Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV elektryczny · roczniki 2025 i 2026 w promocjiSUV elektryczny · 313–530 KM · 3 wersje

BYD Sealion 7.482 km zasięgu w wersji Comfort.

Elektryczny SUV coupé BYD w wersji podstawowej Comfort przejeżdża 482 km w cyklu mieszanym WLTP — cała gama mieści się w zakresie 456–502 km, zależnie od wersji. Bateria Blade LFP (litowo-żelazowo-fosforanowa) ma 82,5 kWh w Comfort i Design, a 91,3 kWh w topowej Excellence, która dodatkowo ładuje się mocą 230 kW zamiast 150. Przy zakupie za gotówkę działają 2 promocje: dla rocznika 2026 od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów oraz dla rocznika 2025. Zobacz wszystkie modele marki BYD.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Ceny i dane sprawdzone 7.10.2026 · rocznik 2026 od 1.10.2026 do odwołania, rocznik 2025 bez potwierdzonej daty końca
BYD Sealion 7 — ujęcie okładkoweSylwetka SUV-a coupé — 4830 mm długości, rozstaw osi 2930 mm.

Wybierz wersję świadomie. 3485 zł różnicy między Design a Excellence.

6 pytań2 akcje promocyjneRóżnica Design–Excellence
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz chińskie auto · bez ściemy

6 pytań o dużego elektryka.

Przy aucie za 193 550–247 900 zł i mocy do 530 KM pytania dotyczą głównie tego, co z tej mocy zostaje w codziennej jeździe — i na ile możesz zaufać dokumentom producenta.

Którą wersję wybrać?

Odpowiedź jest nietypowo prosta: Excellence, bo po promocji rocznika 2026 za 3485 zł więcej niż Design (215 910 wobec 219 395 zł) dostajesz większą baterię (91,3 kWh), 46 km zasięgu więcej i ładowanie szybsze o 8 minut — wciąż dużo mniej niż 8000 zł z cennika katalogowego. W roczniku 2025, jeśli egzemplarz jest jeszcze dostępny, dopłata wynosi tylko 400 zł. Comfort z napędem na tył kosztuje 25 845 zł mniej niż Excellence, a jeśli nie potrzebujesz napędu na 4 koła, też ma sens.

Ile realnie zużywa prądu?

Tabela szczegółowa cennika podaje od 19,9 do 21,9 kWh na 100 km zależnie od wersji. Cennik obowiązujący od lipca 2026 miał w stopce niższy zakres 15,6–16,0 kWh, który nie odpowiadał żadnej wersji — nowsze dokumenty już tej adnotacji nie mają, opisujemy to osobno niżej.

Czy 530 KM w SUV-ie ma sens?

To pytanie o styl jazdy, nie o technikę. Na co dzień auto zużywa tyle, ile podaje tabela zużycia. Warto pamiętać, że wersje z napędem na 4 koła mają krótszy zasięg od wersji z napędem na tył — poza wariantem Excellence z większą baterią.

Co warto sprawdzić w bagażniku osobiście, a nie tylko w cenniku?

Wysokość progu załadunku i łatwość dostępu do zaczepów ISOFIX na tylnej kanapie — dokumenty producenta tego nie opisują, więc oceń to podczas jazdy próbnej. Pod podłogą bagażnika nie ma dodatkowego schowka; jedyna dodatkowa przestrzeń jest z przodu, pod maską.

Gwarancja baterii — 200 000 czy 250 000 km?

Cenniki od stycznia 2026 mówią o 8 latach lub 250 000 km, ale wiążący dokument gwarancyjny wciąż podaje 200 000 km, przy tym samym progu 70% pojemności. Poproś salon o warunki na piśmie przypisane do numeru VIN Twojego egzemplarza.

Serwis, części i wartość odsprzedaży — na co zwrócić uwagę?

Sieć serwisowa BYD w Polsce wciąż się rozbudowuje, ale na rynku wtórnym Sealion 7 dopiero się pojawia — 15.09.2026 Otomoto liczył dla tego modelu 35 ogłoszeń. Zapytaj serwis o koszt i dostępność części do baterii i sterownika napędu, zanim podpiszesz umowę; wartości odsprzedaży po kilku latach nikt jeszcze nie zmierzył.

Porównaj ceny z 2 równoległych akcji.

CennikPromocje 2025 i 2026Wyprzedaż 2025
Rozdział 2 z 5
Cena · 2 równoległe akcje promocyjne

Ile kosztuje Sealion 7? Sprawdź, z której akcji jest Twoja oferta.

Comfort z napędem na tył kosztuje po promocji z 1 października 2026 193 550 zł, Design z napędem na 4 koła (AWD) 215 910 zł, a Excellence AWD 219 395 zł — to ceny dla rocznika 2026, wyłącznie za gotówkę. Karta oferty pokazuje też rocznik 2025 (187 000 / 211 600 / 212 000 zł). Dwie najdroższe wersje dzieli po promocji 3485 zł, a w roczniku 2025 tylko 400 zł — i to najważniejsza informacja na tej stronie.

od 193 550 zł

Comfort RWD po promocji, rocznik 2026 · katalog 219 900 zł

Rocznik 2026 od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów · rocznik 2025: karta oferty · tylko gotówka

Stara strona „Wyprzedaż 2025” (nadal online 7.10.2026) podaje inne kwoty dla tych samych wersji: 195 790 / 211 590 / 221 890 zł, bez podanej daty końcowej. Nie traktujemy jej jako źródła cen — poproś dealera o potwierdzenie, z której akcji pochodzi Twoja oferta. Ceny zawierają VAT i dotyczą wyłącznie zakupu za gotówkę; rabatów nie łączy się z finansowaniem. Lakier inny niż bazowy kosztuje 5000 zł.

3 wersje, 2 promocyjne roczniki naraz
193 550 złComfort RWD · rocznik 2026Katalog 219 900 zł; promocja od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów, wyłącznie za gotówkę.
215 910 złDesign AWD · rocznik 2026Katalog 239 900 zł. Te same warunki zakupu co Comfort.
219 395 złExcellence AWD · rocznik 2026Katalog 247 900 zł — po promocji ta wersja jest tylko o 3485 zł droższa od Design.
187 000 złComfort RWD · rocznik 2025Katalog dla tego rocznika to 219 900 zł, a rabat większy niż w roczniku 2026. Zakup wyłącznie za gotówkę.
211 600 złDesign AWD · rocznik 2025Katalog 239 900 zł. Te same warunki zakupu co Comfort.
212 000 złExcellence AWD · rocznik 2025Katalog 247 900 zł — po promocji ta wersja zbliża się ceną do Design (+400 zł).
Sealion 7 · przed zakupem

Rocznik w ogłoszeniu nie mówi wszystkiego.

Cennik BYD z 1 października 2026 obejmuje rocznik 2026; ceny dla aut z produkcji 2025 widać jeszcze na karcie oferty. Sprawdź, którego rocznika dotyczy oferta w Twoim salonie.

Cennik z 1.10.2026

Rocznik 2026

Comfort / Design / Excellence193 550–219 395 zł

Rabat mniejszy niż dla rocznika 2025, od 23 990 do 28 505 zł poniżej katalogu — to nowsza produkcja z tym samym cennikiem katalogowym, obowiązująca od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów.

Karta oferty, stan 7.10.2026

Rocznik 2025

Comfort / Design / Excellence187 000–212 000 zł

Największy rabat: do 35 900 zł poniżej katalogu. Dotyczy egzemplarzy wyprodukowanych w 2025 roku.

Cennik BYD Sealion 7 z 1.10.2026 (rocznik 2026) i karta oferty (rocznik 2025) · odczyt 7.10.2026.

Różnica cen wersji · sprawdź przed zakupem

3485 zł za większą baterię i szybsze ładowanie.

Po promocji rocznika 2026 dzielą wersje Design AWD i Excellence AWD 3485 zł, choć w cenniku katalogowym różnica wynosi 8000 zł; w roczniku 2025 to tylko 400 zł. Poniżej dokładnie to, co za tę dopłatę dostajesz — i jedno zastrzeżenie, które warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.

  • Bateria większa o 8,8 kWh91,3 kWh w Excellence wobec 82,5 kWh w Design — to największa bateria w całej gamie Sealiona 7.
  • Zasięg dłuższy o 46 km502 km wobec 456 km w cyklu mieszanym WLTP. Excellence przejeżdża więcej nawet od wersji Comfort z napędem na tył (482 km).
  • Ładowanie 230 zamiast 150 kWOd 10 do 80% w 24 minuty zamiast 32. Na dłuższej trasie to realna oszczędność czasu na każdym postoju.
  • Moc i moment identyczneObie wersje z napędem na 4 koła mają po 530 KM i 690 Nm — pod tym względem nie ma żadnej różnicy.
  • Excellence zużywa nieco więcej energii21,9 kWh/100 km wobec 21,4 w Design. Większa bateria waży więcej, ale nadrabia to pojemnością.
  • Różnica zależy od rocznika i akcjiW roczniku 2026 (cennik z 1.10.2026) Design AWD kosztuje 215 910 zł, a Excellence AWD 219 395 zł — dzieli je 3485 zł. Ta sama para na starej stronie „Wyprzedaż 2025” kosztuje 211 590 i 221 890 zł — dzieli ją 10 300 zł, nie 400. Sprawdź u dealera, z której akcji jest Twoja oferta, zanim porównasz ceny.

Ceny promocyjne i katalogowe oraz parametry techniczne z polskiego cennika BYD Sealion 7 z 1.10.2026 i karty oferty rocznika 2025 · odczyt 7.10.2026.

3 wersje · napęd na tył albo na 4 koła

Comfort, Design czy Excellence?

Wszystkie mają to samo wyposażenie komfortowe. Różni je napęd, bateria i szybkość ładowania.

Napęd na tył (RWD)Comfort RWD193 550 złkatalogowo 219 900 zł, rocznik 2026 · rocznik 2025: 187 000 zł
  • Bateria82,5 kWh
  • Zasięg WLTP482 km · 631 km w mieście
  • Moc313 KM / 380 Nm
  • Ładowanie DC150 kW · 10–80% w 32 minuty
  • Zużycie19,9 kWh/100 km

Najtańsza i najoszczędniejsza wersja, z 1 silnikiem na tylnej osi. Jeśli nie potrzebujesz napędu na 4 koła, daje najlepszy stosunek zasięgu do ceny.

Napęd na 4 koła (AWD)Design AWD215 910 złkatalogowo 239 900 zł, rocznik 2026 · rocznik 2025: 211 600 zł
  • Bateria82,5 kWh
  • Zasięg WLTP456 km · 600 km w mieście
  • Moc530 KM / 690 Nm
  • Ładowanie DC150 kW · 10–80% w 32 minuty
  • Zużycie21,4 kWh/100 km

Napęd na obie osie i moc 530 KM, ale przy tej samej baterii co wersja podstawowa — stąd najkrótszy zasięg w gamie. Sprawdź cenę wersji Excellence, zanim się zdecydujesz.

Największa bateriaExcellence AWD219 395 złkatalogowo 247 900 zł, rocznik 2026 · rocznik 2025: 212 000 zł
  • Bateria91,3 kWh
  • Zasięg WLTP502 km · 616 km w mieście
  • Moc530 KM / 690 Nm
  • Ładowanie DC230 kW · 10–80% w 24 minuty
  • Cena względem Design+3485 zł

Ma większą baterię, dłuższy zasięg i ładowanie szybsze o 8 minut niż Design. Przy obowiązującej promocji to najrozsądniejszy wybór z całej trójki.

Przymierz Sealiona 7. Bagażnik, wymiary i fotelik.

Bagażnik i frunkWymiaryBezpieczeństwo
Rozdział 3 z 5
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj Sealion 7 z każdej strony.

5 ujęć SUV-a coupé o długości 4830 mm i rozstawie osi 2930 mm — sylwetka, przód, tył i oba profile.

BYD Sealion 7 bok
Sylwetka SUV-a coupé — 4830 mm długości, rozstaw osi 2930 mm.
BYD Sealion 7 przód
Reflektory LED z automatycznym włączaniem i doświetlaniem zakrętów — standard w każdej wersji.
BYD Sealion 7 prawy profil
Profil z prawej strony — szerokość z lusterkami 2189 mm.
BYD Sealion 7 tył
Elektryczna klapa z otwieraniem nogą; pod nią 520 l bagażnika, plus 58 l we frunku z przodu.
BYD Sealion 7 lewy profil
Profil z lewej strony — felgi 18 cali (Comfort) albo 21 cali (Design, Excellence).
Sealion 7 · przed zamówieniem

Przymierz Sealiona 7.

4 wymiary, które warto sprawdzić, zanim wpłacisz zaliczkę — zmierz je u siebie, w salonie i na trasie.

Bagażnik i frunk520 + 58 l, po złożeniu 1789 lBagażnik pod przednią klapą (frunk) na przewód ładowania — dzięki niemu nie musisz przekładać walizek przy każdym postoju. Zabierz do salonu wózek albo torbę podróżną i sprawdź otwór załadunkowy.
Miejsce postojowe4830 mm długości, 2930 mm rozstawu osiSprawdź szerokość bramy garażowej i miejsca parkingowego — szerokość auta z lusterkami to 2189 mm. Rozstaw osi 2930 mm przekłada się na miejsce na nogi z tyłu.
Fotele dla dzieciMocowania ISOFIX i i-SizeZamontuj własny fotelik na tylnej kanapie i sprawdź dostęp do zaczepów, zanim ocenisz resztę wyposażenia.
Ładowanie w domuAC do 11 kW przez nocŁadowarka pokładowa 11 kW napełnia baterię przez noc w garażu — bez porannego szukania wolnej stacji. Pełne ładowanie 0–100% zajmuje 8,6–9,6 godziny zależnie od wersji.Policz koszt 100 km ze swoją stawką prądu

Wymiary i pojemności bagażników: polski cennik BYD Sealion 7, rocznik 2026.

Na pokładzie · wspólne dla całej gamy

Co masz niezależnie od wybranej wersji.

Wyposażenie komfortowe jest wspólne dla całej gamy — różnice dotyczą wyłącznie napędu, baterii i szybkości ładowania.

KlimatPompa ciepła w standardzieOgranicza zimowy spadek zasięgu skuteczniej niż zwykła grzałka oporowa — dotyczy wszystkich 3 wersji.
WnętrzeEkran 15,6 cala i DynaudioObracany ekran centralny, 12 głośników, punkt dostępowy WiFi i łączność 4G.
FoteleWentylowane, z pamięcią ustawieńFotel kierowcy z regulacją elektryczną, podgrzewaniem, wentylacją i pamięcią pozycji. Tylne siedzenia też podgrzewane.
Bagażnik520 l plus 58 l z przoduPo złożeniu kanapy 1789 l. Elektryczna klapa otwierana ruchem nogi.
ZasilanieFunkcja V2LBateria auta zasila urządzenia zewnętrzne, jak duże gniazdko elektryczne. Ładowarka pokładowa AC przyjmuje 11 kW, dostępne jest też ładowanie zaplanowane.
BezpieczeństwoPełny pakiet asystentówTempomat adaptacyjny (ACC), hamowanie awaryjne (AEB), monitorowanie martwego pola (BSD) oraz mocowania ISOFIX i i-Size.
Wyposażenie · pełna lista z polskiego cennika

Kompletna lista wyposażenia seryjnego.

Wyposażenie seryjne 3 wersji, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika BYD Sealion 7, rocznik 2026.

Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik6 poz.
  • autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
  • adaptacyjny tempomat (ACC)
  • monitorowanie martwego pola (BSD)
  • monitorowanie zmęczenia kierowcy (DFM)
  • kontrola ciśnienia w oponach (TPMS)
  • mocowania fotelików ISOFIX i i-Size
Światła i widoczność — polski cennik7 poz.
  • reflektory LED z automatycznym włączaniem
  • światła do jazdy dziennej LED
  • asystent świateł drogowych (HMA)
  • funkcja Follow me home
  • doświetlenie zakrętów
  • dynamiczne kierunkowskazy
  • lusterka elektrycznie składane i podgrzewane, z pamięcią ustawień
Komfort — polski cennik9 poz.
  • dach panoramiczny
  • dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z pompą ciepła
  • tapicerka ze skóry wegańskiej (Excellence: skóra naturalna)
  • wyświetlacz przezierny (HUD) — wyłącznie w wersji Excellence
  • fotel kierowcy elektryczny, podgrzewany i wentylowany, z pamięcią ustawień
  • tylne siedzenia podgrzewane
  • podgrzewana kierownica wielofunkcyjna
  • elektryczna klapa bagażnika z otwieraniem nogą
  • felgi 18 cali (Comfort) albo 21 cali (Design, Excellence)
Multimedia — polski cennik7 poz.
  • obracany ekran dotykowy 15,6 cala
  • cyfrowe zegary LCD
  • nawigacja
  • nagłośnienie Dynaudio z 12 głośnikami
  • punkt dostępowy WiFi
  • łączność 4G
  • 2 inteligentne kluczyki i kluczyk NFC
Ładowanie i napęd — polski cennik7 poz.
  • bateria Blade LFP (litowo-żelazowo-fosforanowa) 82,5 kWh (Excellence: 91,3 kWh)
  • pompa ciepła w standardzie
  • ładowarka pokładowa AC 11 kW
  • ładowanie DC do 150 kW (Excellence: do 230 kW), złącze CCS2
  • funkcja ładowania zaplanowanego
  • funkcja V2L (zasilanie urządzeń z baterii auta)
  • bagażnik pod przednią klapą (frunk) 58 l
Sealion 7 · Euro NCAP

5 gwiazdek Euro NCAP dla wszystkich 3 wersji.

Ocena opublikowana 9 kwietnia 2025 roku obejmuje wprost Comfort, Design i Excellence — to nie ekstrapolacja, tabela wyniku wymienia wszystkie 3 warianty sprzedawane dziś w Polsce.

87%Ochrona dorosłychKabina pozostała stabilna w zderzeniu czołowym z częściowym pokryciem, a bariera boczna i słup dały maksimum punktów.
93%Ochrona dzieciManekiny w wieku 6 i 10 lat dostały maksimum punktów w zderzeniu czołowym i bocznym. Zamontuj własny fotelik i sprawdź dostęp do mocowań.
76%Piesi i rowerzyściNajsłabszy wynik testu: ochrona głowy pieszego na sztywnych słupkach przedniej szyby oceniona jako niedostateczna, a reakcja hamowania awaryjnego na pieszych za autem jako przeciętna.
79%Systemy wspomagająceTempomat adaptacyjny, ostrzeżenia i korekty toru jazdy wspierają kierowcę — wynik testu nie oznacza jazdy autonomicznej.

Euro NCAP · BYD Sealion 7 · ocena opublikowana 9.04.2025.

Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

ParametrComfort RWDod 193 550 złDesign AWDod 215 910 złExcellence AWDod 219 395 zł
Napęd i osiągi
Napędelektryczny, na tyłelektryczny, na 4 kołaelektryczny, na 4 koła
Moc313 KM530 KM ▲530 KM ▲
Moment obrotowy380 Nm690 Nm ▲690 Nm ▲
0–100 km/h6,7 s4,5 s ▲4,5 s ▲
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria82,5 kWh82,5 kWh91,3 kWh
Zasięg WLTP mieszany456–502 km zależnie od wersji
Zasięg WLTP miejski600–631 km
Zużycie energii19,9–21,9 kWh/100 km wg tabeli szczegółowej
Ładowanie DC150 kW150 kW230 kW
Ładowanie AC11 kW · 0–100% w 8,6–9,6 godziny
Wymiary i praktyczność
Bagażniki58 l z przodu · 520 l z tyłu · 1789 l po złożeniu
Przyczepa z hamulcem750 kg1500 kg1500 kg
Wymiary4830 × 1925 × 1620 mm

▲ lepszy wynik w wierszu

Policz koszt kilometra. Zużycie energii i ładowanie.

Dane techniczneZużycie energiiŁadowanie
Rozdział 4 z 5
Sealion 7 · niespójność w cenniku

Cennik podaje 2 różne zużycia energii.

W cenniku obowiązującym od lipca 2026 były 2 rozbieżne informacje o tym, ile auto zużywa prądu. Nie rozstrzygamy, która była poprawna — pokazujemy obie i wyjaśniamy, skąd prawdopodobnie wzięła się różnica.

  • Tabela szczegółowa: 19,9 do 21,9 kWh/100 kmWartości dla każdej wersji: Comfort 19,9, Design 21,4, Excellence 21,9 kWh/100 km. Zgadzają się z etykietą energetyczną w tym samym cenniku.
  • Stopka dokumentu: 15,6 do 16,0 kWh/100 kmAdnotacja wymagana przepisami o informowaniu konsumentów podawała zakres o jedną czwartą niższy i nie odpowiadała żadnej wersji tego modelu. Ta adnotacja jest w cenniku obowiązującym od 1 lipca 2026; w dokumentach, które producent udostępnia dziś, już jej nie ma — tabela i etykieta energetyczna podają wyłącznie 19,9–21,9.
  • Skąd prawdopodobnie ta różnicaZakres 15,6–16,0 pojawiał się w cennikach innych, mniejszych modeli tej marki. To najpewniej była pomyłka przy powielaniu szablonu dokumentu, nie rozbieżność metodologiczna.
  • Której wartości używamy w kalkulatorzeTabeli szczegółowej, bo podaje wartości dla każdej wersji i zgadza się z etykietą energetyczną. Zakres ze stopki traktujemy jako oczywistą pomyłkę.Policz różnicę w koszcie 100 km

Polski cennik BYD Sealion 7, rocznik 2026 — tabela szczegółowa, etykieta energetyczna i stopka.

Zasięg i ładowanie · dane z cennika

502 km w wersji Excellence — sprawdź pozostałe.

WLTP · Excellence AWD

Mieszany · Excellence AWD502 km
Miejski · Excellence AWD616 km

Comfort z napędem na tył osiąga 482 km przy mniejszym zużyciu energii, a Design z napędem na 4 koła i tą samą baterią co Comfort — tylko 456 km. Excellence wygrywa mimo napędu na obie osie dzięki największej baterii w gamie, 91,3 kWh.

Ładowanie DC · 10 → 80%

24 min

Excellence przyjmuje do 230 kW, pozostałe 2 wersje do 150 kW — u nich ten sam zakres zajmuje 32 minuty. W domu, z ładowarki 11 kW, pełne ładowanie trwa od 8,6 do 9,6 godziny zależnie od pojemności baterii.

Sealion 7 · plan ładowania

Zaplanuj ładowanie pod wersję.

Comfort i Design ładują się tak samo, Excellence szybciej. 4 fakty, zanim ocenisz wygodę codziennego ładowania.

DC · 150 kW10–80% w 32 minutyDotyczy wersji Comfort i Design. To wartość maksymalna — realny czas zależy od temperatury baterii i stacji.
DC · 230 kW10–80% w 24 minutyTylko Excellence AWD. Różnica 8 minut na każdym postoju sumuje się na dłuższej trasie.
AC · 11 kWPełne ładowanie przez noc0–100% w 8,6 godziny (Comfort, Design) albo 9,6 godziny (Excellence) z domowej ładowarki trójfazowej.
V2LZasilanie z auta jak z gniazdkaBateria zasila urządzenia zewnętrzne — od czajnika po elektronarzędzia. Ustal, czy dostaniesz do tego osobny adapter.

Parametry ładowania: polski cennik BYD Sealion 7, rocznik 2026.

Kalkulator / Twoje założenia

Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?

Punktem wyjścia jest 19,9 kWh/100 km z tabeli szczegółowej dla wersji Comfort. Cennik obowiązujący od lipca 2026 miał w stopce inny, niższy zakres 15,6–16,0 kWh/100 km dla całej gamy — to najpewniej była pomyłka szablonu, której nowsze dokumenty już nie powtarzają. Dla Design wpisz 21,4, a dla Excellence 21,9 kWh/100 km.

1. Ustaw swoje założenia

2. Sprawdź koszt energii

Symulacja dla 15 000 km rocznie

Sealion 7 · energia23,88 zł/ 100 km
3 582,00 zł/ rok
1,20 zł/kWh i 15 000 km rocznie to przykładowe założenia — wpisz własne. Wynik obejmuje samą energię, bez zakupu auta, ubezpieczenia, przeglądów i opon.

Zdecyduj i umów jazdę. Bilans, rywale i gwarancja.

WerdyktNa tle rywaliWarunki gwarancji
Rozdział 5 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

3 warianty mocy w jednym cenniku
Od 313 KM (Comfort RWD, 6,7 s do 100 km/h) po 530 KM (Design i Excellence AWD, 4,5 s) w tej samej bryle nadwozia. Wśród rywali w tej cenie tak mocnej wersji z napędem na 4 koła nie oferuje ani BYD Seal, ani XPeng G6.
Bogate wyposażenie bazowe
Już Comfort RWD ma dach panoramiczny, elektryczną klapę bagażnika z otwieraniem nogą, podgrzewaną kierownicę, fotel kierowcy z pamięcią i wentylacją, ekran 15,6 cala, nagłośnienie Dynaudio z 12 głośnikami, pompę ciepła i funkcję V2L. Jedyny dodatkowy koszt to lakier inny niż bazowy — 5000 zł.
Ładowanie AC z jednej nocy
Ładowarka pokładowa 11 kW napełnia baterię od 0 do 100% w 8,6 godziny (Comfort, Design) albo 9,6 godziny (Excellence) z domowego wallboxa. Na DC do 150 kW (Comfort, Design) albo 230 kW (Excellence) uzupełnienie 10–80% zajmuje od 24 do 32 minut.
5 gwiazdek Euro NCAP dla wszystkich 3 wersji
Ocena z 9 kwietnia 2025 roku (87/93/76/79%) obejmuje wprost Comfort, Design i Excellence — to nie ekstrapolacja z innego modelu.

Do sprawdzenia 4

2 promocyjne roczniki i 2 różne strony z cenami
Karta oferty BYD promuje równolegle egzemplarze z rocznika 2025 (od 187 000 zł) i rocznika 2026 (od 193 550 zł), a stara strona „Wyprzedaż 2025” podaje jeszcze inne kwoty. Zapytaj dealera, z której akcji jest Twoja oferta, zanim porównasz ceny.
Design i Excellence różnią się głównie ceną, nie osiągami
Design AWD (239 900 zł) i Excellence AWD (247 900 zł) mają identyczny układ napędowy: 530 KM, 690 Nm i 4,5 s. Za 8000 zł katalogowej różnicy Excellence dokłada baterię 91,3 zamiast 82,5 kWh, 502 zamiast 456 km zasięgu i ładowanie 230 zamiast 150 kW, a do tego wyświetlacz przezierny (HUD), skórę naturalną i czerwone zaciski — po promocji ta różnica topnieje do 3485 zł (rocznik 2026) albo 400 zł (rocznik 2025).
Niejasność w zużyciu energii między dokumentami
Cennik obowiązujący od lipca 2026 miał w stopce zbiorczy zakres 15,6–16,0 kWh/100 km dla całej gamy, niezgodny ze szczegółową tabelą (19,9–21,9 kWh/100 km zależnie od wersji) — najpewniej błąd szablonu, którego nowsze dokumenty już nie powtarzają. Do obliczeń kosztów ładowania przyjmij wartości ze szczegółowej tabeli.
Euro NCAP wskazuje 2 słabe punkty
Test 2025 ocenił ochronę klatki piersiowej tylnego pasażera w zderzeniu czołowym jako słabą, a ochronę głowy pieszego przy słupkach przedniej szyby jako niedostateczną. Reszta wyniku jest mocna, stąd i tak 5 gwiazdek, ale te 2 obszary warto znać.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca szukający SUV-a z realnym wyborem mocy — od oszczędnego napędu na tył po 530-konny napęd na 4 koła — gotowy ładować w domu przez noc (8,6–9,6 godziny na AC). Także rodzina, dla której liczy się pojemny bagażnik (520 l plus frunk) i bogate wyposażenie bazowe bez dodatkowych kosztów.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Osoby, dla których pisemna pewność warunków gwarancji jest priorytetem — rozbieżność 200 000 i 250 000 km między dokumentami wymaga wyjaśnienia przed zakupem. Również ci, którzy szukają najszybszego możliwego ładowania DC w tej cenie — XPeng G6 oferuje do 382 kW wobec 150–230 kW w Sealionie 7.

Na tle rywali · duże elektryczne SUV-y

Jak wypada Sealion 7 na tle Seala, G6 i G9?

ModelCenaMocBateriaZasięg WLTPBagażnik
BYD Sealion 7
ten model · punkt odniesienia
219 900 zł313 KM82,5 kWh482 km520 l
sedan tej samej marki
Tańszy o 2500 zł, z takim samym silnikiem 313 KM i tą samą baterią 82,5 kWh, ale mniejszym bagażnikiem i bez wersji z napędem na 4 koła w tym zestawieniu.
217 400 zł313 KM82,5 kWh570 km485 l
SUV coupé · oferta w PL
Tańszy o 25 000 zł, z mniejszą baterią i praktycznie tym samym zasięgiem (480 km), ale dużo szybszym ładowaniem DC — do 382 kW wobec 150–230 kW w Sealionie 7.
194 900 zł252 KM68,5 kWh480 km571 l
SUV elektryczny · oferta w PL
Droższy o 33 000 zł, z mocniejszym silnikiem (351 KM) i większym bagażnikiem, ale bez wyniku Euro NCAP.
252 900 zł351 KM80,3 kWh502 km660 l
Wiersz „Sealion 7” pokazuje katalog wersji Comfort (219 900 zł) — w promocji rocznika 2026 (od 1.10.2026, do odwołania lub wyczerpania zapasów) kupisz ją za 193 550 zł. Moc, bateria i zasięg w tym wierszu też dotyczą Comfort; Design i Excellence AWD mają inne wartości, patrz sekcja o 3 wersjach.Porównaj szczegółowo
Porównania z udziałem BYD Sealion 7
Gwarancja · standard całej gamy BYD

6 lat na auto, 8 na baterię i silnik.

Ten sam standard gwarancyjny obowiązuje w całej gamie BYD sprzedawanej w Polsce. Największa rozbieżność dotyczy limitu przebiegu baterii: cenniki mówią o 250 000 km, a wiążący dokument gwarancyjny nadal o 200 000 km.

Pojazd6 lat / 150 000 kmCo pierwszeOchrona podstawowa obejmuje wszystkie części pojazdu niewymienione osobno w dokumencie gwarancyjnym.
Bateria trakcyjna8 lat / 250 000 kmdokument: 200 000 km · próg 70% pojemnościProducent ogłosił 250 000 km w styczniu 2026 i wpisał tę liczbę do cenników, ale wiążący dokument gwarancyjny wciąż podaje 200 000 km — poproś o warunki na piśmie przypisane do numeru VIN Twojego egzemplarza.
Silnik elektryczny i sterownik8 lat / 150 000 kmCo pierwszeOchrona obejmuje elektryczny silnik napędowy oraz jego sterownik w każdej z 3 wersji Sealiona 7.
Perforacja nadwozia12 lat / bez limitu kmNajdłuższa ochrona w gamieDotyczy przerdzewienia blachy na wylot. Nie obejmuje odprysków, rys ani uszkodzeń lakieru powstałych w użytkowaniu.
BYD Assistance24 miesiące od dostawycałą dobę w całej EuropieObejmuje holowanie, naprawę na miejscu, pojazd zastępczy i nocleg po awarii lub wypadku. Producent zapowiada wydłużenie o kolejne 24 miesiące dla aut elektrycznych — zapytaj w salonie o warunki dla Twojego egzemplarza. Bezpłatna infolinia: 00800 10203000.
Druga strona gwarancji · wykluczenia z dokumentu

Co ochronę unieważnia.

Zastrzeżenia dotyczące baterii są rozbudowane. Poniżej 6 sytuacji, które najłatwiej naruszyć w codziennym użytkowaniu.

  • Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
  • Ładowanie sprzętem spoza zaleceń producentaPrzewód i ładowarka niezgodne z instrukcją unieważniają gwarancję baterii — używaj sprzętu z certyfikatem i przewodu z wyposażenia.
  • Otwarcie obudowy bateriiKażda ingerencja w obudowę ogniw poza autoryzowanym serwisem kończy ochronę — także naprawa powypadkowa poza siecią.
  • Naturalny spadek pojemności w granicach normyUtrata pojemności do progu 70% nie jest wadą — dopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.
  • Naprawa poza autoryzowaną sieciąObsługa w warsztacie spoza sieci BYD wyklucza roszczenia dotyczące naprawianych elementów — przeglądy zapisuj w książce serwisowej.
  • Części spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji BYD wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków i bagażników dachowych montowanych poza siecią.

Warunki obowiązują w kraju pierwszej rejestracji pojazdu — przy zakupie egzemplarza sprowadzonego ustal, czy ochrona przechodzi na kolejnego właściciela.

Sealion 7 · lista do salonu

Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.

6 rzeczy, o które warto zapytać w salonie, zanim wpłacisz zaliczkę na Sealiona 7.

  • Rocznik na placu — 2025 czy 2026Obie promocje działają równolegle. Poproś o VIN i potwierdzenie, którego rocznika dotyczy konkretna oferta.Napisz, sprawdzimy dostępność rocznika
  • Z której akcji jest Twoja cenaKarta oferty i strona „Wyprzedaż 2025” podają różne kwoty dla tych samych wersji — różnica sięga 10 300 zł. Poproś o pisemne potwierdzenie źródła promocji.
  • Limit gwarancji baterii na piśmieCenniki mówią o 250 000 km, dokument gwarancyjny wciąż o 200 000 km. Poproś o warunki przypisane do numeru VIN.Jak czytać gwarancję baterii
  • Próg 70% pojemności bateriiDopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany — ustal, jak i gdzie mierzy się stan baterii.
  • Lakier inny niż bazowy — 5000 złAtlantis grey jest w cenie, pozostałe 3 kolory kosztują dodatkowo. Sprawdź, czy egzemplarz na placu ma kolor bazowy.
  • Jeśli szukasz mniejszego elektryka tej markiBYD Seal to sedan z tą samą baterią 82,5 kWh, tańszy o 2500 zł katalogowo.Zobacz BYD Seal

Warunki gwarancji: dokument BYD Sealion 7 (wydanie 09.2024) i komunikat producenta ze stycznia 2026. Ceny i lakier: polski cennik, rocznik 2026.

Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą i poproś o obie wersje z napędem na 4 koła.

Idąc do salonu, zapytaj o różnicę w cenie między wersjami Design i Excellence — dziś jest zaskakująco mała. Poproś o potwierdzenie obu kwot na piśmie i o to, z której akcji promocyjnej pochodzi oferta, zanim wybierzesz wersję.

47 salonów BYD · 38 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami BYD5Warszawa2Gdańsk4Katowice i okolice2Kraków2Łódź3Poznań i okoliceBiałystok2Wrocław i okoliceBielsko-BiałaBydgoszczCzęstochowaGdyniaGliwiceGorzów WielkopolskiKielceKoszalinLublinMyśleniceNowe GulczewoNowe SkalmierzyceOlsztynOpolePiasecznoPiłaPiotrków TrybunalskiRadomRybnikRzeszotaryRzeszówSiedlceSzczecinToruńTychyZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 47 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu.Pełna mapa i wszystkie salony →
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

Pytania, które warto zadać przed zakupem.

Ile kosztuje BYD Sealion 7 w 2026 roku?
Cennik z 1 października 2026 r. podaje 219 900 zł za Comfort RWD, 239 900 zł za Design AWD i 247 900 zł za Excellence AWD, plus 5000 zł za lakier inny niż bazowy. Wyłącznie za gotówkę, od 1 października 2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów, rocznik 2026 kosztuje 193 550 / 215 910 / 219 395 zł. Karta oferty pokazuje też rocznik 2025 (187 000 / 211 600 / 212 000 zł).
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla BYD Sealion 7?
W cyklu mieszanym: Comfort RWD 482 km, Design AWD 456 km, Excellence AWD 502 km — mimo droższej ceny katalogowej Design ma najkrótszy zasięg w gamie, bo dzieli baterię z Comfort. Excellence wygrywa dzięki największej baterii, 91,3 kWh.
Jak szybko ładuje się BYD Sealion 7?
Na ładowarce DC (złącze CCS2) Comfort i Design ładują do 150 kW (10–80% w 32 minuty), a Excellence do 230 kW (10–80% w 24 minuty). Ładowarka pokładowa AC ma 11 kW, więc pełne ładowanie z domowego wallboxa zajmuje 8,6 godziny (Comfort, Design) albo 9,6 godziny (Excellence).
Jaką gwarancję ma BYD Sealion 7?
Pojazd: 6 lat lub 150 000 km. Bateria trakcyjna: 8 lat lub 250 000 km według cennika, z progiem 70% pojemności, choć wiążący dokument gwarancyjny wciąż podaje 200 000 km — poproś o warunki na piśmie do numeru VIN. Silnik elektryczny i sterownik: 8 lat lub 150 000 km. Perforacja nadwozia: 12 lat bez limitu km.
Czym różnią się wersje Comfort, Design i Excellence?
Comfort RWD (219 900 zł, 313 KM) ma napęd na tył, felgi 18 cali i fotele ze skóry wegańskiej. Design AWD (239 900 zł, 530 KM) i Excellence AWD (247 900 zł, 530 KM) mają identyczny układ napędowy i felgi 21 cali — różnią się głównie tym, że Excellence ma większą baterię (91,3 zamiast 82,5 kWh), szybsze ładowanie (230 zamiast 150 kW), wyświetlacz przezierny (HUD), skórę naturalną i czerwone zaciski hamulcowe. Po promocji różnica między nimi jest niewielka: 3485 zł w roczniku 2026 i 400 zł w roczniku 2025.
Jaki wynik Euro NCAP ma BYD Sealion 7?
5 gwiazdek w ocenie opublikowanej 9 kwietnia 2025 roku: 87% ochrony dorosłych, 93% dzieci, 76% niechronionych uczestników ruchu i 79% systemów wspomagających. Karta wyniku obejmuje wprost wszystkie 3 wersje sprzedawane dziś w Polsce — Comfort, Design i Excellence.
Czy do bagażnika Sealiona 7 zmieści się rower albo wózek?
Bagażnik tylny ma 520 l, a po złożeniu kanapy 1789 l. Dodatkowe 58 l jest w bagażniku pod przednią klapą, tzw. frunku — to dobre miejsce na przewód ładowania, żeby nie zajmował miejsca na bagaże.
Czy lepiej kupić teraz, czy poczekać?
Promocja rocznika 2026 obowiązuje od 1 października 2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów, wyłącznie przy zakupie za gotówkę; importer nie podaje daty końca. Stara strona „Wyprzedaż 2025” podaje jeszcze inne kwoty bez podanej daty końcowej, więc przed decyzją zapytaj dealera, z której akcji dokładnie pochodzi Twoja oferta.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o Sealion 7? Napisz albo umów jazdę.

Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: BYD Sealion 7

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
193 550 złElektryczny SUV · do 530 KM · bagażnik 520 l, po złożeniu 1789 l