie chce przy tym zmieniać nawyków: tankuje jak w każdym aucie, bez wallboxa, bez pilnowania stanu ładowania. Segment B w formie hatchbacka (a nie kolejnego SUV-a) mu wystarcza, a 195 KM traktuje jako miły bonus, nie powód zakupu.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Osoby liczące na plug-in z deklarowanym zasięgiem elektrycznym — bateria 1,83 kWh wystarcza tylko do wspomagania silnika spalinowego, nie do jazdy czysto elektrycznej. Również ci, którzy potrzebują dużego bagażnika (293 l to mało nawet w segmencie B) albo oczekują wyniku Euro NCAP na poziomie 5 gwiazdek — MG3 Hybrid+ ma 4.

Na tle rywali · chińskie auta w podobnej cenie

Jak wypada wśród niedrogich chińskich aut.

ModelCenaMocSpalanieBagażnikGwarancja
MG3 Hybrid+
ten model · punkt odniesienia
87 950 zł195 KM4,4 l293 l7 lat / 150 tys. km
kompaktowy SUV hybrydowy · ten sam koncern
W tabeli wypada drożej o 950 zł, ale 88 900 zł to jego cena po rabacie — katalogowo kosztuje 98 900 zł, czyli o 11 000 zł więcej niż MG3 Hybrid+. Za to jest SUV-em z bagażnikiem większym o 150 litrów, przy tej samej gwarancji i spalaniu wyższym o 0,6 l/100 km.
88 900 zł197 KM5,0 l443 l7 lat / 150 tys. km
kompaktowy SUV hybrydowy
Droższy o 10 250 zł, słabszy (163 KM) i wolniejszy (8,9 s do setki), ale z bagażnikiem większym o 137 litrów — przy tej samej gwarancji.
98 200 zł163 KM5,3 l430 l7 lat / 150 tys. km
miejski SUV benzynowy
Tańszy o 13 050 zł, ale 74 900 zł to już cena po rabacie producenta — i to zwykła benzyna bez wspomagania elektrycznego: spalanie prawie 2 razy wyższe (8,65 l) oraz gwarancja krótsza o 2 lata.
74 900 zł136 KM8,65 l390 l5 lat / 100 tys. km
Ceny w tabeli to kwoty z kart tych modeli na naszej stronie i nie wszystkie są z tej samej półki. MG3 Hybrid+ stoi z katalogową 87 950 zł, choć do 31 grudnia 2026 kosztuje 76 950 zł. MG ZS Hybrid+ (88 900 zł) i BAIC 3 (74 900 zł) figurują z cenami już po rabacie — katalogowo ZS to 98 900 zł. Kierunki różnic liczymy od liczb widocznych w tabeli i przy każdym wierszu piszemy, która cena jest promocyjna. MG3 Hybrid+ to jedyny hatchback w zestawieniu — reszta to kompaktowe SUV-y.Porównaj szczegółowo
Gwarancja MG · wspólna dla całej gamy

7 lat obejmuje też baterię hybrydową.

Gwarancja obejmuje cały pojazd razem z baterią trakcyjną na 7 lat lub 150 000 km — co nastąpi wcześniej, bez osobnej, krótszej tabeli dla osprzętu hybrydowego. MG Assistance masz w cenie przez pierwszy rok, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat zależy od regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.

Pojazd7 lat / 150 000 kmOd pierwszej rejestracji, co nastąpi wcześniej; przechodzi na kolejnego właściciela; wymagane przeglądy w terminie (do 1500 km albo 28 dni po planowanym).
Bateria i napęd wysokonapięciowy7 lat / 150 000 kmpróg 70% pojemnościSpadek pojemności poniżej 70% wartości początkowej uznawany za nadmierny — naprawa albo wymiana na nową lub fabrycznie zregenerowaną; poproś o wynik kontroli pojemności na piśmie przy przeglądzie.
Perforacja nadwozia7 lat / bez limitu kmwarunek: coroczny przegląd antykorozyjnyOchrona wygasa bez podstemplowanego arkusza kontroli antykorozyjnej w książce serwisowej — pilnuj tej pieczątki przy każdym przeglądzie.
Lakier3 lata / 72 000 kmPęcherze, łuszczenie i odbarwienia z wady materiału — nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych; zgłaszaj przy przeglądzie, zanim minie termin.
MG Assistance12 miesięcy od rejestracjiwarunek: przeglądy w sieci MGPrzedłużane bezpłatnie do 7 lat; holowanie, naprawa na miejscu, pomoc po awarii i wypadku w całej Europie, operator ARC Europe, bezpłatny numer 600 222 129 — przedłużenie tylko przy regularnych przeglądach w autoryzowanym serwisie MG.
Druga strona medaluCo odbiera tę ochronę
Druga strona gwarancji · warunki z dokumentu

Co odbiera tę ochronę.

Zapisy pochodzą z ogólnomarkowego dokumentu gwarancyjnego MG — dotyczą całej gamy, nie tylko tego modelu.

  • Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
  • Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
  • Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
  • Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
  • Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
  • Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.

Powolny spadek pojemności baterii wraz z wiekiem auta w granicach normy nie jest wadą objętą gwarancją — dopiero spadek poniżej progu 70% w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.

MG3 Hybrid+ · lista do salonu

Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.

10 rzeczy, o które warto zapytać w salonie, zanim wpłacisz zaliczkę na MG3 Hybrid+.

  • Rabat 11 000 zł nie łączy się z finansowaniem MGPromocja nie zależy od sposobu zapłaty — możesz wziąć dowolny kredyt, leasing albo wynajem. Ale firmowe programy MG (kredyt 50/50 z RRSO 0% i leasing dla przedsiębiorców) liczą się od ceny katalogowej i rabatu nie obejmują. Poproś dealera o wyliczenie obu wariantów na piśmie.
  • Promocja kończy się 31 grudnia 2026Po tej dacie ceny wracają do katalogowych (87 950 / 94 500 / 101 000 zł) albo pula aut w cenie promocyjnej może się wyczerpać wcześniej. Auto zamówione w oknie od 1 października do 31 grudnia 2026 trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2027.
  • Ceny katalogowe stoją w miejscu od maja — urósł rabatMajowy cennik podawał dokładnie te same kwoty katalogowe: 87 950, 94 500 i 101 000 zł. Zmieniła się wyłącznie promocja — z 83 950 / 90 500 / 97 000 zł zeszła do 76 950 / 83 500 / 90 000 zł, czyli o 7000 zł na każdej wersji. Jeśli dealer powołuje się na starszą wycenę, poproś o wydruk aktualnego cennika.
  • Lakier metalik jest w cenie tylko na czas promocjiPoza promocją kolor inny niż biały Dover White kosztuje 2250 zł — dotyczy 5 z 6 dostępnych barw. Tapicerki dopłacić się nie da: Standard i Excite mają materiałową, a wykończenie z elementami ze sztucznej skóry jest seryjne dopiero w Exclusive. Poproś o wpisanie koloru i wersji do zamówienia.
  • Rocznik produkcji a start gwarancjiGwarancja liczy się od daty pierwszej rejestracji, nie od rocznika w nazwie wersji — poproś dealera o numer VIN i potwierdź tę datę przed podpisaniem umowy.
  • Gwarancja na osprzęt hybrydowy i próg pojemności bateriiObowiązuje wspólne 7 lat / 150 000 km, bez osobnego, krótszego zapisu — poproś o pisemne potwierdzenie progu 70% pojemności.Jak czytać gwarancję baterii
  • Cennik przeglądów hybrydy nie jest publikowanyTo pytanie zostaje bez odpowiedzi w żadnym dokumencie producenta — umów pierwszy przegląd i zapytaj o cennik prac, zanim zdecydujesz się na markę.
  • MG Assistance obejmuje też hybrydęDokument programu nie rozróżnia napędu — pierwszy rok w cenie, przedłużenie do 7 lat wymaga regularnych przeglądów u autoryzowanego dealera MG. Infolinia: 600 222 129.
  • Szukasz wersji bez hybrydy?MG3 (benzyna) ma ten sam bagażnik i nadwozie za niższą cenę, ale słabszy napęd i wyższe spalanie.Zobacz MG3 (benzyna)
  • Umów jazdę próbną obiema wersjami napęduZapytaj o dostępność egzemplarza z produkcji 2026 i porównaj MG3 i MG3 Hybrid+ w tym samym salonie.Napisz do nas

Warunki gwarancji: ogólnomarkowy dokument gwarancyjny MG (grudzień 2025) i program MG Assistance (grudzień 2025). Ceny i opcje: polski cennik MG3 Hybrid+, wrzesień 2026.

Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą obu wersji MG3 — jednej po drugiej.

Wybierz województwo albo kliknij miasto na mapie. Pokażemy salony MG, w których zapytasz o auto demonstracyjne i wolny termin jazdy.

60 salonów MG · 51 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami MG5Warszawa i okolice2Gdańsk2Katowice3Kraków i okolice2Łódź2Szczecin2WałbrzychBiałystok2Wrocław i okoliceBielsko-BiałaBolesławiceBydgoszczCzęstochowaDąbrowa GórniczaDługołękaElblągEłkGdyniaGorzów WielkopolskiJelenia GóraKaliszKielceKoninKoszalinKrosnoLesznoLubinLublinNowy TargOlsztynOpolePiłaPłock3Poznań i okoliceRadomRybnikRzeszówSiedlceStalowa WolaToruńTychyWielogłowyWłocławekZabrzeZgłobiceZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 60 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu.Pełna mapa i wszystkie salony →
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

Pytania, które warto zadać przed zakupem.

Ile kosztuje MG3 Hybrid+ dzisiaj?
Standard kosztuje 87 950 zł katalogowo (76 950 zł promocyjnie), Excite 94 500 zł katalogowo (83 500 zł promocyjnie), a Exclusive 101 000 zł katalogowo (90 000 zł promocyjnie). Promocja obejmuje rabat do 11 000 zł i lakier metalik w cenie, obowiązuje do 31 grudnia 2026. Przed podpisaniem umowy potwierdź u dealera, czy te ceny wciąż obowiązują.
Jakie jest spalanie MG3 Hybrid+?
Według WLTP średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi 4,4 l/100 km, a emisja CO2 100 g/km. To wynik lepszy niż w wersji czysto benzynowej MG3 (6,1 l/100 km, 137 g/km), dzięki silnikowi elektrycznemu 100 kW/250 Nm wspomagającemu jednostkę spalinową 1.5 HEV. Największą różnicę hybryda pokazuje w jeździe miejskiej ze start-stopem.
Czy MG3 Hybrid+ wystarczy na dłuższą trasę?
Tak — zbiornik 36 litrów przy spalaniu 4,4 l/100 km daje zasięg około 815 km na jednym tankowaniu, czyli więcej niż w niejednym benzynowym rywalu mimo mniejszego baku. Tankujesz tak samo szybko jak w zwykłym aucie, bez planowania postojów na ładowanie.
Czy ubezpieczenie za 1 zł nadal obowiązuje?
Wrześniowy cennik podawał pakiet OC, AC, NNW i Assistance za symboliczną złotówkę na pierwszy rok eksploatacji, dla aut zarejestrowanych do 30 września 2026 — dla fabrycznie nowego pojazdu, bez pomniejszania sumy ubezpieczenia po szkodzie i bez udziału własnego. Cennik z 2 października 2026 dla MG3 Hybrid+ tej oferty już nie wymienia, więc zapytaj dealera, czy nadal działa i na jakich warunkach.
Czym różnią się wersje Standard, Excite i Exclusive?
Standard (87 950 zł katalogowo, 76 950 zł promocyjnie) ma felgi stalowe 15 cali, reflektory halogenowe i tapicerkę materiałową. Excite (94 500 zł katalogowo, 83 500 zł promocyjnie) dodaje felgi aluminiowe 16 cali, audio 6-głośnikowe, lusterka elektryczne i kamerę cofania. Exclusive (101 000 zł katalogowo, 90 000 zł promocyjnie) jako jedyny ma reflektory LED, kamerę 360°, podgrzewane fotele i kierownicę, bezkluczykowe otwieranie oraz monitorowanie martwego pola (BSD).
Czym MG3 Hybrid+ różni się od zwykłego MG3?
Hybryda dokłada silnik elektryczny 100 kW/250 Nm do jednostki spalinowej, podnosząc moc systemową do 195 KM (wobec 115 KM w benzynowej) i obniżając spalanie do 4,4 l/100 km (wobec 6,1 l/100 km). Skrzynia to automat 3-biegowy zamiast manualnej 5-biegowej. Wymiary, bagażnik (293/983 l) i gwarancja (7 lat/150 000 km) są identyczne w obu wersjach napędowych.
Jakiego rocznika jest egzemplarz na placu?
Egzemplarze w sprzedaży pochodzą z produkcji 2026 (rocznik modelowy 2025/2026) — poproś dealera o VIN i datę pierwszej rejestracji, żeby ustalić dokładny start liczenia gwarancji.
Czy do Standardu dokupię sportowe fotele albo lepszą tapicerkę?
Polski cennik MG3 Hybrid+ nie wymienia takiej opcji. Standard i Excite mają tapicerkę materiałową, a wykończenie z elementami ze sztucznej skóry jest seryjne dopiero w wersji Exclusive — tam idzie w parze z podgrzewanymi fotelami i kierownicą obszytą skórą. Jedyna płatna pozycja w tym cenniku to lakier inny niż biały Dover White za 2250 zł.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o MG3 Hybrid+? Napisz albo umów jazdę.

Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: MG3 Hybrid+

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt