Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV elektryczny · flagowy model markiDuży elektryczny SUV · 800 V

XPeng G9.Ładowanie 10-80% w 12 minut.

Prawie pięć metrów długości, trzysta pięćdziesiąt jeden koni w wersji wejściowej i ładowanie od dziesięciu do osiemdziesięciu procent w dwanaście minut przy mocy przekraczającej czterysta czterdzieści kilowatów. Do tego bagażnik sześćset sześćdziesiąt litrów plus komora pod maską. Jest jednak lista rzeczy, których w tym aucie nie ma w żadnej wersji — trzeba je dokupić. Zobacz wszystkie modele XPeng.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 6 salonach
XPeng G9 — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Dwieście pięćdziesiąt dwa tysiące za wejście.

Cztery pytaniaCennikPakiet za 16 900
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · cztery pytania

Co sprawdzić przy tym SUV-ie.

Auto z najdłuższym zasięgiem w gamie marki i najkrótszą listą rzeczy w standardzie, jeśli porównać je z modelami tańszymi.

Czego nie ma w żadnej wersji?

Skóry Nappa, foteli z masażem, wentylowanych foteli tylnych i systemu audio Dynaudio. Wszystkie cztery są w opcjonalnym pakiecie za szesnaście tysięcy dziewięćset złotych — również w wersji najdroższej. To odwrotnie niż w tańszych modelach marki, gdzie masaż i osiemnaście albo dwadzieścia głośników bywa w standardzie. Rozkładamy to w osobnej sekcji.

Czy warto dopłacić do wersji Long Range?

Siedemnaście tysięcy kupuje czternaście i trzy dziesiąte kilowatogodziny baterii i osiemdziesiąt trzy kilometry zasięgu, przy identycznej mocy i niemal identycznym przyspieszeniu. To najczystsza dopłata za zasięg w całej gamie marki — bez żadnych dodatków, które mogłyby zaciemnić rachunek.

Kiedy zawieszenie pneumatyczne ma znaczenie?

Dwukomorowe zawieszenie pneumatyczne z amortyzatorami o regulowanej sile tłumienia jest wyłącznie w wersji AWD Performance. Pozostałe dwie mają zawieszenie standardowe. Przy aucie ważącym ponad dwie tony i przeznaczonym do dalekich tras to różnica odczuwalna na długim dystansie, nie kosmetyczna.

Jaka jest gwarancja?

Nie mamy książki gwarancyjnej dla tego modelu — producent udostępnia jeden dokument na całą Unię Europejską, który pobraliśmy przy modelu G6. Warto odnotować, że cennik tego auta nie nosi hasła o siedmiu latach gwarancji, obecnego na okładkach cenników G6, P7+ i X9.

Cennik · trzy wersje i pięć dopłat

Cena, którą od 252 900 do 315 900 zł.

Trzy wersje napędu w rozpiętości sześćdziesięciu trzech tysięcy. Lista opcji jest tu najdłuższa w gamie marki, a jedna z nich zasługuje na osobną uwagę, bo nie jest zwykłym dodatkiem estetycznym.

252 900 zł

wersja RWD Standard Range · cena rekomendowana brutto

Cen promocyjnych brak w dokumencie; cennik nie zawiera oferty finansowania

Dwa dostępne pliki producenta — cennik i arkusz danych technicznych — zawierają identyczną treść i ten sam układ, więc traktujemy je jako jeden dokument, a nie dwa roczniki.

Trzy wersje i pięć dopłat
252 900 złRWD Standard Range351 koni, bateria 80,3 kWh, zasięg 502 kilometry. Zawieszenie standardowe, obręcze dwudziestocalowe.
269 900 złRWD Long RangeTa sama moc, bateria 94,6 kWh i zasięg 585 kilometrów — najdłuższy w gamie. Siedemnaście tysięcy za osiemdziesiąt trzy kilometry.
315 900 złAWD Performance575 koni i cztery i dwie dziesiąte sekundy do setki. Jedyna wersja z dwukomorowym zawieszeniem pneumatycznym i amortyzatorami o regulowanym tłumieniu.
16 900 złPakiet Premium Comfort & AudioSkóra Nappa, cztery fotele z masażem, wentylowane fotele tylne i system Dynaudio z dwudziestoma głośnikami. Nie jest standardem w żadnej wersji — także w tej za 315 900 złotych.
Pakiet opcjonalny · czego nie ma nawet flagowiec

Cztery rzeczy, których nie kupisz w żadnej wersji.

W tańszych modelach tej marki skóra Nappa, masaż foteli i rozbudowany system audio bywają w standardzie od wersji średniej. Tutaj wszystkie cztery pozycje trafiły do jednego pakietu za szesnaście tysięcy dziewięćset złotych — także w wersji za trzysta piętnaście tysięcy.

W pakiecieSkóra NappaŻadna wersja seryjna jej nie ma. Dla porównania: w modelu G6 prawdziwa Nappa jest w standardzie już od wersji średniej, o dwadzieścia dziewięć tysięcy tańszej od wersji wejściowej tego auta.
W pakiecieCztery fotele z masażemMasaż obejmuje oba przednie i oba tylne. W P7+ tej samej marki masaż przednich foteli jest seryjny w każdej wersji, łącznie z najtańszą.
W pakiecieWentylowane fotele tylneZ regulacją podparcia ud i kąta oparcia. W wersji bez pakietu tylna kanapa nie ma wentylacji w żadnym wariancie.
W pakiecieDwadzieścia głośników DynaudioSystem XOPERA Dolby Atmos o mocy 2250 watów. Bez pakietu zostaje układ podstawowy — podczas gdy G6 ma osiemnaście głośników Dolby Atmos seryjnie, a P7+ dwadzieścia.

Zestawienie zawartości pakietu Premium Comfort & Audio z cennika tego modelu, porównane z listami wyposażenia seryjnego modeli G6 i P7+ z ich własnych cenników. Nie oceniamy, czy pakiet jest wart swojej ceny — szesnaście tysięcy dziewięćset złotych za skórę Nappa, cztery fotele z masażem, wentylację tylnej kanapy i dwudziestogłośnikowy system Dynaudio to stawka rynkowa, a nie zawyżona. Zwracamy uwagę na coś innego: struktura oferty jest tu odwrotna niż w tańszych modelach marki, gdzie te same rzeczy są w cenie. Kupujący, który porównuje ceny wyjściowe modeli w gamie, porównuje więc auta wyposażone według różnych zasad. Jeśli ten pakiet ma dla ciebie znaczenie, realna cena wejścia do tego modelu wynosi 269 800 złotych, a nie 252 900 — i wtedy warto ją zestawić z wersją Long Range, która za siedemnaście tysięcy dokłada osiemdziesiąt trzy kilometry zasięgu.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia dużego SUV-a o długości 4891 mm i rozstawie osi 2998 mm — sylwetka z klamkami zlicowanymi z karoserią, przód, tył i wnętrze z ekranem 14,96 cala.

XPeng G9 bok
Lewy bok
XPeng G9 przód
Przód
XPeng G9 prawy profil
Prawy profil
XPeng G9 tył
Tył
XPeng G9 lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wyposażenie z cennika

Co jest w każdej wersji bez dopłaty.

Pozycje seryjne wspólne dla wszystkich trzech wersji, z cennika producenta.

ŁadowanieDo 445 kW, 12 minut do 80%Architektura ośmiusetwoltowa. W wersjach z większą baterią moc rośnie do 525 kilowatów, przy tym samym czasie ładowania.
ZasilanieGniazdo 230 V o mocy 6 kWNajwyższa moc zasilania urządzeń zewnętrznych w gamie marki. Warto przy tym przeczytać wyłączenia gwarancyjne producenta, które wymieniają używanie pojazdu jako stacjonarnego źródła zasilania.
AsystenciXPILOT ASSIST z funkcją przezroczystej podłogiPełny pakiet asystentów z automatycznym parkowaniem drugiej generacji i podglądem terenu pod przednią osią przy manewrach.
Bagażnik660 litrów plus 71 pod maskąPo złożeniu kanapy 1576 litrów. Komora przednia mieści kable do ładowania, dzięki czemu nie zabierają miejsca w bagażniku.
HolowanieUciąg do 1500 kgZ elektrycznie rozkładanym hakiem, dostępnym za dopłatą 5200 złotych. To wartość rzadko spotykana w elektrykach tej wielkości.
KlimatPompa ciepła X-HP3.0Klimatyzacja dwustrefowa z filtrem pyłków i cząstek stałych. Dach panoramiczny z izolacją termiczną osiemdziesięciu sześciu procent.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne według dokumentu producenta.

Wykaz z cennika tego modelu, ułożony tematycznie. Pozycje z pakietu opcjonalnego wymieniamy osobno, żeby nie mieszać ich ze standardem.

Bezpieczeństwo i asystenci (XPILOT ASSIST)7 poz.
  • adaptacyjny tempomat (ACC) i utrzymanie pasa ruchu (LCC)
  • automatyczna kontrola przyspieszenia (ATC) i wspomaganie zmiany pasa (ALC)
  • rozszerzony autopilot EAP 2.0
  • autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB) i rozpoznawanie znaków (TSR)
  • wykrywanie martwego pola (BSD), asystent pasa (LKA), ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA)
  • funkcja przezroczystej podłogi (Transparent Chassis)
  • 7 poduszek powietrznych, TPMS, ESP, e-call, AVAS
Nadwozie i zawieszenie5 poz.
  • klamki zlicowane z karoserią
  • bezramkowe drzwi
  • panoramiczny dach szklany (izolacja termiczna 86%, ochrona UV 99%)
  • felgi aluminiowe 20 cali
  • hak elektrycznie rozkładany (opcja, uciąg do 1500 kg)
Komfort5 poz.
  • klimatyzacja dwustrefowa z pompą ciepła X-HP 3.0
  • system oczyszczania powietrza XfreeBreath (filtr pyłków i PM2,5)
  • fotel kierowcy z regulacją w 8 płaszczyznach i podparciem lędźwiowym 4-kierunkowym
  • składana kanapa tylna 60/40
  • funkcja V2L 6 kW 230V — zasilanie urządzeń zewnętrznych
Multimedia5 poz.
  • ekran centralny dotykowy 14,96 cala
  • cyfrowe zegary 10,25 cala
  • procesor Snapdragon 8295
  • Apple CarPlay / Android Auto
  • aktualizacje OTA
Ładowanie i napęd5 poz.
  • bateria LFP 80,3 kWh (Standard Range) lub 94,6 kWh (Long Range/AWD)
  • ładowarka pokładowa AC do 11 kW (3-fazowa)
  • ładowanie DC do 445 kW (Standard Range) lub 525 kW (Long Range/AWD), złącze CCS2
  • czas ładowania DC 10-80%: 12 minut
  • napęd na tylną oś (RWD Standard/Long Range) lub na obie osie (AWD Performance)

Czterysta czterdzieści pięć kilowatów.

WyposażenieDane techniczneZasięg
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

ParametrRWD Standard Rangeod 252 900 złRWD Long Rangeod 269 900 złAWD Performanceod 315 900 zł
Napęd i osiągi
Napędelektryczny · tylne kołaelektryczny · tylne kołaelektryczny · obie osie
Moc351 KM351 KM575 KM (224 + 351 KM) ▲
Moment obrotowy465 Nm465 Nm695 Nm ▲
Przyspieszenie6,6 s (0–100 km/h)6,4 s (0–100 km/h)4,2 s (0–100 km/h) ▲
Prędkość maksymalna200 km/h
Bateria, zasięg i ładowanie
BateriaLFP 80,3 kWh bruttoLFP 94,6 kWhLFP 94,6 kWh
Architektura800 V
Ładowanie DCdo 445 kWdo 525 kWdo 525 kW
Czas ładowania DC10–80% w 12 min
Ładowanie AC11 kW
Port ładowaniaCCS2
Zasięg WLTP502 km585 km ▲540 km
Zużycie WLTP18,4 kWh/100 km ▲18,6 kWh/100 km20,1 kWh/100 km
Wymiary i praktyczność
Masa własna2235 kg——
NadwozieSUV · 4891 × 1937 × 1680 mm
Rozstaw osi2998 mm
Bagażnik660 l + 71 l z przodu · 1576 l po złożeniu
Podwozie i koła
Droga hamowania33,9 m ze 100 km/h
Zawieszeniestandardowestandardowepneumatyczne z regulacją tłumienia
Felgi20 cali—21 cali

▲ lepszy wynik w wierszu

Zasięg i ładowanie · dane WLTP

Ile realnie przejedziesz i ile trwa postój.

Zasięg WLTP

RWD Standard Range502 km
RWD Long Range — większa bateria585 km

Pięćset dwa kilometry z baterii 80,3 kilowatogodziny i pięćset osiemdziesiąt pięć z pakietu 94,6 — ten drugi wynik jest najdłuższy w całej gamie marki. Zużycie rośnie odpowiednio z 18,4 do 18,6 kilowatogodziny na sto kilometrów, a w wersji z napędem na cztery koła do 20,1. To auto ważące ponad dwie tony i widać to w rachunku energetycznym: efektywność jest tu wyraźnie gorsza niż w mniejszym P7+, który zużywa piętnaście i dwie dziesiąte.

Ładowanie DC 10–80%

12 min

Dwanaście minut przy mocy 445 kilowatów w wersji wejściowej i 525 w pozostałych — to najwyższe wartości w tym zestawieniu i jedne z najwyższych na rynku. Praktyczne zastrzeżenie pozostaje aktualne: taką moc odda tylko ładowarka z górnej półki, a tych w Polsce jest wciąż niewiele. Na typowej stacji stupięćdziesięciokilowatowej postój potrwa dłużej.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywale
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Ładowanie DC bez konkurencji w tej cenie
445 kW (Standard Range) lub 525 kW (Long Range/AWD) i 12 minut na 10-80% — rywale w zbliżonej cenie ładują wyraźnie wolniej: BYD Sealion 7 do 150 kW, GAC Hyptec HT do 163 kW, Deepal S07 tylko do 93 kW.
Bogaty pakiet asystentów już w bazie
Pełny zestaw XPILOT ASSIST (ACC, LCC, ATC, ALC, EAP 2.0, AEB, TSR, BSD, LKA, RCTA, funkcja przezroczystej podłogi) i 7 poduszek powietrznych bez dopłat od wersji RWD Standard Range.
Duży bagażnik plus frunk
660 l w bagażniku tylnym (do 1576 l po złożeniu kanapy) i dodatkowe 71 l pod maską — łącznie więcej użytecznej przestrzeni niż w BYD Sealion 7 (520 l, bez frunka w danych) czy Deepalu S07 (510 l).
Moc i osiągi na poziomie droższych aut
AWD Performance ma łącznie 575 KM (silnik przedni 224 KM plus tylny 351 KM) i przyspiesza do 100 km/h w 4,2 s. Nawet bazowa wersja RWD ma 351 KM — więcej niż jakikolwiek z wymienionych konkurentów w tej cenie.

Do sprawdzenia 4

Brak dokumentu gwarancyjnego dla tego modelu
W odróżnieniu od XPeng G6, P7+ czy X9 (gdzie cennik reklamuje „7 lat gwarancji producenta”), cennik G9 nie zawiera żadnego hasła o gwarancji, a osobnej książki gwarancyjnej dla tego modelu nie ma w dokumentacji. Nie wiadomo, czy to przeoczenie, czy G9 ma inne, krótsze warunki — kluczowe pytanie do zadania dealerowi przed zakupem.
Wyższa cena wejścia niż u rywali
252 900 zł za wersję bazową to więcej niż BYD Sealion 7 (219 900 zł), GAC Hyptec HT (222 900 zł) czy Deepal S07 (204 900 zł) — G9 kosztuje od 30 000 do 48 000 zł więcej niż te SUV-y, choć oferuje mocniejszy napęd i szybsze ładowanie.
Brak wyniku Euro NCAP i danych o ADAS w liczbach
Oficjalne materiały XPeng dla G9 nie podają wyniku zderzeniowego Euro NCAP ani szczegółowych parametrów systemów wspomagania jazdy poza nazwami funkcji — w przeciwieństwie do Deepala S07, który ma potwierdzone 5 gwiazdek Euro NCAP.
Masa własna rośnie z wersją
Od 2235 kg w RWD Standard Range do 2420 kg w wariantach z większą baterią i AWD — to sporo jak na SUV segmentu D, co przekłada się na wyższe zużycie energii (do 20,1 kWh/100 km w AWD Performance).
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca, który dużo jeździ i ceni sobie krótkie postoje na ładowarce DC — 12 minut na 10-80% to czas zbliżony do tankowania. Także rodzina potrzebująca dużego bagażnika (660-1576 l plus frunk) i mocy z zapasem, dla której 252 900-315 900 zł mieści się w budżecie na flagowy model segmentu premium spoza Europy.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kupujący, dla którego pisemne warunki gwarancji są warunkiem podpisania umowy — przy G9 trzeba je wyjaśnić osobno z dealerem, bo dokumentacja producenta ich nie podaje. Również osoby liczące na najniższą możliwą cenę wejścia w elektrycznego SUV-a — Sealion 7, Hyptec HT czy Deepal S07 kosztują od 30 000 zł mniej.

Na tle rywali · duże elektryczne SUV-y

Jak wypada wśród elektryków tej wielkości.

ModelCena odMocZasięgŁadowanie DC
XPeng G9
ten model · punkt odniesienia
252 900 zł351 KM502 km445 kW
elektryczny SUV · oferta w PL
Trzydzieści trzy tysiące taniej, z baterią większą o dwie kilowatogodziny, ale zasięgiem krótszym o dwadzieścia kilometrów i ładowaniem trzykrotnie wolniejszym.
219 900 zł313 KM482 km150 kW
elektryczny SUV · oferta w PL
Dwadzieścia osiem tysięcy taniej i wyraźnie słabszy, z krótszym zasięgiem i mniejszą baterią. Ładuje się jednak sprawnie jak na tę cenę.
225 000 zł292 KM470 km200 kW
elektryczny SUV 7-osobowy · oferta w PL
Sześćdziesiąt siedem tysięcy drożej, z ogromną baterią sto osiem i osiem dziesiątych kilowatogodziny i trzecim rzędem siedzeń. Ładuje się jednak mocą dwuipółkrotnie niższą.
320 000 zł517 KM530 km170 kW
Ceny z cenników w dniu przeglądu. Przewaga w kolumnie ładowania jest tu bardzo wyraźna i wynika z architektury ośmiusetwoltowej, której żaden z trzech rywali nie ma. Trzeba jednak pamiętać, że nasza cena wyjściowa nie obejmuje pakietu ze skórą Nappa, masażem foteli i systemem audio premium — u części rywali takie wyposażenie bywa w standardzie.Porównaj szczegółowo

Gwarancja bez własnego dokumentu.

GwarancjaDo ustalenia
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · dokument z innego modelu

Warunki znamy, ale nie z dokumentu tego auta.

Producent wydaje jedną książkę gwarancyjną na całą Unię Europejską. Egzemplarz przypisany do tego modelu nie jest publicznie dostępny — poniższe warunki pochodzą z dokumentu pobranego przy modelu G6.

Bateria, silnik, moduł mocy8 lat / 160 000 kmmin. 70% pojemnościDziewięćdziesiąt sześć miesięcy albo sto sześćdziesiąt tysięcy kilometrów. Ochrona obejmuje przywrócenie baterii do co najmniej siedemdziesięciu procent pierwotnej pojemności.
Gwarancja podstawowa5 lat / 120 000 kmreszta pojazduSześćdziesiąt miesięcy na pozostałe oryginalne części. Przy aucie za ćwierć miliona złotych to liczba, którą warto potwierdzić na piśmie przed zakupem.
Dokument dla tego modelubrak publicznielukaW materiałach producenta nie ma osobnej książki gwarancyjnej tego auta. Dokument unijny deklaruje zastosowanie do modeli kupowanych w Unii Europejskiej, ale potwierdzenia dla tego konkretnego samochodu nie mamy.
Antykorozja i lakier12 lat / 3 lataAntykorozja bez limitu przebiegu, ale wyłącznie perforacja od środka na zewnątrz. Lakier — trzydzieści sześć miesięcy bez ograniczenia kilometrów.
Cennik bez hasła o siedmiu latachwarto odnotowaćOkładki cenników G6, P7+ i X9 noszą nagłówek o siedmiu latach gwarancji bez ograniczeń. Cennik tego modelu takiego hasła nie zawiera — czego nie interpretujemy, tylko odnotowujemy.
Druga strona · granice ochrony

Pięć rzeczy wartych ustalenia przed zakupem.

Przy aucie z tej półki cenowej warunki gwarancji przestają być formalnością. Poniżej to, co wynika z dostępnego dokumentu, i to, czego w nim nie ma.

  • Dokument przypisany do tego modeluPodstawowa rzecz do uzyskania w salonie: książka gwarancyjna wystawiona dla tego auta, a nie dokument ogólnounijny pobrany przy innym modelu.
  • Zawieszenie pneumatyczne a okres ochronyWersja z napędem na cztery koła ma podzespół, którego pozostałe wersje nie mają. Dokument unijny nie wymienia zawieszenia pneumatycznego wśród części kluczowych, więc obejmowałaby je gwarancja podstawowa — pięcioletnia. Warto to potwierdzić, bo to element kosztowny w naprawie.
  • Gniazdo 230 V o mocy 6 kWAuto ma najmocniejszą funkcję zasilania zewnętrznego w gamie, a dokument gwarancyjny wyklucza używanie pojazdu jako stacjonarnego źródła zasilania. Granica nie została nigdzie zdefiniowana.
  • Serwis wyłącznie autoryzowanyNaprawy poza siecią, a także użycie nieoryginalnych płynów i części, wyłączają ochronę. Marka ma w Polsce sześć punktów, co przy tym warunku warto policzyć na mapie względem miejsca zamieszkania.
  • Cennik pakietów serwisowychNie istnieje w formie publicznego dokumentu — producent odsyła do dealera. Przy pięcioletniej gwarancji podstawowej i obowiązku serwisowania w terminie koszt przeglądów jest częścią rachunku, którą warto poznać przed podpisaniem umowy.

Warunki z dokumentu „Warranty and Maintenance Manual (for European Union)” wydanego przez XPENG European Holding B.V. Uwaga metodyczna: przypisanie tych warunków do niniejszego modelu jest naszym wnioskiem z zakresu deklarowanego w dokumencie, a nie potwierdzeniem od importera. Nie kopiujemy natomiast do tej sekcji niczego, czego w dokumencie nie ma — w szczególności nie przenosimy tu hasła o siedmiu latach, które w cenniku tego modelu i tak nie występuje.

Sześć salonów w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · sześć salonów

Usiądź za kierownicą i usiądź w fotelu bez pakietu.

Przy tym aucie jazda testowa ma jedno konkretne zadanie: sprawdzić, czy fotele i system audio w wersji bez opcjonalnego pakietu wystarczają. Szesnaście tysięcy dziewięćset złotych to kwota, o której lepiej zdecydować po dotknięciu tapicerki niż po przeczytaniu cennika.

6 salonów XPeng · 6 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami XPengBydgoszczGdańskKatowiceOpoleSwadzimWarszawakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 6 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 6 punktów w Polsce (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Opole).Pełna mapa i wszystkie salony →
3
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje XPeng G9 w 2026 roku?
Według aktualnego cennika RWD Standard Range kosztuje 252 900 zł, RWD Long Range — 269 900 zł, a AWD Performance (575 KM) — 315 900 zł. Do tego dopłaty: lakier metalizowany 5900 zł, felgi 21 cali dla wersji RWD 5900 zł, hak elektryczny 5200 zł, Pakiet Premium Comfort & Audio (Nappa, masaż, Dynaudio) 16 900 zł. Dokumenty nie wskazują cen promocyjnych ani rocznika 2025.
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla XPeng G9?
Według WLTP: RWD Standard Range (bateria 80,3 kWh) — 502 km przy zużyciu 18,4 kWh/100 km. RWD Long Range (94,6 kWh) — 585 km przy 18,6 kWh/100 km. AWD Performance (też 94,6 kWh, ale mocniejszy napęd) — 540 km przy 20,1 kWh/100 km. To wartości katalogowe; w praktyce, zwłaszcza zimą i na autostradzie, trzeba liczyć się z niższym wynikiem.
Jak szybko ładuje się XPeng G9?
To mocna strona modelu: ładowarka DC (CCS2) przyjmuje do 445 kW w wersji Standard Range i do 525 kW w Long Range/AWD Performance, co pozwala uzupełnić baterię od 10 do 80% w zaledwie 12 minut. Ładowarka pokładowa AC ma standardowe 11 kW (3-fazowa) — do pełnego naładowania z domowego wallboxa potrzeba kilku godzin, w zależności od wersji baterii.
Jaką gwarancję ma XPeng G9?
To wymaga wyjaśnienia przed zakupem: oficjalne dokumenty XPeng dla G9 (cennik, karta techniczna) nie zawierają informacji o warunkach gwarancji — nawet marketingowego hasła o liczbie lat, które pojawia się w materiałach G6, P7+ i X9. Instrukcja obsługi odsyła do „podręcznika gwarancji i konserwacji”, którego treści nie udostępniono. Zalecamy zażądać od dealera pisemnego potwierdzenia warunków przed podpisaniem umowy.
Czym różnią się wersje RWD Standard Range, RWD Long Range i AWD Performance?
RWD Standard Range (252 900 zł) ma baterię 80,3 kWh i 351 KM. RWD Long Range (269 900 zł) dokłada większą baterię 94,6 kWh — dłuższy zasięg (585 km) przy tej samej mocy. AWD Performance (315 900 zł) ma dwa silniki (575 KM łącznie), zawieszenie pneumatyczne z regulacją tłumienia, felgi 21 cali w standardzie i dostępny pakiet Black Edition oraz matowy lakier Kaitoke Green — jako jedyny wariant.
Czy XPeng G9 ma wynik Euro NCAP i ile ma mocy?
Dane o osiągach pochodzą z oficjalnego cennika: RWD Standard Range i Long Range mają 351 KM i 465 Nm (przyspieszenie 0-100 km/h odpowiednio 6,6 s i 6,4 s), a AWD Performance — 575 KM (224 KM z przodu, 351 KM z tyłu) i 695 Nm, co daje 4,2 s. Prędkość maksymalna wszystkich wersji to 200 km/h. Wyniku Euro NCAP oficjalne materiały XPeng dla G9 nie podają — warto zapytać dealera.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o G9? Zapytaj o pakiet i o gwarancję.

Dwie rzeczy zmieniają tu rachunek: zawartość pakietu opcjonalnego i dokument gwarancyjny przypisany do tego modelu.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: XPeng G9

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt