koszt przejazdu
01 · Koszty
BYD Seal 6 DM-i cena i rachunek: zakup po rabacie plus koszt jazdy.
Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie. Zakup liczymy od 129 710 zł (Sedan Boost po rabacie gotówkowym). Przełącz na ceny katalogowe, żeby zobaczyć rachunek bez rabatu, albo wybierz wersję z większą baterią.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 147 560 zł
zakup paliwo i prąd
zakupenergia / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Plug-in DM-i kosztuje łącznie 147 560 zł: zakup 129 710 zł i energia 17 850 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz na samym prądzie?
Wpisz dystans. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym kończy się bateria, a zaczyna się bak na 65 l.
03 · Wyposażenie
BYD Seal 6 DM-i wyposażenie: cztery wersje, jedna lista.
Boost i Comfort różnią się ładowaniem, ekranem i komfortem, sedan i Touring głównie bagażnikiem, relingami i klapą. Pełna lista 35 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||||
| Wyposażenie | PHEVPlug-in DM-iSedan Boost | PHEVPlug-in DM-iSedan Comfort | PHEVPlug-in DM-iTouring Boost | PHEVPlug-in DM-iTouring Comfort |
|---|---|---|---|---|
| Ładowanie i energia | ||||
| Ładowanie DC (CCS2) do 26 kW30–80% w 23 min, wg cennika przy ładowarce o mocy powyżej 100 kW; Boost nie ma gniazda DC. | — | ✓ | — | ✓ |
| Ładowarka pokładowa ACBoost ładuje się 3,3 kW, Comfort 6,6 kW: od 15 do 100% w ok. 3 h wobec 2,7 h. | 3,3 kW | 6,6 kW | 3,3 kW | 6,6 kW |
| Wnętrze i komfort | ||||
| Wentylacja i podgrzewanie foteliChłodniej latem, cieplej zimą; kierowca ma też pamięć ustawień. | — | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewana kierownicaCieplej od pierwszych minut zimą. | — | ✓ | — | ✓ |
| Oświetlenie ambientowe wielokolorowe (reaguje na muzykę) | — | ✓ | — | ✓ |
| Bezpieczeństwo i jazda | ||||
| Kamery 360° i czujniki z przoduWidać otoczenie przy parkowaniu; w Boost są tylko czujniki i kamera z tyłu. | — | ✓ | — | ✓ |
| Nadwozie i światła | ||||
| Dach panoramiczny z roletąJaśniejsze wnętrze, roleta zasłania słońce. | — | ✓ | — | ✓ |
| Felgi aluminioweComfort ma 18″ zamiast 17″. Auto Bild ocenił zawieszenie Touring Comfort na 18″ jako dość ostre. | 17" | 18" | 17" | 18" |
| Elektryczna klapa bagażnika (Touring)Otwierasz i zamykasz ją przyciskiem, gdy masz pełne ręce. | — | — | ✓ | ✓ |
| Relingi dachowe (Touring)Punkt zaczepienia pod bagażnik dachowy; sedan ich nie ma. | — | — | ✓ | ✓ |
| Oświetlenie pod lusterkami zewnętrznymi | — | ✓ | — | ✓ |
| Przyciemniane tylne szyby | — | ✓ | — | ✓ |
| Multimedia | ||||
| Ekran multimediówComfort ma większy ekran. Testy krytykują dużo klikania po menu (Auto Świat, CarGurus UK). | 12,8" | 15,6" | 12,8" | 15,6" |
| System audioHi-Fi 8 głośników w Comfort zamiast 6 w Boost. | 6 głośników | Hi-Fi 8 głośników | 6 głośników | Hi-Fi 8 głośników |
| Ładowanie telefonu 50 WTelefon ładuje się na konsoli bez kabla. | — | ✓ | — | ✓ |
Takie same w każdej wersji (19)
Nadwozie i światła
- Lakier metalizowany Polar White
- Reflektory i tylne lampy LED, automatyczne światła, asystent świateł drogowych (IHBC), Follow me home
- Lusterka zewnętrzne elektryczne, składane, podgrzewane; czujnik deszczu; ogrzewana tylna szyba
Wnętrze i komfort
- Kierownica ze skóry wegańskiej, tapicerka ze skóry wegańskiej, podsufitka z tkaniny
- Fotel kierowcy elektryczny 6 kierunków, fotel pasażera elektryczny 4 kierunki
- Kanapa tylna składana 40:60, tylne nawiewy, podłokietnik tylny
- Wewnętrzne lusterko wsteczne
- Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, filtr PM2,5
- Dwa kluczyki Smart Key, klucz w smartfonie (Bluetooth i NFC), dostęp i start bezkluczykowy
Multimedia
- Wyświetlacz zestawu wskaźników 8,8"
- Radio DAB+/FM, sterowanie głosowe 'Hi, BYD', łączność 4G, BYD APP (10 lat usług w chmurze, 1 GB/mies. rozrywki przez 2 lata), Android Auto i Apple CarPlay
- Porty USB: 2 z przodu (18 W + 60 W Type-C), 2 z tyłu (18 W Type-C)
Bezpieczeństwo i jazda
- Poduszki: kierowcy, pasażera (z wyłącznikiem), centralna, boczne, kurtyny; pasy z napinaczami; ISOFIX i i-Size; TPMS; czujnik obecności dziecka; eCall
- Pakiet ADAS: AEB, FCW, ACC/ICC, asystent pasa LDA i ELKA, martwe pole BSD, DOW, RCTA/RCTB, RCW, rozpoznawanie znaków i ograniczeń, monitor zmęczenia kierowcy
- Czujniki parkowania tylne i kamera cofania
- Auto Hold, hamulec postojowy EPB, asystent ruszania pod górę, tryby jazdy Eco/Normal/Sport/Snow
Ładowanie i energia
- V2L do 3,3 kW (wymaga przewodu; sprawdź u dealera, czy jest w cenie)
- Kable ładowania Mode 2 i Mode 3
Do wyboru, bez dopłaty
Inny kolor nadwozia (Obsidian Black, Atlantis Blue, Sandstone)
Cennik nie rozstrzyga (1)
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
- Adapter V2L 230 V
Cenniki BYD Polska z 1.10.2026 (sedan i Touring), odczytane z obrazów stron PDF.
04 · Wnętrze
BYD Seal 6 DM-i wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia sedana (jasny lakier) i Touringa (niebieski) naprzemiennie. Kokpit jest wspólny dla obu nadwozi.
Kokpit z dużym ekranem multimediów i jasną tapicerką.
05 · Opinie z testów
BYD Seal 6 DM-i opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Touring Comfort przejechał w teście 97 km na prądzie przy 100 km z cennika, ale po rozładowaniu baterii palił 6,1 l/100 km (cennik: 5,0). Najwięcej uwag dotyczy zawieszenia, nadgorliwych asystentów, obsługi ekranu i hałasu wiatru. Testy mierzyły głównie Comfort: Boosta żaden z odczytanych nie opisał.
6 plusów8 uwag
Co chwalą
- Zasięg na prądzie. Touring Comfort przejechał na samej baterii 97 km przy 100 km z cennika (Auto Bild, lipiec 2026).
Więcej · 2 źródła
Dla tej wersji katalog zgadza się z praktyką.
Źródła: Auto Bild 07.2026, Cennik BYD Polska z 1.10.2026 10.2026
- Napęd jest cichy i płynny; w mieście spalanie poniżej 5 l/100 km, a prąd ok. 16 kWh/100 km przy włączonej klimatyzacji (Auto Świat, wrzesień 2025, Touring Comfort).
1 źródło
Źródła: Auto Świat 09.2025
Pokaż pozostałe (4)
- Na jednej trasie z naładowaną baterią 2,4 l/100 km i 8,3 kWh/100 km (NextPit, wrzesień 2025, Touring Comfort).
Więcej · 1 źródło
To wynik z pełną baterią, nie codzienne spalanie. Autor chwali przestronne kombi i wyposażenie.
Źródła: NextPit 09.2025
- Bezpieczeństwo. Euro NCAP 2025: 5 gwiazdek (dorośli 92%, dzieci 90%, piesi 84%, asystenci 85%).
Więcej · 1 źródło
Testowano sedana; kombi nie ma osobnego wpisu.
Źródła: Euro NCAP 11.2025
- Po pół roku z Touringiem autor chwali wnętrze, ekran i płaską krawędź załadunku (Carwow DE, sierpień 2026; wersji nie podano).
1 źródło
Źródła: Carwow DE 08.2026
- Touring jest cichy i mocny przy ruszaniu, solidnie wykonany (Firmenauto, Touring Comfort; data publikacji nieustalona).
1 źródło
Źródła: Firmenauto
Na co uważać
- Spalanie bez ładowania. Po rozładowaniu baterii Touring Comfort palił 6,1 l/100 km przy 5,0 l z cennika; w trybie hybrydowym z naładowaną baterią 3,7 l i 7,8 kWh/100 km (Auto Bild, lipiec 2026).
2 źródła
Źródła: Auto Bild 07.2026, Cennik BYD Polska z 1.10.2026 10.2026
- Super Auto (kwiecień 2026, Comfort): realnie 80–90 km na prądzie, po wyczerpaniu baterii 4–5 l/100 km w mieście i 7–8 l na autostradzie.
Więcej · 1 źródło
Werdykt „kilkadziesiąt tysięcy zł za drogi” dotyczył ceny sprzed rabatu z 1.10.2026.
Źródła: Super Auto 04.2026
Pokaż pozostałe (6)
- Ładowność. Ładowność Touring Comfort wyszła w teście 392 kg, mało jak na kombi (Auto Bild).
Więcej · 2 źródła
Z cennika policzyliśmy ok. 435 kg (masa dopuszczalna minus własna), bez pewności, czy z kierowcą.
Źródła: Auto Bild 07.2026, Cennik BYD Polska z 1.10.2026 10.2026
- Zawieszenie: Auto Bild (Touring Comfort na 18″) uznał je za dość ostre, Carwow DE za przeciętne na nierównościach, z mało precyzyjną kierownicą, CarGurus UK za roztrzęsione i gubiące się na nierównościach, z wolną reakcją na gaz.
3 źródła
Źródła: Auto Bild 07.2026, Carwow DE 08.2026, CarGurus UK 01.2026
- Nadgorliwi asystenci: ostrzeżenie o uwadze reaguje na zerknięcie w lusterko, a część funkcji trudno wyłączyć (Auto Świat; ten sam zarzut u Carwow DE, CarGurus UK i Super Auto).
4 źródła
Źródła: Auto Świat 09.2025, Carwow DE 08.2026, CarGurus UK 01.2026, Super Auto 04.2026
- Komfort w trasie. Hałas wiatru na autostradzie, fotele bez wsparcia lędźwi i ciasny tył dla kolan; hamulce przegrzewały się w teście (Auto Bild, Touring Comfort).
Więcej · 2 źródła
Carwow DE dodaje niewygodną pozycję za kierownicą.
Źródła: Auto Bild 07.2026, Carwow DE 08.2026
- Obsługa przez ekran: dużo klikania w menu (Auto Świat), przeładowane menu (CarGurus UK), brak HUD-u i niedopracowane polskie tłumaczenie (Antyweb).
3 źródła
Źródła: Auto Świat 09.2025, CarGurus UK 01.2026, Antyweb 09.2025
- Po sześciu miesiącach autor Carwow DE nie poleca zakupu, choć chwali wnętrze i ekran.
Więcej · 1 źródło
Wersja nie została podana w opisie.
Źródła: Carwow DE 08.2026
Co to znaczy dla Ciebie
Jeśli ładujesz w domu i jeździsz do ok. 100 km dziennie, Comfort jest wersją, którą testy faktycznie zmierzyły.
Więcej
Boost kupuj świadomie jako auto na krótkie dojazdy (50–55 km WLTP, bez ładowania DC). Zawieszenie i asystentów sprawdź na jeździe próbnej.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Zasięg łączny.
Na ekspresówkach realny zasięg łączny Touringa to ok. 1200 km przy 1350 km z katalogu (Antyweb, wrzesień 2025).
2 źródła
Źródła: Antyweb 09.2025, Cennik BYD Polska z 1.10.2026 10.2026
Pokaż pozostałe (2)
!Uwaga
Test UK.
CarGurus UK (ocena „Not quite there yet”): realnie 40–80 km na prądzie zależnie od wersji i ok. 7 l/100 km na benzynie; rada „jeśli już, to Comfort”.
Więcej · 1 źródło
Dane z rynku brytyjskiego.
Źródła: CarGurus UK 01.2026
!Uwaga
Trakcja i serwis.
W mokrym przy mocnym gazie przód traci trakcję, a mała sieć dealerów w Niemczech to ryzyko serwisowe (Firmenauto).
Więcej · 1 źródło
To uwaga o rynku niemieckim: w Polsce sprawdź najbliższy serwis BYD przed zakupem.
Źródła: Firmenauto
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Boost.
Żaden z odczytanych testów nie mierzył Boosta (10,08 kWh).
Więcej · 1 źródło
Jego zasięg 50–55 km i spalanie to dane z cennika.
Źródła: Cennik BYD Polska z 1.10.2026 10.2026
Pokaż pozostałe (2)
?Nie wiemy
Gwarancja baterii.
Bateria ma 8 lat lub 200 000 km gwarancji, z progiem utraty pojemności 70% (SOH).
Więcej · 2 źródła
Wartość 250 000 km z materiałów reklamowych nie jest potwierdzona w dokumencie gwarancyjnym.
Źródła: Cennik BYD Polska z 1.10.2026 10.2026, BYD: warunki ograniczonej gwarancji
?Nie wiemy
Serwis.
Importer nie publikuje cennika przeglądów, a gwarancja wymaga dowodu płatnych przeglądów w serwisie.
Więcej · 1 źródło
Zapytaj salon o koszt przeglądu przed umową.
Źródła: BYD: warunki ograniczonej gwarancji
Źródła opinii (11), stan na 08.10.2026
Testy i artykuły prasowe
Importer: cenniki i komunikaty
Euro NCAP
06 · Czy warto
Czy BYD Seal 6 DM-i to dobry wybór? Boost czy Comfort, sedan czy Touring.
Jeden napęd w czterech wersjach: nadwozie wybierasz według bagażnika, a poziom według baterii i ładowania. Boost wystarcza na krótkie dojazdy z gniazdka, Comfort daje około 100 km na prądzie i szybkie ładowanie DC.
Dla ładujących w domu, z dojazdami do ok. 100 km
Pasuje, jeśli ładujesz w domu i dojeżdżasz do ok. 100 km dziennie; nie pasuje, jeśli jeździsz głównie długie trasy bez ładowania, bo wtedy auto pali 6–8 l/100 km i plug-in przestaje się opłacać. Comfort daje do 105 km na prądzie wg WLTP, Boost do 55 km, a szybka ładowarka DC jest tylko w Comfort. Sedan wybierz, gdy wystarcza Ci bagażnik 491 / 1 370 l, a Touring, gdy wozisz rodzinę, wózek albo rower (relingi i klapa w standardzie).
Dlaczego tak
- Sedan Comfort 146 290 zł zamiast 129 710 zł za Boosta: bateria 19 kWh zamiast 10, DC, 212 KM i kamery 360°
- Po rabacie Sedan Comfort (146 290 zł) kosztuje mniej niż katalogowy Sedan Boost (152 600 zł), ale tylko przy zakupie za gotówkę
- Touring: bagażnik 500 / 1 535 l, relingi i elektryczna klapa w standardzie
- Gwarancja 6 lat / 150 000 km, V2L do 3,3 kW w standardzie, 5 gwiazdek Euro NCAP (sedan)
Na co uważać
- Rabat tylko za gotówkę, rocznik 2026 i bez daty końca; katalogowo Sedan Boost kosztuje 152 600 zł
- Po rozładowaniu baterii 6,1 l/100 km w teście Auto Bild (cennik: 5,0); testy krytykują zawieszenie i asystentów
- Ładowność ok. 435 kg z cennika (Auto Bild zmierzył 392 kg), przyczepa do 750 kg: to kombi do rodziny, nie do ciężkiego ładunku
- Gwarancja baterii: 8 lat lub 200 000 km (SOH 70%); 250 000 km z reklam jest niepotwierdzone
07 · Rywale
BYD Seal 6 DM-i kontra inne plug-iny: cena, moc i ile przejedziesz na prądzie.
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle BYD Seal 6 DM-i (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż BYD Seal 6 DM-i, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zBYD Seal 6 DM-i Sedan Boost · 152 600 zł (katalogowa)PHEV

BYD Seal 5 DM-i
- Cena od
- 129 900 zł−22 700 zł
- Moc
- 212 KM+28 KM
- 0–100 km/h
- 7,5 s−1,4 s
- Zasięg EV
- 100 km+45 km
Więcej
Krótszy i tańszy sedan tej samej techniki DM-i, bez wersji kombi. Zasięg na prądzie ma większy niż Boost, zbliżony do Comfort. Wybierz go, jeśli kombi Ci niepotrzebne, a liczy się cena. Po rabacie gotówkowym z 1.10.2026 kosztuje mniej niż katalogowo.

BYD Seal U DM-i
- Cena od
- 169 900 zł+17 300 zł
- Moc
- 218 KM+34 KM
- 0–100 km/h
- 8,9 stak samo
- Zasięg EV
- 80 km+25 km
Więcej
SUV na tej samej technice DM-i dla kogoś, kto woli wysoką pozycję i nie potrzebuje kombi. Cena i zasięg dotyczą wersji Boost; Comfort jest droższy i ma większą baterię.

Chery Tiggo 7 PHEV
- Cena od
- 142 900 zł−9 700 zł
- Moc
- 279 KM+95 KM
- 0–100 km/h
- 8,4 s−0,5 s
- Zasięg EV
- 90 km+35 km
Więcej
Krótszy SUV, mocniejszy i szybszy w sprincie. Wybierz go, jeśli ważniejsza od kombi jest moc. Zasięg na prądzie mieści się między Boostem a Comfortem; cennik podaje też ładowanie DC. Cena katalogowa wersji Select z cennika nr 3 z 1.10.2026.

Deepal S05 PHEV Pro
- Cena od
- 149 900 zł−2 700 zł
- Moc
- 258 KM+74 KM
- 0–100 km/h
- 7,9 s−1,0 s
- Zasięg EV
- 100 km+45 km
Więcej
Mocniejszy SUV z zasięgiem na prądzie zbliżonym do Comfort i szybszym ładowaniem DC niż 26 kW z Comfort. Cennik nie podaje rabatu gotówkowego.

Forthing S7 REEV
- Cena od
- 159 900 zł+7 300 zł
- Moc
- 209 KM+25 KM
- 0–100 km/h
- 7,2 s−1,7 s
- Zasięg EV
- 180 km+125 km
Więcej
Sedan, w którym koła napędza silnik elektryczny, a spalinowy tylko ładuje baterię (REEV). Wybierz go, jeśli większość dni jeździsz na samym prądzie: największy zasięg elektryczny z tych rywali. Jedna wersja wyposażenia, bez kombi.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja BYD Seal 6 DM-i: 6 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Pojazd ma 6 lat gwarancji, bateria 8 lat lub 200 000 km (spadek pojemności poniżej 70 % to podstawa roszczenia). Wartość 250 000 km z materiałów reklamowych nie jest potwierdzona w dokumencie gwarancyjnym.
Pojazd
6 lat
Cenniki podają 6 lat lub 150 000 km (co pierwsze).
Szczegóły
Gwarancja wymaga dowodu płatnych przeglądów w serwisie, a cennika przeglądów importer nie publikuje: zapytaj salon o koszt przed umową.
Bateria
8 lat / 200 000 km
Bateria: 8 lat lub 200 000 km, z progiem utraty pojemności 70% (SOH).
Szczegóły
Wartość 250 000 km pojawia się w cennikach i kartach oferty jako deklaracja reklamowa i nie jest potwierdzona w dokumencie gwarancyjnym.
Układ napędowy
8 lat / 150 000 km
Jednostka napędowa ma w dokumencie gwarancyjnym 8 lat lub 150 000 km.
Szczegóły
Dotyczy układu hybrydowego DM-i.
Perforacja
12 lat
Gwarancja antykorozyjna na przerdzewienie nadwozia: 12 lat (144 miesiące), bez limitu kilometrów.
Szablon dokumentu gwarancyjnego BYDAssistance
2 lata
BYD Assistance działa w całej Europie przez 24 miesiące od dostawy.
Szczegóły
Warunki sprawdź na stronie importera.
09 · Salony i jazda próbna
Jazda próbna BYD Seal 6 DM-i: salony blisko Ciebie.
Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 47 salonów BYD: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 47 salonów w 38 miastach.
47 salonów BYD38 miast
Lista salonów
Salony BYD: adres, telefon, jazda próbna.
47 salonów w 38 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Warszawa 5 salonów
BYD Polczynska Harmony
Połczyńska 10, 01-378, Warszawa4,945 opinii w GoogleBYD Warszawa Centrum Harmony
Świętokrzyska 16/LU2, 00-050, Warszawa4,6147 opinii w GoogleBYD Warszawa Praga Cichy-Zasada
Grochowska 312, 03-839, Warszawa4,7496 opinii w GoogleBYD Warszawa Wilanów Krotoski
ul. Klimczaka 1, 02-797, Warszawa4,045 opinii w GoogleInter Best 97 Polska Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Komitetu Obrony Robotników 48, 02-146, Warszawa
Gdańsk 2 salony
BYD Gdańsk Centrum Plichta
Aleja Grunwaldzka 347, 80-309, GdańskBYD Gdańsk Plichta
ul. Lubowidzka 48, 80-174, Gdańsk4,5101 opinii w Google
Katowice 2 salony
BYD Katowice Centrum Dabrowscy
Ul. Chorzowska 6, 40-101, Katowice4,58 opinii w GoogleBYD Katowice Krotoski
Tadeusza Kosciuszki 229, 40-600, Katowice4,4147 opinii w Google
Kraków 2 salony
BYD Kraków Jasnogórska PGD
Jasnogórska 1, 31-358, Kraków4,877 opinii w GoogleBYD Kraków Powstańców Śląskich PGD
Aleja Powstańców Śląskich 22, 30-570, Kraków4,654 opinie w Google
Łódź 2 salony
BYD Łódź Krotoski
aleja Władysława Bartoszewskiego 15, 93-341, ŁódźBYD Łódź Wschód Brzezińska 26
Brzezińska 26, 92-103, Łódź4,128 opinii w Google
Poznań 2 salony
BYD Poznan Karlik
Torowa 8, 61-136, Poznań5,0111 opinii w GoogleBYD Poznań Cichy-Zasada
Wierzbięcice 2A, 61-568, Poznań4,9100 opinii w Google
Białystok 1 salon
BYD Białystok Odyssey
ul. Generała Stanisława Maczka 136, 15-691, Białystok4,731 opinii w Google
Bielany Wrocławskie 1 salon
BYD Wrocław Bielany Impwar
Wrocławska 1f, 55-040, Bielany Wrocławskie5,0143 opinie w Google
Bielsko-Biała 1 salon
BYD Bielsko-Biala Cichy-Zasada
Sarni Stok 3, 43-300, Bielsko-Biała4,9244 opinie w Google
Bydgoszcz 1 salon
BYD Bydgoszcz Plichta
Nowotoruńska 15, 85-854, Bydgoszcz4,6146 opinii w Google
Bytom 1 salon
BYD Bytom Dabrowscy
Strzelców Bytomskich 51, 41-902, Bytom4,226 opinii w Google
Częstochowa 1 salon
BYD Częstochowa Odyssey
ul. Bugajska 6/8, 42-200, Częstochowa4,535 opinii w Google
Gdynia 1 salon
BYD Gdynia Plichta
Morska 290A, 81-006, Gdynia4,873 opinie w Google
Gliwice 1 salon
BYD Gliwice ICS MOTO
ul Łabędzka 26, 44-100, Gliwice4,860 opinii w Google
Gorzów Wielkopolski 1 salon
BYD Gorzów Wielkopolski Gezet
Ul. Kasprzaka 1, 66-400, Gorzów Wielkopolski4,715 opinii w Google
Kielce 1 salon
BYD Kielce Folwark
Gustawa Morcinka 1, 25-332, Kielce5,048 opinii w Google
Koszalin 1 salon
BYD Koszalin Cichy-Zasada
Bohaterów Warszawy 23, 73-211, Koszalin4,977 opinii w Google
Lublin 1 salon
BYD Lublin Odyssey
ul. Droga Męczenników Majdanka 74A, 20-325, Lublin4,653 opinie w Google
Myślenice 1 salon
BYD Kraków-Myślenice Dynamica
Jawornik 525, 32-400, Myślenice4,8149 opinii w Google
Nowe Gulczewo 1 salon
BYD Płock Auto Holding 2
Skrzetuskiego 9, 09-410, Nowe Gulczewo4,655 opinii w Google
Nowe Skalmierzyce 1 salon
BYD Kalisz Garcarek
UL. OSTROWSKA 6, 63-460, Nowe Skalmierzyce
Olsztyn 1 salon
BYD Olsztyn Plichta
Lubelska 40, 11-041, Olsztyn3,836 opinii w Google
Opole 1 salon
BYD Opole ICS MOTO
Centrum Handlowe Karolinka, Wrocławska 152/154, 45-837, Opole4,720 opinii w Google
Piaseczno 1 salon
BYD Warszawa Piaseczno Krotoski
Ul. Żeromskiego 36, 05-500, Piaseczno4,0185 opinii w Google
Piła 1 salon
BYD Pila Gezet
al. Powstańców Wielkopolskich 99, Galeria Kasztanowa, 64-920, Piła5,01 opinia w Google
Piotrków Trybunalski 1 salon
BYD Piotrków Trybunalski
Aleje Generała Władysława Sikorskiego 50, 97-300, Piotrków Trybunalski5,01 opinia w Google
Przeźmierowo 1 salon
BYD Poznań Przeźmierowo Cichy-Zasada
Poznańska 33, 62-081, Przeźmierowo4,8278 opinii w Google
Radom 1 salon
BYD Radom Folwark
Warszawska 183, 26-617, Radom4,913 opinii w Google
Rybnik 1 salon
BYD Rybnik PGD
Prosta 100, 44-200, Rybnik4,617 opinii w Google
Rzeszotary 1 salon
BYD Legnica Impwar
Legnicka 1, 59-222, Rzeszotary4,987 opinii w Google
Rzeszów 1 salon
BYD Rzeszów Autonix
Rejtana 38, 35-310, Rzeszów4,839 opinii w Google
Siedlce 1 salon
BYD Siedlce Carsed
Brzeska 169, 08-110, Siedlce4,721 opinii w Google
Sosnowiec 1 salon
BYD Sosnowiec Krotoski
al. Zagłębia Dąbrowskiego 19, 41-219, Sosnowiec4,763 opinie w Google
Szczecin 1 salon
BYD Szczecin Cichy-Zasada
Bagienna 36D, 70-772, Szczecin4,9139 opinii w Google
Toruń 1 salon
BYD Toruń Plichta
Sieradzka 31, 87-100, Toruń5,041 opinii w Google
Tychy 1 salon
BYD Tychy PGD
Beskidzka 51, 43-100, Tychy4,611 opinii w Google
Wrocław 1 salon
BYD Wroclaw Cichy-Zasada
aleja Jana III Sobieskiego 1, 51-301, Wrocław4,9552 opinie w Google
Zielona Góra 1 salon
BYD Zielona Góra Fialkowski
ul. Trasa Północna 12B, 65-128, Zielona Góra5,023 opinie w Google
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
BYD Seal 6 DM-i pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Ceny z warunkami rabatu, różnica Boost i Comfort, zasięg na prądzie, spalanie po rozładowaniu i gwarancja baterii: odpowiedzi z cenników BYD i testów, z datami.
Ile kosztuje BYD Seal 6 DM-i w Polsce?
Katalogowo sedan kosztuje od 152 600 zł (Boost), a Touring od 159 100 zł. Po rabacie za gotówkę z 1.10.2026 (rocznik 2026, do wyczerpania zapasów): Sedan Boost 129 710 zł, Sedan Comfort 146 290 zł, Touring Boost 132 060 zł, Touring Comfort 151 560 zł.
Czym różni się Boost od Comfort: tylko wyposażeniem?
Nie: Comfort ma baterię 19 kWh zamiast 10,08 kWh, 212 KM zamiast 184 KM, ładowanie AC 6,6 kW i DC 26 kW (Boost nie ma DC), a do tego kamery 360° i fotele wentylowane. Dopłata po rabacie to 16 580 zł w sedanie i 19 500 zł w Touringu, katalogowo 28 000 zł.
Seal 6 czy tańszy Seal 5: co dostaję za dopłatę?
Seal 5 DM-i Comfort kosztuje katalogowo 129 900 zł wobec 152 600 zł za Sedan Boost i 180 600 zł za Sedan Comfort. Ma 212 KM i 100 km na prądzie wg WLTP, jest o 6 cm krótszy (4780 mm wobec 4840) i nie ma wersji kombi. Zasięg na prądzie jest więc zbliżony do Comfort, a Seal 6 dokłada kombi Touring i wybór mniejszej baterii. Zapytaj salon o ładowanie DC w Seal 5 i porównaj ceny po rabacie na piśmie.
Ile przejadę Sealem 6 na prądzie, a ile realnie?
Wg WLTP 55 km w Sedan Boost, 105 km w Sedan Comfort, 50 i 100 km w Touringu. W teście Auto Bild Touring Comfort przejechał 97 km, w Super Auto 80–90 km; Boosta nie mierzył żaden z odczytanych testów.
Ile pali Seal 6 po rozładowaniu baterii?
Cennik podaje 4,4–5,0 l/100 km zależnie od wersji; Auto Bild zmierzył 6,1 l, Super Auto 4–5 l w mieście i 7–8 l na autostradzie. Wartości 1,5–2,6 l z cennika są ważone i nie opisują jazdy bez ładowania.
Czy Seal 6 Boost da się ładować na szybkiej ładowarce?
Nie: Boost ładuje się tylko prądem przemiennym 3,3 kW (15–100% w ok. 3 h). Szybkie ładowanie DC 26 kW (30–80% w 23 min) ma tylko Comfort.
Jaką pojemność baterii ma Seal 6 DM-i: 10, 19 czy 84 kWh?
Cenniki podają 10,08 kWh w Boost i 19 kWh w Comfort (bateria LFP). Liczby 84 kWh nie ma w żadnym z cenników Seal 6 DM-i.
Sedan czy Touring: czym się różnią i czy kombi jest warte dopłaty?
Touring jest katalogowo o 6 500 zł droższy (po rabacie o 2 350 zł w Boost i 5 270 zł w Comfort). Dostajesz bagażnik 500 / 1 535 l zamiast 491 / 1 370 l, relingi i elektryczną klapę; tracisz 5 km zasięgu na prądzie i 155 km zasięgu łącznego w Boost.
Czy rabat z 1.10.2026 dostaje każdy i do kiedy?
Cena po rabacie dotyczy zakupu za gotówkę, auta z rocznika 2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów; cennik nie podaje daty końca. Rabat nie łączy się z finansowaniem: kredyt 50/50, leasing i najem to osobne programy.
Czy Seal 6 Touring ma 5 gwiazdek Euro NCAP?
Euro NCAP dał modelowi Seal 6 pięć gwiazdek w 2025 roku, ale testował sedana. Kombi nie ma osobnego wpisu, więc Touring nie ma własnej oceny.
Jaka jest gwarancja baterii BYD Seal 6 DM-i?
8 lat lub 200 000 km, z progiem utraty pojemności 70% (SOH). Wartość 250 000 km z materiałów reklamowych nie jest potwierdzona w dokumencie gwarancyjnym, więc na niej nie opieramy decyzji.
Czy Seal 6 Touring to dobre kombi plug-in?
W naszej bazie to jedyne kombi plug-in z cennikiem w Polsce. Super Auto uznał je za oszczędne, ale za drogie (przy cenie sprzed rabatu z 1.10.2026).
Ile uniesie bagażnik Seala 6 i jaka jest ładowność?
Sedan ma 491 l (1 370 l po złożeniu kanapy), Touring 500 l do zagłówków, 675 l do podsufitki i 1 535 l. Ładowność wychodzi z cennika ok. 435 kg (masa dopuszczalna minus własna), a Auto Bild zmierzył 392 kg w Touring Comfort.
Ile Seal 6 może holować?
Cennik podaje jedną wartość 750 kg dla wszystkich wersji, bez podziału na przyczepę z hamulcem i bez. Zapytaj salon o limit z hamulcem; hak i dach mają po 75 kg udźwigu.
Czy Seal 6 ma V2L i czy przewód jest w cenie?
V2L do 3,3 kW jest w standardzie w obu wersjach. Czy przewód jest w cenie, zależy od konfiguracji, a cennik nie podaje ceny adaptera: zapytaj dealera.
Czy Seal 6 da się ładować z gniazdka 230 V bez wallboxa?
W standardzie dostajesz kabel Mode 2 (gniazdo domowe) i Mode 3 (stacja AC). Wg cennika 15–100% zajmuje ok. 3 h w Boost (3,3 kW) i ok. 2,7 h w Comfort (6,6 kW). Cennik nie podaje czasu z zwykłego gniazdka kablem Mode 2: zapytaj salon, jaki prąd ładowania ustawia ten kabel.
Seal 6, Seal i Seal U: który to który?
Seal 6 DM-i to plug-in w wersji sedan i kombi Touring (4840 mm). Seal bez dopisku to elektryczny sedan i ma osobną stronę, a Seal U DM-i to SUV plug-in na tej samej technice. Sealion 5 DM-i i Sealion 7 to SUV-y. Zapis „byd 6 seal” oznacza ten sam Seal 6.
Czy Seal 6 Touring uniesie rowery i box dachowy?
Touring ma relingi aluminiowe w standardzie, a cennik podaje obciążenie dachu 75 kg (box razem z ładunkiem). Obciążenie haka to 75 kg, ale cennik nie wymienia haka w wyposażeniu ani w opcjach: zapytaj salon, czy hak jest dostępny fabrycznie i ile kosztuje.
Z tej marki: inne modele BYD
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Plug-in DM-i Sedan Boost: Cena cennikowa 152 600 zł, cena promocyjna 129 710 zł (−22 890 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów (bez daty końca).
- Plug-in DM-i Sedan Comfort: Cena cennikowa 180 600 zł, cena promocyjna 146 290 zł (−34 310 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów (bez daty końca).
- Plug-in DM-i Touring Boost: Cena cennikowa 159 100 zł, cena promocyjna 132 060 zł (−27 040 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów (bez daty końca).
- Plug-in DM-i Touring Comfort: Cena cennikowa 187 100 zł, cena promocyjna 151 560 zł (−35 540 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów (bez daty końca).
Ceny to rabat za zakup za gotówkę, rocznik 2026, od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów (cennik nie podaje daty końca). Rabat nie łączy się z finansowaniem. Zapasy rocznika 2025 mogą mieć inne ceny i wyposażenie: zapytaj o rocznik i cenę na piśmie.
Dokumenty
- BYD Polska: oferta Seal 6 DM-i, sedan (odczyt 7.10.2026)
- BYD Polska: oferta Seal 6 DM-i Touring (odczyt 7.10.2026)
- BYD Polska: cennik Seal 6 DM-i z 1.10.2026 (PDF)
- BYD Polska: cennik Seal 6 DM-i Touring z 1.10.2026 (PDF)
Pozostałe dokumenty (2)
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o BYD Seal 6 DM-i. Napisz albo umów jazdę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…