Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Elektryczny van 7-osobowy · rok modelowy 2026Elektryczny van osobowy · siedem miejsc

XPeng X9.Van na 7 osób i 615 kilometrów.

Pięć metrów trzydzieści jeden centymetrów długości, elektrycznie przesuwane drzwi boczne z obu stron, skrętna tylna oś i fotele drugiego rzędu jeżdżące po szynach w zakresie pięćdziesięciu jeden centymetrów. Pięć gwiazdek Euro NCAP i ładowanie w dwanaście minut. Między wersjami tego auta jest jednak różnica, której cennik nie tłumaczy — i nie chodzi o cenę. Zobacz wszystkie modele XPeng.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 6 salonach
XPeng X9 — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Trzysta dwadzieścia pięć tysięcy za siedem miejsc.

Cztery pytaniaCennikDwie chemie
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · cztery pytania

Co sprawdzić przy tym siedmiomiejscowym elektryku.

Najdroższe auto w gamie marki i jedyne z trzema rzędami siedzeń. Kilka rzeczy warto ustalić przed rozmową o cenie.

Czym różnią się baterie między wersjami?

Typem ogniw, nie tylko pojemnością. Obie wersje z napędem na przód mają ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, wersja z napędem na cztery koła — niklowo-kobaltowo-manganowe. To różnica techniczna o realnych konsekwencjach dla trwałości, zachowania zimą i sposobu ładowania. Cennik jej nie komentuje, więc rozkładamy ją w osobnej sekcji.

Czy trzeci rząd jest użyteczny?

Rozstaw osi wynosi trzy metry szesnaście centymetrów, a kanapa trzeciego rzędu składa się elektrycznie na płasko. Bagażnik ma siedemset dwadzieścia jeden litrów przy rozłożonych siedzeniach, co samo w sobie mówi, że trzeci rząd nie zjada całej przestrzeni. Fotele drugiego rzędu przesuwają się elektrycznie w zakresie pięćdziesięciu jeden centymetrów, więc przestrzeń da się rozdzielić między rzędy.

Jak się prowadzi auto tej długości?

Cennik podaje konkretną liczbę: aktywny układ czterech kół skrętnych, ze skrętem tylnej osi do pięciu stopni, zmniejsza kąt obrotu kierownicą średnio o czterdzieści dwa stopnie. Do tego dwukomorowe zawieszenie pneumatyczne z regulacją prześwitu od stu do stu dziewięćdziesięciu milimetrów.

Czy to, co widać w cenniku, faktycznie kupię?

Nie wszystko. Dokument sam zastrzega, że prezentowane na grafikach obręcze dwudziestocalowe ze stałą osłoną piasty nie są obecnie dostępne na rynku europejskim. To rzadka sytuacja — producent ostrzega przed własnym materiałem ilustracyjnym — ale warto o tym pamiętać, oglądając zdjęcia.

Cennik · trzy wersje

Cena, którą od 324 900 do 389 900 zł.

Cennik z maja 2026 podaje trzy wersje w rozpiętości sześćdziesięciu pięciu tysięcy. Wyposażenie komfortowe jest w nich praktycznie identyczne — różnicują je osiągi, bateria i, co ważniejsze, typ ogniw.

324 900 zł

wersja FWD Standard Range Pro · cena rekomendowana brutto

Grafiki w cenniku pokazują obręcze, które według samego dokumentu nie są dostępne w Europie

Arctic White jako lakier bazowy. Metalizowane Midnight Black i Silver Frost — 5900 złotych; matowy Matte Gray — 7900 złotych.

Trzy wersje i trzy dopłaty
324 900 złFWD Standard Range Pro320 koni, bateria 94,8 kWh w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej, zasięg 535 kilometrów, osiem i dwie dziesiąte sekundy do setki.
349 900 złFWD Long Range ProTa sama moc, bateria 110 kWh również LFP, zasięg 615 kilometrów — najdłuższy w całej gamie marki.
389 900 złAWD Performance Pro500 koni i pięć i dziewięć dziesiątych sekundy do setki, zasięg 580 kilometrów. Jedyna wersja z ogniwami niklowo-kobaltowo-manganowymi.
od 5200 złDopłatyHak holowniczy sterowany elektrycznie 5200 zł, lakier metalizowany 5900 zł, lakier matowy 7900 zł. Cennik nie zawiera oferty finansowania.
Bateria · różnica, której cennik nie tłumaczy

Dwie wersje, dwie różne chemie ogniw.

W większości modeli różnica między wersjami sprowadza się do pojemności baterii. Tutaj zmienia się sam typ ogniw — a to wpływa na trwałość, zachowanie w mrozie i zalecany sposób ładowania.

Obie wersje z napędem na przód

Ogniwa LFP

94,8 lub 110 kWh

Chemia litowo-żelazowo-fosforanowa. W praktyce oznacza to większą liczbę cykli ładowania do wyraźnej utraty pojemności i brak przeciwwskazań do regularnego ładowania do stu procent — producenci zwykle wręcz to zalecają dla kalibracji wskazań. Słabszą stroną tej chemii bywa zachowanie przy niskich temperaturach: w mrozie spada zarówno dostępna moc, jak i tempo ładowania.

Wersja z napędem na cztery koła

Ogniwa NCM

110 kWh

Chemia niklowo-kobaltowo-manganowa. Wyższa gęstość energii i lepsze zachowanie w niskich temperaturach, ale zwykle szybsza degradacja przy częstym ładowaniu do stu procent — dla tej chemii typowe zalecenie to trzymanie się osiemdziesięciu procent na co dzień. To ta sama chemia, którą ma wygaszany P7 tej marki.

Typy ogniw pochodzą wprost z tabeli danych technicznych w cenniku tego modelu z maja 2026, gdzie obie wersje z napędem na przednią oś są oznaczone jako LFP, a wersja z napędem na cztery koła jako NCM. Charakterystyki obu chemii opisujemy na podstawie ogólnej wiedzy o technologii ogniw, a nie na podstawie deklaracji producenta — dokument nie komentuje tej różnicy ani nie podaje osobnych zaleceń dotyczących ładowania. Praktyczne znaczenie tej informacji jest takie: jeśli wybierasz między wersją FWD Long Range Pro a AWD Performance Pro, obie z baterią stu dziesięciu kilowatogodzin, to różnica czterdziestu tysięcy złotych kupuje nie tylko napęd na cztery koła i sto osiemdziesiąt koni więcej, ale też inny typ baterii — o innym profilu starzenia i innych zaleceniach eksploatacyjnych. Warto zapytać dealera o rekomendowany sposób ładowania dla konkretnej wersji oraz o to, czy gwarancja utrzymania siedemdziesięciu procent pojemności jest identyczna dla obu chemii; książka gwarancyjna producenta ich nie rozróżnia.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Cztery ujęcia siedmioosobowego vana o długości 5316 mm i rozstawie osi 3160 mm — sylwetka z drzwiami przesuwanymi, przód, tył i wnętrze z potrójnym ekranem.

XPeng X9 bok
Lewy bok
XPeng X9 przód
Przód
XPeng X9 prawy profil
Prawy profil
XPeng X9 tył
Tył
XPeng X9 lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wyposażenie z cennika

Co jest w każdej wersji łącznie z wejściową.

Pozycje seryjne wspólne dla wszystkich trzech wersji, z cennika z maja 2026. Lista jest tu wyjątkowo długa — wybieramy to, co najbardziej wpływa na codzienne użytkowanie.

FoteleDrugi rząd „zero gravity”Regulacja w szesnastu kierunkach, przesuw elektryczny po szynach w zakresie pięćdziesięciu jeden centymetrów, masaż dziesięciopunktowy, podgrzewanie i wentylacja trójstopniowa.
DostępDrzwi przesuwane elektrycznie z obu stronPlus elektryczna klapa bagażnika. Przy siedmiu miejscach i wąskich miejscach parkingowych to funkcja użytkowa, nie ozdobna.
PodwozieZawieszenie pneumatyczne i cztery koła skrętneDwukomorowe, z regulacją prześwitu w zakresie stu do stu dziewięćdziesięciu milimetrów i sześciostopniową regulacją ręczną. Skręt tylnej osi do pięciu stopni.
EkranyCztery wyświetlaczeCentralny 17,3 cala, zestaw wskaźników 10,25, wyświetlacz na szybie o przekątnej 21 cali i ekran rozrywki 21,4 cala na dachu dla pasażerów z tyłu.
WygodaLodówka 10,8 litra z funkcją grzaniaZintegrowana z konsolą. Do tego klimatyzacja pięciostrefowa z pompą ciepła i aktywna redukcja hałasu.
BezpieczeństwoDziewięć poduszek i pięć gwiazdekPełny wynik Euro NCAP oraz pakiet asystentów XPILOT ASSIST trzeciej generacji z procesorem XP5 Turing.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne według majowego dokumentu.

Wykaz z cennika tego modelu, ułożony tematycznie. Według tabel producenta zakres wyposażenia komfortowego jest identyczny we wszystkich trzech wersjach.

Bezpieczeństwo i asystenci5 poz.
  • 5 gwiazdek Euro NCAP
  • 9 poduszek powietrznych
  • pełny pakiet XPILOT ASSIST 3.0 (mikroprocesor XP5 Turing)
  • aktywny układ 4 kół skrętnych (skręt tylnej osi do 5°)
  • zawieszenie pneumatyczne z regulacją prześwitu 100-190 mm
Karoseria i dostęp5 poz.
  • klamki zlicowane z karoserią
  • elektryczne drzwi boczne przesuwane (prawe i lewe)
  • elektryczna klapa bagażnika
  • dwuczęściowy panoramiczny dach szklany z roletami
  • felgi aluminiowe (opcje lakieru: Arctic White, Matte Gray, Midnight Black, Silver Frost)
Komfort i wnętrze8 poz.
  • tapicerka skórzana Nappa (1. i 2. rząd)
  • fotele 1./2. rzędu podgrzewane i wentylowane (3-stopniowo) z masażem 10-punktowym
  • elektryczna regulacja foteli: 1. rząd 12 kierunków, 2. rząd 14 kierunków
  • fotele "zero gravity" w 2. rzędzie, przesuwane elektrycznie w zakresie 51 cm
  • elektrycznie składana na płasko kanapa 3. rzędu (60/40)
  • zintegrowana lodówka 10,8 l z funkcją ogrzewacza
  • klimatyzacja pięciostrefowa z pompą ciepła X-HP2.0
  • system XfreeBreath N.95/PM2.5 i aktywna redukcja hałasu RNC
Multimedia5 poz.
  • ekran centralny 17,3 cala
  • zestaw wskaźników 10,25 cala
  • head-up display 21,0 cala
  • tylny ekran rozrywki 21,4 cala na dachu (Snapdragon 8295)
  • system audio XOPERA 2, 180 W, 7.1.6 (27 głośników)
Ładowanie i napęd5 poz.
  • architektura 800V SiC
  • ładowanie DC do 537-542 kW (10-80% w 12 minut)
  • ładowarka pokładowa AC 11 kW (trójfazowa)
  • funkcja V2L 6,0 kW / 230V AC
  • bateria LFP (FWD Standard/Long Range Pro) lub NCM (AWD Performance Pro)

Pięć metrów trzydzieści jeden.

WyposażenieDane techniczneZasięg
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

ParametrFWD Standard Range Prood 324 900 złFWD Long Range Prood 349 900 złAWD Performance Prood 389 900 zł
Napęd i osiągi
Napędelektryczny · przednie kołaelektryczny · przednie kołaelektryczny · obie osie
Moc320 KM (235 kW)320 KM500 KM ▲
Moment obrotowy450 Nm——
Przyspieszenie8,2 s (0–100 km/h)—5,9 s (0–100 km/h) ▲
Prędkość maksymalna200 km/h——
Bateria, zasięg i ładowanie
BateriaLFP 94,8 kWh bruttoLFP 110 kWhNCM 110 kWh
Architektura800 V SiC
Ładowanie DCdo 537–542 kW (zależnie od wersji)
Czas ładowania DC10–80% w 12 min
Ładowanie AC11 kW
Zasięg WLTP535 km615 km ▲580 km
Zużycie WLTP20,0 kWh/100 km ▲20,4 kWh/100 km20,8 kWh/100 km
Wymiary i praktyczność
NadwozieMPV 7-miejscowy · 5316 × 1988 × 1785 mm · Cd 0,236
Rozstaw osi3160 mm
Bagażnik721 l · 2514 l po złożeniu
Masa własna2690–2750 kg (zależnie od wersji)
Przyczepado 1500 kg

▲ lepszy wynik w wierszu

Zasięg i ładowanie · dane WLTP

Ile realnie przejedziesz autem tej wielkości.

Zasięg WLTP

FWD Standard Range Pro535 km
FWD Long Range Pro — bateria 110 kWh615 km

Pięćset trzydzieści pięć kilometrów z pakietu 94,8 kilowatogodziny i sześćset piętnaście z baterii stu dziesięciu — ta druga wartość jest najdłuższym zasięgiem w całej gamie marki. Zużycie energii wynosi tu od dwudziestu do dwudziestu i ośmiu dziesiątych kilowatogodziny na sto kilometrów, czyli najwięcej w gamie — ale przy aucie ważącym blisko dwie tony siedemset i mieszczącym siedem osób to liczba, którą lepiej przeliczać na osobę niż na pojazd.

Ładowanie DC 10–80%

12 min

Dwanaście minut przy mocy sięgającej pięciuset trzydziestu siedmiu kilowatów — najwyższej w gamie marki i jednej z najwyższych w ogóle. Praktyczne zastrzeżenie jest tu takie samo jak przy pozostałych modelach: ładowarek zdolnych oddać ponad pięćset kilowatów w Polsce niemal nie ma, więc realny postój na typowej stacji będzie dłuższy niż katalogowy.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywale
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Zasięg i ładowanie z górnej półki segmentu
615 km WLTP (Long Range Pro) i ładowanie DC do 542 kW z uzupełnieniem 10-80% w 12 minut — szybciej niż w BYD Seal (150 kW, 37 minut) czy Voyah Dream (125 kW, 36 minut na 20-80%), choć to porównanie różnych segmentów nadwozia.
5 gwiazdek Euro NCAP i 9 poduszek powietrznych
W przeciwieństwie do części konkurencji w cenniku, X9 ma potwierdzony wynik zderzeniowy wprost od producenta, a nie lukę do wyjaśnienia u dealera. Do tego 9 poduszek powietrznych i pełny pakiet XPILOT ASSIST 3.0 w standardzie każdej wersji.
Wyposażenie rodzinne bez dopłat
Fotele "zero gravity" w drugim rzędzie z masażem i przesuwem 51 cm, zintegrowana lodówka 10,8 l, panoramiczny dach dwuczęściowy z roletami, aktywny skręt tylnej osi (do 5°) i zawieszenie pneumatyczne z regulacją prześwitu 100-190 mm — w każdej z trzech wersji, bez pakietów opcjonalnych.
Trzy warianty napędu, wspólna platforma 800V
Od FWD Standard Range Pro (320 KM, bateria LFP 94,8 kWh) przez FWD Long Range Pro (320 KM, LFP 110 kWh, 615 km) po AWD Performance Pro (500 KM, bateria NCM 110 kWh, 5,9 s do 100 km/h) — wybór zależy od budżetu i tego, czy priorytetem jest zasięg czy przyspieszenie.

Do sprawdzenia 5

Hasło "7 lat gwarancji bez ograniczeń" nie zgadza się z dokumentem
Cennik reklamuje "7 LAT GWARANCJI PRODUCENTA, BEZ OGRANICZEŃ", ale jedyna potwierdzona książka gwarancyjna EU (wydana dla modelu G6, XPeng deklaruje jej ważność dla całej gamy) mówi o 5 latach / 120 tys. km na pojazd i 8 latach / 160 tys. km na baterię z progiem 70% SOH — czyli 8 lat, nie 7, i z limitem przebiegu. Rozbieżność wartą wyjaśnienia u dealera przed podpisaniem umowy.
Instrukcja obsługi zawiera obcy certyfikat gwarancyjny
W instrukcji X9 wklejono pełny "Certyfikat trzech gwarancji" dotyczący wyłącznie rynku chińskiego (60 mies./120 tys. km na pojazd, inne zasady degradacji baterii) — dokument wprost zastrzega, że nie obowiązuje poza Chinami, ale jego obecność w polskiej instrukcji to prawdopodobnie błąd redakcyjny, który może wprowadzać w błąd przy rozmowie z serwisem.
Chemia baterii różni się między wersjami
FWD Standard i Long Range Pro mają ogniwa LFP, a AWD Performance Pro — NCM. To realna różnica w charakterystyce starzenia i zachowania w niskich temperaturach, a nie tylko kwestia pojemności czy ceny — dokumenty producenta nie tłumaczą tej zmiany wprost, trzeba dopytać dealera.
Masa własna 2690-2750 kg i brak cen promocyjnych
Masa własna 2690-2750 kg w zależności od wersji przekłada się na zużycie energii rzędu 20-20,8 kWh/100 km. W dokumentach producenta nie ma żadnych cen promocyjnych ani ofert finansowania — cennik z maja 2026 podaje wyłącznie ceny katalogowe.
Grafiki w cenniku pokazują felgi niedostępne w Europie
Materiały cennikowe prezentują opcjonalne 20-calowe felgi z osłoną piasty "Nebula", które obecnie nie są dostępne na rynku europejskim — jeśli to zdjęcie zwróci Twoją uwagę, dopytaj dealera, czy dany wariant kół faktycznie znajduje się w polskiej ofercie.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Rodzina 2+3 lub więcej, która regularnie przewozi komplet pasażerów i bagaże na dłuższych trasach — 615 km zasięgu i ładowanie 10-80% w 12 minut oznaczają, że nawet wyjazd wakacyjny nie wymaga długich postojów. Także firmy potrzebujące pojazdu do transportu pasażerskiego (VIP, flota reprezentacyjna) zamiast klasycznego minivana spalinowego.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kupujący z budżetem poniżej 300 tys. zł, dla których bliżej cenowo do SUV-ów jak XPeng G9 (252 900 zł) czy BAIC BJ60 (299 900 zł) niż do samego X9. Również ci, którzy chcą jasnych, spójnych warunków gwarancji na papierze — trzeba samodzielnie dopytać dealera o realny okres ochrony pojazdu i baterii, bo cennik i książka gwarancyjna EU podają różne liczby.

Na tle rywali · duże auta rodzinne

Jak wypada wśród siedmiomiejscowych.

ModelCena odNapędZasięgDługość
XPeng X9
ten model · punkt odniesienia
324 900 złelektryczny535 km5316 mm
elektryczny SUV 7-osobowy · oferta w PL
Pięć tysięcy taniej, z większą baterią i podobnym zasięgiem, ale w nadwoziu SUV-a zamiast vana — bez przesuwanych drzwi i z ciaśniejszym dostępem do trzeciego rzędu.
320 000 złelektryczny530 kmbrak danych
hybrydowy van osobowy · oferta w PL
Siedemdziesiąt tysięcy drożej i o sześć centymetrów krótszy, za to z napędem hybrydowym — bez konieczności ładowania na trasie, ale i bez jazdy w pełni bezemisyjnej na dłuższym dystansie.
394 700 złhybryda plug-inbrak danych5250 mm
elektryczny van osobowy · oferta w PL
Sto dwadzieścia cztery tysiące drożej i dokładnie o milimetr krótszy. Mocniejszy i z większą baterią, ale z krótszym zasięgiem — co pokazuje, ile znaczy efektywność, a nie sama pojemność.
449 000 złelektryczny482 km5315 mm
Ceny z cenników w dniu przeglądu. Zestawienie pokazuje, że w tej klasie nadwozie decyduje o użyteczności bardziej niż napęd: przesuwane drzwi i płaska podłoga zmieniają sposób korzystania z trzeciego rzędu w stopniu, którego nie widać w żadnej z tych kolumn.Porównaj szczegółowo

Gwarancja i sześć serwisów.

GwarancjaWyłączenia
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · dokument ogólnounijny

Osiem lat na baterię, pięć na resztę auta.

Cennik tego modelu nosi na okładce hasło o siedmiu latach gwarancji bez ograniczeń. Książka gwarancyjna producenta na Unię Europejską podaje inne liczby — rozbieżność opisujemy przy modelu G6, dla którego mamy pełny dokument.

Bateria, silnik, moduł mocy8 lat / 160 000 kmmin. 70% pojemnościPrzy tym modelu warto zwrócić uwagę na jedną rzecz: wersja z napędem na cztery koła ma ogniwa innego typu niż pozostałe dwie, a dokument gwarancyjny nie różnicuje warunków ze względu na chemię baterii.
Gwarancja podstawowa5 lat / 120 000 kmreszta pojazduSześćdziesiąt miesięcy. Przy aucie za trzysta dwadzieścia pięć tysięcy złotych z zawieszeniem pneumatycznym i skrętną tylną osią to liczba warta potwierdzenia na piśmie.
Hasło z okładki7 lat bez ograniczeńbez potwierdzeniaNagłówek obecny na cenniku tego modelu oraz G6 i P7+. Nie znajduje odpowiednika w treści książki gwarancyjnej, która nie zawiera żadnego okresu siedmioletniego ani sformułowania o braku ograniczeń.
Antykorozja12 lat bez limitu kmWyłącznie perforacja postępująca od środka na zewnątrz.
Pakiety serwisowebrak cennikaProducent nie publikuje kosztów przeglądów — odsyła do dealera. Przy aucie z zawieszeniem pneumatycznym i pięciostrefową klimatyzacją warto tę rozpiskę zobaczyć przed zakupem.
Druga strona · granice ochrony

Pięć zapisów wartych uwagi przy tym aucie.

Wybór z katalogu wyłączeń w książce gwarancyjnej producenta, pod kątem tego, co dotyczy konkretnie dużego, ciężkiego auta rodzinnego.

  • Przeciążanie pojazduWymienione wprost wśród wyłączeń. Przy siedmiu miejscach, bagażniku na siedemset dwadzieścia jeden litrów i uciągu do półtorej tony granica bywa bliżej, niż się wydaje — warto znać dopuszczalną masę całkowitą i trzymać się jej.
  • Gniazdo 230 V o mocy 6 kWAuto ma najmocniejszą funkcję zasilania zewnętrznego w gamie, a dokument wyklucza używanie pojazdu jako stacjonarnego źródła zasilania. Przy aucie kupowanym często na wyjazdy rodzinne i biwaki ta granica wymaga doprecyzowania w salonie.
  • Jazda po nieutwardzonych drogachWymieniona obok wyścigów wśród zastosowań nietypowych. Przy zawieszeniu pneumatycznym z regulacją prześwitu do stu dziewięćdziesięciu milimetrów to zapis, który warto zestawić z tym, do czego auto jest reklamowane.
  • Brak dokumentów serwisowychNiemożność przedstawienia zapisów i rachunków jest podstawą odmowy roszczenia — niezależnie od tego, czy przeglądy faktycznie wykonano.
  • Sześć punktów serwisowych w krajuWarunek serwisowania wyłącznie w autoryzowanym centrum przy takiej gęstości sieci oznacza, że dla części kraju najbliższy serwis to kilkaset kilometrów. Przy aucie z tej półki warto to sprawdzić na mapie przed zakupem.

Zapisy z książki gwarancyjnej na Unię Europejską wydanej przez XPENG European Holding B.V. i pobranej przy modelu G6 — dla tego auta producent nie udostępnia osobnego dokumentu. Osobna uwaga do tego modelu: skoro wersja z napędem na cztery koła ma ogniwa niklowo-kobaltowo-manganowe, a pozostałe litowo-żelazowo-fosforanowe, warto zapytać wprost, czy gwarancja utrzymania siedemdziesięciu procent pojemności jest w obu przypadkach identyczna — dokument nie rozróżnia typów ogniw, choć starzeją się one inaczej.

Sześć salonów w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · sześć salonów

Usiądź za kierownicą i posadź rodzinę w trzecim rzędzie.

Przy aucie za ponad trzysta tysięcy złotych, kupowanym dla siedmiu osób, jazda testowa powinna obejmować wszystkich pasażerów. Marka ma sześć punktów, dwa prowadzone przez grupę Inchcape.

6 salonów XPeng · 6 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami XPengBydgoszczGdańskKatowiceOpoleSwadzimWarszawakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 6 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 6 punktów w Polsce (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Opole).Pełna mapa i wszystkie salony →
2
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Ile kosztuje XPeng X9 w 2026 roku?
Według cennika z maja 2026 r. FWD Standard Range Pro kosztuje 324 900 zł, FWD Long Range Pro — 349 900 zł, a AWD Performance Pro — 389 900 zł. Do tego dopłaty za lakier metalizowany (5900 zł), lakier matowy Matte Gray (7900 zł) oraz elektrycznie sterowany hak holowniczy (5200 zł). Dokumenty producenta nie wymieniają żadnych cen promocyjnych.
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla XPeng X9?
Według WLTP: FWD Standard Range Pro — 535 km (bateria LFP 94,8 kWh, zużycie 20,0 kWh/100 km), FWD Long Range Pro — 615 km (bateria LFP 110 kWh, 20,4 kWh/100 km), a AWD Performance Pro — 580 km (bateria NCM 110 kWh, 20,8 kWh/100 km). To wartości katalogowe — przy pełnym komplecie pasażerów i bagażu oraz zimą trzeba liczyć się z niższym wynikiem.
Jak szybko ładuje się XPeng X9?
Architektura 800V SiC pozwala na ładowanie DC do 537-542 kW (zależnie od wersji), a uzupełnienie 10-80% zajmuje 12 minut we wszystkich trzech wariantach. Ładowarka pokładowa AC ma 11 kW (trójfazowa), więc pełne ładowanie z domowego wallboxa trwa odpowiednio dłużej — dokumenty nie podają dokładnego czasu AC 0-100%.
Jaką gwarancję ma XPeng X9 i czy można jej ufać?
Cennik reklamuje "7 lat gwarancji producenta, bez ograniczeń", ale jedyny potwierdzony dokument prawny — książka gwarancyjna EU wydana dla G6, deklarowana jako ważna dla całej gamy modeli — podaje 5 lat / 120 tys. km na pojazd i 8 lat / 160 tys. km na baterię z progiem minimalnej pojemności 70%. Rozbieżność między hasłem marketingowym a dokumentem jest realna i warto ją wyjaśnić pisemnie u dealera przed zakupem. Dodatkowo instrukcja X9 zawiera wklejony certyfikat gwarancyjny dotyczący wyłącznie rynku chińskiego — należy go ignorować przy zakupie w Polsce.
Czym różnią się trzy wersje X9?
FWD Standard Range Pro (324 900 zł) i FWD Long Range Pro (349 900 zł) mają identyczną moc 320 KM, ale różną baterię LFP (94,8 vs 110 kWh) i zasięg (535 vs 615 km). AWD Performance Pro (389 900 zł) dokłada drugi silnik, napęd na obie osie, 500 KM, przyspieszenie 5,9 s i inną chemię baterii — NCM zamiast LFP. Wyposażenie komfortowe (fotele, wnętrze, multimedia) jest identyczne we wszystkich trzech wersjach.
Czy XPeng X9 ma wynik Euro NCAP i ile ma miejsc?
Tak — dokumenty producenta wprost podają 5 gwiazdek Euro NCAP oraz 9 poduszek powietrznych w standardzie każdej wersji. X9 to pojazd 7-miejscowy z elektrycznie składaną na płasko kanapą trzeciego rzędu (60/40) i fotelami "zero gravity" w drugim rzędzie, przesuwanymi elektrycznie na szynach w zakresie 51 cm.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o X9? Zapytaj o typ ogniw.

Przy tym modelu wybór wersji to także wybór chemii baterii — a to decyzja na lata eksploatacji, nie na moment zakupu.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: XPeng X9

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt