Benzyna
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
Kompaktowy SUV · dwa napędy
Hybryda bez wtyczki albo prosta benzyna.
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Ustaw roczny przebieg, a przeliczymy zakup i paliwo dla obu napędów. Ceny są promocyjne (auta z rocznika 2026, do wyczerpania zapasów); przełącz na katalogowe, żeby zobaczyć rachunek bez promocji. Rachunek liczymy z norm WLTP, a na trasie hybryda zużywa więcej, niż podaje norma, więc przewaga hybrydy po 5 latach jest niewielka i zależy od tego, gdzie jeździsz.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej Hybryda, ale do Benzyna brakuje tylko 360 zł.
zakup paliwo
02 · Trasa
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba stanąć na stacji. Liczymy z norm WLTP: przy 110–120 km/h hybryda paliła w pierwszych jazdach ponad 7 l/100 km, więc na trasie jej przewaga kosztowa znika.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Obok każdej liczby krótki wniosek. Wyposażenie jest w obu napędach takie samo, więc różnią się cena, paliwo, osiągi, bagażnik i przyczepa.
Porównujemy wersje: Benzyna Signature, Hybryda Signature. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
Hybryda kosztuje o 9 090 zł więcej w cenach promocyjnych, ale tylko o 6 490 zł w katalogowych (121 990 i 115 500 zł), bo benzyna ma wyższy rabat (5 600 zł wobec 3 000 zł).
Infinity: ta sama różnica.
Liczone z norm WLTP (6,9 i 5,1 l/100 km) i ceny benzyny z kalkulatora.
Wg norm hybryda oszczędza 1 890 zł rocznie.
To rachunek z normy: na trasie 110–120 km/h hybryda paliła ponad 7 l/100 km, czyli tyle, ile benzyna wg normy.
Dopłata 9 090 zł (ceny promocyjne) zwraca się w paliwie po ok. 4,8 roku wg norm, a po ok. 3,4 roku licząc od cen katalogowych (6 490 zł).
Rachunek: 15 000 km rocznie, benzyna 7,00 zł/l. Przy samej jeździe 110–120 km/h oszczędność znika; benzyny na trasie nikt jeszcze nie zmierzył.
Hybryda ma o 63 KM więcej i moment obrotowy 476 Nm wobec 270 Nm.
Hybryda jest szybsza o 1,2 s wg cennika.
Auto Świat (hybryda) pisze o „sporym temperamencie”.
Oba napędy tylko na przednią oś, bez wersji 4x4.
Benzyna ma automat dwusprzęgłowy, hybryda dwubiegową przekładnię hybrydową.
Benzyna ma o 32 l więcej.
Auto Świat zauważa też wysoki próg załadunku. Pojemności po złożeniu kanapy cennik nie podaje: zmierz w salonie.
Hybryda holuje o 450 kg mniej.
Jeśli ciągniesz przyczepę kempingową, to rozstrzyga o wyborze.
Hybryda waży o 100 kg więcej (silnik elektryczny i bateria 1,09 kWh).
Hybryda ma baterię 1,09 kWh, nie ładuje się z gniazdka i nie jedzie na prądzie dłuższego dystansu.
Hybryda ma osobną gwarancję na baterię trakcyjną: 8 lat lub 160 000 km, do spadku pojemności poniżej 70%.
Wyniku ORA 5 nie ma w bazie Euro NCAP (sprawdzone 8.10.2026), więc nie dziedziczymy oceny innego modelu GWM.
Importer deklaruje 7 poduszek i pakiet asystentów jazdy (m.in. hamowanie awaryjne i martwe pole) w standardzie obu napędów.
