Jetour X70 Plus.Siedem miejsc za 124 900 zł.
Siedmiomiejscowy SUV o długości 4724 milimetrów, z tym samym silnikiem 1.5 turbo co mniejszy Dashing, ale z trzecim rzędem foteli i o litr niższym spalaniem. Kosztuje dwanaście tysięcy więcej od tamtego modelu, a jednocześnie ma mniejszy ekran i skromniejsze multimedia — warto wiedzieć, za co dokładnie płaci się tę różnicę. Zobacz wszystkie modele Jetour.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Siedem miejsc za sto dwadzieścia pięć tysięcy.
Cztery pytania o auto dla dużej rodziny.
Przy siedmiomiejscowym SUV-ie w tej cenie liczą się trzy rzeczy: przestrzeń, koszty i to, czego dokumentacja nie mówi.
Rozstaw osi wynosi 2720 milimetrów, czyli tyle samo co w pięciomiejscowym Dashingu — cała dodatkowa długość przypadła na tylny zwis. To układ, w którym trzeci rząd bywa raczej okazjonalny niż codzienny. Producent nie podaje przestrzeni na nogi w żadnym rzędzie, więc trzeba to sprawdzić osobiście.
Dokumentacja nie podaje pojemności bagażnika w żadnej konfiguracji. To poważna luka przy aucie, którego głównym argumentem jest liczba miejsc — bo właśnie ta liczba rozstrzyga o codziennej użyteczności.
Słabszy 1.5 turbo ma 156 koni i spala 9,5 litra; mocniejszy 1.6 to 197 koni i 10,5 litra. Przy aucie wożącym siedem osób różnica czterdziestu jeden koni bywa odczuwalna pod obciążeniem, ale kosztuje litr paliwa na sto kilometrów i dopłatę przy zakupie.
Pięć lat na pojazd i lakier, a na przerdzewienie nadwozia dwanaście lat z limitem czterystu tysięcy kilometrów. Przy aucie rodzinnym, które przez kilkanaście lat jeździ po solonych drogach, to najmocniejszy punkt oferty tej marki.
Cena, którą za trzeci rząd foteli.
Sto dwadzieścia cztery tysiące dziewięćset złotych. Ta sama marka oferuje kompaktowego Dashinga z identycznym silnikiem za sto dwanaście tysięcy dziewięćset — różnica dwunastu tysięcy kupuje przede wszystkim trzeci rząd siedzeń i sto trzydzieści cztery milimetry długości. Kilka rzeczy przy tym traci, co rozkładamy w osobnej sekcji.
wariant 1.5 turbo o mocy 156 koni, w siedmiomiejscowej konfiguracji seryjnej
Mocniejszy wariant 1.6 turbo ma 197 koni i 290 Nm, spala 10,5 litra na sto kilometrów, waży o czterdzieści dziewięć kilogramów więcej i osiąga 185 kilometrów na godzinę.
Trzeci rząd foteli za mniejszy ekran.
Jetour sprzedaje dwa SUV-y z tym samym silnikiem 1.5 turbo, w cenach różniących się o dwanaście tysięcy. Wybór między nimi nie sprowadza się do „większy albo mniejszy” — droższy model w kilku miejscach ustępuje tańszemu i warto to wiedzieć przed decyzją.
X70 Plus
124 900 złSiedem miejsc, nadwozie dłuższe o 134 milimetry, spalanie niższe o 0,8 litra i zasięg dłuższy o około pięćdziesiąt kilometrów przy tym samym baku. Ekran ma jednak mniejszy — 10,25 cala — a rozstaw osi identyczny jak w tańszym modelu, więc dodatkowa długość przypadła wyłącznie na przestrzeń za drugim rzędem.
Dashing
112 900 złPięć miejsc i krótsze nadwozie, ale wyświetlacz 12,8 cala zamiast 10,25 oraz dwanaście tysięcy w kieszeni. Płaci się za to wyższym spalaniem: 10,3 litra wobec 9,5, czyli około 750 złotych rocznie więcej przy piętnastu tysiącach kilometrów. Wybór dla kogoś, kto nie potrzebuje trzeciego rzędu.
Wszystkie wartości z polskiej dokumentacji obu modeli. Praktyczna wskazówka: jeśli trzeci rząd ma być używany kilka razy w roku, warto policzyć, czy dwanaście tysięcy różnicy nie zwróci się lepiej w wypożyczeniu większego auta na te kilka wyjazdów — zwłaszcza że przy identycznym rozstawie osi tylny rząd w tym modelu nie zapowiada się na miejsce dla dorosłych na długiej trasie. Jeśli natomiast siódme miejsce jest potrzebne regularnie, alternatywy w tej cenie praktycznie nie ma. Zastrzeżenie: pojemności bagażnika nie porównujemy, bo dokumentacja nie podaje jej dla żadnego z tych dwóch modeli.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia SUV-a o długości 4724 mm i rozstawie osi 2720 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z ekranem 10,25 cala.





Co jest w cenie wersji podstawowej.
Pozycje z polskiej dokumentacji dla wariantu 1.5 turbo.
Wyposażenie seryjne tego modelu.
Wykaz z polskich materiałów Jetour dla wariantu 1.5, ułożony tematycznie.
Bezpieczeństwo i asystenci8 poz.
- komplet poduszek powietrznych
- ABS/EBD/BAS/TCS/ESC
- system wspomagania na wzniesieniach i zjazdach (HHC/HDC)
- kontrola martwego pola (BSD)
- ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa (LDWS)
- czujniki ciśnienia w oponach (TPMS)
- mocowania fotelików ISOFIX
- immobilizer i e-call
Widoczność i parkowanie4 poz.
- reflektory LED
- kamera cofania
- kamera 360°
- relingi dachowe
Komfort5 poz.
- szyberdach panoramiczny
- kierownica i podłokietnik obszyte skórą
- tapicerka ekologiczna
- trzeci rząd siedzeń (2 miejsca, dzielone 50:50, składane i wyjmowane)
- klimatyzacja elektroniczna
Multimedia3 poz.
- ekran dotykowy 10,25 cala
- Apple CarPlay / Android Auto
- 6 głośników
Dostępne tylko w wersji 1.6T 7DCT8 poz.
- AEBS, FCW, RCTA, asystent zmiany pasa (LCA)
- tempomat adaptacyjny
- fotele podgrzewane i wentylowane, fotel kierowcy z pamięcią
- klimatyzacja trzystrefowa
- ładowarka indukcyjna
- ambientowe oświetlenie w 7 kolorach
- 8 głośników
- czujniki parkowania z przodu
Dziewięć i pół litra mimo większego nadwozia.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Dziewięć i pół litra na sto kilometrów.
Spalanie WLTP (mieszane)
Rzecz nietypowa: to auto jest dłuższe i cięższe od kompaktowego Dashinga z tym samym silnikiem, a deklaruje spalanie o 0,8 litra niższe. Producent tego nie tłumaczy. Możliwym wyjaśnieniem jest inny cykl pomiarowy albo inne przełożenia, ale to nasza hipoteza — dokumentacja nie podaje procedury, w jakiej wartości ustalono. Wariant 1.6 turbo deklaruje 10,5 litra.
Zasięg na baku · zbiornik 57 l
Wyliczenie z deklarowanego spalania i pełnego zbiornika. Sześćset kilometrów to wynik przeciętny w tej klasie — siedmiomiejscowe Chery Tiggo 8 z bakiem mniejszym o dwa litry przejeżdża około siedmiuset trzydziestu. Przy komplecie pasażerów i bagażu realny dystans będzie krótszy.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Rodzina, która regularnie potrzebuje siódmego i ósmego miejsca — na przykład dowozi dzieci z sąsiedztwa albo jeździ z dziadkami — i nie chce za to dodatkowo płacić, bo w X70 Plus trzeci rząd jest w cenie bazy. Także kupujący, dla których liczy się długa ochrona przed korozją nadwozia bardziej niż długość gwarancji mechanicznej.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowca szukający najniższego spalania w segmencie — 9,5-10,5 l/100 km to więcej niż u Chery czy Changana w podobnej cenie. Także osoby, które chcą mieć pakiet asystentów bezpieczeństwa (AEBS, FCW, LCA) już w najtańszej wersji — w X70 Plus trzeba za nie dopłacić 20 000 zł, przechodząc na wariant 1.6T.
Jak wypada wśród aut z trzecim rzędem.
| Model | Cena od | Moc | Spalanie | Perforacja |
|---|---|---|---|---|
Jetour X70 Plus ten model · punkt odniesienia | 124 900 zł | 156 KM | 9,5 l | 12 lat / 400 tys. |
siedmiomiejscowy SUV · oferta w PL Sześć tysięcy drożej, o dziewięć koni słabszy, ale oszczędniejszy o 1,7 litra i z siedmioletnią gwarancją na pojazd. Podaje też pojemności bagażnika we wszystkich trzech konfiguracjach, czego dokumentacja tego modelu nie robi wcale. | 130 900 zł | 147 KM | 7,8 l | 12 lat |
siedmiomiejscowy SUV · oferta w PL Dwadzieścia jeden tysięcy drożej i o dwadzieścia jeden koni mocniejszy, z nadwoziem dłuższym o 126 milimetrów. Warunków gwarancji ta marka nie publikuje w ogóle. | 145 900 zł | 177 KM | 7,8 l | brak w źródłach |
kompaktowy SUV · ta sama marka Dwanaście tysięcy taniej za auto pięciomiejscowe, ale z większym ekranem i tym samym silnikiem. Spala jednak o 0,8 litra więcej mimo mniejszego nadwozia. | 112 900 zł | 156 KM | 10,3 l | 12 lat / 400 tys. |
Dwanaście lat na blachę.
Czterysta tysięcy kilometrów ochrony nadwozia.
Przy aucie rodzinnym, które ma służyć wiele lat i zbierać duże przebiegi, to właśnie ochrona przed rdzą wyróżnia tę markę najmocniej.
Cztery braki przy aucie na siedem osób.
Przy samochodzie kupowanym dla rodziny brakujące dane dotyczą akurat tych rzeczy, które decydują o codziennej użyteczności.
- Pojemność bagażnikaDokumentacja nie podaje jej w żadnej konfiguracji — ani przy siedmiu osobach, ani po złożeniu trzeciego rzędu, ani po złożeniu obu rzędów. Przy aucie, którego głównym argumentem jest liczba miejsc, to brak trudny do wytłumaczenia.
- Przestrzeń w trzecim rzędzieNie ma danych o miejscu na nogi ani nad głową. Przy rozstawie osi identycznym z pięciomiejscowym modelem marki warto to sprawdzić osobiście, siadając w tylnym rzędzie.
- Dopuszczalna masa całkowitaNieznana, więc ładowności nie da się policzyć. Przy siedmiu pasażerach i bagażu to pytanie praktyczne, nie akademickie.
- Procedura pomiaru spalaniaDokumentacja nie podaje, w jakim cyklu ustalono deklarowane wartości. Przy aucie, które jest cięższe od mniejszego modelu, a deklaruje niższe zużycie, ta informacja miałaby znaczenie.
Warunki gwarancji i pomocy drogowej pochodzą z dokumentów publikowanych po polsku przez importera Asian Automotive Distribution Center. Wyłączenia obejmują między innymi przeciążenie pojazdu, serwis poza autoryzowaną siecią oraz ingerencję w licznik przebiegu, która wyłącza gwarancję na całe auto.
Dwadzieścia trzy punkty w Polsce.
Usiądź za kierownicą i zmierz bagażnik samodzielnie.
Skoro dokumentacja nie podaje pojemności bagażnika ani przestrzeni w trzecim rzędzie, wizyta w salonie jest jedynym sposobem, żeby to ocenić. Warto przyjechać z wózkiem albo walizką, których zwykle się wozi. Sieć marki obejmuje dwadzieścia jeden miast.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Jetour X70 Plus w 2026 roku?
Czym różnią się wersje 1.5T i 1.6T?
Czy Jetour X70 Plus ma trzeci rząd siedzeń?
Jaką gwarancję ma Jetour X70 Plus?
Czy Jetour X70 Plus ma wynik Euro NCAP?
Ile pali Jetour X70 Plus i jaki ma zasięg na baku?
Masz pytanie o X70 Plus? Zapytaj o bagażnik i ładowność.
Dwie liczby, których nie ma w żadnym dokumencie, a które przy siedmiomiejscowym aucie decydują o jego przydatności.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.