Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV-y plug-in klasy D · porównanie 1:1statusy i ceny · stan danych 10.2026

BYD Seal U DM-i czy MG HS PHEV — porównanie

Dwa popularne SUV-y plug-in klasy D dla rodzin porównujących codzienną jazdę na prądzie i użyteczność na trasie.

01 — Tabela różnicΔ = bezwzględna wielkość różnicy

Dane BYD Seal U DM-i i MG HS PHEV. Wiersz po wierszu.

parametrBYD Seal U DM-iMG HS PHEVΔ różnica
Cena prezentowana169 900 złcena katalogowa od164 500 złcena katalogowa od5400 zł
Rodzaj napęduhybryda plug-in (PHEV)hybryda plug-in (PHEV)bez różnicy
Układ napędowyFWDFWDbez różnicy
Moc systemowa218 KM272 KM54 KM
0–100 km/h8,9 s6,9 s2 s
Zasięg elektryczny80 km100 km20 km
Zasięg łączny1080 km1000 km80 km
Pojemność baterii18,3 kWh21,4 kWh3,1 kWh
Ładowanie DC18 kWbrak danychnieporównywalne
Ładowanie AC11 kW7 kW4 kW
Zużycie energii WLTP19 kWh/100 kmbrak danychnieporównywalne
Spalanie WLTP6,4 l/100 km1,9 l/100 km4,5 l/100 km
Bagażnik425 l507 l82 l
Gwarancja pojazdu6 lat / 150 tys. km7 lat / 150 tys. kmróżne zapisy
Gwarancja baterii8 lat / 250 tys. km7 lat / 150 tys. kmróżne zapisy
Próg SOH70%brak danychróżne zapisy
wartości nie są automatyczną rekomendacją zakupuΔ — różnica między modelamipaski — proporcja wartości w wierszu
  • Brak danych oznacza, że wartości nie ma w aktualnym zestawie dokumentów; nie zastępujemy jej estymacją.
02 — Ceny i wersjestatus i rodzaj ceny · stan 10.2026

BYD Seal U DM-i i MG HS PHEV. Ceny i wersje obok siebie.

BYD Seal U DM-i: 3 wersje; MG HS PHEV: 2 wersje. Status rynku i rodzaj ceny pochodzą z tych samych danych co karty modeli; wygasłe promocje nie obniżają bieżącej ceny katalogowej.

BYD Seal U DM-i

Oficjalna oferta w Polscecena katalogowa od
169 900 zł
status rynku sprawdzony 07.10.2026
Boost169 900 zł
Comfort199 395 zł
Design209 900 zł

MG HS PHEV

Oficjalna oferta w Polscecena katalogowa od
164 500 zł
status rynku sprawdzony 07.10.2026
Excite164 500 zł
Exclusive173 500 zł
03 — Do sprawdzenia w obuBYD Seal U DM-i vs MG HS PHEV

Zanim podpiszesz. Sprawdź to w salonie.

Punkty, w których dokumenty BYD Seal U DM-i i MG HS PHEV są niejasne, rozbieżne albo niekompletne — spisane przy weryfikacji cenników.

BYD Seal U DM-i

Te punkty wynikają z niepełnych, warunkowych albo rozbieżnych zapisów w danych przypisanych do modelu.

  • 01Cena katalogowa wersji Comfort wzrosła z 189 900 zł (cennik ze stycznia 2026) do 199 395 zł (cennik z lipca 2026), czyli o 9495 zł. Boost i Design bez zmian — 169 900 i 209 900 zł; stan potwierdzony cennikiem z 1.10.2026.
  • 02Ceny rocznika 2025 (Boost 142 800 / Comfort 149 600 / Design 168 000 zł) producent pokazuje wyłącznie w bieżącej ofercie internetowej — obowiązujący cennik zna tylko rocznik 2026. Kwoty nie zmieniły się od 11.09.2026 (stan na 7.10.2026) — dostępność egzemplarzy z 2025 potwierdź w salonie.
  • 03Od 1.10.2026 cena promocyjna rocznika 2026 jest niższa od najniższej ceny z 30 dni we wszystkich 3 wersjach: Boost 141 000 zł wobec 152 100 zł, Comfort 153 540 zł wobec 164 600 zł, Design 167 920 zł wobec 179 500 zł. Wcześniejszy zgrzyt Comfortu (164 600 zł promocyjnie wobec 161 600 zł z 30 dni) zniknął.
  • 04Maksymalna masa przyczepy to 750 kg bez hamulca i 750 kg z hamulcem dla Boost i Comfort oraz 750/1300 kg dla Design. Obciążenie dachu wynosi 75 kg we wszystkich wersjach, promień skrętu 5,5 m. Maksymalnego obciążenia samego haka producent nie podaje — zapytaj w salonie.
  • 05Bagażnik ma 425 l, a po złożeniu siedzeń 1440 l — tyle samo we wszystkich 3 wersjach. Wartości pochodzą z polskiego cennika producenta.

Przed podpisaniem umowy potwierdź aktualny cennik, wyposażenie wersji, termin dostawy i pełne warunki gwarancji.

+6 kolejne punkty — pełna lista na stronie modelu

MG HS PHEV

Te punkty wynikają z niepełnych, warunkowych albo rozbieżnych zapisów w danych przypisanych do modelu.

  • 01Promocja gotówkowa trwa tylko do 31 grudnia 2026 (albo do wyczerpania puli) — po tej dacie cena wraca do katalogowej: Excite z 145 500 do 164 500 zł, a Exclusive z 154 500 do 173 500 zł, czyli o 19 000 zł drożej w obu wersjach.
  • 02Polski cennik podaje spalanie ważone 1,9 litra na 100 km i emisję 46 g CO2/km, a europejska broszura tego samego modelu — 0,5 litra i 14 g CO2/km. To dwie różne, oficjalne metodyki liczenia z osobnych dokumentów producenta, nie błąd — do rozliczeń firmowych poproś o świadectwo homologacji konkretnego egzemplarza.
  • 03Pojemność baterii (21,4 kWh), zasięg elektryczny 100 km i czas ładowania z wallboksa producent podaje wyłącznie w materiałach na rynek europejski — polski cennik tych liczb nie wymienia wprost.
  • 04Podgrzewana kierownica jest dostępna wyłącznie w wersji Exclusive za 1000 zł więcej — w Excite nie da się jej dokupić w żadnej konfiguracji.
  • 05Masa własna zależy od wersji: 1850 kg w Excite i 1875 kg w Exclusive — więcej niż w benzynowym HS-ie, warto to uwzględnić przy planowanym haku czy bagażniku dachowym.

Przed podpisaniem umowy potwierdź aktualny cennik, wyposażenie wersji, termin dostawy i pełne warunki gwarancji.

+2 kolejne punkty — pełna lista na stronie modelu