Voyah Free.489 KM i pneumatyka za 359 000 zł. Sprawdź, co za to dostajesz i gdzie to naładujesz.
Free BEV kosztuje w Polsce od 359 000 zł brutto, ma 489 KM, 4,4 s do 100 km/h i baterię ok. 103 kWh. Importer wymienia zawieszenie pneumatyczne, fotele z masażem i przyciemniany dach, ale nie podaje ani parametrów ładowania, ani warunków gwarancji. Poniżej: ile przejedziesz, jak naładujesz i co ustalić na piśmie. Zobacz Courage i Dream.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Czy Free jest dla Ciebie? Zacznij od pytań, na które strona importera nie odpowiada.
6 rzeczy, które trzeba wyjaśnić przed zamówieniem.
Polska strona Free podaje cenę, moc, czas do setki i jedną liczbę zasięgu. Reszta — ładowanie, bateria, gwarancja, serwis — wymaga pytań. Przy każdym z nich piszemy, co dokładnie powiedzieć w salonie.
Importer podaje jedną kwotę: od 359 000 zł brutto za Free BEV. Nie publikuje wersji wyposażenia, cennika opcji ani rat — dla odmiany elektrycznej wymienia tylko 3 warianty kolorystyczne wnętrza. Cenę promocyjną 245 000 zł opisała prasa w kwietniu 2026 r., a dziś nie ma po niej śladu u importera. Poproś o ofertę na piśmie z rocznikiem, wyposażeniem i terminem odbioru.
Polska strona pisze o 500 km, ale nie nazywa cyklu pomiarowego. Rynki NO i NL deklarują 500 i 505 km WLTP. Pomiary redakcji to 23,0 kWh/100 km latem (NL, 2025) i 28–29 kWh/100 km (PL, 2024). Z ok. 100 kWh użytecznej pojemności wychodzi ok. 350–430 km — to nasz rachunek, nie obietnica. Zimą i przy prędkości autostradowej odejmij jeszcze więcej.
Ładowarka ścienna 11 kW uzupełnia 20–100% w 8,5 h według danych rynku NO. Zwykłe gniazdo 230 V daje ok. 2,3 kW, czyli ok. 35 h na 80 kWh — nasz rachunek. To rozwiązanie wyłącznie awaryjne. Stacja stałoprądowa ładuje 10–80% w 40 min przy 100 kW (dane NO). Zapytaj elektryka, czy masz w garażu 3 fazy i ile kosztuje montaż ładowarki.
Polskiego dokumentu gwarancji nie ma — voyah.pl/gwarancja zwraca błąd 404. Zapytania o Voyah przyjmuje wspólna sieć dealerów Dongfeng, Voyah i MHero; własną stronę marki prowadzi tylko salon Auto Fus w Warszawie przy Białowieskiej 6. Żaden punkt nie jest oznaczony przez importera jako serwis Voyah. Poproś na piśmie o warunki gwarancji i wskazanie warsztatu, który obsłuży Twoje auto.
Euro NCAP nie opublikował oceny Free — 14.09.2026 strona wyniku zwracała błąd 404. Producent powołuje się w broszurze rynku NL na chiński program C-NCAP i 5 gwiazdek, bez roku badania i bez punktacji. Euro NCAP ocenił z tej marki wyłącznie Voyah Courage: 5 gwiazdek w 2025 r. To inny, mniejszy model — nie przenoś jego wyniku na Free.
Samar odnotował 3 rejestracje Voyah w 2023 r. i 1 w lutym 2025; w zestawieniach za 2026 r. marka w ogóle nie występuje. W praktyce znaczy to, że warsztat rzadko będzie miał wprawę w tym modelu, a części pojadą z zagranicy. Zapytaj o czas oczekiwania na części, o auto zastępcze na czas naprawy i o to, ile salon zapłaci za odkup Twojego Free po 3 latach.
Cena i wybór napędu. Jedna kwota i dwa sposoby zasilania.
Cena Free i co za nią dostajesz.
359 000 zł brutto to cena „od” z voyah.pl/free, sprawdzona 14.09.2026. Importer nie publikuje ani listy wersji, ani cennika opcji, ani finansowania, więc ta jedna kwota jest wszystkim, co wiadomo przed rozmową. Poproś o cenę końcową z rocznikiem, wyposażeniem i terminem odbioru.
Free BEV · cena „od” brutto · voyah.pl, 14.09.2026
Cena nie obejmuje ładowarki ściennej ani jej montażu — o koszt instalacji zapytaj elektryka. Koszt samej energii policz niżej, w kalkulatorze 100 km. Kwoty sprawdzone 14.09.2026 na stronach importera.
Zapłać 60 000 zł więcej i ładuj — albo mniej i tankuj.
BEV jeździ wyłącznie na prądzie z własnej baterii. REV też napędzają silniki elektryczne, ale prąd może dorabiać benzynowy generator 1.5 Turbo. Ceny „od” pochodzą z voyah.pl/free i voyah.pl/free-rev, sprawdzonych 14.09.2026.
- Moc489 KM (360 kW)
- 0–100 km/h4,4 s
- Bateriaok. 103 kWh
- Zasięg500 km · deklaracja bez cyklu
- Ładowanie DC100 kW · dane rynku NO
Zapłać 60 000 zł więcej i zyskaj dużą baterię, 489 KM i jazdę bez tankowania. Wymaga ładowarki w domu albo w pracy — inaczej każde uzupełnienie energii oznacza wyjazd na stację.
- Moc272 KM (200 kW)
- 0–100 km/h7,6 s
- Bateria43 kWh
- Zasięg na prądzie318 km · cykl CLTC
- Generator1.5 Turbo, benzyna
Zapłać 60 000 zł mniej i zyskaj tankowanie w trasie. Zasięg łączny importer podaje sprzecznie: raz 1458 km, raz 1357 km. Nie opieraj na tej liczbie decyzji o zakupie.
- Moc489 KM (360 kW)
- 0–100 km/h4,5 s
- Bateria43 kWh
- Zasięg na prądzie259 km · cykl CLTC
- Ładowanie DC20–80% w ok. 30 min · deklaracja PL
Osiągi jak w elektrycznym Free, ale z baterią 43 kWh — na samym prądzie przejedziesz znacznie mniej. Zapytaj o cenę wersji N2 i o różnice w wyposażeniu wobec N1.
Przymierz Free. Garaż, bagaż, przyczepa i komfort.
Obejrzyj Free z każdej strony.
Wizualizacje poglądowe. Kolor, felgi i detale zamawianego egzemplarza potwierdź na zdjęciach konkretnego auta albo podczas oględzin w salonie.





Przymierz Free do garażu, bagażu i przyczepy.
4 wymiary, które decydują o codziennym życiu z tym autem. Zmierz je u siebie, zanim wpłacisz zaliczkę.
Czego nie powie lista wyposażenia.
Importer wymienia pneumatykę, masaże, wyciszenie i kamerę nocną. Czy Ci odpowiadają, rozstrzyga wyłącznie jazda po drodze, którą znasz — najlepiej tej, którą pokonujesz codziennie.
4 listy, 4 różne źródła.
Polska strona Free opisuje komfort i asystentów. Wersji wyposażenia nie podaje wcale — te znamy z broszury rynku NL. Dane nadwozia i ładunku pochodzą z rynków NO i NL. Każda grupa jest podpisana źródłem, żebyś wiedział, o co dopytać w salonie.
Komfort — polska strona Free5 poz.
- zawieszenie pneumatyczne
- fotele przednie z funkcją masażu
- szkło redukujące hałas
- dach panoramiczny z regulacją przyciemnienia i filtrem 99,9% UV
- 3 warianty kolorystyczne wnętrza do wyboru
Wsparcie kierowcy — polska strona Free3 poz.
- adaptacyjny tempomat
- asystent pasa ruchu
- kamera nocna
Wersje Business i Flagship — broszura rynku NL, potwierdź w Polsce6 poz.
- Flagship: automatycznie przyciemniany dach
- Flagship: audio Dynaudio z 10 głośnikami
- Flagship: klimatyzacja z czujnikiem jakości powietrza i filtrem PM2.5
- Flagship: perfumowanie wnętrza
- Business: ogrzewana kierownica
- Business: ogrzewana kanapa tylna
Nadwozie i ładunek — dane rynków NO i NL5 poz.
- felgi 20 cali z oponami 255/45 R20
- hak holowniczy do 2000 kg z hamulcem, 750 kg bez hamulca
- gniazdo V2L o mocy 3,6 kW
- schowek pod maską o pojemności 72 l
- przewód Type 2 w wyposażeniu
Zasięg, ładowanie, koszt. Liczby z dokumentów i z pomiarów.
Parametry, które warto znać.
500 km w deklaracji. Ile w praktyce?
Polska strona Free · cykl nienazwany
Rynki NO i NL podają dla Free 500 km WLTP, a broszura holenderska 505 km. Polska strona nie nazywa metody pomiaru, dlatego nie zestawiamy jej liczby z WLTP innych aut. Pomiary redakcji dały 23,0 kWh/100 km latem (NL) i 28–29 kWh/100 km (PL). Planuj rezerwę i drugą stację na trasie.
DC · 10–80% · dane rynku NO
100 kW to niewiele jak na baterię ponad 100 kWh: im większy akumulator, tym dłużej trwa napełnienie go tą samą mocą. Ładowanie AC: 11 kW i 8,5 h z 20 do 100% (dane NO). Polska strona nie podaje ładowania odmiany BEV — parametry swojego egzemplarza potwierdź w salonie.
Ile prądu bierze Free? Deklaracje i pomiary.
Słupki pokazują zużycie w kWh na 100 km: im dłuższy słupek, tym krótszy dystans z jednego ładowania. Przy ok. 100 kWh użytecznej pojemności daje to od ok. 350 km przy polskim pomiarze do ok. 500 km przy deklaracji WLTP rynku NO — to nasz rachunek z tych 4 liczb, nie obietnica producenta.
Ładowanie ponad 100 kWh krok po kroku.
Im większa bateria, tym bardziej liczy się miejsce, w którym ją uzupełniasz. 4 scenariusze wraz z czasem i kosztem.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Punktem wyjścia jest 23,0 kWh/100 km — pomiar redakcji autoverhaal.nl z lipca 2025 r. przy 20–25 °C. WLTP rynku NO to 20,2 kWh/100 km, a polski test z 2024 r. dał 28–29. Cena 1,20 zł/kWh i 15 000 km rocznie to założenia przykładowe; wpisz własne. Wynik obejmuje samą energię — bez ładowarki ściennej, ubezpieczenia, przeglądów i opon.
1. Ustaw swoje założenia
30% to przykład do obliczeń, nie prognoza dla Twojego domu. Uwzględnij zimę, zużycie w domu i godziny ładowania.
0 zł pokazuje wariant bez opłaty za energię z paneli. Możesz wpisać np. wartość energii oddawanej do sieci. Nie liczymy kosztu instalacji ani magazynu.
2. Sprawdź koszt energii
Symulacja dla 15 000 km rocznie
Przygotuj zakup. Bilans i lista do salonu.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 3
Do sprawdzenia 3
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Dla kogoś, kto ma gdzie ładować w domu albo w pracy, jeździ głównie po mieście i w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, a w aucie ceni ciszę, pneumatykę i miejsce dla 5 osób z dużym bagażem.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Jeśli często jeździsz trasą i liczysz na 20-minutowe postoje, porównaj Free z Exlantixem ET: kosztuje 349 900 zł i ładuje się mocą do 290 kW zamiast 100 kW. Jeśli szukasz najniższego progu wejścia w duży elektryczny SUV, zacznij od XPenga G9 za 252 900 zł.
Jak wypada Free na tle ET, Tanga i G9?
| Model | Cena od | Moc | Bateria | Zasięg | Długość |
|---|---|---|---|---|---|
Voyah Free ten model · punkt odniesienia | 359 000 zł | 489 KM | 103 kWh (instrukcja) | 500 km · cykl nienazwany | 4905 mm |
SUV elektryczny · napęd na 4 koła · Euro NCAP 5★ ET jest tańszy o 9 100 zł, ma homologowany zasięg WLTP i ocenę Euro NCAP, której Free nie ma. | 349 900 zł | 480 KM | 100 kWh | 525 km WLTP | 4980 mm |
7-osobowy SUV elektryczny · oferta w PL Tang jest tańszy o 39 000 zł, ma większą baterię i 7 miejsc zamiast 5. Jest przy tym o 65 mm dłuższy od Free. | 320 000 zł | 517 KM | 108,8 kWh | 530 km WLTP | 4970 mm |
SUV elektryczny · oferta w PL G9 jest tańszy o 106 100 zł, ale ma słabszy napęd i mniejszą baterię. To najniższy próg wejścia z całej trójki. | 252 900 zł | 351 KM | 80,3 kWh | 502 km WLTP | 4891 mm |
Co obiecuje importer, a co dostaniesz na piśmie?
Podstrony voyah.pl/gwarancja i voyah.pl/serwis zwracały 14.09.2026 błąd 404. Poniżej zestawiamy to, co wiadomo z prasy oraz z rynków NO i NL. Żaden z tych zapisów nie jest umową, którą podpiszesz w Polsce — poproś o polski dokument przed wpłatą zaliczki.
Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.
Polska strona Free nie podaje ładowania, gwarancji ani wersji wyposażenia. Weź tę listę do salonu i poproś o odpowiedzi na piśmie. Ostatni punkt jest dla tych, którzy po drodze zmienią zdanie.
- Rocznik i numer VIN egzemplarzaFree jest w Polsce od 2024 r. Rok produkcji i wyposażenie konkretnego auta ustal przed wpłatą zaliczki, nie po niej.
- Polskie warunki gwarancji pojazdu i bateriiPrasa pisze o 5 latach / 100 000 km i 8 latach / 160 000 km. Rynki NO i NL mają 5 lat / 150 000 km i 8 lat / 200 000 km. Zapytaj, który zapis obowiązuje w Twojej umowie.Jak czytać gwarancję baterii
- Próg zachowanej pojemności bateriiNorwegia gwarantuje co najmniej 75% po 8 latach lub 200 000 km, a holenderska instrukcja gwarancyjna wprost wyłącza stopniową utratę pojemności. Ustal, jaki próg zapisano dla Polski.
- Parametry ładowania Twojego egzemplarzaPoproś o moc AC i DC w kilowatach oraz czasy ładowania. Wartości 11 kW i 100 kW pochodzą z rynku NO; polski importer nie podaje ich wcale.
- Wersja wyposażenia i lista różnicBroszura rynku NL zna wersje Business i Flagship. Ustal, którą kupujesz i co ma w standardzie — zwłaszcza audio, klimatyzację i sterowanie dachem.
- Najbliższy serwis i auto zastępczeImporter nie wskazuje żadnego punktu jako serwisu Voyah. Zapytaj, który salon przyjmie auto do naprawy, jak daleko go masz i czy dostaniesz samochód zastępczy.Salony Voyah na mapie
- Cena końcowa, rabat i termin odbioruJedna kartka z kwotą brutto, wyposażeniem, rocznikiem i datą wydania kończy większość nieporozumień. Poproś o nią przed podpisaniem umowy.Wyślij zapytanie o ofertę
- Jeśli chcesz mniejsze auto z oceną Euro NCAPVoyah Courage jest krótszy o 180 mm i ma 5 gwiazdek Euro NCAP z 2025 r. To inny model tej samej marki, w innej cenie i z inną baterią.Zobacz Voyah Courage
Gwarancje: voyah.no/tjenester/garanti, instrukcja gwarancyjna rynku NL, chinskiesamochody.pl i samar.pl. Sieć i serwis: voyah.pl/kontakt oraz podstrony dealerskie, odczyt 14.09.2026.
Usiądź za kierownicą Free w salonie.
Importer kieruje zapytania o Voyah do wspólnej sieci dealerów Dongfeng, Voyah i MHero. Auto pokazowe i termin jazdy próbnej potwierdź w wybranym punkcie — nie każdy salon trzyma Free na ekspozycji. Własną stronę marki Voyah prowadzi salon Auto Fus w Warszawie przy Białowieskiej. Żaden punkt nie jest oznaczony przez importera jako serwis Voyah, więc zapytaj o to wprost.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Czym różni się Free BEV od Free REV?
Ile Voyah Free przejedzie na jednym ładowaniu?
Jak naładować Voyah Free w domu?
Czy cena promocyjna 245 000 zł na Voyah Free nadal obowiązuje?
Gdzie obejrzeć i serwisować Voyah Free w Polsce?
Masz pytanie o Free? Wyjaśnimy, co jest potwierdzone, a co nie.
Napisz, jeśli chcesz sprawdzić konkretny egzemplarz: rocznik, wyposażenie, parametry ładowania albo zapisy gwarancji. Odpowiemy tym, co da się potwierdzić w dokumentach, i napiszemy wprost, czego nie wiadomo.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.