Dwie długości na jednej baterii 80,64 kWh: 13,9 m³ z DMC 3500 kg i 17,9 m³ z DMC 4250 kg, które pod warunkami poprowadzisz z kat. B. Zasięg 220–250 km WLTP bez ładunku.
Cenana zapytaniezależy od konfiguracji i zabudowy ładowni; wycena netto i brutto od Armatusa na piśmie
BYD E-Vali: koszty energii poznasz razem z wyceną.
Armatus i BYD Europe nie podają ani ceny, ani zużycia energii w kWh na 100 km. Nie wyliczamy go z baterii i zasięgu, bo zakres 220–250 km dotyczy dwóch różnych konfiguracji. Zamiast kalkulatora z wymyśloną liczbą podajemy, o co zapytać.
O co zapytać, żeby policzyć koszt
Zużycie energii w kWh na 100 km z ładunkiem, osobno dla krótkiego (RWD) i długiego (AWD) wariantu.
Który zasięg (220 czy 250 km) dotyczy której konfiguracji i przy jakim obciążeniu.
Cena netto i brutto każdego wariantu oraz koszt zabudowy ładowni.
Czas pełnego ładowania AC (11 kW i 22 kW) i moc maksymalna DC.
BYD E-Vali wyposażenie: co wiemy ze źródeł, a czego nie wiemy.
Dwie konfiguracje różnią się napędem i ładowaniem, a pełnej listy wyposażenia seryjnego Armatus nie publikuje. „Nie wiadomo” znaczy, że źródła pozycji nie podają, nie że jej brak. Pełna lista 14 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
Długi 17,9 m³ · AWDcena na zapytanie · bez dodatków w standardzie
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
Wyposażenie
EVElektrycznyKrótki 13,9 m³ · RWD
EVElektrycznyDługi 17,9 m³ · AWD
Napęd i ładowanie
NapędKrótki jedzie na tylną oś, długi na obie. Armatus nie opisuje, co AWD daje na śliskiej drodze ani z ładunkiem.
RWD
AWD
Ładowanie AC11 kW w krótkim, 22 kW w długim. Sprawdź, czy ładowarka w bazie i przyłącze tyle dostarczą.
11 kW
22 kW
Bezpieczeństwo
Asystenci z oceny Euro NCAPBadano długi wariant. W krótkim źródła tego nie potwierdzają, więc zapytaj o zestaw w ofercie.
?
✓
W standardzie w każdej wersji (2)
Napęd i ładowanie
Ładowanie DC
Zasilanie narzędzi (V2L)
Cennik nie rozstrzyga (7)
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
Klimatyzacja
Kamera i czujniki parkowania
Przegroda za kabiną
Poduszki powietrzne
Regulowane i podgrzewane fotele
Apple CarPlay i Android Auto
Hak holowniczy
Karta Armatusa z 8.10.2026, materiał BYD Europe z 16.09.2024, opis Euro NCAP (Commercial Van Safety 2025). Cennika z opcjami brak.
03 · Wnętrze
BYD E-Vali wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia z galerii Armatusa. Nie ma ujęć każdej długości osobno ani wersji AWD, więc zapytaj, jaką bryłę i jaki dach dostaniesz. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.
Kokpit BYD E-Vali: duży ekran multimediów, wirtualne zegary i kierownica z logo BYD.
04 · Opinie z testów
BYD E-Vali opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Niezależnego testu drogowego, pomiaru zasięgu z ładunkiem ani opinii flot po wdrożeniu E-Vali w Polsce nie znaleźliśmy (szukane 13.09, 8.10 i 9.10.2026). Najbliżej jazdy jest czerwcowe pierwsze spojrzenie Vanaways na prototyp, bez jazdy. Poniżej są dane producenta, importera, Euro NCAP i te wrażenia z kabiny.
Objętość: Armatus podaje 13,9 m³ dla krótkiego (5995 mm) i 17,9 m³ dla długiego (6995 mm, rozstaw osi 4550 mm).Więcej · 2 źródła
BYD Europe pisze, że przestrzeń ładunkowa przewyższa wiele vanów tej kategorii, ale nie podaje liczb porównania, więc porównaj ją z rywalami niżej.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026, BYD Europe: premiera E-VALI na IAA Transportation 2024 09.2024
Ładowanie DC: Długi przyjmuje do 188 kW, a Armatus deklaruje 10–80% w ok. 30 min dla obu konfiguracji.Więcej · 1 źródło
Mocy DC krótkiego nie podano, więc jego czas zapytaj w ofercie.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
Pokaż pozostałe (3)
Bezpieczeństwo: Euro NCAP Commercial Van Safety 2025 dał 5 gwiazdek długiemu wariantowi (150 kW, 80,64 kWh, kierownica z lewej).Więcej · 1 źródło
Ocena dotyczy asystentów unikania kolizji, w tym ochrony pieszych za vanem, a nie testu zderzeniowego jak w osobówkach.
Źródła: Euro NCAP: BYD E-Vali, Commercial Van Safety 2025 12.2025
Zasilanie narzędzi: V2L do 3 kW jest w danych obu konfiguracji wg Armatusa (bez listy wyposażenia seryjnego).Więcej · 1 źródło
Zasilanie z baterii zmniejsza zasięg, więc policz je do dziennej trasy.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
Kabina (prototyp): Vanaways, który obejrzał prototyp w czerwcu 2026 (bez jazdy), pisze o komforcie bardziej typowym dla premium osobówek niż dla vanów: fotele podgrzewane i wentylowane, podgrzewana kierownica, ładowanie bezprzewodowe, ekrany 12,8 i 10,25 cala.Więcej · 2 źródła
Autokatalog.pl przy premierze 2024 chwalił dwa ekrany i ergonomiczną deskę. To nie potwierdza wyposażenia polskiej wersji.
Źródła: Vanaways: pierwsze spojrzenie na prototyp E-Vali 06.2026, Autokatalog.pl: premiera E-Vali 09.2024
Na co uważać
Zasięg: 220–250 km WLTP to zakres z Armatusa i BYD Europe dla obu konfiguracji, bez przypisania i bez ładunku.Więcej · 2 źródła
Z towarem i zimą będzie krócej, a zużycia kWh/100 km nikt nie podaje.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026, BYD Europe: premiera E-VALI na IAA Transportation 2024 09.2024
Moc: Tabela Armatusa podaje 150 kW z tyłu i 100 kW z przodu także dla krótkiego z napędem RWD.Więcej · 1 źródło
Nie sumujemy tego do mocy systemowej. Poproś o specyfikację konkretnej konfiguracji.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
Pokaż pozostałe (3)
Prędkość krótkiego: Krótki jedzie maksymalnie 90 km/h, długi 120 km/h.Więcej · 1 źródło
Na szybkich odcinkach krótki będzie wolniejszy od ruchu osobowego, więc sprawdź swoje trasy.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
Ładowność: 700–1450 kg to zakres z obu tabel Armatusa dla modelu, bez przypisania do wersji i zabudowy.Więcej · 1 źródło
Po montażu regałów lub zabudowy użyteczny ładunek będzie mniejszy. Zważ gotowy zestaw.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
Hamowanie awaryjne: Euro NCAP: wykrywanie pojazdów przez AEB „tailing off a little at higher speeds”, czyli słabnie nieco przy większych prędkościach.Więcej · 1 źródło
Pieszych i rowerzystów system wykrywa według tego źródła bardzo dobrze.
Źródła: Euro NCAP: BYD E-Vali, Commercial Van Safety 2025 12.2025
Co to znaczy dla Ciebie
E-Vali ma sens, gdy objętość ładowni jest ważniejsza od zasięgu, a firma ma bazę z ładowarką.
Więcej
Cenę, gwarancję i ładowność po zabudowie ustal z Armatusem na piśmie.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Kanał sprzedaży:
E-Vali debiutował na IAA Transportation 2024 w Hanowerze (17–22.09.2024), a w Polsce oferuje go Armatus jako BYD Trucks.
Więcej · 2 źródła
To inny kanał niż salony osobowe BYD, więc zapytania idą do Armatusa.
Źródła: BYD Europe: premiera E-VALI na IAA Transportation 2024 09.2024, Armatus: BYD E-Vali 10.2026
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Niezależne testy i opinie flot:
Brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026.
Więcej · 2 źródła
Nie znaleźliśmy też testu drogowego z zagranicy ani opinii flot. Znane są tylko zapowiedzi i pierwsze spojrzenie na prototyp. Spalanie realne, hałas, jakość wykończenia po jeździe i zasięg zimą pozostają nieznane. BYD zapowiedział w 2026 r. program prób z klientami, zabudowcami i operatorami, ale wyników nie opublikowano.
Źródła: Vanaways: pierwsze spojrzenie na prototyp E-Vali 06.2026, M3 Motorcube: E-Vali na IAA 2026, program prób z operatorami 09.2026
Pokaż pozostałe (4)
?Nie wiemy
Cena i dostępność:
Armatus nie publikuje ceny ani cennika i nie podaje terminu dostawy.
Więcej · 1 źródło
Netto czy brutto, leasing, flota i dopłaty dla elektrycznych dostawczych ustalisz w ofercie.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
?Nie wiemy
Gwarancja i serwis:
Nie znaleźliśmy modelowej gwarancji E-Vali (pojazd, bateria, perforacja) ani listy punktów serwisowych.
Więcej · 1 źródło
Nie przenosimy warunków z osobowych BYD. Poproś o dokument do zamówienia.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
?Nie wiemy
Wymiary ładowni:
Źródła nie podają długości, szerokości i wysokości ładowni, otworów drzwi ani liczby europalet.
Więcej · 1 źródło
Zmierz ładownię na egzemplarzu pokazowym.
Źródła: Armatus: BYD E-Vali 10.2026
?Nie wiemy
Wyposażenie i zużycie:
Zużycia energii ani kamery nie podano.
Więcej · 2 źródła
Zapowiedź What Van? (UK, 2024) wymienia CarPlay, Android Auto, elektrycznie regulowany fotel, ładowanie bezprzewodowe i lodówkę, ale nie dotyczy polskiej wersji. Poproś o pełną specyfikację polskiej wersji.
Źródła: What Van?: BYD E-Vali w UK 09.2024, Vanaways: pierwsze spojrzenie na prototyp E-Vali 06.2026
Czy BYD E-Vali to dobry wybór? zależy od ładunku, trasy i odpowiedzi Armatusa
Duży elektryczny furgon do rozwożenia towaru z bazą, w której ładujesz. Bierz, gdy objętość ładowni jest ważniejsza niż zasięg i dostaniesz cenę, gwarancję i ładowność na piśmie. Odpuść, gdy dzienna trasa z towarem zbliża się do 220 km, a po drodze nie masz ładowarki.
Dużo ładowni dla firmy z własną ładowarką, ale z listą pytań do Armatusa
E-Vali to elektryczny furgon z oferty Armatusa: 13,9 m³ (DMC 3500 kg, RWD) albo 17,9 m³ (DMC 4250 kg, AWD), bateria 80,64 kWh i 220–250 km WLTP bez ładunku. Ceny, gwarancji i ładowności po zabudowie nie znamy, więc zapytaj o nie przed zamówieniem.
Dlaczego tak
Dużo miejsca w jednej platformie: 13,9 m³ (5995 mm) lub 17,9 m³ (6995 mm)
Długi ładuje DC do 188 kW, a obie konfiguracje deklarują 10–80% w ok. 30 min
Długi ma 5 gwiazdek Euro NCAP Commercial Van Safety 2025 oraz zasilanie narzędzi V2L do 3 kW
Na co uważać
Cena, gwarancja i termin dostawy tylko na zapytanie. Poproś o wycenę netto i brutto oraz warunki na piśmie
220–250 km WLTP bez ładunku, a ładowność 700–1450 kg to zakres modelu. Policz własną trasę i masę zabudowy
Długi (DMC 4250 kg) wymaga uprawnień: kat. B daje tu wyjątek tylko pod warunkami. Sprawdź je przed zakupem
06 · Rywale
E-Vali czy inny duży elektryczny furgon w tej klasie?
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle BYD E-Vali (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż BYD E-Vali, pomarańczowa — gorzej.
Furgon L3H2: 11 m³ i ładowność 980 kg (cennik), czyli mniej miejsca niż E-Vali. Ma cenę w naszych danych: 159 900 zł netto w promocji (katalogowo 223 900 zł netto, cennik z 31.07.2026, bez opisu warunków promocji). E-Vali nie ma ceny, więc różnicy nie policzymy; Maxus ma wyższy zasięg 287–308 km. Wybierz go, gdy chcesz znać cenę już dziś.
Wybierz go, gdy ważniejsza jest cena z cennika importera: zasięg to 310–370 km zależnie od baterii LFP (77 lub 88 kWh), a E-Vali podaje 220 km i nie ma ceny. Gwarancja Maxusa to 5 lat / 100 000 km. Zasięgi mierzono różnymi metodami, więc porównanie jest przybliżone.
+
Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Gwarancja BYD E-Vali: importer jej nie publikuje, więc zapytaj o nią przed zamówieniem.
Gwarancji E-Vali w Polsce nie znamy: nie ma jej na karcie Armatusa ani w materiale BYD Europe. Nie przenosimy warunków z osobowych BYD, bo to inne modele i inny kanał sprzedaży. Poproś o warunki na piśmie.
Pojazd i bateria
Do potwierdzenia
Nie znaleźliśmy modelowej gwarancji E-Vali na pojazd, napęd ani baterię, ani warunków perforacji.
Szczegóły
Poproś Armatus o dokument z okresami, limitami kilometrów i progiem spadku pojemności baterii.
armatus.pl, 8.10.2026
Zabudowa
Zapytaj
Furgon trafia zwykle do zabudowy lub wyposażenia ładowni.
Szczegóły
Zapytaj, jak montaż wpływa na gwarancję pojazdu i co obejmuje gwarancja zabudowy.
pytanie do Armatusa
Serwis
Armatus
Sprzedaż i serwis prowadzi Armatus (BYD Trucks).
Szczegóły
Listy punktów serwisowych w źródłach nie znaleźliśmy, więc zapytaj, gdzie naprawisz auto i ile czeka się na części.
armatus.pl, 8.10.2026
08 · Salony i wycena
Wycena BYD E-Vali: salony blisko Ciebie.
Znajdź salon blisko siebie i zapytaj o wycenę. Poniżej adresy i telefony wszystkich 4 salonów Armatus: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 4 salony w 4 miastach.
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
09 · Pytania kupujących
BYD E-Vali pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Cena, ładowność po zabudowie, uprawnienia na 4250 kg, zasięg i ładowanie w bazie: odpowiedzi na to, o co pytają firmy rozważające E-Vali.
Ile kosztuje BYD E-Vali i gdzie go kupić?+
Armatus nie publikuje ceny ani cennika, więc oferta jest na zapytanie. Poproś o wycenę netto i brutto na piśmie oraz o termin dostawy, korzystając z karty modelu na armatus.pl.
Czym różni się krótki E-Vali od długiego?+
Krótki ma 5995 mm, 13,9 m³, DMC 3500 kg, napęd RWD, 90 km/h i AC 11 kW. Długi ma 6995 mm, 17,9 m³, DMC 4250 kg, AWD, 120 km/h, AC 22 kW i DC do 188 kW.
Jaką ładowność ma BYD E-Vali?+
Armatus podaje 700–1450 kg dla modelu w obu tabelach, bez przypisania do wersji i zabudowy. Po montażu regałów lub zabudowy będzie mniej, więc zapytaj o masę własną gotowego auta.
Czy na długi E-Vali (4250 kg) wystarczy prawo jazdy kategorii B?+
Ustawa o kierujących pojazdami pozwala na kat. B posiadaną co najmniej 2 lata prowadzić pojazd na paliwo alternatywne do 4250 kg, jeśli przekroczenie 3500 kg wynika z napędu i jest w dowodzie rejestracyjnym (odczyt 13.09.2026). Przewozy, przyczepy i obowiązki firmy sprawdź osobno.
Ile przejedzie E-Vali na jednym ładowaniu?+
Armatus i BYD Europe podają 220–250 km WLTP, bez przypisania do konfiguracji i bez ładunku. Z towarem i zimą licz mniej, a trasę zaplanuj z rezerwą.
Jak ładować E-Vali w bazie firmy?+
AC to 11 kW w krótkim i 22 kW w długim. Czasu pełnego ładowania AC Armatus nie podaje, więc zapytaj o niego i sprawdź, czy przyłącze w bazie obsłuży 22 kW.
Czy E-Vali ładuje się szybko na stacji DC?+
Armatus deklaruje 10–80% w ok. 30 min dla obu konfiguracji, a moc DC 188 kW podaje tylko dla długiego. Dla krótkiego zapytaj o maksymalną moc i krzywą ładowania.
Czy E-Vali ma gwarancję w Polsce?+
Modelowej gwarancji E-Vali nie znaleźliśmy i nie przenosimy warunków z osobowych BYD. Poproś Armatus o okresy i limity km dla pojazdu, baterii i perforacji oraz o wpływ zabudowy.
Jak bezpieczny jest BYD E-Vali?+
Długi E-Vali dostał 5 gwiazdek w Euro NCAP Commercial Van Safety 2025. To ocena asystentów unikania kolizji, nie test zderzeniowy jak w osobówkach, a krótki nie był badany.
Czy E-Vali zasili narzędzia na budowie?+
Tak, V2L do 3 kW jest w danych obu konfiguracji wg Armatusa (pełnej listy wyposażenia seryjnego Armatus nie publikuje). Zasilanie z baterii zmniejsza zasięg, więc policz je do dziennej trasy.
Czy E-Vali kupię w salonie osobowym BYD?+
Nie, E-Vali oferuje Armatus (BYD Trucks), a nie sieć salonów osobowych BYD. Zapytanie wyślij do Armatusa.
Kto serwisuje BYD E-Vali?+
Serwis prowadzi Armatus. Listy punktów w źródłach nie znaleźliśmy, więc zapytaj o najbliższy serwis i czas oczekiwania na części.
Kiedy BYD E-Vali pojawił się w Europie?+
Światowa premiera odbyła się na IAA Transportation w Hanowerze (17–22.09.2024), co BYD Europe ogłosił 16.09.2024. Terminu dostawy w Polsce Armatus nie podaje.
Czy E-Vali zmieści europalety i jak duża jest ładownia w środku?+
Armatus podaje długość 5995 lub 6995 mm, szerokość 2096 mm i wysokość 2780 mm nadwozia oraz objętość 13,9 lub 17,9 m³. Wymiarów samej ładowni, drzwi ani liczby europalet źródła nie podają, więc zmierz ładownię na egzemplarzu pokazowym albo poproś o rysunek.
Czy E-Vali nadaje się pod zabudowę chłodniczą albo warsztatową?+
Źródła tego nie opisują. Zabudowa zabiera ładowność (zakres modelu to 700–1450 kg) i zużywa energię z baterii, więc zapytaj Armatus o masę gotowego auta, wpływ na gwarancję i na zasięg z włączoną chłodnią lub agregatem.
Ile kosztuje naładowanie E-Vali w firmie?+
Zużycia kWh/100 km producent nie podaje. Dla orientacji: pełna bateria 80,64 kWh po 1,20 zł/kWh to ok. 97 zł energii z gniazdka, bez strat ładowania, więc z towarem i zimą realny koszt trasy policz dopiero po poznaniu zużycia.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
Elektryczny Krótki 13,9 m³ · RWD: zależy od konfiguracji i zabudowy ładowni; wycena netto i brutto od Armatusa na piśmie.
Elektryczny Długi 17,9 m³ · AWD: zależy od konfiguracji i zabudowy ładowni; wycena netto i brutto od Armatusa na piśmie.
Armatus nie publikuje ceny ani cennika, więc na tej stronie nie ma kwoty. Dane techniczne pochodzą z karty Armatusa (odczyt 8.10.2026) i materiału BYD Europe z 16.09.2024. Poproś o wycenę netto i brutto na piśmie.
Zapytaj o BYD E-Vali. Napisz albo zapytaj o wycenę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
Doradzamy, nie sprzedajemy
Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem