Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV elektryczny · rok modelowy 2026 · cennik 06/2026Elektryczny SUV · architektura 800 V

XPeng G6.Elektryk, który nie każe czekać.

Dwanaście minut od dziesięciu do osiemdziesięciu procent baterii — to nie jest liczba z prospektu innej klasy cenowej, tylko z polskiego cennika auta za sto dziewięćdziesiąt pięć tysięcy. Architektura ośmiusetwoltowa robi tu robotę, której nie da się nadrobić większą baterią. Ten sam cennik obiecuje jednak coś, czego nie potwierdza dokument gwarancyjny producenta. Zobacz wszystkie modele XPeng.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 6 salonach
XPeng G6 — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Dwanaście minut do osiemdziesięciu procent.

Cztery pytaniaCennikSiedem lat czy pięć
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · cztery pytania

Co sprawdzić przy tym elektryku.

To jedyny model marki, dla którego mamy pełną książkę gwarancyjną na Unię Europejską. Lektura tego dokumentu zmienia obraz kilku rzeczy.

Czy gwarancja naprawdę trwa siedem lat?

Cennik ma na okładce hasło o siedmiu latach gwarancji producenta bez ograniczeń. Dokument gwarancyjny na Unię Europejską mówi jednak co innego: sześćdziesiąt miesięcy, czyli pięć lat, na pojazd i dziewięćdziesiąt sześć miesięcy, czyli osiem lat, na baterię i napęd — obie liczby z limitem przebiegu. Rozkładamy tę rozbieżność w osobnej sekcji, bo dotyczy wszystkich modeli marki.

Ile realnie trwa ładowanie?

Dwanaście minut od dziesięciu do osiemdziesięciu procent, przy mocy do 382 kilowatów. To wynik architektury ośmiusetwoltowej z węglikiem krzemu — rywale w tej cenie ładują się dwa do czterech razy dłużej. Warunkiem jest oczywiście ładowarka o odpowiedniej mocy, a takich w Polsce wciąż jest mniej niż stupięćdziesięciokilowatowych.

Czy tańsza wersja czegoś istotnego nie ma?

Wersja wejściowa ma pełen pakiet asystentów XPILOT z procesorem NVIDIA, siedem poduszek, system audio z osiemnastoma głośnikami i pompę ciepła — czyli rzeczy najważniejsze. Traci prawdziwą skórę Nappa, masaż foteli przednich i podgrzewanie kanapy tylnej.

Co unieważnia gwarancję?

Dokument wymienia to wprost i część zapisów jest ostrzejsza niż zwykle: brak książki serwisowej albo rachunków oznacza odmowę, a przeglądy wykonane po zalecanym terminie mogą unieważnić roszczenie. Serwis poza siecią autoryzowaną wyklucza ochronę, włącznie z użyciem nieoryginalnych płynów.

Cennik · trzy wersje napędu

Cena, którą i pięćdziesiąt trzy tysiące rozpiętości.

Cennik z czerwca 2026 podaje trzy wersje, wszystkie w cenach rekomendowanych brutto. Dokument zastrzega, że wiążąca cena i specyfikacja powstają dopiero w umowie z dealerem — to warto przeczytać przed rozmową o rabacie.

194 900 zł

wersja RWD Air Standard Range · cena rekomendowana brutto

Cen promocyjnych w dokumencie nie ma; cennik nie zawiera też oferty finansowania

Lakier Arctic White bez dopłaty. Metalizowane — Silver Frost, Midnight Black, Stellar Purple i Graphite Gray — kosztują 5800 złotych.

Trzy wersje i cztery dopłaty
194 900 złRWD Air Standard Range252 konie, bateria 68,5 kWh, zasięg 480 kilometrów. Skóra ekologiczna zamiast Nappy, bez masażu foteli i bez podgrzewania kanapy tylnej.
223 900 złRWD Long Range Pro296 koni, bateria 80,8 kWh, zasięg 535 kilometrów. Dokłada prawdziwą skórę Nappa, masaż foteli przednich i podgrzewanie tylnych.
247 900 złAWD Performance Pro487 koni i cztery i jedna dziesiąta sekundy do setki, przy zasięgu 510 kilometrów. Obręcze dwudziestocalowe w standardzie.
od 4300 złDopłatyHak holowniczy sterowany elektrycznie 4300 zł, obręcze 20-calowe 4900 zł, lakier metalizowany 5800 zł, pakiet Black Edition 6900 zł (tylko dla wersji AWD).
Gwarancja · okładka kontra dokument

Siedem lat bez ograniczeń to hasło, nie zapis.

Cenniki trzech modeli tej marki noszą na okładce to samo hasło. Książka gwarancyjna wydana na Unię Europejską przez holenderską spółkę producenta nie zawiera takiego zapisu w żadnym miejscu.

Materiał handlowy

Cennik

„7 lat gwarancji, bez ograniczeń”

Nagłówek obecny w cennikach tego modelu oraz P7+ i X9. Nie towarzyszy mu odesłanie do warunków ani przypis wyjaśniający, czego dokładnie te siedem lat dotyczy — całego auta, napędu czy pojedynczego podzespołu.

Dokument prawny

Książka gwarancyjna EU

8 lat na napęd, 5 na pojazd

Dziewięćdziesiąt sześć miesięcy albo sto sześćdziesiąt tysięcy kilometrów na baterię, sterownik baterii, silnik i moduł mocy, z warunkiem utrzymania co najmniej siedemdziesięciu procent pojemności. Sześćdziesiąt miesięcy albo sto dwadzieścia tysięcy kilometrów na resztę pojazdu. Żadna z tych liczb nie wynosi siedmiu lat i żadna nie jest bez ograniczeń.

Porównanie nagłówka polskiego cennika z czerwca 2026 z dokumentem „Warranty and Maintenance Manual (for European Union)” wydanym przez XPENG European Holding B.V., obowiązującym dla pojazdów zarejestrowanych od 1 stycznia 2023 roku. Nie twierdzimy, że hasło z cennika jest nieprawdziwe — twierdzimy, że nie znajduje potwierdzenia w jedynym dokumencie gwarancyjnym, jaki producent udostępnia. Możliwych wyjaśnień jest kilka: siedem lat może dotyczyć osobnej gwarancji krajowej udzielanej przez importera obok gwarancji producenta, może być sloganem przeniesionym z rynku o innych warunkach, albo dokument EU może być nieaktualny. Żadnej z tych wersji nie potwierdzamy, bo żadna nie wynika ze źródeł. Wniosek praktyczny jest natomiast jednoznaczny: przed podpisaniem umowy poproś dealera o dokument, w którym zapis o siedmiu latach faktycznie się znajduje, i sprawdź, kto jest jego wystawcą oraz czego dokładnie dotyczy. Jeśli takiego dokumentu nie ma, obowiązują warunki z książki gwarancyjnej — czyli pięć lat na pojazd.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia nadwozia o długości 4 758 mm — z ukrytymi klamkami i bezramkowymi szybami.

XPeng G6 bok
Lewy bok
XPeng G6 przód
Przód
XPeng G6 prawy profil
Prawy profil
XPeng G6 tył
Tył
XPeng G6 lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wyposażenie z cennika

Co jest w wersji wejściowej czyli w tej za 194 900 zł.

Pozycje seryjne wersji RWD Air Standard Range, wprost z polskiego cennika.

AsystenciPełny pakiet XPILOT ASSIST 2.5Procesor NVIDIA Orin-X obsługuje tempomat adaptacyjny, centrowanie na pasie, wspomaganie skrętu, aktywną zmianę pasa, hamowanie awaryjne, rozpoznawanie znaków, martwe pole i ruch poprzeczny przy cofaniu.
Ładowanie800 V z węglikiem krzemuMoc do 382 kilowatów daje dwanaście minut od dziesięciu do osiemdziesięciu procent. Prądem przemiennym do jedenastu kilowatów na trzech fazach.
DźwiękOsiemnaście głośników Dolby AtmosUkład 7.1.4 w standardzie w każdej wersji — w tej klasie cenowej zwykle bywa opcją albo elementem pakietu.
EkranyCentralny 15,6 cala, Snapdragon 8295Do tego zestaw wskaźników 10,25 cala, CarPlay i Android Auto, aktualizacje bezprzewodowe i dwie ładowarki indukcyjne 50 W.
KlimatPompa ciepła X-HP3.0Klimatyzacja dwustrefowa z oczyszczaniem powietrza i filtrem cząstek stałych. Przy elektryku pompa ciepła decyduje o zasięgu zimą.
FotelePodgrzewane i wentylowane z przoduTrójstopniowo, z elektryczną regulacją w dwunastu kierunkach dla kierowcy i dziesięciu dla pasażera. Masaż dopiero w wersjach wyższych.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne według dokumentu producenta.

Wykaz z polskiego cennika z czerwca 2026, ułożony tematycznie. Broszura irlandzka krążąca w sieci podaje inne oznaczenia wersji i inne wartości zasięgu — nie korzystamy z niej.

Bezpieczeństwo i asystenci8 poz.
  • 7 poduszek powietrznych
  • Pakiet asystentów XPILOT ASSIST 2.5 (procesor NVIDIA Orin-X)
  • Aktywny tempomat ACC z centrowaniem na pasie (LCC)
  • Autonomiczne hamowanie awaryjne AEB
  • Monitorowanie martwego pola (BSD) i ruchu poprzecznego z tyłu (RCTA)
  • Rozpoznawanie znaków drogowych (TSR) i asystent pasa (LKA)
  • System e-call i czujniki ciśnienia w oponach (TPMS)
  • Mocowania ISOFIX i stabilizacja toru jazdy ESP
Komfort i wnętrze7 poz.
  • Fotele przednie podgrzewane i wentylowane (3-stopniowo)
  • Elektryczna regulacja fotela kierowcy w 12 kierunkach, pasażera w 10
  • Tapicerka ze skóry ekologicznej
  • Klimatyzacja dwustrefowa z pompą ciepła X-HP 3.0
  • Oczyszczanie powietrza XfreeBreath z filtrem klasy N95/PM2.5
  • Panoramiczny dach szklany z izolacją termiczną (nieotwierany)
  • Ukryte klamki drzwi i bezramkowe szyby
Multimedia i łączność7 poz.
  • Ekran centralny 15,6 cala (procesor Snapdragon 8295)
  • Cyfrowe wskaźniki 10,25 cala
  • Audio 18 głośników z Dolby Atmos 7.1.4
  • Apple CarPlay i Android Auto
  • Dwie ładowarki indukcyjne 50 W
  • Klucz Bluetooth w aplikacji na telefon
  • Aktualizacje zdalne OTA
Napęd i ładowanie6 poz.
  • Silnik elektryczny 252 KM / 440 Nm, napęd na tylne koła
  • Bateria LFP 68,5 kWh w architekturze 800 V (SiC)
  • Ładowanie DC do 382 kW (10–80% w 12 minut)
  • Ładowarka pokładowa AC 11 kW (trójfazowa)
  • Felgi 18 cali
  • Uciąg przyczepy do 1 500 kg (hak fabryczny za 4 300 zł)

Osiemset woltów architektury.

WyposażenieDane techniczneZasięg
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

ParametrRWD Air Standard Rangeod 194 900 złRWD Long Range Prood 223 900 złAWD Performance Prood 247 900 zł
Napęd i osiągi
Napędelektryczny · tylne kołaelektryczny · tylne kołaelektryczny · cztery koła
Moc252 KM (185 kW)296 KM487 KM ▲
Moment obrotowy440 Nm—660 Nm ▲
Przyspieszenie6,9 s (0–100 km/h)—4,1 s (0–100 km/h) ▲
Prędkość maksymalna202 km/h——
Bateria, zasięg i ładowanie
BateriaLFP 68,5 kWh80,8 kWh80,8 kWh
Architektura800 V SiC
Ładowanie DCdo 382 kWdo 451 kWdo 451 kW
Czas ładowania DC10–80% w 12 min
Ładowanie AC11 kW
Zasięg WLTP480 km535 km ▲510 km
Zużycie WLTP16,6 kWh/100 km——
Port ładowaniaCCS2
Wymiary i praktyczność
NadwozieSUV · 4758 mm długości
Bagażnik571 l
Podwozie i koła
Felgi18 cali—20 cali

▲ lepszy wynik w wierszu

Zasięg i ładowanie · dane WLTP

Ile realnie przejedziesz i jak szybko wrócisz na trasę.

Zasięg WLTP

RWD Air Standard Range480 km
RWD Long Range Pro — większa bateria535 km

Czterysta osiemdziesiąt kilometrów w cyklu mieszanym z baterii 68,5 kilowatogodziny, przy zużyciu 16,6 kilowatogodziny na sto kilometrów. Wersja z większym pakietem 80,8 kWh przejeżdża 535 kilometrów, ale zużywa więcej energii. Uwaga praktyczna: obręcze dwudziestocalowe, dostępne za dopłatą 4900 złotych, skracają zasięg o dziesięć kilometrów w każdej wersji — cennik podaje to wprost.

Ładowanie DC 10–80%

12 min

Dwanaście minut przy mocy do 382 kilowatów. To liczba, która zmienia sposób planowania trasy bardziej niż sto kilometrów zasięgu więcej — pod warunkiem, że po drodze stoi ładowarka zdolna taką moc oddać. W Polsce sieć stacji o mocy powyżej 300 kilowatów wciąż jest rzadsza niż stupięćdziesięciokilowatowa, więc realny czas postoju bywa dłuższy niż katalogowy.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywale
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 5

Ładowanie poza zasięgiem rywali
10–80% w 12 minut i moc do 382 kW (451 kW przy baterii 80,8 kWh). Konkurenci w tym budżecie ładują wolniej: BYD Sealion 7 do 150 kW, BYD Seal U do 115 kW, Deepal S07 do 93 kW.
Kompletny standard od pierwszej wersji
Za 194 900 zł: podgrzewane i wentylowane fotele, elektryczna regulacja, ekran 15,6 cala, 18 głośników Dolby Atmos, pakiet XPILOT 2.5 i pompa ciepła. Dopłaty do wyższych wersji dotyczą napędu i baterii, nie brakujących funkcji.
Jasno opisana gwarancja baterii
8 lat / 160 tys. km z gwarantowanym progiem min. 70% pojemności — zapisane wprost w książce gwarancyjnej EU, bez odsyłaczy do regulaminów.
Przestrzeń rodzinnego SUV-a
Rozstaw osi 2 890 mm przy 4 758 mm długości, bagażnik od 571 do 1 374 l, uciąg przyczepy z hamulcami do 1 500 kg (hak fabryczny za 4 300 zł).
Mocna topowa wersja w rozsądnej cenie
AWD Performance Pro ma 487 KM, 660 Nm i 4,1 s do setki za 247 900 zł — rywale jak BYD Seal U (218 KM) czy Deepal S07 (217 KM) nie oferują porównywalnego wariantu.

Do sprawdzenia 4

„7 lat gwarancji” tylko w reklamie
Okładka cennika obiecuje „7 LAT GWARANCJI PRODUCENTA, BEZ OGRANICZEŃ”, ale książka gwarancyjna EU definiuje 5 lat / 120 tys. km na pojazd i 8 lat / 160 tys. km na baterię, silnik i falownik. Podstawowa ochrona jest krótsza niż w Deepalu S07 (7 lat / 160 tys. km) czy BYD (6 lat / 150 tys. km).
Brak wyniku Euro NCAP
W naszych źródłach nie ma opublikowanego wyniku testów zderzeniowych G6. Auto ma 7 poduszek i pełen pakiet asystentów, ale niezależnego potwierdzenia bezpieczeństwa brakuje — Deepal S07 i GAC Aion V mają po 5 gwiazdek.
Zero finansowania i cennika serwisu
W dokumentach marki nie ma żadnej oferty kredytu, leasingu ani cen przeglądów — wszystko trzeba negocjować u dealera, a sieć XPeng w Polsce liczy zaledwie 6 salonów.
Dane cennika opisują wersję bazową
Masa własna (2 065–2 220 kg) i bagażnik (571–1 374 l) zmieniają się z wersją, a broszura MY25 podaje nieco inne zasięgi (470/525/510 km) niż polski cennik. Za wiążący przyjęliśmy cennik 06/2026.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Rodzina 2+2 lub para regularnie jeżdżąca w dłuższe trasy z dostępem do szybkich ładowarek — architektura 800 V skraca postój do 12 minut, a 480–535 km zasięgu WLTP wystarcza na typowy dzienny etap. Dobry wybór także dla osoby z wallboxem w domu (AC 11 kW), która oczekuje komfortu z wyższej półki — wentylowanych foteli i audio 18 głośników — bez dopłacania do pakietów wyposażenia.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kupujący, dla których kluczowa jest długość gwarancji na cały pojazd — 5 lat / 120 tys. km to mniej niż 7 lat / 160 tys. km w Deepalu S07. Ostrożność zalecamy też osobom wymagającym potwierdzonego wyniku Euro NCAP oraz mieszkającym daleko od jednego z 6 salonów marki — każdy przegląd może oznaczać długi dojazd. Fabrycznego finansowania brak, więc firmy liczące na leasing od producenta muszą szukać ofert zewnętrznych.

Na tle rywali · elektryczne SUV-y

Jak wypada wśród elektryków w tej cenie.

ModelCena odZasięgBateriaŁadowanie DC
XPeng G6
ten model · punkt odniesienia
194 900 zł480 km68,5 kWh382 kW
elektryczny SUV · oferta w PL
Trzynaście tysięcy taniej, z większą baterią i dłuższym zasięgiem. Ładuje się jednak mocą o sto sześćdziesiąt dwa kilowaty niższą, co przy postoju na trasie robi realną różnicę.
181 600 zł510 km74,8 kWh220 kW
elektryczny SUV · oferta w PL
Tysiąc drożej, z baterią większą o ponad trzy kilowatogodziny, ale zasięgiem krótszym o sześćdziesiąt kilometrów i ładowaniem trzykrotnie wolniejszym.
195 900 zł420 km71,8 kWh115 kW
elektryczny SUV · oferta w PL
Dwadzieścia pięć tysięcy drożej, z najmocniejszym silnikiem w zestawieniu i baterią 82,5 kilowatogodziny, ale zasięgiem tylko o dwa kilometry dłuższym od naszego.
219 900 zł482 km82,5 kWh150 kW
Ceny z cenników w dniu przeglądu. Kolumna ładowania jest tu najważniejsza: przy podobnym zasięgu i cenie różnica w mocy ładowania decyduje o tym, czy postój na trasie trwa kwadrans, czy trzy razy dłużej. Deklarowana moc jest oczywiście wartością szczytową — realny czas zależy od ładowarki, temperatury i stanu naładowania.Porównaj szczegółowo
Porównania z udziałem XPeng G6

Książka gwarancyjna EU.

GwarancjaWyłączenia
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · z dokumentu, nie z okładki

Osiem lat na baterię, pięć na resztę auta.

To jedyny model marki, dla którego mamy pełną książkę gwarancyjną wydaną na Unię Europejską przez holenderską spółkę producenta. Poniżej liczby wprost z tego dokumentu.

Bateria, napęd, sterownik8 lat / 160 000 kmmin. 70% pojemnościDziewięćdziesiąt sześć miesięcy albo sto sześćdziesiąt tysięcy kilometrów, co nastąpi pierwsze. Dokument precyzuje, że gwarancja obejmuje naprawy przywracające baterii co najmniej siedemdziesiąt procent pierwotnej pojemności.
Gwarancja podstawowa pojazdu5 lat / 120 000 kmreszta autaSześćdziesiąt miesięcy na wszystkie oryginalne części poza kluczowymi, zużywającymi się i objętymi gwarancjami specjalnymi. To najważniejsza liczba dla kupującego — i to jej dotyczy rozbieżność opisana wyżej.
Antykorozja blachy12 latbez limitu kmSto czterdzieści cztery miesiące, ale wyłącznie na perforację postępującą od środka na zewnątrz. Przerdzewienie zapoczątkowane odpryskiem kamienia czy zarysowaniem nie jest objęte.
Lakier3 latabez limitu kmTrzydzieści sześć miesięcy bez ograniczenia przebiegu.
Części zużywające się6 lub 12 miesięcyPióra wycieraczek — sześć miesięcy albo pięć tysięcy kilometrów. Akumulator 12 V, żarówki, bezpieczniki, filtr klimatyzacji, klocki hamulcowe i opony — dwanaście miesięcy albo dwadzieścia tysięcy kilometrów.
Przy sprzedaży autaprzechodzi na kupującegoGwarancja pozostaje w mocy, ale termin biegnie od pierwszej dostawy pierwszemu właścicielowi i nie zeruje się przy zmianie właściciela.
Druga strona · co unieważnia ochronę

Sześć zapisów, które warto znać przed pierwszym przeglądem.

Katalog wyłączeń w tym dokumencie jest długi i kilka pozycji jest ostrzejszych niż w typowych warunkach gwarancji.

  • Brak dokumentów serwisowychDokument mówi wprost o niemożności przedstawienia dowodów prawidłowego serwisowania — zapisów w książce i rachunków. Bez nich roszczenie może zostać odrzucone, nawet jeśli przeglądy faktycznie wykonano.
  • Przegląd wykonany po terminieKonserwacja niewykonana w zalecanym oknie czasowym i przebiegowym jest wymieniona jako podstawa odmowy. Przy elektryku, gdzie przeglądy bywają rzadsze, łatwo o przeoczenie.
  • Serwis poza siecią autoryzowanąWyłączenie obejmuje nie tylko naprawy, ale też użycie nieoryginalnych płynów, części i akcesoriów.
  • Naturalny spadek pojemności bateriiDokument wymienia go wśród wyłączeń. Ochroną objęte jest wyłącznie zejście poniżej siedemdziesięciu procent pojemności w okresie ośmiu lat lub stu sześćdziesięciu tysięcy kilometrów — zwykłe starzenie się ogniw powyżej tego progu nie jest usterką.
  • Użycie auta jako stacjonarnego źródła zasilaniaZapis wart uwagi, bo modele tej marki reklamują funkcję zasilania urządzeń zewnętrznych. Warto zapytać dealera, gdzie przebiega granica między korzystaniem z tej funkcji a użyciem wykluczonym przez gwarancję.
  • Jazda po nieutwardzonych drogach i krawężnikachWymieniona obok wyścigów i rajdów wśród zastosowań nietypowych. Przy SUV-ie to sformułowanie warto doprecyzować w salonie.

Wszystkie zapisy pochodzą z dokumentu „Warranty and Maintenance Manual (for European Union)” wydanego przez XPENG European Holding B.V. z siedzibą w Amsterdamie, obowiązującego dla pojazdów zarejestrowanych od 1 stycznia 2023 roku. Dokument stwierdza, że dotyczy modeli kupowanych przez klientów w Unii Europejskiej, więc z założenia obejmuje całą polską gamę marki — plik pobraliśmy jednak wyłącznie dla tego modelu i tylko dla niego możemy to potwierdzić. Ciekawostka redakcyjna: dokument odsyła w sprawach spornych do unijnej platformy ODR, ale wymienia też norweski urząd ochrony konsumentów, co wygląda na pozostałość wspólnego szablonu dla Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nieprzefiltrowanego pod kątem poszczególnych krajów.

Sześć salonów w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · sześć salonów

Usiądź za kierownicą i poproś o książkę gwarancyjną.

Skoro cennik i dokument gwarancyjny mówią o gwarancji różne rzeczy, jazda testowa to dobry moment, żeby poprosić o ten drugi. Marka ma sześć punktów, dwa z nich prowadzi międzynarodowa grupa dealerska Inchcape.

6 salonów XPeng · 6 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami XPengBydgoszczGdańskKatowiceOpoleSwadzimWarszawakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 6 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 6 punktów w Polsce (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Opole).Pełna mapa i wszystkie salony →
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje XPeng G6 w 2026 roku?
Cennik z czerwca 2026 podaje trzy wersje: RWD Air Standard Range za 194 900 zł, RWD Long Range Pro za 223 900 zł i AWD Performance Pro za 247 900 zł. Opcje fabryczne: lakier metalizowany 5 800 zł, felgi 20 cali 4 900 zł, hak holowniczy 4 300 zł i pakiet Black Edition 6 900 zł (tylko dla AWD). Cen promocyjnych w dokumentach brak.
Jaką gwarancję ma XPeng G6?
Według książki gwarancyjnej EU: 5 lat / 120 tys. km na pojazd, 8 lat / 160 tys. km na baterię, silnik i falownik z progiem min. 70% pojemności, 3 lata na lakier i 12 lat na perforację nadwozia. Hasło „7 lat gwarancji bez ograniczeń” z okładki cennika nie ma potwierdzenia w dokumencie — za wiążące przyjmujemy warunki z książki gwarancyjnej.
Jak szybko ładuje się XPeng G6?
Dzięki architekturze 800 V ładowanie DC od 10 do 80% trwa 12 minut w każdej wersji. Bazowa przyjmuje do 382 kW, wersje z baterią 80,8 kWh do 451 kW — to najwyższe moce w tym przedziale cenowym. Z domowego wallboxa lub słupka AC auto ładuje się trójfazowo z mocą 11 kW, czyli typowo przez noc.
Jaki zasięg ma XPeng G6?
Według WLTP: 480 km w wersji bazowej (bateria 68,5 kWh, zużycie 16,6 kWh/100 km), 535 km w Long Range Pro i 510 km w AWD Performance Pro. Opcjonalne felgi 20 cali obniżają wynik odpowiednio do 470 i 525 km. Zimą i na autostradzie realny zasięg będzie niższy — straty ogranicza seryjna pompa ciepła.
Co z serwisem i przeglądami XPenga?
Przegląd podstawowy wypada co 12 miesięcy lub 20 tys. km, rozszerzony co 24 miesiące lub 40 tys. km. XPeng nie publikuje cennika pakietów serwisowych — koszty trzeba potwierdzić u dealera. Sieć marki w Polsce liczy 6 salonów, więc przed zakupem warto sprawdzić odległość do najbliższego punktu serwisowego.
Czym różnią się wersje G6?
Wyposażenie komfortowe jest niemal wspólne. Long Range Pro (223 900 zł) dodaje baterię 80,8 kWh, 296 KM i 535 km zasięgu oraz fotele z masażem, skórę Nappa i podgrzewaną kanapę. AWD Performance Pro (247 900 zł) to napęd na cztery koła, 487 KM, 4,1 s do setki, felgi 20 cali w standardzie i opcjonalny pakiet Black Edition.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o G6? Poproś o dokument gwarancyjny.

Hasło z cennika i książka gwarancyjna podają różne okresy. Warto ustalić, który dokument będzie obowiązywał przy reklamacji.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: XPeng G6

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt