BYD Seal U czy Xpeng G6 — porównanie
Dwa SUV-y elektryczne klasy D o niemal tej samej cenie bazowej i wyraźnie różnych parametrach technicznych.
Dane BYD Seal U i XPeng G6. Wiersz po wierszu.
| parametr | BYD Seal U | XPeng G6 | Δ różnica |
|---|---|---|---|
| Cena prezentowana | 195 900 złcena katalogowa od | 194 900 złcena katalogowa od | 1000 zł |
| Rodzaj napędu | elektryczny (EV) | elektryczny (EV) | bez różnicy |
| Układ napędowy | FWD | RWD | różne zapisy |
| Moc systemowa | 218 KM | 252 KM | 34 KM |
| 0–100 km/h | 9,3 s | 6,9 s | 2,4 s |
| Zasięg WLTP | 420 km | 480 km | 60 km |
| Zasięg elektryczny | 420 km | brak danych | nieporównywalne |
| Pojemność baterii | 71,8 kWh | 68,5 kWh | 3,3 kWh |
| Ładowanie DC | 115 kW | 382 kW | 267 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | 0 kW |
| Zużycie energii WLTP | 19,9 kWh/100 km | 16,6 kWh/100 km | 3,3 kWh/100 km |
| Bagażnik | 425 l | 571 l | 146 l |
| Gwarancja pojazdu | 6 lat / 150 tys. km | 5 lat / 120 tys. km | różne zapisy |
| Gwarancja baterii | 8 lat / 250 tys. km | 8 lat / 160 tys. km | różne zapisy |
| Próg SOH | 70% | 70% | bez różnicy |
- Brak danych oznacza, że wartości nie ma w aktualnym zestawie dokumentów; nie zastępujemy jej estymacją.
BYD Seal U i XPeng G6. Ceny i wersje obok siebie.
BYD Seal U: 2 wersje; XPeng G6: 3 wersje. Status rynku i rodzaj ceny pochodzą z tych samych danych co karty modeli; wygasłe promocje nie obniżają bieżącej ceny katalogowej.
BYD Seal U
| Comfort | 195 900 zł |
| Design | 215 900 zł |
XPeng G6
| RWD Air Standard Range | 194 900 zł |
| RWD Long Range Pro | 223 900 zł |
| AWD Performance Pro | 247 900 zł |
Zanim podpiszesz. Sprawdź to w salonie.
Punkty, w których dokumenty BYD Seal U i XPeng G6 są niejasne, rozbieżne albo niekompletne — spisane przy weryfikacji cenników.
BYD Seal U
Te punkty wynikają z niepełnych, warunkowych albo rozbieżnych zapisów w danych przypisanych do modelu.
- 01Jedyny dokument cenowy tego wariantu to broszura z lipca 2025, obowiązująca od 2 stycznia 2025: 195 900 zł za Comfort i 215 900 zł za Design. Kwoty nie zmieniły się od 11.09.2026, ale nie ma dla nich żadnej promocji ani nowszego cennika — potwierdź cenę w salonie przed zamówieniem.
- 02Wersja Design: bateria 87,0 kWh, zasięg WLTP 500 km w cyklu mieszanym i 674 km w miejskim, zużycie 20,5 kWh/100 km (miasto 15,2), ładowanie prądem stałym 140 kW (10–80% w 43 min, 30–80% w 28 min), prądem przemiennym 11 kW 0–100% w 9,3 h, moment 330 Nm, 0–100 km/h w 9,6 s, masa własna 2147 kg, DMC 2557 kg, ekran 15,6 cala (Comfort 12,8 cala), audio Infinity 12 głośników, wyświetlacz przezierny. Moc 160 kW (218 KM) i napęd na przednią oś są identyczne w obu wersjach.
- 03Wersja Comfort: zasięg miejski 576 km, zużycie miejskie 14,5 kWh/100 km, ładowanie prądem stałym 30–80% w 27 min, prądem przemiennym 0–100% w 7,5 h, DMC 2430 kg. Ładowność 410 kg wynika z różnicy między dopuszczalną masą całkowitą a masą własną i jest taka sama w obu wersjach.
- 04Każdy kolor nadwozia poza białym Snow kosztuje 5000 zł więcej. Do wyboru: Czarny Delan, Szary Time, Czerwony Emperor, Niebieski Tian i Szary Boundless cloud.
- 05Gwarancja: producent nie wydaje osobnego dokumentu dla tego wariantu — obowiązuje szablon wspólny dla marki. Ikony broszury z lipca 2025 podają dla akumulatora 200 000 km, czyli stan sprzed komunikatu BYD ze stycznia 2026 o wydłużeniu do 250 000 km. Przyjmujemy, że komunikat obejmuje też ten model, ale wiążący dokument nadal mówi o 200 tys. km — poproś o warunki na piśmie.
Przed podpisaniem umowy potwierdź aktualny cennik, wyposażenie wersji, termin dostawy i pełne warunki gwarancji.
+6 kolejne punkty — pełna lista na stronie modeluXPeng G6
Te punkty wynikają z niepełnych, warunkowych albo rozbieżnych zapisów w danych przypisanych do modelu.
- 01Cennik marketingowo reklamuje '7 LAT GWARANCJI PRODUCENTA, BEZ OGRANICZEŃ', ale książka gwarancyjna EU definiuje 60 mies./120 tys. km na pojazd i 96 mies./160 tys. km na baterię/silnik/IPU (min. 70% pojemności) — żaden zapis nie potwierdza dosłownie '7 lat bez ograniczeń'; przyjęto wartości z książki EU jako wiążące.
- 02Moc AWD Performance Pro: 358 kW (487 KM), moment 660 Nm, przyspieszenie 4,1 s — dane podane tylko dla wersji bazowej (RWD Air Standard) w polach głównych, patrz tabela per wersja w źródle.
- 03Broszura MY25 (rynek Irlandia, EUR) podaje inne oznaczenia wersji i nieco inny WLTP (470/525/510 km vs 480/535/510 w cenniku PL) — przyjęto cennik PL 06/2026 jako wiążący.
- 04Bagażnik i masa własna rosną z wersją (571-1374 l; 2065-2220 kg) — podano wartości minimalne dla wersji bazowej.
Przed podpisaniem umowy potwierdź aktualny cennik, wyposażenie wersji, termin dostawy i pełne warunki gwarancji.