koszt przejazdu
01 · Koszty
Farizon SuperVan: ile kosztuje rok jazdy na prądzie?
Ustaw przebieg floty, a przeliczymy zakup i energię dla wybranej konfiguracji. Zakładamy 30 000 km rocznie i prąd po 1,20 zł za kWh (ładowanie w bazie); to założenia, zmień je na swoje. Ceny zakupu są brutto, a firma odliczająca VAT liczy netto, czego kalkulator nie przelicza.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 259 739 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 30 000 km rocznie po 5 latach EV kosztuje łącznie 259 739 zł: zakup 211 139 zł i energia 48 600 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz z ładunkiem i bez postoju?
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba doładować baterię. Zasięg liczymy z normy, a z pełnym ładunkiem i zimą będzie krótszy.
03 · Wyposażenie
Farizon SuperVan wyposażenie: jedno dla wszystkich konfiguracji.
Cennik nie różnicuje wyposażenia między dziesięcioma konfiguracjami, więc tabela ma jedną kolumnę. Pełna lista 32 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”. Opcje za dopłatą (V2L, hak, drzwi 270°, lakier) opisujemy w pytaniach.
W standardzie
Asystenci jazdy
- Kamery 360° i czujniki parkowania
- Aktywny tempomat (ACC)
- Awaryjne hamowanie AEBS
- Monitoring kierowcy
- Utrzymanie pasa (LKA)
- Monitoring martwego pola BSD, RCTA, DOW
- Rozpoznawanie znaków TSI i asystent prędkości ISA
- Asystent zjazdu HDC, Auto Hold, elektryczny hamulec postojowy, 3 tryby jazdy, regulowana rekuperacja
Kabina i fotele
- Fotel kierowcy podgrzewany i wentylowany
- Podgrzewana kierownica
- Trzy miejsca w kabinie (siedzisko pasażera podwójne lub pojedyncze, bez dopłaty)
- Fotel pasażera podgrzewany i wentylowany
- Fotele z perforowanej sztucznej skóry
- Klimatyzacja półautomatyczna, odmrażanie i odparowywanie
Multimedia
- Ekran 12,3″ z Apple CarPlay
- Bluetooth, 2 porty USB, gniazdo 12 V, 2 głośniki
- Deska rozdzielcza z wyświetlaczem LCD
Nadwozie i ładownia
- Punkty mocowania ładunku i 2 lampy w ładowni
- Reflektory LED automatyczne, światła dzienne LED, przeciwmgłowe
- Bezkluczykowy dostęp i rozruch (2 kluczyki), blokada kierownicy
- Lusterka elektryczne, ogrzewane, składane ręcznie
- Drzwi przesuwne po prawej, bez słupka B
- Tylne drzwi otwierane do 180°
- Przegroda kabiny bez okna
Bezpieczeństwo
- Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera
- ESC, ASR, EBD, ABS, TPMS, AVAS
- e-Call+, przypomnienie o przeglądach
Bateria i ładowanie
- Ogrzewanie PTC (grzałka elektryczna)
- Chłodzenie i podgrzewanie baterii cieczą
Cennik nie rozstrzyga
Poduszki boczne i kurtynowe · Android Auto · Pompa ciepła (cennik pisze „PTC (pompa ciepła)”)
Cennik Farizon SV stock 04-1, s. 3-8 (wyposażenie) i s. 10 (opcje); Euro NCAP Van Safety 2025; Van Fleet World, sierpień 2026.
04 · Wnętrze
Farizon SuperVan wnętrze i zdjęcia: zdjęcia i szczegóły.
Zdjęcia z materiałów importera (broszura PL i strona farizonauto.pl). Są ilustracyjne i nie wskazują konkretnej konfiguracji, a część to małe pliki, więc powiększenie bywa miękkie. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.
Farizon SV — przestrzeń ładunkowa z przegrodą i płaską podłogą widziana przez otwarte drzwi.
05 · Opinie z testów
Farizon SuperVan opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Polskich testów SuperVana nie znaleźliśmy. Są testy brytyjskie (głównie wersja 83 kWh) oraz raport Euro NCAP. Chwalą wyposażenie, ładownię i prowadzenie, a powtarza się krytyka: wycie silnika przy wyższych prędkościach, natarczywe ostrzeżenia i asystent pasa, słabsze materiały we wnętrzu.
8 plusów9 uwag
Co chwalą
- Euro NCAP: Jazda bezpieczna 60%, unikanie wypadków 85%, bezpieczeństwo po wypadku 80%.
Więcej · 1 źródło
Hamowanie awaryjne wobec aut, pieszych i rowerzystów wypadło dobrze, a wspomaganie utrzymania pasa dostało maksimum punktów.
Źródła: Euro NCAP Van Safety 2025: Farizon SV 05.2025
- Wyposażenie: Brytyjski test wymienia w standardzie m.in. kamery 360°, monitoring martwego pola, ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, rozpoznawanie znaków i monitoring kierowcy.
Więcej · 1 źródło
Za rywala w tej klasie i cenie autor uznaje Maxusa eDeliver 9.
Źródła: Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 08.2026
Pokaż pozostałe (6)
- Obsługa: Autor docenia przyciski do częstych funkcji na desce, bez szukania ich w menu ekranu.
1 źródło
Źródła: Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 08.2026
- Kierowanie: Układ drive-by-wire w jeździe nie różni się w odczuciu od zwykłego wspomagania elektrycznego: nic nie przypomina kierowcy o tym rozwiązaniu.
1 źródło
Źródła: Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 08.2026
- Prowadzenie: Auto Express (L1H1 67 kWh) pisze, że kierownica jest lepiej wyważona i dokładniejsza niż u wielu rywali, a zawieszenie ciche na nierównym asfalcie.
Więcej · 2 źródła
Drogę hamowania z 62 mph podaje jako 39 m. EV Fleet World (L2H2) nie wyczuł w jeździe układów steer-by-wire i brake-by-wire.
Źródła: Auto Express: Farizon SV review, L1H1 67 kWh 02.2025, EV Fleet World: First Drive Farizon SV L2H2 03.2025
- Zużycie w testach: EV Powered zmierzył w L1H1 83 kWh 2,58 mi/kWh i ok. 214 mil zasięgu przy deklarowanych 234 (ok. 24 kWh/100 km, nasze przeliczenie).
Więcej · 1 źródło
To pomiar bez ładunku, nie dla polskich konfiguracji.
Źródła: EV Powered: Farizon SV review, L1H1 83 kWh 05.2026
- Rajd 1000 mil (organizator: Farizon): Trzy vany z ładunkiem przejechały trasę z Cornwall do Cheshire; dane zebrała firma telematyczna Pace Technology.
Więcej · 1 źródło
Wyniki: 2,402 mi/kWh (L3H3 106 kWh), 2,335 (L2H2 83 kWh), 2,365 (L1H1 83 kWh). Test zorganizowany przez producenta, więc nie jest w pełni niezależny.
Źródła: Van Reviewer: rajd 1000 mil, organizator Farizon UK 10.2025
- Ergonomia i konstrukcja: Autorzy EV Fleet World chwalą ładownię bez słupka B i niski próg załadunku, ale wolą regulację rekuperacji łopatkami przy kierownicy zamiast przełącznika na desce.
1 źródło
Źródła: EV Fleet World: First Drive Farizon SV L2H2 03.2025
Na co uważać
- Asystenci: Utrzymanie pasa bywa natarczywe (Van Fleet World).
Więcej · 2 źródła
Euro NCAP nie przyznał punktów za aktywny tempomat ani wspomaganie kierownicy, a asystent prędkości tylko informuje i nie ogranicza prędkości.
Źródła: Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 08.2026, Euro NCAP Van Safety 2025: Farizon SV 05.2025
- Euro NCAP, braki: W badanej wersji ochrona pieszych w ruchu powolnym i e-Call z wydobyciem dostały po 0 punktów (z 10 i 5).
Więcej · 2 źródła
Cennik PL wymienia e-Call+ w standardzie, więc zapytaj, czy dotyczy to Twojej konfiguracji.
Źródła: Euro NCAP Van Safety 2025: Farizon SV 05.2025, Cennik Farizon SV, stock 04-1 09.2026
Pokaż pozostałe (7)
- Zasięg i zużycie: Autor podaje tylko deklarację WLTP (do 247 mil) i pisze, że zasięgu nie sprawdził.
Więcej · 2 źródła
Jego 2,3 mili na kWh to ok. 27 kWh/100 km (nasze przeliczenie), co zgadza się z cennikiem PL dla L3H3 (28,2-28,4).
Źródła: Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 08.2026, Cennik Farizon SV, stock 04-1 09.2026
- Ładowność: Test brytyjski podaje 1 045 i 1 035 kg dla L3H3, cennik PL 1 080 i 1 075 kg.
Więcej · 2 źródła
Różnicy nie umiemy wyjaśnić; do planu ładunku weź niższą wartość i zapytaj importera.
Źródła: Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 08.2026, Cennik Farizon SV, stock 04-1 09.2026
- Hałas silnika: EV Powered pisze o nadmiernym wyciu silnika na autostradzie, a Auto Express o słyszalnym tonie przy wyższych prędkościach.
Więcej · 2 źródła
Test dotyczy wersji brytyjskich, ale kierunek krytyki jest wyraźny.
Źródła: EV Powered: Farizon SV review, L1H1 83 kWh 05.2026, Auto Express: Farizon SV review, L1H1 67 kWh 02.2025
- Ostrzeżenia i asystenci: Auto Express nazywa sygnał ostrzegawczy asystenta zbyt głośnym i drażniącym, a Van Fleet World pisze o natarczywym utrzymaniu pasa.
Więcej · 2 źródła
Zapytaj o aktualną wersję oprogramowania i możliwość wyciszenia.
Źródła: Auto Express: Farizon SV review, L1H1 67 kWh 02.2025, EV Powered: Farizon SV review, L1H1 83 kWh 05.2026
- Wnętrze i materiały: Auto Express: niektóre plastiki wyglądają na kruche, przełączniki na „tanie”, grube słupki A ograniczają widoczność, brak uchwytów na napoje.
Więcej · 2 źródła
EV Powered: słabe materiały, wolne i mało responsywne oprogramowanie multimediów.
Źródła: Auto Express: Farizon SV review, L1H1 67 kWh 02.2025, EV Powered: Farizon SV review, L1H1 83 kWh 05.2026
- Komfort jazdy: EV Powered opisuje jazdę jako twardą, ale znośną.
Więcej · 1 źródło
Sprawdź na jeździe próbnej z ładunkiem zbliżonym do Twojego.
Źródła: EV Powered: Farizon SV review, L1H1 83 kWh 05.2026
- Cena i serwis (UK): Auto Express uważa van za drogi wobec rywali na rynku brytyjskim i zaznacza, że sieć dealerska w UK jest niesprawdzona.
Więcej · 1 źródło
Cen z UK nie przenosimy na Polskę.
Źródła: Auto Express: Farizon SV review, L1H1 67 kWh 02.2025
Co to znaczy dla Ciebie
Mocne strony to wyposażenie, ładownia, prowadzenie i wynik Euro NCAP.
Więcej
Powtarzalne uwagi to wycie silnika, natarczywe asystenci i sygnały, jakość materiałów i oprogramowania. Przed zakupem posłuchaj silnika na autostradzie, sprawdź asystentów i zmierz własny ładunek.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Rynek:
Pierwsze europejskie zamówienie flotowe to 50 sztuk dla niemieckiej firmy Duvenbeck (wrzesień 2024, IAA Transportation w Hanowerze).
Więcej · 2 źródła
W Wielkiej Brytanii van jest w sprzedaży od 2025, więc historia eksploatacji w Europie jest krótka.
Źródła: electrive: Farizon wprowadza elektryczny van w Europie 12.2024, electrive: Farizon SV w sprzedaży w UK 02.2025
✓Dobrze
Baterie:
Producent deklaruje, że technologia cell-to-pack daje o 10% większą pojemność.
Więcej · 2 źródła
Brytyjskie źródło podaje ładowanie prądem stałym do 140 kW dla 83 kWh (20-80% w 36 min) i do 120 kW dla 106 kWh (40 min).
Źródła: electrive: Farizon wprowadza elektryczny van w Europie 12.2024, electrive: Farizon SV w sprzedaży w UK 02.2025
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Niezależne testy w Polsce:
nieznane: brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026.
Więcej · 1 źródło
Dostępne testy dotyczą Wielkiej Brytanii.
Źródła: Auto Express: Farizon SV review, L1H1 67 kWh 02.2025
Pokaż pozostałe (3)
?Nie wiemy
Zasięg z ładunkiem i zimą:
Znamy pomiar bez ładunku (EV Powered) i rajd z ładunkiem w lecie, zorganizowany przez producenta.
Więcej · 2 źródła
Niezależnego pomiaru zimą nie znaleźliśmy.
Źródła: EV Powered: Farizon SV review, L1H1 83 kWh 05.2026, Van Reviewer: rajd 1000 mil, organizator Farizon UK 10.2025
?Nie wiemy
Wersja z Euro NCAP:
Badano 200 kW, 66 kWh, H3L2, a cennik PL ma baterie 49, 67, 83 i 106 kWh.
Więcej · 2 źródła
Wyniku nie przenosimy na konfiguracje z cennika bez zastrzeżenia.
Źródła: Euro NCAP Van Safety 2025: Farizon SV 05.2025, Cennik Farizon SV, stock 04-1 09.2026
?Nie wiemy
Warunki ceny i dostępność:
Cennik nie mówi, kto dostaje wsparcie flotowe, ile aut jest na stanie ani kiedy je dostarczą.
1 źródło
Źródła: Cennik Farizon SV, stock 04-1 09.2026
Źródła opinii (9), stan na 09.10.2026
Testy i artykuły prasowe
- Van Fleet World: pierwsza jazda Farizon SV L3H3 05.08.2026
- electrive: Farizon SV w sprzedaży w UK 27.02.2025
- electrive: Farizon wprowadza elektryczny van w Europie 20.12.2024
- Auto Express (UK): Farizon SV review, L1H1 67 kWh 27.02.2025
- EV Fleet World (UK): First Drive Farizon SV L2H2 28.03.2025
- EV Powered (UK): Farizon SV review, L1H1 83 kWh 22.05.2026
Importer: cenniki i komunikaty
06 · Nasz werdykt
Czy Farizon SuperVan to dobry wybór? Dla kogo jest SuperVan, a dla kogo nie
Jeden elektryczny van w dziesięciu konfiguracjach. Wybierasz bryłę pod ładunek, potem baterię pod trasę, a każda większa bateria zabiera część ładowności. O zakupie zdecydują dostępność konfiguracji i warunki ceny specjalnej.
Elektryczny van, w którym baterię płacisz kilogramami
SuperVan kosztuje od 158 864 zł brutto (129 158 zł netto) w cenie specjalnej, której warunków importer nie opisuje.
Czytaj dalej
Pasuje firmie, która ładuje w bazie i wraca przed wieczorem: kurier lub dostawca na stałej trasie, ekipa serwisowa, rzemieślnik z regałami. Nie pasuje, gdy co tydzień jedziesz 400 km z pełnym ładunkiem (ładowanie 20-80% to 30-40 minut postoju), gdy potrzebujesz ponad 1 465 kg ładunku (szukaj vana o większej ładowności) ani gdy auto musi być na placu w tym tygodniu: cena specjalna obowiązuje do wyczerpania zapasów.
Dlaczego tak
- Ładownia 6,95-13 m³ w pięciu bryłach i ładowność 1 075-1 465 kg przy DMC 3 500 kg
- W standardzie kamery 360°, aktywny tempomat, monitoring kierowcy i fotele grzane oraz wentylowane
- Gwarancja na pojazd 5 lat lub 200 000 km: dwa razy więcej kilometrów niż Maxus e-Deliver 9 (100 000 km); na baterię 8 lat lub 200 000 km, a Maxus ma 160 000 km wg importera (cennik: 250 000 km)
Na co uważać
- Bateria kosztuje ładunek: w L1H1 z 49 na 83 kWh dostajesz 161 km WLTP więcej, tracisz 165 kg ładowności i dopłacasz 39 206 zł brutto
- Cena specjalna ma warunki, których cennik nie opisuje, a oferta trwa do wyczerpania zapasów: poproś o konfigurację, cenę netto i termin na piśmie
- Sprzedaż w dwóch punktach (Nadarzyn, Wrocław), a zasięgu z ładunkiem i zimą nikt niezależnie nie zmierzył
07 · Rywale
Duże elektryczne vany: ładowność, zasięg i cena.
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Farizon SuperVan (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Farizon SuperVan, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zFarizon SuperVan L2H2 · 83 kWh · 9,39 m³ · 1 200 kg · 211 139 złEV

Maxus e-Deliver 9 L3H2
- Cena od
- 196 677 zł−14 462 zł
- Zasięg
- 287-308 km−58 km
- Bateria
- 77 kWh−6,0 kWh
- Gwarancja
- 5 lat / 100 tys.−100 tys. km
Więcej
Powód, by go rozważyć: większa bryła (do 12,3 m³) i niższa cena startowa. Powód, by odrzucić: mniej ładunku i połowa kilometrów gwarancji na auto. Cena promocyjna 159 900 zł netto, bez opisanych warunków (katalog 223 900 zł netto, rocznik 2025). Największa wersja L3H3 88 kWh ma 12,3 m³ i ładowność 805 kg, wobec 1 075-1 080 kg w SuperVanie L3H3. Część konfiguracji jest na zamówienie z dostawą od 120 dni. Gwarancja 5 lat lub 100 000 km na pojazd, bateria 8 lat lub 160 000 km wg importera (komunikat RSA i strona; cennik z 31.07.2026 podaje 250 000 km, źródła są sprzeczne).

Maxus e-Deliver 7 L2H2
- Cena od
- 210 207 zł−932 zł
- Zasięg
- 328-370 km−17 km
- Bateria
- 88 kWh+5,0 kWh
- Gwarancja
- 5 lat / 100 tys.−100 tys. km
Więcej
Powód, by go rozważyć: ta sama klasa wielkości i cena o ok. 1 000 zł niższa przy podobnej bryle. Powód, by odrzucić: 1 025 kg zamiast 1 200 kg ładunku i wolniejsze ładowanie (90 kW). Cena promocyjna 170 900 zł netto (katalog 224 900 zł netto, rocznik 2024). Ładowność 1 025 kg, w SuperVanie L2H2 83 kWh 1 200 kg (obie z cenników). Ładowanie prądem stałym do 90 kW. Gwarancja 5 lat lub 100 000 km, bateria 8 lat lub 250 000 km wg cennika.

Foton Cavan C1
- Cena od
- 181 917 zł−29 222 zł
- Zasięg
- 326 km−19 km
- Bateria
- 66,67 kWh−16,3 kWh
- Gwarancja
- 5 lat / 200 tys.tak samo
Więcej
Powód, by go rozważyć: ok. 30 tys. zł taniej i 1 425 kg ładowności w mniejszej bryle. Powód, by odrzucić: 7,5 m³ to klasa niżej niż SV L2H2. Cena 147 900 zł netto z ogłoszenia importera (Power Truck Poland, Otomoto, 8.09.2026), nie z cennika. Ładowność 1 425 kg, ładowanie prądem stałym 10-80% w 55 min. Gwarancja 5 lat lub 200 000 km, bateria 8 lat lub 400 000 km. Długości nadwozia nie znamy, więc to rywal z niższej klasy.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja Farizon SuperVan: 5 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Cennik podaje 5 lat lub 200 000 km na pojazd i 8 lat lub 200 000 km na baterię. Dla vana ważniejszy bywa limit kilometrów niż lat.
Auto
5 lat lub 200 000 km
200 000 km przez 5 lat to 40 000 km rocznie; przy większym przebiegu gwarancja kończy się wcześniej.
Szczegóły
Limit 200 000 km przy 5 latach to 40 000 km rocznie; flota jeżdżąca więcej wyczerpie gwarancję wcześniej niż po 5 latach (nasze wyliczenie z cennika, nie zapis importera). Zapytaj o warunki przeglądów.
Akumulator trakcyjny
8 lat lub 200 000 km
Cennik nie podaje progu utraty pojemności ani tego, czy przeglądy muszą być w autoryzowanym serwisie.
Szczegóły
Zapytaj o oba warunki na piśmie.
Rywale w klasie
100 000 km u Maxusa
Maxus e-Deliver 9 ma w cenniku 5 lat lub 100 000 km na pojazd, a na baterię 8 lat lub 160 000 km wg importera (komunikat RSA i strona; cennik podaje 250 000 km, źródła są sprzeczne), więc przy 160 000 km SuperVan ma na baterię więcej kilometrów, a przy 250 000 km mniej.
Szczegóły
Foton Cavan wg ogłoszenia importera: 5 lat lub 200 000 km, a bateria 8 lat lub 400 000 km.
Czego cennik nie mówi
Lakier i perforacja
Nie znaleźliśmy w dokumentach zapisów o gwarancji na lakier i perforację ani o pakiecie assistance (cennik wymienia tylko e-Call+).
Szczegóły
Model jest w Europie od 2024 (pierwsze zamówienie 50 sztuk w Niemczech), a w UK w sprzedaży od 2025, więc historii napraw jest mało.
09 · Salony i wycena
Wycena Farizon SuperVan: salony blisko Ciebie.
Znajdź salon blisko siebie i zapytaj o wycenę. Poniżej adresy i telefony wszystkich 2 salonów Farizon: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 2 salony w 2 miastach.
2 salony Farizon2 miasta
Lista salonów
Salony Farizon: adres, telefon, wycena.
2 salony w 2 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Nadarzyn 1 salon
AS Motors Classic Sp.z o.o.
al. Katowicka 70, 05-830, Nadarzyn
Wrocław 1 salon
AS Motors Classic Sp.z o.o.
Ul. Żmigrodzka 251, 51-129, Wrocław
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
Farizon SuperVan pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Ładowność, zasięg, cena netto i jej warunki, gwarancja i serwis: odpowiedzi na pytania firm, które wybierają SuperVana.
Ile ładunku uniesie Farizon SuperVan i ile m³ ma ładownia?
Ładowność znamionowa to od 1 075 kg (L3H3, 106 kWh) do 1 465 kg (L1H1, 49 kWh) przy DMC 3 500 kg, a ładownia ma od 6,95 do 13 m³. Im większa bateria, tym mniej ładunku: w L1H1 przy 83 zamiast 49 kWh ładowność spada z 1 465 do 1 300 kg.
Jak dobrać konfigurację: najpierw ładunek czy trasa?
Zacznij od ładunku, bo bateria odejmuje kilogramy. Ładowność znamionowa to 1 465 kg w L1H1 49 kWh, 1 200 kg w L2H2 83 kWh i 1 075 kg w L3H3 106 kWh (DMC 3 500 kg, bez masy zabudowy). Potem dobierz baterię do dziennej trasy z zapasem: WLTP mieszany to 215 km w L1H1 49 kWh, 345 km w L2H2 83 kWh i 359 km w L3H3 106 kWh, a zimą i z ładunkiem będzie mniej.
Ile kosztuje SuperVan netto i brutto i czy odliczę VAT?
Cena specjalna z cennika stock 04-1 to od 129 158 zł netto (158 864 zł brutto, L1H1 49 kWh) do 195 075 zł netto (239 942 zł brutto, L3H3 106 kWh). Ceny katalogowe są wyższe o 28 858-46 325 zł netto. Czy odliczysz VAT, zależy od Twojej działalności: zapytaj księgowego.
Co to jest wsparcie flotowe i czy dostanie je jednoosobowa firma?
Cennik odejmuje od ceny katalogowej „wsparcie flotowe” (15-24% katalogu) i nie opisuje, kto je dostaje. Dealer z Nadarzyna wystawia dwie konfiguracje w cenie specjalnej publicznie na Otomoto, ale nie wiemy, czy to reguła dla każdej firmy. Zapytaj o warunki i minimalną liczbę sztuk na piśmie.
Którą baterię wybrać: 67 czy 83 kWh?
W L1H1 bateria 83 zamiast 67 kWh daje 376 zamiast 303 km WLTP (+73 km), kosztuje 13 069 zł brutto (10 625 zł netto) więcej i odejmuje 90 kg ładowności (1 300 zamiast 1 390 kg). Jeśli trasa dzienna mieści się w 200 km, 67 kWh zostawia więcej ładunku.
Ile realnie przejadę SuperVanem z ładunkiem i zimą?
Norma WLTP mieszana to 215-376 km. Liczby 551 km nie bierz do planu trasy: to cykl miejski największej wersji. Testy zagraniczne bez ładunku (wersja 83 kWh) dały ok. 24 kWh/100 km, a niezależnego pomiaru z ładunkiem i zimą nie znaleźliśmy, a zużycie w cenniku w większości konfiguracji zapewne liczy energię z gniazdka (nasz wniosek z cennika), więc na trasę licz z zapasem.
Czy 200 000 km gwarancji wystarczy na vana?
Gwarancja na pojazd to 5 lat lub 200 000 km, na baterię 8 lat lub 200 000 km. Przy 40 000 km rocznie limit kilometrów kończy się po 5 latach, przy większym przebiegu wcześniej. Maxus e-Deliver 9 ma w cenniku 100 000 km na pojazd, a na baterię 160 000 km wg importera (cennik podaje 250 000 km, źródła są sprzeczne).
Jak szybko ładuje się SuperVan?
Cennik podaje ładowanie prądem stałym do 160 kW i 20-80% w 30-40 minut, bez przypisania do baterii. Brytyjskie źródło: 140 kW dla 83 kWh (36 min) i 120 kW dla 106 kWh (40 min). Prąd zmienny to 6,6 lub 11 kW, od 15 do 100% w 6,5-10 godzin.
Czy mogę zamówić zabudowę i co z DMC 3500 kg?
Ładowność z cennika jest znamionowa i nie uwzględnia masy zabudowy, więc chłodnia czy regały zmniejszają ładunek o swoją masę. Cennik ma instalację pod urządzenie chłodnicze (6 588 zł netto), przegrodę z oknem (425 zł netto) oraz podłogę PVC (234 zł netto) lub aluminiową (638 zł netto). Zabudowy uzgodnij z importerem.
Ile kosztują opcje: V2L, hak, drzwi 270°, lakier?
V2L 220 V 3,3 kW (bez kabla) 2 550 zł netto, zestaw haka 1 998 zł netto, tylne drzwi 270° 1 063 zł netto, lakier inny niż biały 2 635 zł netto, koło zapasowe 765 zł netto (tylko L1 i L2). Stopka cennika mówi o cenach z VAT, ale tabela ma kolumnę netto: potwierdź to w ofercie.
Gdzie kupić i serwisować SuperVana?
Sprzedaż w cenniku stock to dwa punkty: Nadarzyn (al. Katowicka 70) i Wrocław (ul. Żmigrodzka 251). Lista importera ma jeszcze 7 punktów serwisowych (m.in. Rumia, Olsztyn, Tarnów; stan z 11.09.2026). Zapytaj, który z nich obsłuży gwarancję.
Czy SuperVan może holować przyczepę?
Tak: do 2 000 kg z hamulcem i 750 kg bez hamulca, ale zestaw haka to opcja za 1 998 zł netto. Nie mamy pomiaru, jak holowanie zmienia zasięg.
Czym SuperVan różni się od Maxusa e-Deliver 9 i Fotona Cavan?
Maxus e-Deliver 9 ma 11-12,3 m³, ładowność 805-980 kg i gwarancję 100 000 km. SuperVan w wersji 13 m³ unosi 1 075-1 080 kg, a Cavan C1 jest mniejszy (7,5 m³, 1 425 kg, gwarancja 200 000 km). Porównanie z cenami jest niżej.
Czy SuperVan ma pompę ciepła?
Cennik pisze „ogrzewanie PTC (pompa ciepła)”. PTC to grzałka elektryczna, więc nie obiecujemy pompy ciepła ani jej wpływu na zasięg zimą. Zapytaj w salonie o układ ogrzewania.
Czy SuperVan jest dostępny od ręki?
Cennik obowiązuje „do wyczerpania zapasów” i nie podaje stanów ani terminów. Konfiguracji L2H1 49 kWh i L2H2 67 kWh z tabeli technicznej nie ma w cenniku z cenami, więc nie pokazujemy ich jako oferty. Zapytaj dealera, które z 10 konfiguracji są na placu.
Którą konfigurację SuperVana wybrać do paczek, a którą dla ekipy z narzędziami?
Do paczek i dostaw na stałej trasie liczy się ładunek i cena: L1H1 z baterią 67 kWh (1 390 kg, 303 km WLTP) zostawia najwięcej ładunku przy zasięgu na dzień pracy. Ekipie, która stoi w ładowni przy regałach i narzędziach, pasuje L2H3 67 kWh: wysokość ładowni 1 960 mm, 11,22 m³, 1 260 kg i 270 km WLTP. Pod 13 m³ i pełne palety bierz L3H3, ale licz się z 1 075-1 080 kg ładowności.
