HEV
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
Van osobowy, 7 miejsc, 5,25 m · dwa napędy
Van na siedem osób i 593 l bagażu.
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Zakup: HEV 219 900 zł, PHEV 229 900 zł. Rachunek roczny liczymy z cennika: HEV 8,4 l/100 km, PHEV 5,8 l/100 km po rozładowaniu baterii i 21,1 kWh/100 km na prądzie. Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie; HEV nie ma gniazdka.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej PHEV, ale do HEV brakuje tylko 10 526 zł. Dopłata do PHEV zwraca się po około 2,4 roku.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba zatankować albo naładować. HEV ma bak 60 l, PHEV 58 l.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · HEV czy PHEV
Oba napędy mają to samo nadwozie, bagażnik i gwarancję. Porównujemy to, co je różni: dopłatę, rachunek za energię i baterię. Dane z cenników z 23.04.2026; tam, gdzie dokumenty importera się różnią, piszemy to wprost.
Porównujemy wersje: HEV rocznik 2026, PHEV rocznik 2026. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
PHEV kosztuje 10 000 zł więcej niż HEV, a wyposażenie jest prawie takie samo: większe felgi, lusterko z kamery i listwy progowe.
Filtr powietrza jest w cenniku PHEV, w cenniku HEV go nie ma. Porównujemy oba napędy w roczniku 2026. HEV z rocznika 2025 (209 900 zł) powiększa różnicę do 20 000 zł, ale to starszy rocznik w ograniczonej puli.
HEV: 8,4 l/100 km wg cennika.
PHEV liczymy przy 60% jazdy na prądzie, po 1,20 zł za kWh i 5,8 l/100 km po rozładowaniu baterii. Bez ładowania z gniazdka przewaga PHEV znika, a niezależnych pomiarów obu napędów brak.
PHEV kosztuje rocznie o 4 105 zł mniej niż HEV, jeśli ładujesz tak, jak założyliśmy.
Dla HEV karta danych importera podaje 6,5 l/100 km zamiast 8,4: wtedy różnica to ok. 2 100 zł rocznie.
Dopłata 10 000 zł zwraca się po ok. 2 latach, jeśli HEV pali tyle, ile podaje cennik.
Przy 6,5 l/100 km z karty danych byłoby to ok. 4,7 roku (nasze wyliczenie). Wynik zależy od spornej liczby i od tego, czy naprawdę ładujesz.
Bierzemy kartę danych importera: po 9,7 s dla obu napędów.
Cennik podaje 9,8 s dla HEV i 9,5 s dla PHEV, a strona HEV 8,8 s. Traktuj oba napędy jako równie szybkie.
Cenniki i karty danych nie podają mocy systemowej żadnego napędu, więc liczb nie sumuj; pokazujemy moc silnika elektrycznego, nie mocy układu.
Dla HEV strona importera mówi o 204 KM układu, dla PHEV cennik o 204 KM silnika elektrycznego, a karta danych o 130 kW (177 KM).
HEV ładuje małą baterię sam i nie przejedzie na prądzie dłuższego odcinka.
PHEV ładujesz z gniazdka: 3,3 kW (10–100% w ok. 11,5 h), czyli pełne ładowanie to cała noc. Szybkie ładowanie importer opisuje tylko czasem: 30–80% w ok. 30 min (moc szczytowa niepodana).
Liczone z baku (60 l w HEV, 58 l w PHEV) i zużycia z cennika; w PHEV to zużycie po rozładowaniu baterii.
Karta danych podaje dla PHEV 1 000 km łącznie z baterią, cennik 1 095 km.
Oba napędy mają ten sam bagażnik, a po złożeniu 2. i 3. rzędu 593 / 2 792 l.
Dla porównania Chery Tiggo 9 ma 143 l przy siedmiu osobach, Jaecoo 8 148 l. Cennik nie podaje metody pomiaru.
Wyliczenie: dopuszczalna masa całkowita (2 645 i 2 940 kg) minus masa gotowego do jazdy (2 195 i 2 490 kg).
Wg karty danych masy własne są niższe, co dałoby ok. 525 kg. Zapytaj salon, czy masa zawiera kierowcę, i ile możesz załadować.
Ta sama w obu napędach, wg ogólnych warunków gwarancji Forthing (plik dealera).
Perforacja nadwozia 5 lat, ale pod warunkiem corocznej kontroli nadwozia na koszt właściciela.
Dokument mówi o baterii trakcyjnej, ale nie rozstrzyga, czy obejmuje też baterię 2 kWh w HEV.
Zapytaj importera o zapis, zanim wybierzesz HEV.
04 · Wyposażenie
Oba napędy mają ten sam komfort w drugim i trzecim rzędzie. PHEV dokłada kilka drobiazgów i większe felgi. Pełna lista 52 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.
rocznik 2026 PHEV +10 000 zł · 2 dodatki
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · „+ kwota” za dopłatą · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · „+ kwota” za dopłatą · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||
| Wyposażenie | HEVHEVrocznik 2026 | PHEVPHEVrocznik 2026 |
|---|---|---|
| Komfort i miejsce | ||
| Oczyszczanie powietrzaPHEV: czujnik PM2.5, jony i filtr AQS. Cennik HEV ich nie wymienia, więc zapytaj salon. | ? | ✓ |
| Lusterko z transmisją obrazuTylko PHEV. Pokazuje obraz z kamery, gdy tylne szyby zasłania bagaż. | — | ✓ |
| Bezpieczeństwo | ||
| Napinacze i ograniczniki siły pasów (przód i 2. rząd) | ? | ✓ |
| Reflektory z opóźnionym wyłączaniem | ? | ✓ |
| Wykończenie | ||
| FelgiPHEV ma większe felgi i szersze opony; w HEV 18″. | 18″ (225/55) | 19″ (245/45) |
| Listwa progowa ze staliTylko PHEV; w HEV cennik jej nie wymienia. | — | ✓ |
Lakier Purple lub White (+5 400 zł) · Jasne wnętrze (ciemne bez dopłaty) (+1 500 zł)
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
Cenniki Forthing V-Tour HEV i PHEV obowiązujące od 23.04.2026, s. 3-7. Pozycje, których cennik nie wymienia (V2L, pompa ciepła, hak), oznaczamy jako „nie wiadomo”.
05 · Wnętrze
Zdjęcia z cenników importera. HEV i PHEV mają różne grille, więc galeria pokazuje ujęcia wybranego napędu; tyłu HEV i boku importer nie udostępnia.
Fotele „lotnicze” z podnóżkiem, masażem, podgrzewaniem i wentylacją, skóra ekologiczna.
06 · Co wiemy
Niezależnego testu V-Tour w Polsce nie znaleźliśmy, więc wszystko poniżej pochodzi z dokumentów importera. Najpewniejsze jest miejsce: 593 l bagażnika przy siedmiu osobach. Najmniej pewne są zużycie HEV (8,4 albo 6,5 l/100 km) i zasięg PHEV na prądzie. Euro NCAP nie znaleziono.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
HEVHEV
✓Dobrze
Trzy rzędy w układzie 2+2+3 i 593 l bagażnika przy wszystkich fotelach w użyciu.
Po złożeniu 2. i 3. rzędu jest 2 792 l i płaska podłoga 1,8 m².
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026
✓Dobrze
Fotele drugiego rzędu mają 10 kierunków regulacji, podnóżek, podgrzewanie, wentylację i masaż, bez dopłaty.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026
✓Dobrze
Jedna wersja.
Dopłaty to tylko lakier Purple lub White (5 400 zł) i jasne wnętrze (1 500 zł).
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026
!Uwaga
Cennik podaje 8,4 l/100 km (WLTP), karta danych 6,5 l/100 km, a niezależnego pomiaru nie ma.
Poproś o jazdę próbną z pełnym obciążeniem i sprawdź średnie zużycie.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour
!Uwaga
To hybryda bez gniazdka: na samym prądzie przejedziesz niewiele, więc zużycie zależy od silnika 1.5T przy masie ok. 2,2 t.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026
!Uwaga
Importer nie podaje wersji 4x4.
Na śliskich podjazdach liczą się opony i kontrola trakcji (ASR w standardzie); prześwit wg cennika to 160 mm.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
HEV ma sens, gdy chcesz vana bez ładowania i akceptujesz niepewne zużycie.
Przed podpisaniem poproś importera o wartość z homologacji i o zapis dotyczący baterii.
PHEVPHEV
✓Dobrze
Bateria 34,9 kWh i ok. 160 km WLTP wystarczą na codzienne trasy, jeśli ładujesz w domu.
Importer podaje jazdę na prądzie do 100 km/h.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Strona importera: V-Tour PHEV 10.2026
✓Dobrze
Cennik wymienia EV, HEV, szeregowy, równoległy i rekuperację.
Zapytaj salon, czy można zachować baterię na dojazd do miasta.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026
✓Dobrze
Bateria trakcyjna ma 8 lat lub 160 tys. km, co nastąpi pierwsze (ogólne warunki Forthing).
Źródła: Ogólne Warunki Gwarancji Forthing
!Uwaga
Moc 3,3 kW: ładowanie od 10 do 100% trwa ok. 11,5 h, więc naładujesz auto raz na dobę.
Szybkie ładowanie importer opisuje tylko czasem (30–80% w ok. 30 min), bez mocy.
Źródła: Dane techniczne Forthing V-Tour, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026
!Uwaga
Dokumenty importera podają 160 i 165 km WLTP.
Przy masie ok. 2,5 t zimą i na trasie wynik będzie niższy, ale nikt tego nie zmierzył. Sprawdź to na jeździe próbnej.
Źródła: Strona importera: V-Tour PHEV 10.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026
!Uwaga
Moc silnika elektrycznego (150 kW w cenniku, 130 kW w karcie), chemia baterii (NMC i LFP) i zasięg łączny (1 095 i 1 000 km) zależą od dokumentu.
Zapytaj importera, które liczby są aktualne.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour
→Co to znaczy dla Ciebie
PHEV opłaca się, gdy masz gniazdko przy aucie na całą noc i jeździsz głównie na dystansach do ok. 100 km dziennie.
Bez ładowania płacisz za baterię, której nie używasz.
✓Dobrze
Pojazd: 5 lat lub 150 tys. km, co nastąpi pierwsze, ale m.in. części układu silnika, przekładnia, elektryka i zawieszenie mają tylko 3 lata lub 100 tys. km.
Perforacja nadwozia: 5 lat, pod warunkiem corocznej kontroli nadwozia na Twój koszt.
Źródła: Ogólne Warunki Gwarancji Forthing
!Uwaga
Cennik: dopuszczalna masa całkowita minus masa gotowego do jazdy daje ok. 450 kg w obu napędach (nasze wyliczenie), a wg karty danych ok. 525 kg.
Siedem osób po 75 kg to 525 kg, więc z bagażem możesz przekroczyć limit. Zapytaj salon o ładowność konkretnego egzemplarza.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour
!Uwaga
Nie znaleźliśmy oceny bezpieczeństwa V-Tour.
To nie znaczy, że jej nie ma. Zapytaj salon o dokument; w standardzie jest AEB, monitoring martwego pola i kurtyny dla trzech rzędów.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026
Tego nie potwierdzają dokumenty importera, a niezależnych testów jeszcze nie ma. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Cenniki i karty danych podają tylko moce silników, bez sumy.
Strona importera mówi o 204 KM układu HEV, autokatalogi o 245 KM. Liczba 177 KM na stronie to moc silnika elektrycznego, nie układu.
Źródła: Strona importera: V-Tour HEV 10.2026, Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026
?Nie wiemy
Rocznik 2026 kosztuje 219 900 zł.
Strona importera pokazuje „od 209 900 zł”: to cena rocznika 2025 po obniżce z 25.08.2026. Nie wiemy, ile takich aut zostało u dealerów, więc zapytaj o dostępność.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour HEV rocznik 2025 08.2026, Strona importera: V-Tour HEV 10.2026
?Nie wiemy
Masa HEV: 2 195 kg w cenniku, 2 120 kg w karcie; PHEV: 2 490 i 2 415 kg.
Prześwit: 160 albo 165 mm.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour
?Nie wiemy
Żaden dokument ich nie wymienia, więc nie zakładaj, że auto je ma.
Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026
?Nie wiemy
Ogólne warunki opisują baterię trakcyjną, ale nie mówią, czy dotyczy ona także baterii 2 kWh w HEV.
Źródła: Ogólne Warunki Gwarancji Forthing
07 · Dla kogo
Wybierasz między hybrydą bez gniazdka a plug-inem za 10 000 zł więcej, w tym samym nadwoziu i z tym samym wyposażeniem. Pod spodem jest ten sam kompromis: dużo miejsca i bagażnika, ale ładowność ok. 450 kg wg cennika i żadnego niezależnego testu.
HEVHEV
Dostajesz 593 l bagażnika przy siedmiu osobach i fotele „lotnicze” za 219 900 zł, bez gniazdka i bez wyboru wyposażenia.
Nie pasuje, gdy potrzebujesz pewnego zużycia (cennik 8,4 l, karta 6,5 l), napędu 4x4 albo wozisz siedmiu dorosłych z bagażem.
PHEVPHEV
Dostajesz ok. 160 km na prądzie (WLTP) i baterię 34,9 kWh za 229 900 zł, czyli 10 000 zł więcej niż HEV w tym samym nadwoziu.
Nie pasuje, gdy nie masz gdzie ładować (3,3 kW, ok. 11,5 h), jeździsz głównie trasą albo liczysz na szybkie ładowanie.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Forthing V-Tour (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Forthing V-Tour, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zForthing V-Tour HEV rocznik 2026 · 219 900 zł (cena z cennika)HEV

SUV, nie van: napęd 4x4 i 428 KM, ale bagażnik tylko 143 l przy siedmiu osobach (V-Tour: 593 l). To plug-in, więc wymaga ładowania, a HEV nie. Cena z cennika bez rabatu gotówkowego; Euro NCAP: brak wyniku, jak u V-Tour.

SUV 4x4 z bagażnikiem 148 l przy siedmiu osobach (Premium 7 miejsc, cena katalogowa). Ładuje się prądem stałym 70 kW, a V-Tour HEV w ogóle nie ma gniazdka.

Najtańsza 7-miejscowa alternatywa z plug-inem, ale poza klasą ceny i długości V-Tour: napęd na przód, bagażnik 193 l przy siedmiu osobach, 5★ Euro NCAP (ponowna ocena 2025). Cena Comfort z cennika (Prestige: 179 900 zł).

Jedyny van tej wielkości w naszej bazie, ale elektryczny i w innej cenie (wersja FWD Standard Range, cennik 05/2026). Cennik reklamuje 7 lat gwarancji bez limitu km; zapisy książki gwarancyjnej mogą być węższe.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zForthing V-Tour PHEV rocznik 2026 · 229 900 zł (cena z cennika)PHEV

SUV 4x4, 428 KM, bagażnik 143 l przy siedmiu osobach (V-Tour: 593 l). Ładuje z gniazdka 6,6 kW i prądem stałym 71 kW, a V-Tour 3,3 kW i bez podanej mocy DC. Brak wyniku Euro NCAP, jak u V-Tour.

SUV 4x4 z bagażnikiem 148 l przy siedmiu osobach (Premium 7 miejsc, cena katalogowa). Ładowanie 6,6 kW AC i 70 kW DC; V-Tour PHEV ładuje się z gniazdka 3,3 kW.

Tańszy plug-in na 7 miejsc, ale poza klasą V-Tour: bateria 18,3 kWh, napęd na przód, bagażnik 193 l przy siedmiu osobach. Ma 5★ Euro NCAP (ponowna ocena 2025).

Elektryczne MPV z baterią 94,8 kWh (wersja FWD Standard Range, cennik 05/2026). Zasięg w kolumnie to cały zasięg WLTP, nie odcinek na prądzie jak w plug-inach. Cennik reklamuje 7 lat gwarancji bez limitu km.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Pojazd ma 5 lat gwarancji (do 150 000 km), ale silnik, przekładnia, elektryka i zawieszenie tylko 3 lata (do 100 000 km). Bateria trakcyjna PHEV: 8 lat. To ogólne warunki marki, bez wyodrębnienia V-Tour; nie mówią, czy obejmują baterię 2 kWh w HEV.
Pojazd
5 lat ogólnie, ale silnik, przekładnia, elektryka i zawieszenie tylko 3 lata lub 100 000 km.
Gwarancja ogólna na pojazd, co nastąpi pierwsze. Ale m.in. części układu silnika, przekładnia, części elektryczne i zawieszenie mają osobno tylko 3 lata lub 100 000 km (sekcja 3.3a ogólnych warunków). Poproś salon o zapis w dokumencie gwarancyjnym.
Bateria trakcyjna
Dokument mówi o baterii trakcyjnej i nie podaje progu pojemności.
Dotyczy na pewno PHEV (34,9 kWh); czy obejmuje baterię 2 kWh w HEV, trzeba zapytać importera przed zakupem.
Perforacja
Gwarancja na przerdzewienie nadwozia działa pod warunkiem corocznej kontroli nadwozia co 12 miesięcy na Twój koszt i wpisu w książce.
Bez kontroli możesz ją stracić.
Akumulator 12 V i opony
Akumulator 12 V i opony mają rok lub 20 000 km.
To krótko, więc sprawdź ogumienie i akumulator przy odbiorze.
10 · Salony i jazda próbna
Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 23 salonów Forthing: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 23 salony w 22 miastach.
23 salony Forthing22 miasta
Lista salonów
23 salony w 22 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Automobile Torino Kraków
ul. Zakopiańska 288, 30-435, Kraków4,04 opinie w GoogleMatsuoka Kraków
ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 28, 30-732, Kraków5,09 opinii w GoogleMatsuoka Poznań
ul. Rolna 23, 62-081, Baranowo4,816 opinii w GoogleJózef Sowa LIDER sp. zo.o.
Mikołajowice 198, 33-112, BogumiłowiceForthing Odejewski
Sieroczyn 4a, 77-300, CzłuchówEURO-KAS
ul. Pszczyńska 186, 44-100, Gliwice4,3311 opinii w GoogleDA-KO Kozubal sp. z o.o.
al. 11 listopada 5, 66-400, Gorzów WielkopolskiTorital sp z o.o.
Paderewskiego 29, 86-300, Grudziądz5,05 opinii w GoogleABC Cars
ul. Bogucicka 7, 40-226, KatowiceFIX FORUM LIDER o/Kielce
ul. 1 Maja 191, 25-655, Kielce4,913 opinii w GoogleBODEX
ul. Bohaterów 28, 75-211, KoszalinFIX FORUM LIDER o/Lublin
ul. Nałęczowska 24, 20-701, Lublin4,25 opinii w GoogleForthing Warszawa AutoŻoliborz
Kolejowa 132, 05-092, Łomianki4,720 opinii w GoogleKubiak Łódź
ul. Rzgowska 140, 93-311, Łódź3,02 opinie w GoogleForthing Centrum Rumia
ul. Grunwaldzka 18, 84-230, Rumia5,022 opinie w GoogleFIX FORUM LIDER o/Rzeszów
Podkarpacka 6A, 35-082, Rzeszów3,45 opinii w GoogleATP Auto
al. Zagłębia Dąbrowskiego 25, 41-219, Sosnowiec5,025 opinii w GoogleWieczorek
ul. Zagórska 141, 42-680, Tarnowskie Góry4,418 opinii w GoogleTorital
ul. Poznańska 152, 87-100, Toruń5,010 opinii w GoogleForthing Centrum Warszawa
ul. Grochowska 85, 04-186, Warszawa5,07 opinii w GoogleFORTHING RADOM
Kościelna 1a, 26-660, WielogóraForthing Germaz
Strzegomska 141, 54-428, WrocławWojciechowski
ul. Trasa Północna 12, 65-119, Zielona Góra5,016 opinii w GoogleŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Ile bagażu przy siedmiu osobach, ile wolno załadować, HEV czy PHEV, ładowanie 3,3 kW i czego importer nie podaje: odpowiedzi z cenników, z datami.
Rocznik 2026 (cennik z 23.04.2026): HEV 219 900 zł, PHEV 229 900 zł. Importer ma też cennik HEV rocznika 2025 z 25.08.2026: 209 900 zł po obniżce, wcześniej 219 900 zł. To dlatego strona importera pisze „od 209 900 zł”. Aut z 2025 r. jest ograniczona pula: zapytaj salon o dostępność.
Siedem miejsc (2+2+3). Bagażnik ma 593 l przy wszystkich fotelach w użyciu i 2 792 l po złożeniu 2. i 3. rzędu; cennik nie podaje metody pomiaru.
Z cennika wychodzi ok. 450 kg: dopuszczalna masa całkowita (2 645 kg w HEV, 2 940 kg w PHEV) minus masa gotowego do jazdy (2 195 i 2 490 kg). Karta danych daje ok. 525 kg; zapytaj salon, czy masa zawiera kierowcę.
PHEV kosztuje 10 000 zł więcej i ma baterię 34,9 kWh zamiast 2 kWh. Przy ładowaniu z gniazdka dopłata zwraca się wg kalkulatora w ok. 2 lata, a przy zużyciu HEV z karty danych (6,5 l/100 km) w ok. 4,7 roku. Bez ładowania nie ma sensu.
Cennik podaje 8,4 l/100 km (WLTP), karta danych 6,5 l/100 km. Niezależnego testu nie znaleźliśmy, więc sprawdź zużycie na jeździe próbnej z pełnym obciążeniem.
Ok. 160 km wg WLTP (strona importera i karta danych); cennik podaje 165 km. Niezależnego pomiaru brak, a przy masie ok. 2,5 t zimą i na trasie będzie mniej.
Z gniazdka 3,3 kW od 10 do 100% ok. 11,5 h, czyli raz na dobę. Prądem stałym 30–80% w ok. 30 min wg importera, ale moc ładowania nie jest podana.
Nie, oba napędy są tylko na przód. Na śliskich podjazdach liczą się opony i kontrola trakcji (ASR w standardzie); prześwit wg cennika to 160 mm.
5 lat lub 150 tys. km na pojazd, ale m.in. części układu silnika, przekładnia, elektryka i zawieszenie tylko 3 lata lub 100 tys. km. Bateria trakcyjna 8 lat lub 160 tys. km, perforacja 5 lat z coroczną kontrolą nadwozia; dokument nie mówi, czy bateria 2 kWh w HEV jest objęta.
Tak: cennik podaje ISOFIX w 2. i 3. rzędzie, po dwa uchwyty na rząd. Sprawdź na jeździe próbnej, jak siedzi się w trzecim rzędzie dorosłemu.
Nie znaleźliśmy go, co nie znaczy, że testu nie było. W standardzie są AEB, monitoring martwego pola i poduszki kurtynowe dla trzech rzędów; zapytaj salon o dokument.
Strona importera podaje przykładową ratę leasingu HEV od 1 192 zł netto miesięcznie (8.10.2026), bez warunków. Odliczenie VAT zależy od sposobu użycia auta: zapytaj księgowego i salon o ofertę dla firm.
V-Tour ma 5 251 mm długości, U-Tour 4 850 mm, czyli jest krótszy o ok. 40 cm. V-Tour ma też fotele 2. rzędu z masażem i wentylacją oraz bagażnik 593 l przy siedmiu osobach, a U-Tour występuje także jako benzyna.
Cennik podaje 5 251 mm długości (PHEV 5 230 mm), 1 920 mm szerokości i 1 820 mm wysokości, rozstaw osi 3 018 mm. To ok. 40 cm więcej niż U-Tour, więc zmierz garaż i miejsce parkingowe z zapasem na otwarcie drzwi. Drzwi tylne są przesuwne, a czujniki parkowania i kamery 360° są w standardzie.
Cennik opisuje oparcia 2. i 3. rzędu jako składane do płaskiej podłogi o powierzchni 1,8 m², a kanapę 3. rzędu (60:40) jako składaną równo z podłogą bagażnika. Po złożeniu obu rzędów bagażnik ma 2 792 l. Sprawdź w salonie, czy fotele 2. rzędu przesuwają się tak, jak potrzebujesz.
Tak, w obu napędach jest ta sama jedna wersja wyposażenia: fotele przednie i drugiego rzędu mają podgrzewanie, wentylację i masaż, a drugiego rzędu także elektryczny podnóżek. Dopłaty dotyczą tylko lakieru Purple lub White (5 400 zł) i jasnego wnętrza (1 500 zł).
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Ceny z cenników Forthing Polska obowiązujących od 23.04.2026. Strona importera pokazuje HEV „od 209 900 zł”: to cena rocznika 2025 z cennika z 25.08.2026 po obniżce (wcześniej 219 900 zł), pokazana jako osobna wersja; rocznik 2026 kosztuje 219 900 zł. Rachunki liczymy z rocznika 2026. Dealerzy mogą mieć własne oferty.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…