04 · Wyposażenie
Dwie linie, dwa napędy, to samo wyposażenie przy obu napędach. Pełne 62 pozycji z cennika rozwiniesz przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||||
| Wyposażenie | BenzynaBenzynaSignature | BenzynaBenzynaInfinity | HEVHybrydaSignature | HEVHybrydaInfinity |
|---|---|---|---|---|
| Multimedia | ||||
| AudioSignature ma 6 głośników, Infinity 9. | 6 głośników | 9 głośników | 6 głośników | 9 głośników |
| Ładowarka indukcyjna 50 WTelefon ładuje się bez kabla; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Nadwozie i światła | ||||
| Dach panoramiczny 1,65 m²Jaśniejsze wnętrze; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Elektryczna klapa bagażnikaPrzydaje się przy wysokim progu załadunku; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Lusterka składane i podgrzewaneZimą nie skrobiesz lusterek; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Przyciemniane szyby tylne | — | ✓ | — | ✓ |
| Wnętrze i komfort | ||||
| Tapicerka ze skóry ekologicznejW Signature jest materiał, w Infinity skóra ekologiczna. | — | ✓ | — | ✓ |
| Elektryczny fotel pasażeraW Signature fotel pasażera regulujesz ręcznie. | — | ✓ | — | ✓ |
| Wentylowane fotele przednieChłodniej w upał; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Pamięć fotela kierowcy i Easy EntryDwie osoby nie ustawiają fotela od nowa. | — | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewana kierownicaCiepłe ręce zimą; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Oświetlenie ambientowe (64 kolory)Podświetlenie wnętrza wieczorem; tylko Infinity. | — | ✓ | — | ✓ |
| Fotel pasażera regulowany ręcznie (4 kierunki) | ✓ | — | ✓ | — |
| Tapicerka materiałowa | ✓ | — | ✓ | — |
| Kolory wnętrza Beige Brown i Grey Beige do wyboru | — | ✓ | — | ✓ |
| Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne | — | ✓ | — | ✓ |
| Szyby z One Touch w pozostałych drzwiach | — | ✓ | — | ✓ |
| Napęd hybrydowy | ||||
| Rekuperacja energiiTylko hybryda: hamowanie ładuje baterię 1,09 kWh. | — | — | ✓ | ✓ |
| Zintegrowany układ hamulcowy IBC (napęd hybrydowy) | — | — | ✓ | ✓ |
Źródło: cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026, tabele wyposażenia (s. 8-9). Cennik nie podaje opcji płatnych poza lakierem (Aurora Blue 0 zł, pozostałe 2 500 zł, Shadow Matte 3 000 zł). Czujników parkowania z przodu cennik nie wymienia (jest kamera 540°).
05 · Wnętrze
Zdjęcia importera pokazują nadwozie wspólne dla obu napędów. Zdjęcie wnętrza przedstawia wersję Infinity z dachem panoramicznym.
Wnętrze ORA 5 w wersji Infinity: duży ekran multimediów i panoramiczny dach szklany.
06 · Opinie z testów
Auto jest nowe: mamy trzy polskie pierwsze jazdy hybrydą i trzy niemieckie testy z września 2026. Hybryda paliła 4,6–4,8 l/100 km w mieście, ponad 7 l przy 110–120 km/h. Chwalą zawieszenie, krytykują fotele i ekran zamiast przycisków. Benzynę ocenili tylko Niemcy i się nie zgadzają. Wyniku Euro NCAP nie ma.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
BenzynaBenzyna
3 plusy3 uwagi
✓Dobrze
Nadwozie i kabina są wspólne z hybrydą, więc jakość wykonania z pierwszych jazd hybrydą dotyczy też benzyny: Auto Świat chwali jakość wykonania i precyzję montażu.
Źródła: Auto Świat 09.2026
✓Dobrze
Benzyna ma bagażnik 422 l, o 32 l większy niż hybryda, i holuje przyczepę z hamulcem do 1 200 kg (hybryda 750 kg).
Źródła: Auto Świat 09.2026, Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026
✓Dobrze
Autonotizen (DE, 3.09.2026): doładowany silnik benzynowy „pracuje spokojnie i bez drgań” w całym zakresie obrotów.
Źródła: Autonotizen 09.2026
!Uwaga
Zużycia benzyny w teście nikt nie podał: dane to norma WLTP z cennika (6,9 l/100 km, 8,9 s do 100 km/h).
Poproś o jazdę próbną benzyną.
Źródła: Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026
!Uwaga
Ekran obsługuje klimatyzację i roletę dachu, a część fizycznych przycisków nie robi tego, czego się spodziewasz (Overdrive, Auto Świat; test hybrydy, to samo wnętrze).
Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Auto Świat 09.2026
!Uwaga
ADAC (DE, 1.09.2026) o benzynie: automatyczna skrzynia często „łapie na złej nodze”, a czterocylindrowy silnik pod obciążeniem jest „irytująco dudniący”.
Autonotizen ocenia ten sam silnik jako cichy i bez drgań. Oceń to sam na jeździe próbnej.
Źródła: ADAC 09.2026, Autonotizen 09.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
O benzynie mamy dwie sprzeczne opinie z Niemiec i normę z cennika.
Wnętrze oceniono przy hybrydzie, więc tylko je możemy przenieść.
HybrydaHEV
5 plusów7 uwag
✓Dobrze
Overdrive (2.09.2026): ok. 100 km, średnio 4,8 l/100 km na aucie bez przebiegu; komputer podawał zasięg ponad 1 000 km.
Moto-Przestrzeń: 4,6 l w ruchu miejsko-podmiejskim.
Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026
✓Dobrze
Zawieszenie: Auto Świat pisze, że pod względem komfortu tłumienia nierówności to jeden z najlepszych kompaktowych SUV-ów w Polsce; Moto-Przestrzeń i Overdrive też chwalą wybieranie nierówności.
Źródła: Auto Świat 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026, Overdrive.pl 09.2026
✓Dobrze
Auto Świat (188 cm wzrostu): z tyłu dużo miejsca na nogi i w sam raz nad głową; pisze też o sporym temperamencie napędu (223 KM).
Źródła: Auto Świat 09.2026
!Uwaga
Trasa: Moto-Przestrzeń zanotowała ponad 7 l/100 km przy 110–120 km/h, czyli więcej niż norma 5,1 l i tyle, ile norma benzyny (6,9 l).
Hybryda opłaca się głównie w mieście.
Źródła: Moto-Przestrzeń 09.2026, Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026
!Uwaga
Wyciszenie: Overdrive uznał je za słabe, bo po włączeniu silnika spalinowego słychać go wyraźnie.
Auto Świat i Moto-Przestrzeń oceniają wnętrze jako ciche. Oceń to sam na jeździe próbnej, także przy 120 km/h.
Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Auto Świat 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026
!Uwaga
Fotele według Overdrive nie mają podparcia lędźwiowego nawet w najwyższej wersji i po ok. 100 km zaczął boleć kręgosłup.
Sprawdź je na dłuższej jeździe.
Źródła: Overdrive.pl 09.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
W mieście hybryda zużywa mało i jest wygodna, na trasie pali jak benzyna z normy.
Jazda próbna powinna objąć fotele, ekran i hałas przy 120 km/h.
✓Dobrze
Autonotizen (DE): współpraca silnika spalinowego i elektrycznego jest bardzo dobra, a przejście na spalanie „dyskretnie słyszalne”.
Auto Bild: hamulce dobrze dozowalne, 7,7 s do 100 km/h wg producenta.
Źródła: Autonotizen 09.2026, Auto Bild 09.2026
✓Dobrze
ADAC (DE): hybryda jedzie wyraźnie pewniej niż benzyna, a silnik robi się głośny dopiero pod największym obciążeniem.
Źródła: ADAC 09.2026
!Uwaga
Nadwozie przechyla się w zakrętach bardziej, niż się spodziewano (Moto-Przestrzeń): auto do spokojnej jazdy, nie do dynamicznej.
Źródła: Moto-Przestrzeń 09.2026
!Uwaga
Ekran zamiast przycisków: klimatyzacją i roletą dachu sterujesz tylko z ekranu, a fizyczne przyciski nie zawsze robią to, czego się spodziewasz (Overdrive, Auto Świat).
Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Auto Świat 09.2026
!Uwaga
Poza Polską komputer pokładowy pokazał po jazdach 6,3 l/100 km (ADAC) i 6,1 l/100 km (Autonotizen), czyli więcej niż norma 5,1.
To krótkie jazdy niemieckiej wersji, nie pomiar w Polsce.
Źródła: ADAC 09.2026, Autonotizen 09.2026, Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026
!Uwaga
Auto Bild (DE): miękkie zawieszenie daje przy granicy przyczepności wyraźny przechył nadwozia, po którym następuje łagodne podsterowność.
Autonotizen: miejsca z tyłu tyle, co przeciętnie w klasie, a menu na ekranie bywa skomplikowane.
Źródła: Auto Bild 09.2026, Autonotizen 09.2026
!Uwaga
Trzy polskie źródła to pierwsze jazdy lub wrażenia z premiery, 2.09.2026, na aucie bez przebiegu, i dotyczą hybrydy.
Trzy niemieckie (1–4.09.2026) to też pierwsze jazdy; ADAC i Autonotizen oceniają także benzynę. To nie są testy długodystansowe.
Źródła: Overdrive.pl 09.2026, Moto-Przestrzeń 09.2026, Auto Świat 09.2026, ADAC 09.2026, Auto Bild 09.2026, Autonotizen 09.2026
!Uwaga
Overdrive krytykuje opony nieznanej marki (profil 60 na 18″) i mniej miejsca z tyłu niż z przodu, ale nawet wyżsi pasażerowie nie dotykają dachu.
Źródła: Overdrive.pl 09.2026
!Uwaga
Auto Świat: bagażnik 422 l w benzynie i 390 l w hybrydzie jest niewielki, a krawędź załadunku nie biegnie nisko.
Źródła: Auto Świat 09.2026
✓Dobrze
Importer deklaruje 7 poduszek i pakiet asystentów jazdy (adaptacyjny tempomat, hamowanie awaryjne, martwe pole, utrzymanie pasa) w standardzie obu linii, a 7 lat gwarancji na auto i 8 lat na baterię hybrydy.
Źródła: Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Euro NCAP: wyniku ORA 5 nie znaleziono w bazie (sprawdzone 8.10.2026).
Nie przenosimy oceny innego modelu GWM.
Źródła: Euro NCAP: lista wyników 10.2026
?Nie wiemy
Brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026 poza trzema pierwszymi jazdami hybrydą; AutoCentrum, Autokult, Autoblog i iMagazine mają tylko newsy premierowe bez jazdy (sprawdzone 9.10.2026).
Brak też raportów właścicieli, opinii flot i testu długodystansowego.
Źródła: Overdrive.pl 09.2026
?Nie wiemy
Spalanie benzyny i spalanie obu napędów w polskich warunkach nie zostały zmierzone w teście.
Benzyna: tylko opinie z Niemiec, sprzeczne.
Źródła: ADAC 09.2026, Autonotizen 09.2026
?Nie wiemy
Pojemności bagażnika po złożeniu kanapy cennik nie podaje, a liczba salonów zmienia się z tygodnia na tydzień: zapytaj o oba w salonie.
Źródła: Cennik GWM ORA 5 od 4.09.2026 09.2026
07 · Benzyna czy hybryda
Wyposażenie jest takie samo w obu napędach, więc różnicę robi to, gdzie jeździsz i co ciągniesz. Przy każdym napędzie: dla kogo i na co uważać.
BenzynaBenzyna
Dla Ciebie, jeśli ciągniesz przyczepę lub jeździsz głównie trasami.
Benzyna Signature kosztuje 109 900 zł, o 9 090 zł mniej niż hybryda. Ma 160 KM, bagażnik 422 l i holuje do 1 200 kg z hamulcem.
HybrydaHEV
Dla Ciebie, jeśli jeździsz głównie po mieście i nie ciągniesz przyczepy; nie, jeśli to auto na ekspresówki.
Hybryda Signature kosztuje 118 990 zł i ma 223 KM. W mieście paliła w pierwszych jazdach 4,6–4,8 l/100 km, na trasie 110–120 km/h ponad 7 l.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle GWM ORA 5 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż GWM ORA 5, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zGWM ORA 5 Benzyna Signature · 115 500 zł (katalogowa)Benzyna

Ta sama cena katalogowa, o 13 KM mniej mocy, ale bagażnik o 20 l większy. Po rabacie 107 900 zł dla aut z rocznika 2026 z ograniczonej puli (cennik nr 7 z 1.09.2026); ORA 5 Signature po promocji kosztuje 109 900 zł, o 2 000 zł więcej.
vs GWM ORA 5 BenzynaBenzynaTa sama cena katalogowa i 13 KM mniej. Bagażnik ma o 58 l większy mimo krótszego nadwozia. Cennik nr 5 z 1.07.2026 dotyczy rocznika 2025 i podaje cenę po rabacie 104 900 zł: potwierdź dostępność.

Droższy katalogowo o 14 490 zł, ale z mocą 181 KM i bagażnikiem większym o 53 l; spalanie 0,7 l wyższe. Importer podaje też cenę promocyjną 122 600 zł bez opisanych warunków (cennik od 1.06.2026).


+Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zGWM ORA 5 Hybryda Signature · 121 990 zł (katalogowa)HEV

Katalogowo tańsza o 2 490 zł, z mocą o 1 KM większą i spalaniem o 0,2 l wyższym. Bagażnik ma o 18 l mniejszy. Po rabacie 112 900 zł dla aut z rocznika 2026 z ograniczonej puli (cennik nr 7 z 1.09.2026).
vs GWM ORA 5 HybrydaHEVKatalogowo tańszy o 2 490 zł, moc o 1 KM większa, spalanie o 0,2 l wyższe, a bagażnik o 20 l większy mimo krótszego nadwozia. Układ wysokiego napięcia ma 8 lat lub 160 000 km gwarancji, jak ORA 5.

Droższy o 2 910 zł, z mocą o 1 KM większą i spalaniem o 0,6 l wyższym, za to z bagażnikiem większym o 110 l. Cennik z 1.10.2026 nie ma rabatu gotówkowego.
vs GWM ORA 5 HybrydaHEVDroższy katalogowo o 17 910 zł, z mocą o 1 KM większą i spalaniem o 0,4 l wyższym, bagażnik o 110 l większy. Po rabacie gotówkowym kosztuje 134 900 zł (cennik nr 4 z 1.09.2026, bez daty końca).


+Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Auto ma 7 lat gwarancji, hybryda 8 lat na baterię, a nadwozie 12 lat na perforację. Dwa ostatnie zapisy mają warunki: przeglądy w terminie i płatne inspekcje nadwozia.
Auto
Gwarancja trwa 7 lat lub 150 000 km, co nastąpi pierwsze, i przechodzi na kolejnych właścicieli.
Naprawy gwarancyjne robi wyłącznie Autoryzowany Dealer GWM, a pominięty przegląd może skutkować utratą uprawnień. Sprawdź, który salon jest najbliżej, zanim kupisz.
Bateria trakcyjna
Dotyczy tylko hybrydy (bateria 1,09 kWh).
Spadek pojemności jest objęty gwarancją, dopóki bateria ma ponad 70% początkowej pojemności. Benzyna nie ma baterii trakcyjnej.
Perforacja
Gwarancja na przerdzewienie blachy wymaga płatnych inspekcji nadwozia w 24., 48., 72., 96., 120. i 144. miesiącu (z tolerancją 2 miesięcy).
Pominięta inspekcja kończy gwarancję bez możliwości jej przywrócenia, a odszkodowanie nie przekroczy dwóch trzecich wartości handlowej auta. Zapytaj salon o cenę inspekcji.
Lakier i części
Lakier objęty jest gwarancją 5 lat bez limitu km.
Części eksploatacyjne mają krótsze okresy: od 1 miesiąca (wyważenie kół, geometria) po 24 miesiące lub 40 000 km (akumulator 12 V, tarcze hamulcowe).
Assistance
GWM Mobility Assistance działa 24 miesiące od odbioru, a po każdym przeglądzie wykonanym w terminie przedłuża się o 12 miesięcy (strona GWM Care, odczyt 26.09.2026).
Ceny przeglądów importer nie podaje.
10 · Salony i jazda próbna
Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 15 salonów GWM: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 15 salonów w 14 miastach.
15 salonów GWM14 miast
Lista salonów
15 salonów w 14 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
DS Germaz GWM Wrocław
ul. Strzegomska 139, 54-428, WrocławImpwar GWM Wrocław
ul. Wilanowska 2, 51-206, WrocławBiacomex GWM Białystok
ul. Czesława Miłosza 2 (Galeria Biała), 15-265, BiałystokJKK Moto GWM Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 188e, 40-203, KatowiceCMC Motors GWM Kielce
ul. Łódzka 274, 25-655, KielceKUS Automotive GWM Kraków
ul. XX Pijarów 10, 31-466, KrakówŻagiel Auto GWM Lublin
al. Spółdzielczości Pracy 32 (Galeria Olimp, V piętro), 20-147, LublinSmorawiński GWM Poznań
ul. Bukowska 39, 62-081 Wysogotowo (Poznań)Impwar GWM Legnica
ul. Legnicka 1, 59-222, RzeszotaryAuto Premium GWM Rzeszów
Świlcza 147H, 36-072, RzeszówCarwall GWM Łódź
ul. Stropowa 4, 95-030, Starowa GóraPolmotor GWM Szczecin
ul. Ustowo 52, 70-001, SzczecinCarmit GWM Warszawa
ul. Sporna 1/3, 02-846, WarszawaAuto-Complex GWM Nowy Sącz
Wielogłowy 188, 33-311, WielogłowyJKK Moto GWM Zabrze
ul. Myśliwska 2, 41-800, ZabrzeŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Cena i jej warunki, benzyna czy hybryda, spalanie na trasie, bezpieczeństwo i serwis nowej marki: odpowiedzi na to, o co pytają kupujący ORA 5.
Benzyna Signature 109 900 zł, Infinity 120 900 zł; hybryda Signature 118 990 zł, Infinity 129 990 zł (ceny promocyjne). Infinity dokłada 11 000 zł: m.in. dach panoramiczny, skórę ekologiczną, wentylowane fotele i audio 9 głośników.
Dotyczy aut z rocznika 2026, obowiązuje do odwołania lub wyczerpania zapasów, a cennik nie wiąże jej z finansowaniem ani oddaniem auta. Importer nazywa ceny rekomendacją dla dealerów, więc potwierdź kwotę w salonie; cena katalogowa to 115 500–132 990 zł.
Hybryda, gdy jeździsz głównie po mieście i bez przyczepy: dopłata 9 090 zł zwraca się wg norm po ok. 4,8 roku. Benzyna, gdy ciągniesz przyczepę do 1 200 kg albo jeździsz głównie trasami, bo na 110–120 km/h hybryda paliła ponad 7 l/100 km.
Norma WLTP to 5,1 l/100 km. W pierwszych jazdach auto bez przebiegu spaliło 4,6–4,8 l w mieście (Moto-Przestrzeń, Overdrive), ale ponad 7 l przy 110–120 km/h. Benzyna wg normy 6,9 l; testu jej zużycia nie ma.
Nie. To pełna hybryda z baterią 1,09 kWh, bez gniazda ładowania; ładuje się podczas jazdy i hamowania. Nie jedzie na prądzie dłuższych odcinków.
Wyniku ORA 5 nie znaleziono w bazie Euro NCAP (sprawdzone 8.10.2026), więc nie podajemy gwiazdek. Importer deklaruje 7 poduszek i pakiet asystentów jazdy w standardzie obu linii.
7 lat lub 150 000 km na auto, 8 lat lub 160 000 km na baterię hybrydy, 5 lat na lakier i 12 lat na perforację. Perforacja wymaga płatnych inspekcji nadwozia co 2 lata, a naprawy robi tylko Autoryzowany Dealer GWM.
Importer zapowiada wersję elektryczną „na późniejszym etapie”, bez ceny, mocy, baterii i daty. Dane o zasięgu różnią się między źródłami (435 km WLTP w dokumentach hiszpańskich, ponad 600 km w komunikacie polskim), więc nie podajemy żadnej liczby.
Na stronie importera z 8.10.2026 było 17 pozycji, w tym 2 w przygotowaniu (Gdańsk, Olsztyn). W bazie mamy 15 salonów GWM; naprawy gwarancyjne robią tylko Autoryzowani Dealerzy GWM, więc sprawdź odległość do serwisu.
Cennik importera nie podaje ceny za auto w rozliczeniu ani warunków takiego rabatu. Zapytaj dealera o wycenę i o to, czy cena promocyjna zostaje po rozliczeniu.
Pekao Leasing „100,1%” jest dla przedsiębiorców: wpłata 40%, 24 miesiące, wykup 19%, do 31.12.2026, zależnie od zdolności kredytowej. Pakiet OC/AC/NNW/Assistance na pierwszy rok za 1 zł jest osobną ofertą od 4.09.2026.
Katalogowo ORA 5 hybryda kosztuje o 2 490 zł więcej niż Omoda 5 Hybrid i Jaecoo 5 Hybrid, ma o 1 KM mniej i spalanie niższe o 0,2 l, ale bagażnik mniejszy niż Jaecoo 5 (410 l). Nadwozie jest dłuższe: 4,47 m wobec 4,38 m u Jaecoo 5.
Da się, ale hybryda nie jest tu najlepsza: przy 110–120 km/h paliła ponad 7 l/100 km, tyle co benzyna wg normy (6,9 l). Overdrive słyszał silnik spalinowy po włączeniu, a po ok. 100 km bolał go kręgosłup przez brak podparcia lędźwiowego. Przed zakupem przejedź się 120 km/h i sprawdź fotele.
Nie. Obie wersje napędzają tylko przednią oś, a wersji 4x4 cennik importera nie ma. To miejski i rodzinny SUV, nie auto w teren.
Klimatyzacją i roletą dachu sterujesz z ekranu 14,6″, a według Overdrive i Auto Świat fizyczne przyciski nie zawsze robią to, czego się spodziewasz. Sprawdź to na jeździe próbnej, zanim się przyzwyczaisz.
Bagażnik do półki: benzyna 422 l, hybryda 390 l; pojemności po złożeniu kanapy cennik nie podaje. Przyczepa z hamulcem: benzyna do 1 200 kg, hybryda do 750 kg.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Ceny „od” to ceny promocyjne z cennika od 4.09.2026: auta z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów. Cennik nie wiąże ich z finansowaniem, ubezpieczeniem ani oddaniem auta, ale importer nazywa je rekomendacją dla dealerów: potwierdź kwotę w salonie.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…