Ile osób zabierze SuperVan i czy trzeci fotel kosztuje dopłatę?
Kabina ma 3 miejsca. W cenniku opcja „3 (podwójne siedzisko pasażera)” kosztuje 0 zł, tak samo jak wersja z dwoma siedzeniami. Cennik nie mówi, który układ fotela pasażera dostaniesz w danej konfiguracji, więc zapytaj dealera przed zamówieniem.
Czy do SuperVana z przyczepą wystarczy prawo jazdy kategorii B?
Samo auto ma DMC 3 500 kg, więc kategoria B wystarcza. Zestaw z przyczepą z hamulcem (do 2 000 kg wg cennika) ma do 5 500 kg i wymaga zwykle wyższych uprawnień (B+E). To nasza wiedza o przepisach, nie zapis importera: sprawdź swoje uprawnienia w wydziale komunikacji przed zamówieniem haka.
Z tej marki: inne modele Farizon
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- EV L1H1 · 49 kWh · 6,95 m³ · 1 465 kg: Cena cennikowa 209 095 zł, cena specjalna (flotowa) 158 864 zł (−50 231 zł) — warunek: Cena specjalna 129 158 zł netto (katalog 169 996 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L1H1 · 67 kWh · 6,95 m³ · 1 390 kg: Cena cennikowa 223 685 zł, cena specjalna (flotowa) 185 001 zł (−38 684 zł) — warunek: Cena specjalna 150 408 zł netto (katalog 181 858 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L1H1 · 83 kWh · 6,95 m³ · 1 300 kg: Cena cennikowa 240 413 zł, cena specjalna (flotowa) 198 070 zł (−42 343 zł) — warunek: Cena specjalna 161 033 zł netto (katalog 195 458 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L2H1 · 67 kWh · 8,25 m³ · 1 325 kg: Cena cennikowa 230 481 zł, cena specjalna (flotowa) 194 986 zł (−35 495 zł) — warunek: Cena specjalna 158 525 zł netto (katalog 187 383 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L2H1 · 83 kWh · 8,25 m³ · 1 235 kg: Cena cennikowa 247 209 zł, cena specjalna (flotowa) 205 441 zł (−41 768 zł) — warunek: Cena specjalna 167 025 zł netto (katalog 200 983 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L2H2 · 83 kWh · 9,39 m³ · 1 200 kg: Cena cennikowa 254 579 zł, cena specjalna (flotowa) 211 139 zł (−43 440 zł) — warunek: Cena specjalna 171 658 zł netto (katalog 206 975 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L2H3 · 67 kWh · 11,22 m³ · 1 260 kg: Cena cennikowa 257 716 zł, cena specjalna (flotowa) 209 100 zł (−48 616 zł) — warunek: Cena specjalna 170 000 zł netto (katalog 209 525 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L2H3 · 83 kWh · 11,22 m³ · 1 170 kg: Cena cennikowa 272 353 zł, cena specjalna (flotowa) 219 032 zł (−53 321 zł) — warunek: Cena specjalna 178 075 zł netto (katalog 221 425 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L3H3 · 83 kWh · 13 m³ · 1 080 kg: Cena cennikowa 276 012 zł, cena specjalna (flotowa) 224 260 zł (−51 752 zł) — warunek: Cena specjalna 182 325 zł netto (katalog 224 400 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
- EV L3H3 · 106 kWh · 13 m³ · 1 075 kg: Cena cennikowa 296 922 zł, cena specjalna (flotowa) 239 942 zł (−56 980 zł) — warunek: Cena specjalna 195 075 zł netto (katalog 241 400 zł) z wsparciem flotowym, do wyczerpania zapasów. Kto je dostaje, importer nie podaje.
Cennik stock 04-1 podaje „cenę specjalną” po „wsparciu flotowym”, ważną „do wyczerpania zapasów”. Nie mówi, kto dostaje wsparcie ani ile aut jest na stanie, więc zapytaj o to przed zamówieniem. Kwoty w tabelach to brutto (z VAT 23%), netto jest przy cenie każdej konfiguracji.
Dokumenty
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o Farizon SuperVan. Napisz albo zapytaj o wycenę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…