Porównaj auta

Elektryczny SUV · rocznik 2025

EV

Exlantix ET.

Jedna wersja. Wszystko w cenie.

Dane sprawdzone: · Źródła

Elektryczny SUV 4,98 m, 480 KM, 525 km WLTP. Skóra Nappa, masaż i pneumatyka bez dopłat, bagażnik 546 l plus 60 l z przodu, holowanie do 2 t. Marka w Polsce nowa: zapytaj o serwis i baterię.

Galeria · 7 zdjęć
Exlantix ETElektryczny 100 kWh AWD · 349 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 3 salonów

01 · Koszty

Exlantix ET: ile kosztuje rok jazdy na prądzie z domu?

Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup (349 900 zł, wersja jest jedna i bez dopłat za wyposażenie) i prąd z domowego gniazda po 1,20 zł za kWh. Przy 18,9 kWh/100 km sto kilometrów kosztuje 22,68 zł. Ładowarek publicznych, ubezpieczenia i serwisu nie liczymy.

Masz panele słoneczne?
Własne panele obniżają koszt ładowania w domu. Zaznacz, a pokażemy, ile to zmienia.
Zużycie energii
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla wybranej wersji. Wynik zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
18,9 kWh/100 km i 525 km to średnia WLTP z cennika importera. Cennik nie rozróżnia pojemności brutto i netto baterii (100 kWh jest katalogowe), więc użytecznej pojemności nie liczymy sami.
Zużycie realne (testy prasowe)
„Realne” 19,0 kWh/100 km i 450 km to wynik jednego testu: MenWorld (26.08.2026) zmierzył średnio ok. 19 kWh/100 km przy ok. 25 °C, 16–17 w mieście i ok. 21 przy 100–110 km/h. To lato, a status egzemplarza nie jest podany. Zimowych pomiarów dla wersji 100 kWh nie znaleźliśmy. Test Auto Świata z zimy (312–328 km) dotyczył egzemplarza przedprodukcyjnego z baterią 77 kWh i nie przenosi się na polską ofertę.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Twój rachunek

Koszt po 5 latach: 366 910 zł

EV

zakup prąd

zakupprąd / rokna 100 kmzużycie
Z czego to się składa?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Elektryczny 100 kWh AWD kosztuje łącznie 366 910 zł: zakup 349 900 zł i energia 17 010 zł.

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez ładowania?

Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba stanąć przy ładowarce. Domyślnie liczymy z 525 km z cennika; przełącz „Realne” w kalkulatorze kosztów, żeby policzyć z 450 km z testu.

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Trasę planujemy po 90% zasięgu, żeby zostawić rezerwę. Zasięg WLTP to 525 km, a tryb „Realne” bierze 450 km z testu MenWorld (jazda z zapasem 120–130 km na trasie ze Stalowej Woli do Warszawy). Zimą i na autostradzie licz z mniejszą wartością i zapytaj o to na jeździe próbnej.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Przełącznik „Realne” w kalkulatorze używa wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · Wyposażenie

Exlantix ET w standardzie: co masz od razu, o co zapytać.

Wersja jest jedna, a cennik nie ma pakietów ani dopłat za wyposażenie. Ważniejsze od długiej listy są pytania, na które broszura nie odpowiada: fabryczny hak, adapter V2L i liczba poduszek. Pełne zestawienie (45 pozycji) jest pod przyciskiem „Wszystko”.

W standardzie

Komfort i wnętrze

  • Pompa ciepła
  • Skóra Nappa
  • Masaż foteli
  • Nawiewy w drugim rzędzie z ekranem dotykowym
  • Oczyszczanie i jonizacja powietrza, dyfuzor zapachowy
  • System bezkluczykowy
  • Kierownica skórzana, elektrycznie regulowana w 4 kierunkach z pamięcią, podgrzewana
  • Fotele przednie: elektryczna regulacja z pamięcią
  • Podparcie lędźwiowe 4 kierunki, elektryczne podparcie nóg (przód)
  • Podgrzewanie i wentylacja foteli przednich
  • Podgrzewanie i wentylacja tylnej kanapy
  • Przedni podłokietnik z chłodzonym schowkiem
  • Oświetlenie ambientowe 256 kolorów
  • Dach panoramiczny nieotwierany z elektryczną roletą
  • Tylna kanapa składana elektrycznie 60:40
  • Tylny podłokietnik z uchwytami, 3 regulowane zagłówki w drugim rzędzie
  • Lusterko wsteczne fotochromatyczne

Jazda i nadwozie

  • Zawieszenie pneumatyczne
  • Kamery 540°
  • Tryby terenowe: Snow, Sand, Offroad
  • Hamulce 6-tłoczkowe wentylowane przód i tył; felgi 21", opony Michelin 265/45 R21

Praktyczność

  • Bagażnik z przodu 60 l
  • Gniazda: 2x USB z przodu, 2x USB-C z tyłu, 12 V w bagażniku
  • Roleta przestrzeni bagażowej
  • Elektryczna klapa bagażnika

Multimedia

  • Ekrany15,6″ + 10,25″ + HUD
  • AudioiFlytek, 23 głośniki, 2140 W

Multimedia i łączność

  • Cyfrowy zestaw wskaźników 10,25″
  • Wyświetlacz przezierny (HUD)
  • Nawigacja satelitarna online
  • Ładowarka bezprzewodowa do smartfonu 50 W (chłodzona)
  • Radio DAB+, Bluetooth, hotspot Wi-Fi
  • Sterowanie głosem 'Hello Exlantix' (język angielski)
  • Bezprzewodowe Android Auto i Apple CarPlay
  • Aplikacja zdalna (klucz cyfrowy, zarządzanie ładowaniem, klimatyzacja, lokalizacja)

Bezpieczeństwo i asystenci

  • Poduszki powietrzne (pełny zestaw, liczba do potwierdzenia)
  • ISOFIX, TPMS, eCall, EPB z Auto Hold
  • ACC z asystentem jazdy w korku (ACC+ICA)
  • AEB, ostrzeżenie o kolizji, asystent skrętu i ruchu poprzecznego
  • Martwe pole (BSD), ostrzeżenie o otwarciu drzwi (DOW)
  • Utrzymanie pasa (LDW+LDP), awaryjne utrzymanie pasa (ELK)
  • Rozpoznawanie znaków i ograniczenie prędkości (TSR, SLA+ISLI)
  • Monitoring kierowcy (DMS)

Do wyboru, bez dopłaty

Zasilanie z auta (V2L)

Cennik nie rozstrzyga

Hak holowniczy

Źródło: broszura z cennikiem importera nr 1 z 5.02.2026 (rocznik 2025), strona importera 9.10.2026. Cennik oznacza całe wyposażenie jako standard. Pozycje, których cennik nie rozstrzyga (hak), zapytaj w salonie. Cztery lakiery metalizowane są bez dopłaty wg Auto Świata (19.01.2026), a w broszurze zapis o dopłatach za kolory jest niejednoznaczny: potwierdź w ofercie.

04 · Wnętrze

Exlantix ET wnętrze i zdjęcia: tak wygląda w środku.

Zdjęcia z materiałów importera: bryła, przód, tył, ładowanie i wnętrze z dwoma ekranami. Bagażnika ani frunka nie pokazujemy, bo nie mamy ich zdjęć.

Exlantix ET: kokpit z dwoma ekranami i jasną skórzaną tapicerką.

05 · Opinie z testów

Exlantix ET opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

Testy chwalą cichą, dobrze wykończoną kabinę i komfort zawieszenia. Zasięg w jedynym teście zbliżonym do polskiej specyfikacji to ok. 450 km latem (WLTP: 525). Ładowania 290 kW i zimowego zasięgu wersji 100 kWh nie zmierzono niezależnie.

Zasięg realny latemok. 450 km w teścieWLTP 525 km; MenWorld, ok. 25 °C

4 plusy5 uwag

Co chwalą

  • Auto Świat stawia jakość skóry i wykonania bliżej marek luksusowych niż popularnych marek premium; MenWorld opisuje ciche wnętrze z 23 głośnikami i masażem foteli.
    2 źródła

    Źródła: Auto Świat: jeździłem Exlantixem ET 11.2025, MenWorld: test Exlantix ET 08.2026

  • Zawieszenie pneumatyczne daje płynną, komfortową jazdę nastawioną na odprężenie, nie na sport.
    2 źródła

    Źródła: MenWorld: test Exlantix ET 08.2026, Antyweb: Exlantix wjechał do Polski 04.2026

Pokaż pozostałe (2)
  • Cennik daje skórę Nappa, masaż, wentylację przodu i tyłu, kamery 540° i pompę ciepła w standardzie, bez pakietów.
    1 źródło

    Źródła: Importer: cennik nr 1 i strona exlantixglobal.com/pl 02.2026

  • Poza asfaltem prześwit ok. 20,5 cm i tryby terenowe wystarczyły na podjazdy i nierówne podłoże (Fleet.com.pl, kwiecień 2026).
    Więcej · 1 źródło

    Auto nie jest terenówką.

    Źródła: Fleet.com.pl: ES i ET na torze i w terenie 04.2026

Na co uważać

  • Zasięg. MenWorld zmierzył ok. 19 kWh/100 km przy ok. 25 °C, 16–17 w mieście i ok. 21 przy 100–110 km/h; autor realnie liczy ok. 450 km wobec 525 WLTP.
    Więcej · 2 źródła

    Zimy dla wersji 100 kWh nikt nie opisał: Auto Świat zimą zobaczył 312–328 km, ale w egzemplarzu z baterią 77 kWh.

    Źródła: MenWorld: test Exlantix ET 08.2026, Auto Świat: jeździłem Exlantixem ET 11.2025

  • Ładowanie. Importer podaje 290 kW i 15 min od 30 do 80%.
    Więcej · 2 źródła

    W egzemplarzu przedprodukcyjnym 77 kWh Otomoto widziało na ładowarce 130 kW tylko 30–39 kW i wiązało to ze stanem auta. Pomiaru seryjnego ET w Polsce nie znaleźliśmy: zapytaj salon, jaką moc ma auto z salonu.

    Źródła: Otomoto: test Exlantix ET 12.2025, Importer: cennik nr 1 i strona exlantixglobal.com/pl 02.2026

Pokaż pozostałe (3)
  • Obsługa. Prawie wszystko przez ekran 15,6″: Auto Świat wytyka brak osobnych przycisków np. do ogrzewania szyby i foteli, regulacji lusterek i kolumny kierownicy, a w egzemplarzu przedprodukcyjnym głośność wracała po restarcie.
    Więcej · 2 źródła

    MenWorld uznał monitoring kierowcy za zbyt natarczywy (pikanie, komunikaty). Sprawdź to na jeździe próbnej.

    Źródła: Auto Świat: jeździłem Exlantixem ET 11.2025, MenWorld: test Exlantix ET 08.2026

  • Prowadzenie. MenWorld opisuje wyczuwalne przechyły w szybkich zakrętach przy 2,45 t.
    Więcej · 2 źródła

    Interia (jazda ES i ET łącznie) wytyka zbyt czuły pedał hamulca, mało precyzyjną kierownicę i słabe trzymanie boczne foteli.

    Źródła: MenWorld: test Exlantix ET 08.2026, Interia: pierwsza jazda ES i ET

  • Marka. MenWorld zaznacza brak ugruntowanej marki, sieci serwisowej i pewności wartości po latach.
    Więcej · 1 źródło

    W naszej bazie są 3 salony: Warszawa, Gdańsk i Szczecin.

    Źródła: MenWorld: test Exlantix ET 08.2026

Co to znaczy dla Ciebie

ET jest cichym, bogato wyposażonym SUV-em, ale jego zasięg w polskiej specyfikacji ma jeden test, a ładowania nikt niezależnie nie zmierzył.

Więcej

Przed zakupem sprawdź ładowanie DC na jeździe, hak i obsługę z ekranu oraz zapytaj o serwis.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Dobrze

Euro NCAP.

5 gwiazdek w 2025 roku: dorośli 90%, dzieci 85%, piesi i rowerzyści 76%, systemy wspomagające 79%.

Więcej · 1 źródło

Test dotyczył wariantu 4x2 Comfort (2 276 kg), a w Polsce jest tylko AWD (2 450 kg). Słabsze strony: ochrona pieszych za cofającym autem i klatki piersiowej pasażera z tyłu (ocena „marginalna” w czołowym teście na całej szerokości).

Źródła: Euro NCAP: Exlantix ET 12.2025

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Niezależny pomiar ładowania seryjnego ET i zasięgu zimą dla baterii 100 kWh nie istnieje.

Więcej · 3 źródła

Testy z baterią 77 kWh nie dotyczą polskiej oferty.

Źródła: Auto Świat: jeździłem Exlantixem ET 11.2025, Otomoto: test Exlantix ET 12.2025, MenWorld: test Exlantix ET 08.2026

Nie wiemy

Cennik nie podaje pojemności użytecznej baterii, progu SOH, lakieru, perforacji ani fabrycznego haka.

Więcej · 1 źródło

Liczby poduszek też: 8 wg zliczenia z broszury, 7 wg Auto Świata (19.01.2026). Zapytaj w salonie na piśmie.

Źródła: Importer: cennik nr 1 i strona exlantixglobal.com/pl 02.2026

Źródła opinii (8), stan na 09.10.2026
Policz koszt w swoim przebiegu

06 · Nasz werdykt

Czy Exlantix ET to dobry wybór? Kiedy ET ma sens, a kiedy nie.

Pasuje, jeśli ładujesz w domu lub w pracy, wozisz pięć osób i bagaż albo przyczepę do 2 t i chcesz pełnego wyposażenia w jednej cenie. Nie pasuje, gdy potrzebujesz 7 miejsc (tyle samo kosztuje XPeng X9), pewnej wartości po latach (nowa marka, nikt jej jeszcze nie zna) albo jeździsz głównie w trasie: moc 290 kW to deklaracja importera, więc sprawdź ładowanie na jeździe.

Komplet w cenie, ryzyko po stronie marki

Wersja jest jedna, więc nie układasz pakietów: skóra, masaż, pneumatyka i 23 głośniki już są. Rodzina z bagażami jedzie w pięć osób z 546 l z tyłu i 60 l z przodu, a przyczepę do 2 000 kg ET uciągnie. Cenę płacisz też za markę bez historii: w naszej bazie ma 3 salony (Warszawa, Gdańsk, Szczecin), a wartości po latach nikt nie zna.

Dlaczego tak

  • Pompa ciepła, wentylacja przodu i tyłu, kamery 540° i pełny zestaw asystentów bez dopłat
  • Bagażnik 546 / 1 835 l plus frunk 60 l; holowanie z hamulcem do 2 000 kg
  • Ładowanie prądem stałym: 290 kW (30–80% w 15 min wg importera)

Na co uważać

  • Moc ładowania 290 kW to deklaracja importera: niezależnego pomiaru seryjnego auta w Polsce nie znaleźliśmy
  • Cennik nie podaje progu spadku pojemności baterii (SOH), lakieru ani perforacji, a salony są w naszej bazie 3: zapytaj o serwis i przeglądy
  • Obsługa przez ekran bez fizycznych przycisków (Auto Świat) i natarczywy monitoring kierowcy (MenWorld): sprawdź na jeździe

07 · Rywale

Duże elektryki w tej cenie.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Exlantix ET (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Exlantix ET, pomarańczowa — gorzej.

Różnice liczymy od Exlantix ET · 349 900 zł (katalogowa)

Porównaj szczegółowo

08 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Exlantix ET: 7 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

Importer podaje 7 lat lub 150 000 km albo 3 lata bez limitu km na auto i 8 lat lub 160 000 km na baterię. Nie podaje progu spadku pojemności baterii, gwarancji na lakier i perforację ani cennika przeglądów. Zapytaj o to na piśmie.

Pojazddo pierwszego z limitów albo 3 lata bez limitu km
7 lat lub 150 000 km
Bateria wysokiego napięciapróg spadku pojemności nieznany
8 lat lub 160 000 km
Pomoc drogowawg strony importera, bez rozpisanych warunków
do 7 lat

Dwa warianty

7 lat albo 3 lata bez limitu

Do dużych przebiegów importer proponuje wariant bez limitu km, ale na krócej.

Szczegóły

Strona importera podaje 7 lat lub 150 000 km albo 3 lata bez limitu kilometrów. Jeśli przejedziesz ponad 50 000 km rocznie, drugi wariant może być lepszy. Zapytaj, który obowiązuje w umowie, czy można go zmienić i czy gwarancja przechodzi na kolejnego właściciela.

Strona importera, exlantixglobal.com/pl

Bateria

8 lat / 160 000 km

Broszura nie mówi, przy jakim spadku pojemności wymienią baterię.

Szczegóły

Gwarancja na baterię jest dłuższa niż na auto, ale broszura nie podaje minimalnego stanu zdrowia (SOH), przy którym dostaniesz naprawę lub wymianę. Poproś o próg w procentach, warunki ładowania i informację, czy przeglądy muszą być w ASO.

Broszura importera, sekcja Bateria

Lakier i korozja

Nie wiemy

Nie znaleźliśmy w dokumentach importera.

Szczegóły

Cennik i broszura nie opisują gwarancji na lakier ani na perforację nadwozia. Poproś salon o książkę gwarancyjną przed podpisaniem umowy.

Brak w cenniku i broszurze

Części i pomoc drogowa

2 lata / do 7 lat

Części zamienne 2 lata bez limitu km, pomoc drogowa do 7 lat.

Szczegóły

Strona importera podaje 2 lata bez limitu km na części zamienne i do 7 lat pomocy drogowej, bez warunków. Cennika przeglądów nie znaleźliśmy: zapytaj o koszt pierwszych przeglądów i o to, gdzie można je robić.

Strona importera, exlantixglobal.com/pl

09 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Exlantix ET: salony blisko Ciebie.

Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 3 salonów Exlantix: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 3 salony w 3 miastach.

3 salony Exlantix3 miasta

Lista salonów

Salony Exlantix: adres, telefon, jazda próbna.

3 salony w 3 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Gdańsk 1 salon

Szczecin 1 salon

Warszawa 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.

10 · Pytania kupujących

Exlantix ET pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena, zasięg, ładowanie, bagażnik, holowanie i ryzyko nowej marki: odpowiedzi z cennika importera, Euro NCAP i testów.

Ile kosztuje Exlantix ET?

349 900 zł brutto za jedyną wersję z cennika nr 1 z 5.02.2026 (rocznik 2025). Cennik nie podaje rabatu ani pakietów, a lakier i wnętrze wg Auto Świata są bez dopłat.

Co jest w cenie Exlantixa ET?

Skóra Nappa, masaż i wentylacja foteli przednich, podgrzewana i wentylowana tylna kanapa, 23 głośniki, zawieszenie pneumatyczne, kamery 540° i pełny zestaw asystentów. Pełna lista jest w tabeli wyposażenia.

Ile przejedzie Exlantix ET na jednym ładowaniu?

Cennik podaje 525 km WLTP. MenWorld realnie liczy ok. 450 km przy ok. 25 °C. Zimowego pomiaru wersji 100 kWh nie mamy.

Jak szybko ładuje się Exlantix ET?

Importer deklaruje 290 kW (30–80% w 15 min). Niezależnego pomiaru seryjnego auta w Polsce nie znaleźliśmy, a egzemplarz przedprodukcyjny 77 kWh ładował się wolno. Zapytaj salon o moc DC auta, które kupujesz.

Czy Exlantix ET ma 7 miejsc?

Nie, ma 5 miejsc. Siedem miejsc ma np. XPeng X9, który kosztuje tyle samo, ale jest MPV.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Elektryczny 100 kWh AWD ET: Cena cennikowa 349 900 zł.

Cennik nr 1 z 5.02.2026 (rocznik 2025) nie podaje rabatu: 349 900 zł to cena katalogowa. Oferta ubezpieczenia za 1 zł i leasing od 3 275 zł netto na stronie importera nie mają pełnych parametrów (wpłata, okres, wykup), więc nie traktujemy ich jako ceny. Warunki finansowania sprawdź w salonie na piśmie.

Dokumenty

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Exlantix ET. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, kiedy chcesz przyjechać — umówimy jazdę próbną.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 3 salonów