MG HS PHEV.1000 kilometrów na jednym baku i jednym ładowaniu.
Hybryda z gniazdem ładowania: bateria 21,4 kWh (dane europejskie) daje 100 km na samym prądzie, a po jej wyczerpaniu auto jedzie dalej jak zwykły SUV z turbodoładowanym silnikiem 1.5. Moc łączna 272 KM, emisja 46 g CO2/km — poniżej progu istotnego podatkowo. Do 31 grudnia 2026 promocja obniża cenę o 19 000 zł na obu wersjach. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, czy masz gdzie ładować. Od tego zależy, czy wtyczka ma sens.
6 pytań o hybrydę z gniazdem.
Wtyczka to najbardziej warunkowy z układów napędowych — jej sens zależy od tego, jak i gdzie jeździsz. Odpowiadamy na podstawie polskiego cennika i europejskiej broszury technicznej.
Gdy masz gdzie ładować i większość codziennych tras mieści się w zasięgu 100 km na prądzie (dane europejskie). Wtedy dojazdy pokonujesz na prądzie, a silnik spalinowy pracuje głównie w trasie. Bez własnego wallboksa albo ładowarki w pracy zostaje Ci hybryda droższa od HS-a Hybrid+ o 27 600 zł po promocji.
Zależy od Ciebie i to nie jest wykręt. Polski cennik podaje 1,9 litra na 100 km jako wartość ważoną przy regularnym ładowaniu. Po rozładowaniu baterii auto jedzie jak hybryda obciążona dodatkowo ciężarem pakietu 21,4 kWh — do kalkulatora niżej przyjęliśmy założenie 6,4 litra na 100 km dla tej klasy SUV-a.
Zależy, który dokument czytasz. Polski cennik podaje 507 litrów — tyle samo co w benzynowym HS-ie — i 1484 po złożeniu kanapy. Europejska dokumentacja tej odmiany podaje mniej: 441 i 1291 litrów, bo bateria zajmuje część przestrzeni pod podłogą. Zmierz go na jeździe próbnej, żeby wiedzieć na pewno.
Obowiązuje ten sam okres co dla całego pojazdu: 7 lat lub 150 000 km, z progiem 70% pojemności. MG nie stosuje krótszego zapisu dla pakietu bateryjnego ani dla układu wysokiego napięcia.
Policz: przy założeniu 6,4 litra na 100 km i cenie benzyny z dystrybutora koszt kilometra zbliża się do zwykłej hybrydy — wyraźnie wyższy niż jazda na prądzie przy 1,20 zł/kWh. Dokładny koszt swojej trasy sprawdzisz w kalkulatorze niżej.
Polski cennik nie podaje kosztu przeglądów tej odmiany — zapytaj o wycenę w salonie przed zakupem. Warunki przedłużenia MG Assistance po pierwszym roku sprawdzisz w sekcji „Zanim podpiszesz” niżej.
Ile kosztuje MG HS PHEV? Porównaj wersję i sprawdź termin promocji.
Excite kosztuje promocyjnie 145 500 zł, Exclusive 154 500 zł, przy cenach katalogowych 164 500 i 173 500 zł. Ten cennik obowiązuje od 1 października do 31 grudnia 2026 — po tej dacie ceny wracają do katalogowych. Rabat 19 000 zł nie jest nowością tego kwartału: te same ceny promocyjne podawał już czerwcowy cennik tej odmiany.
Excite po promocji · katalogowo 164 500 zł · Exclusive 154 500 / 173 500 zł
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 152 500 zł dla Excite i 161 500 zł dla Exclusive. Cennik obowiązuje od 1 października do 31 grudnia 2026, albo do wyczerpania puli pojazdów.
Wybierz Excite albo Exclusive. Za 9000 zł więcej dostajesz kamerę 360°, elektryczną klapę i podgrzewane fotele.
Excite czy Exclusive?
Napęd, bateria i osiągi są identyczne w obu wersjach — różni je wyłącznie wyposażenie.
- Klimatyzacjajednostrefowa automatyczna
- Kameracofania HD, bez 360°
- Klapa bagażnikaręczna
- Tapicerkamateriałowa
- AplikacjaiSmart Lite
Ma już pełny pakiet MG Pilot, felgi 19 cali i dwa ekrany po 12,3 cala — nic z tego nie jest opcją.
- Klimatyzacjadwustrefowa automatyczna
- Kamera360° dookólna
- Klapa bagażnikaelektryczna, otwierana ruchem stopy
- Tapicerkaimitacja skóry, fotele podgrzewane
- AplikacjaiSmart pełna
Zapłać 9000 zł więcej i zyskaj kamerę 360°, elektryczną klapę bagażnika, podgrzewane fotele i pełną aplikację iSmart — do tego możliwość dokupienia podgrzewanej kierownicy za 1000 zł.
Dlaczego wtyczka ma dwie wartości spalania?
W cenniku PHEV-a znajdziesz liczbę bardzo niską i to ona trafia do reklam. Nie jest fałszywa, ale obowiązuje pod jednym warunkiem, o którym rzadko się mówi wprost.
- 1,9 l/100 km — wartość ważona z polskiego cennikaTę liczbę podaje polski cennik i to ona wyznacza emisję 46 g CO2/km. Zakłada regularne ładowanie z gniazda i pokonywanie sporej części kilometrów na prądzie.
- Bez ładowania spalanie rośnie wielokrotnieGdy bateria jest rozładowana, auto jedzie jak zwykła hybryda, wożąc dodatkowo ciężar pakietu 21,4 kWh. Do kalkulatora niżej przyjęliśmy założenie 6,4 litra na 100 km dla tej klasy SUV-a — cennik takiej wartości nie podaje.Policz swój koszt jazdy
- 100 km zasięgu elektrycznego — dane europejskiePolski cennik nie podaje ani zasięgu na prądzie, ani pojemności baterii — te liczby pochodzą z broszury producenta na inne rynki europejskie. Jeśli tak wygląda Twoja jazda dzienna, wtyczka spełni obietnicę.
- Druga, niższa wartość spalania to inny dokument, nie błądEuropejska broszura tego samego modelu podaje 0,5 litra na 100 km i emisję 14 g CO2 — to osobna, również oficjalna liczba, policzona inną metodyką ważenia dla PHEV. Do polskiej strony bierzemy wartość z polskiego cennika: 1,9 litra.
- Ładowarka pokładowa ma tylko 7 kWPełne ładowanie z wallboksa (domowej ładowarki ściennej) zajmuje około 3 godzin. Bez własnego punktu ładowania w domu lub w pracy różnica w cenie wobec Hybrid+ nie ma szans się zwrócić.
- 46 g CO2 to mniej niż próg 50 gTen próg pojawia się w polskich przepisach podatkowych i wpływa na zasady amortyzacji przy zakupie na firmę — sprawdź to ze swoją księgowością.
Polski cennik MG HS PHEV, październik 2026, oraz europejska broszura techniczna tego samego modelu.
Przymierz bagażnik po wtyczce. 507 litrów wg cennika — zmierz to sam.
Obejrzyj z każdej strony.
5 ujęć SUV-a o długości 4670 mm — sylwetka, przód, lewy bok, tył i prawy profil, bez wnętrza.





Przymierz HS-a PHEV do bagażu, garażu i wtyczki.
4 rzeczy, które warto sprawdzić fizycznie, zanim zapłacisz zaliczkę.
Wymiary i bagażnik z polskiego cennika MG HS PHEV; druga liczba bagażnika i dane ładowania z europejskiej broszury technicznej.
Co masz w obu poziomach.
Wyposażenie niezależne od wyboru między Excite a Exclusive — w tej odmianie HS-a pakiet asystentów jest wyjątkowo pełny.
Kompletna lista z polskiego cennika.
Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika MG HS PHEV, październik 2026. Lista dotyczy bazowej wersji Excite — co dokłada Exclusive, sprawdzisz w porównaniu wersji.
Bezpieczeństwo i asystenci (MG Pilot) — polski cennik7 poz.
- adaptacyjny tempomat (ACC)
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA, ELK)
- monitorowanie martwego pola (BSD)
- ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA/RCTB)
- system monitorowania kierowcy (DMS)
- mocowania fotelików ISOFIX ×2 na tylnych siedzeniach
Światła i widoczność — polski cennik5 poz.
- reflektory LED z funkcją Follow Me Home
- przednie i tylne światła przeciwmgłowe
- wycieraczki aerodynamiczne z czujnikiem deszczu
- tylny czujnik parkowania
- kamera cofania HD
Komfort — polski cennik5 poz.
- felgi aluminiowe 19 cali
- klimatyzacja automatyczna jednostrefowa
- tapicerka materiałowa
- bezkluczykowe otwieranie z przyciskiem uruchamiania
- 4 porty USB-C
Multimedia — polski cennik7 poz.
- ekran dotykowy 12,3 cala
- cyfrowy kokpit 12,3 cala
- nawigacja satelitarna
- radio DAB
- bezprzewodowy Apple CarPlay / Android Auto
- aplikacja iSmart Lite
- 6 głośników
Napęd i ładowanie — polski cennik i europejska broszura techniczna5 poz.
- silnik 1.5T + elektryczny (moc systemowa 272 KM)
- bateria trakcyjna 21,4 kWh (dane europejskie)
- ładowarka pokładowa prądu przemiennego (AC) 7 kW (dane europejskie)
- napęd na przednie koła (FWD)
- 2-biegowa skrzynia automatyczna
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Policz, ile zapłacisz. Przy swoim stylu jazdy, nie przy założeniach cennika.
1,9 litra na 100 km — przy regularnym ładowaniu.
Spalanie ważone · polski cennik
Emisja 46 g CO2 na kilometr mieści się poniżej progu 50 gramów z polskich przepisów podatkowych. Bez regularnego ładowania spalanie rośnie wielokrotnie — patrz sekcja wyżej.
Zasięg na baku · zbiornik 55 l
Zasięg łączny zależy od tego, ile kilometrów pokonasz na prądzie. 100 km zasięgu elektrycznego (dane europejskie) dochodzi do zasięgu na baku przy każdym pełnym ładowaniu.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Polski cennik nie podaje spalania po wyczerpaniu baterii — przyjęliśmy 6,4 litra na 100 km jako założenie redakcyjne dla SUV-a tej klasy; wpisz własne z jazdy próbnej, jeśli znasz dokładniejszą wartość. Zużycie prądu (18 kWh/100 km) to również nasze założenie — ani polski cennik, ani europejska broszura go nie podają wprost, znamy tylko pojemność baterii (21,4 kWh) i zasięg 100 km. Udział jazdy na prądzie (60%) i cena 1,20 zł/kWh to przykładowe założenia — dopasuj je do swoich tras.
1. Ustaw swoje założenia
Wybierz udział jazdy elektrycznej w całym przebiegu. Resztę liczymy jako jazdę hybrydową. To Twój scenariusz, nie prognoza zasięgu.
2. Sprawdź sumę paliwa i prądu
Symulacja dla 15 000 km rocznie
4 866,24 zł / rok
9000 km na prądzie + 6000 km w trybie hybrydowym.
Porównaj z Hybrid+ i umów jazdę próbną obu odmian.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Rodzina dojeżdżająca do 100 km dziennie, która ma gdzie ładować w domu albo w pracy i chce jeździć głównie na prądzie, z dużym zapasem zasięgu na dłuższy wyjazd bez szukania szybkiej ładowarki. Także firma, dla której liczy się emisja CO2 poniżej progu podatkowego, przy budżecie do ok. 175 tys. zł.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowca pokonujący długie trasy autostradowe i liczący na szybkie ładowanie prądem stałym — MG HS PHEV go nie oferuje, trzeba tankować benzynę jak w klasycznej hybrydzie. Także ktoś bez możliwości ładowania w domu czy w pracy — bez tego różnica w cenie wobec HS-a Hybrid+ się nie zwróci.
Jak wypada wśród wtyczek w podobnej cenie.
| Model | Cena | Moc | Zasięg EV | Zasięg łączny | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
MG HS PHEV ten model · punkt odniesienia | 164 500 zł | 272 KM | 100 km | 1000 km | 507 l |
SUV plug-in hybrid Tańszy o 4600 zł i mocniejszy o 7 KM, z zasięgiem łącznym dłuższym o 200 km — ale z zasięgiem na prądzie krótszym o 9 km. | 159 900 zł | 279 KM | 91 km | 1200 km | 500 l |
SUV plug-in hybrid Droższy o 3400 zł w promocji wersji Luxury (katalogowo o 15 400 zł), z zasięgiem łącznym dłuższym o 100 km, ale z mniejszym bagażnikiem (401 l) i krótszym zasięgiem na prądzie. | 167 900 zł | 279 KM | 90 km | 1100 km | 401 l |
SUV plug-in hybrid Droższy o 5400 zł i słabszy o 54 KM, ale z zasięgiem łącznym dłuższym o 80 km. | 169 900 zł | 218 KM | 80 km | 1080 km | 425 l |
- BYD Seal U DM-i czy MG HS PHEV — porównanie · SUV-y plug-in klasy D
5 gwiazdek Euro NCAP. Sprawdź, kogo obejmuje wynik.
Euro NCAP nazywa MG HS PHEV wprost w tabeli wariantów oceny całej rodziny HS — to nie jest ocena wyłącznie wersji benzynowej przeniesiona na wtyczkę. Zderzeniowo testowano jednak lżejszy egzemplarz benzynowy (1575 kg) — Twój PHEV waży 1850–1875 kg, zależnie od wersji.
7 lat na pojazd i baterię — bez wyjątków dla PHEV.
Gwarancja MG obejmuje cały pojazd i baterię trakcyjną tym samym okresem w każdym modelu gamy: 7 lat albo 150 000 kilometrów, z progiem 70% pojemności dla baterii. MG Assistance masz w cenie przez pierwszy rok, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat zależy od regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.
Co kończy tę ochronę.
Poniżej sytuacje, które producent wymienia jako ograniczające albo kończące ochronę na pojazd i baterię.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
Zanim podpiszesz, zapytaj o to wprost.
Cennik odpowiada na większość pytań, ale nie na wszystkie. Weź tę listę do salonu i poproś o odpowiedzi na piśmie.
- Która wartość spalania obowiązuje — 1,9 czy 0,5 litra?Polski cennik podaje 1,9 litra na 100 km, europejska broszura tego samego modelu — 0,5 litra. To dwie różne, oficjalne metodyki liczenia, nie błąd druku. Ta sama niższa wartość (0,54 l/100 km) widnieje też na pierwszej stronie polskiego cennika, obok grafiki z wyposażeniem — wiążąca jest ta z noty prawnej, ale poproś dealera o pisemne potwierdzenie, która wartość dotyczy Twojego egzemplarza.
- Do kiedy dokładnie trwa promocja?Rabat 19 000 zł na obu wersjach obowiązuje do 31 grudnia 2026 (albo do wyczerpania puli) przy dowolnej formie zapłaty — nie łączy się tylko z kredytem 50/50 i leasingiem MG, które liczą się od ceny katalogowej. Poproś o pisemną wycenę z datą cennika i terminem ważności.
- Czy podgrzewana kierownica w ogóle wchodzi w grę?To opcja wyłącznie w wersji Exclusive za 1000 zł więcej — w Excite nie da się jej dokupić w żadnej konfiguracji.
- Jaki limit gwarancji baterii dostaniesz na piśmie?Gwarancja obejmuje baterię tym samym okresem co cały pojazd: 7 lat lub 150 000 km, z progiem 70% pojemności. Poproś dealera o pisemne potwierdzenie tego progu dla numeru VIN, pod którym zarejestrujesz swój egzemplarz.Jak czytać gwarancję baterii
- Co obejmuje pomoc drogowa po pierwszym roku?Pierwszy rok MG Assistance jest w cenie auta. Lata 2–7 wymagają pełnej historii serwisowej wyłącznie w autoryzowanej sieci MG — zapytaj, co dokładnie ją przerywa.
- Ile realnie ma bagażnik — 441 czy 507 litrów?Polski cennik podaje 507 litrów, tyle samo co dla wersji benzynowej. Europejska dokumentacja tej odmiany podaje mniej — 441 litrów, bo bateria zabiera miejsce pod podłogą. Zapytaj, która liczba dotyczy Twojego egzemplarza, i zmierz bagażnik na jeździe próbnej.
- Kiedy dokładnie dostaniesz auto, jeśli zamówisz do końca grudnia?Cennik wymaga odbioru pojazdów objętych promocją najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2027 — zapytaj dealera o realny termin dostawy Twojego egzemplarza, zanim podpiszesz zamówienie.Wyślij zapytanie o ofertę
- Pakiet asystentów nazywa się „MG Pilot” czy „MG Pilot-Lite”?Okładka cennika pisze „MG Pilot-Lite”, a tabela wyposażenia w środku — pełny „MG Pilot” z kompletem systemów w obu wersjach. Poproś dealera o potwierdzenie, która nazwa i jaki zakres funkcji dotyczy Twojego zamówienia.
- Jeśli nie masz gdzie ładować, obejrzyj HS-a Hybrid+Ta sama sylwetka i nadwozie, hybryda bez baterii do ładowania z gniazdka — dobry wybór, jeśli w Twoim przypadku wtyczka rzadko będzie używana.Zobacz MG HS Hybrid+
Polski cennik MG HS PHEV, dokument gwarancji producenta i warunki programu MG Assistance.
Usiądź za kierownicą wtyczkę i hybrydę obok siebie.
Przy tym modelu najlepszym testem jest porównanie HS-a PHEV z odmianą Hybrid+ obok siebie. Różnica w cenie ma sens tylko wtedy, gdy realnie będziesz ładować — a to najlepiej ocenić, planując tydzień jazdy z dostępem do wallboksa.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje MG HS PHEV i do kiedy obowiązuje ta cena?
Jaki zasięg na prądzie deklaruje producent?
Jak długo ładuje się MG HS PHEV z gniazdka albo wallboksa?
Co dokładnie zyskujesz, wybierając Exclusive zamiast Excite?
Czy MG HS PHEV ma ocenę Euro NCAP?
Ile ciągnie MG HS PHEV i zmieści się z bagażnikiem po foteliki?
Masz pytanie o HS PHEV? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.